register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : Kurvisõiduautod : BMW E36 - Jesper   .. 2 3 4 5 6 7 8 ..  
Poster Message
Lembit
BMW E36 - Jesper
Ma usun, et see on lihtsalt 12 kandiga mutter.
Tavaline 12 kandiga padrun peaks pädema.
02.04.2008 at 22:48
hall
 
BMW E36 - Jesper
See on tavaline 12 kandiga mutter, kui nt silmusvõtmeid vaadata, siis enamus neist on just 12 kandiga ning paljud padrunvõtmekomplektid samuti. Stokkeris on 12 kandiga padruneid kuni mõõduni 32 ja seda juhul kui kasutada 1/4" vart. 1/2" varrele saab ainult 6 kandiga padruni. Mul muide on sobiv padrun olemas (üle-eile ostsin) ja vajadusel võin laenutada.

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
02.04.2008 at 23:45
vvt
  
BMW E36 - Jesper
E36ga tegelemisel peavad jah 12kantvõtmed ja padrunid olemas olema. Nendega käivad ka kepsupoldid ja muu huvitav.

____________________________
Powered by BBB
Life begins @ 7500 rpm
03.04.2008 at 09:43
Jesper
 
BMW E36 - Jesper
Njah, pulgad käes, aga nii mutrid kui poolteljed katkistena :) Probleemiks ei olnud niivõrd õige pikkusega võtme leidmine, kuivõrd selle õhukese ja süvendi põhjas oleva mutri otsa padruni fikseerimine - nõksuga keeramisel tuli otsast ära, mitte ei keeranud mutrit. Eriti tobe süsteem igatahes.

Ma arvan et ma ei hakka 325 pooltelgede peal seda sama tsirkust uuesti läbi mängima, vaid katsun leida juba mahavõetud poolteljed.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
03.04.2008 at 23:27
vvt
  
BMW E36 - Jesper
Kas sinna otsa E30 mutrid ei sobi? Sellel olid küll tavalised kuuskantmutrid, mis käisid tavalise padruniga kenasti.

____________________________
Powered by BBB
Life begins @ 7500 rpm
04.04.2008 at 15:53
Jesper
 
BMW E36 - Jesper
Ma ei tea, ostsin juba uued originaalid ära, ma arvan et kui vastavalt specile kinni keerata siis selle aja jooksul mis mul kulub selle auto üle kuudi keeramiseks või muidu katki tegemiseks probleemi ei teki. Kuna võllid tulid oma pesadest ülikergesti ära (mõtlesin et annan haamriga läbi klotsi ühe paugu enne kui üles sirutan riiulilt tõmmitsat võtma ja käes nad olidki), siis võib arvata et keegi jõumees on neid remontinud ja pole momentvõtme puudumisel midagi targemat teha osanud kui lihtsalt täiega kinni litsuda. Veidi soola ka peale ja tulemus käes.

Loodetavasti saab varsti huvitavamate asjadega tegeleda :)

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
04.04.2008 at 16:41
mart154
 
BMW E36 - Jesper
need mädanevadki kinni mõnuga :)
E30-l peksin neid ka ikka vägevalt lahti...

Ühed teised õõtsad saidki koos pooltelgedega maha müüdud...
See "speci järgi" kinnikeeramine oli vist ka mingi 200N kanti. ei viitsi raamatut lahti võtta praegu :)
04.04.2008 at 17:17
Erik 78
BMW E36 - Jesper
Oleks mõistlik kasutada antirust määrdeid koostamisel, näit. locktite´i alumiinium määrdemetalli. Toimivus oluliselt parem, kui vasemäärdel. Hilisem demonteerimine on siis ikka oluliselt lihtsam.
07.04.2008 at 08:49
Jesper
 
BMW E36 - Jesper
Teises teemas arutatakse, kas elektroonika on halb või hea, noh mina siin, tarkpea nagu olen, mõtlesin et enne salongis keevitama hakkamist oleks ehk kaval ikka kogu juhtmepundar ära välja tõsta. Et parem näha see vaev ennetavalt ära kui pidevalt mingit juhet teise kohta tõsta ja lõpuks ikka avastada et oih, peab lappima hakkama. Aega läks selleks KOLM tundi, kusjuures mulle jäi tühje ühepoolseid pistikuid ja kinni vulkaniseeritud harusid vaadates kahtlane mulje, et vähemalt 50% neist juhtmetest on sinna niisama igaks juhuks pandud, algavad eikuskilt ja lõppevad kah :) Ilmselt siis mingi optional varustuse teema, mida 316 peal teadagi napilt on.

Loo moraal: elektroonika on VÄGA HALB. Fordis käis kogu kerepoolne juhtmepuu umbes 20 minutiga ära. Keevitama loomulikult ei jõudnudki.

Samas õnneks või kahjuks on kõik tellitud võidusõidujupid mingis x seisus, küll on ühe asja laovarud otsas ja teises kohas lihtsalt ei võeta toru, kolmandas kohas on arvuti katki, nii et hetkel on selline vaba aeg lollustega tegelemiseks. Kraapisin vahepeal enamiku pigimattidest välja, tegin uste lukud mittesulguvaks jne.

* 316 vidinaid vahepeal nats müüdud: -1000.-
* 3,91 differ 800.-
* pooltelgede mutrid 150.-
* esimeste pidurisadulate remondikomplektid 600.- (tagumisi United Motorsis polnud ja hind võttis nagunii köhima, nii et võtan need millaski B-osad, kui järgmine tellimine on)
* pidurikettad 2700.-
* käsipiduri klotsid 200.- :)

Täiendus: täna viisin katalüsaatorid ka kokkuostu:
* 3 katti -3000.-

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
15.04.2008 at 04:50 3 edits. Last edited 15.04.2008 at 16:21 by Jesper
wax
 
BMW E36 - Jesper
quote:
Jesper:kusjuures mulle jäi tühje ühepoolseid pistikuid ja kinni vulkaniseeritud harusid vaadates kahtlane mulje, et vähemalt 50% neist juhtmetest on sinna niisama igaks juhuks pandud

Bemmid on jah sellised toredad autod, et neil on "kõigevalmidus" :)
15.04.2008 at 13:12
mart154
 
BMW E36 - Jesper
quote:
wax:
quote:
Jesper:kusjuures mulle jäi tühje ühepoolseid pistikuid ja kinni vulkaniseeritud harusid vaadates kahtlane mulje, et vähemalt 50% neist juhtmetest on sinna niisama igaks juhuks pandud

Bemmid on jah sellised toredad autod, et neil on "kõigevalmidus" :)



Näpitsad ja isoleerteip kätte :)
15.04.2008 at 13:13
Jesper
 
BMW E36 - Jesper
Jupitunneli lõpust hakkab ometi ka mingit valgust paistma.



Peaaegu vihastasin ennast puksidega sama värvi lillaks juba, avastades et inglane on hoolimata minu kolmest mõõte täpsustavast mailist 18mm tagastabika pukside asemel 19mm variandi pannud. Aga praegu järgi uurides selgus, et Powerflex ei toodagi 18mm pukse. Imelik värk, aga noh eks tuleb siis vaibanoaga tuunida jälle, nagu kõikide edevamate tükkidega kipub olema.

* Veermiku puksid 4500.-

FYI Siim_P, ma ei saa su privas esitatud küsimusele vastata, sest su profiilis olev mailiaadress ei tööta.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
23.04.2008 at 19:28 2 edits. Last edited 04.05.2008 at 22:02 by Jesper
Jesper
 
BMW E36 - Jesper
Mis on parim taktika nende legendaarsete ära rebenenud tagavedrustuse kinnituste arstimiseks? Ma oma aruga mõtlesin, et puuriks keevituspunktid lahti ja tugevdaks vastava tala seestpoolt 3mm rauaga ära, samas mõnedest foorumiteemadest jääb mulje, et on ka kuidagi lihtsamalt läbi saadud. Kas lihtsalt väljast plekist lapid peale?

Üritasin BMW foorumist otsida, aga see vastas mulle et ma olen paha ja kuri häkker ja kasigu minema, samas kõik teemad mida ma läbi klikkides leidsin soovitasid "mitte uut teemat teha vaid searchi kasutada". Klassika :)

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
04.05.2008 at 21:22
mart154
 
BMW E36 - Jesper
usas müüakse lausa selliseid tugevdusplaate, mis alt poolt peale keevitatakse.
http://i95.photobucket.com/albums/l125/excidium28/welded.jpg
Siin on see plaat keevitatud siis selle jupi külge kinni, mis august välja pudenes....

Mina siiski võtaks korra ülevalt ka lahti, vaataks, mis seal sees on :)
04.05.2008 at 22:53
Jesper
 
BMW E36 - Jesper
Nojah, selle "ülevalt poolt" juures on miljoni dollari küsimus et kas lõigata lõhki tagaistme alt ja urgitseda sealtkaudu, või siis tala punktid läbi puurida, tala laua peale, puhastus-keevitus ja tagasi auto külge. Ma avatud arutelu säilitamiseks ei hakanud kohe kirja panema, mida ma sellest auto all selili plaasterdamisest arvan (Fordi peal läbi proovitud) :)

Jutt käib siis eespoolsest talast, tagumine tundus normaalne.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
04.05.2008 at 23:05
mart154
 
BMW E36 - Jesper
ma ise läheneks salongi poolt... See tala on nagu suht tähtis, et auto sirgelt sõidaks :D ma hoiaks ta kere küljes omal kohal.

A noh, pole just e36 ekspert...
04.05.2008 at 23:34
Jesper
 
BMW E36 - Jesper
Täna oli hea päev:

* Iste (OMP Record 2) 5600.-
* Vööd (TRS Magnum 6p, laius 3", silmpoldid olid ka kaasas) 3492.-
* 2 massilülitit (kolmekontuuriline, ei keera genekat peeti) 800.-
* Kapoti ja pagasiluugi klambrid 230.-
* Aknavõrk (TRS) 420.-
* Pidurivoolikud (Goodridge) 1100.-
Kuna need asjad on koos tellitud, siis jagasin postikulu võrdeliselt vidinate kaaluga - siit nimekirjast üksikut asja ostes nii head hinda ei saa.

* Rool (mingi suvakas Momo, kasutatud) 500.-


Üldiselt võib kommentaariks öelda, et Rallydesignist tellimine ei õigustanud päris lootusi - esiteks andsin tellimuse sisse täpselt kuu aega tagasi ja täna sain siis kätte. Vahepeal tuli neid mitu korda telefoni ja maili teel utsitada, et ikka keegi tegeleks asjaga. Samuti oli lehel väljas võidusõidukombe, mida reaalselt enam ei pakuta, seega läks vett vedama plaan mahutada istme saatmise kirve sisse võimalikult palju kerget aga kallist kraami, et kirves rohkema hulga asjade peale jaotuks. Aga noh Eesti tarnijatelt ostmisega võrreldes peaks kogu see pakk siiski paar head tuhandet odavam olema, täpselt ei tea, keegi hindu ju välja ei pane, et jumalaeest võrrelda ei saaks :).

Kas keegi teab, on need istmete paigalduseks mõeldud plekist asjandused standartsed või peab ostma ikka õige istmetootja omad? Ma ei julgenud neid ehku peale tellida, et äkki ei sobi ja siis viska minema, algne plaan oli muidugi jälle ise teha, aga vaatan siin et vähemalt rallyshop.ee lehel need ei maksagi üle mõistuse palju.

Ahjaa, ja siis on veel selline probleem, et keegi hea inimene on juhipoolse esiõõtsa kinnitusaasa (nn "lollipop" ) asendanud b-osaga, mis on natuke laiem kui originaal ning stock puksist natuke erinevalt ehitatud polüpuks ei lähe sinna peale. Seega oleks vaja originaali.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
05.05.2008 at 19:04 3 edits. Last edited 05.05.2008 at 19:13 by Jesper
rolantsik
BMW E36 - Jesper
Kaugel auto ehitamine on muidu?
05.05.2008 at 19:54
Jesper
 
BMW E36 - Jesper
No hetkeseis on selline, et praktiliselt kõik asjad mis auto küljest ära käivad on garaaži seina ääres hunnikus :)

Samas ma ei tahtnud midagi enne külge tagasi panna kui kere keevitused on tehtud, mis omakorda ootasid istme ja vööde taga, noh ja nüüd siis tuli veel see tagasild kah vahele. Millaski peab kuskil laskma harness bari puurile lisaks panna, sest tahaks kangesti ikka HANS-i valmidust ja seega ei kõlba neid kinnitusi tagaistme alla panna. Puudu on veel coiloverid, piduriklotsid ja tulekustuti, need ootavad rahasüsti :) Loodetavasti see nädal saab tellitud. Spoilerite joonised on tehtud, kui põrandale veidi ruumi juurde tuleb, siis hakkan neid ka käkerdama, aga kui ei jõua siis jäävad hilisemale ajale. Tehtud on ettevalmistused kahe bensiinipumba modi jaoks. Tegemata on 3,91 ülekande install, kuna differ käib suht lihtsalt ära siis liigitasin selle kategooriasse "mitte elutähtis" ja vaheseinad karterisse, kuna mootor on karteri ära võtmiseks liiga suure kuhja all.

Üldiselt ma väga ei stressa veel hetkel, kui saaks kahe nädala perspektiivis keevitamisega ühele poole siis ülejäänu on nohu. Kõige raskem on finantspool, mille turgutamiseks olen ma enamiku "garaažiõhtuid" hoopis arvuti taga veetnud.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
05.05.2008 at 20:19
Jesper
 
BMW E36 - Jesper
Tänase päeva kild oli müüja nägu Top Partsis, kui ma bemmile vedrustust küsisin, umbes midagi sellist: :-/ Mul õnnestus hoolimata kolmest järgi vaatamisest ikka valesse poodi minna, arumaeisaa miks nad sedasi nii lingvistiliselt kui füüsiliselt lähestikku paiknevad. Õnneks big-blockiga vastu kuppu ei virutatud, uuriti vähemalt kataloogi ja pakuti ilget kirvest. Pärast asendi korrigeerimist 100m võrra lõunasuunas kõik laabus :)

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
07.05.2008 at 19:26
mart154
 
BMW E36 - Jesper
quote:
Jesper: Tänase päeva kild oli müüja nägu Top Partsis, kui ma bemmile vedrustust küsisin, umbes midagi sellist: :-/ Mul õnnestus hoolimata kolmest järgi vaatamisest ikka valesse poodi minna, arumaeisaa miks nad sedasi nii lingvistiliselt kui füüsiliselt lähestikku paiknevad. Õnneks big-blockiga vastu kuppu ei virutatud, uuriti vähemalt kataloogi ja pakuti ilget kirvest. Pärast asendi korrigeerimist 100m võrra lõunasuunas kõik laabus :)


Nad on seal juba harjunud selliste "ohmoonidega" :D

Ma ükskord jalutasin hajameelselt garaazist esimesse autopoodi sisse ja küsisin mingit überspetsiifilist audi juppi. Siis toodi küll tagaruumist juba small-block hirmutamiseks välja..
08.05.2008 at 12:52
Jesper
 
BMW E36 - Jesper
Kas kuskilt saab seda rooli kiirkinnitust letist osta? Sain istme enamvähem sisse, aga ideaalist on puudu rooli nihutamine paar senti alla ja paar senti lähemale, pluss siis veel see pisiasi, et istmesse sisse ja välja võiks ka saada jalgu maha saagimata.

Kurb on muidugi see, et puuril on ukseava nurka toestavad torud tehtud FIA jooniseid vaatamata, seega on suht kindel et mu pea hakkab sinna vastu kolisema. Anoh eks vaatab, peab valima võimalikult väikese kiivri.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
20.05.2008 at 14:00
imre
BMW E36 - Jesper
Milline rool sul on? Kui kasutada sellist, mis on koonuseline, siis see toob rooli tunduvalt lähemale kui tavaline rool.

Kiirkinnitus sparco lehel alates 3590.-
20.05.2008 at 14:10
Jesper
 
BMW E36 - Jesper
No 3,5k maksvat ma küll ei raatsi osta, pidasin silmas midagi sellist.

See lähemale toomine pole nii primaarne, aga eks ta natuke kindlasti toob ja natuke ongi vaja. Mõtlesin, et äkki see on mingi nii popikas tuuningjubin, et ei pea tellima hakkama. Põhiasi on see, et kui mul isteasend on paigas, siis rooli taha ronimine on hoolimata korduvast harjutamisest miinimum 30-40 sekundit, pole vist kõige ohutum, rääkimata mugavusest.

Rool on mingisugune Momo, neil vist poldiring on kõigil sama?

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
20.05.2008 at 14:31 1 edit. Last edited 20.05.2008 at 14:35 by Jesper
rustang
  
Moderator
BMW E36 - Jesper
XJAN-i käest saab vist tuhandega mingisuguse IIRC.
20.05.2008 at 14:39
opentrack.tqhq.ee foorum : Kurvisõiduautod : BMW E36 - Jesper   .. 2 3 4 5 6 7 8 ..  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.