register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : Kurvisõiduautod : VW Polo G40-92 - matukas   1 2 3 4 5  
Poster Message
matukas
  
VW Polo G40-92 - matukas
Tekkis selline mõte/soov:
Praegu on 6.5 x 15" BBS veljed ET 33
Vaja leida sellised, mis autost rohkem eemalduks. Sama mõõt, või siis millele maksimumis 195/50 R15 peale sobiks.
Ma mingit ultravelge ei taha. Samas klassis praegusega. Võimalusel vahetaks.

Muidu ei saa vedrustust korralikult timmida. Rehv hakkab tagavedru vastu käima, kui madalamaks lasta. Ja ees käib rehv mootoriruumi seina vastu, kui rattad täitsa välja keerata. Vahetükke nagu eriti kasutada ei tahaks.

Lisaks tekkis mõte, et rehv ei pruugi selle ET juures esiratastel töötada nii hästi, tänu velje tsentri erinevusele 5.5 x 13" veljega võrreldes.

____________________________
Belief is harder to shake than knowledge
28.03.2009 at 00:11 3 edits. Last edited 28.03.2009 at 23:41 by matukas
hall
 
VW Polo G40-92 - matukas
Palju sa rattaid väljapoole tuua tahad, et flantside kasutamine sobiv variant pole?

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
28.03.2009 at 01:36
Jesper
 
VW Polo G40-92 - matukas
Ma pakuks et flantsid lihtsalt kriibivad liiga palju pühendunud autopede hinge oma massi pärast :)

Mul näiteks on ka probleem, pärast n+1 tundi netis bemmi velgede kaalude taga ajamist, tabelisse märkimist ja kõige kergema odava mudeli kuulutuste otsimist selgus, et võiks sentimeetrikese väljaspool olla... no kuidas sa paned mingi poolekilose flantsi sinna vahele, nullides samas kogu selle töö ja vaeva :)

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
28.03.2009 at 05:31 3 edits. Last edited 28.03.2009 at 05:33 by Jesper
hall
 
VW Polo G40-92 - matukas
No kui sa valid väiksema offsetiga veljed, siis on see kogus materjali, mis muidu tuleks asetada flantsina vahele, juba velje küljes, sest ega velg ju niisama kaugemale ei nihku.

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
28.03.2009 at 10:11
peep
 
Moderator
VW Polo G40-92 - matukas
Jah, velje kaal sõltub offsetist, sama mudeli piires ehk kaalus erinevust ei ole. Muidu on flantsid parem lahendus, sest saab ratta täpselt nii palju välja tuua kui vaja, velje offsetiga mängimine on kallim, keerukam, vahel ka võimatu.
28.03.2009 at 10:36
jaan tatikas
 
VW Polo G40-92 - matukas
Flantsi saab ka kergema teha kui poolekilose..
28.03.2009 at 10:40
matukas
  
VW Polo G40-92 - matukas
quote:
serõi: No kui sa valid väiksema offsetiga veljed, siis on see kogus materjali, mis muidu tuleks asetada flantsina vahele, juba velje küljes, sest ega velg ju niisama kaugemale ei nihku.
Spekuleerin, et ei pruugi olla nii, sest osadel velgedel on velje vertikaalpind 'rõngas-pinna' välisservale lähemal.
Vaadake näiteks seda:

Mu 13" velje vertikaalpind on oluliselt sügavamal 15" omast. Ja kolmeosalised koostatavad veljed? Neil ei muutu keskosa vertikaalpind.

____________________________
Belief is harder to shake than knowledge
28.03.2009 at 12:36
jaan tatikas
 
VW Polo G40-92 - matukas
Otsi BMW E30 BBS velgi , neil on ET 12 - 25 , enamus on muidugi 7 tolli laiad.
28.03.2009 at 13:25
hall
 
VW Polo G40-92 - matukas
Ja selle 50-100g flantsi mittelisamise nimel on mõtet nii palju möllata?
Aga noh, tipptasemel loeb iga gramm ;)

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
28.03.2009 at 15:22
matukas
  
VW Polo G40-92 - matukas
Küsimus pole grammides. Küsimus on vidinate arvus. Iga vidin rohkem lisab riski, et midagi võib p...se minna.
Keep it simple.

____________________________
Belief is harder to shake than knowledge
28.03.2009 at 17:52
hall
 
VW Polo G40-92 - matukas
quote:
matukas: Küsimus pole grammides. Küsimus on vidinate arvus. Iga vidin rohkem lisab riski, et midagi võib p...se minna.
Keep it simple.


Rattaflantsid on nii elementaarsed asjad, et seal millegi ärakäkkimiseks peab parasjagu meister olema. Ma tegelikult ei kujuta isegi ette, mis võiks peale flantsi vahele pistmise unustamise rattavahetusel üldse juhtuda... Ja see unustamise risk on võimalik väga lihtsalt maandada, kinnitades flantsi kergelt rummu külge.


____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
28.03.2009 at 18:06
matukas
  
VW Polo G40-92 - matukas
5.5 x 13" veljel on ET 38. Kui mu arvutused paika peavad, siis oleks vaja ca 15 mm vahetükki, kui jääda 6.5 x 15" juurde. Teemaks siis scrubbing radius säilitamine. Või kui uue velje seisukohast vaadata, siis ET 20 kanti?

____________________________
Belief is harder to shake than knowledge
28.03.2009 at 23:41 1 edit. Last edited 28.03.2009 at 23:42 by matukas
matukas
  
VW Polo G40-92 - matukas
Kohe mitte ei taha asjad edeneda. Aja end takka, nagu setukat. Vahepeal siiski sai 'uued' veljed RNT käest hangitud. HARTGE BMW Nuova S3 7x15" ET26. Kõverad parasjagu. Liivaprits, Ago Kull ja pulbervärv aga tõid need teisele elule. Lisaks on nüüd kõik tikkpoltide peal. Vaheflantse esialgu ei plaani. Küll aga tuleb rattakoobastega midagi enamat ette võtta. Lähiajal pildike kah kupatusest.

____________________________
Belief is harder to shake than knowledge
01.08.2009 at 16:10 2 edits. Last edited 01.08.2009 at 17:51 by matukas
matukas
  
VW Polo G40-92 - matukas
Tõenäoliselt tuleb ette võtta vedrustuse upgrade. Selleks aga on vaja saata esimesed amordi-käänmikud Kuninganna Liisbeti maale. Oskab keegi soovitada mõistlikku hinnaga transpordifirmat? DPD veel eraisikuid ei teeninda ja Schenker kallivõitu. EMS Eesti Posti kaudu veel kallim. Tava maksipakk Eesti Postiga?

____________________________
Belief is harder to shake than knowledge
27.08.2009 at 00:36
Lembit
VW Polo G40-92 - matukas
Tõenäoliselt saad sa selle upgradega auto hinda kurvisuutlikusest tunduvalt enam lähendatud Porsche GT3 omale.
27.08.2009 at 10:34
matukas
  
VW Polo G40-92 - matukas
Soovita siis mõistlikumat lahendust.

____________________________
Belief is harder to shake than knowledge
28.08.2009 at 00:32
devilc
Moderator
VW Polo G40-92 - matukas
No ma ei tea, sõida actually taga rajal kah vahel, mis krdi pärast sa teda ehitad ja tast jaurad OT foorumis muidu kogu aeg? ;)
28.08.2009 at 09:31 1 edit. Last edited 28.08.2009 at 09:32 by devilc
matukas
  
VW Polo G40-92 - matukas
No rajal olen temaga ju sõitnud ja "data" on olemas.
Praeguseks probleemiks on, et ootan õõtsa (A-osa, muud ei saa). Ühe õõtsa ma juba eelmine aasta vahetasin. See aasta läks teine. Tegelikult siis sarniir neil läbi. Aga kõik on ühes tükis. Ja tellimust täidetakse juba mitmendat nädalat. Vot sulle rariteedi valu ja võlu. Kuna juba vedrustus maas on, siis mõtisklesingi vedrustust veits kangemaks ajada.

ECU vahetamise eesmärgil Megasquirt vastu on praeguseks WB-lambda andur ja LC-1 peal ning muid ettevalmistusi tehtud.

Aga ju siis on mul Mardiga sarnane lähenemine :) Viimasel ajal on tema vist küll rohkem oma BMW-ga rajal käinud ;)

____________________________
Belief is harder to shake than knowledge
28.08.2009 at 12:33
mart154
 
VW Polo G40-92 - matukas
quote:
matukas:
Aga ju siis on mul Mardiga sarnane lähenemine :) Viimasel ajal on tema vist küll rohkem oma BMW-ga rajal käinud ;)

Hehe...

No ei anna rahu ju, kui tead, et mingi lihtsa detaili/töö tegemisega saad oma ringiajast maha, ja mis veel tähtsam, sõidufiilingule juurde :)
28.08.2009 at 12:45
pppp
VW Polo G40-92 - matukas
quote:
matukas: No rajal olen temaga ju sõitnud ja "data" on olemas.
Praeguseks probleemiks on, et ootan õõtsa (A-osa, muud ei saa).

Mis seal G40 õõtsadel teistmoodi on võrreldes lahjema mootoriga isenditega (millele B-õõtsade hankimisega ei tohiks nagu probleeme olla).
Vedrustuse upgrade on miski colideks ümberehitamise teema?
28.08.2009 at 16:36
matukas
  
VW Polo G40-92 - matukas
quote:
pppp:
quote:
matukas: No rajal olen temaga ju sõitnud ja "data" on olemas.
Praeguseks probleemiks on, et ootan õõtsa (A-osa, muud ei saa).

Mis seal G40 õõtsadel teistmoodi on võrreldes lahjema mootoriga isenditega (millele B-õõtsade hankimisega ei tohiks nagu probleeme olla).
Vedrustuse upgrade on miski colideks ümberehitamise teema?
Sisemine, kere küljes olev ots on uniball. See vahe on. Teistel mudelitel on kummipuks. Ja sellisega minu auto puhul kaugele ei jõuaks (ringrajal siis) :)
Vedrustus jah, coil-over peale.
Firmaks juba siin foorumis mainitud GAZ.

____________________________
Belief is harder to shake than knowledge
28.08.2009 at 17:04
Moss
 
VW Polo G40-92 - matukas
quote:
mart154:
No ei anna rahu ju, kui tead, et mingi lihtsa detaili/töö tegemisega saad oma ringiajast maha, ja mis veel tähtsam, sõidufiilingule juurde :)



... kui sa lõpuks ikkagi rajale peaks jõudma.

Aga noh hüva, mina ei ole siin teps mitte parem kuna praeguse plaani järgi käivad enne järgmist OT'd mu masinalgi nii mootor kui mõlemad sillad korra lahti :p
28.08.2009 at 18:37 1 edit. Last edited 28.08.2009 at 18:38 by Moss
hall
 
VW Polo G40-92 - matukas
quote:
matukas:
quote:
pppp:
quote:
matukas: No rajal olen temaga ju sõitnud ja "data" on olemas.
Praeguseks probleemiks on, et ootan õõtsa (A-osa, muud ei saa).

Mis seal G40 õõtsadel teistmoodi on võrreldes lahjema mootoriga isenditega (millele B-õõtsade hankimisega ei tohiks nagu probleeme olla).
Vedrustuse upgrade on miski colideks ümberehitamise teema?
Sisemine, kere küljes olev ots on uniball. See vahe on. Teistel mudelitel on kummipuks. Ja sellisega minu auto puhul kaugele ei jõuaks (ringrajal siis) :)
Vedrustus jah, coil-over peale.
Firmaks juba siin foorumis mainitud GAZ.


Jajah, sul on ikka ilgelt raske elu... Küll on maa külmand, siis jälle kärss kärnas.

Aga mis vahe seal on, mis tükid seisval autol küljes on?

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
28.08.2009 at 21:18
Lembit
VW Polo G40-92 - matukas
quote:
matukas: Soovita siis mõistlikumat lahendust.
Ma ju ei tea, mis probleemi sa lahendad, või mis eesmärk sul on. Kui on eesmärgiks võimalikult palju klotsi oma autosse valada, mida sa iialgi pärast tagasi ei saa, siis oled muidugi õigel teel :)

Kui on probleemiks õõtshoob, millel sinu autol on seespool otsas uniball ja lahjematel kummipuks, aga muu geomeetria on sama, siis osta üks lahjem õõts, sae sealt otsast sarniir ära ja keevita oma õõtsale külge. Paar-kolm tunnikest nokkimist ja oled rajal. Või lase üldse torudest õõtsad keevitada, kus igal pool uniballid. Või siis võta kätte ja korrigeeri ühtlasi ka geomeetriat, et see toimiks ka madaldatud auto puhul.

Matta kümneid tuhandeid amortidesse, kui vedrustuse geomeetriaga ei ole tööd tehtud, on minuarust mõttetu. Sõidad lõppkokkuvõttes hirmkalliks läinud jõuetu VW pologa 1.10 ringe
28.08.2009 at 21:27
matukas
  
VW Polo G40-92 - matukas
quote:
serõi:
Jajah, sul on ikka ilgelt raske elu... Küll on maa külmand, siis jälle kärss kärnas.

Aga mis vahe seal on, mis tükid seisval autol küljes on?
Tore, et Sul jääb aega üle ka Dünamiidi kõrvalt minu auto teemat jälgida ;)

____________________________
Belief is harder to shake than knowledge
28.08.2009 at 22:51
opentrack.tqhq.ee foorum : Kurvisõiduautod : VW Polo G40-92 - matukas   1 2 3 4 5  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.