register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : Vaba rada : Mida teha - ostetud rajaauto projektil trahvid maksmata   1 2  
Poster Message
BSRcar
 
Mida teha - ostetud rajaauto projektil trahvid maksmata
hei Jesper.. vaata asja helget poolt.. enam ei pea sa näiteks TLN parkimise eest maksma ;) arved saadetakse endisele omanikule ;) +
tasuta kütus ka garanteeritud, eks saad endisele omanikule palju yllatusi korraldada selle masinaga.
Aga nali naljaks. Probleem on tõsine ja ega lihtsat lahendust ei olegi. Kohtukaudu võib ju nõuda tagasi raha aga see vaevaline. Küsin kas sul ostu myygi lepingu peal oli ka punkt et omanik kinnitab et ei ole kohustusi kolmandatele isikutele. ARK näidislepingu peal on olemas see. Igaljuhul tasub alati ark vormistada tehing. Et ei tekiks selliseid üllatusi.. kahju et just jesper pidi olema see kelle näite varal teised ettevaatlikumaks muutuvad.
27.01.2008 at 18:02
hall
 
Mida teha - ostetud rajaauto projektil trahvid maksmata
Nagu siin paljud varem sõna võtnudki, ei ole ka mina jurist, vaid lähenen olukorrale "tavaloogika" ja elukogemuse käigus kogunenud teadmiste abil.

Kuna ARK-s registreeritakse vallasasjad, siis ARK erinevalt Kinnistusraamatust ei oma õiguslikku tähendust, st auto tehniline pass ega kanne selles ei tähista omandiõigust. Omandiõiguse üleminek on kahe poole omavaheline kokkulepe, mis tuleb lihtsalt ARK-s registreerida. Sellest tulenevalt oleks täitsa huvitav kuulda millisele õiguslikule alusele tugineb ARK praegusel juhul omandiõiguse vahetuse muutuse registreerimisest keeldumisel.

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
27.01.2008 at 18:35
Jesper
 
Mida teha - ostetud rajaauto projektil trahvid maksmata
Mul see ARK lehe lepingublankett ongi, käisin step by step seda sinna kirjutatud juhendit mööda.

Lugesin vahepeal seadusi ka, juriidiliselt on kõik korrektne, täitemenetluse seadustikus on selline õigus (omanikuvahetuse registreerimise keelamine) kohtutäiturile kenasti ette nähtud. A sellest ei olnud nagu kirjas midagi, et mis nüüd edasi saab. Asjaõigusseadustiku järgi ma nagu oleks omanik, täitemenetluse seadustiku kohaselt justkui saaks kohtutäitur selle masina soovi korral arestida. Mul kõrvust tuleb auru sisinal kui mõtlen selle peale :)

Praktikas on vist jah targem talupojaõiguse järgi edasi käia, nagu Silwer soovitas.
27.01.2008 at 18:57
Lembit
Mida teha - ostetud rajaauto projektil trahvid maksmata
quote:
Jesper: täitemenetluse seadustikus on selline õigus (omanikuvahetuse registreerimise keelamine)
Aga kas sa kasutajat saad lisada? Kui saad, siis lisa ennast kasutajaks ja unusta see omanikuvahetuse registreerimise kamm. Võta tüübilt volitus enda nimele selle autoga igasuguseid tehinguid teha, koos edasivolitamise õigusega. Kui maha tahad müüa, siis kirjutad uue omaniku omakorda kasutajaks ja volitad teda edasi. Võidusõiduautod üldiselt väga tihti vahetavad käsi nii, et mingeid muudatusi kuhugi ei registreerita. Isegi tehnilisse kaarti mitte, ammugi siis tehnilisse passi. Mina pidin oma auto ümbervormistamiseks mingi üle-üle-üle-üle eelmise omaniku üles otsima.
27.01.2008 at 20:32
Jesper
 
Mida teha - ostetud rajaauto projektil trahvid maksmata
Ei saa kasutajaid ka lisada.
27.01.2008 at 21:04
Silwer
Mida teha - ostetud rajaauto projektil trahvid maksmata
Suht nõme oleks kui kohtutäitur tuleb ja võtab Jesperilt keset võistlust auto käest ära... :)

____________________________
BMW 325i E30 2,7 Turbo & BMW E46 S54 SMG VF570 supercharged & BMW F25 X3
28.01.2008 at 01:27
-XR-
Mida teha - ostetud rajaauto projektil trahvid maksmata
quote:
Silwer: Suht nõme oleks kui kohtutäitur tuleb ja võtab Jesperilt keset võistlust auto käest ära... :)

See ei juhtu kohe kindlasti. Kohtutäitur tegeleb vajadusel ikka eelmise omanikuga.
Jesper on ju lepingu järgi auto omanik, aga lihtsalt ARK ei taha seda ümber registreerida.
Omaniku vahetus on juba tehtud.
28.01.2008 at 01:29 1 edit. Last edited 28.01.2008 at 01:29 by -XR-
rustang
  
Moderator
Mida teha - ostetud rajaauto projektil trahvid maksmata
Kui XR väide on tõene ehk arestida saab vaid võlgnikule kuuluvat vara (mitte mingites registrites tema nimel olevaid asju) siis võiks ju senikaua volitusega sõita kuni see võlateema ära laheneb või aegub? Kui müüja on noor inimene siis on ju tõenäoline, et ta end käsile võtab ja kogu edaspidist elu mingitel maksmata trahvidel ei lase ära rikkuda?
28.01.2008 at 12:44
tarmosild
Mida teha - ostetud rajaauto projektil trahvid maksmata
Tere. Lugesin Su õnnetut lugu. Arvan järgmist:

1. Eelmine omanik rikkus seadust (parkis valesti, ületas kiirust jne) ja sai selle eest trahve.

2. Jättis trahvid maksmata.

3. Riik (parkimistrahvi puhul linn) alustas täitemenetlust. Trahvinõue anti täiturile. Trahvinõue on eelmise omaniku vastu kes seadust rikkus, see ei ole auto vastu või auto igakordse omaniku vastu.

4. Täitur pööras trahvinõude võlgniku (eelmise omaniku) varale ja arestis selle.

5. Vara arestimise kohta tehakse märge vastavas registris, minuteada ka ARK-is. Miks seekord ei tehtud, ei tea. Samas, ARK-i kanne ei tõenda veel kellegi omandit. ARK on selleks, et politsei ja kogu avalikkuse ees kindlaks teha, kes sõiduki nõuetele vastavuse (tehno, kindlustus, reg. nr jne) eest vastutab ja kes eeldatavalt on õigustatud sõidukit kasutama (märge omaniku ja kasutaja kohta).

6. Jama tekib seega sellest, et nt. politsei jaoks kehtivad ARK-i andmed ning tee peal ei ole patrullile mõtet selgitada, et oled tegelikult omanik ja näidata ostulepingut. Kui Sa soovid autot üksnes ringrajal kasutada, pole Sul tõepoolest ARK-i vaja.

7. Lahendus:

a. Täitur peab Sulle ütlema, millal ta täitetoimiku avas ning sõiduki arestis (kuupäev X). Arestimise kohta peab tal olema dokument. Võta koopia.
b. Kui kuupäev X on pärast müügilepingu sõlmimist, siis puudus täituril õigus juba Sinule kuuluvat vara arestida ja see tuleb vabastada. Tee taotlus, anna koopia lepingust, panga väljavõte, et raha maksid reaalselt ja müügileping pole tagantjärele kuupäevaga. Sularahaga on kahjuks raskem.
c. Kui kuupäev X on enne müügilepingu sõlmimist, müüs eelmine omanik Sulle tõepoolest arestitud vara. Eesti keeles kantimine. Kui ta müügilepingus kinnitas, et autol puuduvad kolmandate isikute nõudmised, siis andis ta valekinnituse. "Kolmanda isiku nõue" on muuhulgas ka riigi või linna trahvinõue. Valekinnituse tõttu tuleks Sul esitada müüjale lepingust taganemise avaldus lepingu olulise rikkumise tõttu müüja poolt. Nõua raha enda kontole Y ja teata, et pärast raha laekumist saab ta auto tagasi (kus, millal). Kui ei reageeri, pead kohtusse pöörduma või loo unustama.

Pea meeles, ainult ARK-i kanne omandi tekkimise või lõppemise aluseks ei ole.

Jõudu.
Tarmo





28.01.2008 at 22:29
hall
 
Mida teha - ostetud rajaauto projektil trahvid maksmata
Tarmo kokkuvõtet ja soovitusi võib päris tõsiselt võtta, sest on ju levinud arusaamad:
a) kui oled hirmsas jamas, pead pöörduma Lextalisse;
b) kui vastaspoolt esindab Lextal, võtab ta asja väga tõsiselt.

:) (Y)

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
28.01.2008 at 22:43
Marko_N
Mida teha - ostetud rajaauto projektil trahvid maksmata
http://foorum.bmw-club.ee/viewtopic.php?t=46444&highlight=e36+kere
üks kere nagu oleks müügis
28.01.2008 at 23:18 1 edit. Last edited 28.01.2008 at 23:20 by Marko_N
-XR-
Mida teha - ostetud rajaauto projektil trahvid maksmata
quote:
serõi: Tarmo kokkuvõtet ja soovitusi võib päris tõsiselt võtta, sest on ju levinud arusaamad:
a) kui oled hirmsas jamas, pead pöörduma Lextalisse;
b) kui vastaspoolt esindab Lextal, võtab ta asja väga tõsiselt.

:) (Y)

LEXTAL tsiviilasjadega kahjuks eriti ei tegele.
Tarmo andis praegu lihtsalt mõnusasti kaasfoorumlasele pro bono õigusabi ;)

Ma enne ka tahtsin sama öelda, et müüja peab vara tagasi võtma ja raha tagasi andma,
ei hakanud seda mainima, sest müüja ei pidavat telefonile vastama.

Seega Jesperil on kahjuks ainult variant kohtu kaudu asja ajada, mis on päris vaevarikas.

Mina ehitaks Jesperi asemel auto valmis ning käiks temaga ainult ringrajal.
Tänavasõidukina ongi see ju väga ebamugav ja pole just praktiline.
Jäikühendusega teisele autole sappa ja ongi valmis.
Seda muidugi eeldusel, kui kohtutäitur pole antud autole aresti peale pannud.
Eelnenud jutu põhjal mulle tundub, et ei ole.

Kas täituritel on ka mingi ühine andmebaas, kust Jesper saaks järgi küsida,
milline täitur antud inimesega tegeleb ja siis Täituri käest vastavate dokumentide koopiad küsida?
28.01.2008 at 23:28
Jesper
 
Mida teha - ostetud rajaauto projektil trahvid maksmata
Tarmo, tänud ülevaate eest, aga üks küsimus jäi mul veel õhku rippuma: kas juhul, kui müüja lepingust taganemise avaldusele ei reageeri (ta on seda lugenud, kirjutasin foorumi kaudu mis näitab lugemist) ja mina olukorraga lepin ja auto pulkadeks löön ja edasi müün, siis kas minu vastu on arestijal selle eest võimalik mingit nõuet esitada või mitte? Nii palju kui mina aru saan, siis jääb leping mille algseisu ei ole taastatud ikkagi kehtima ning hetkeni kui ma pole raha tagasi saanud on auto minu oma. Olgu selle registriga siis nagu on. Või vastutab kantimise eest ka vara ülevõtja, kuna ma hetkeseisuga juba olukorrast teadlik ja seega mitte enam eriti heausklik olen?

XR, täitur on asjale pannud peale, nii palju kui mina täitemenetluse seadustikust aru saan, registripandi, mida loetakse aresti üheks vormiks. Napakas, aga jokk. Täituritega (on lausa 2 eri trahvi, aga see on ebaoluline detail) rääkisin mõlemaga telefoni teel, saan vajadusel veel rääkida, aga ega nad midagi targemat ei öelnud et kui väga tahad maksa ise trahv ära.
28.01.2008 at 23:28 4 edits. Last edited 28.01.2008 at 23:46 by Jesper
-XR-
Mida teha - ostetud rajaauto projektil trahvid maksmata
quote:
Jesper: Tarmo, tänud ülevaate eest, aga üks küsimus jäi mul veel õhku rippuma: kas juhul, kui müüja lepingust taganemise avaldusele ei reageeri (ta on seda lugenud, kirjutasin foorumi kaudu mis näitab lugemist) ja mina olukorraga lepin ja auto pulkadeks löön ja edasi müün, siis kas minu vastu on arestijal selle eest võimalik mingit nõuet esitada või mitte? Nii palju kui mina aru saan, siis jääb leping mille algseisu ei ole taastatud ikkagi kehtima ning hetkeni kui ma pole raha tagasi saanud on auto minu oma. Olgu selle registriga siis nagu on. Või vastutab kantimise eest ikkagi kantija, mis siis et ma hetkeseisuga juba olukorrast teadlik olen?

XR, täitur on asjale pannud peale, nii palju kui mina täitemenetluse seadustikust aru saan, registripandi, mida loetakse aresti üheks vormiks. Napakas, aga jokk.

Kui sa tead milline täitur asjaga tegeles, siis võta temalt dokumentide koopiad nagu Tarmo ütles.
Võrdle kuupäevasid ja siis vaata edasi.

Nii palju, kui mina asjaõigust tean, siis heausklikult omandatud vara kohtutäitur või politsei sinult ära võtta ei saa.

Kui suured need trahvid on?
28.01.2008 at 23:32 2 edits. Last edited 28.01.2008 at 23:34 by -XR-
Jesper
 
Mida teha - ostetud rajaauto projektil trahvid maksmata
Kuid tagasi on peale pandud, selgelt enne ostuhetke, üks on 5k ja teine 15k.
28.01.2008 at 23:37
tehnik
  
Mida teha - ostetud rajaauto projektil trahvid maksmata
Võibolla on kusagilt võimalik mingit tasuta juriidilist abi saada. Netist leiab mingeid kohti kus seda pakutakse kuid ma pole neisse süvenenud. Selline probleem saab olla ka ühiskonnas üldisem ja seepärast peaksid sellest rohkem huvituda ka vastavad õigusorganid. Muidu on ja jääb vastavatel võlatekitajatel oma võlgade likvideerimiseks väga lihtne moodus: "müün auto maha ja ongi võlad läinud". Pole loogiline et kõik autoostjad on tasemel juriidiliste teadmistega ja on loogiline et võlgades ligimesepõlgur ei kõhkle ka seaduslike aukude otsimises, et oma võlad seaduslikult kellegile edasi anda.
29.01.2008 at 13:43
hall
 
Mida teha - ostetud rajaauto projektil trahvid maksmata
quote:
tehnik: Võibolla on kusagilt võimalik mingit tasuta juriidilist abi saada. Netist leiab mingeid kohti kus seda pakutakse kuid ma pole neisse süvenenud. Selline probleem saab olla ka ühiskonnas üldisem ja seepärast peaksid sellest rohkem huvituda ka vastavad õigusorganid. Muidu on ja jääb vastavatel võlatekitajatel oma võlgade likvideerimiseks väga lihtne moodus: "müün auto maha ja ongi võlad läinud". Pole loogiline et kõik autoostjad on tasemel juriidiliste teadmistega ja on loogiline et võlgades ligimesepõlgur ei kõhkle ka seaduslike aukude otsimises, et oma võlad seaduslikult kellegile edasi anda.

Üks väga tunnustatud advokaat (vt paar postitust ülevalpool tarmosild poolt kirjutatut) on siin juba tasuta olukorda analüüsinud ning lahenduse välja pkkunud. Mida sa veel juriidilise abi all silmas pead?

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
29.01.2008 at 13:50
tehnik
  
Mida teha - ostetud rajaauto projektil trahvid maksmata
quote:
serõi:

Üks väga tunnustatud advokaat (vt paar postitust ülevalpool tarmosild poolt kirjutatut) on siin juba tasuta olukorda analüüsinud ning lahenduse välja pkkunud. Mida sa veel juriidilise abi all silmas pead?
Mulle jäi mulje, et teema jätkus ka peale advokaadi analüüsi.
29.01.2008 at 14:40
Jesper
 
Mida teha - ostetud rajaauto projektil trahvid maksmata
Tehnik, asja tuum on vähemalt mulle piisavalt selge, juhul kui kutt ei ole koostööst huvitatud siis saab edasi tegutseda kohtu kaudu (võib-olla ka nats lihtsamini: http://www.just.ee/maksek2sumenetlus), aga ega seal ka midagi targmat ei tehta kui parimal juhul antakse minu nõue samuti kohtutäiturile, kes siis omakorda... :) Kui riigil oleks mingid hitmanid kuskil, kes saavad ahvikiirusega võlgnikelt raha kätte, siis ilmselt ei oleks ka need trahvid maksmata. Mul oli vahepeal lihtsalt õrn lootus, et äkki saab selle masina mingi trikiga siiski minu nimele.
29.01.2008 at 14:56
rolantsik
Mida teha - ostetud rajaauto projektil trahvid maksmata
Mis seal ikka,mina soovitan rahulikuks jääda.Ise olen ka paar korda selliste kabajantsikutega kokku puutunud ja tulemust igasugusel kammimisel nende debiilidega ei ole,sest kõik taandub raha taha.Inimesel,kellel ei ole raha trahvide maksmiseks,ei ole ka loomulikult raha muude asjade klaarimiseks.

Mina teeks nii:1) käiaks maha auto olemasolevad kerenumbrid.See on vajalik selle jaoks,et täiturid jms ei saaks seda autot ära Su käest võtta.Neil oleks vaja siis tõestada,et see on see konkreetne auto.
2)Käiks sellele utoobile pinda,et ta maksaks mingi jupi raha tagasi 5 - 10 kilo ja seejärel vuristaks rõõmsalt ringrajal. :)

Kui veel mingit abi või õpetust tahad,helista :)
29.01.2008 at 20:33
hall
 
Mida teha - ostetud rajaauto projektil trahvid maksmata
No siis võib sul muidugi ise ka tekkida raskusi tõestamaks, et see auto ikka sulle kuulub ja mõni varastatud liikur näiteks pole.

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
29.01.2008 at 22:18
Lembit
Mida teha - ostetud rajaauto projektil trahvid maksmata
quote:
Jesper:...mina olukorraga lepin ja auto pulkadeks löön ja edasi müün, siis kas minu vastu on arestijal selle eest võimalik mingit nõuet esitada või mitte?
Ma olen küll väga kaugel olemast õigusalane spetsialist, aga kui auto müüja andis sulle lausa kirjalikus vormis valekinnituse, siis peaks minuarust täiesti üheselt olema selge, et ostuhetkel olid sa heauskne ostja. Mina küll ei näe mingeid erilisi võimalusi sulle jupimüügi puhul märkimisväärselt hõlma hakata.
30.01.2008 at 00:08
opentrack.tqhq.ee foorum : Vaba rada : Mida teha - ostetud rajaauto projektil trahvid maksmata   1 2  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.