register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : Vaba rada : FWD vs RWD   1 2 3  
Poster Message
Kuuno
  
FWD vs RWD
raceboyga oleme kunagi pikalt pikalt vaielnud selle teema üle ja osaliselt olen mina kindlasti oma jonni ajanud selle fwd kohapealt, aga eks seal mingi point on miks teda nii väha kasutatakse kuigi on omad klassid ka selle jaoks...
4wd kohapealt ütleb minu loogika et kurvis võiks ikkagi paremini püsida kui rwd, aga endal kogemus puudub!
ja grafieldi näide meeldib ilmselt kõige rohkem: "Aga selles küsimuses ei ole sellist tõde, et ringrajal on mõni nendest FWD-RWD-4WD kindlasti parem jne. Ühele rajale sobib üks, teisele teine, radade valik algab ju nn. "Rapla kardirajast" kuni Ameerika hiidovaalideni."
29.01.2008 at 16:54 1 edit. Last edited 29.01.2008 at 16:54 by Kuuno
Raceboy
 
FWD vs RWD
quote:
Raceboy: aga õigel kiirel ringrajal pole 4WD-l RWD ees küll mingit eelist.

Ma just rõhutasingi just seda, et Rapla kardiraja sarnastel on eelis 4WD-l ja FWD-l, kuid kiirete kurvidega radadel (a la Monza, Spa jt) ei näe ühtki eelist 4WD-l.

____________________________
www.vems.ee
29.01.2008 at 17:01
-XR-
FWD vs RWD
Kuival asfaldil on tagavedu kindlasti kõikse funnim.
Jäärajal ja rallirajal ja lumerajal olen 4wd poolt.

Esiveo poolt ma ei oskagi üheski situatsioonis olla.
Alajuhitavus pole küll kunagi midagi lõbusat.
29.01.2008 at 18:26
wirx
  
FWD vs RWD
teema algataja uuris siiski tavaliikluse kohta...ja tavaliikluses on 4wd parim valik.
vormel1 ja GT sari on tagaveoline...võrdlus momenti seal eriti pole(ei ole analoogseid fwd või awd sarju..ok ok, mina lihtsalt ei tea ehk)...aga võtke ntx ralli ja kellegil ei teki kahtlust, et 4wd on parim valik nii kruusal, lumel, kui ka asfaldil ;)


____________________________
Soodsad sülearvutid siit --> Sülearvutid Laptopid.ee
Rinka huviline küsigu kindlasti % alla
29.01.2008 at 18:36
matukas
  
FWD vs RWD
Minu pisike on teadupoolest FWD. Aga Sauga uutes kurvides arvab tema millegipärast, et on RWD :)
A vbl ma seal ettenähtud pidamispiiri tagaotsal olen ületanud. Pagan seda teab. Kuigi esiosa samas peab. Massi ka ju eespool rohkem.
Mina seal gaasi maha ei lase (kui just väga optimistliku kiirusega ei sisenenud - tõesti harv juhus) ja nn fake-powerslide olemas.
Kui võtta sama massi ja mootorivõimsusega neljarattalised RWD/FWD/AWD (4WD), siis kõige rohkem peaks nagu teoorias kannatama AWD. Ratasteni jõuab ju suuremate transmissioonikadude tõttu vähem.

Mina küsiksin endalt, mis kontekstis me asju näeme.
Kui tavaliiklus, siis FWD on nn dumb-user puhul ohutum variant.
Kui ringrada, siis RWD on kõige paremini kuuletuvam ja seadistatavam. On ju sel puhul võimalik 'roolida' nii tagu kui esiotsaga (seadistage auto ka täpselt).
Kui kiire ralli, siis AWD koos oma kosmiliste vidinate ja lukkudega.
Kui 'historic' ralli, siis jääb minu eelistus RWD poole.

Ja väike nüanss:
Kunagi võisteldi USA 'ovaalidel' ka FWD masinatel. Asi kestis, kuni 300 HP-ni. Ja oldi ka edukad. Pärast tehnoloogilist revolutsiooni, kus võimsused üle 300 HP läksid, kadus FWD konkurentsieelis. Ja arvake ära, mis ots praegustel CART sarja masinatel veab (loe: lükkab) ;)

____________________________
Belief is harder to shake than knowledge
29.01.2008 at 19:58 1 edit. Last edited 29.01.2008 at 20:00 by matukas
HrHunt
FWD vs RWD
Krt siis mul ikka insenerlik intuitsioon toimib - 300hp on täpselt see punkt kuhu ma tahaks MPSi saada :) Praegu on esiotsa pidamisel reservi veel kõvasti >70 km/h kiirustel, tänu LSDle - saab kurvi jõuga "sisse imeda".

____________________________

29.01.2008 at 20:36
BlueStang
 
FWD vs RWD
quote:
matukas: Minu pisike on teadupoolest FWD. Aga Sauga uutes kurvides arvab tema millegipärast, et on RWD :)
A vbl ma seal ettenähtud pidamispiiri tagaotsal olen ületanud. Pagan seda teab. Kuigi esiosa samas peab. Massi ka ju eespool rohkem.
Mina seal gaasi maha ei lase (kui just väga optimistliku kiirusega ei sisenenud - tõesti harv juhus) ja nn fake-powerslide olemas.


Kas see fake-powerslide ei tulene Sul ikka sellest, et Sa enda teadmata kurvis gaasi maha lased. Mul praegu üks esiveoline kasutuses, millega ma sügisel Tabasalus müramas käisin - sellega sai küll kurvis gaasi tagasi lastes tagaotsa "õgvendada", kui liiga otse tahtis minna...
29.01.2008 at 21:16
matukas
  
FWD vs RWD
quote:
BlueStang:Kas see fake-powerslide ei tulene Sul ikka sellest, et Sa enda teadmata kurvis gaasi maha lased. Mul praegu üks esiveoline kasutuses, millega ma sügisel Tabasalus müramas käisin - sellega sai küll kurvis gaasi tagasi lastes tagaotsa "õgvendada", kui liiga otse tahtis minna...
No mina seda millimeetri pealt ei mõõda, kui palju see jalg seal gaasipedaalil üles-alla võib pendeldada, aga püüdes olla 'perfektsionist', siis on konkreetselt see esimene uutest kurvidest palju kordi fake-powerslidega juhtunud. Kindlasti omavad selle juures mõju rehvid, teekatte seisukord jms. Esimese uue kurviga on nii, et palju sealt pidurdamise pealt S-kurvist tulles enam ju pidurdama ei pea. Pigem ikka kiirendad juba või hoiad momenti. Dünaamika on selline. Väga pikalt seda pole siin mõtet lahata. Olen üsna kindel, et tahtmatult minuga ringrajal palju ei juhtu. Seda peaks juba ammu tagasi väikse raja ja 'bulls...t' vedrustuselementidega oma pisikese rajalt väljasõidud näitama, kus gaasipedaal on see viimane asi, mis vabaks lastakse (et äkki veab ikka otseks) :)

____________________________
Belief is harder to shake than knowledge
29.01.2008 at 21:42
hall
 
FWD vs RWD
quote:
matukas: Esimese uue kurviga on nii, et palju sealt pidurdamise pealt S-kurvist tulles enam ju pidurdama ei pea. Pigem ikka kiirendad juba või hoiad momenti. Dünaamika on selline.

Mis jura see nüüd on? Ma pean küll enne esimest uut kurvi päris kenasti pidurdama, et rajale ära mahtuda...

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
29.01.2008 at 22:17
matukas
  
FWD vs RWD
No aga on ju nii, et tuled S-kurvidest pidevalt hoogu kogudes läbi ja hakkad pidurdama. Mul selline lahja auto, et pean 130-ne pealt ja lühikese maaga hoo õigeks saama. Pole ka mingit edevat veojõu kontrollimise aparatuuri sellel 1992 aasta miniautol peale tihendi rooli ja pedaalide vahel. Raha korralike rehvide jaoks pole ka suutnud kõrvale panna. Siis pidurdamise lõpus ongi ju esimene uus kurv käes ja tuleb siis vastavalt hoogu hoida või maha/juurde keerata. Olenevalt siis eelnevast kiirusest.

Kipub väga juba teemast mööda minema.
Teemasse minnes: pole mul eelistusi mis otsast auto veab/lükkab.
Ainult 4WD on minu meelest 'overkill', aga selle pärast ärge nüüd leili minge. See vaid minu arvamus.

____________________________
Belief is harder to shake than knowledge
29.01.2008 at 22:25
Cardo
 
FWD vs RWD
matukas, me oleme sinu imeautost ja juhitavusest juba palju ja ammu kõike kuulnud, tahaks nüüd imetegusid näha !!
29.01.2008 at 22:27
matukas
  
FWD vs RWD
:D:D
Ega sel pole mingit imejuhitavust. Pagana raske sellega midagi korda saata. Kurja juur on kaalus ja mootorivõimsuses. Aga mulle tegelikult ei meeldigi sellised autod, millega juba algusest peale 'steriilselt' rajale sõitma pääseb. Ju see siis masohhismi erivorm, et vaeva tahan näha. Põhiline tugev pluss minu auto juures tegelikult kaal ongi. Kerge auto vajab lühemat pidurdusmaad jne.

Pingituuningu teemadel võib ju kusagil lahedal üritusel kokku saada ja muljetada.

____________________________
Belief is harder to shake than knowledge
29.01.2008 at 22:32 2 edits. Last edited 29.01.2008 at 22:33 by matukas
Garfield
  
FWD vs RWD
quote:
wirx: aga võtke ntx ralli ja kellegil ei teki kahtlust, et 4wd on parim valik nii kruusal, lumel, kui ka asfaldil
Noh, ei ole palju aega möödas, kui F2 rühma FWD rallimasinad asfaldirallidel WRC-sid võitsid. Kaaluvahe oli muidugi peamine põhjus (vist oli ca' 200kg F2 kasuks), kuid minule tekitab siiski teatud kahtlusi ;)


____________________________
Focus RS
30.01.2008 at 11:20
peep
 
Moderator
FWD vs RWD
See veoskeemi diskussioon on umbes sama nagu maailma "parima" auto valimine ehk lõputu ja mõttetu teema. Igal lahendusel omad + ja - ning eks iga kogemustega juht teab ka neid. Ma ise pooldan sportlikuks kasutamiseks asfaldil tagavedu.
30.01.2008 at 11:40
joonas
FWD vs RWD
Minul on aeglane auto. Ringrajal sõidetakse minust tihti mööda. See ei muutuks, kui minu autol oleks esivedu.
Tagavedu meeldib mulle ja selle tõttu ma sellise auto ka ostsin.

Tavakasutuses tean inimest, kes otsib endale tagaveolist automaatkastiga autot selle pärast, et talle ei meeldi meie rööpas teedel sõites see, et kiirendades rool kisub. Valik ei ole kahjuks suur.

Tööauto on esiveoga ja see ei meeldi mulle. Eriti talvel kurvis on esiveolise alajuhitavus minu jaoks hirmsam.

To XR: Mille poolest sinu arvamus minu omast parem on? Point on see, et kui on teada konreetne eesmärk, siis saab selleks vahendeid valida. Kui eesmärki ei ole, siis valitakse see, mis meeldib.
Mis moderaatori asja puutub, siis oled sa sellest juba siin teemas kord rääkinud. Oma postitusi saab ka ise kustutada.

____________________________
Joonas 88' Porsche 944S
30.01.2008 at 13:30 2 edits. Last edited 30.01.2008 at 15:35 by joonas
-XR-
FWD vs RWD
quote:
joonas: Minul on aeglane auto. Ringrajal sõidetakse minust tihti mööda. See ei muutuks, kui minu autol oleks esivedu.
Tagavedu meeldib mulle ja selle tõttu ma sellise auto ka ostsin.

Tavakasutuses tean inimest, kes otsib endale tagaveolist automaatkastiga autot selle pärast, et talle ei meeldi meie rööpas teedel sõites see, et kiirendades rool kisub. Valik ei ole kahjuks suur.

Tööauto on esiveoga ja see ei meeldi mulle. Eriti talvel kurvis on esiveolise alajuhitavus minu jaoks hirmsam.
Moderaatorid, ei tea, kas nüüd oleks aeg teema lukku panna?
30.01.2008 at 14:21 2 edits. Last edited 30.01.2008 at 14:24 by devilc
hall
 
FWD vs RWD
quote:
matukas:
quote:
Esimese uue kurviga on nii, et palju sealt pidurdamise pealt S-kurvist tulles enam ju pidurdama ei pea. Pigem ikka kiirendad juba või hoiad momenti. Dünaamika on selline.

quote:
matukas: No aga on ju nii, et tuled S-kurvidest pidevalt hoogu kogudes läbi ja hakkad pidurdama.

Sry, aga ei saa aru. Esimeses lauses ütled, et S-kurvist tulles enam pidurdama ei pea, teises aga, et just pärast S-i hakkad pidurdama. Mispidi sa siis toimetad?


____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
30.01.2008 at 15:32
MESHUGGAH
  
FWD vs RWD
Minu arust vara veel. Lisan et kuival asfaldil on tagasillaveolisel eelis stardil. Aga marjal rajal (ja eriti ralliradadel) on esisillaveolist kergem, ohutum juhtida. Naiteks on selline huvitav sari nagu WTCC (kuni 2004 kandis nime ETCC) seal osalevad praegu Seat, Alfa, Chevrolet, Bmw. Andy Priaulx (BMW) on 4korda jarjest sarja voitnud. Vaatamata ballastile. A kokku on BMW selles sarjas 20tiitlit voitnud. http://www.auto-sport.ru/news/?ELEMENT_ID=11139 siin all on koik tsempionid. A siin all on kvalifikatsiooni ajad ja 2007 punktide kokkuvote http://www.auto-sport.ru/news/?ELEMENT_ID=11265

____________________________
www.angelar.ee
30.01.2008 at 15:38
Jesper
 
FWD vs RWD
Serõi, kui tal sõidus kompressori mingi rihm või voolik lahti oli, nagu mulle ähmaselt meenub (vbl eksin), siis tõenäoliselt see auto ongi selline, et enne neid uusi kurve ei saa hoogu väga üles. Samas kui kurviomadused on korras, siis on võimalik kurvikiirus jälle suhteliselt suur. Mul oma 115 hobusega on see ka suht rahulik pidurdus, muidugi kui seda viimasele hetkele jätma hakata siis on natuke võimlemist, aga pole teada kas see üldse ringiaja mõttes mõistlik tegu on. Sama lugu on enne Tiigikurvi, ma lõpuks pidurdasin seal rohkem moepärast, et auto ette kaaluda ning enne stardieelset kurvi, kus võimsa-raske autoga tuleb ikka mitu pikka meetrit varem pidurdama hakata kui aeglase, kerge ja talutavalt kurve läbiva autoga.

A Matukas, tee parem oma auto kohta teema, siis ei pea trollimise threadis neid asju arutama ;)
30.01.2008 at 16:13 1 edit. Last edited 30.01.2008 at 16:16 by Jesper
-XR-
FWD vs RWD
quote:
MESHUGGAH: Minu arust vara veel. Lisan et kuival asfaldil on tagasillaveolisel eelis stardil. Aga marjal rajal (ja eriti ralliradadel) on esisillaveolist kergem, ohutum juhtida. Naiteks on selline huvitav sari nagu WTCC (kuni 2004 kandis nime ETCC) seal osalevad praegu Seat, Alfa, Chevrolet, Bmw. Andy Priaulx (BMW) on 4korda jarjest sarja voitnud. Vaatamata ballastile. A kokku on BMW selles sarjas 20tiitlit voitnud. http://www.auto-sport.ru/news/?ELEMENT_ID=11139 siin all on koik tsempionid. A siin all on kvalifikatsiooni ajad ja 2007 punktide kokkuvote http://www.auto-sport.ru/news/?ELEMENT_ID=11265

BTCC sarjas on Plato (Fifth Gearis olete te teda kindlasti näinud) oma Seatiga ka väga edukas.
30.01.2008 at 18:56
MESHUGGAH
  
FWD vs RWD
Pleito on kaks viimast aastat oma Seatiga olnud teine. BTCC ei ole nii kova sari nagu WTCC, naiteks BMWga soitvad mehed ostavad eelmise aasta WTCC autoid. Ja minuarust soidavad seal need, kes ei leidnud koha WTCCs. Ja seal peale 2-3 Lexust (diisliga!!!) ja 5 BMW320Si tagasillaveolise polegi. Seatid ja Vauxhallid on varustatud uuema tehnikaga.
Koduleht www.btcc.net

____________________________
www.angelar.ee
31.01.2008 at 01:16
silver
FWD vs RWD
Fwd vs rwd on siiski rajas ja inimeses rohkem kinni
Ühele sobib üks teisele teine
Äärmusliku näitena sobib U.Aava lõuna eesti ralli katsevõit super 1600 autol 4wd autode ees, kui nurkadest väljatulekuid oli vähem ja kiired lauged kurvid oli teistel kohe aamen, sama teeb Laipaik oma m3ga aga mass on üldiselt suurem kui super 1600-l siis ka vähene kaotus aga aegadega on ta tihti esikümnes.
ilma plokita tagaveolist ongi jube raske kontrollida spinni tegemast eriti kui sellele lisandub automaatkast.
Tagaveolisele sobib kiire laugete kurvidega rada-esiveolised on rohkem nurkades nikerdamise autod
Kõige parem on nelikveoline, mis käitub nagu tagaveolineja sobib ka rohkematele radadele, piiripeal hakkavad nelikveo kahjuks rääkima suurem mass, suurem veeretakistus ja pidurdamine
Pikk segane jutt aga iga auto sobib mingi oma asja jaoks
4wd kohta tuli meelde veel üks kild mida ma vist top gear-ist kunagi kuulsin, kus ohutusauto oli RS4 ja läks vihmaga ette vägesid juhatama. auto mille ette ta sattus oli Lister Storm LMP, siis juht palus boksist õelda eessõitvale juhile, et võtku vähe vaiksemalt ta ei jõua muidu järgi.(ei mäleta mis rehvid olid)
01.02.2008 at 12:10
rustang
  
Moderator
FWD vs RWD
Clarkson kirjutab oma raamatus " I Know You Got Soul" Alfa 166 peatükis humoorika võrdluse esi- ja tagaveo kohta - umbes nii:

Kui tagaveolisega kurvis räigelt üle pingutad, siis lahkud teelt tagumine ots ees, näol kerge üllatus, tabad teeäärset puud ja sured silmapilkselt.

Kui esiveolisega kurvis räigelt üle pingutad, siis lahkud teelt nina ees, rool ühele poole välja keeratud, pidurdad meeleheitlikult - kuid sinu pilk on fikseeritud eesolevale puule, mis tõotab vältimatut surma ja muudkui läheneb ja läheneb ....

Ehk teisisõnu õeldes, tagaveolises ei ole nii õudne surma saada :)

01.02.2008 at 12:37
Jesper
 
FWD vs RWD
See nali liikus Le Mansis kohapeal ringi jah, et ootamatu vihmaga on RS4 liiga kiire, kes pole veel jõudnud slikke ära vahetada need ei jõua järgi. Ma isiklikult arvan et see on pigem Audi turundusosakonna poolt käima pandud linnalegend, la Sarthe on megakiire rada ja pace cariga ei panda kohe kindlasti viimase piiri peal, aga iseenesest täiesti võimatu see pole, et selline olukord võib tekkida.
01.02.2008 at 13:04
Kaido
FWD vs RWD
Tänapäeval mängib autot ostes suurt rolli emotsioon, kiiremate puhul on üheks selleks nn fun faktor - parandage mind kui eksin, kuid korraliku RWD vastu ei saa selles valdkonnas keegi, vahest ainult korralk 4WD. Liiklen igapäevaselt kahe autoga, milleks on E30 325i ja mõtleva nelikveoga X5. E30 tekitab sellise riivatu mõtte, et justkui teaks juba mida roolis teed - külglibisemise väljakutsumine, selle kontrollimine ja sellest väljumine on väga lihtne, kuid võimalikuks teeb selle vaid piiratud libisemisega diferentsiaal. Ootan iga päev lund ja libedust - isegi tavasõidud saavad elamusteküllaseks... Samas kui rohkem kui 2tonni kaaluv X5 läheb libisema, siis võtab otsaesise märjaks ja pooled päästmistest on juhuslikku laadi. Enne Xi omasin Turbo Foresteri, mis oli äärmiselt naksakas aparaat, kuid päris nelikveolise meheks mina ei saanud - pooltel juhtudel jäid nn "hoia kindlasti peal kohad" minu jaoks liiga kitsaks ja ohtlikeks. FWD on aga veider - ta on küll RWDst reeglina kiirem, kuid ESPga on sõit suht igav ja aeglasevõitu ning ESPd välja lülitades saab fun-faktorist samuti väga kiirelt hoopis boring-faktor - see pidev gaasi ja rooliga mängimine tüütab ära ja enamasti kulub see kõik liikuma saamiseks - tagasiside tehtud liigutuste osas on nagu väikem kui RWDel (kuigi tunnistan, et on olemas väga lõbusaid FWD liikureid nagu Ford Focus RS, eelmine Mini Cooper S jne)...

Ühest kõigile meeldivat veoskeemi pole olemas, lõbusa sõiduki saamiseks tuleb osta vanem eksoot või nishitoode - sain eelmine nädal katsuda "Malaisia autotööstuse" loomingut nimega Lotus Exige S - kõigi nende aastate peal on see elukas kõige lõbusam liikur, mida mina olen tänavaautodest katsuda saanud (ca 8 aastat) ja juhtumisi oli ka see aparaat RWD.
01.02.2008 at 13:44
opentrack.tqhq.ee foorum : Vaba rada : FWD vs RWD   1 2 3  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.