register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : Kiiresti sõitmine : Kiiresti sõitma õppimiseks vajalik kirjandus   1 2  
Poster Message
illinois
Kiiresti sõitma õppimiseks vajalik kirjandus
Tere

Kiiresti sõitma õppimiseks vajalik kirjandus - palun kas keegi oskab soovitada?

Tänan
30.12.2007 at 02:56
-XR-
Kiiresti sõitma õppimiseks vajalik kirjandus
Skip Barber - Going Faster.. DVD ja raamat. Raamatut pole viimasel ajal eriti saada.

Ross Bentley - Speed Secrets 1-6
30.12.2007 at 03:00
illinois
Kiiresti sõitma õppimiseks vajalik kirjandus
Raamatut kahjuks ei saanud - DVD tellitud ebayst.

Aitäh XR!

Eestikeelset juttu vist pole mõtet isegi mitte küsida?


Äkki meenub veel mõnele teiselegi?


BTW: +1 e36 cup kindel osaleja Eesti etappidel
30.12.2007 at 04:06
-XR-
Kiiresti sõitma õppimiseks vajalik kirjandus
eesti keeles on mingisugune "Kuidas võita võidusõit"

Mingid teadmised peaks sellest ka kätte saama.
30.12.2007 at 04:12
I.V.B
Kiiresti sõitma õppimiseks vajalik kirjandus
Ringrajal sõitma õppimiseks on tõesti see Skip Barberi raamat "Going Faster." Vabas liikluses kiireks, turvaliseks ja efektiivseks sõitma õppimiseks on siiani parim Alex Roy - The Driver:My Dangerous Pursuit of Speed and Truth in the Outlaw Racing World. Täiesti uskumatu raamat, mille puhul ei tohi lasta ennast sõnadest "Outlaw Racing World" häirida, kuna tegu on absoluutse oma ala professionaaliga, kes jõuaks ilmselt reedeõhtuse tipptunni ajal läbi kontvõõra Tallinna kesklinna ummiku kolm korda kiiremini sihtpunkti kui ükskõik kes opentrack.pri.ee kasutajatest ilma liigselt nö. "hullu panemata"!
30.12.2007 at 04:14
devilc
Moderator
Kiiresti sõitma õppimiseks vajalik kirjandus
Veel ühed kiidusõnad raamatule Going Faster (muide, Barnes&Noble-s on seda täitsa saada). IMO pole pmtslt rohkem raamatuid vaja lugedagi. Mõnda Speed Secrets raamatut olen kah lugenud, aga ausalt öeldes tundub see sellise cash-in frantsiisina, kus lehti rohkem kui sisu.
30.12.2007 at 15:05
-XR-
Kiiresti sõitma õppimiseks vajalik kirjandus
quote:
devilc: Veel ühed kiidusõnad raamatule Going Faster (muide, Barnes&Noble-s on seda täitsa saada). IMO pole pmtslt rohkem raamatuid vaja lugedagi. Mõnda Speed Secrets raamatut olen kah lugenud, aga ausalt öeldes tundub see sellise cash-in frantsiisina, kus lehti rohkem kui sisu.

Ma saan suure vaevaga nüüd esimese Speed Secretsi läbi. Mis sest, et mul on kõik ülejäänud 5 osa ka olemas.
Ma ei oska neist ülejäänudest veel midagi arvata.

See on väga uimaselt ja kohmakalt kirjutatud uneraamat, kus korrutatakse ainult ühtesid ja samu asju otsast lõpuni.
Tundub, et see on täielikult jänkidele kirjutatud ning elueest üritatud nii öelda puust ja punaseks asju teha.
Konkreetse välja ütlemise asemel kirjutatakse ühte asja mingi 5-10 lauset järjest.
Enne magama jäämist suudab sealt täpselt 5 lehekülge lugeda. Siis tuleb selline uni peale, et viskad raamatu öökapile tagasi.

Vaatasin, et praegu ka amazon.co.uk-s Going Faster raamat saadaval.
amazon.co.uk on minu kogemuste järgi kõige kiiremini alati raamatud kohale toimetanud.

30.12.2007 at 15:31 2 edits. Last edited 30.12.2007 at 16:03 by -XR-
kanglord
Kiiresti sõitma õppimiseks vajalik kirjandus
quote:
-XR-: eesti keeles on mingisugune "Kuidas võita võidusõit"

Mingid teadmised peaks sellest ka kätte saama.


isegi seda sirvinud ja põhi suunitlus ringi peal liikumiseks on väga asjalik ning hariv. soovitan isikule kes raja sõiduga alg staadiumis.
31.12.2007 at 03:50
Jesper
 
Kiiresti sõitma õppimiseks vajalik kirjandus
Sisu võib ok olla, aga minuarust on 200 eeku selle vihiku eest suhtkoht röövimine. Hetkel on Going Faster Amazonis täiesti saadaval, hind 20 taala, go.

Uk Amazon võib kena tunduda, aga teele pannakse kõik Amazoni raamatud nagunii ühtemoodi (neil on logistikasüsteem mis arvutab välja tellijale lähima lao asukoha), ainult et ühes maksad sa taalas, teises aga naelas ;) Rääkimata sellest, et hind on Uk saidil miskipärast tunduvalt kallim.
31.12.2007 at 03:55 1 edit. Last edited 31.12.2007 at 04:32 by Jesper
kanglord
Kiiresti sõitma õppimiseks vajalik kirjandus
olen sinuga päri et 200kr on suht palju küsitud niukse õhukese asja eest, isegi mitu kuud lihtsalt piilusin ja mõtlesin et kas tasub aga vahet ei ole, igastahes olemas ta on ja läbi ma ta lugesin ning hää asi meele sirgena hoidmiseks küll ;)
enne igat hooaega lugeda päris kasulik kiirex meelde tuletusex vmt..

ise tahan ka seda skip barberi raamatut ja dvd osta või kui võimalik siis ehk laenata vmt taolist siinsete foorumlaste käest :P
31.12.2007 at 04:18
-XR-
Kiiresti sõitma õppimiseks vajalik kirjandus
Speed Secrets 2 tundub juba päris mõnus olevat.
Saab isegi üle viie lehekülje korraga lugeda.
Laused küll vahepeal venivad, aga eks see ole alati Suurtele Sämmidele kirjutatud raamatutega.

Küll väike OT, aga otsustasin vana Schumacheri autobiograafia osta.
Kuna valik on päris suur, siis äkki siitrahvas oskab mõnda soovitada?

edit: Tundub, et see on parim:
http://www.amazon.com/Michael-Schumacher-Genius-Luc-Domenjoz/dp/2847071245/ref=pd_bbs_5?ie=UTF8&s=books&qid=1199840395&sr=8-5
Tellisin ära.
09.01.2008 at 03:56 3 edits. Last edited 09.01.2008 at 04:17 by -XR-
mart154
 
Kiiresti sõitma õppimiseks vajalik kirjandus
Kui keegi tahab seda eestikeelset "kuidas võita võidusõit" siis võin laenata.
Aga tahan kindlasti ilusana tagasi.

õhuke kallis vihik, vähemalt tahaks, et riiulis kena välja näeks :)

Tallinnas.
18.01.2008 at 17:26
rustang
  
Moderator
Kiiresti sõitma õppimiseks vajalik kirjandus
Kui peaks ette juhtuma, siis on abiks läbi lugeda Heiti Kenderi poolt tõlgitud "Randmevääne" - see küll tsikliga sõitma õpetab aga silmaringi jaoks on abiks ja mõned trikid käivad ka igasuguse ringrajasõidu kohta. Ning lisaks ei ole see liiga pikk oopus.

Mul endal riiulis Carroll Smithi "...to win" teoste sarjas mõned, mis kiiresti sõitmise erinevaid aspekte käsitlevad ja mulle meeldinud on (tegelikult on üks, "Drive to win" kuskile jalutama läinud ja no ei mäleta kellele olen laenanud). Hiljuti manalateed läinud Smith oli kauaegne USA ringrajainsener, vormelimeeskonna tiimipealik jpt, omal ajal ka Ford GT40 loomise juures käe valgeks saanud mees.

Kõige viimane lugemiselamus on tõeliselt vapustav raamat, Henry "Smokey" Yunicku oma käega kirja pandud elulugu - selle mehe elukäik on ülikirju ja kuulsus NASCARI ningi INDY500 ringkondades legendaarne.
18.01.2008 at 17:55
Jesper
 
Kiiresti sõitma õppimiseks vajalik kirjandus
quote:
mart154: Kui keegi tahab seda eestikeelset "kuidas võita võidusõit" siis võin laenata.
Aga tahan kindlasti ilusana tagasi.

õhuke kallis vihik, vähemalt tahaks, et riiulis kena välja näeks :)

Tallinnas.

Raamatukogu aitab kah
18.01.2008 at 17:56 1 edit. Last edited 18.01.2008 at 17:56 by Jesper
-XR-
Kiiresti sõitma õppimiseks vajalik kirjandus
quote:
Jesper:
Uk Amazon võib kena tunduda, aga teele pannakse kõik Amazoni raamatud nagunii ühtemoodi (neil on logistikasüsteem mis arvutab välja tellijale lähima lao asukoha), ainult et ühes maksad sa taalas, teises aga naelas ;) Rääkimata sellest, et hind on Uk saidil miskipärast tunduvalt kallim.


See süsteem vist minu puhul küll ei toiminud.
Tellisin ühe raamatu amazon.com-ist ja teise co.uk-st.

UK oma jõudis nädal aega varem kohale. Mingi poole minutilise vahega tellisin.

Aga jah US-is on hea odav dollar. See on kallimate asjade puhul natuke plussiks.
21.01.2008 at 12:59
Jesper
 
Kiiresti sõitma õppimiseks vajalik kirjandus
Üks ja sama raamat? Võib-olla siis mõnda nimetust ei ole kohalikes ladudes olemas, aga siis ei ole teda ilmselt ka .co.uk-s üldse üleval.
21.01.2008 at 13:07
-XR-
Kiiresti sõitma õppimiseks vajalik kirjandus
quote:
Jesper: Üks ja sama raamat? Võib-olla siis mõnda nimetust ei ole kohalikes ladudes olemas, aga siis ei ole teda ilmselt ka .co.uk-s üldse üleval.

Siis on seal ikka vastav märge, kui pole olemas.
Erinev raamat.
21.01.2008 at 13:12
-XR-
Kiiresti sõitma õppimiseks vajalik kirjandus
quote:
I.V.B: Ringrajal sõitma õppimiseks on tõesti see Skip Barberi raamat "Going Faster." Vabas liikluses kiireks, turvaliseks ja efektiivseks sõitma õppimiseks on siiani parim Alex Roy - The Driver:My Dangerous Pursuit of Speed and Truth in the Outlaw Racing World. Täiesti uskumatu raamat, mille puhul ei tohi lasta ennast sõnadest "Outlaw Racing World" häirida, kuna tegu on absoluutse oma ala professionaaliga, kes jõuaks ilmselt reedeõhtuse tipptunni ajal läbi kontvõõra Tallinna kesklinna ummiku kolm korda kiiremini sihtpunkti kui ükskõik kes opentrack.pri.ee kasutajatest ilma liigselt nö. "hullu panemata"!


Pane järgmine kord soovitusele hoiatus juurde, et kui lugema hakkate, siis unustate muud asjad ära.
Teoreetiliselt peaks praegu tööd tegema, aga näe krt unustasin ennast lugema.

Täitsa mõnus kirjandus.
Kuigi ma sain raamatu alles tund aega tagasi kätte, siis julgen juba soovitada.

Ma enne ei viinud Alex Roy nime õige üritusega kokku. Kohe kui raamatu karbist välja võtsin, siis sain aru kellega tegu.
21.01.2008 at 14:32
BSRcar
 
Kiiresti sõitma õppimiseks vajalik kirjandus
Selline koht jäi lihtsalt silma.. äkki on abi
http://www.motorbooks.com
21.01.2008 at 19:17
HrHunt
Kiiresti sõitma õppimiseks vajalik kirjandus
Sai täna käidud BMW sõidukoolitusel koos kaasaga. Mööda külge igaljuhul maha ei jooksnud. Ühest küljest teada trikid kõik - samas sunniti tegema (esmapilgul totakaid) manöövreid mida omal algatusel ei oleks taibanud harjutada. Ilmaolud super - oslejatele - Raide aga pidi päev otsa lumetormis laperdama keset platsi :)

____________________________

24.01.2008 at 23:15
reimz_
 
Kiiresti sõitma õppimiseks vajalik kirjandus
Ega keegi ei tea, kas kusagil raamatukogus neid raamatuid saada pole?:

Skip Barberi raamat "Going Faster"
Alex Roy - The Driver:My Dangerous Pursuit of Speed and Truth in the Outlaw Racing World
03.02.2008 at 18:10
bastion
 
Kiiresti sõitma õppimiseks vajalik kirjandus
tere,

meil poes mõlemad raamatud olemas kui soovid , astu läbi kadaka tee 72a keisei racing ;)

laenutamisega eriti tegeleda ei tahaks, kuna teada on, et siis tagasi asja samas korras ei saa.

olavi

____________________________
(Varuosad & Tuuning) CARSHOP.EE - tel 6701222 (Wiseco,K1,JE Pistons,ARP,Cometic,Trend,Dart,Diamond)
04.02.2008 at 16:49
Jesper
 
Kiiresti sõitma õppimiseks vajalik kirjandus
Ohoh, palju maksab? Ma mõtlesin just et seda Alex Roy "õppimiseks vajalikku kirjandust" tellida ei viitsi, aga kui lausa letis on olemas, siis äkki viskaks pilgu peale.
04.02.2008 at 16:55
-XR-
Kiiresti sõitma õppimiseks vajalik kirjandus
quote:
Jesper: Ohoh, palju maksab? Ma mõtlesin just et seda Alex Roy "õppimiseks vajalikku kirjandust" tellida ei viitsi, aga kui lausa letis on olemas, siis äkki viskaks pilgu peale.

Alex Roy raamat küll õppimiseks pole.
See on rohkem juturaamat.
Lihtsalt hea lugeda.
Mingeid erilisi häid teadmisi sealt küll ei saa.
Tekib ainult isu Gumballile minna ja Cannonball korraldada.
04.02.2008 at 23:17 2 edits. Last edited 05.02.2008 at 04:46 by -XR-
-XR-
Kiiresti sõitma õppimiseks vajalik kirjandus
Kui kellegil mõnda head DVD-d soovitada on, soovitavalt Amazonist, siis andku aga teada.

Ma soovitaks näiteks seda sama Le Mans'i (Steve McQueen) filmi DVD-d, mille lõigu Jesper enda autoteemasse pani.

Youtube-i lukuaugu vahtimine pole eriti atraktiivne.

edit: Rendezvous unustasin ära. Väga soovitan.
Skip Barberi Going Faster DVD on ka suht ok.
06.02.2008 at 01:04 2 edits. Last edited 06.02.2008 at 01:35 by -XR-
opentrack.tqhq.ee foorum : Kiiresti sõitmine : Kiiresti sõitma õppimiseks vajalik kirjandus   1 2  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.