register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : Kiiresti sõitmine : 100kwCup   1 2 3  
Poster Message
charger
100kwCup
Ma 1,4 kordajat polegi veel enne kohanud, enamasti seal 1,6 - 1,7 kandis on see vaidlus käinud.
Igat vana mootorit tehes on nagunii vaja nii kaant kui ka plokki freesida, lisaks saab erineva paksusega kaanetihendeid kasutada. Cossu 2,0 mootor võiks ilma turbota Sierra peal kesta küll :)
Kaanelihv pole vist reeglitega keelatud?
17.12.2020 at 12:37
Marvin
100kwCup
quote:
charger: Ma 1,4 kordajat polegi veel enne kohanud, enamasti seal 1,6 - 1,7 kandis on see vaidlus käinud.
BaTCC reeglitest väljavõte:

quote:
Coefficients for determining the calculated engine capacity:
•Supercharged petrol engines -1,7;
•Supercharged petrol engines withgeometrical capacity max1400 cm³–1,4;
•Supercharged diesel engines -1,0;

Ehk siis - 1,4 turbo võiks olla kaheliitrises klassis küsija :).
17.12.2020 at 13:17
hall
 
100kwCup
quote:
zeke: 4.1.1Lubatud on kasutada vabalthingava bensiinimootoriga seeriana toodetud sõiduautosid, mille mootori kubatuur on maksimaalselt 2050 cm3 ja mille mootori ametlik tehase poolt deklareeritud võimsus ei ole suurem kui 100 kw. Juhul kui auto mootor on koostatud kasutades erinevate võimsustega mootorite osadest, on Korraldajal õigus otsustada millisest mootori arvestluslikust võimsusest lähtutakse.

Kas saaks sellele ka täpsustuse.
Et kus see mix and match lõpeb. Samamoodi et a'la E36 paigaldatud kuni 100kw mootorite omavaheline väntvõllide, nukkade, silindripeade jne omavaheline sobitamine on ok?
Saan aru et kõik mis ei ole lubatud on keelatud aga selline mix-match mootor annaks ju nagu võimaluse a'la klappe suurendada jne - hulluks ära minna.

See on konkreetne näide, miks karmimate piirangutega klaasi tehnilisi tingimusi on lihtsam mõista ja piire tõmmata.
Aga konkreetselt selles küsimuses tõmbaks ma piiri sinna, et plokk ja pea peavad pärinema samalt mudelilt.

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
17.12.2020 at 15:05
charger
100kwCup
quote:
serõi: Aga konkreetselt selles küsimuses tõmbaks ma piiri sinna, et plokk ja pea peavad pärinema samalt mudelilt.
Ma nüüd ei saanud vastust küsimusele, et kui alumine ots ja pea on samalt mudelilt, aga turbo on ära jäetud (tehtud vabalthingavaks), kas see võiks OK olla? Kuna väljalase ja juhtaju on reeglitega vaba, siis saab teha vabalthingavale sobiva torukolle ja mootori juhtimise panna aftermarket aju peale.
Lihtsalt varasema turbomootori ehitus on vastupidavam vabalthingavana rajal jooksutamiseks.
17.12.2020 at 18:33 1 edit. Last edited 17.12.2020 at 18:36 by charger
Jesper
 
100kwCup
Kodanik charger: Võidusõit on maru kallis, sest osad turvavarustuse elemendid aeguvad 5 aastaga.
Samuti kodanik charger: Tahaks Sierra kapoti alla vaese mehe kümppitonni maksva Cosworth YB torgata, sest "vastupidavus on parem ja see aitab raha kokku hoida"

:beer

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
17.12.2020 at 20:58 2 edits. Last edited 17.12.2020 at 20:59 by Jesper
hall
 
100kwCup
quote:
charger:
quote:
serõi: Aga konkreetselt selles küsimuses tõmbaks ma piiri sinna, et plokk ja pea peavad pärinema samalt mudelilt.
Ma nüüd ei saanud vastust küsimusele, et kui alumine ots ja pea on samalt mudelilt, aga turbo on ära jäetud (tehtud vabalthingavaks), kas see võiks OK olla? Kuna väljalase ja juhtaju on reeglitega vaba, siis saab teha vabalthingavale sobiva torukolle ja mootori juhtimise panna aftermarket aju peale.
Lihtsalt varasema turbomootori ehitus on vastupidavam vabalthingavana rajal jooksutamiseks.

Kui piir tõmmata sinna, et plokk ja kaas peavad olema samalt mudelilt, siis on oka kasutada ka turbotatud mootori vastavaid osi.


____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
17.12.2020 at 22:03
Garfield
  
100kwCup
Mul on kõrvalt vaadates tunne, et Audruring peab varsti dünostendi hankima. MM üritusel saab aja lõhki sõitmisel otse rajalt stendi kutsuda koos juhi impro etteastega ning 100kW Cup autode esikümme lähevad kohe peale finishilippu parc ferme'sse stendijärjekorda. Mingi maniakaalne susserdamise vusserdamise komme on ajapikku meil tekkinud.


____________________________
Focus RS
18.12.2020 at 11:23
charger
100kwCup
quote:
Garfield: Mul on kõrvalt vaadates tunne, et Audruring peab varsti dünostendi hankima. MM üritusel saab aja lõhki sõitmisel otse rajalt stendi kutsuda koos juhi impro etteastega ning 100kW Cup autode esikümme lähevad kohe peale finishilippu parc ferme'sse stendijärjekorda. Mingi maniakaalne susserdamise vusserdamise komme on ajapikku meil tekkinud.

No see oleks küll väga bro, kui saaks kohe teada, palju teistega võrreldes sama stend jõudu näitab. Asetaks tulemused hoopis paremasse konteksti ja annaks hea info jõu/kaalu/juhi oskuste suhtele :)
Kuigi 100kW Cupi tarbeks selle hankimist oleks vist liiga palju loota...
18.12.2020 at 11:38
peep
 
Moderator
100kwCup
Pole enne teemasse süvenenud aga vaadates neile reeglitele otsa siis mulle näib, et praegu on punkti 4.1.1 lause:

"Juhul kui auto mootor on koostatud kasutades erinevate võimsustega mootorite osadest"

vastuolus punktides 4.1.2 ja 4.5.3 kirja panduga. Kuskil pole juttu, et lubatud on turbo eemaldada või plokikaant vahetada või üldse midagi longblockiga teha rohkem kui sisselase ja pihustid.
18.12.2020 at 12:14
Lembit
100kwCup
quote:
charger: Selle eelneva küsimuse valguses tekkis veel üks:
kui antud mudelile on tehasest paigaldatud turbomootor (oleks üle 100kW), siis kas seda võib kasutada sellel mudelil vabalthingavana?
Nt. turbomootor on 150kW, üldlevinud turbokoefitsenti arvestades peaks ta vabalthingavana olema 150/1,7=88kW

Niipidi see asi nüüd küll ei käi :)

Aga üldises plaanis on küll natuke see küsimus, et kui raha ja oskusi on Open klassi auto ehitamiseks, siis miks on seda vaja punnitada 100kW cupi reeglite sisse ajada?
Nii mõnigi asi oleks Open klassis lihtsam ja odavam...
18.12.2020 at 14:08
charger
100kwCup
Ma olen aru saanud, et see 100kW Cup idee kasvas välja huvitavate aparaatidega võidu sõitmisest, miks siis mitmekesistamine nii vastumeelne on? Ei jõua kõiki peensusi kontrollida, oleks lihtsam, kui kõik on ühesugused masinad? On see võrdsuse ja kontrollimise asi 100kW teemas nii oluline, pole ju mingid hirmkiired ja võimsad asjad? Mingit suurt auhinnalauda ka ei tule, kas siis vastukaaluks võiks rohkem fun olla ja huvitavam lineup? Muidugi kosmosetehnilist Open klassi autot pole plaanis ehitada, samas kui kellelgi on, siis mul poleks midagi selle vastu, kui sellistega rajal pusida saab :)
18.12.2020 at 18:58
hall
 
100kwCup
Peep on vist siin foorumis kunagi seda infot jaganud, aga juhtus praegu netis ette jääma - ühe mudeli säästusari UK-s: https://c1racing.club/

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
29.12.2020 at 00:38
charger
100kwCup
Juhendis on lubatud kerged küljeklaasid ja polükarbonaat tagaklaas, aga kas klaasplastist kapott ja pagasiluuk võiks samuti kõne alla tulla? Ülekaalus masina puhul oleks abiks.
04.04.2021 at 22:03
zeke
100kwCup
Nonii, Mannergus sai viimane kord tänu heale ilmale aeg lõhki sõidetud. Kuidas see 100kw cup arendus liigub? Paar autot oli puuriga näha aga ega muud infot nagu pole peale tilkunud.

Või on plaanis mannerg+ järgmisel aastal teha turvakaarega vms?


____________________________
MX-5, 116
04.11.2021 at 15:32 1 edit. Last edited 07.12.2021 at 00:37 by zeke
zeke
100kwCup
Täna sai potentsiaalse 100KW CUP auto ehitusega alustatud.
Oleks aeg 100kw reeglid üle vaadata ja teiste osalejatega arutam hakata.
ei oska otse pilti panna :)

____________________________
MX-5, 116
12.12.2021 at 00:06 1 edit. Last edited 12.12.2021 at 00:21 by zeke
Marvin
100kwCup
15.12.2021 at 00:02
zeke
100kwCup
Tänud Marvin.
Auto sai puuri tegemisse ära viidud. Vaikselt liigub.

____________________________
MX-5, 116
21.12.2021 at 00:01
opentrack.tqhq.ee foorum : Kiiresti sõitmine : 100kwCup   1 2 3  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.