register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : Vaba rada : Järgmise hooaja uuendused, täiendused...   1 2  
Poster Message
joonas
Järgmise hooaja uuendused, täiendused...
Tahaks kõigi tähelepanu juhtida sellele, et kiiremateks ja aeglasteks jaotatakse ikka auto võimsuse järgi, mitte sõitja järgi. See pole küll kellegi jaoks tore kui minu 140 kW võimsusega masinast Viper tagasirgel mitu korda mööda sõidab või veel hullem kui kurvis. Kui autod enamvähem sama võimsusega, siis ei tule möödasõite nii palju ette ja saab keskenduda sõidu nautimisele mitte paaniliselt peeglite jälgimisele. Ei taha teiste sõitu takistada, kuid tahaks ka ise sõita.

Minu arvates võiksid korraldajad autodest grupid moodustada ja kogu lugu. Grupid saavad rajale vastavalt grupinumbrile.

Kui ühe masina võimsus on teisest kaks korda suurem, siis ta teeb varsti suure tõenäosusega ringi sisse kõigile ja pole vahet, mitmendana ta rajale saab. Kui väiksema võimsusega masinad takistavad, siis tulebki sõita koos sama võimsusklassi masinatega.
Ja opentracil ei tohikski olla olukorda, kus keegi takistab. Ei ole ju tegemist võidusõiduga ;)

Mina näen tõesti probleemi selles, et minul (ja ka teistel) ei ole kindlalt teada, millal rajale saab, seega ei tea millal süüa osta, peldikusse minna jne.
Samas saan ma süüa ja muud teha ka õhtul kodus. Kui oleks kindel sõidujärjekord paigas oleks kogu süsteem palju selgem ja lihtsam.

Kui keegi räägib sellest, et tahab kellegi sabas sõita õppimise eesmärgil, siis minu meelest on see ohtlik. Esimene keerab auto risti ja valmis. Pooldan seda varianti, et kogenum sõitja istub kõrval ja annab näpunäiteid, kuidas peaks üht või teist kurvi läbima jne. Ise sooviks ka võimalusel kellegi kommentaare kuulda.

Kui keegi räägiks oma tehnikast või tutvustaks sõiduvõtteid oleks hea, kui teaks kes, kus, mida antud üritusel räägib. Mina läheks kindlasti kuulama. Eks kõik suhtle mingil määral, kuid kui keegi räägiks pikemalt, siis oleks ikka vaja teada, kes see on.

____________________________
Joonas 88' Porsche 944S
19.02.2007 at 19:52
matukas
  
Järgmise hooaja uuendused, täiendused...
Võimsus ise ei loe siin midagi. 140 kW ja 2,5 tonni massi vs 100 kW 700 kg. Kumb on nobedam?
Mina ei näe probleemi. Oma pisikesega ilma kompressorita sõites jäin Imprezade ja Evode jalgu aga mööda said nad minust kindlasti hästi. Ja mina sain ka mõnest vähesema ringrajakogemusega juhitud autost enam-vähem mööda. Siin oleneb just juhist. Kas ta punnitab rooli ja teiste juhtorganitega nii, et lihtsalt ei märka tagant tulevat kiiremat, või lihvib rahulikult trajektoore ja pirurduspunkte ja jagub tähelepanu ka kiiremate taganttulijate jaoks. Ise arvan, et ka möödasõitudest on midagi õppida ja pole neid mõtet karta. Kui muidugi piiri peal sõita ja asi käest läheb, siis võib kehvasti minna.

____________________________
Belief is harder to shake than knowledge
19.02.2007 at 21:03
joonas
Järgmise hooaja uuendused, täiendused...
quote:
matukas: Võimsus ise ei loe siin midagi. 140 kW ja 2,5 tonni massi vs 100 kW 700 kg. Kumb on nobedam?
Mina ei näe probleemi. Oma pisikesega ilma kompressorita sõites jäin Imprezade ja Evode jalgu aga mööda said nad minust kindlasti hästi. Ja mina sain ka mõnest vähesema ringrajakogemusega juhitud autost enam-vähem mööda. Siin oleneb just juhist. Kas ta punnitab rooli ja teiste juhtorganitega nii, et lihtsalt ei märka tagant tulevat kiiremat, või lihvib rahulikult trajektoore ja pirurduspunkte ja jagub tähelepanu ka kiiremate taganttulijate jaoks. Ise arvan, et ka möödasõitudest on midagi õppida ja pole neid mõtet karta. Kui muidugi piiri peal sõita ja asi käest läheb, siis võib kehvasti minna.

Sellist vastust ma kartsingi. Selline asi, et hakata välja arvutama auto võimsuse massi suhet ja selle järgi grupeerima läheks täiesti mõtetuks. Tehnilise passi kW oleks küll.
Minu point oli see, et kui on enamvähem sama kiired masinad, siis ÜLDJUHUL sõidetakse sinust üks kord mööda, mitte neli korda. Nii saa rohkem keskenduda oma sõidule ja saad võtta neid trajektoore mida sina tahad, mitte neid, mis sulle möödasõiduga peale surutakse.

Mina ei tahaks spetsiaalselt kellestki mööda sõita. Keskenduksin oma ringiaja parandamisele, mida ma ei saa teha, kui minust kõvasti kiiremad kogu aeg mööda sõidavad.

Ideaalset lahendust ei ole, kuid efekt oleks kindlasti olemas.

____________________________
Joonas 88' Porsche 944S
19.02.2007 at 21:21
racerx
Järgmise hooaja uuendused, täiendused...
Ma olen näinud natuke kõrvalt erinevate tehnikaspordialade arengut ja ... Teie olete selle ürituse juhid nö. ja teie peate kogu seda karja niiöelda juhtima.
Ma arvan et hea idee oleks, et asi väga spordiks ei läheks kätte, tuua inimestele sporti natuke lähemale.

Ehk tasuks iga rajapäev tuua kohale kas üks või rohkem "pärisautot", tiimid ehk tutvustaks kulutusi jne.
Arvan et tõsisematel kipub number samasse suurusjärku või enamgi ning nende soov võistelda on ka suurem kui see millest asi alguse sai.

Räägitakse küll et nii palju maksab ja selline tunne jne. Teine asi on kui mees saab ronida puuriga autosse ja sõita nii nagu peab, kõige kiiremini.
Mitte mõtlema selle peale millega homme hommikul tööle sõita ja mis see kõik maksma läheb jälle. Umbes midagi sellist.
Vähemalt on otsustamine lihtsam ja konkreetsem.
Inimesi tuleb teinekord julgustada. See oleks hea võimalus.

Pealekauba, nagu A2 racing kuulutas jne. Parim koht ju kust sõitjaid vabadele autodele leida.
20.02.2007 at 01:55 1 edit. Last edited 20.02.2007 at 01:56 by racerx
peep
 
Moderator
Järgmise hooaja uuendused, täiendused...
quote:
racerx:Ehk tasuks iga rajapäev tuua kohale kas üks või rohkem "pärisautot", tiimid ehk tutvustaks kulutusi jne.
Arvan et tõsisematel kipub number samasse suurusjärku või enamgi ning nende soov võistelda on ka suurem kui see millest asi alguse sai.

On olnud selline mõte. Kulutused rajapäevade ja võistlemise jaoks pole kindlasti võrreldavad, kui siis ehk vaid mõnel üksikul ja seda osas, mida ta otseselt auto peale on kulutanud (Viperi, Porsche ja Ferrari omanikud) aga see pole ka võrreldav hästi, kuna neil autodel on ka muud funktsioonid. Samas olen nõus, nii mõnigi võib saada pisiku ja otsustada päriselt võistlema hakata.
20.02.2007 at 08:58
rustang
  
Moderator
Järgmise hooaja uuendused, täiendused...
quote:
racerx: Ehk tasuks iga rajapäev tuua kohale kas üks või rohkem "pärisautot", tiimid ehk tutvustaks kulutusi jne.

Päris ringrajaautodest on meil osalenud vist vaid Yaris?
Ega me neid ise kohale "tuua" just ei saa, juttu on olnud mitmete sõitjatega aga alati on see ühel või teisel põhjusel ära jäänud. Ehk sel aastal õnnestub?

Samas 2006 käisime kamba OT-pilootidega Pumaracingul rajakohtunikeks niiet sidemed päris võidusõiduga tihenevad järjest, sel aastal oleme juba varakult EAL kalendris sees jne.
20.02.2007 at 10:31
shogun
Järgmise hooaja uuendused, täiendused...
Toetan kahe käega Urmeti ettepanekut, et regamise ajal saaks avaldada soovi kellegi kogenuma kõrvalistmele saamiseks. Nii saavad algajad asja kiiremini käppa ning loodetavasti esineb siis ka rajal lauslollusi vähem. Kuna endalgi veel rinkakogemused väga väikesed, kasutaksin väga hea meelega seda võimalust!

____________________________
C43 AMG
24.02.2007 at 02:02 1 edit. Last edited 24.02.2007 at 02:03 by shogun
kronja
 
Järgmise hooaja uuendused, täiendused...
quote:

Sellist vastust ma kartsingi. Selline asi, et hakata välja arvutama auto võimsuse massi suhet ja selle järgi grupeerima läheks täiesti mõtetuks. Tehnilise passi kW oleks küll.
Minu point oli see, et kui on enamvähem sama kiired masinad, siis ÜLDJUHUL sõidetakse sinust üks kord mööda, mitte neli korda. Nii saa rohkem keskenduda oma sõidule ja saad võtta neid trajektoore mida sina tahad, mitte neid, mis sulle möödasõiduga peale surutakse.


seda et, ma ka paar kopikat :)

autod võimsuse järgi klassidesse jagada ei ole hea mõte (imho). jääks ikka sinna, et olemas "kiiremad" ja "aeglasemad" juhid/autod ja mis kõige tähtsam, juhtidel on mõistus peas. kui ma ikka näen et satun samasse punti mõne 911'ga ja viper'iga siis ma parema meelega lasen kellegi (enda arust) kiirema ette ja lähen rajale järgmise pundiga, või kui ei tunne end kindlalt - "aeglasemate" ritta.

quote:


Mina ei tahaks spetsiaalselt kellestki mööda sõita. Keskenduksin oma ringiaja parandamisele, mida ma ei saa teha, kui minust kõvasti kiiremad kogu aeg mööda sõidavad.


ringiaja parandamine on minu meelest pehmelt öeldes vale asi, millele keskenduda - vähemasti opentrack üritustel. loomulikult kõik me üritame kiiresti sõita, aga eesmärk võiks olla oma sõidutehnikat parandada ja seeläbi tulevad ka paremad ajad, mitte vastupidi... jällegi, iga kord enne rajale minekut on räägitud - kui näed et sulle läheneb sinust kiirem auto lase ta mööda, sõida talle järgi ja uuri miks ta sust kiirem on - alati on midagi õppida ju :)



siiski peamine eesmärk võiks olla fun, ehk nautida kiiret sõitu :)


urmeti mõte on igati toetamist väärt (see õpetajate/õpilaste teema), isegi olen anderit korra kasutanud kõrvalistujana/kommentaatorina (ta küll metsikult otsis pidurit vahest, aga seda ma usun teeks igaüks meist istudes võõras autos kõrvalistmel täiesti tundmatu (ja võimalik et puhta lolli) juhiga roolis ;) ) ja üsna kasulik kogemus oli :)

imho,
jk
15.03.2007 at 00:40
opentrack.tqhq.ee foorum : Vaba rada : Järgmise hooaja uuendused, täiendused...   1 2  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.