register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : Vaba rada : Yaris GR   1 2 3 4 5  
Poster Message
que
 
Yaris GR
Sai nüüd siis ka GR Yarisega Pärnu rada ära proovitud - ilmselt on sellega seal mõistlikum sõita märjaga ja/või talvel. Kuiv ja kiire rada lõhub teda liiga palju. Selgelt tuleb ka välja, et vedrud on raja jaoks liiga kõrged - Tiigikurv ning pärast Spin FM kurvi auto teistpidi saamine oli ka natu kõikuv.
Käigukasti on küll kiidetud, kuid pean tunnistama, et mulle tundub Volvo MT66 oma kiirem ja mugavam ehk siis standardseades on Fordi käiguvahetus võimalik palju kiiremini. Olen näinud küll jaapanlaste videosid superkäiguvahetusest, aga see on miskite uute juppide või kastiga.
Ralliautole kohaselt kipub ta tavaliikluses väikestel pööretel välja surema, kui uimaselt alustad - olen kahe kuu jooksul juba neli korda keset ristmikke jäänud :).
Lisaks on sidur õrnake ja tagurpidi kuskile mäkke garaaži ette üle betoonijõnksu naljalt ei tagurda - gaasiga mängida ei saa.
28.09.2021 at 13:16
AronL
Yaris GR
quote:
Ivalo: M2ga mina küll Yarist ei võrdleks ja no RS3 ka pigem mitte, mõlemad on uuena 1.5x kallimad ja libedatel pinnastel ikka üpris lootusetud autod (300+ kg raskemad). Minu isiklik arvamus on, et Yaris võiks olla talve- ja kardiradade auto. Auto24ringil on M2 kindlasti märgatavalt kiirem aga mujal võiks Yarisel võimalus olla küll. Ja lisaks tagaveolise autoga on talvel ikka nutune ukerdada, kui just piiki alla ei pane, seega Yaris oleks ühe auto näol aastaringne kompromiss/hobiauto. :) Kui rahast vähem kahju, siis meestele ikka suveks Lotus Exige ja talveks Yaris. :)

Juba vanemad postitused ja võib-olla natukene ka OT aga auto, mida millegipärast tihti võrdlustes välja ei tooda aga mis oma neliveo ja kaalujaotuse poolest kõikidest väikestest VAG'dest parem on, on F20/F21 kerega M135/M140i xDrive. Hinnaskaala on olenevalt kumb nendest mudelitest, 20-30k vahel ning mõningate vedrustuse jms (ka nelikule võimalik taha LSD lukk panna) modifikatsioonidega on see väga kiire auto iga ilmaga. Lisaks saab jõudu väga lihtsalt 300+kw, millest peaks selle kere peale piisama.

Paljud kindlasti mäletavad kunagist Chris Harrise videot M135i (küll tagaveolise) ja RS3 kohta

14.10.2021 at 15:21 1 edit. Last edited 14.10.2021 at 15:23 by AronL
peep
 
Moderator
Yaris GR
Tali tuleb, viimane aeg rege rautada ! :D

12.11.2021 at 23:55
hall
 
Yaris GR
Esinduses on mulle mainitud, et GR Jarise esimesed piduriklotsid pidid miski ebareaalse kalli hinnaga olema. Mis kogemused reaalsetel kasutajatel piduriklotsidega on?

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
13.11.2021 at 18:43
hall
 
Yaris GR
quote:
Sai nüüd siis ka GR Yarisega Pärnu rada ära proovitud - ilmselt on sellega seal mõistlikum sõita märjaga ja/või talvel. Kuiv ja kiire rada lõhub teda liiga palju. Selgelt tuleb ka välja, et vedrud on raja jaoks liiga kõrged - Tiigikurv ning pärast Spin FM kurvi auto teistpidi saamine oli ka natu kõikuv.

Kuna kevadeks valmivad mõned uued rajalõigud, siis tekib võimalus koostada aeglasemaid rajakonfiguratsioone. Veebis meil ta kardirajana esitatud, aga selle koosseisus olevaid uusi lõike saab lisada ka suure ringi sõitmise sisse.
https://www.audruring.ee/teenused/kardirada

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
13.11.2021 at 18:46
Ivalo
 
Yaris GR
quote:
serõi: Esinduses on mulle mainitud, et GR Jarise esimesed piduriklotsid pidid miski ebareaalse kalli hinnaga olema. Mis kogemused reaalsetel kasutajatel piduriklotsidega on?
Originaalide eest küsitakse jah ulme hindasid harilikult aga aftermarket asjad on tavalise hinnaga. ~300EUR esimesed mx72 endlessid, mis on väga hea klots aastaringseks kasutamiseks (sti 6pot supportite klotsidega võrreldes on yarise omad suisa soodsad).
13.11.2021 at 19:59
peep
 
Moderator
Yaris GR
UK’s on esimesed klotsid Toyota esinduses hinnaga £51 ehk pigem odav. Meil pakutakse aftermarket klotse n siin:

https://www.rallipood.ee/kategooria/toyota-yaris-gr/pidurisusteem/
14.11.2021 at 00:20
ingvar
Yaris GR
quote:
serõi: Esinduses on mulle mainitud, et GR Jarise esimesed piduriklotsid pidid miski ebareaalse kalli hinnaga olema. Mis kogemused reaalsetel kasutajatel piduriklotsidega on?
Esindusest olid uued esimesed klotsid umbes 100 EUR-i.
14.11.2021 at 09:16
peep
 
Moderator
Yaris GR
Jaapanis on paljud asjad meie jaoks kummalised ja naljakad, näiteks nende telesaated ja meelelahutus. Sealjuures ma pole nii tõsiselt oma tööd tegevaid inimesi kui nemad muudes maades kohanud. Yarisest on tehtud lühike, ehedalt jaapanipärane reklaamklipp.

15.11.2021 at 20:40 1 edit. Last edited 15.11.2021 at 20:42 by peep
Rouch R
 
Yaris GR
Isegi enam mitte nii uued kõlakad faceliftist või uuest lisavarustusest:
http://techzle.com/even-faster-toyota-gr-yaris-almost-ready
22.11.2021 at 17:28 1 edit. Last edited 22.11.2021 at 17:31 by Rouch R
peep
 
Moderator
Yaris GR


Saanid reed on tänaseks kindlalt talveteel. :) GR tundub lumel lihtsamini juhitav kui mu kunagine Evo IX. Ilmselt kiirem ka ? Tegelikult 15 a. arengut on tunda pea igas asjas. Turbo töötab palju väiksema viivisega, sidur haagib sujuvamalt, käiguvaheti on konkreetsem ja juhitavus kindlam.
Mis on muidugi loogiline, aeg läheb edasi. Uue pilli miinus on hunnik juhiabilisi ja neist tulevad piiksud-prääksud, kui välja ei lülita. Ja Evol oli kasutatav tagaiste ning suurem pakiruum juhul kui see peaks oluline olema.
25.12.2021 at 23:33
peep
 
Moderator
Yaris GR


1 probleem selle autoga on, et õhtused jõulufilmid jäävad telekast vaatamata. :)
26.12.2021 at 21:27
ralliart
Yaris GR
quote:
peep:

1 probleem selle autoga on, et õhtused jõulufilmid jäävad telekast vaatamata. :)

Ei oma küll seda autot, aga mulle jälle tundub et ainuke areng 15 aastaga on see,et kolmest silindrist on väja pitsitatud 4 silku võim, üle jäänud võib kaalu ja teljevahe arvele kirjutada,, ülejäänd osakond on nagunii juust selliste autode puhul.
27.12.2021 at 23:05
peep
 
Moderator
Yaris GR
Olles nüüd 4 t. km sõitnud ja enamuse mööda lumiseid kõrvalisi teid tuleb nõustuda mõnede elukutseliste testijatega, et ta on lihtsalt lõbutsemiseks nats liiga tõsine. Pidamist on nii palju, et kiirus läheb ebamõistlikuks. Kella vastu ja rajal just see mis vaja aga tavatee jaoks võiksid piirid nats madalamal olla. Evo oli muidugi samasugune omas ajas ja Toyota ning Mäkise tiim ilmselt selle peale ka väga ei mõelnud. Ehk tuleb järjekordselt tõdeda, ükskõik mis on küsimus, vastus on E36 ! :D
03.02.2022 at 18:50
Taavi
Yaris GR
Originaalklotside komplekt ette maksab meil Elkes 82,97€ (km-ga). Praegu ei ole väga kindel kui pikalt veel GR tootmises on. Seega kui keegi on kahevahel ja kogub mõtteid, siis täna on võimalus ära tellida - praegu tehasetellimusi veel võetakse vastu, tarne on 22/23 talv. Tõsise huvi korral võib mulle otse kirjutada, saan aidata (taavi.lepik@elke.ee).
23.02.2022 at 12:58
opentrack.tqhq.ee foorum : Vaba rada : Yaris GR   1 2 3 4 5  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.