register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : Vaba rada : Yaris GR   1 2 3 4 5  
Poster Message
peep
 
Moderator
Yaris GR
Ilmselt see tuleneb asjaolust, et USA on väga suur riik ja seal on eri suhtumisega inimesi arvuliselt rohkem. Kindlasti on ka meil 1-2 omanikku kes oma rallika ainult ilusa ilmaga vahatamiseks välja ajavad, lihtsalt seal on neid sadades.
19.03.2021 at 16:38
hall
 
Yaris GR
quote:
Marvin:
quote:
Raikzz:Ehk reaalsus on see, et kui uut autot sellises niššis tahta siis Yaris ongi turul täiesti üksi praegu ja ainuke "konkurent" tundub tulema aasta lõpus ning samuti toyotalt - uus GT86.
Kes oleks seda Toyotalt paar aastat tagasi oodanud :D
Kas uue GT86 Euroopasse tulemine on kindel? Mul on mulje, et pigem mitte?


Mulle teadaolevalt on Euroopasse tulemas.

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
19.03.2021 at 20:35
Ivalo
 
Yaris GR
quote:
peep: Ise pakuks samuti, et isteasend on selline puht rahalisel põhjusel. Lihtsalt ei kannata algselt tavaautoks pojekteeritud algmaterjali ümber kohandada. Neil masinatel mis on kohe sportlikuna projekteeritud sellist probleemi tavaliselt ei ole, isegi odavamas hinnaklassis nagu MX5 ja GT86 on hea, madal isteasend.

Mis Toyota hinna langust puutub siis suure tõenäosusega hoiavad hästi säilinud eksemplarid hinda, ainult seal on sama konks nagu Evo'de- STI'dega - teda pole pointi omada kui sihtotstarbeliselt ei kasuta. Tegu pole masinaga mida nädalavahetusel ja vaid ilusa ilmaga välja ajada. Ja mis liigub see kulub, sõidab kraavi, käib üle katuse jne. :D

Seal on istmekinnitused reaalselt mingi 13cm põrandapinnast lihtsalt kõrgemale tõstetud, ehk et lihtne on langetada iseenesest aga selleks pead kõik neli kerekinnitust ûmber tegema. Naljakas lahendus tehase kohta.

Evode ja stide hinnad portaalides on jah ulmelised, reaalselt selliste hindadega nad omanikke õnneks enamasti ei vaheta. Ehkki see "autoinvestorite" haigus on järjest rohkem ka siia jõudmas, aga ma usun, et kui elektriautod rohkem levima hakkavad ja sisepõlemismootoriga masinatele mingi kõrgem maks kehtestatakse, tuleb inimestele mõistus pähe ja nad enam ei osta omale 30k eest 20 aastat vanu autosid. ???? Üksikud segased muidugi jäävad, need kes vanade erimudelite eest ka sadu tuhandeid või isegi miljoneid ei pea paljuks välja käia. ????

Yaris on ikkagi masstoode, seega ei usu et ta hinda nüüd kuidagi paremini hoiab, ilmselt 5 aastaga hind pooldub ja siis edasi natuke aeglasemalt, nagu teisedki tarbeautod autod.
Õnneks ostavad eestis neid autosid paljud reaalselt rajal sõitmiseks, milleks nad ka mõeldud on. Selliste autodega igapäevaselt sõita on ikka tegelikult paras pain. ????
19.03.2021 at 22:11
peep
 
Moderator
Yaris GR
quote:
Ivalo:Õnneks ostavad eestis neid autosid paljud reaalselt rajal sõitmiseks, milleks nad ka mõeldud on. Selliste autodega igapäevaselt sõita on ikka tegelikult paras pain.

Ma Evoga viitsisin umbes 3 korda tööl käia. :D Natuke on nende rallikatega see teema, et ringrajale leidub lõbusamaid masinaid. Ja kui just rallit ei sõida siis ei olegi head võimalust neid legaalselt sihtotstarbeliselt kasutada, välja arvatud mõni lumine talvenädal.
19.03.2021 at 22:55
Ivalo
 
Yaris GR
Asfaltile on jah paremaid valikuid stock seades aga kruusale ja jääle/lumele naljalt mitte. See aasta oli rekord talv, ehk just nendele autodele (üle mitme aasta sai reaalselt isu täis sõita :) ).

Eks järgnevatel aastatel saab näha kui kiireks need yarised saadakse. Stock seades jääb kiirematel radadel natuke jõust ja lukkude kangusest puudu (kanged cusco ketaslukud on juba saadaval) aga aeglasematel ja tehnisematel radadel peaks kaal vahe tegema. Suvel kardiradadel samuti, eks üsna varsti saame teada, sest nii mõnigi auto on inimeste käes, kes nendega ka reaalselt seal sõidavad kus peab. :)
19.03.2021 at 23:34 1 edit. Last edited 19.03.2021 at 23:35 by Ivalo
hall
 
Yaris GR
Toyota enda valikust konkreetselt on ringrajale Supra GR (see 250kw mootoriga versioon) oluliselt parem valik kui Yaris GR. Ja Supra on lisaks veel selline, millega kannatab igapäevaselt täiesti mõnusalt liikuda.

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
20.03.2021 at 17:50
TCOFF
Yaris GR
quote:
serõi: Toyota enda valikust konkreetselt on ringrajale Supra GR (see 250kw mootoriga versioon) oluliselt parem valik kui Yaris GR. Ja Supra on lisaks veel selline, millega kannatab igapäevaselt täiesti mõnusalt liikuda.

Kuna Toyota Supra on hunt lambanahas ehk malbeks Toyotaks maskeeritud M240i, siis sama raha eest saab ka uue ja päris Emmi ehk M2 Competitioni. Samas kui Toyota märk on hingelähedane ja BMW üldse ei meeldi, siis on tore alternatiiv.

Mis puudutab Yarist, siis on hinna poolest jälle võrreldav paar aastat vana BMW M2ga või Audi RS3-ga ,mis võivad veel isegi garantiilised olla. Võttes arvesse seda, et see talv oli tõenäoliselt pigem erand kui reegel, siis Yarise ainuke suur eelis Eestis ongi kruusateedel kasutamine. Kuna kruusateedele jõuavad nad ainult rahvarallidel, siis ei usu, et EVO lähiaastatel sealt välja puksitakse. Kiirendus, kasutusmugavus, ringrada, välimus, on need kohad kus RS3/ M2 kindlasti Yarist võidavad.
20.03.2021 at 19:12
Raikzz
Yaris GR
quote:
TCOFF:
quote:
serõi: Toyota enda valikust konkreetselt on ringrajale Supra GR (see 250kw mootoriga versioon) oluliselt parem valik kui Yaris GR. Ja Supra on lisaks veel selline, millega kannatab igapäevaselt täiesti mõnusalt liikuda.

Kuna Toyota Supra on hunt lambanahas ehk malbeks Toyotaks maskeeritud M240i, siis sama raha eest saab ka uue ja päris Emmi ehk M2 Competitioni. Samas kui Toyota märk on hingelähedane ja BMW üldse ei meeldi, siis on tore alternatiiv.

Mis puudutab Yarist, siis on hinna poolest jälle võrreldav paar aastat vana BMW M2ga või Audi RS3-ga ,mis võivad veel isegi garantiilised olla. Võttes arvesse seda, et see talv oli tõenäoliselt pigem erand kui reegel, siis Yarise ainuke suur eelis Eestis ongi kruusateedel kasutamine. Kuna kruusateedele jõuavad nad ainult rahvarallidel, siis ei usu, et EVO lähiaastatel sealt välja puksitakse. Kiirendus, kasutusmugavus, ringrada, välimus, on need kohad kus RS3/ M2 kindlasti Yarist võidavad.

Supra on äge aga hind on tõesti jabur, sama rahaga saad jah M2 competitoni või Cayman S-i, pole väga küsimustki kumb võtta.
20.03.2021 at 19:41
Ivalo
 
Yaris GR
M2ga mina küll Yarist ei võrdleks ja no RS3 ka pigem mitte, mõlemad on uuena 1.5x kallimad ja libedatel pinnastel ikka üpris lootusetud autod (300+ kg raskemad). Minu isiklik arvamus on, et Yaris võiks olla talve- ja kardiradade auto. Auto24ringil on M2 kindlasti märgatavalt kiirem aga mujal võiks Yarisel võimalus olla küll. Ja lisaks tagaveolise autoga on talvel ikka nutune ukerdada, kui just piiki alla ei pane, seega Yaris oleks ühe auto näol aastaringne kompromiss/hobiauto. :) Kui rahast vähem kahju, siis meestele ikka suveks Lotus Exige ja talveks Yaris. :)
20.03.2021 at 19:56
peep
 
Moderator
Yaris GR
Just, Yarise eelis on universaalsus, sama nagu evodel-sti’del kunagi oli. Äge, et selline auto ikkagi tehti kuna ükski neist rallikatest pole kunagi mainstream olnud aga omal ajal oli vähemalt otsene seos autospordiga mis aitas müüa. Ilmselt suur osa on ikkagi Toyota peadirektori isiklikes tõekspidamistes.
20.03.2021 at 20:06
TCOFF
Yaris GR
Eks see taandubki sellele, kes mida hobiautost ootab ja milleks seda kasutab. Tõin need näited pigem selle mõttega, et millised kiired hobi/igapäevaautod veel samas hinnaklassis saada on :) Mina isiklikult kasutaks seda autot ainult jää- ja lumeradadel sõitmiseks ning selle jaoks tundub ta veel Eesti olematute talvede jaoks liiga kallis... või siis olen ma liiga vaene.

Samas ma ei saa välistada seda, et kui detsembri lõpus proovisõidult naastes oleks mulle tarneajaks öeldud 4 kuu asemel 1 päev, oleksin ma ehk ise ka sellise Yarise omanik. Emotsioonid olid proovisõidust head ja ilmateade lubas head talve. Kuna kohe oli vaja, ostsin 3x odavama Subaru ja ei kahetse.
20.03.2021 at 22:52
Ivalo
 
Yaris GR
Kui sellised talvesid, nagu tänavune, veel tuleb, siis hakkab juba looma ju. :)
Aga ma olen selles osas nõus, et 40k autoga hangede vahel kangutada, nii et stange juppe lendab, tundub mulle ka priiskamisena ja sellepärast olen ise ka siiani vana imprezaga sõitnud.
20.03.2021 at 23:15
Kaido
Yaris GR
Auto valik sõltub ka oludest, kui talvel on pikemalt külma, siis saab sõita järve- ja merejääl (näiteks Võrtsjärve ja Dirhami rajad), kus on pamprite pilpaid kaunis keeruline lendama panna, mistõttu võiks edasijõudnud juba Carrera-neli-essi roolis märatseda. Need kitsad lume/põllurajad on pigem asenduseks enne õigete olude küpsemist, aga maru hea, et inimesed nende ettevalmistamisega jännata viitsivad. Ja kuna Subarute/Evode eest küsitakse täna rohkem kui nad regelikult väärt on, oleks üsna heaks valikuks ka kuuenda põlve Golf R või nelikveoline BMW 335 xi.
21.03.2021 at 12:19
karlkir5
 
Yaris GR
quote:
Ivalo: M2ga mina küll Yarist ei võrdleks ja no RS3 ka pigem mitte, mõlemad on uuena 1.5x kallimad ja libedatel pinnastel ikka üpris lootusetud autod (300+ kg raskemad). Minu isiklik arvamus on, et Yaris võiks olla talve- ja kardiradade auto. Auto24ringil on M2 kindlasti märgatavalt kiirem aga mujal võiks Yarisel võimalus olla küll. Ja lisaks tagaveolise autoga on talvel ikka nutune ukerdada, kui just piiki alla ei pane, seega Yaris oleks ühe auto näol aastaringne kompromiss/hobiauto. :) Kui rahast vähem kahju, siis meestele ikka suveks Lotus Exige ja talveks Yaris. :)

Viimase komboga nõus ;)

Ehk asi vanuses aga mu arust GR igapäevaselt väga super auto isegi tulles F32 BMWst. Istmed alla klapitud on suur pagasiruum, täpselt paraja jäikusega vedrustus ja pole ka maanteesõidul väga hullu müra ega närvilisust.

Minu jaoks kõige häirivam igapäevaselt on istmed, mida ei saa ette kallutada ülevalt kangist ja ei salvesta istme asendit ära.

22.03.2021 at 14:19
karlkir5
 
Yaris GR
quote:
serõi: Toyota enda valikust konkreetselt on ringrajale Supra GR (see 250kw mootoriga versioon) oluliselt parem valik kui Yaris GR. Ja Supra on lisaks veel selline, millega kannatab igapäevaselt täiesti mõnusalt liikuda.

Minu jaoks vastupidi - linnavahel sõit pigem ebameeldiv. Yaris kannatab aukliku teed, lamavaid palju paremini.

Ringrajal kindlasti Supra parem ja Yaris suvisel perioodil arvatavasti natuke igav.
22.03.2021 at 14:32
Rouch R
 
Yaris GR
quote:
karlkir5:
quote:
serõi: Toyota enda valikust konkreetselt on ringrajale Supra GR (see 250kw mootoriga versioon) oluliselt parem valik kui Yaris GR. Ja Supra on lisaks veel selline, millega kannatab igapäevaselt täiesti mõnusalt liikuda.

Minu jaoks vastupidi - linnavahel sõit pigem ebameeldiv. Yaris kannatab aukliku teed, lamavaid palju paremini.

Ringrajal kindlasti Supra parem ja Yaris suvisel perioodil arvatavasti natuke igav.
Ei tea midagi, kas see Supra nii väga imesid seal ringrajal teeb, sest midagi pidi vedrustuse geomeetriaga valesti olema ja suurematel kiirustel kaob autol tagaosa stabiilsus ära. Jäi isegi kõrvu, et kui autobahnil 250 km/h gaas lahti lasta, siis pidi saba ujuma hakkama.
Endal kogemus puudub, seega minu laused on pigem naised saunas rääkisid, aga tunduvalt täpsemalt teab Nürburgringil taxi teenust pakkuv Robert Mitchell:



Ühes teises tema videos on ka juttu sellest, et kuidas nad selle asja likvideerisid, kuid selle jaoks oli vaja väga palju osta, ehitada ja katsetada.
22.03.2021 at 15:52
uzzac
 
Yaris GR
Tagasilla murede kohta saab lausa kodumaalt bolt-on lahenduse osta :)

https://www.wisefab.com/toyota-supra-a90-rear-suspension-drop-knuckle-kit

____________________________
Lada 2101 Coupé AruveeRacingTeam Petrolheads.ee
22.03.2021 at 20:19
peep
 
Moderator
Yaris GR
Supral on äge ja omapärane välimus, selliseid masinaid praegu just palju tootmises ei ole. Kahjuks sisu on tavaline ja lisaks veel saksa autolt mis on natuke imelik kontrast jaapani stiilis välimusega.
22.03.2021 at 20:26
spark
 
Yaris GR
Kas see originaal tagasild on jaapani või saksa "juurtega"?
Teoreetiliselt peaks ka bemmil sama probleem olema. :)

____________________________
Seitsekümmend Viis
22.03.2021 at 20:38
Raikzz
Yaris GR
quote:
spark: Kas see originaal tagasild on jaapani või saksa "juurtega"?
Teoreetiliselt peaks ka bemmil sama probleem olema. :)
What we do know is that when Toyota and BMW started the joint Supra/Z4 project, one key aspect that Toyota said it would adjust on its car was the Supra’s suspension settings.

Ehk ainuke asi mida nad ise teha tahtsid, sellega nad panid puusse :D
22.03.2021 at 22:19
hall
 
Yaris GR
Olen Supraga Audruringil sõitnud ca 300 ringi ja olen algusest peale tema käitumisega ülimailt rahul olnud. Väga lihtsalt kontrollitav ja stabiilne, mitte kõigevähematki sellest, mis eespool toodud videos kirjeldati. Sama autoga on sõitnud ka teised, seal hulgas väga kogenud sõitjad ja tagasiside on olnud ülimalt positiivne.

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
23.03.2021 at 08:43
charger
Yaris GR
Audruringil sellega 250kmh vist ei saavuta, kui asi selles on.
23.03.2021 at 10:22
Märt
Yaris GR
quote:
charger: Audruringil sellega 250kmh vist ei saavuta, kui asi selles on.

Millistel ringidel saavutatakse 250+ peale Nürka?

____________________________
..
Saab 900 cabrio
..
23.03.2021 at 13:39
hall
 
Yaris GR
quote:
charger: Audruringil sellega 250kmh vist ei saavuta, kui asi selles on.

See 250kmh oli üks näide videos, probleem pidada avalduma ju ka palju madalamatel kiirustel.

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
23.03.2021 at 14:51
Lembit
Yaris GR
Selle probleemi avaldumise/mitteavaldumise juures mängib rolli see, kui kõrgeks on auto seadistatud ja missugune on tagasilla kokku/lahkujooks paigalolekus.
Vedrustuse käigu keskel on seal bumpsteeri mõju pigem väike. Vedrustuse käigu ekstreemides (näiteks, kui auto on kõvasti madaldatud), siis aga muutub kokku/lahkujooks päris märkimisväärselt. Ühes Youtube videos tõsteti ja langetati Suprat kraadimõõtudega plaadil ja seal oli näha, et vedrustuse käigu lõpus tegi ühe ratta kokkujooks mingi peaaegu kraadise jõnksu. Üks kraad 18" velje peal on 8mm kokku/lahkujooksu per külg.
Kui auto on nii madalaks lastud, et vedrustuse tööpiirkond on parasjagu selle koha peal, kus see jõnks käib, siis see hetk, kui sul seadistus 8mm kokkujooksust 8 mm lahkujooksuks muutub, võib mõnevõrra ebameeldiv olla küll.

Kui autot madalaks lastud ei ole ja staatiline kokkujooks tagasillal on selline, et vedrustuse tööpiirkonna jooksul "üle nulli" ei käi, siis vast polegi mingit probleemi.
23.03.2021 at 19:08
opentrack.tqhq.ee foorum : Vaba rada : Yaris GR   1 2 3 4 5  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.