register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : Vaba rada : Yaris GR   1 2 3 4 5  
Poster Message
karlkir5
 
Yaris GR
Tootmisarvude kohta pole kellelgi informatsiooni?

Palju siis võimsamat versiooni plaanis toota? Algselt hõigati ajakirjanduses välja, et 2500tk ja ülejäänud 22500tk CVT kastiga 1.5 versioon.
13.11.2020 at 22:18
Chillbill
 
Yaris GR
Evo Car of the Year 4. koht. Autocar Britain's Best Driver's Car 3. koht (http://thumbsnap.com/sc/WzMU569o.jpg). Autocar Best Affordable Driver's Car 1. koht (http://www.autocar.co.uk/car-news/features/cheap-thrills-britains-best-affordable-driver%E2%80%99s-car-2020).

Sees hääl meenutab kunagi Playstation peal Gran Turismo tagumist :)

07.12.2020 at 19:20
Ivalo
 
Yaris GR
Naljaks jah miks seda häält vaja kõlaritest lasta, originaalis on kah piisavalt ok minu meelest.
Aga auto on vägev, eriti muljetavaldav on see, kui hästi seda kergust tajub kui 300kg raskemast autost otse Yarisesse istuda. Kes on kergema autoga sõitnud mõistab et seda tunnet võimsusega kunagi ei korva ja ometi pole 1280kg nüüd ka liiga kerge. Jää- ja kardiradadel on kindlasti tegu nobeda autoga. Suure raja jaoks vast jääb natuke jõudu väheseks kiireks sõiduks aga lõbu on ka seal ilmselt laialt, just tänu kergele kaalule. Pidurid on samuti väga head. Pedaali ja dbw trosseli vaheline mapping tundus mõõda aga seda saab lihtsalt parandada.
Igatahes paksudele autodele vahelduseks midagi asjalikumat ka lõpuks. :)
10.12.2020 at 00:15
karlkir5
 
Yaris GR
quote:
Ivalo: Naljaks jah miks seda häält vaja kõlaritest lasta, originaalis on kah piisavalt ok minu meelest.
Aga auto on vägev, eriti muljetavaldav on see, kui hästi seda kergust tajub kui 300kg raskemast autost otse Yarisesse istuda. Kes on kergema autoga sõitnud mõistab et seda tunnet võimsusega kunagi ei korva ja ometi pole 1280kg nüüd ka liiga kerge. Jää- ja kardiradadel on kindlasti tegu nobeda autoga. Suure raja jaoks vast jääb natuke jõudu väheseks kiireks sõiduks aga lõbu on ka seal ilmselt laialt, just tänu kergele kaalule. Pidurid on samuti väga head. Pedaali ja dbw trosseli vaheline mapping tundus mõõda aga seda saab lihtsalt parandada.
Igatahes paksudele autodele vahelduseks midagi asjalikumat ka lõpuks. :)

OBD adapterit ja telefon õige rakendusega ning saab selle välja lülitada. Esimesed juba seda ka teinud.

10.12.2020 at 16:47
rustang
  
Moderator
Yaris GR
Esimene on auto24 oksjonil.
22.12.2020 at 16:22
hall
 
Yaris GR
Sotsiaalmeedia andmetel anti täna Eestis vist esimine GR Yaris kundele üle.

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
22.12.2020 at 19:36
que
 
Yaris GR
Pärast kaht proovisõitu:
Harva on autosid, kus saad valida valid vastavalt tujule tunnetuseks Focus ST, Evo või Bmw vahel - ühe nupuvajutusega ning Jaapani kvaliteedis.
Ning kõik eestlased kes sellega sõitnud on kirjeldavad seda nagu nad oleksid hispaanlased või itaallased.
Väga lõbus auto, soovitan. Vast suvel juba ka rajale.
17.01.2021 at 04:03
Marvin
Yaris GR
quote:
que: Pärast kaht proovisõitu:
Harva on autosid, kus saad valida valid vastavalt tujule tunnetuseks Focus ST, Evo või Bmw vahel - ühe nupuvajutusega ning Jaapani kvaliteedis.
Ning kõik eestlased kes sellega sõitnud on kirjeldavad seda nagu nad oleksid hispaanlased või itaallased.
Väga lõbus auto, soovitan. Vast suvel juba ka rajale.
Ma olen ka proovinud ja oli rõõmupakkuv kogemus küll. Kaks märkust on ka. Esiteks - iste on kõrgel nagu Yarisel muistegi ning minu kasvu mehel (188 cm) ilmselt käiks kiivris pea lakke. Selles on oma osa ka madalamaks lastud katusel. Teiseks on suure vertikaalse infolusti ja tahavaatepeegli vahel mõttetult pisike pilu. Seda suurt ekraani ei ole tegelikult sellele autole vaja ning see võiks olla palju väiksem ning seega madalam.
Ehk kui endale sellise auto ostaks, siis istmeid hakkaks kohe madalamaks laskma. Aga, pagan, tore on sõita.
19.01.2021 at 22:22
Taavi
Yaris GR
Istme kõrgust kurdavad paljud, aga usun, et varsti on aftermarket tootjatel lahendus olemas, nt midagi sellist: https://www.jcr-developments.com/jcr/product/mk3-focus-rs---super-low-seat-frames-(car-set)

Coiloveri + laiema velje/rehvi komboga näeb päris ülbe välja :) Esimesed remapid on juba väljas - ca 300hj ja 430Nm mootorist. Parem aftermarket väljalase (sh sport katalüsaator) koos remapiga võiks tähendada u. 320hj ja 450Nm. Kui ma ise oleksin ostnud selle masina, siis kõik need ülalmainitud modifikatsioonid (+kõlarist mootorihääle delete) oleksin ära teinud, rohkem polegi vaja tegelikult :)

Kõlakad räägivad, et meiekandis läheb Yaris GR üle ootuste hästi kaubaks, päris nelikvedu ikkagi! :D

20.01.2021 at 17:10 1 edit. Last edited 20.01.2021 at 17:11 by Taavi
jmick
Yaris GR
Igapäevaselt kasutades istme kõrgus ei häiri, aga kui vahepeal paar päeva ei sõida, siis on esimene kord jälle natuke veider. Kui tuleb madalduslahendus, siis ilmselt puhtalt hinna järgi otsustan.

Mootorihääle delete oli ka mul enne auto kättesaamist to-do listis, aga praegu nagu juba isegi meeldib. Kui äkki väljalaske mod peale lähen, siis võtan salongist fake maha. Jõudu on minu jaoks ka stockis piisavalt ja remappida ei plaani.

Igapäevaselt tunnen puudust (üles keeratavast) käetoest, mis muu maailma foorumites näib veel paljudele muret tegevat.
21.01.2021 at 12:39
ingvar
Yaris GR
Lisaks ka oma arvamuse juurde. Auto käes 2 nädalat ja 1000km sõidetud. Ma 1,89m ja istumisasend kindlasti liiga kõrge. Kindlasti soetan madalamad reelingud, mis peaks kuu jooksul müüki tulema. Pikkusest tulenevalt veel häirib madal esiklaasil olev peegel, mis varjab ära parema nurga, aga selle jaoks tellisin juba Austraaliast adapteri, mis tõstab peeglit paar cm üles.(ca 80 eur)
Puhta jää peal võiks rehv kitsam olla, mul hetkel originaalmõõt 225/40/18, lume peal väga nauditav.
Maanteel seisab ülihästi tee peal ja sõidab nagu suur auto. Naastrehvide müra tuleb tugevalt sisse ja ise kasutasin mürasummutavaid kõrvaklappe - koos hea muusikaga on maanteid väga naudiav sõita.
Mootor veab väga hästi juba madalalt ja hetkel jõust puudu ei tule.
21.01.2021 at 14:43
Aspelund
Yaris GR
31.01.2021 at 23:14
ESipp
 
Yaris GR
Juba toimetatakse, et saaks 15" alla panna:
https://www.facebook.com/1121522921209704/posts/4161110050584294/

____________________________
On the 8th day, God created boost.
20.02.2021 at 23:52
Henri_
 
Yaris GR
Sain eile veidikene sõita sellega. Käänulisel vahelduva libedusega asfaltteel tundus neutraalne ja hea juhitavuse ning piduritega kerge auto. Kolmepütane oli meeldiva väändega, isegi 4-5 käiguga madalalt gaasi põhja vajutades täitsa keris. Väikesekubatuuriline neljasilindriline vajanuks rohkem pööret ning piinamist. Juhiiste võinuks ehk veidi enam pakkuda pidurdamisel tuge. Tugevalt vajutades kippusin ise ette vajuma ja pidin roolist surudes end hoidma.

Igapäevaasjadest - tagumine iste on umbes sama funktsionaalsusega, mis 911'l. Hädapärast võib lühikese sõidu teha, aga reaalselt kasutada ei taha. Tehase originaal helisüsteem on täiesti kõlbmatu, võibolla veidikene seadeid näppides natukene saaks paremaks, aga samas ei kasuta keegi sellist autot mugava ja luksusliku sõidu eesmärgil. Kõlaritesse kõlav mootoriheli ei häirinud üldse, minuarust urises mõnusalt ja see pole asi, mida ma esmajoones välja rookima asuks.

Kokkuvõtlikult - hea auto, millega lõbutseda, aitas tekitada rooli taga piisavalt enesekindlust, et ka kiiremini sõita. Pere kolmandaks-neljandaks autoks ostaks hea meelega. Igapäevaselt 50km ilmselt muutuks kiirelt väsitavaks.

____________________________
http://petrolheads.ee/ ; EVO RX ; E46 V8
23.02.2021 at 12:08 1 edit. Last edited 23.02.2021 at 12:11 by Henri_
Aspelund
Yaris GR
Apex Taxi suutis Nürburgringil Yaris GR-i mootori kahesilindriliseks muuta.



13.14 on teine osa selgitab probleeme.

Väidetavalt vale käiguvahetuse tulemus.

A.



09.03.2021 at 20:06
Henri_
 
Yaris GR
Käisime ka Tarmoga proovimas.

Kliki pildil või http://petrolheads.ee/yaris_gr/
]

____________________________
http://petrolheads.ee/ ; EVO RX ; E46 V8
10.03.2021 at 17:16 1 edit. Last edited 10.03.2021 at 17:17 by Henri_
Raikzz
Yaris GR
Sai ka lõpuks ära proovitud, kahjuks ilma circuit packita variant.

Kuna kõik reviewid seda autod nii taevani kiidavad siis olid ootused suured aga kahjuks alguses sõitma hakates olin väheke pettunud, võibolla oli asi ka selles, et istusin sinna otse 500hp-st igapäeva autost :) Gaasi pedaali reageerimine tundus vähe uimane ja väike turbo lag oli, mis samas tekitaski mõnusa turboka effekti. Käiguvahetused olid väga mõnusad ja meenutasid mu kunagist FK2-te. Juhitavuse osa oli hea, sai ka kurvis saba liputama niiskel asfadil kui tahtsid. Kurvides väheke kiiremini sõites hakkas muidugi esiosa otse minema aga eks seda parandaks kindlasti circuit packiga tulevad diffrid ning suverehv. Ma ei tea mida nad selle käsipiduriga teinud on aga mina pole veel sellist käsipidurit üheski autos tundnud, võttis isegi paremini kui enamus hüdrokässarid , ulme. Millega muidugi kõvasse puuse pandud on sõiduasend - esiteks oleks tsipa rooli soovinud lähemale saada aga põhiprobleem on iste, või õigemini selle kõrgus, sest tunne on nagu bussis istuks , ma olen küll ainult 1.70 pikk aga isegi minul oli pea ja lae vahel mingine 3cm ruumi ainult, pikemad mehed peavad seljatoe "lebosse" laskma et üldse ära mahtuda, kiivriga pole seal vapsee midagi teha :D

Kokkuvõttes oli tegelt ikkagi päris äge putukas, millega ilmselt püsib aeglasematel teedel mitu klassi kõrgematel autodel sabas, sest tunned ennast seal roolis nii turvalisena.
35k eest ma ilmselt omale ikkagi ei ostaks seda aga kui hinnad sinna 25 tuuri tulevad siis nt talve autoks tundub see mulle üks kõvemaid kandidaate.

Ahjaa välimuselt võiks taga veel mingi tiivake olla, siis oleks nagu päris !
18.03.2021 at 01:07 3 edits. Last edited 18.03.2021 at 01:13 by Raikzz
peep
 
Moderator
Yaris GR
Kuuldavasti on tänapäeva autodes nii levinud kõrge isteasend seotud vajadusega külgkokkupõrke test edukalt läbida. Hind tundub tõesti Yarise kujulise mänguasja eest kallivõitu aga arvestades, et 15 aastat tagasi maksis Evo IX sama palju siis vist ikka ei ole ka.
18.03.2021 at 13:09
Raikzz
Yaris GR
quote:
peep: Kuuldavasti on tänapäeva autodes nii levinud kõrge isteasend seotud vajadusega külgkokkupõrke test edukalt läbida. Hind tundub tõesti Yarise kujulise mänguasja eest kallivõitu aga arvestades, et 15 aastat tagasi maksis Evo IX sama palju siis vist ikka ei ole ka.
Õnneks vist juba mingid istmesiinide kitid hakkavad vaikselt imbuma millega saab 2-3cm istet allapoole, muret päris ära ei lahenda aga leevendab kindlasti.

Hinnaga on jah nii ja naa, esialgu tundub 35k yarise eest palju ja mingilmääral ta ikkagi ka ongi palju, tegemist ju reaalselt 10k eurise auto baasile tehtud.

Kasutatud turult leiaks Yarise asemele igast põnevaid variante aga seda uus-kasutatud mängu võib praktiliselt iga autoga mängida.

Aga kui hakkad võrdlema mida selle raha eest uuena saab, siis kisub valik väga kesiseks - uus golf r , m135, a35 , s3 on kõik 50k tuuri juba, evot ja sti-d ei tehta enam, esiveolised konkurendid honda,renault, hyundai,ford on küll samas hinnas aga minu arvamus on,et esiveolised kõlbavad ainult ideaal tingimustes suvel sõitmiseks või ringrajale ja ülejäänud 6-kuuks võib need üldse garaazi ära parkida.

Focus RS oleks ainuke asi mis praegu pähe tuleb aga seda ka enam ei müüda ja väidetavalt ei ole uut mudelit tulemas ka.

Ehk reaalsus on see, et kui uut autot sellises niššis tahta siis Yaris ongi turul täiesti üksi praegu ja ainuke "konkurent" tundub tulema aasta lõpus ning samuti toyotalt - uus GT86.
Kes oleks seda Toyotalt paar aastat tagasi oodanud :D
18.03.2021 at 15:21 3 edits. Last edited 18.03.2021 at 15:25 by Raikzz
Marvin
Yaris GR
quote:
Raikzz:Ehk reaalsus on see, et kui uut autot sellises niššis tahta siis Yaris ongi turul täiesti üksi praegu ja ainuke "konkurent" tundub tulema aasta lõpus ning samuti toyotalt - uus GT86.
Kes oleks seda Toyotalt paar aastat tagasi oodanud :D
Kas uue GT86 Euroopasse tulemine on kindel? Mul on mulje, et pigem mitte?
18.03.2021 at 16:11 1 edit. Last edited 18.03.2021 at 22:27 by Marvin
Raikzz
Yaris GR
quote:
Marvin:
quote:
Raikzz:Ehk reaalsus on see, et kui uut autot sellises niššis tahta siis Yaris ongi turul täiesti üksi praegu ja ainuke "konkurent" tundub tulema aasta lõpus ning samuti toyotalt - uus GT86.
Kes oleks seda Toyotalt paar aastat tagasi oodanud :D
Kas uue GR86 Euroopasse tulemine on kindel? Mul on mulje, et pigem mitte?

Subarut enam EU-sse ei tule, aga Toyota on üsna kindlalt tulemas
Põhjus pidi seisnema selles, et esiteks on Subarul Euroopas CO2 norm niigi piiri peal ning eelnevat mudelit osteti Toyota märgiga kordades rohkem nagunii
18.03.2021 at 20:54 1 edit. Last edited 18.03.2021 at 20:56 by Raikzz
Henri_
 
Yaris GR
quote:
peep: Kuuldavasti on tänapäeva autodes nii levinud kõrge isteasend seotud vajadusega külgkokkupõrke test edukalt läbida. Hind tundub tõesti Yarise kujulise mänguasja eest kallivõitu aga arvestades, et 15 aastat tagasi maksis Evo IX sama palju siis vist ikka ei ole ka.

Ja praegu küsitakse korraliku EVO 9 eest täiesti sirge näoga 30k. Vahepeal oli aeg, kui äraaetud kõverate keredega autosid sai ca 10k eest, aga nendegi hinnad on täna üle 15 tõusnud.

Mina ei usu, et suhteliselt väikeses seerias toodetava (9000 LHD) Yaris GR hind oluliselt kukuks. Kui neid just kordades juurde ei toodeta, mis nö vähem ihaldusväärsete mudelite hindu alla suruks. Kui ikka praegu ostad circuit packiga, siis saad 5a pärast ka ostuhinna lähedase summa küsida.

Tarmo kirjeldab ka veidi täpsemalt võimalikke valikuid siin:
http://petrolheads.ee/ponev-jaapanlanna-aga-veidrustega/

On võimalik osta lisavarustusena mehaanilised diffrid hinnaga €16k.

____________________________
http://petrolheads.ee/ ; EVO RX ; E46 V8
19.03.2021 at 11:30 1 edit. Last edited 19.03.2021 at 11:32 by Henri_
karlkir5
 
Yaris GR
quote:
peep: Kuuldavasti on tänapäeva autodes nii levinud kõrge isteasend seotud vajadusega külgkokkupõrke test edukalt läbida. Hind tundub tõesti Yarise kujulise mänguasja eest kallivõitu aga arvestades, et 15 aastat tagasi maksis Evo IX sama palju siis vist ikka ei ole ka.

Eks autode tootmisarv ka tavapärasest väiksem ja ju siis ei soovitud turvapatjade jm turvavarustuse lahendusi muuta.

Kõrge istmeasendiga harjub ära aga seda niikauaks, kui mõne madalama istmeasendiga auto rooli ei lähe. Originaalistmeid madalamale ei saa ja ainus mõistlik variant tundub Recaro Sportser CS istmed, millega saab istmeasendit paremaks.
19.03.2021 at 13:01
peep
 
Moderator
Yaris GR
Ise pakuks samuti, et isteasend on selline puht rahalisel põhjusel. Lihtsalt ei kannata algselt tavaautoks pojekteeritud algmaterjali ümber kohandada. Neil masinatel mis on kohe sportlikuna projekteeritud sellist probleemi tavaliselt ei ole, isegi odavamas hinnaklassis nagu MX5 ja GT86 on hea, madal isteasend.

Mis Toyota hinna langust puutub siis suure tõenäosusega hoiavad hästi säilinud eksemplarid hinda, ainult seal on sama konks nagu Evo'de- STI'dega - teda pole pointi omada kui sihtotstarbeliselt ei kasuta. Tegu pole masinaga mida nädalavahetusel ja vaid ilusa ilmaga välja ajada. Ja mis liigub see kulub, sõidab kraavi, käib üle katuse jne. :D
19.03.2021 at 15:26 1 edit. Last edited 19.03.2021 at 15:27 by peep
Henri_
 
Yaris GR
USA foorumid ja FB grupid on täis EVOsid ja STIsid, mis vaid päikeselise ilmaga garaažist välja aetakse ning rohkem hard parkinguga, kui sõitmisega tegelevad. Meie maailmanurk on täis selliseid hullumeelseid, kes need autod otse esindusest kruusale ja jääle viivad.

____________________________
http://petrolheads.ee/ ; EVO RX ; E46 V8
19.03.2021 at 16:29
opentrack.tqhq.ee foorum : Vaba rada : Yaris GR   1 2 3 4 5  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.