register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : Kurvisõiduautod : Võistlusbagi VW 1600/1,0 turbo 4wd vol 2   1 2 3  
Poster Message
bagiauto
 
Võistlusbagi VW 1600/1,0 turbo 4wd vol 2
See siin suurendatud kompressori rattaga...

05.11.2020 at 03:12
compact
Võistlusbagi VW 1600/1,0 turbo 4wd vol 2
Kas sellel mootoril on vist kuiv karter ka stockis? Mul on ainult ühe Yamaha 2-sil vabalthingava saaniga kogemust aga mootor on ainus asi seal millele ma kätt külge pole pannud (erinevalt 2 taktilistest Cat-i saanidest), väga mõnusa ja ühtlase momendigraafikuga mootor. Ehk siis lootust on, et saab hea ja muretu asi! :)
05.11.2020 at 10:06
bagiauto
 
Võistlusbagi VW 1600/1,0 turbo 4wd vol 2
Jah, sellel mootoril on kolme kambrine pump karterisse sisse ehitatud. Selle lingi alt leiab päris huvitavat infot selle mootori kohta:

https://www.snowest.com/2016/03/yamaha-2017-sidewinder-mtx-turbo

Mootori siseselt pole siin suurt midagi teha aga väliselt oli see vaja aretada bagi kasti otsa.
Saanil tuleb väljundvõllina välja variaatorile mõeldud koonus, mis käib õnneks nuudiga väntvõlli otsast ära. Aga taolise mootoriga (küll ainult vabalthingavana) pakutakse ka UTV-d, ning sellel on kasutuses tavaline käigukast ja mootori otsas hooratas, siis seda lähemalt uurides leidsin võimaluse, et saan äkki selle väljundvõlli kasutada. Ebays oli see parasjagu odavalt müügis ka...


05.11.2020 at 15:28
twist
Võistlusbagi VW 1600/1,0 turbo 4wd vol 2
Üsna muljetavaldav mootor juba tehaseseades. 300hj liitrivõimsus nii väikses ja kerges pakendis on juba midagi LMP-maailmasse kuuluvat.

Kas tasakaalustusvõll treitakse siledaks?
Kuidas töömahu vähendamine kavas lahendada?
Kuna väntvõllide valikut vist väga suurt ei ole siis lähevad sisse ~2,5 mm väiksemad hülsid?

____________________________
Miki
06.11.2020 at 10:29
bagiauto
 
Võistlusbagi VW 1600/1,0 turbo 4wd vol 2
Sellele mootorile pakutakse juba valmis tuuningu komplekte 350-400hj. Ka 500 hj versiooni olen näinud. Mul oli suur mure, et kuidas see mootor võiks dogbox-i otsas vastu pidada. Lisaks saab bagil lööke jne. Uurisin erinevatelt USA, kanada, soome ja rootsi tegijatelt. Tuli välja, et ameerikas sõidetakse sama mootoriga UTV-de peal 350hj. võidu. Ja neil ongi dogbox-id all. Ameerika tuunija arvas, et kui tahad päris standard mootoriga ja WOT sõita (ehk siis koguaeg wide open throttle), siis 300 hj. on paras. Soome tuunija saatis video koos dyno andmetega- 360hj ja 275 Nm. Uurisin mis muudetud on- Kolvid, kepsud jne? Väitis, et mitte midagi peale suurema turbo...:D Liiga ilus, et tõsi olla. Aga seda varsti näeb kuidas päris elus on.

Tasakaalustusvõlli jätan sisse nagu on, sest see on korralikult tehtud ja pöördeid mootoril ei suurenda. Originaalis on piiraja 9500 p/min. Pole sellega väidetavalt probleeme olnud.

Kui see projekt töötab, siis plaan plokk ära hülssida (jeti mehed seda juba teinud), kolvid-kepsud valmistada ei tohiks probleem olla. Selleks on juba teine doonor mootor muretsetud.

Siin on keegi täitsa originaal saani mootori istutanud Yamaha UTV peeale. Nagu näha, selle kitse jaoks on seda võimsust isegi liiga palju...

06.11.2020 at 11:05 1 edit. Last edited 06.11.2020 at 11:11 by bagiauto
bagiauto
 
Võistlusbagi VW 1600/1,0 turbo 4wd vol 2
Mõni pilt veel mootorist. Vaja oli teha ühendus mootori ja kasti vahele. Saanil pole just sellele mõeldud, et sellist kasti sinna otsa panna. Lisaks on originaal generaator kole lahja. Mul vaja voolu 3 suure ventilaatori tarbeks ja lisaks veel kütuse ja vee pump ja veel elektrilist nodi. Originaal veepumba viskasin minema.





10.11.2020 at 11:39
compact
Võistlusbagi VW 1600/1,0 turbo 4wd vol 2
Huvi pärast küsin, mis genekat kasutad (amprid ja kaal)? Mul oma projektil oli mingi hetk kaal suur prioriteet nina pealt kergemaks saada, siis otsisin ja võrdlesin erinevaid variante. Alla 3kg ma ei suutnud laiatarbe genekate hulgast ikkagi mõistliku amperaaziga varianti (min 50A) leida.
15.11.2020 at 00:47
bagiauto
 
Võistlusbagi VW 1600/1,0 turbo 4wd vol 2
Mul oli 40 A ja vist alla 3 kg. genekas kunagi, kuid sellega ainult jamad. See röövis mult mitu võidusõitu. Hiljem oli 75-80 A denso genekas, mis oli vist 3,5 kg. Kuid nüüd olen jõudnud 120A geneka juurde (kaalu praegu peast ei tea). Eelnevatel piltidel olev on mingise Toyota oma ja tal on kohe selline kiilrihma ratas otsas nagu mul vaja. Bagil on päris suur voolutarve, sest jahutamiseks on vaja suuri ventilaatoreid. Ja kui genekas on liiga täpne, siis saab ta kühku otsa... Lisaks on suur vahe vendikale, kas genekas jõuab hoida 14,4 v või 13,5 v. Nüüd läheb veel lausa 3 vendikat käikku...
16.11.2020 at 12:40
bagiauto
 
Võistlusbagi VW 1600/1,0 turbo 4wd vol 2
Bagi VW mootor sai maha müüdud. Alguses oli lootus, et saab lihtsalt rallikrossi autole ümber visata ja kogu lugu... Tegelikkus osutus millekski muuks, nagu alati. Kõigepealt selgus, et kuiva karteri pump jääb rallikrossi autol veovõllile ette ja tuleb teisele kohale panna. Sellega koos vaja uus rihmakate teha. Summuti tuli nagunii uus teha. Lõpuks selgus, et mootori plokk vaja ka välja vahetada, sest mul oli bagi jaoks ploki küljest kõik mittevajalikud kinnituspunnid kaalu kokkuhoiu mõttes maha lõigatud. Ühesõnaga läks projektiks kätte... Käisin siis kogu mootori korralikult üle. Uued rõngad jne. Vähemalt 5 hooaega bagis sõitnud kolvid olid veel täiesti korras. Vahetada oli vaja ainult kuluosad- rõngad, saaled, tihendid...

uus plokk:



vl. kollektor:



Uus rihmakate ja pumba asend:





16.11.2020 at 13:13
twist
Võistlusbagi VW 1600/1,0 turbo 4wd vol 2
Kena töö see rihmakate. Katte eemaldamiseks peab rihmaratta eemaldama või on alt 2-osaline?

Generaatoritest rääkides, kas McLaren tooteid pole mõelnud kasutada?
110A ja <2,9kg on päris muljetavaldavad näitajad. Tean, et Eestiski on mõni kasutusel olnud.
https://www.mclaren.com/applied/catalogue/list/#!/telemetry-control-analytics/high-performance-components-hp

____________________________
Miki
18.11.2020 at 11:29
bagiauto
 
Võistlusbagi VW 1600/1,0 turbo 4wd vol 2
Rihmaratas tuleb eemaldada, kuid see on otsast poltidega ja tuleb lihtsalt ära.

Need Mclareni genekad on kindlasti head. Kuid maksavad päris palju. Mul praegu valitud selline, mida lihtne leida ja odav osta. Meil saavad nad vahest otsa pori ja vee pärast ja kuna pori võib jahutuse blokeerida, siis tõenäoliselt kuumenevad üle. Ma kujutan ette, kui õrn see rusikasuurune 120 A genekas võib olla... Praeguseid kannatab mõned tagavaraks osta ja kähku vahetada, kui vaja. Ja suure tõenäosusega ei lähe selle saani mootoriga bagi kaal lõhki ka- pigem tuleb bagi alakaalus...
18.11.2020 at 14:10
uzzac
 
Võistlusbagi VW 1600/1,0 turbo 4wd vol 2
Olen rallikrossi MM autodel näinud, et genekat käiatakse kardaanilt. Peaks jõukao osas olema ehk optimaalseim lahendus. Kui hoog sees siis inertsiga veab ringi ja pidurdustel “aitab” hoogu maha võtta.

Kas bagi maailmas pole sellist lahendust nähtavalt kasutatud?

____________________________
Lada 2101 Coupé AruveeRacingTeam Petrolheads.ee
18.11.2020 at 20:44
bagiauto
 
Võistlusbagi VW 1600/1,0 turbo 4wd vol 2
Neil äkki ei mahu see ära sinna. Pöörete vahemik kole suur. 1-2 käiguga väga ei lae siis, kui lõpus paras.
Olen ka näinud sellist asja, kuid siis suur aku ka peal. Silla pealt tuleb pöörete vahemik läbi käigukasti kole suur ka. Nendel võimsatel-väikestel genekatel on laadimise alustamise pöörded nii kõrged, et silla pealt ei tule niipea selliseid pöördeid, et need laadima hakkaks. Näiteks see väike mclareni 110 a genekas hakkab laadima alates 3200 pöördest. Kui kiire tuleks panna see rihm ülekanne, et seda saada? Kui kaalu kokku hoida, siis kerge aku hoiab rohkem kokku, kui kerge genekas. Mõlemat korraga saab ainult koos probleemidega...
Näiteks vendikatele suur vahe, kas on 13 v või 14,2 v. Minu omale läheb nüüd käiku 2 vee radika venti ja 1 turbo vahejahutile. Mul selle turbomootoriga kaalu probleemi ei tohiks tulla... Rallikrossi 1,6 klassis sõidetakse ka ilma genekata, kuid siis suur aku. Meil pole igal pool võimalust sõitude vahel laadida ka. Ja seda lisategevust pole vaja, kui mõnikord tuleb autot ennast lappida... Mul on läinud päris mitu head kohta laadimise nahka. 2019 aasta viimasel etapil sain 2 ringi finaalist sõita, kui vool otsa sai... Ühesõnaga peab selle asja pommikindlaks saama.
19.11.2020 at 18:53
bagiauto
 
Võistlusbagi VW 1600/1,0 turbo 4wd vol 2
Sain geneka jalale toe tehtud ja kuiva karteri toru ka sealt viisakalt vahelt läbi. Vaja kollektor ära mähkida ja siis saab lõpuks mootori peale tõsta...



23.11.2020 at 12:45
bagiauto
 
Võistlusbagi VW 1600/1,0 turbo 4wd vol 2
Saanile kütuselatt ka valmis. Sai plastikust jupi asemele tehtud uus AN ühendustega tükk ja lisaks vahel ka FIA kütuse proovi stuts.

originaal:



omalooming:

25.11.2020 at 14:00 1 edit. Last edited 25.11.2020 at 14:39 by bagiauto
bagiauto
 
Võistlusbagi VW 1600/1,0 turbo 4wd vol 2
Veel mõned saani alu tükid. Kas keegi teab head kohta kus saaks need kiiresti ära anodeerida?

25.11.2020 at 14:01
hents99
  
Võistlusbagi VW 1600/1,0 turbo 4wd vol 2
quote:
bagiauto: Veel mõned saani alu tükid. Kas keegi teab head kohta kus saaks need kiiresti ära anodeerida?



Tartus. Vemo PK Galvaanika.
vemo.ee
Teevad vajadusel väga kiiresti. Oleneb toonist....musta ja naturaalset peaks iga päev tehtama.

____________________________
Hobitehnika mehaanika, elektroonika ning nende seadistamine - kõik ühes kohas.
25.11.2020 at 14:59 1 edit. Last edited 25.11.2020 at 16:56 by hents99
bagiauto
 
Võistlusbagi VW 1600/1,0 turbo 4wd vol 2
Sai Opeli mootorit veidi edasi tehtud. Mootori rihm paigas ja katted tehtud. Järgmiseks kuiva karteri rihmülekandele katted ümber...

25.12.2020 at 03:16
Marvin
Võistlusbagi VW 1600/1,0 turbo 4wd vol 2
quote:
bagiauto: Sai Opeli mootorit veidi edasi tehtud.
Opeli?
25.12.2020 at 20:00
bagiauto
 
Võistlusbagi VW 1600/1,0 turbo 4wd vol 2
Jah, see on c20xe rallikrossiks. Läheb kuiva karteri peale ja rihmülekanne nukile ilma veepumbata. Kuna muud üle ei jäänud, et rihmad kivikindlaks saada, siis sai tehtud vormid ja süsinikust katted uutele rihmadele.



25.12.2020 at 23:06
bagiauto
 
Võistlusbagi VW 1600/1,0 turbo 4wd vol 2
Vw mootorile pööratud trompetid- muidu ei mahu kapoti alla ära. Radikas ka paigas.
05.01.2021 at 11:20
bagiauto
 
Võistlusbagi VW 1600/1,0 turbo 4wd vol 2
Nonii, OPEL C20xe nüüd valmis autole paigaldamiseks. Hulga nuputamist oli, et saada kõik rihmad tolmu-kivi kindlate katete alla. Pluss nitreeritud väntvõll, CNC porditud plokikaas, suuremad klapid jne. Loodetavasti tuleb võimsust ka piisavalt...

15.02.2021 at 11:54 3 edits. Last edited 15.02.2021 at 12:03 by bagiauto
Marvin
Võistlusbagi VW 1600/1,0 turbo 4wd vol 2
quote:
bagiauto: Nonii, OPEL C20xe nüüd valmis autole paigaldamiseks. Hulga nuputamist oli, et saada kõik rihmad tolmu-kivi kindlate katete alla. Pluss nitreeritud väntvõll, CNC porditud plokikaas, suuremad klapid jne. Loodetavasti tuleb võimsust ka piisavalt...
Küll on äge. Kus neid väntvõlle nitreeritakse?
16.02.2021 at 12:39
bagiauto
 
Võistlusbagi VW 1600/1,0 turbo 4wd vol 2
Olen nii Saksa kui Soome saatnud.
16.02.2021 at 18:18
bagiauto
 
Võistlusbagi VW 1600/1,0 turbo 4wd vol 2
VW 20v mootor sai lõpuks Skoda jaoks ümber tehtud. Skodale vahele tõstetud ja lõpuni ehitatud. Stendimine ka tehtud ning omanik on esimesed ringid ka juba sõitnud. Loodetavasti kestab sama hästi, kui bagi peal...








08.05.2021 at 01:43 1 edit. Last edited 08.05.2021 at 01:49 by bagiauto
opentrack.tqhq.ee foorum : Kurvisõiduautod : Võistlusbagi VW 1600/1,0 turbo 4wd vol 2   1 2 3  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.