register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : Kiiresti sõitmine : OT57 järelkaja   1 2  
Poster Message
hall
 
OT57 järelkaja
Tänavaporsse on alla 1.20,000 aegasid sõitnud küll.

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
15.05.2019 at 23:08
peep
 
Moderator
OT57 järelkaja
See on huvitav mõtteharjutus, et kui kõrvuti seisaksid 991 GT3 ja teemaks olev Audi ning ühega neist saaks OT'l osaleda, et kumba valiks ? ;)
16.05.2019 at 01:46
Ivalo
 
OT57 järelkaja
No-brainer, porsche võid poest osta või rajalt rentida, neid on ju palju, sellist audit aga teist pole. :)
16.05.2019 at 12:36 1 edit. Last edited 16.05.2019 at 12:36 by Ivalo
Lennart
OT57 järelkaja
quote:
Ivalo: Puusalt pakun, et see audi on ka kurvides kiirem kui võimsad ja rasked porsched (mitte et see audi kerge oleks aga vaikselt hakkab juba looma). Muidugi selleks et midagi võrrelda peaks mõni tänavaporsche kõigepealt 1:19 sõitma. ???? Aga võibolla eksin ja 1:20 sõitvate porschede kurvikiirused on juba suuremad.
Igatahes on tegemist vahva autoga ja hea juhiga.

Kiireim tänava Porsche ja ilmselt ka kiireim tänava legaalse rehviga Audru aeg on 1:17,936
16.05.2019 at 13:07
Lennart
OT57 järelkaja
quote:
Ivalo: No-brainer, porsche võid poest osta või rajalt rentida, neid on ju palju, sellist audit aga teist pole. :)

Väike-brainer ikka on sest Porschega tuled ja lähed ka koju tagasi. Teiste autodega on tihtipeale kojusõit treila peal :)
16.05.2019 at 13:08
Lembit
OT57 järelkaja
Janisele püstine pöial inseneride lipu kõrgelhoidmise eest! :)

Veidi kõrvalekalduv küsimus: Kas keegi oleks nõus jagama e-mailile ühte 10Hz GPS'ga sõidetud RaceChrono ringi. Aeg vms, ei ole üldse oluline. Kasutaksin seda simulatsioonile raja etteandmiseks. Mul endal kahjuks ainult 1Hz ring elusas telefonis.
16.05.2019 at 13:44
Märt
OT57 järelkaja
quote:
Lennart:
quote:
Ivalo: Puusalt pakun, et see audi on ka kurvides kiirem kui võimsad ja rasked porsched (mitte et see audi kerge oleks aga vaikselt hakkab juba looma). Muidugi selleks et midagi võrrelda peaks mõni tänavaporsche kõigepealt 1:19 sõitma. ???? Aga võibolla eksin ja 1:20 sõitvate porschede kurvikiirused on juba suuremad.
Igatahes on tegemist vahva autoga ja hea juhiga.

Kiireim tänava Porsche ja ilmselt ka kiireim tänava legaalse rehviga Audru aeg on 1:17,936
Kes seda tegi ja millega?

PS - mul käed on ilma korraliku pöidlata ja ainuke võimalus sõita on poeautoga:) Enne oli Civic ja nüüd GT3, mõlemad eeldavad juhilt ainult sõitmist (ja tankimist).


____________________________
..
Saab 900 cabrio
..
16.05.2019 at 14:00
hall
 
OT57 järelkaja
991 GT2, Thomas, 2018.

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
16.05.2019 at 14:02
Ivalo
 
OT57 järelkaja
quote:
Lennart:
quote:
Ivalo: No-brainer, porsche võid poest osta või rajalt rentida, neid on ju palju, sellist audit aga teist pole. :)

Väike-brainer ikka on sest Porschega tuled ja lähed ka koju tagasi. Teiste autodega on tihtipeale kojusõit treila peal :)
Kirjas ju OTl osalemine, mitte koju sõit. :) Seega no-brainer still. :)
16.05.2019 at 14:57
Kuuno_L
 
OT57 järelkaja
Need on kaks täiesti erinevat maailma ja ka hobi. Samal üritusel arutlesime Veikoga kus tema pooldas nö plekkpurki kuna see annab eheda tunde ja adrenaliini laksu. Mina lihtsalt ei taha enam ja ka ei jõua ringide vahel ja kodus vabalajal ehitada v remontida. Paratamatult kaasneb sellise autoga omajagu aega just viimastepe asjadele. Kellele see sobib valib Janise auto mis on igaljuhul supertulemuse välja sõitnud ja kellele mitte se valib teise tee:) selles mõttes ongi no brainer

Kurvikiirustest rääkida, siis saaks Janis kindlasti üle sekundi maha. Kiires kurvis lasi hoo maha ja ka mitmes teises kurvis annaks kiiremini sõita. Hooaeg algas ja saab käia lihvimas. Kuskil wirxi teemas on kunagi tehtud tabel eri kurvikiirustest kes viitsib otsida...

____________________________
http://www.kunn.ee
16.05.2019 at 18:05
Ivalo
 
OT57 järelkaja
Ok, saime vist erinevalt aru Peebu lausest, osa mehi kukuvad kohe autosid koju tarima ja omanikeks hakkama. :) Minu arusaam oli lihtne, kumma ma valiks kui OT ees. Igal juhul prooviks sellist Audit, sest järgmised kûmme korda võib ju porschega sõita.
Aga ehitamisega on jah nagu ta on, meeldima peab ja aega on ka vaja. Üldistades tundub, et mida vanemaks saab, seda vähem viitsitakse ehitada, endal mul samamoodi kahjuks. :)
16.05.2019 at 23:10
indro
  
OT57 järelkaja
Kui Janisest ja tema autost rääkida, siis kõva on see tulemus just sellepärast, et ta on selle auto ise ehitanud, mitte pole ostnud poest ega lasknud ehitada.
Kes veel ei tea, siis Janis oli sellesama autoga (vähe teises konditsioonis ilmselgelt) esimene selline Audi Eestis kes sõitis miili peal 300km/h ja seda juba 2011 aastal.

Aga eks see on mõttekoht kindlasti kas osta endale mingi nn. "projektiauto" ja seda ehitada ja ehitada ja võibolla vahel rajale jõuda või siis osta tehasest kiire auto millega saab muude asjade kõrval ka rajal käia. Ma vist hakkan vanaks jääma aga mina kaldun täna kindlalt viimase suunas, pole lihtsalt suutnud otsustada milline see auto täpselt olema peaks. Näiteks Porsche 718 Cayman GTS ja Boxter GTS tunduvad huvitavad aga samas on veel igasugu huvitavaid autosi olemas :)
16.05.2019 at 23:17 3 edits. Last edited 17.05.2019 at 08:15 by indro
janis
  
OT57 järelkaja
Antud ringil oli gaas niiöelda põhjas ~12 sekundit. Sügisel sõitsin enamvähem sama aega, aga auto oli 100+kg raskem. Pidurdamistel oli 0.2G puudu ja mitmes kurvis mida ka Kuuno mainis lasin maha.
Kiirus videos on GPS kiirus.
Adrenaliini laks on küll korralik, muidu ei sõidakski :)
17.05.2019 at 13:39
Garfield
  
OT57 järelkaja
quote:
janis:Adrenaliini laks on küll korralik, muidu ei sõidakski :)
OT selle jaoks ongi ja kui 800hp adrenaliini enam ei tooda, siis peab arsti poole pöörduma :o)


____________________________
Focus RS
17.05.2019 at 14:36
peep
 
Moderator
OT57 järelkaja
Ma ei pidanud silmas ehitatud vs. valmis autot vaid ainult sõidurõõmu. Minu kogemus on, et ringiaeg ja sõidurõõm pole omavahel otseselt seotud ja rajapäeval pole ringiajal tähtsust ehk loeb ikka sõidurõõm.

Mul pole aimu kuidas konkreetse Audiga on sõita aga mis GT3 puutub, siis selle roolis olles naudid kuidas kõik lihtsalt toimib, kuna selle auto on ehitanud inimesed kes teavad kuidas asjad peavad toimima. Jah uued GT3 on isegi “liiga” head aga vanemad versioonid annavad võimaluse steiki natuke tooremalt nautida.
17.05.2019 at 20:55
Kaur_Lynx
OT57 järelkaja
Hei Silver,

Ilus rahulik sõit, puhtalt paberil ja videot analüüsides tekkis kaks küsimust:

- Kui pidurduse g liikumist vaadata siis tundub nagu sul oleks üsna rahulik sissejuhatus pidurdusse, aga see võib ka vabalt petlik olla. Ehk kas paned kiire ja korraliku litaka viimasel hetkel või alustad pehmelt ja siis kasvatad pidurdusjõudu?
- Enos Motorspordi eelse parem-vasaku sõidad üsna laia joonega. Ehk esimese parema sõidad sa hetkel jube teravaks ja kaotad seega vähemalt 10-20 kmh kurvikiirusest. Oled sa proovinud ennast rohkem Enosele eelnevasse vasakusse nurka "sisse" sõita ja pigem lühem trajektoor võtta? Näiteks nagu see Tamrexi töökinnastega sõitev R8 Plus tüüp :)



Eks võimsal ja vähemvõimsal autol võibki erinev trajektoor olla, aga mulle selle mehe sõidujoon väga meeldis.

Terv,
Kaur

PS. Janise ees müts maha - perevagunist on korralik tuumapomm ehitatud.




quote:
Silwer: Tänud! Igati tore üritus oli! Kõige suurem üllatus eilsest päevast oli ehk see Audi S8, mis paugutas alla 1.28 aegasid... :)))

Aga enda sõidu kohta - lihvisin mis ma lihvisin seda rada aga märgatavat paremat aega võrreldes eelmise aastaga ma sõita ei suutnud. 1.30,3 oli lagi. Eks rehvid olid ka vanad ja kulunud aga siiski. Mul kuidagi ei õnnestu mõned kohad. Ei saa rahul olla just kahe kurviga: stardisirgele pööramine ja peale stardisirget aeglane vasakkurv. Stardisirgele keerates on teel täpselt minu trajektooril asfaldis mingi lohk, mis tahab autot risti visata - iga kord uiman selles kurvis. Arvan, et peaksin seda kurvi kuidagi teisiti võtma. Vasakut aeglast kurvi peaks ka natukene laiema ringiga võtma. Võimalik, et vedrustust peaks ka natukene reguleerima. Tagant ehk pehmemaks ja eest jäigemaks?

Muidu aga võib rahule jääda. Uued F82 M4 380/370mm pidurid toimisid hästi. Oleks võinud isegi hiljem pidurdada aga psühholoogiliselt oli raske... :)

16.06.2019 at 20:19
hall
 
OT57 järelkaja
R8-l on Enoses (ja selle ümbruses) õige trajektoor jah.

Edit: S4 videot vaatasin nüüd ka kiiruga ja silma jäi, et T1 ja T15 on selgelt liiga varajase sisenemisega, T6-T8 on eelnevas postis kõik õigesti öeldud (tuleks kopeerida R8-t) ja T10 tundub natuke (2-3 meetrit) varane sisenemine. Siit-sealt oli ka raja laius kasutamata. Mis kõik on ju hea uudis kuna aega saab veelgi paremaks sõita :D

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
16.06.2019 at 21:08 1 edit. Last edited 16.06.2019 at 21:14 by hall
opentrack.tqhq.ee foorum : Kiiresti sõitmine : OT57 järelkaja   1 2  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.