register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : Kurvisõiduautod : BMW E36 Austraalias   1 2 3 4 5  
Poster Message
charger
BMW E36 Austraalias
Äkki sellel ABS-il on midagi viga? Andurid uued, hammasvööd puhtad? Minu '94 325i see küll kuidagi pidurdamist ei sega, väga hästi hoiab lohisemise piiril.
Meil on Mannerguks ilma ABS-ita Ford Sierra ja seda on kuivaga üsna lihtne tunnetada, muidugi vihmas on natuke keerulisem. Ilma ABS-ita on ilmselt vajalik mingi pidurdusjõu regulaator või kraan vahele panna, muidu hakkab trailbrake liiga palju tulema.
03.06.2020 at 09:35
TiitSaul
BMW E36 Austraalias
quote:
lordvampire:
Ma kaaluks ikkagi proovimist ilma ABS-ita. Ma ise ka pelgasin alguses, mul kõige suurem argument oli et, et äkki ikka talvel parem, saab juhtida ja keerata jne. Aga irooniaks mul oli auto mis vajas keeramiseks pidurdamist, Celica GT4-l ja sellel see ABS ei jagund kuidagi ja sai vahelt ära võetud ja läks minule palju paremaks, võibolla oleks tahtnud ette-taga regullida natuke aga see oli nagu oli. Järgmisel hobiautol (millel oli juba 400kw Celica GT4-l) ABS-i ei olnud kohe ostes. Ja tagasi ka ehitma seda ei hakanud, nii et PIDI harjuma ka gramm kiiremalt ilma ABS-ita. Nüüd on ilma ABS-ita sõitmine ikka väga suuresti tunda. Eriti talvel on vahe väga tuntav, talvel on see ABS veel eriti saadanast. Ja suvel rajal ka... pole see asi nii hull midagi, kui väga võimsad pidurid pole (ala 12kolviga ja supersuured kettaid koos kõigega sinna juurde) , siis võid 200km/h pealt pidurdades, suure tõenäosusega alustada pidurdamist väga suure jõuga, ja kui hoog vähemaks jääb, siis järgi anda. Ühesõnaga kui ära harjud, siis hakkab hoopis ABS häirima. Aga see on minu 5 kopikat ja IMHO. Eks targemad ja suuremad rinka ässad võivad võibolla natuke asjalikumat juttu rääkida.


EDIT: See BMW 92-l mis mul praegu hobiautoks, see ABS nii häiriv ei ole veel olnud,... nii et jah, eks ajaga tehnika areneb. Aga noh jah... ma pole jõudnud täit potesiaali ka veel sellest autost välja võtta, et 100% ei saa lubada, et on vaja süveneda sellesse teemasse ka sellel autol üks hetk.

Ma olen kaalunud ABS loobimisest, aga ma ei ole selleks veel valmis. Ei oska sõita veel. Vaevalt see ABS loobumine piduri tunnetust paremaks teeb ja ilmselt sõidan rehvid kandiliseks esimese kümne ringiga. Lisaks on ABS moodulis "brake bias" sisse ehitatud. Ilma ABS pean taga pidurile krraani vahele aretama. Kõik on tehtav, aga mitte veel.
Ma isegi kaalusin e46 M3 ABS mooduli paigaldust. Teadu pärast on see seadistatav. Saab programmeerida nii, et lubab rattad natuke lukku minna, aga ei lase lohisema.



quote:
peep: Pane siis kohe ka pedalbox ja vastav pidurisilinder ilma võimendita. Saab asi lahendatud ühe korraga, muidu jäädki ehitama.

Mul on paar korda pea aegu ostuks läinud, aga alati natuke hiljaks jaanud. Hea kaup müüakse kiiresti ja uut asja ei raatsi soetada.



quote:
charger: Äkki sellel ABS-il on midagi viga? Andurid uued, hammasvööd puhtad? Minu '94 325i see küll kuidagi pidurdamist ei sega, väga hästi hoiab lohisemise piiril.
Meil on Mannerguks ilma ABS-ita Ford Sierra ja seda on kuivaga üsna lihtne tunnetada, muidugi vihmas on natuke keerulisem. Ilma ABS-ita on ilmselt vajalik mingi pidurdusjõu regulaator või kraan vahele panna, muidu hakkab trailbrake liiga palju tulema.
Mulle tundub, et asi töötab, aga 100% testinud ei ole. Põhi probleem on mu enda sõidu oskamatus. Ja kummi puksidel piduri sadulad ei anna mulle head tagasi sidet. Mind väga huvitab, kui paju muutub tunnetus wilwood sadulatega.
Sõbra Compact on ilma ABS ja sellega olen ma suht saamatu ring rajal. Kui taga pidurile saab kraani vahele, ehk muutub asi paremaks.


Üks así mille unustasin varem mainida! Ma olen need Federal rsrr rehvid nelja raja päevaga (umbes 500 ringi.Üle tuhande raja kilomeetri) räbalaks sõitnud. Kõige kiirem aeg sai nende rehvidega sõidetud ringil number 13! Kohe päeva alguses, kui rehvidega harjusin vaikselt, soojendus ringil sai sõidetud minu rekord aeg. Kohe oli selge, et natuke seadistamist ja harjutamist, ning sõidan vähemalt pool sekundit päeva lõpuks kiiremini. Aga ei ole suutnud kiiremini sõita, mitte sel esimesel päeval, kui ka järgnevad kolm raja päeva. Ringi aeg sõltub väga paljudest oludest, aga selge on see, et pidamist oli alguses rohkem. Ma karda, et küpsetasin rehvid esimesel raja päeval ära. Ma küll tegin pisteliselt jahutus ringe, aga tihti sõitsin ka 10 ringi järjest täis gaasiga. Ja alles nüüd avastasin, et minu jahutus ringid ei pruugi piisavalt aeglased olla, et rehve jahutada. Jahutus ringil sõitsin 2-3 sekundit aeglasemalt. 2 sekundit aeglasemalt sõitmine tundub rahulik kulgemine, aga ma ei tea mis rehvid sellest arvavad. Kui palju aeglasemalt peaks jahutus ringi sõitma? Selline täppis teadus on minu jaoks müstika.
03.06.2020 at 13:54 2 edits. Last edited 03.06.2020 at 13:56 by TiitSaul
compact
BMW E36 Austraalias
Oskad öelda, mis mudel Wilwoodi suppordid need on ja mis klotse sinna saada on? Meeldivalt väikesed on, mul oleks ka vaja oma projektile selliseid.
05.06.2020 at 12:23
-fred-
 
BMW E36 Austraalias
quote:
compact: Oskad öelda, mis mudel Wilwoodi suppordid need on ja mis klotse sinna saada on? Meeldivalt väikesed on, mul oleks ka vaja oma projektile selliseid.
Wilwood Dynalite sadulad on need, minu juures saab näha ja katsuda selliseid.

____________________________
Simplify, then add lightness!
05.06.2020 at 12:37
uzzac
 
BMW E36 Austraalias
Samade sadulatega sõitis meie Lada ja nüüd rändas üks üleliigne sadulapaar Mannergu Golfi alla. Pidur on nagu öö ja päev võrreldes clamp-tüüpi sadulaga. Klotse saab igasuguseid, meie Ferodo usku ja DS3000 kestis pea terve hooaja 950kg kaaluga auto ja slikiga sõites. Golfiga oleme uue piduriga teinud 3h testi ja 4h mannergut. Sees kasutatud ds3000. Kulumismärke kettalt veel väga ei leia.

Mina viskaks sealt bemmist abs ja võimendi minema. Paneks kraani (30€) ja õpiks piduri selgeks. See M3 aju peab ikka päris hea hinnaga kätte tulema et end minujaoks õigustaks. Aga ma olen see idioot ka kes 13 hooaega ilma igasuguse võimenduseta uhas :)

____________________________
Lada 2101 Coupé AruveeRacingTeam Petrolheads.ee
09.06.2020 at 11:46
autopilot
BMW E36 Austraalias
Minu 5 senti ...

Ilmselt mingil "meeltesegaduslikul" põhjusel sõitis mõnede erisustega kogu E36-l põhinev BMW325CUP/Xtreme sari ABSiga (nii 3 kui 4 kanaliga) viimased 4-5 aastat. On väidetud, et olenevalt rajast oli eelis 0,2-0,4 sekundit ringile. Rääkimata kümnetest kanti sõitmata jäänud rehvidest ...
09.06.2020 at 13:23
charger
BMW E36 Austraalias
Seda minagi, et E36 ABS toimib täitsa normaalselt. Ilmselt on teemaalgatajal seal midagi viga, kui see sõitmist segab.
09.06.2020 at 13:59
TiitSaul
BMW E36 Austraalias
Järgmine raja päev edukalt üle elatud.
Suurim muutus auto juures oli tagumine "strut brace" ja viie punkti turva vööd. Turva vööd oleks võinud juba ammu paigaldada, aga mul on prioriteedid natuke paigast ära.
Strut brace sai valmistatud väikese varuga. Kuna e36 kipuvad taga silla kinnitused pragunema, siis tahtsin samal ajal ka kere tugevdada. Kas sai see konstruktsioon üle mõeldud ala mõeldud, ei tea. ehk midagi ta aitab.
IMG_9520 by Tiit Saul, on Flickr

IMG_9529 by Tiit Saul, on Flickr

IMG_9715 by Tiit Saul, on Flickr

IMG_9721 by Tiit Saul, on Flickr

IMG_9719 by Tiit Saul, on Flickr

Raja päeva eesmärk oli vedrustust seadistada. See plaan katkes kohe varakult, kui hakkas vihma tibutama. Ja vihm ei jäänudki järgi päeva lõpuni. Seekord oli mul põhimõtteliselt esimene kord vihmaga sõita. Väga pettunud ei olnudki. Ringi rekordit ei purusta, aga libedad tee olud tähendavad juhi arengu potensiaali.
Hakkasin siis aegluubis rahulikult auto käitumist analüüsima. Kuna pidurdamisega olen alati hädas olnud, panin eriti rõhku sellele. Samuti oli palju tegu, et autot korralikult kurvi sisse keerata ja sealt sujuvalt välja saada. Ehk siis tegin sama asja mis alati, aga seekord aeglasemalt ja rahulikumalt.
Päeva alguses oli natuke tüütu, kuna olin suhteliselt saamatu libedal rajal. Aga natuke arenedes tekkis mingi rütm sisse ja hakkasin juba nautima.
Ei kulunud kaua aega, kuni sõit muutus driftimiseks. Roolimist oli kõvasti (õlad siiani valusad) ja nalja sai nabani. Eriti lahe oli Taunoga koos kihutada. Jälitasime üksteist tükk aega, ei saa järgi ja eest ära ka ei sõida. Sõidu pinge on hoopis teine kui kedagi jälitada saab. Ja taga ajades annab iga väiksemgi sõidu viga endast kohe märku distantsi kasvatamisega.
Huvitav tähele panek oli see, et kuigi rada oli ühtlaselt märg, pidamine sõltus oluliselt trajektoorist. Ideaal trajektoorist väljudes oli pidamine palju parem. Samuti õppisin äärekividest kohe alguses eemale hoidma. Uskumatu kui libedaks need muutusid.
Kokku võtteks oli seekord vihmas sõidetud raja päev mu lemmik, naerda sai rohkesti, ning samuti ka tohutu koolitus. Loodan, et seekord harjutatud sõiduvõtted jäid külge, ning teevad mind kuival rajalgi kiiremaks.

enamus kurvid sai läbitud sellises asendis.
IMG_7311 by Tiit Saul, on Flickr

IMG_7262 by Tiit Saul, on Flickr

171 ring sai läbitud väga edukalt, aga paar korda siiski eksisin.



IMG_9755 by Tiit Saul, on Flickr
17.06.2020 at 16:06
Jesper
 
BMW E36 Austraalias
quote:
TiitSaul: Sõidu pinge on hoopis teine kui kedagi jälitada saab. Ja taga ajades annab iga väiksemgi sõidu viga endast kohe märku distantsi kasvatamisega.
Hakkab looma, hakkab looma :devil

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
18.06.2020 at 00:35
TiitSaul
BMW E36 Austraalias
Päris huvitav seiklus on üle elatud, aga alustame, kus varem pooleli jäi.

Soetasin sellise asja.
IMG_9875 by Tiit Saul, on Flickr

Kasutatud ja vajab natuke nokitsemist. Paar kuud on ta laua peal vedelenud ja ei ole viitsinud piduritega üldse tegeleda.


Uued rehvid. 255 40 17 on natuke suurem kui eelmine rehv ja 8.5" veljele on nad võibolla isegi liiga laiad.
IMG_0120 by Tiit Saul, on Flickr

Tahaks paremat diffri ülekannet. Natuke investigeerimist ja selgus, et kahjuks e46 3.38 jupid ei sobi kuidagi. Ikkagi täiesti teistsugune tehnoloogia. Ilmselt paigaldan väikese korpusega e36 3.45 diffri lähi tulevikus. Mul peaks kõik vajalikud jupid olemas olema, et vahetus ära teha.
IMG_0056 by Tiit Saul, on Flickr

Järgmise raja päevale plaanisin auto treileriga kohale viia. Esi stange osutus treilerile saamiseks probleemiks. Kui juba modifitseerimiseks läks, siis aretasime põhja kaitse/splitteri stange külge. Kogu kompott on kiiresti eemaldatav. Pärsi raske kobakas ripub auto esi otsas. Tulevikus tahaks teha kergemast materjalist koopia.
IMG_0111 by Tiit Saul, on Flickr

IMG_0220 by Tiit Saul, on Flickr

Viimasel ajal on raja päevad eriti popiks muutunud ja piletid müüakse vara välja. Jäin kaks korda pileti ostmisega hiljaks, aga augusti alguseks suutsin siiski pileti soetada. Selleks raja paevaks küpses mul vaike plaan. Nimelt oli kange tahtmine päeva enim sõidetud ringide arv üle sõita. Kehtiv rekord on 242 ringi päevas. Ma olen teinud üle 170 ringi päevas korduvalt ja 242 ringi ületamine tundus hea välja kutse. Kiire kalkulatsioon tõestas, et rekordi purustamine on vägagi reaalne, juhul, kui kütust jagub, midagi autol ei purune, ei ole suuri avariisid ja tõrkeid päeva jooksul, ilm on hea, piduri klotsid ja rehvid kestavad ning enda tervis vastu peab.
Ürituseks valmistumeisel sai tehtud paar asja.
*Autosse sai paigaldatud vee kott, mida saab sõidu ajal voolikust imeda. Vee puudus on mind alati häirinud.
*Tegin trenni. Trenni tegemine on täiesti absurd tegevus minu jaoks. Olen alati igasugu sporti vihanud ja pole elu sees oma kere asjatult liigutanud. Aga nüüd, keset kesk ea kriisi hakkasin jooksma ja polegi kõige hullem tegevus.
*Kütuse tankimine kanistrist on aega nõudev ja tüütu tegevus. Kuna poest korralikku lehtrit saada ei ole, keevitasin vana rauast ise midagi kokku.
IMG_0185 by Tiit Saul, on Flickr

IMG_0186 by Tiit Saul, on Flickr

Aeg lendab kiiresti ja nagu alati, jäi kogu valmistume viimasele hetkele. Lõpuks oli aeg auto treilerile sõita ning rajale minek.
IMG_0222 by Tiit Saul, on Flickr

Tohutu rahuldus tekkis hinge, kui kohale jõudes ei olnud maas udu. Paks udu katab maad kuni lõunani praegusel aasta ajal regulaarselt. Esimene tõrge on ületatud.
Nii pea kui väravad avati, olin ma kohe platsis. Alustasin rahulikult, tunne hea. Autode kiiruste vahe oli suhteliselt väike ja aeglasemad autod lasid mind viisakalt mööda.
Natukese aja pärast üritsin ka oma aja rekordi purustada. See peaks ju lihtne olema suurema rehviga. Pisteliselt tegin mõned 99% jõuga ringid, aga rekordit ei tulnud. Pigem olin pool sekundit aeglasem. Pidamist nagu oli. Eriti pidurdades oli tunda, et uus rehv peab. Aga kurvis ei tahtnud auto käskudele alluda. Millegi pärast kippus taga ots külje ette viskama iga väiksemagi vale liigutuse peale. Juhitavus tundus ebatäpne ja kohmakas. Aga põhi eesmärk oli siiski hästi palju ringi sõita ja seda ma tegin.
Esimene tankimine toimus 1.5 tunni pärast ja selgus, et ainult 50 ringi olen sõitnud. Pean tempot tõstma!
Niimoodi ma veetsin siis terve päeva. Enamus rahvast sõitsid lõbu pärast, mõned testisid oma võidu sõidu autot ja mina kihutasin kestvussõidu tiitli nimel. Süitsin, kuni kütus otsa sai. Rajalt maha, Tauno kallas kütust juurde (kodu kootud lehter toimis) ja mina käisin kiiruga kusel. Haarasin midagi hamba alla ja kohe tagasi rajale. Üks peatus on väärt umbes 10 ringi ja peatusi tekib 3-4 päevas.
Kusjuures joogi vesi autos oli täiesti hadavajalik ja toimis suurepäraselt. Kuigi hetkel talv, autos rapsides hakkab soe, ning kurk laheb kiiresti kuivaks.
Tund enne lõppu said piduri klotsid otsa. Kuna auto vahetamine on kiirem kui piduri klotsi vahetamine, siis haarasin Tauno auto (mille me varem ette nägelikult valmis seadsime) ja sõitsin sellega päeva lõpuni. Läks paarkümmend ringi harjmisele enne kui sai hoo sisse. Uskumatu kui palju väikesed erinevused mõjutavad auto tunnetust. Autod on väga sarnased, aga istme asend on teine ja kohe sõita ei oska. Samuti ilma ABS pidurdamine on minule võõras. Aga peale harjumist, sõit stabiliseerus. Alles nüüd sain aru, kui ebastabiilne minu enda auto on. Tauno auto on nõel terav. Väga lihtne on auto suunda pedaalidega reguleerida. Ma ei oska seda tunnet kirjeldada, aga vahe on tohutu. Tauno autoga tegin seda, mida ma enda autoga teha ei saanud. Sõitsin järjest kiiremini iga ringiga. Lihvisin oma sõidustiili ja kompasin auto piire.
Compacti roolis kulus tund kiiresti. Täielik nauding oli sellega sõita ja hea meel, et mu pidurid ära kulusid. Muidu oleks mul võrdlus jäämata.
päeva lõpus oli mõru tunne. Ainult 208 ringi sõidetud! Enda rekord ajast sõitsin 0.018 sekundit aeglasemalt ning auto taltsutamine oli suur töö. Kuigi pettumus oli suur, läks päev asja ette. Sai siiski päev otsa sõidetud ja jälle natuke lihvitud oma sõidu oskusi. Eba õnnestumine annab võimaluse sellest midagi õppida.
Järgmine päev hakkasin asja lahkama ja võrdlesin ametliku ringi aegasid enda telefoniga mõõdetud aegasid. Enamus ajad klappisid, aga terve hunnik ringi aegu on ametlikus versioonis puudu! Minu enda andmetel toimus esimene tankimine peale 85 ringi, mitte peale 50 ringi. 35 ringi kohe alguses puudu ja terve hunnik veel hiljemgi. Kahjuks mu telefon ei salvestanud päeva lõpuni ja täpsed ringi arvud puudusid, aga selge oli see, et rekord sai purustatud. Tegin üle 250 ringi ühe päevaga. Ühest küljest oli hea meel, et kogu vaev ja töö laks asja ette, aga mõru tunne on ikkagi. Helistasin ürituse korraldajale ja tema oli ringide puudumisest teadlik. Tegemist pidavat olema kindlustuse probleemiga. Ehks siis nad ei saa kõikeiringi aegasid avalikustada vms.


IMG_0225 by Tiit Saul, on Flickr

IMG_0284 by Tiit Saul, on Flickr

Auto tundub natuke vedel. Jäigemat stabilisaatorit tahaks proovida ja ilmselt ka jäigemaid vedrusid. Selles kurvis on umbes 170 kmh rauas.
IMG_7496 by Tiit Saul, on Flickr

IMG_7556 by Tiit Saul, on Flickr

Üks vale liigutus ja kohe on külg ees.
IMG_7670 by Tiit Saul, on Flickr

Ratta kalded sai enne üritust päris palju maha keeratud. Taha jäi ainult 0.5 kraadi. Rehvi temperatuure ei olnud seekord aega mõõta, aga pildi pealt vaadates on kaldeid juurde vaja. Plaan oli enne kestvussõitu autot seadistada, aga kahjuks jäi see ära.
IMG_7662 by Tiit Saul, on Flickr

Üritasin küll ohutult sõita, aga suure punnitamise käigus juhtus paar apsakat ikkagi. Rooli taga olles ei tundunudki nii hull see olukord, aga pilti vaadates eeldaks, et järgmisel kaadril on auto katusel.
IMG_0277 by Tiit Saul, on Flickr

Compact sai korralikult kuuma kuni kuni päeva lõpuni.
IMG_8668 by Tiit Saul, on Flickr


Kokku võtteks oli üritus success. Ilm oli hea, suuri tagasi lööke ei olnud ja sain päev otsa sõita. Täpselt seda ma ju tahtsingi. Sai natuke võistlus janu rahuldatud, testitud enda ja auto piire jne.
Järgmine raja päev on kindlasti üks korralik seadistamise päev. Autos on vähemalt üks sekund kinni kusagil ja ma tahan seda kätte saada! loodan 1.10 lõhki sõita järgmine kord, aga salaja sihin 1.08 peale. Võibolla võtan raha paki kaasa ja viin auto proffide juurde silla regulli enne järgmist sõitu. Eks näis.
08.08.2020 at 14:12
charger
BMW E36 Austraalias
Selle apexi kohal lendava pildi järgi ütleks, et vedrude jäikuse taha küll midagi ei jää. Aga kergemaks võib autot alati teha :)
10.08.2020 at 15:39
lordvampire
BMW E36 Austraalias
quote:

Üks vale liigutus ja kohe on külg ees.
IMG_7670 by Tiit Saul, on Flickr



Autot natuke madalamaks ei taha teha... ? Ma ei tea, kõike ei pea ise välja leiutama, rattakaldeid, aerodünaamikat, seadistusi, kui ise ehitks E36-t, siis vaataks ja spikerdaks E36 DTM-i pealt lahendusi ja isegi meie 325cup-i autodelt saab mõtteid koguda. See 170km/h kurvi pilt tundub juba kuidagi nii vale... ikkagi madalamaks, aero peale juba mõtleks. Ei ole nagunii enam näituse auto, et ei taha relakat külge panna :D. Jällegi minu 5 senti, pole insener vmt.
11.08.2020 at 22:37
TiitSaul
BMW E36 Austraalias
quote:
lordvampire:
quote:

Üks vale liigutus ja kohe on külg ees.
IMG_7670 by Tiit Saul, on Flickr



Autot natuke madalamaks ei taha teha... ? Ma ei tea, kõike ei pea ise välja leiutama, rattakaldeid, aerodünaamikat, seadistusi, kui ise ehitks E36-t, siis vaataks ja spikerdaks E36 DTM-i pealt lahendusi ja isegi meie 325cup-i autodelt saab mõtteid koguda. See 170km/h kurvi pilt tundub juba kuidagi nii vale... ikkagi madalamaks, aero peale juba mõtleks. Ei ole nagunii enam näituse auto, et ei taha relakat külge panna :D. Jällegi minu 5 senti, pole insener vmt.



Eks ta on originaaliga võrreldes palju madalam. Madalamaks enam minna ei taha ilma suuremate modifitseerimiseta. Kui autot lihtsalt vedrudeat madaldada, muutub “roll Centre” vales suunas ja auto hakkab rohkemgi kalduma kui ilma madaldamata. “Roll Centre correction” jupid on saadaval, aga üpris kallid asjad on.
Aeroga ei taha enne tegeleda, kuniks auto enamvähem seades on. Palju muid tähtsamad asjad vaja enne paika seada. Näiteks pidurid ja vedrustus. Ilmselt kui aeg aero kätte jõuab, alustan sileda auto põhja loomisega.
Silla stendid pole ma sellega käinud mitmel põhjusel
*iga mehaanik oskab tehase andmete järgi sillad sealsesse panna, aga tehase seadmed raja masinale kindlasti ei sobi. Ehk siis tuleb leida selline mehaanik, kes ringraja seadistust jagab.
*Kas seade toimib, selgub alles rajal. Õige seade leidmine tähendab mitu korda silla stendid käimist ja asi muutub tüütuks ja kalliks.
Mul oleks jube hea meel, kui ma suudaks ise silla seaded mõõdulindi ja loodiga kiiresti paika saada. Ma tahan asjast ise aru saada ja tunda kuidas muudatused juhitavust mõjutavad. Järgmine raja päeva loovutan puhtalt seadistamisele. Teen paar kiiret ringi, rajalt maha, mõõdan rehvi rohud ja temperatuurid ning panen kõik andmed märkmikusse kirja. Teen silla seades muudatused ja kohe tagasi rajale katsetama. Ühe korraliku päevaga peaks midagi selgemaks saama.
19.08.2020 at 13:11
Jesper
 
BMW E36 Austraalias
Tee endale lihtsalt kokkujooksu mõõtmise toigas, üks näide on siin: https://lugnutz65chevystepside.weebly.com/alignment-tools---easier-than-you-think.html . Mina tegin enda oma sellise, et ei mõõda mitte rehvist vaid veljeservast, aga põhiidee on sama. Kalded saad teada loodi ja mõõdulindiga. See värk ei ole tegelikult nii keeruline :)

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
19.08.2020 at 15:54
TiitSaul
BMW E36 Austraalias
quote:
Jesper: Tee endale lihtsalt kokkujooksu mõõtmise toigas, üks näide on siin: https://lugnutz65chevystepside.weebly.com/alignment-tools---easier-than-you-think.html . Mina tegin enda oma sellise, et ei mõõda mitte rehvist vaid veljeservast, aga põhiidee on sama. Kalded saad teada loodi ja mõõdulindiga. See värk ei ole tegelikult nii keeruline :)
Sarnase asja olen juba valmis meisterdanud. Mu põhi mure on see, et ma ei oska enda sõidu oskusega eriti silla seade muutusi hinnata. Ma natuke olen rehvi rõhkude ja kalletega katsetanud, aga ei saanud nagu sõites muhvigi aru.
Milline rehvitõhu kell tasub mul muretseda? Minu odav kell näitab aia teibaid. Ja kuidas rehvi temperatuuri mõõta? Laseriga mõõtmine pidavat mitte advekaatne olema ja sadu kroone ma proffi tööriista eest ka ei taha maksta.
No file was uploaded.
20.08.2020 at 13:19
Jesper
 
BMW E36 Austraalias
.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
20.08.2020 at 21:13 6 edits. Last edited 13.12.2020 at 11:17 by Jesper
Garfield
  
BMW E36 Austraalias
quote:
TiitSaul:
quote:
Milline rehvitõhu kell tasub mul muretseda? Minu odav kell näitab aia teibaid.
Ära mõtle absoluudis, et mis on õige rõhk. Täpsed manomeetrid on tõesti kallid. Võta oma odav kell ja pane näiteks selle järgi paika: külm rehv ette 1,6 ja taha 1,5. Sõida rehv soojaks, mõõda uuesti, saad näiteks 2,0 ja 2,1. Ja siis edasi tegele sellega, et muudad +/- 0,1 rõhku ehk tegeled suhteliste numbritega. Need on "ühesuguse pikkusega aiateibad", mis su odav kell näitab ehk kui ta eksib, siis alalti ühes suunas.


____________________________
Focus RS
21.08.2020 at 11:27
trs200
BMW E36 Austraalias
Kui auto on vedel(mida puurita tänavaauto nagunii on), siis ongi väikestest muudatustest raskem aru saada. Põhiline on see, et midagi väga mööda ei oleks. Muus osas on peenhäälestus rohkem auto tunnetuse muutmiseks ja maitse asi, aga automaatselt kiiremaks ei tee. Ka kõik muud mõõdud on tegelikult kompromiss ehk näiteks camber annab sulle kurvis gripi, aga otse sõites ehk pidurdades/kiirendades on rehvipinda jälle vähem jne. Mõistlik on internetist teooria selgeks teha või osta mõni rajaauto ettevalmistamist tutvustav raamat.
Tegelikult on netis müüa päris palju erinevaid süsteeme silla regullimiseks. Googelda "string alignment", "alignment plates", "caster plates", "toe in plates" jne ning hakkad aru saama kohe. Kõike seda pole muidugi vaja, aga teeb lihtsamaks. Samas taandub kõik sellele, et kodus põrandal ei saa sa eriti midagi regullida ilma autot iga liigutuse jaoks üles tõstmata, rattaid alt ära võtmata jne ehk põhiline kogu selle koduse mõõtmise juures on tagada järjepidevalt sama moodi mõõtmine. Kui oled selle peale miljon korda mõtelnud ja lõpuks loobunud udupeenetest tööriistadest, siis camberit saab loodiga panna nagu eespool kirjeldatud ja kokkujooksu jaoks on kõige lihtsam kahe mõõdulindi variant+sirge latt ja sõber või toe-in plated osta/ehitada või mõni kolmas lahendus. Kuna iga asja muutmiseks tuleb ilmselt autot tõsta, rattaid alt ära võtta jne, siis lihtsustab pikas plaanis oluliselt see, kui teed omale vihiku, kuhu paned kirja esialgse mõõdu, mitu tiiru midagi keerasid ja mis oli tulemus üle mõõtes. Hea seade leidmisel võib olla ka mõistlik mõõta näiteks rooliotsa pikkus või mõne muu reguleervarda pikkus mingite punktide vahel, et midagi puruks sõites oleks lihtne kohe uus külge visata ja enamvähem samasse seadesse saada.
Rehvi temperatuuride mõõtmiseks on laser üks võimalus, aga mõõdab pinna pealt. Teine säästuvariant(natuke kallim aga ikka kõvasti odavam kui õiged asjad) on mõni odav "type k thermocouple" termomeeter kuskilt hiinast ja otsid ebayst terava nõelaga anduri sinna ja teoorias mõõdad rehvipinnast sügavamalt.
Üldiselt igasuguste "päris" rajaseadete eelduseks on reguleeritavad pulgad ja auto treileriga rajale viimine.
21.08.2020 at 16:52
TiitSaul
BMW E36 Austraalias
Tänud vastuste eest. Kahjuks nii pea rajale katsetama ei jõua. Paar asja on kuuri all järjekorras, kui need tehtud siis kuu/paari pärast ehk jõuan tagasi rajale.
24.08.2020 at 14:13
TiitSaul
BMW E36 Austraalias
Kui tahad, vaata minu askeldamist. Tundub justkui ma üritasin driftida. Tegelikult üritasin rahulikult kihutada ilma rehvi lõhkumata.
25.08.2020 at 05:33
Lembit
BMW E36 Austraalias
Ma soovitaks alustada sellest, et rattakalded saada rajasõbralikumaks. Näiteks alustuseks ette 4 ja taha 2.5 camberit. See rehv võiks niipalju pidada küll.
Taha väike kokkujooks, kui juba ei ole, et tagaotsa rahustada.
Sillaseadetest kokku-lahkujooksu saab nööridega seada täiesti piisava täpsusega. Raja ääres saad teha muudatusi ka kahe kaika ja mõõdulindiga. Kalde saab paika loodi ja mõõdulindiga.
Kui tagasillas on stabilisaatorvarras, siis pane pehmem, või võta prooviks üldse üks ots lahti.
Sinu pildilt ei saa täpselt aru, mis tüüpi see tagaõõtsa esimene laager on. Kas on uniball tüüpi, mis lubab igas suunas liikumist või ainult pöörlemisele toimiv? Selles liigendis on liikumine rohkem, kui ühes suunas.
Rehvirõhku sihi sinna kuhugi 2.0 - 2.3 vahele kuumalt. Täpsemalt juba temperatuuri/kulumise/tunnetuse järgi.
Rehvitemperatuuri mõõtmiseks on IR mõõdik parem, kui mitte midagi. Mina ostsin ebayst odava kasutatud terava otsaga rehvitermomeetri. Hinda ei mäleta, aga oli talutav võrreldes uute hindadega. Põhiline, mis on võimalik sellega esialgu välja selgitada on see, et rehvirõhk liiga suur/väike ei ole.

Kui mõnel järgmisel rajapäeval on võimalik kogenud instruktoriga sõita, siis see ilmselt võtaks ringiajast kõige rohkem maha.
25.08.2020 at 13:50
Lennart
BMW E36 Austraalias
Nelapäeva õhtuti ja just viimasel ajal on ka Audruringil samalaadset kaadrit näha kes "rahulikult kihutama tulevad"
Igas kurvis on neil "lapats põhjas" ja sõidu trajektoorist ja teistest sõitijatest on suht suva.
Ja ka see, et nad läbi oma "ägeda sõidu" tonn liiva ja kive rajale ajavad on väga ok.

25.08.2020 at 15:36 1 edit. Last edited 25.08.2020 at 20:29 by Lennart
Cardo
 
BMW E36 Austraalias
Pead oma sõitu hakkama mõtestama, liiga suure hooga kurvi sisenemine ei ole kiiresti sõitmine!
26.08.2020 at 19:22
charger
BMW E36 Austraalias
Tasuks mingi väike tahvel v telefon vaatevälja installida ja siis jälgida, kuidas sõidu muudatused ringiaega mõjutavad? Kohe jooksvalt on ju näha, kas oled oma parima ajaga võrreldes plussis või miinuses ja kui aega üle jääb, siis samuti jälgida hetkekiirust + võimalik on pärast sõitu tunde juurelda logi ning trajektooride üle :D
Meie kasutame 10Hz Garmin GLO GPS-i ja RaceChrono
26.08.2020 at 22:57
lordvampire
BMW E36 Austraalias
Ühinen eeskõnelejatega, vaadates seda rada ja sõitu nüüd, siis see ignoreeri mu viimast postitust, downforce ja mida iganes, unusta ära. Trajektoor, pidurdus ja auto tunnetus, ja tõesti hea oleks kui keegi äkki natuke juhendaks, kuidas ja mida harjutada.
26.08.2020 at 23:06
opentrack.tqhq.ee foorum : Kurvisõiduautod : BMW E36 Austraalias   1 2 3 4 5  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.