register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : Kurvisõiduautod : BMW E36 Austraalias   1 2 3 4 5  
Poster Message
TiitSaul
BMW E36 Austraalias
Väike dilemma on rehvide/ velje valikuga. Siiani olen proovinud kahte combot. Esimene variant on 17" veljed vanade, kulunud rehvidega. Teine variant on 16" veljed millel uued rehvid bridgestone re003. Viimasel raja päeval sõitsin esimese sessiooni 17" kulunud rehvidega. Pidamine oli kehva ja palju libises. Vahetasin rehvid ringi 16" re003 vastu ja kohe oli tunda, et pidamine paranes. Kui 17" rehvid hakkasid juba varakult, enne maksimum piiri, läbi libisema, siis 16" re003 on libisemise ala väksem. (natuke keeruline sõnastada). Samas 17" rehvidega oli lihtsam sõita.
Minu suureks üllatuseks, 16" re003 ringi aega ei parendanud. Tagumiku tunnetuse järgi oleks arvanud sekundilist aja võitu, aga tunne oli petlik.
Mulle tundub, et 16"velg on liiga kitsas antud velje kohta. Rehvi külg tundub kuidagi liiga punnis.

225/45 17" velje laius 7.5"
373D0E33-74E9-454B-8611-C198A26FC257 by Tiit Saul, on Flickr

225/50 16" velje laius 7"
34C34DA8-7090-4D5E-9E90-C2A39FFDD121 by Tiit Saul, on Flickr
2667C712-3F37-4DFF-BD4C-966841E712DE by Tiit Saul, on Flickr

225 on tehase rehvi mõõt sellele veljele, aga see konkreetne rehv tundub liiga punnis minu arvates.

Mis velje/ rehvi mõõt oleks optimaalne pikemas perspektiivis? 16" on natuke imelik suurus ja selle võib välistada. Kas 17"x8" velg ja 225 rehv tundub ok suurus?

Lõpuks sain juhi istme autsse. Palju tegemist oli, et seda sinna korralikult paika saada. Suht mõtetu aja raiskamine on nende odavate istmetega tegelemine. Oleks pidanud kohe korralikumad korv istmed muretsema. Kergemad, parem iste asend ja lihtsam paigaldada. Aga loll teeb ühte asja mitu korda ja eks ma saan neid istmeid tulevikus ümber teha.

D39027BE-ECCC-4EE9-B2AE-C26FC63B984A by Tiit Saul, on Flickr

Ja rääkides lollustest, ma vedasin järjekordse romu endale hoovi. Enne ostmist proovi sõitu ei teinud ja 4x4 masinatest ei tea ma mõhkugi. Tulevik näitab, kas saab asja või jääbki ta mul hoovi peale vedelema. Plaan on sellega BMW rajale vedada.
BB0BA64B-8E18-43DB-8FFE-CD27E5C25DEF by Tiit Saul, on Flickr
15.04.2019 at 15:24 1 edit. Last edited 15.04.2019 at 15:26 by TiitSaul
TiitSaul
BMW E36 Austraalias
Sõitmas pole kahjuks käinud. Päris suur paus on vahele tekkinud, aga jargmine nädal peaks saama raja peale.


Mõtlesin, et tutvustan oma kohalikku ringrada. Arusaadav, et enamusel selle infoga midagi peale hakata ei ole, aga äkki kedagi huvitab ja endalgi hiljem natuke arenedes hea tagasi vaadata.

Wakefield Park Raceway. 1994 aastal avatud 2.2 km ringrada asub Sydney ja Canberra vahel. Rada on suhteliselt väike ja aeglane ning mitte eriti sobilik suurteks üritusteks. Wakefield Park on populaarne võidusõidu auto testimiseks ja väiksemate ringraja sarjade pidamiseks. Umbes paar korda kuus toimub võidusõit ja ülejäänud päevad on välja renditud auto klubidele või vaba rada/testi päev. Kahjuks on tänava auto raja päevad haruldasemaks muutunud viimasel ajal. Mõned aastad tagasi oli paar raja päeva iga nädal, aga nüüd lastakse minu suguseid rajale paar korda kuus.

880B14B4-3B8D-496D-A016-C7D00D33776E by Tiit Saul, on Flickr
Wakefield Park Raceway läbi minu silmade:

Kurv 1:
Esimene kurv on väike kõverik pea sirge lõpus, kus aeglased autod sõidavad täis gaasil läbi ja võimsad autod peavad seal kiirust korrigeerima. Aeglasemad autod hoiavad apeksist üldse voimalikult kaugele, et soosivamat trajektoori hoida järgmise kurvi jaoks. Minul on sirge kiirus umbes 160kmh ja vedela vedrustusega on natuke kõhe sealt täis gaasil labi sõita (gaasi maha lastes isegi hirmsam).
Esimene kurv on justkui sulav kaitse, mis ainult pärsib võimsaid autosid ja teeb järgmise kurvi soidu joone huvitavamaks.



_MG_9570 (2) by Tiit Saul, on Flickr


Kurv 2
Teise kurvi pidurdus punk algab kohe peale esimest kurvi. Tugev pidurdus 160-85kmh. Apeks on hiline, et järgnevale mäkke tõusule saaks varem gaasi põhja suruda.
Pidurdus punkti on minul natuke raske leida, aga muidu suhteliselt lihtne kurv.


Teise kurvi apeks.
NSW MX5 club Natmeet-Wakefield park raceway by Tiit Saul, on Flickr



Kurv 3:
Kolmanda kurviga algab minu lemmik raja lõik. Samuti on ka see ainuke kurv mida ma pelgan. Pealt näha lihtsas kurvis lähevad autod seal aeg ajalt külg ees murule ja üle katuse.
Kiirus enne kurvi on minul umbes 125kmh. Kurvist oleks võimalik täis kiirusel läbi sõita, aga mina veel ei julge ning piduriga saab tehtud väike korrektsioon enne sissekeeramist. Jube tahtmine on kurvi keerates paremalt poolt nii palju varastada kui võimalik ja vasakul pool apeksis üritan kasutada igat millimeetrit.
Oluline on siit kurvist sujuval läbi saada, hoogu maha sõita ja järgmiseks kurviks ennast õigesse asendisse sättida.


_MG_6978 by Tiit Saul, on Flickr


Võib hulleminigi lõppeda, kui liiga ulalt kolmandasse kurvi sisse keerata.
NSW MX5 club Natmeet-Wakefield park raceway by Tiit Saul, on Flickr


Kurv number 4:
Kurvi kiirus on umbes 90kmh. Minu strateegia on seal võimalikult sujuv olla ja ennast järgmiseks kurviks õigesse asendisse sättida.


Neljanda kurvi apeks.
_MG_4710 by Tiit Saul, on Flickr


Kolmanda ja neljanda kurvi vahel mäe tipus.
NSW MX5 club Natmeet-Wakefield park raceway by Tiit Saul, on Flickr


Siin on näha kõrguse vahet kurvi 4 ja 5 vahel.
_MG_1588 by Tiit Saul, on Flickr


Kurv 5:
Kurvi algusest kuni kurvi lõpuni on mõned meetrid langust. Kurvi sisse keerates langeb maapind suhteliselt järsku. Siit üritan lihtsalt sujuvalt läbi saada, et järgnevale sirgele võimalikult suure hooga pääseda.
Väga nauditav on kui 3, 4 ja 5 kurv tulevad korraga hästi välja.


Viienda kurvi apeks.
MX5 club-177 by Tiit Saul, on Flickr



Kurv 6 ja 7:
Kuues kurv on paremale, mille sõidan täis gaasiga võimalikult paremas servas. Järgneva, vasaku kurvi, üritan jällegi apeksist võimalikult kaugele paremale ennast hoida, et järgmisele kurvile soosivana nurga alt läheneda.
Ma ei ole selle kurvi kombinatsiooniga eriti eksperimenteerinud. Järgmine kord proovin erinevaid sõidu joone.



NSW MX5 club track day-Wakefield park raceway by Tiit Saul, on Flickr



Kurv 7 ja 8:
Need on kahepeale üks imeliku kujuga kurv. Raja ainuke “korralik” vasak kurv. Hüüdnimega “fish hook” tänu oma veidrale kujule. Tugev pidurdus 130-65 KMH. Mina sihin varajase apeksi peale ja väljumis punkt jääb kuskile raja keskele.


NSW MX5 club Natmeet-Wakefield park raceway by Tiit Saul, on Flickr


Kaheksas kurv.
IMG_3762 by Tiit Saul, on Flickr


Kurv 9:
Üheksas kurv on minu lemmikute kurvide hulka kasvanud. Kui kurvist number 8 sai hea hooga välja, siis on kiirus täpselt piiri peal, et sealt täis gaasiga läbi sõita. Kuna kurvi apeksis on asfalt libedam kui mujal, siis tasub seal rohkem läbi libiseda kui eeldaks. Pikalt sõitsin selles kurvis aeglasemalt, sest libises ju, aga alati jäi välja sõidul ruumi üle.


Kurv 10:
Kümnes kurv on terve ring raja AINUKE “normaalne” kurv. Sõidan otse, tugev pidurdus 140-160kmh, hiline apeks ja siis olemegi pea sirgel.
Pidurdus punkti leidmine on tänu markidele asfaldil lihtne. Sisse keeramine toimub hilja, pea aegu raja lõpust.


Kümnenda kurvi apeks.
_MG_1495 by Tiit Saul, on Flickr

Kurvist pea sirgele väljumine.
2011.11.20-wakefield-84 by Tiit Saul, on Flickr


Kohvik.
MX5 club-9 by Tiit Saul, on Flickr






Kokku võteks on tegu väga hea ringrajaga minu suguse algaja jaoks. Minule piisab sellest rajast aastateks.

Hea:
Minu kodule lähim ringrada
Ohutu. Kui ei sõida väga võimsa autoga siis on suhteliselt raske seal ennast ära lõhkuda.
Hea nähtavus. Terve rada on nähtav igal pool.
Tehniline. Enamus kurvid on järgmise kurviga seotud. Trajektoor muutub auto seadest ja võimsusest palju. Igav mul seal ei hakka tükk aega.
Kolme mõõtmeline. Raja kõrgus muutub päris mitu meetrit.


Halb:
Raja päevasid on vähemaks jäänud. Mis tähendab, et rohkem autosid päeva kohta ja vähem raja aega isiku kohta.
2.2 km on natuke lühikese võitu, aga samas pole väga hullu.
01.07.2019 at 14:43
TiitSaul
BMW E36 Austraalias
Ühte teist olen ikka vahe peal korda saatnud. Oli raja päevani neli nädalat aega ja sõber suutis mind ära veenda, et nüüd on paras aeg mootor maha sikutada. Mõeldud tehtud. Mootor leemendas õli igalt poolt, keti tallad tuleks ära vahetada enne kui nad purunevad, õli pumbale vaja lukk mutter panna, esi sillale oli vaja tugevdused keevitada ja nii edasi. Esi otsas oli tegemist küll ja mootori maha võtmine tundus loogiline. Ainuke asi mis mind sellise tegevuse juures hirmutab on see lumme palli effekt. Kui juba hakata midagi lahti harutama, siis võib üllatusi leida ja projekti liiga suureks paisutada.

5B313C3A-AF7C-49C3-87D8-0414BAE72C35 by Tiit Saul, on Flickr


Mootor oli seest räpane ja õli vahetused on tal kunagi vahele jäänud. Klapid kah õrnalt lekkisid ja siis ei jäänudki muud üle kui kõik viimse pulgani lahti harutada. Kõik sai puhastatud ja klapid soveldatud.
Originaal nukk võllid on 228 kraadi. Enne mootori lahti harutamist mõõtsime nuka profiili ära ja avastasime, et 228 kraadist oli ainult 115 kraadi järel. Asendus nukad tulid M54b30 ja M50 pealt. Mõlemad 240 kraadi ja natuke rohkem klapi tõusu. Minul võimsust juurde vaja ei ole, aga kuna need nukk võllid kukkusid sülle siis ei saa neid ju paigldamata jätta.
Ploki alumine pool oli algselt plaanis mitte lahti kiskuda, aga ei saanud sedagi rahule jätta. Plokilt sai 1mm maha lihvitud, mis minu arvutuste järgi tõstab kompressiooni 10.2 pealt 11.6 peale.
Nüüd tagant järgi mõeldes oleks olnud õige aeg M54 vänt ja kolvid sisse panna, aga ei olnud ju plaanis alguses nii sügavale ennast kaevata.


088DEEA7-6D2C-45AC-84FF-4D6288936F4C by Tiit Saul, on Flickr

Enne mootori ribadeks lammutamist, kontrollisime nuka ajastuse üle igaks juhuks. See mis me siin õppisime, tuli hiljem küllaga abiks.
C65822DE-6A51-46C7-B4F4-BA3C250BEF97 by Tiit Saul, on Flickr

No sellistst räpast asja ei saa ju puhastamata tagasi kokku panna?!
558A807F-4C32-410C-B1BB-15580792263F by Tiit Saul, on Flickr

Ma eeldasin, et sellisel vanal kulunud mootoril on klapid kehvemas seisus. Need said kenasti puhtaks.
A69FFC87-F2E9-4317-8E5D-C6C8F2F36DFD by Tiit Saul, on Flickr

2785ECED-1700-43D9-A603-36CCB350ABD5 by Tiit Saul, on Flickr

F55AA4CB-BFE2-4BA1-88DD-DFC50BA3C658 by Tiit Saul, on Flickr


vasakul pool veel soveldamata klap ja paremal pool valmis toode.
E94618C2-3767-425F-A490-8A2EE0A8384E by Tiit Saul, on Flickr

Siit on juba suurem kõnts maha maha kraabitud, aga mina ikkagi rahul ei olnud.
27960EF6-691E-4FB7-B3B9-ABF7DCAE10D6 by Tiit Saul, on Flickr

Jupid peale sooda pritsi. Ma ei investigeerinud, kas mootori juppe on kasulik soodaga pritsida, aga tulemus oli nii hea, et saanud tegemata jätta. Sooda pritsimine on oluliselt kiirem ja parem tulemus kui traditsiooniline harjaga nühkimine.
E6FEC52C-7ABD-4EC0-864A-36ABB6BC0E41 by Tiit Saul, on Flickr

IMG_3575 by Tiit Saul, on Flickr


Sisse ja välja laske kanalites ma midagi erilist teha ei osanud/julgenud. Teravad üle minekud siiski lõikasin maha ja välja laske kanaleid üritasin natuke poleerida.
B292A7A3-4FEB-47B6-8CE5-F8F3AFBD6494 by Tiit Saul, on Flickr

16336225-F396-4D98-9BFE-62204A245006 by Tiit Saul, on Flickr

Progressiivse gaasi pedaali tundlikuse põhjus on see muhk seal segu siibris. Tänava liikluses on tuim gaasi pedaal hea, aga ring rajal vahe gaasi andes see natuke segab.
65F64198-708A-434F-8F6B-A780A7353EA4 by Tiit Saul, on Flickr

3F13E1CA-1CBD-4463-8DCB-5F96C226CBA9 by Tiit Saul, on Flickr


C6934DB6-EF88-4467-BE56-0EBB93FAB74A by Tiit Saul, on Flickr


IMG_3579 by Tiit Saul, on Flickr

IMG_3589 by Tiit Saul, on Flickr


IMG_3591 by Tiit Saul, on Flickr

IMG_3594 by Tiit Saul, on Flickr

IMG_3596 by Tiit Saul, on Flickr

IMG_3601 by Tiit Saul, on Flickr

IMG_3602 by Tiit Saul, on Flickr

Minu arvates näeb auto ilma üle liigse pudita palju parem välja.
IMG_3605 by Tiit Saul, on Flickr


Kui juba mootor maas oli, siis oli hea võimalus esi sillale tugevdused paigaldada.
1EF67417-83F5-44F1-880D-A302E6D38AD1 by Tiit Saul, on Flickr

Esi sillas leidsin ühe mõra, aga taga sild ja kere oli kahjustusteta.
37AA5BC8-F396-4D07-8A6D-BC0574AC2DC2 by Tiit Saul, on Flickr

Mootori padjad olid ära lagunenud ja asemele läksid täis metallist. (käigu kasti padjad said samuti metallist)
IMG_6905 by Tiit Saul, on Flickr

Cabrio kere alt hankisin X-brace.
IMG_6923 by Tiit Saul, on Flickr

Pea alaspidi, maailma kõige sitema kiivitustega sai paigaldatud taga silla tugevdused.
6D5054F8-48B8-4AFB-A745-7466D5AE0502 by Tiit Saul, on Flickr


Vedrustusest unustasin vist pilti teha.Igal juhul lõpuks jõudsid BC coilid kohale ja sai needki alla kruvitud. Tehtud sai muidki asju mis praegu meelde ei tule.

Kokku võtteks sai tehtud päris palju. Eriti veel arvestades, et ma enne pole mootorit lahti võtnud ja aega tegutseda oli ainult öösel une arvelt. Õnneks oli sõber jõu ja nõuga abiks ilma kelleta ei oleks ma julgenud nii suurt projekti ette võtta.
Lootsime vähemalt nädal enne raja päeva auto sõitma saada, et vigu parandada ja testida, aga reaalsuses saime nibi-nabin paar väeva enne täht aega masina sõitma. Raja päeva eel peale keskööd käis kuuri all veel kõva töö auto kallal, aga valmis me ta saime. Närvitsesin nagu hull. Kas auto laguneb juba enne rajale jõudmist? Kas jäigad mootori padjad väristavad midagi puruks? Kas mu silla regull oli advekaatne? Kas peaks selle raja päeva vahele jätma ja ikkagi testima autot enne raja päeva? Küsimusi oli palju, aga igal juhul pühapäeva öösel sättisime auto valmis, et vara hommikul ring rajale paarutama minna.
96BF00FA-7701-4568-8AB1-08CD99CFCE6F by Tiit Saul, on Flickr
16.07.2019 at 14:38
Märt
BMW E36 Austraalias
Kõige põnevamas kohas jäi pooleli?

____________________________
..
Saab 900 cabrio
..
16.07.2019 at 16:13
Marvin
BMW E36 Austraalias
quote:
Märt: Kõige põnevamas kohas jäi pooleli?
Ilmselt tuleb sellest eraldi postitus :)
16.07.2019 at 16:17
TiitSaul
BMW E36 Austraalias
Raja päevast tuleb eraldi postitus jah. Aeg sai otsa ja ei jõudnud kõike kirja panna. Tegelikult jäi palju asju kirja panemata sellest nelja nädalasest maratonist.
Näiteks see, et kokku panekul suutsin ühe kolvi rõnga ära lõhkuda ja siis sai küla pealt turbo meeste käest viimasel hetkel varu rõngas leitud. Ja see, et kui me lõpuks hilja öösel masinale hääled sisse saime, sõitsin vara hommikul sellega tööle. Kahjuks viskas mootor pildi eest ära poole tee peal. Tuli välja, et vända andur suri ära.
Mainimata jäi see, et esimese 100km läbimisega oli mootori õlis kahtlaselt palju metalli.
17.07.2019 at 05:43
TiitSaul
BMW E36 Austraalias
Esmaspäeva hommikul asusime ringraja poole teele. Autod olid tööriistu täis ja valmis kõik koha peal ära parandama.
kohale jõudes tibutas vihma ja sabin oli sees. maksime piletid ära ja ootasime oma järjekorda.

Sõber sai kah pisiku sisse ja hankis endale rajal kihutamiseks e36 compact. Koos on palju lõbusam rajal kihutada.
27DAB198-404D-4D57-B6A2-9D6DDA1F2FE4 by Tiit Saul, on Flickr

Rajale pääsedes said paar asja kohe selgeks. Minu eel arvamus sportlikust vedrustusest oli vale! Ma eeldasin, et jäik vedrustus teeb auto juhitavuse äkilisemaks ja ma ei suuda nii kiiresti reageerida. Ma arvasin, et ma spinning igas kurvis välja ja kulub terve päev vedrustusega harjumisega. Vale! Juhitavus muutus äkilisemaks, aga mul ei olnud mingit probleemi korrigeerimisega. Väike rooli liigutus ja kontroll oli taastatud. Juhitavus tundus väga loogiline ja lihtne. ( Vanad amordid olid täiesti läbi. See on ime, et ma üldse sellega varem sõidetud sain).
Mootor nurrus mõnusalt kuni piirajani välja. Alguses rahulikult võtmisest ei tulnud midagi välja. Peale esimest ringi võttis loom üle, hoidsin gaasi põhjas ja otsisin pidamise piire. Mõnus oli.

$10 eest soetatud tiib sai eelmisel öösel külge polditud.
IMG_3891 by Tiit Saul, on Flickr

Päeva eesmärk oli tervena koju tagasi jõuda. Kui ringi aega päeva lõppuks parandan, see oleks juba boonus. Esimesel sessioonil, pool märjal asfaldil ma juba sõitsin oma vana rekord ringi aega! Auto pidas esimese sessiooni vastu, tunne oli hea ja potensiaali on. Enese tunne üli kõva.
IMG_4017 by Tiit Saul, on Flickr

Auto kaldumine on nüüd uue vedrustusega kontrolli all. Esi stabilisaatori kinnitus liikus amordi püstaku külge, mis muutis stabika umbes 40% effektiivsemaks. Ratta kalded sättisin ees –2.3 kraadi ja taga –1.7 kraadi. Pildi pealt vaadates on ratta kalded minu silmale ok.
IMG_3792 by Tiit Saul, on Flickr

Päeva parimaks ajaks sain 1.12.78 mis on pea aegu 3 sekundit kiirem minu vanast rekordist. See tundus uskumatu arvestades, et auto sai pilbasteks võetud ja siis kiiruga kokku pandud, uus vedrustus testimata ja kiiruga kodus silla jooksud paika keeratud, rada oli märg jne.
Mootoril on jõudu natuke juures. Sai reipalt kurvist välja ja käigu vahetus toimus varem. Kuid sirge kiirus ei paranenud tõenäoliselt tänu taga tiivale. Samuti ei tahtnud auto kiiremates kurvides sisse keerata. Pidin piduriga natuke aitama, et kurvi sisse saada. Kahetsen, et ei proovinud paar ringi ilma taga tiivata, et effektis veenduda. Mul oli lihtsalt nii hea meel, et auto kestab ja tahtmist midagi aretada ei olnud.

IMG_3904 by Tiit Saul, on Flickr

Kolmandas kurvis ratas maast lahti. Hakkab looma.
IMG_4231 by Tiit Saul, on Flickr


Ainuke probleem mis esines oli ABS tõrkumine päeva lõpu poole. Ilma ABS muutus pidurdus teekond palju pikemaks ja kohe tuli ilmsiks, et käike alla vahetades ei oska ma gaasi doseerida. Milles võib ABS probleem olla. Mul juhtus sama asi eelmine kordki. Hiljem sõites taastus ABS normaalseks. Midagi seal tõenäoliselt kuumeneb üle, aga mis asi? Pidurid muidu pehmeks ei läinud.
IMG_4252 by Tiit Saul, on Flickr

Üldiselt läks päev üli hästi. Auto pidas vastu, ringi ajad paranesid ja nalja sai. Kui oleks rohkem aega olnud, siis oleks suutnud kindlasti järgmisse sekundisse sõita.
Esimesed korrad selle autoga sõitsin 1.17. kaalu kaotuse ja praktikaga punnitasin 1.15 ringi aja. Ja nüüd parema vedrustusega lasin puusalt 1.12.78. See on juba suhteliselt kiire ja mõnus. Nüüd on vaja vaid rohkem sõita.
Sõber oli oma compactiga kah väga rahul. Tema auto oli kauge kaarega kõige odavam ja kõige lahjem, aga siiski suutis libiseva siduriga paljud selja taha jätta.
Koju sõidu meeleolu on raske kirjeldada. Mitu päeva peale üritust veel peas sumises ja oli raske mõtteid mujale saada.

Väsinud, aga õnnelike nägudega kaas võistlejad.
7F345BFB-D69D-4BF6-9AAE-1CB6D8FC3A8D by Tiit Saul, on Flickr

Kehva kvaliteediga vide minu kiiremast sõidust. Arengu ruumi on kuhjaga


Ja natuke huvitavam video minu apsudest.

17.07.2019 at 17:57
peep
 
Moderator
BMW E36 Austraalias
Kõlab hästi, tähtis pole millega sõidad vaid see, et tuled rajalt hea tujuga tagasi !
17.07.2019 at 22:59 1 edit. Last edited 17.07.2019 at 23:00 by peep
TiitSaul
BMW E36 Austraalias
homme saab jälle raja peale. Kõik viitab sellele, et tulemas on hea päev, aga nagu alati on närv natuke sees.
Panen kirja mis muudatused on tehtud viimasest korrast:
Eelmisel korral logisime minu sõitu. Sain väga head infot mida uurisin mitu tundi suure huviga. Sealt õppisin, et sisse laske õhk on liiga soe (motor võttis kuuma õhku kapoti alt).
Kurvi kiirused ja ringi ajad enam-vähem klappisid minu GPS näitudega.
Pöörded langevad enamus kurvides oma magusast alast madalamale.
Jahutussüsteem toimib
Väike detoneerimine toimub.

session6 by Tiit Saul, on Flickr

Mul juba ammu ootas 3.45 differ kuuri nurgas, et asendada originaal 2.93. Tänu selle https://www.blocklayer.com/rpm-gear.aspx kasuliku veebi lehega sai selgeks, et 3.45 ei sobi. Teine käik kaoks lihtsalt ära ja mingit erilist boonust sellega ei saaks. Hankisin 3.15 diffri, mis peaks olema täpselt paras. Pöörete piiraja tõstsime natuke kõrgemale, mis tähenda, et käike vahetan ikkagi samas kohas, aga pöörded liikusid 600rpm üles poole.


Õhku võtab nüüd mootor läbi solgi toru udu tule august.

D1299040-79C7-4D5A-8762-024B35C309D8 by Tiit Saul, on Flickr

A2A4440D-519E-4386-95F9-3B5FC9C854BA by Tiit Saul, on Flickr

Käigu kangi vahetasin reguleeritava auto kere külge kinnutuva variandi vastu. Palju lihtsam lahendus kui originaal ja käigu kang on nüüd õiges kohas käe juures.

7C6D780B-609C-47A6-9BC2-1A5D62B348B1 by Tiit Saul, on Flickr

Mul joppas ja leidsin soodsalt vana, kuid kvaliteetse võidusõidu istme. Iste kaalub 6.5kg koos kinnitustega ja väga hästi sobib mu kere ümber. Originaal iste oli 25kg ja täielik rämps rajal sõitmiseks. Vahepealsed odavad istmed olid kergemad ja pakkusid natuke rohkem tuge kui originaal, aga siiski ei saa neid võrrelda korraliku racing istmega. Äärmiselt rahul!

F98A800C-6692-460C-A2FD-C0A1666DF2A3 by Tiit Saul, on Flickr

Kaalu sai veel vähendatud päris hulga. Audio süsteem ja heli isolatsioon lendas välja.

Meisterdasime vineer plaadist talle splitteri. Ehk aitab esi rattaid natuke paremini kurvi sisse keerata.?

7B3A6171-4973-459D-8F5E-8091A59B025F by Tiit Saul, on Flickr

38B33409-B1D5-4E37-A974-D0827BDE9983 by Tiit Saul, on Flickr

F504027F-36E0-404F-9766-2D4DA4C1A3B4 by Tiit Saul, on Flickr

Ja teinud oleme palju muudki mis otselt kiirust ei mõjuta ja juttu ei vääri. Aga lootust on, et varsti on auto “valmis”. Kui turva puuri sisse saab, siis on suuremate muudatustega ühel pool ja saab sõita rohkem

Homse raja päeva oodates on võbin sees nagu alati. Loodan järgmisse sekundisse sõita.
22.08.2019 at 16:28
Jesper
 
BMW E36 Austraalias
.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
22.08.2019 at 17:07 2 edits. Last edited 13.12.2020 at 11:18 by Jesper
charger
BMW E36 Austraalias
Kas see mootor on nii palju jõulisem, et 3,15 diffri valisid või sobib sellele rajale kiire ülekanne paremini? Mul on originaalkorras + tehtud plokikaas 2,5L mootor. Ise vahetasin 3,15 -> 3,73 vastu ja minek on palju ühtlasem ning jõulisem. Muidugi 2. käiku nüüd enam pmst üldse ei kasuta, ainult startimiseks. 5. käik on ju 1:1 ja jõuab piirajasse alles kuskil 180kmh juures, seega saab päris kiiret rada sõita.
22.08.2019 at 19:37
TiitSaul
BMW E36 Austraalias
quote:
charger: Kas see mootor on nii palju jõulisem, et 3,15 diffri valisid või sobib sellele rajale kiire ülekanne paremini? Mul on originaalkorras + tehtud plokikaas 2,5L mootor. Ise vahetasin 3,15 -> 3,73 vastu ja minek on palju ühtlasem ning jõulisem. Muidugi 2. käiku nüüd enam pmst üldse ei kasuta, ainult startimiseks. 5. käik on ju 1:1 ja jõuab piirajasse alles kuskil 180kmh juures, seega saab päris kiiret rada sõita.

Minu mootor peaks tootma umbes 170kw. Ehk siis liiga võimas ta küll ei ole :) Sul on õigus, 3,73 oleks parem valik, aga 3.15 on minule saada olevatest parim. Austraalias tulid e36 keskmise korpusega diffrid 2.93-3.07 ja 3.15. Väikese korpusega on olemas 3.38-3.45 ja 4.44. Viimane on liiga aeglane ja 3.45 ei ole optimaalne. On võimalik teiste mudelite diffritest sisud ümber tõsta e36 korpusesse, aga praegu veel ma ei taha sellega tegeleda.
23.08.2019 at 13:16
TiitSaul
BMW E36 Austraalias
quote:
Jesper: Sellise piraka splitteriga on oluline, et esi-taga downforce tasakaal oleks umbes sama mis auto kaalujaotus, või vähemalt midagi sinnapoole - kui need on üksteisest kõvasti mööda, siis on sigaraske rooli taga aru saada, millal auto käitub niiöelda "tiivulisena" ja millal "mehaanilisena". Mis praktikas tähendab seda, et muudkui käid lolli näoga ringi ümber auto, keerad rattaid sissevälja, lased rehve tühjaks/täis jne, damhik :) Teoorias peaks midagi seal amortidega ka siluma, anoh see teema käib mul endiselt üle mõistuse, tõenäoliselt oli viga lihtsalt KW3 amortide ebapiisavas seadistatavuses - ei saanud kere liikumist piisavalt kontrolli alla, et auto pidurduse alguses tagatiiba ei fleeriks ja samal ajal splitteri efektiivsust ei kasvataks. Ilmselt muidugi on juhil ka siin oma roll mängida, sest kuidagi nad ju sõidavad nende Pike's Peaki autodega ka :)

Ma isiklikult hobiautole tiibu ei paneks, ilma on palju lõbusam sõita. Kuhugi muidugi eriti kiiresti ei jõua sedasi, a samas ega ringrajal jõuab nagunii alati samasse punkti tagasi kust alustasid, seega vahet pole :)

Sul on tõenäoliselt õigus. Aga noh kiired autod sõidavad tiibadega ja kuidas ma siis ilma hakkama saan? :)
Tegelikult on auto kunagi väikese avarii teinud ja esi otsa alt kõik plastik katted kadunud. Enamus õhk voolas radikast mööda otse auto alla. Plaan oli mingi kate sinna alla aretada ja kui juba teha siis miks mitte teha ta eest välja irvitama.
See splitter oli kiiruge tehtud mustand testimise mõttes. Mul juba uue ideed parema disaini jaoks.
23.08.2019 at 14:19
Jesper
 
BMW E36 Austraalias
Ei disaini mõttes on see väga ok, nagunii hakkab esiserv narmendama, kui õigel kõrgusel on :)

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
23.08.2019 at 16:07
charger
BMW E36 Austraalias
quote:
TiitSaul:Minu mootor peaks tootma umbes 170kw.
Dünotud või millest selline number? Originaal 328 on mäletamistmööda 142kW, Sul teised nukad sees ja miskit veel tehtud, kas nii palju tuli juurde? Minu 325-l näitas düno, et tehase kW-d on ilmselt olemas (141 kW peaks olema mootorist) :)
23.08.2019 at 18:23
TiitSaul
BMW E36 Austraalias
quote:
charger:
quote:
TiitSaul:Minu mootor peaks tootma umbes 170kw.
Dünotud või millest selline number? Originaal 328 on mäletamistmööda 142kW, Sul teised nukad sees ja miskit veel tehtud, kas nii palju tuli juurde? Minu 325-l näitas düno, et tehase kW-d on ilmselt olemas (141 kW peaks olema mootorist) :)
Dünos käinud ei ole. Minu teooria kohaselt on b25 ja b28 sama võimsad originaalis kuna neil on samd 228* nukkvõllid. Minu mootoris on nüüd 240* nukad+ suurem sisse lase ja suurem kompressioon (11.6). 170kw M54b30 on samasugused nukad nagu minul, aga vähem kompressiooni ja kehvem välja lase. USA 180kw s52 mootoril on natuke kangem sisse laske nukkvõll aga vähem kompressiooni kui minu mootoril. Paarsada cc töömahu erinevus ei tohiks võimsust palju mõjutada.?
Enne mootori ehitamist mõõtsime otse auto ajust andmeid. Silindri täituvus oli 600mg/stroke. Uue mootoriga saavutasime 670mg/stroke. Mis peaks tähendama umbes 10% pöördemomendi kasvu. Kiirendus paranes tuntavalt ja tegin telefoniga mõned mõõtmised, aga ei tea kas saab GPS usaldada. Igaljuhul kiirem ta on kui varem ja 330i sõidab ta vabalt eest ära (minu auto on palju kergem kah).
24.08.2019 at 02:23
TiitSaul
BMW E36 Austraalias
reede hommikul kraapisin auto akna jääst puhtaks ja võtsime suuna päikese tõusu poole, Wakefield Park Raceway poole teele. Ilm oli hea, hommikul natuke jahe, aga päike paistis pilvitus taevas.
Seekord oli minu pundis 3 autot ja neli sõitjat. Plaan oli üksteistega autosid vahetada, kiirelt sõita ja seltsi nautida.
Esimene sessioon oli kohmakas nagu alati. Kahjuks ma unustasin aega mõõta, aga kohe oli tunda, et auto on kiirem. 3.15 differ sobis väga hästi, käigu kang on fantastiline ja istmes püsisin paigal nii hästi, et läks meelestki, et see olemas on. Ilma taga tiivata kurvi sisse keeramisega probleemi ei olnud, pigem kippus taga ots liputama. Esimene sessioon kulus harjumisele ja aeglastest autodest mööda sõitmisele.

Teisel sessioonil oli taga tiib küljes ja amorte natuke reguleeritud. Auto käitus neutraalsemalt ja olenemata tihedast liiklusest ja õlisest rajast, sõitsin oma vana rekord aja ( 1.12.7)lähedale. Oli selge, et päeva lõpuks sõidan oma vana rekordi puruks.

Kolmandal sessioonil laenasin sõbra M3. Auto on standard konditsioonis välja arvatud BC coiloverid (sama mis minu autol). Nahk istmes püsimine oli keeruline ja alajuhitavus oli kerge tulema tänu laia taga rehvile. Oli ka tunda, et auto on raskem ning natuke kohmakam. Pidurid tundusid väga head võrreldes minu autoga. Sõitsin 1.15. ära aga potensiaali oleks järgmisse sekundisse sõita kui natuke rohkem aega oleks olnud.

Neljas sessioon jäin mina raja äärde vaatama kuidas sõbrad sõidavad. Oli päris huvitav vahelduseks näha oma autot rajal.

Viiendal sessioonil ronisin kompakti sanga. see auto on mu sõbra säästu projekt. Ostetud sai ta pool tasuta. 100% originaal korras 318ti sport paketiga. Seest peaaegu täiesti tühjaks loobitud, kõige odavamad ebay coiloverid ja korralik tänava rehv. Võimsust tal ülearu ei ole, aga väike kaal on plussiks. Esimesel ringil juba nautisin aeglast autot kiiresti sõita. Uskumatu kui kaiff oli sellega kihutada! Ei huvitanud mind see, et kõik puksid on kulunud ja taga sild koliseb. Hoidsin gaasi põhjas, võtsin kurve agressiivselt aga sujuvalt. Ma sain kiirelt autoga sõbraks ja pedaalidega suutsin teda täpselt sinna keerata kuhu vaja. Kurvi kiirused tundusid kiiremad kui minu 328i, aga sirgetel jäi loomulikult alla. Väga lõbus elamus!

Minu autol lagunes vahepeal sidur ära ja sõber loovutas lahkelt oma kopakti päeva viimasele sessioonile. No nüüd hakkab nalja saama! Ainult paar autot ühines minuga. Viimane võimalus veel midagi korda saata ja otsustasin täie jõuga pingutada. I drove it like I stole it! Kompasin aeglasele autole kohasemat trajektoori, pidurdus punkt liikus kaugemale ning ringi ajad paranesid. Kasutasin ära kogu asfaldi ja rohkemgi veel. Varsti olid kõik lahkunud ja ma paarutasin rajal täiesti üksi. Kui ringi ajaks sain 1.15.7 ma ei uskunud oma silmi. Viisteist minutit peaks juba täis olema, aga sessioon ikka veel kestab? Hiljem tuli välja, et organiseerija mõõtis minu ringi aegasid ja nautis minu sõitu. Ta lasi mul kaks korda pikemalt sõita kui oli ette nähtud!
Mul on lapsest saati on olnud unistuseks ringrajal kiiresti sõita. Mul on värskelt meeles see tunne, kui ma paar aastat tagasi esimest korda ringrajale pääsesin. Oli kaiff oma autoga vanu rekordeid purustada. Olin endaga rahul sõites kiiremini kui oleks lootnud värskelt ehitatud autoga, aga kunagi ei ole ma tundnud seda, mida tundsin eilse päeva viimasel sessioonil kompaktiga kihutades. Ma lihtsalt ei oska kirjeldada kui hea tunne oli.

Pakkisime asjad autodesse ja sõitsime päikese loojangu poole. Ilm oli fantastiline ja terve maailm tundus nii ilus peale sellist seiklust. Isegi ilma sidurita läbi liiklus ummiku sõitmine ei alandanud mu emotsioone.


Värske päeva algs
IMG_7308 by Tiit Saul, on Flickr

Ida eurooplased oma BMWdega. Oleks võinud Adidas spordi riideid kanda, et keegi meie päritolus kahtlema ei peaks.
IMG_7316 by Tiit Saul, on Flickr



IMG_4413 by Tiit Saul, on Flickr


Sõber roolis. Päris huvitav oli enda autot pildistada.
IMG_4665 by Tiit Saul, on Flickr


Standard summit on vaikne, aga sisse lase kõlab mehiselt.
IMG_4766 by Tiit Saul, on Flickr


Mina kompakti roolis.
IMG_4890 by Tiit Saul, on Flickr


IMG_4893 by Tiit Saul, on Flickr


Gaas oli põhjas olenemata asukohast.
IMG_4963 by Tiit Saul, on Flickr


24.08.2019 at 16:11
TiitSaul
BMW E36 Austraalias

Käisin kohalikul BMW klubi üritusel kätt harjutamas. Klubi korraldas "skid pan" sõidu harjutus päeva. Minu plaan oli valesti alganud kurvi paremini lõpetamist harjutada. Ehk siis külg ees paarutada ja nalja teha.
Nalja sai kõvasti. Ma olin natuke kohmetu oma
No file was uploaded.
sõidu oskusega, aga päeva lõpus sain mingisuguse tunnetuse juba kätte. Loomulikult semuga vahetasime autosid ja ennast tagasi me ei hoidnud.
14.09.2019 at 17:30
TiitSaul
BMW E36 Austraalias
Rajal jälle käidud, aga kõigepealt panen kirja mis muudatused autol tehtud.

*Proovin tiibadest ja splitteritest eemale hoida kuniks auto juhitavus on paika reguleeritud. Aga mootori alused plastik katted on kõik puudu ja suur osa õhku voolab radikast mööda otse auto alla. Sellise plastikust katte tegin nina alla.
IMG_7985 by Tiit Saul, on Flickr


* ostsin järgmise seti velgesid. Need on suhteliselt kerged ja odavad veljed. Nüüd on mul neid üks sett 7,5" ja teine sett 8,5". 8,5" velgedele plaanin muretseda pool slikid.

IMG_7972 by Tiit Saul, on Flickr


* Jäi teisest projektist üle natuke "delrin" materjali (või mis iganes ta on) ja katsetuseks proovisin õõtsa puksid teha. Arvestades, et mul trei pinki ei ole, siis tulid üllatavalt hasti välja.

IMG_7957 by Tiit Saul, on Flickr

IMG_7984 by Tiit Saul, on Flickr

* Noppisin natuke juhtmeid ja müra summutust salongist välja. Tundus mõttetu tegevus. Aga kilo siit ja kilo sealt ning lõpuks oligi 10kg salongist lainud.

IMG_7798 by Tiit Saul, on Flickr

* Muretsesin suuremad pidurid. Pärit e46 330i. Kuna minu 16" enam alla ei mahu siis tegime sõbraga velje vahetust kuniks ma rehvid hangin 17" velgedele.
IMG_7737 by Tiit Saul, on Flickr

IMG_7729 by Tiit Saul, on Flickr

IMG_7732 by Tiit Saul, on Flickr

* Armatuuri värvisin mustaks, sest see on üli tähtis ju.?
IMG_7800 by Tiit Saul, on Flickr

IMG_7802 by Tiit Saul, on Flickr

IMG_7788 by Tiit Saul, on Flickr


Nüüd raja päevast.

Tegemist oli kohaliku sport auto klubi üritusega, kuhu meid lahkelt vastu võeti. Kohale tuli terve hunnik Porschesid, ferrarid lamborghinid jne ning kaks BMW romu, mina ja mu sõber oma compactiga. Päeva formaat oli vaba rada ja kõrval istujad olid samuti lubatud. Ehk siis ei mingeid klasse vaid mine rajale ja sõida kaua tahad.
Kohe alguses selgus, et pidurid ei ole ikka 100% head. Pedaal vajub liiga palju läbi ja peale natukest aega hakkasid pidurid üle kuumenema. Ilmselt need odavad piduri klotsid ei kõlba rajale. Ma olen kõik piduri detailid välja vahetanud välja arvatud ABS unit ja piduri võimendi. Miks minu pidurid pehme võitu on?
Auto juhitavus ei tundu õige. Natuke eba määrane ja pidevalt peab kaklema, autoga. Üks põhjuseks võib olla taga sild. Hiljuti soetatud taga silla alumised õõtshoovad on prügi. Kummi puksid on ära lagunenud ja rattad laperdavad jälle. Lisaks on "trailing arm" puksid originaalis väga pehmed ja lubavad kokku jooksu muuta.
Regime sõbraga auto vahetust ja oi-oi kui palju parem on compactiga sõita. Väga taltsas ja lihtne sõita. Minu autoga sõitmine on nagu karu pojaga maadlemine. Saan jagu küll, aga vahest saan kriimustada. Compact on nelja silindriline ja palju kergem kui minu auto, mida on väga hästi ring rajal tunda. väga masendav oli enda auto rooli istuda peale compactiga sõitmist, aga alla ma veel ei anna. Vahetan taga silla puksid jäikade vastu välja ja vaatab kas läheb paremaks.

Tänu katkistele puksidele on taga ratastel camber ära kadunud.
IMG_5170 by Tiit Saul, on Flickr

Compacitga sõit on puhas nauding.
IMG_5453 2 by Tiit Saul, on Flickr

Meie autod olid kümneid kordi adavamad, kui enamus sõidu kaaslasi. Meie sõidustiil oli "drive it like I stole it". Jätsime nii mõnegi GT3 selja taha.
IMG_5120 by Tiit Saul, on Flickr


Üld kokkuvõtteks oli super päev. Oma vanu rekordeid me millegi pärast ei purustanud, aga sõita saime palju, nalja sai kõvasti ja sõidu oskuse areng oli suur.

Meie viimasest sõidust väike filmi jupp.



Aga kui 8 minutit ei viitsi kulutada siis vaata lühemat video klippi päeva huvitavamatest hetkedest.
18.10.2019 at 08:48
TiitSaul
BMW E36 Austraalias
Väike seiklus on selja taga. Vana hea sõber kutsus külla, et tema värskelt soetatud romuga ringrajal kihutada. Mõeldud tehtud. Reede lõunal asusin Brisbane poole teele.

vaade lennukist.
IMG_8137 by Tiit Saul, on Flickr



Reede õhtul, kohale jõudes, ootas kuuris Holden ute. Raja päevaks valmistumine kestis kuni kesk ööni. Vahetasime vedrustuse odavate coilover vastu välja ja üht-teist muudki sai tehtud.
IMG_8152 by Tiit Saul, on Flickr


Järgmine hommik sõitsime läbi vihma ringraja poole teele. Tegemist on Lakleside raceway queenslandis, kus ma varem sõitnud ei ole. Ma olen seal aastaid tagasi korduvalt varem käinud niisama vaatamas, aga rajal sõita on ikka teine tera kui kõrvalt vaadata.
Rada ise on väga huvitav. õrguse vahed muutuvad pidevalt, tihti on trajektoor künka taga silmale nähtamatu. Teepind on kohati üpris konarlik (eriti just kiires kurvis mis mind natuke hirmutas). Lakeside raceway keskmine kiirus on suurem kui minu kohalikul rajal.
Alustasin väga rahulikult. Nii rada kui auto olid mulle võõrad, ning betoon seinad väga lähedal. Üritasin aeglastel autodel järgi sõites trajektoori õppida, aga ei suutnud isegy Hyunday Excel järel püsida :)
Lakeside14.31aeca1a3f802f55dd540f1d21611e19 by Tiit Saul, on Flickr


Omaniku paigaldatud iste, traksid ja käigu kang toimisid väga hästi. Ei pidanud istmes püsimisega vaeva nägema.
IMG_8141 by Tiit Saul, on Flickr


Auto ise on Holden VU SS ute. Ls1, 6 käiguline manuaal kast ja LSD. Väga populaarne ja soodne valik. Kohalikku kultuuri peab ju austama!
IMG_5540 by Tiit Saul, on Flickr


Ei möödunud kaua, kui esimesed probleemid tekkisid. eelmine õhtu paigaldatud vedrustus ei sobinud nii nagu peab, ja sai kasutatud nii vanu kui uusi juppe. Amordi laager feilis täiega. Sai see kuidagi ära lapitud ja sõitsime edasi.
IMG_8142 by Tiit Saul, on Flickr


Enese kindlust mul veel ei olnud ja autot ei usaldanud, siiski ringi ajad paranesid.
IMG_5528 by Tiit Saul, on Flickr


IMG_5523 by Tiit Saul, on Flickr

Trajektoori lihvisin poole päevaga juba enam-vähem paika, aga autot ei usaldanaud piiri peale lükata. Esi ots tundus eba konkreetne ja pea põhjus on pildilt näha. Esi ratta kalded küll õige ei ole.
IMG_5496 by Tiit Saul, on Flickr

Päeva lõpu poole muutus roolimine veel eba kindlamaks, kuniks sõitsin täis kiirusel rajalt välja. Väike hirm käis rinnust läbi kui 170 kmh külg ees rajalt välja sõitsin, aga õnneks suutsin kainet mõistust säilitada ja midagi hullu ei juhtunud. Oli selge, et midagi on autoga väga viltu. Tuli välja, et rooli latt oli ennast kere küljest lahti murdnud. Koju sõita ei saa ja vedasime auto koju treileriga.
IMG_8150 by Tiit Saul, on Flickr

Kokku võte:
Läksin nädala vahetuseks 1300km kaugele sõbra juurde, lõhkusin ta auto ringrajal ara ja läksin ise tagasi koju. Tegelikult polnud hullu midagi. Väga lahe kogemus oli. Sain kihutada väga lahedal ringrajal, esimest korda sõitsin v8 jõu allikaga, sai natuke autot parandada ja sõbraga koos head aega veeta. See rooli latt oleks niikui nii varsti ära purunenud ja vähemalt jäi auto ja juhid terveks. Auto läbis korraliku testi ja peale vigade parandust saab sellest täitsa ok raja masin.

Video klipp enne kui auto ära lagunes. Arvestades olusid, olen sõiduga rahul. Pane tähele kui konarlik asfalt on kohati.


Ja väike klipp kui rooli latt feilis ja rajalt välja sõitsin.
04.11.2019 at 15:46
TiitSaul
BMW E36 Austraalias
Oli küll elus palju muud tegemist, aga õnneks leidsin siiski aega selle aasta sees veel korra rajal ära käia. Tegemist oli jälle "open pitlane" formaadiga. Maksab küll natuke rohkem, aga sõita saab päev otsa nii palju kui jaksad. Lisaks on organiseeria poolt transponderid, mis annab meile täpsed ringi ajad.
See kord olime kolmekesi. Mina, compact ja M3. Kõige suurem muudatus auto juures on uued rehvid (federal rsrr).
Esimesed neli ringi sõitsin rahulikult aeglasemate autode vahel ja kohanesin uue rehviga. Viiendal ringil sain sain natuke jalgu sirutada ja sõitsin nagu naksti kolm sekundit oma vanast rekordist kiiremini. Oli raske uskuda, aga tõsi. Mõne ringi pärast lihvisin pool sekundit veel maha. Ainult 13 ringi sõidetud ja juba saavutasin 1.10.261. (Vana rekord oli 1.12.700) Olin veendunud, et 10 sekundi saab varsti lõhki sõidetud. Ette rutates jargneva 147 ringiga ei suutnud ma kiiremini sõita ja 1.10.261 jäi paeva parimaks ajaks mis ma päeva algusel sõitsin.
Ma salaja lootsin kümnesse sõita uute rehvidega, aga oleks 1.11 ka rahul olnud. Aga 1.09 saavutada tundus eba reaalne.
Rajal oli liiklus päris tihe. Oli paju aeglasemaid autosid, aga oli ka väga kiired autod samal ajal rajal. Ja kui oligi tühi tee ees, siis tavaliselt rikkusin ringi aja oma sõidu veaga, või lõppes kütus otsa.
Minu autol on ikka piduritega probleem. Pedaal vajub väga sügavale ja tunnetus on kesine. Üle konaruste sõites, või käiku alla vahetades rakendus ABS ning pidurdus teekond venis pikale. Alati alustasin pidurdust samas kohas, aga alati ei pidurdanud välja.
Contrastiks on compact (ABS eemaldatud) mis pidurdas justkui kännu taha. M3 pidurid on samuti palju konkreetsemad kui minu autol.
Muus osas pidas minu auto end hästi üleval. Midagi ära ei lagunenud ja sõita oli igati mõnus.


M3 on päris ok auto aeg-ajalt ring rajal sõita, aga minu auto on toorem ja kiirem.
2385AEE7-952E-4A26-8468-DB574ECE402D by Tiit Saul, on Flickr

Nagu kombeks, comact sõdab kiiremaid ringi aegasid, kui mootori võimsuse numbrid numbrid eeldaks.
31C8A3A1-E492-4501-A23F-A9887615A7B5 by Tiit Saul, on Flickr

C58B842A-7D4C-4664-95D6-B22A545CB3A7 by Tiit Saul, on Flickr

Mina olen tulemusega väga rahul. Nüüd olen ma juba piisavalt kiire, et päris iga romu enam külje alla ei roni.
6EF72C6B-FDCE-45C0-BF70-E6C72BCD2A2D by Tiit Saul, on Flickr
19.12.2019 at 14:37
anryo
  
BMW E36 Austraalias
Lahe vaadata, et "hullud eestlased" on mõlemad sõitnud 160+ ringi ja enamusel pärismaalastel jäävad need (kaugelt) alla 100 ringi!
Vinge värk!
:)

____________________________
We live in a poor neighbourhood - we can only afford to drive old cars.
'93 GMC Typhoon 4.3V6 Turbo
'70 Plymouth Supercharged Hemi 'cuda
20.12.2019 at 13:05
TiitSaul
BMW E36 Austraalias
Ega me end tagsi ei hoindnud jah :) Kui eestalsesd välja arvata, siis teised sõitsid keskmiselt 59 ringi päevas. Järgmiseks korraks võiks 200 ringi päevas eesmärgiks seada.
Selline korralik andmine avaldas ka mõned probleemid:
Kütusega saab ainult poole paagini sõita kuni hakkab mõnes kurvis tõrkuma. Peab väikese surge tank installeerima.
Rehvid tõenäoliselt kuumenevad üle kui päev otsa kihutada.
Piduri klotsid ei kesta kaua.
Nii füüsiliselt kui vaimselt väsinud peale lõunat.
Iste, rool ja pedaali asend on minu kerele väga hea, aga kolme punkti vööga loksun liiga palju istmes. Ribid olid valusad päeva lõpus.

Järgmiseks korraks on meil parem plaan olemas. Selle asemel, et igat kurvi täie jõuga sõita, üritame 80% kiirusega kulgeda kuniks rada on vaba ja on lootus kiire ring teha. Enamus normaalsed inimesed nii teevadki, et autot säästa, aga mina sõitsin igat ringi kui elu viimast.

Compact piduri klotsid paeva lõpus.
IMG_8448 by Tiit Saul, on Flickr
21.12.2019 at 03:26
charger
BMW E36 Austraalias
Soovitaks kasutada endurance racing klotse, on küll kallimad, aga päev läheb täie ette.
21.12.2019 at 13:01
peep
 
Moderator
BMW E36 Austraalias
Muidu kõik tore aga pidureid nii lõpuni sõita ei ole kindlasti OK ! Ohustate teisi ja iseennast.
21.12.2019 at 17:52
opentrack.tqhq.ee foorum : Kurvisõiduautod : BMW E36 Austraalias   1 2 3 4 5  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.