register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : Vaba rada : Spa-Hockenheim, mõned pildid   1 2  
Poster Message
peep
 
Moderator
Spa-Hockenheim, mõned pildid
Hooaja viimasest reisist mõned pildid. Seekord olime rajal 5 autoga + 1 rendikas ja programmi kuulus NS rajapäev, VLN treening, Spa rajapäev ja siis veel 1 päev turistisõitu NS peal.

NS rajapäev algas eelmisel õhtul tasuta BBQ'ga kõikidele osalejatele Manthey Racing'u ruumides ja õue peal. Kuna varakult läheb pimedaks siis pilte ei hakanud tegema kuigi õue peal oli mida vaadata. Ühe klõpsu tegin vaid kliendiauto numbrist, polnudki sellist varem kohanud.

24.10.2018 at 16:01 1 edit. Last edited 24.10.2018 at 16:01 by peep
peep
 
Moderator
Spa-Hockenheim, mõned pildid
Rajapäev ise sujus suurepäraselt, ilm oli kuiv ja jahe, hommikul lükkus avamine tunni võrra edasi udu tõttu aga peale seda kõik sujus. Autosid oli vähe ja punaseid lippe polnud ühtegi. Tegu oli poolepäevase üritusega, peale lõunal algas VLN'i treening. Siirdusime meiegi boksidesse uudistama, ma ise polnud juba 2 aastat ühelegi võistlusele sattunud. Suures piires oli kõik endine, palju erinevat tehnikat, veel rohkem inimesi, kõrvupaitav mootorimüra ja selle taustal ikkagi väga tõsine võidusõit. Tegu hooaja viimase etapiga ja nii üldvõitja kui klasside paremused olid lahtised.



24.10.2018 at 16:05
peep
 
Moderator
Spa-Hockenheim, mõned pildid
Erki osales seekord klassis V5 (kuni 3l. seeriatoodang) selle Caymani roolis. Tegu baasmudeliga, 2,7 mootoriga. Selles klassis on lubatud vahetada amordid+vedrud, piduriklotsid ja see on kõik. Sisu saab enamuses välja võtta ja turvavarustus peab olema.

24.10.2018 at 16:09
peep
 
Moderator
Spa-Hockenheim, mõned pildid
Tristan Viidase juhitud BMW M235i Racing millel ta saavutas kogu hooaja arvestuses klassivõidu. Tegu on monoklassiga kus sõidetakse identsetel BMW Motorspordi poolt ehitatud masinatel. Väga kõva tulemus !



Kaassõitja on VLN’i omapära. Vabatreeningul sõidutatakse sponsoreid või lihtsalt teenitakse tiimile raha race taxi põhimõttel.
24.10.2018 at 16:12 2 edits. Last edited 24.10.2018 at 16:30 by peep
peep
 
Moderator
Spa-Hockenheim, mõned pildid
Sõit Nürburgist Spa'sse on alati omamoodi elamus kuna esimene pool teest on kitsas ja kurviline, hea kattega, läbi orgude ja üle mägede. Suurepärased vaated, nauding sportautoga sõtmisest ja lisaks hea tuju seoses eesootava rajapäevaga. Sügisel on sealkandis tihti udu mis vajunud alla orgudesse ja lisab annuse müstikat. Nii ka sel korral ja varahommikune Spa tervitas meid jahedusega. Samas rada oli kuiv ja päevaks lubas päikest ehk kõik sobis. :)

25.10.2018 at 09:18
peep
 
Moderator
Spa-Hockenheim, mõned pildid
Alati kui mõnele rajapäevale minek siis mõtlen ka selle peale millised erilisi ja huvitavaid autosid seal näha võib ? Seekordne päev oli kallimast hinnaklassist ja see tavaliselt tähendab, et osalejad on kallimatel masinatel liikvel. Suures piires määrab rajapäeva hinna osalejate arv mis on hinnaga pöördvõrdeline. No ja lisaks siis tasuta catering, kohvi, puuviljad, küpsised, pehmed diivanid boksis jms pudipadi. Dekoratsioonideks olid seekord ka Ferrari ja Koenigseggi viimased mudelid aga millegipärast ma neid ei pildistanudki. Järgnevalt mõned pildid minu jaoks huvitavatest liikuritest.

Tegu pole just ülirariteetse masinaga vaid väga hea autoga mille on turumajandus momendil stratosfäärilistesse kõrgustesse tõstnud, hinnad 300-400 t. kanti. Tore näha, et on veel inimesi kes trendidest ei hooli ja nendega rajal sõidavad. Ja sõideti sellega kiiresti.



25.10.2018 at 09:28 1 edit. Last edited 25.10.2018 at 09:28 by peep
peep
 
Moderator
Spa-Hockenheim, mõned pildid
Sellise roolis saab kergema vaevaga selja märjaks ja naeratuse suule võrreldes uute autodega. Mis on ju rajapäeva eesmärk. ;)

25.10.2018 at 09:32
peep
 
Moderator
Spa-Hockenheim, mõned pildid
Donkervoort pidas oma kliendiüritust, kohal oli 4-5 kliendiautot ja firma omanik tegi tehase demoautol klientidele sõitu rajal. Väikese firma võlud, suhtled otse omanikuga. Lotus 7'st ollakse väga kaugele edasi jõudnud, süsinikplast, tippkomponendid ja perfektselt viimistletud konstruktsioon ning disain. Millel on hind muidugi. :)



25.10.2018 at 09:37 1 edit. Last edited 25.10.2018 at 09:38 by peep
peep
 
Moderator
Spa-Hockenheim, mõned pildid
25.10.2018 at 09:38
peep
 
Moderator
Spa-Hockenheim, mõned pildid
GTO kaalub 695 kg ja omab Audi 5 sil turbomootorit. Kere konstruktsioon tekitab 100 kg downforce'i (ilmselt max kiirusel 270 kmh ma eeldan?) ja tavamudelil on 340-380 hj. Erimudelil RS saab võimsust tellida vastavalt kliendi soovile. Ma ise arvan, et jõu lisamine teda enam paremaks ei tee, isegi 380 on parajalt overkill. Tõenäoliselt maksvad kliendid arvavad teisiti ja kõik 65 RS seeria autot müüdi kohe ära neti andmetel. Hinnaklass on € 200 t.



http://www.donkervoort.com/en/cars/donkervoort-d8-gto-rs/
25.10.2018 at 09:51 2 edits. Last edited 25.10.2018 at 09:53 by peep
peep
 
Moderator
Spa-Hockenheim, mõned pildid
VLN'i boksides jalutades mõtlesin, et huvitav kuhu kaovad aegunud homologeeringuga GT3 autod ? Ilmselt üks vastus on, et nendest saavad hobisõidukid rajapäevadeks juhul kui raha ja tahtmist on. Odavad nad jooksutada kindlasti ei ole. Vana SLS on 1 ilusamaid GT3 klassi masinaid minu arvates.

25.10.2018 at 09:55
peep
 
Moderator
Spa-Hockenheim, mõned pildid
Ma ei välista, et mu aeglaselt kivistuv aju ei võta uusi asju omaks aga midagi on nendes vanades autodes. Lihtne ja puhas disain, silm puhkab.

25.10.2018 at 09:58
peep
 
Moderator
Spa-Hockenheim, mõned pildid
See on tutikas GT4 klassi auto mida vist esimest korda prooviti. Väga mõistlik klass tundub olema, seda jaksab keskmiselt edukas ettevõtja ehk isegi oma tasku pealt jooksutada. Kena masin pealekauba...

25.10.2018 at 10:00
peep
 
Moderator
Spa-Hockenheim, mõned pildid
Lõpetuseks pilt pitlane'lt. Kaks autot mis pakuvad suhteliselt mõõduka raha eest häid emotsioone nii ringrajal kui maanteel. Igaühe jaoks on muidugi oma ideaalne kombinatsioon auto soovitavatest omadustest aga mulle hetkel sobivad just need.



Hooaeg sai läbi päikesepaistes. Järgmise päeva NS turistisõidust pole muud mainida kui, et väga palju rahvast, väga suured kiiruste, oskuste ja mõtteviiside vahed rajal ja sellest tulenevalt pidevad avariid, punased lipud, lõhutud autod, kiirabi, politsei ja muu jama. Kui siit keegi tahab NS't külastada siis ei soovita rohkemaks kui paariks tutvumisringiks. Rajapäev on palju õigem valik.

Tänud lugemast ! :)

25.10.2018 at 10:07
opentrack.tqhq.ee foorum : Vaba rada : Spa-Hockenheim, mõned pildid   1 2  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.