register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : Vaba rada : Sportmannerg   .. 7 8 9 10 11 12 13 ..  
Poster Message
hall
 
Sportmannerg
Ma nüüd juba ei saa aru, millest sa aru seal ei saa? Võimsuse ja massi suhe määrab ära, millise tooriku sa valida saad. See kui palju mingi auto tegelikult kaaluma peab on juba erinev küsimus ja sellele annab vastuse massi arvutamise valem. Seda saadakse loomulikult teada auto reaalse kaalumise teel.

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
29.03.2019 at 11:02
BlueStang
 
Sportmannerg
Ei no, ma tahan, et asi selge oleks, et pärast auto ostmist poleks mingeid ootamatuseid.
Et siis peab aru saama asjast kokkuvóttes nii, et selle liikuri vóib soetada, kuna mahub registriandmete järgi 75kw/t nóude sisse:
2.0l, 104kw, tühimass 1410kg -> 104/1,41=73,76kw/t
https://www.auto24.ee/used/3048355
Ja siis vóib niipalju tühjaks visata, et pärast koos turvatorude ja juhiga oleks päris eluskaal mitte vähem kui 1282,2kg
104kw x 6,8 + 575 =1282,2kg

____________________________
http://www.mustangandfords.com/news/1305-top-10-svt-cobras/ no more
Dream car for family, who needs to go FAST!
new: Grand-dad of all offroad cars
29.03.2019 at 11:28
Marvin
Sportmannerg
Ma kunagi arvutasin, et kõige kavalam on osta täispaukvarustusega Fordi SportKa - siis on kaal ja kilovatid paigas. Samas 1,3 mootoriga autole SportKa või StreetKa 1,6 mootori istutamine ei anna tulemuseks legaalset autot, sest 1,3 oli paberite järgi kergem ning kilovatte kilo kohta tuleb liialt palju. Rajal pole vahet - niikuinii loobitakse kõik see raske, mis passis oleva kaalu õigeks teeb sealt masinast minema. SportKa võimsus on 69KW, kaal 934 kg, suhe 73,9 KW/t. Standardvarustuses 1,3 oli 871 kg, 69/0,871=79,2, seega game over.
Aga iseenesest on selline manipuleerimine okei, sest platvorme valitaksegi sarja reeglite järgi ning see on osa mängu ilust.
29.03.2019 at 14:26 1 edit. Last edited 29.03.2019 at 14:39 by Marvin
Rouch R
 
Sportmannerg
Viskan siia lihtsalt õhku et mul üks W123 2.0D Mersu müügiks pakkuda...
Kui mannergut sõitma hakkab, siis annan korraliku soodustusega ära :)

____________________________
E55
29.03.2019 at 16:40
hall
 
Sportmannerg
quote:
BlueStang: Ei no, ma tahan, et asi selge oleks, et pärast auto ostmist poleks mingeid ootamatuseid.
Et siis peab aru saama asjast kokkuvóttes nii, et selle liikuri vóib soetada, kuna mahub registriandmete järgi 75kw/t nóude sisse:
2.0l, 104kw, tühimass 1410kg -> 104/1,41=73,76kw/t
https://www.auto24.ee/used/3048355
Ja siis vóib niipalju tühjaks visata, et pärast koos turvatorude ja juhiga oleks päris eluskaal mitte vähem kui 1282,2kg
104kw x 6,8 + 575 =1282,2kg

Jah, nii on loogika õige küll.


____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
29.03.2019 at 16:53
uzzac
 
Sportmannerg
Kes ise palju ei viitsi teha, siis palun siin on üks EAL kaardiga Golf II. Puur täitsa sees, sobiv mootor peale, natsa nipetnäpet ja voila. Hiljem juba 6k€ eest teisel etapil müüdud ning taskud raha täis.

____________________________
Lada 2101 Coupé AruveeRacingTeam Petrolheads.ee
29.03.2019 at 18:14
ats16v
Sportmannerg
Kas autosid hakkatakse kohapeal kaaluma?
Kui võta näiteks selline auto https://www.auto24.ee/used/2135128 Mille järgi otsustatakse, kas hp/kg suhe on paigas?
30.03.2019 at 19:13
Rouch R
 
Sportmannerg
Kohapeal kaalumise vajadus puudub, sest reeglites on ju punkt, mis lubab igal mööda jalutajal su auto peale sõitu ära osta, seega arvestatakse auto registrimassi, mis selle Golfi puhul on 905 kg ja eeldatakse, et sa ei hakka enda autot carbon fiberist ümber ehitama.
Selle Golfil on hetkel 137 kw mootor, mis isegi kalkulaatori poole vaatamata annab vastuse, et see mootor on liiga võimas, kui paned Golfile 1.8 67 kw mootori peale, siis oled mäel ja võid selle autoga sõitma tulla.

Arvutuskäik selle vastuse saamiseks oli järgmine:
75 kw (suurim lubatud kw 1000 kg kohta) x 0,905 kg (Golfi tühikaal 905 kg) = 67,875 kw (905 kg kaaluva auto puhul võib suurim kw number olla 67,875)

Golfi andmed võetud mnt ameti eteenindusest ja sobiva mootori andmed Wikipediast.

Vähemalt nii olen mina sellest aru saanud...

____________________________
E55
30.03.2019 at 20:31
ats16v
Sportmannerg
Need on müügikuulutuses reklaamitud võimsused ja kaalud. Palju reaalselt auto kaalub ja mis mootor kui võimas vahel on? Sellistel autodel paberites need kirjas? Kaspari poolt reklaamitud auto näiteks.
30.03.2019 at 21:51
hall
 
Sportmannerg
quote:
ats16v: Kas autosid hakkatakse kohapeal kaaluma?
Kui võta näiteks selline auto https://www.auto24.ee/used/2135128 Mille järgi otsustatakse, kas hp/kg suhe on paigas?

Sellel konkreetsel autol on kaal ja selle leidmine pisike probleem võrreldes muuga, sh sisselase, klaasid, nukkvõll. Ja ilmselt puur ei vasta ka reeglile, kuigi jah vajalike torude lisamine pole ehk ülearu keeruline.

Tooriku sobivuse (<75kw/t) hindamisel pole vaja midagi kaaluda, vaid lähtuda tuleb registriandmetest. Kui tegemist on 1.6 mootoriga Golf 2-ga, siis tühimass ja võimsus vastavalt sellise auto vastavatele andmetele. Kui kw/t>75, siis toorikuks ei sobi, mingit kaalumist selle otsustamiseks ei toimu. Võistlusmass vastavalt punktile 5.2.2, kontrollitakse kaalumise teel.

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
30.03.2019 at 22:21
BlueStang
 
Sportmannerg
Registris olemine, ülevaatus ja kindlustus pole vajalikud?

____________________________
http://www.mustangandfords.com/news/1305-top-10-svt-cobras/ no more
Dream car for family, who needs to go FAST!
new: Grand-dad of all offroad cars
31.03.2019 at 23:03
hall
 
Sportmannerg
quote:
BlueStang: Registris olemine, ülevaatus ja kindlustus pole vajalikud?

Ei ole vajalikud.

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
01.04.2019 at 08:16
Marvin
Sportmannerg
quote:
serõi: Kui tegemist on 1.6 mootoriga Golf 2-ga, siis tühimass ja võimsus vastavalt sellise auto vastavatele andmetele. Kui kw/t>75, siis toorikuks ei sobi, mingit kaalumist selle otsustamiseks ei toimu. Võistlusmass vastavalt punktile 5.2.2, kontrollitakse kaalumise teel.
Ma siin ühes eelmises kirjas püüdsin tähelepanu juhtida sellele, et ei ole olemas sellist asja nagu 1.6 Golf 2 registrimass, sest Golf 2 on olnud väga erineva varustustaseme ja registrimassiga. Kui VINi järgi toimetada, siis võiks mõne täisvarustuses Golf Country või Syncro kere võtta ja sinna GTI 16V mootori istutada - oleks asi paberite järgi igapidi legaalne, aga sisuliselt.... no sellises pehmelt öeldes hallis alas. Neid mõlemaid tehti ka 1.6 mootoriga :). Kui veoskeemi muutmist mitte tolereerida, siis võiks inspiratsiooni saada mõnest täisvarustuses ja nahksalongiga isendist - kliima, roolivõimud ja nahksisud olid näiteks GTIdel täitsa olemas. Mul isegi oli kunagi üks selline :).
Aga nagu kusagil eespool öeldud, ei saa sellise trikitamise vastu hästi võidelda ning need trikid on osa spordi ilust. Kes autoralli vastu huvi tundnud on, võiks näiteks teada, et Ford Focuse esimese põlvkonna WRC tehti USA turule mõeldud ST derivaadi nimega SVT baasil, sest see oli homologeeritud piisava pikkuse välja andvate põrkeraudadega. Euroopa versioon ei oleks kvalifitseerunud. Nii et sellist mängu tehaksegi kogu aeg ning tulemusele orienteeritud sportlikus tegevuses on see okei.
01.04.2019 at 12:17 1 edit. Last edited 01.04.2019 at 12:26 by Marvin
BlueStang
 
Sportmannerg
quote:
Marvin:
Kui VINi järgi toimetada, siis võiks mõne täisvarustuses Golf Country või Syncro kere võtta ja sinna GTI 16V mootori istutada - oleks asi paberite järgi igapidi legaalne, aga sisuliselt...

Krt, see pole paberite järgi ka legaalne ju..., vähemalt ei tohiks olla?



____________________________
http://www.mustangandfords.com/news/1305-top-10-svt-cobras/ no more
Dream car for family, who needs to go FAST!
new: Grand-dad of all offroad cars
01.04.2019 at 15:13 1 edit. Last edited 01.04.2019 at 15:14 by BlueStang
peep
 
Moderator
Sportmannerg
Kõige kavalam saab sportmannergute sarja maailmameistri tiitli. ;)
01.04.2019 at 16:23
Henri_
 
Sportmannerg
Jättes kõrvale puhtalt sellise skeemitamise mõttes skeemitamise osa - mida teha nt olukorras, kus sul on paberite järgi igati õige nt Golf2 mannerg, sõidad selle känkrasse ja leiad tühja muidu reeglitele vastava roostevaba puuriga kere, mis dokumentide järgi on nt kergema registrimassiga. Tahaksid visata oma muidu igati tubli mannergu tehnika sinna peale. Kas see on välistatud liigutus või tuleks ehk kuidagi hilisemate vaidluste-tülide likvideerimiseks eelnevalt ära reguleerida?

____________________________
http://petrolheads.ee/ ; EVO RX ; E46 V8
01.04.2019 at 17:10
hall
 
Sportmannerg
Jah, pole olemas VIN koodi suvalisele 1.6 Golfile. Kui mu juurde saabuks sobivuse hindamisele 1.6 mootoriga Golf, mille VIN-koodijärgne mootor on väiksema võimsusega, siis ma lähtuks sellest tühimassist, mis on olnud sellisel Golfil, millelt mootor pärit. Keerulisemate case’ide puhul on puhas kaalutlusotsus arvestades asjaolusid. Tooriku sobivuse osas on parem pigem eelnevalt nõu küsida, mitte saabuda väitega “aga ma juba ostsin sellise auto ära” :D

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
01.04.2019 at 17:11
BlueStang
 
Sportmannerg
Krt, ei kujuta ennast ikka selle https://www.auto24.ee/used/3048355 Mazda riisiraketiga ringrada lihvimas ette, käisin täna vaatamas uut kandidaati, mis ka ilusti nõuetele vastab:
https://www.auto24.ee/used/3048355 2.0l, bensiin, manuaal, 104kw, <75kw/t, hall metallik :)



____________________________
http://www.mustangandfords.com/news/1305-top-10-svt-cobras/ no more
Dream car for family, who needs to go FAST!
new: Grand-dad of all offroad cars
01.04.2019 at 18:23 1 edit. Last edited 01.04.2019 at 19:18 by BlueStang
Marvin
Sportmannerg
quote:
BlueStang:
Krt, see pole paberite järgi ka legaalne ju..., vähemalt ei tohiks olla?

Võimalik, ma ei viitsinud keset tööpäeva guugeldama ja arvutama hakata - aga idee peaks olema arusaadav.
01.04.2019 at 20:28
hall
 
Sportmannerg
Võimalik, et ma ei taba mingit loogikat ära, aga mulle tundub parema valikuna pigem kergem ja väiksema võimsusega sõiduk, kui maksimaalse võimaliku võimsusega ja seega raske liikur. Kerge on ka odavam jooksutada kuna rehvi, pidurit ja kütust kulub vähem. Ja mõnusam on sõita ka.

Aga ma ei heida ette ka teistsuguseid valikuid :)

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
01.04.2019 at 21:16
BlueStang
 
Sportmannerg
Noh, eilse kuupäevaga seoses tundus hea móte see pilt postitada... :rolleyes
Täna enam nii hea móte ei tundu.

____________________________
http://www.mustangandfords.com/news/1305-top-10-svt-cobras/ no more
Dream car for family, who needs to go FAST!
new: Grand-dad of all offroad cars
02.04.2019 at 08:54
peep
 
Moderator
Sportmannerg
Kui kg/hj on piiratud siis kindlasti on eelis madalam mass ja teiseks kere lauppinna suurus ehk mida väiksema augu kere õhu sisse peab tegema seda parem. Mahtuniversaal ei ole vist jah hea mõte. :)
02.04.2019 at 11:12
t6nut
Sportmannerg
quote:
serõi:
quote:
ats16v: Kas autosid hakkatakse kohapeal kaaluma?
Kui võta näiteks selline auto https://www.auto24.ee/used/2135128 Mille järgi otsustatakse, kas hp/kg suhe on paigas?

Sellel konkreetsel autol on kaal ja selle leidmine pisike probleem võrreldes muuga, sh sisselase, klaasid, nukkvõll. Ja ilmselt puur ei vasta ka reeglile, kuigi jah vajalike torude lisamine pole ehk ülearu keeruline.

Tooriku sobivuse (<75kw/t) hindamisel pole vaja midagi kaaluda, vaid lähtuda tuleb registriandmetest. Kui tegemist on 1.6 mootoriga Golf 2-ga, siis tühimass ja võimsus vastavalt sellise auto vastavatele andmetele. Kui kw/t>75, siis toorikuks ei sobi, mingit kaalumist selle otsustamiseks ei toimu. Võistlusmass vastavalt punktile 5.2.2, kontrollitakse kaalumise teel.


Mul on lihtsalt küsimus.
Too sama auto võiks olla EAL kaardiga auto, seega peaks ka puur ju vastav olema? Meie golfil on puur aastast 2004 ja temaga koos sõitnud autodel pole tänaseni EAL võistlustel probleemi olnud, kas see eeldab nüüd seda, et ma peaksin süvenema täpsemalt puuri joonistele? Või kui see auto on EAL-i poolt heakskiidetud saan ma sellega mannergutel osaleda?
02.04.2019 at 11:26
hall
 
Sportmannerg
Mõiste “EAL puur” on väga laialivalguv mõiste, sest erinevatel klassidel, sarjadel, distsipliinidel, aastatel on nõuded vägagi erinevad. Igal konkreetsel juhul, sh SportMannergus on kindlasti vajalik süveneda konkreetsetesse tingimustesse. Praegusel juhul selle konkreetse autoga seoses ma pigem arvan, et see puur vajab täiendusi.

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
02.04.2019 at 11:44
Lembit
Sportmannerg
quote:
peep: Kui kg/hj on piiratud siis kindlasti on eelis madalam mass ja teiseks kere lauppinna suurus ehk mida väiksema augu kere õhu sisse peab tegema seda parem. Mahtuniversaal ei ole vist jah hea mõte. :)
Üsna täpselt nii, nagu Peep ütles.
See on rehvidega piiratud pikamaasõidu klass ikkagi. Mida kergem auto, seda vähem rehv kulub (ja seda paremini peab ka)

Kuna enam-vähem igast automudelist on olemas mingid lahjad variandid ja mootorivahetus on lubatud sama mudeli teise mootori vastu, siis ma nagu ei näe väga põhjust tooriku valimisel silm punnis seda algset 75kW/tonn taga ajada.
Võistluskaal on ju niikuinii valemi järgi ja kindlasti ei ole mõtet vaadata mingit sellist mootorit, millel tehasest võimalikult palju kilovatte. See teeb auto liiga raskeks.
Selline mootor, mis vaba väljalaske, pestava filtri ja ECU tuunimisega protsentuaalselt kõige rohkem võimsust juurde saab, on palju mõistlikum valik.

Kui võtta kasvõi siin läbi jooksnud 1.8 16V Golf 2. Oma 102 kW mootoriga on selle võistluskaal 1243,6 kg ja mehhaanilise pritse tuunimisvõimalused reeglite kohaselt puuduvad. Vaba väljalaskega saad heal juhul paar kilovatti juurde ja ongi kõik.
Tulemuseks on sita aerodünaamikaga, mitte eriti võimas, väga raske auto, mille jupid on ülikallid (katsu sa heas korras K-Jetronicu komponente kusagilt odavalt leida) ja rehvid sulavad peale kolme ringi hooga uhamist.
66 kW monopritse on nende reeglite kontekstis palju mõistlikum valik. Sellel on mingigi elektrooniline komponent segu juhtimas, mida vähemalt teoreetiliselt on võimalik tuunida ja auto kaal 998,8 kg on palju rehvisõbralikum.
02.04.2019 at 13:45
opentrack.tqhq.ee foorum : Vaba rada : Sportmannerg   .. 7 8 9 10 11 12 13 ..  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.