register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : Vaba rada : Sportmannerg   .. 3 4 5 6 7 8 9 ..  
Poster Message
hall
 
Sportmannerg
Iste, rihmad, rool, telemeetria, audio-video on ka praeguses versioonis need asjad, mille vana omanik jätab endale.

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
25.02.2019 at 13:33
Vahtra
Sportmannerg
Et ma midagi asjast suurt teaks aga võtaks oma mõtetega sõna. Laitke või arutlege.
Lugesin risti reegleid ja võibolla olid ka need punktid seal sees ja jäid märkamata.

Kui piirata velje maks suuruseks 15" siis see hoiaks samuti kulud adalana. 15" veljed ei maksa suurt midagi ja sinna peale muretsetavad rehvid samamoodi.
15" velje kasutamine seab ka piirangud pidurite suurusele. Sealt edasi saaks keelata ära piduri sadulate adapterid. Lihtne kontrollida ning peita neid samuti ei saa.
25.02.2019 at 21:11
hall
 
Sportmannerg
Praegu on velg piiratud max 16” umbestäpselt samadel põhjustel, mis kirjeldasid punktis 5.3.2. Lisaks on piiratud velje laius.

Pidurisadulate adapterid on juba keelatud, vt punkt 5.1.2.

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
25.02.2019 at 21:56 1 edit. Last edited 25.02.2019 at 21:57 by hall
Lembit
Sportmannerg
Kas "5.1.1 Lubatud on kasutada vabalthingava bensiinimootoriga kinnise katusega seeriana toodetud sõiduautosid"
on mõeldud välistama ka Targa katusega autosid ja kõvakatusega kabriosid või lihtsalt turvakaalutusel lahtisi kabrio'sid
26.02.2019 at 01:35
hall
 
Sportmannerg
quote:
Lembit: Kas "5.1.1 Lubatud on kasutada vabalthingava bensiinimootoriga kinnise katusega seeriana toodetud sõiduautosid"
on mõeldud välistama ka Targa katusega autosid ja kõvakatusega kabriosid või lihtsalt turvakaalutusel lahtisi kabrio'sid

See on mõeldud välistama ka Targa ja kõva katusega kabriosid.

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
26.02.2019 at 10:45
H.E
  
Sportmannerg
Sai nüüd kokku löödud, mis umbes maksab ja aega võtab Honda Civic 2002 1.6 näitel. Panin hindeks eriti soodsa 25€/h aga eks igaüks ise arvutab kuidas saab.
Ehkki alguses sai mõeldud, et mis seal ikka ära ei ole, siis päeva lõpuks koguneb nipet-näpet asjadelt tunde korralikult. Arvestuses siis tehtud suhteliselt miinimum. Aega saab kõvasti kokku hoida, kui turvapuur värvida lihtsamini, kui püssiga. Usun et tulemus hea värviga ei jää pintsliga värvides palju halvem arvestades ajakulu. Püssiga on katmist ja mässamist märksa rohkem. Siit on veel väljas pidurite hoole. Eks see lõpphind sõltub ka sellest, milline toorik võtta. Kui võtta normaalselt ettevalmistatud mannerg, siis võiksid pidurid ja hoole olla enamvähem tehtud.



____________________________
Raketibaas
26.02.2019 at 13:35 1 edit. Last edited 26.02.2019 at 13:36 by H.E
Lembit
Sportmannerg
Lisada veel pidurite hoole, tulede-klaaside teipimine, vähe paremad rehvid, Hiina coiloverite kit ja ongi materjalikulu min 4500.- peal. Pigem ikka nats üle.
Seega, kui praeguse reegliprojekti järgi keegi selle peale esimest sõitu ära ostab, saab ostja materjalide hind + 500.- eest valmis auto kohe kätte ja müüja on saanud pool aastat tasuta kellelegi autot ehitada.
26.02.2019 at 17:41
hall
 
Sportmannerg
quote:
Lembit: Lisada veel pidurite hoole, tulede-klaaside teipimine, vähe paremad rehvid, Hiina coiloverite kit ja ongi materjalikulu min 4500.- peal. Pigem ikka nats üle.
Seega, kui praeguse reegliprojekti järgi keegi selle peale esimest sõitu ära ostab, saab ostja materjalide hind + 500.- eest valmis auto kohe kätte ja müüja on saanud pool aastat tasuta kellelegi autot ehitada.

Ja kui sama auto niisama turule lükkad on hästi kui €3000-ga müüdud saad :D

Rehvid, nii nagu piduriklotsid, kütus, õlid, on ikka selgelt kulumaterjal ja need küll kuidagi sellesse müügihinna matemaatikasse ei puutu. Seda enam, et selleks hetkeks kui müümiseks läheb pole neid enam ju sisuliselt väärtuse poolest alles.

Enne sa nagu viitasid, et see praegune müügihind on just nagu liiga suur, et see $2000 grass roots vms olla õigem...? Või sain ma midagi valesti aru?

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
26.02.2019 at 18:47
redbug
Sportmannerg
Aivar_a postitusele tuginedes jõudsin ise üpris sarnaste numbriteni nagu kasutaja H.E postitas.
Vaatasin euroopas ringi ning tundub, et odavam on osta osaliselt või täielikult valmis auto. Valik on lai, kuid eks see kitseneb kui reeglid täpsemalt paika saavad.

Mazda Mx5

Peugeot 106 Rallye
Peugeot 106 Rallye 2
Leedu Peugeot 106 Rallye

Ford Fiesta
1
2

Ford Puma

Citroen Saxo VTR

Renault Clio

Fiat Cinquecento

Opel Corsa

Eestist Nissan Sunny

Mazda MX5 silmas pidades võiks lubada ka lahtised autod. Puuri ehitamine sellisele on parema ligipääsu tõttu ilmselt oluliselt odavam kui kinnisele autole ja tuuningjuppide valik on lai.
26.02.2019 at 20:26 1 edit. Last edited 26.02.2019 at 20:28 by redbug
hall
 
Sportmannerg
Mida sa pead silmas “kui reeglid täpsemalt paika saavad” all? On’s praegustes väga midagi lahtist või määramatut?

Ja naiivne oleks loota, et kuskilt mingi kasutatud “rajapilli” ostmisel oleks ta hooldusvaba ja valmis. Pigem vahetad ikka vähemalt pooled neist juppidest, mis H.E tabelis, täiustad puuri ja kuskilt Euroopa keskelt tuues maksad veel tonni transaks ka. Isiklikult tundub mulle siiski parim variant osta max €1000 eest võimalikult hea toorik, lisada turvavarustus ja teha minimaalne hooldus.

Edit: MX5 ja sarnaste välistamiseks just lahtised autod lubatud polegi, sest mul puudub teadmine, kas nad pole äkki nii palju paremad, et tekiks MX5 monoklass. Aga monoklass pole algse ideega kooskõlas.

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
26.02.2019 at 21:49 2 edits. Last edited 26.02.2019 at 21:53 by hall
Lembit
Sportmannerg
quote:
serõi: Või sain ma midagi valesti aru?
Just nii. Grassroots reeglid on ikka hoopis midagi muud.
Aga ilmselt olen mina ka millestki valesti aru saanud ja teil on juba terve rivi nendele reeglitele vastavaid, 1.6 standardmootori ja ligi tonnise tühimassiga, rinkarakette valmis. Raudselt tulen võistlusi vaatama, kui need toimuma saavad.
quote:
redbug:
Kõik sinu väljatoodud autod olid nende tehniliste reeglite järgi mittelegaalsed.
Mootorid tuunitud, valed puurid, vajaks paarsada kilo ballasti vms.
Aga sealjuures ilmselt price/performance tükkmaad parem, kui sportmannergul.
26.02.2019 at 23:59
hall
 
Sportmannerg
quote:
Just nii. Grassroots reeglid on ikka hoopis midagi muud.
Aga ilmselt olen mina ka millestki valesti aru saanud ja teil on juba terve rivi nendele reeglitele vastavaid, 1.6 standardmootori ja ligi tonnise tühimassiga, rinkarakette valmis. Raudselt tulen võistlusi vaatama, kui need toimuma saavad

Ma ei saa aru, mida sa selle irooniaga öelda tahad? Et müügikohustust ei tohiks olla? Müügihind kõrgem või madalam? Tehnilised vabamad või vähem vabad? Või peaks kõik olema nii nagu viidatud grass roots-is?

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
27.02.2019 at 10:40
peep
 
Moderator
Sportmannerg
Ma pole nüüd väga süvenenud ehk vabandan kui mööda panen aga ülaltoodud info põhjal peaks hind kõrgem olema. Lõpuks kui auto tehakse 2-4 peale siis summa 2 kuni 4 tuhat (milles osa on mitterahaline ehk oma töö) on võidusõidu kontekstis peaaegu sama mis ilma rahata. Loomulikult mitte kõikide jaoks aga see ei saagi olla eesmärk.

325 Cup'i kunagine kogemus näitab, et need kes tegelikult sõitma tulevad eriti ei kirjuta netis vaid ehitavad ilma suurema kärata autosid. Nende jaoks on oluline reeglite selgus ja kindlus, et viimasel hetkel enam midagi ei muudeta.
27.02.2019 at 11:26
H.E
  
Sportmannerg
Ehkki ma arvan et reaalselt ei lähe kohe ostmiseks-müümiseks, siis selles konseptsioonis peaks ikkagi arvestama tööhinna ka sisse, isegi kui see tehakse kambapeale õllekõrvale. Seda just sellepärast et ei tekiks liigset kiindumust armastuse ja hoolega ehitatud autosse, mille müük on suurematsorti perekondlik traagika. Pigem on auto ostmine positiivne märk, sest sul oli eelarves auto, mis oli kiire. Halvimal juhul tuleb ehitada või lasta ehitada uus auto või järgmisel üritusel proovida omale uus leida.
Ma arvan et oleks ka hea mõte esimestel üritustel mitte rakendada müügikohustust.

Kui kellelgi on autoga abi vaja siis võib ühenduda:
info@raketibaas.com
58844466

____________________________
Raketibaas
27.02.2019 at 11:55
hall
 
Sportmannerg
Versioon 8: https://www.dropbox.com/s/gmoddz7ormj6ntv/SportMannerg%20tehnilised%20V8.docx?dl=0

Edit: nagu lugeda võib, siis kirjutasin müügikohustuse ringi nii, et esimese stardi järgselt müügikohustust pole, seega esimeselt võistluselt midagi osta ei saa :) Samuti muutsin seda, et €500 läheb auhinnafondi ainult juhul kui autole on mitu ostuhuvilist ja toimub loosimine. Kui on üks ostja saab müüja kogu €5000 endale.

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
27.02.2019 at 14:12 1 edit. Last edited 27.02.2019 at 16:26 by hall
aivar_a
Sportmannerg
quote:
serõi: Versioon 8: https://www.dropbox.com/s/gmoddz7ormj6ntv/SportMannerg%20tehnilised%20V8.docx?dl=0

Tundub, et esialgne kondikava hakkab ilmet võtma ja sarjale eestvedaja tekkima (Rada OÜ ?). Nüüd küsimus, et kui palju meeskondi oleks reaalselt valmis suve jooksul masinad rajale tooma? Ehk oleks mõistlik teha mingi huvigrupi koosolek, kus võtaks veel viimased mõtted, ideed, probleemid jne kokku, siis näeb suurujärgus ära ka palju reaalseid huvilisi on. Foorumis detailide arutamine läheb võibolla juba kirjandi valdkonda ning venib lõpuks teadmata ajale, samas lumi sulab ja masinate komplekteerimine võtab ka mingi aja.
27.02.2019 at 15:01
Lembit
Sportmannerg
quote:
serõi:
quote:
Just nii. Grassroots reeglid on ikka hoopis midagi muud.
Aga ilmselt olen mina ka millestki valesti aru saanud ja teil on juba terve rivi nendele reeglitele vastavaid, 1.6 standardmootori ja ligi tonnise tühimassiga, rinkarakette valmis. Raudselt tulen võistlusi vaatama, kui need toimuma saavad

Ma ei saa aru, mida sa selle irooniaga öelda tahad? Et müügikohustust ei tohiks olla? Müügihind kõrgem või madalam? Tehnilised vabamad või vähem vabad? Või peaks kõik olema nii nagu viidatud grass roots-is?
Oma irooniaga vastasin sinu lausele "Mida sa pead silmas “kui reeglid täpsemalt paika saavad” all? On’s praegustes väga midagi lahtist või määramatut?", mis tundus sinupoolse irooniana. Mulle oli siiamaale jäänud mulje, et hetkel nagu ei ole veel eriti palju võistkondi koos ja käivad alles reeglite üle läbirääkimised. Vabandan, kui see on teisiti.
Minupoolest võib edaspidisest igasugused irooniad ja vihjed välja jätta, aga sel juhul mõlemapoolselt, eks?

Mulle tundub, et mingi auto rivissesattumiseks on vaja neid inimesi, kes selle valmis ehitavad (enamasti nn "mehhaanikud") ja neid, kes selle ehitamise kinni maksavad (enamasti nn "sõitjad"). Need kaks gruppi võivad omavahel kattuda.
Kuna ma ise olen pigem "ehitaja" aga ei välista ka muid rolle, küsisin "sõitjalt", kas ta oleks huvitatud selliste reeglite järgi sõitma, ta arvas, et veidi aeglane klass ja müügikohustus teeb hooaja planeerimise ebakindlaks.

Täpsemalt sinu küsimuste osas: minu isiklik arvamus.

* Müügikohustus, võib olla, aga näiteks peale hooaja viimast võistlust, et saaks tervet hooaega planeerida ja hind võiks olla kõrgem. Kasvõi sinna suurusjärku, et H.E toodud kalkullis selle töö osa ka ära kataks.

* Tehnilised võiks olla vabamad.
Näiteks:
- Kui ECU programm on niikuinii vaba, siis võiks ka ECU olla vaba. Megasquirt või Vems ei ole eriti kallid. Pigem võib olla kallis mingile Peugeot'le vms. autole sobiva chipi leidmine.
- Piduritel võiks pigem ära piirata ketta läbimõõdu a'la mingi 300mm peale. Standardsadulatesse mingi racing klots võib olla üle mõistuse kallis asi (olen ise maksnud peaaegu 300€ mingite VW Ferodo klotside eest) ja kui ta siis kulub ka kiirusega 1kmpl per 4 tundi, siis võtab ikka vanduma küll.

Pakuks, et jätame selle Grassroots'i teema nüüd rahule. Sain juba aru, et kuna see rohkem ehitajatele suunatud challenge, siis praeguse sarja korraldajatele mitte eriti südamelähedane. Aga kui kasvõi Wikipediast selle kohta lugeda, siis eesmärgid kattuvad päris hästi Sportmannergu reeglite punktiga 1.1:
"The main goal of the Challenge is to demonstrate that fun, capable and attractive cars do not have to be expensive."
Üldiselt kipub olema nii, et saadakse seda, mida mõõdetakse. Selleks, et saada odavust, tuleb hinda mõõta.
Kas kaalusite sarja eesmärgina ka varianti "odav ja paljude osavõtjatega"? Kui autosid on rajal palju, siis ikka leitakse, kellega pusida, et sõitmine huvitav oleks.
27.02.2019 at 17:27
hall
 
Sportmannerg
Minu küsimuses reeglite määramatuse osas ei olnud mitte kübetki arooniat. Ja grass roots teema pole mitte vastumeelne, vaid ma ei saanud aru sellest, et kui sa ühest küljest soovitad selle eeskuju järgida ja hinnapiiri $2000 seada ning teisalt ütled, et €4500 (€5000) on liiga vähe.

Küll eeldab see grass roots päris keerulist ja mahukat administreerimist, mida ma veendunud liberaali ja turu efektiivsusesse uskujana :) eelistan võimalusel delegeerida turule (=osalejatele läbi ostuoptsiooni järelvalve teostamiseks kontrolli andmise teel).

Aeglane klass. Jah, ongi pigem aeglane ja seda teadlikult. Sest ta on siiski teatav järglane Mannergute Mõõduvõtule ju. Kiirete ja/või ilma piiranguteta (vähemate piirangutega) klasse meil ju nagu on: superkross, Kumho1600, BaTCC erinevad jaotised kuni TCR ja Gt3 Cup-ni välja.

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
27.02.2019 at 17:45 1 edit. Last edited 27.02.2019 at 17:48 by hall
Lembit
Sportmannerg
No pekki! Mis siin nüüd nii keerulist on?
Grassroots (kas sul mingi speller keerab sinna koguaeg trükivea sisse?) ja Sportmannerg on ju praegu kaks skaala erinevatest servadest klassi. Üks on rahaliselt piiratud vabaklass ja teine reeglitega piiratud standardklass ning ma üritan seletada, et võiks nagu püüda rohkem sinna Grassroots'i poole tulla, sest reeglitega piiratud klassi on sama kiiruse saavutamiseks kallim ehitada ja seetõttu ka müügisumma ehitushuvi tekkimiseks väike.

Praeguse projekti järgi on ta kallim ja aeglasem, kui superkross. Mis idee selle taga on, või mismoodi see turg effektiivselt potensiaalsete võidusõitjate vaba raha sinna Sportmannergusse suunab?

Ja otsene küsimus ka, et kui mitme auto jagu juba praeguseks suunanud on? Seda me näeme, et vähemalt ühe auto jagu. Kas on veel, või see on siis liberaalsete turureeglite kohaselt mingi ülim ärisaladus ja kui ma peaks praegu rellaka autosse sisse laskma, siis võib vabalt ka selguda, et klassi ei tulegi, kuna ainult H.E ja mina tegime autod valmis? Toorikuid nagu garaazis oleks ja varsti oleks paras aega ka keevitama hakata, et juuni alguseks rajal olla.
27.02.2019 at 18:42
hall
 
Sportmannerg
Nüüd sain aru su loogikast seoses krass rootsiga, eelnevast seda küll kuidagi välja ei tulnud.

Turu toimimise all pidasin silmas seda, et potentsiaalsed ostjad sekkuvad juhul kui auto on liiga kallilt ehitatud. Ja kui auto omanik ei soovi, et auto ära ostetakse, siis ta ei kuluta sinna nii palju, et ostjal huvi tekiks. Kuskil on tasakaalupunkt. Ja süsteem töötab nii, et ei tehtaks kalleid aretusi. Jätkuvalt ei saa ma aru, kuidas ta saab minna kalliks kui mõistlik ehitaja ju ei kuluta rohkem kui on lootust tagasi saata?

Rohkem või vähem ehitusvabadust on sama, kui küsida, kas see sari oleks rohkem ehitajate või sõitjate sari. Pole rohkem õiget ega rohkem valet varianti, valiku küsimus lihtsalt. Praegune on pigem vähem ehitajate ja rohkem sõitjate poole kaldu.

Ma olen korduvalt ja korduvalt kuulnud nii S1600, BMW 325 kui muudes klassides praalimist, et vot tulen ja ehitan nii hirmsa raketi, et oioioi, aga siiani pole mitte ükski neist “ähvardajatest” oma superrakette valmis ehitada suutnud või mingeid tulemusi saavutanud. See aga kallutab mind pigem uskuma, et ei tule ka edaspidi mingit supermasinat piiratud tingimustega klassi ;)

Ja mis vastust sa eeldad autode arvu kohta kui pole olnudki konkreetseid tingimusi? Kui oleks praegu hõigatud välja sellised tingimused nagu sa õigeks pead, oleks olukord kuidagi teistsugune?

Edit: kui nüüd teha nii nagu tundub, et su meelest õige (väga vabad tehnilised, müügikohustuse puudumine), siis sõltuvalt sellest, kas kubatuur oleks ka vaba või jääks max 1600cc, jõuaksime vastavalt Baltic Openi või S1600/Kumho1600-ni. Sel juhul kerkib küsimus, miks need, kes sellist lahendust õigeks peavad ei ole juba neis klassides osalemas või kui on, miks nad peaks SportMannergusse üle tulema? Ja kuidas see asi enam üldse Mannergute järjepidevusega haakuks? :)

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
27.02.2019 at 19:21 2 edits. Last edited 27.02.2019 at 22:06 by hall
H.E
  
Sportmannerg
Ma arvan et ostumüügihinna tõstmine grammivõrra ei pruugi olla halb mõte. Lihtsalt selleks, et kindlustada neile, kes ehituse plaani võtavad, vähemalt kulutatud raha tagasi saada.
Ka sellega nõus, et aju võiks olla vaba, kui programm juba vaba on.
Pidurite osas võiks see vähemalt olla kinnitatud otse käändmiku külge ilma mingite vahetükkideta. Ka ise olen kokku puutund selle probleemiga, et suvalisele mannergule ei ole klotse saada.

____________________________
Raketibaas
27.02.2019 at 20:33
Lembit
Sportmannerg
quote:
serõi:Jätkuvalt ei saa ma aru, kuidas ta saab minna kalliks kui mõistlik ehitaja ju ei kuluta rohkem kui on lootust tagasi saata?
OK, eks teeme siis natuke rohkem puust ja rohkem punaseks. Ja kui ikka aru ei saa, eks siis keerame veel värvi peale :)
* Võidusõiduautode ehituse maksavad kinni sõitjad (või sõitjate otsitud sponsorid), mitte ehitajad. Mõni maksab oma tundidega, mõni käib reaalse raha välja.
* Henrik postitas siia konkreetse auto ehitamise eelarve, mis enna auto lõplikku valmimist on juba reegliprojektis pakutud müügihinna ületanud.
Eks võta kätte ja too välja tema postitusest need kulutused, mida mõistlik ehitaja ei teeks.
quote:
serõi:
Rohkem või vähem ehitusvabadust on sama, kui küsida, kas see sari oleks rohkem ehitajate või sõitjate sari. Pole rohkem õiget ega rohkem valet varianti, valiku küsimus lihtsalt. Praegune on pigem vähem ehitajate ja rohkem sõitjate poole kaldu.
Täpselt sama sisu, mis eelmisel punktil. Ehitajad ei maksa auto ehitust kinni. Sõitjad maksavad. Ehitajad teevad seda, mida nende käest tellitakse.
Kui mingi rahasumma eest saab mingi aeglase plännergu, siis ilmselt läheb raha "eespurjedesse" ja võidusõiduautode ehitajad ehitavad omale tänavaautosid, koerale kuuti või libistavad niisama õlut.
quote:
serõi:
Ja mis vastust sa eeldad autode arvu kohta kui pole olnudki konkreetseid tingimusi?
Eeldasin ausat vastust.
Nendele, kes sinu vastusest aru ei saanud, tõlgin:
Nendele tehnilistele tingimustele vastavaid autosid on kolm kuud ja kolm päeva enne esimese võistluse plaanijärgset toimumist valmis 1 (üks)
quote:
serõi:Kui oleks praegu hõigatud välja sellised tingimused nagu sa õigeks pead, oleks olukord kuidagi teistsugune?
Otsene vastus: Jah, vähemalt üks auto oleks sellisel juhul juures.
quote:
serõi:
Edit: kui nüüd teha nii nagu tundub, et su meelest õige (väga vabad tehnilised, müügikohustuse puudumine), siis sõltuvalt sellest, kas kubatuur oleks ka vaba või jääks max 1600cc, jõuaksime vastavalt Baltic Openi või S1600/Kumho1600-ni. Sel juhul kerkib küsimus, miks need, kes sellist lahendust õigeks peavad ei ole juba neis klassides osalemas või kui on, miks nad peaks SportMannergusse üle tulema? Ja kuidas see asi enam üldse Mannergute järjepidevusega haakuks? :)
No ei ole see minu idee olnud... Aga ju ma siis olen kehv seletaja ja voolime siis seda osa ka veidi punasemaks.
Näiteks mingi sarnane kondikava:
* Autosse lubatud kulutada mingi konkreetne summa raha ostetud asjadena (näiteks see 2000€) + turvavarustusele kuluv raha (puur, tool, rool, võrk jne.) + rehvid
* Ehita palju tahad, oma tiimi töö on tasuta. (materjalid siiski lähevad ostuasjadena kirja)
* Kuni kaheliitrised autod (turvastandardid on niikuinii juba kangemad, kui superkrossis ning seega ei tohiks kaheliitrised autod ka selle turva jaoks liiga kiired olla. Lisaks annab see ka võimaluse mõnedele MM klassis kiiretele autodele puur sisse teha. Minuarust olid need alla 1.40 sõitvad autod kõik kaheliitrised.
* Maksimaalsed pikkus, laius, kõrgus.
* Kaalutabel a'la (laenasin superkrossi reeglitest):
kuni 1000 cm3 770 kg
1000 cm3 kuni 1400 cm3 860 kg
1400 cm3 kuni 1600 cm3 1000 kg
1600 cm3 kuni 2000 cm3 1100 kg
* Rehvid lubatud rehvide nimekirjast, nagu V8
* Müügikohustus hooaja lõpus (no näiteks 6000€, et H.E auto ka sisse mahuks). Sellepärast hooaja lõpus, et niimoodi ei saa osa võistlusi raisku minna. Praeguse plaani järgi on kolmanda ja neljanda võistluse vahe alla kuu. No ei jõua reaalselt selle ajaga uut autot ehitada. Isegi see praegune kolm kuud on juba üsna tihe andmine mingite põhitööde kõrvalt.
* Autode performance võrdsustamine boksipeatuse pikkusega.

H.E auto mahuks ilusti klassi sisse. Isegi 210€ eest saaks mingeid kiiremaks tegevaid asju juure osta.

Kuidas selline projekt piirab võidurelvastumist:
Sisuliselt isegi efektiivsemalt, kui "tingimused V8". Kui keegi tahab endale Öhlinsi amordid alla osta, siis seda teha ei saa, kuna eelarvesse ei mahu. Ainult müügikohustusega võidurelvastumist piirates, peaks keegi nende Öhlinsi amortide vastu võitlemiseks selle auto ära ostma. ja see nõuab juba raha olemasolu. Palju meil siis selliseid tiime kohal käib, kellel 5000.- sulas taskus, või niipalju vaba raha pangaarvel.
Ja noh, kui keegi võtab endale nõuks valada vanadest kolbidest F1 väärilise mootori ja ehitada vanast elektrimootorist ning külmkapimagnetitest KERS'i, siis nii vinge auto ostetakse ju selle 6k€ eest kohe ära.
Samas turvapuuri ehitus ning mõistlikul määral ehitamisele kulunud tööd oleks mõistliku hinnaga tasustatud.

Näiteks jaotus:
* 2000€ auto + materjalid
* 1500€ turvapuur koos tegemisega (H.E'l on seal miinimumist veidi popim puur tehtud, miinimumi saaks vast selle hinnaga kätte)
* 2500€ ettevalmistamisele kulunud 100h tööd hinnaga 25.- tund

Või miks mitte ka:
* 3500 auto + materjalid + turvapuur (selleks, et saaks ka kusagilt mujalt tuua juba valmis puuriga auto sarja. Toomise raha muidugi dokumenteeritud ja läheb ka arvesse)
* 2500€ ettevalmistamisele kulunud 100h tööd hinnaga 25.- tund

Miks selline reeglite kondikava minuarust parem oleks: No krt, Kiiremad autod oleks. Ei oleks mingite vanaema saanidega nühkimine. Mis peaks sõitjatel selle vastu olema?
Lisaks arvan ma, et siis võib juhtuda, et tuleb mõni juba olemasolev auto kusagilt kuurialt välja.
28.02.2019 at 02:28
hall
 
Sportmannerg
Müügikohustusel hooaja lõpus pole mitte mingit mõtet, sest sellisel juhul pole paremate autode haisugi viimasel üritusel. Või kui on, siis hoopis kehvema konfiguratsiooniga. Sel juhul võib selle reeglitesse juba kirjutamata jätta. Ja kui muus osas ka reegleid su soovi järgi modifitseerida, siis oleks sobivad reeglid sellised: https://batcc.eu/wp-content/uploads/2016/04/technical-regulations-btc_2019.pdf

Ja võistluskalender on siin: http://batcc.eu/events/

Aga oot, miks see muidu juba stardinimekirjas olev sinine Golf siis seal ei osale? ;)

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
28.02.2019 at 08:38 1 edit. Last edited 28.02.2019 at 08:41 by hall
Lembit
Sportmannerg
quote:
serõi: Müügikohustusel hooaja lõpus pole mitte mingit mõtet, sest sellisel juhul pole paremate autode haisugi viimasel üritusel. Või kui on, siis hoopis kehvema konfiguratsiooniga. Sel juhul võib selle reeglitesse juba kirjutamata jätta.
Ma ei näe hooaja lõpus realiseeritava müügikohustusega probleemi. Selle müügikohustuse sissetoomise põhjus pidi ju olema see, et sarjas võistlevad autod ei oleks liiga kalliks ehitatud ja sellega teistel motti maha ei tõmbaks
Jagada põhilised auhinnad just aasta kokkuvõttes ja panna reglementi, et nendele kandideerimiseks peab viimasel etapil osalema.
Ja kui viimasel etapil osaletakse palju lahjema autoga, siis munadega korraldaja lükkab selle tiimi stardimaksu järgmise hooaja esimese etapi registreerimisel üle laua tagasi ja ütleb, et nad ei ole teretulnud oma autoga.
Mis vahet seal niiväga on, kas see auto/tiim ei osale selle pärast, et tal auto ära osteti, või sellepärast, et teda peale ei lastud? Täpselt samal määral peaks mõjuma selles osas, mispärast ta sinna reeglitesse sisse kirjutatud on. Võidurelvastumise vastu.

quote:
serõi:Ja kui muus osas ka reegleid su soovi järgi modifitseerida, siis oleks sobivad reeglid sellised: https://batcc.eu/wp-content/uploads/2016/04/technical-regulations-btc_2019.pdf
Ja võistluskalender on siin: http://batcc.eu/events/
Võib-olla mul silmad juba vanadusest veidi nõrgad, ja ma lihtsalt ei näe... Paned äkki vähe täpsema viite, mis punktis see ehitamise hinnapiirang seal BATCC reeglites nüüd oligi?
quote:
serõi:
Aga oot, miks see muidu juba stardinimekirjas olev sinine Golf siis seal ei osale? ;)
Kes ütles, et ei osale? Minuteada ikka suund on sinnapoole, et varsti peaks jälle näha olema. Aga täpsemalt küsid äkki sinise golfi omanikult. Sul number kadunud? Helista mulle, ma ütlen.
Miks muidu seda vähe värskemat sinist golfi juba palju kauem võistlustel näha pole olnud?
28.02.2019 at 09:55
hall
 
Sportmannerg
quote:
Võib-olla mul silmad juba vanadusest veidi nõrgad, ja ma lihtsalt ei näe... Paned äkki vähe täpsema viite, mis punktis see ehitamise hinnapiirang seal BATCC reeglites nüüd oligi?

Ma ju kirjutasingi, et kui see hinnapiir nii keeruline olja raske teema on, siis võiks selle üldse välja jätta ja jõuakski mu viidatud reegliteni.

quote:
Miks muidu seda vähe värskemat sinist golfi juba palju kauem võistlustel näha pole olnud?

See ei puutu ju kuidagi teemasse kuna see vähe värskem pole andnud lubadusi stiilis “kui oleks nii nagu talle sobib, siis oleks stardis”.


____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
28.02.2019 at 10:04
opentrack.tqhq.ee foorum : Vaba rada : Sportmannerg   .. 3 4 5 6 7 8 9 ..  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.