register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : Kurvisõiduautod : Honda Civic Type-R EP3 2005   1 2 3  
Poster Message
hall
 
Honda Civic Type-R EP3 2005
Tõnu on kiire, aga tema stiil on paljuski “tavalisest” erinev, mistõttu tema jäljendamine ei pruugi olla kõige lihtsam viis saada kiireks :)

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
08.05.2018 at 22:19
Rouch R
 
Honda Civic Type-R EP3 2005
Tõnu on tõesti kiire, ilmselt teistsugustes liigutustes edu saladus enamasti peitubki.
Tõnu sõite vaadates ma ei proovinud tema sõidujoont õppida, vaid rada. Sõidujoone õppimiseks on juba autod liiga erinevad, minu vaadatud videotes on Tõnul täis võidusõidu BMW M3 GTR, mil minu mäletamist mööda ligi 500 hobust. Mina oma jõuetu esiveolisega sama sõidujoont nagunii sõita ei saa.
09.05.2018 at 00:02
Rouch R
 
Honda Civic Type-R EP3 2005
Täna Tabasalus stopperiga mõõdetuna 46.6
Ei ole selle ajaga väga rahul, kuid kindlasti saab aega kõvasti paremaks, sest rada oli peale supermotosid kahes viimases kurvis hirmus libe.
Ühtlasi sai selgeks see, et kiiresti on uut istet vaja, sest peale käiguvahetust avastasin mitu korda, et käe roolile paneku asemel hoidsin ennast hoopis küünarnukiga istme küljes kinni, lisaks käib põlv vastu roolisammast. Loodetavasti saab uue istme nii palju madalamale, et roolisammas enam ette ei jää.
14.05.2018 at 20:47
Ivalo
 
Honda Civic Type-R EP3 2005
Slikkidega kiire auto ja hea juht 41,xx poolslikid 42,xx. Type peaks 44 sisse sõitma ok tänavarehviga, seega natuke veel lihvid ja on olemas. :)
15.05.2018 at 00:03
Rouch R
 
Honda Civic Type-R EP3 2005
Tegelikult praegu sõidangi poolslikiga.
Rajatingimustest olenevalt sõidan ~2 sek kindlasti maha ja järgmised 2 tuleb enda treeninguga.
15.05.2018 at 09:58
Rouch R
 
Honda Civic Type-R EP3 2005
Täna Tabasalus 46.2. Kiirel ringil sõitsin viimasesse kurvi pidurdusel kahe rattaga rallikrossi, mis auto suht risti teele viskas.
Ajaga rahul veel ei ole, kuid hea uudisena tuleb minu jaoks see, et kõik kiired ringid jäid 0.5sek sisse ja sõit on stabiilne.

Pilt ka ka siia teemasse vahelduseks -
11.06.2018 at 17:32
Rouch R
 
Honda Civic Type-R EP3 2005
Ma pole väga aktiivne kirjutaja olnud ja ega väga palju pole ka auto juures visuaalselt muutunud, kuid selle eest on rada vahepeal omajagu sõidetud.
Võtan vahepeal toimunu kiirelt kokku.

Selle hooaja teine esi klotside vahetus - EBC Yellowstuff asemel tulid ette Ferodo DS3000, Yellowstuffid pidasid küllaltki okeilt vastu ja kui kellegil tekib tahtmine neid proovida, siis võtke julgelt ligi. Taha jäid EBC Yellowstuffid, neid vahetada pole veel vaja.

Sellel hooajal teine õli ja õlifiltri vahetus - Liqui Moly 5w40 täissünt, filtri võtsin esindusest.

Selle hooaja teine õhufiltri vahetus - K&N pestav filter, tagumiku järgi läks auto erksamaks = hingamine paremaks.

Rehvidest - Nankang AR-1 esimesed olid juuli keskpaigaks juba suht siledaks kulunud(üks opentrack ja pooleteist kuu jooksul nädalas vähemalt tund või paar kardiradadel) ja nende lihtsalt taha tõstmise asemel ostsin Rally Estoniale mineku jaoks 2012 kasutatud tänava rehvid millega sõitmine oli suht naljakas, kuid ühtlasi ohtlik, sest tühjadel kõrvalmaanteedel võib nendega väga lihtsasti mõni valearvestus tekkida, eriti kui oled äsja all olnud parema rehviga harjunud. Õnneks mingeid olukordi ei juhtunud aga see teadmine oli peas olemas.
Plastmassist tänarehvile oli mingid soodsat asendust vaja leida, siis muretsesin kasutatud slick rehvid(BFGoodrich tarmac rally 225/40r17), pidamist tuli kohe hunnikute viisi juurde, kuid vihma vaja hoolega vältida.

22.07 opentracki tarbeks sai tagasi alla AR-1, seekord siis esimesed taha jne, kuid õhu ja raja temp oli väga kõrge ja lisaks kulunumate rehvidega sõitmine endaga eelmisest korrast paremat aega kaasa ei toonud, sellel korral jäi parimaks ajaks 1.36.0~~, mis on 0.~ sek aeglasem senisest parimast.
Vähemalt olen paremini sõitma õppinud ja alajuhitavust enam sisuliselt polnud, ning rehv üle ei kuumenenud, ainuke komponent mis koostööd teha ei soovinud oli esimene vasak pidur, mis peale jäi ja autol päris jõuliselt sirgetel hoogu maha võttis(lohutan ennast, et ehk sinna taha jäi ka aja parandus :) ), kuid muus osas pidas auto ilusti vastu ja eemaldatud ABS andur tegi pidurdamise ka mõnusamaks, viimast soovitan kõigile, kes seda veel teinud ei ole, natuke tahab harjumist saada ja alguses kulub kõvasti rehvi, aga kui asi hakkab selgemaks saama, siis on tunnetus tunduvalt parem.
Kuum temp opentrackil mõjus nii, et rajale saabudes olid all ainult sissesõidu saanud DS3000 päeva lõpuks peaaegu otsas, järgmisena võtan proovimiseks Ferodo DS 11.1 klotsid.

Tänud korraldajatele, raja staffile ja teistele kes enda kohal olemisega selle ürituse seekord ja alati väga mõnusaks teevad.
Miljardi tänu Veikole (HoCi), kes pidurite, õlide, filtrite ja igast muu nõuga super palju abiks olnud! Kui midagi ägedat vaja, siis soovitan alati Veiko poole pöörduda.





Kõik OT 55 pildid (tänud pildistajale) https://nis.nikonimagespace.com/html/guest/en/index.html?g=VnDucYll9hH86u8RRHCXx5vsu1WEOCG5LFDgQQjNdi3fOSjiFLulq2Pcx23uXjUuVlcWzoutv5pMrFvHYU-52g&r=0#grid
18.08.2018 at 23:59
Rouch R
 
Honda Civic Type-R EP3 2005
Eile Tabasalus 45.8


(Kui vaja pilti suuremalt vaadata, siis saab peale klikata)

Valge sõitis 43,~~.
Valgel 2.4 mootor, millel ta arvas olevat umbes 180kw, aeglasem ülekanne ja KW competition coilid. Aeglasem ülekanne lubas valgel sõita rada läbi kahe käiguvahetusega, mina pidin tegema 6 käiguvahetust et vtec enda kasu saaks näidata.
Mõlemad autod poolslikkidel.


Viimase OT ajal tegelesin tööga ja rajale tulek lükkus selle tõttu edasi, seega üritan nüüd leida uut vaba hetke ja sobivat ilma, et autoga veel sellel hooajal Pärnus ära käia ja ilma peale jäänud pidurita aeg kätte saada. Supportide vahetus andis olematute sirgetega lühikesel Tabasalu rajal 0,4 sek parandust ja olen kindel, et Pärnus saan parimast vähemalt sekundi maha, ilmselt rohkemgi.
14.10.2018 at 12:39 2 edits. Last edited 17.10.2018 at 21:24 by Rouch R
Rouch R
 
Honda Civic Type-R EP3 2005
Suvine stiilinäide Tabasalu esimese kurvi läbimisest...


Downshift ja trailbraking töötasid muidu poolslikiga selles kurvis hästi, aga kui plastmassist tänavarehviga sama üritada, siis saab tulemust videost näha.
See on juba tegelt teine ring sellise stiiliga ja tahtlikult esile toodud, aga esimesel ringil oli korralik rool lukuni keeratud drift mille ma pidin põhjagaasiga ära päästma, see tuli korraliku ehmatusena ja seda kahjuks purki ei õnnestunud püüda.
14.10.2018 at 14:40
hall
 
Honda Civic Type-R EP3 2005
quote:
Kiirem ülekanne lubas valgel sõita rada läbi kahe käiguvahetusega, mina pidin tegema 6 käiguvahetust

Pikem ülekanne peaks just miinus olema ja sinul lühemaga eelis.

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
17.10.2018 at 08:44
Rouch R
 
Honda Civic Type-R EP3 2005
quote:
serõi:
quote:
Kiirem ülekanne lubas valgel sõita rada läbi kahe käiguvahetusega, mina pidin tegema 6 käiguvahetust

Pikem ülekanne peaks just miinus olema ja sinul lühemaga eelis.

Mina loen Honda paljude plusside juures suurimaks miinuseks vteci ja üldisema kiiresti sõitmise juures miinuseks kiirenduse puudumist, mis tuleb esile käigu vahetamise hetkel. Valge sai mootorit hoida vteci piirides vähemate käiguvahetustega, sirgetel annab see kindlasti eelise.

Võibolla ma ei saanud su mõttest praegu täpselt aru, või ajan ise lühema ja pikema ülekande omavahel segamini, aga minu mätta otsast vaadatuna tundub vähem käiguvahetusi rajal sõitmiseks kiirema variandina.
17.10.2018 at 14:11
hall
 
Honda Civic Type-R EP3 2005
Kiirem ülekanne = suurem tippkiirus, pikemad käigud, nõrgem kiirendus, keerulisem hoida mootorit täpselt soovitud pööretevahemikus. Aeglasem ülekanne kõik eelnevale vastupidine. Kähkusõidul on üldjuhul lühike (aeglane) ülekanne eeliseks. Ehk mulle tundub, et sul on veidi tagurpidine arvamine ;)

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
17.10.2018 at 16:45
TCOFF
Honda Civic Type-R EP3 2005
Seda valget ehitati kunagi miilisõiduks, see on kiire ülekande põhjuseks. Suurem võimsus kompenseerib natukene kiirest ülekandest kaotatud kiirust.

Olen selle sama valgega ühe päeva auto24ringil sõitnud 4.05 ülekandega(originaal on 4.7) ning teise sama võimsaga, mille ülekanne on 5.46 ning viimane variant sobis palju paremini. Kardirajal on aeglane ülekanne veel suurema eelisega.
17.10.2018 at 17:20
Rouch R
 
Honda Civic Type-R EP3 2005
Mul on need kaks kuidagi omavahel segi läinud jah. Parandan ennast, valgel oli minu omast aeglasem ülekanne ja tema vajas ainult ühe kurvi jaoks teist käiku.

Tabasalus valget kohates ütles omanik ülekandeks 5..., täpsemalt ei mäleta, seega ilmselt vahetab ta neid ülekandeid sama tihti kui mina enda omal rehve.
17.10.2018 at 21:05
hall
 
Honda Civic Type-R EP3 2005
Kui ta pidi vähem käike vahetama, siis pidi tal ikkagi kiirem ülekanne olema.

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
17.10.2018 at 21:07
Rouch R
 
Honda Civic Type-R EP3 2005
Enamus kohtades kus mina sõitsin teisega, sõitis tema kolmandaga. Mina oma tehase ülekandega olen teisega pidevalt piirajas, aga kolmandaga ei jõua jälle korralikult vtecini. Aeglasema ülekandega püsib kolmandaga enamuse ajasti ilusti õiges pöördevahemikus.
17.10.2018 at 21:08 2 edits. Last edited 17.10.2018 at 21:13 by Rouch R
Rouch R
 
Honda Civic Type-R EP3 2005
Täna 1.33.163, kokku umbes ~2.8 sek parandust võrreldes senise parimaga.
Rehvid Nankang AR-1. Juhist tahapoole sisu eemaldatud, kõik muu stock.

Tuleb välja et vanarahvas ei ajagi alati segast juttu ja pidur ongi kiiruse surm...

20.10.2018 at 18:36 1 edit. Last edited 20.10.2018 at 21:40 by Rouch R
Rouch R
 
Honda Civic Type-R EP3 2005
Auto on alates eilsest tagasi Tallinnas ja müügiks!

Müügiga kiiret ei ole ja jätkan rajal sõitmist.
Nädala-paari jooksul on tulemas suur hooldus:
Sillastend (ja uued Federal Fz201 rehvid, väärtus 585€ + transa),
õli ja õlifiltri vahetus (LM 5W-40 täissünt, õli letihind on 73€/5l),
pidurivoolikute vahetus (armeeritud Goodridge, väärtus 90€ + transa),
piduriõli vahetus (Castrol SRF Racing),
jahutuslõdvikute vahetus (silikoon),
termostaat,
jahutusvedeliku pump,
jahutusvedelik,
küünlad,
kütusefilter,
rihmade, rullikute ja pingutite kontroll,
roolivõimu voolikute ja süsteemi kontroll,
veermiku ja jõuülekande kontroll,
tagumiste pidurisupportide kontroll.

Esipiduritele tuleb tõenäoliselt ka lisajahutus.
Auto läks oktoobri lõpus talvekorterisse ja hetk ennem seda sai täieliku kontrolli(ja mõni aeg ennem seda korraliku hoolduse, mootori õli, kkasti õli, pidurisupportide, klotside ja filtrite näol) kus kõik oli korras ja midagi vahetada pole vaja, kogu hooldus saab tehtud ette hooldamisena ja ükski asi tegelikult vahetust ei vaja. Ka kerel puuduvad märgid mis peaksid muret tekitama.
Alati kasutatud VÄGA kvaliteetseid osi.



Hind ennem suurt kevadhooldust 5000.-, peale seda 6000.-, siit & sealt saab ka tingida. Hind on tehtud arvestusega, et autol on iluvigu ja puudub ÜV, sest sisu on välja võetud (aga täiesti korras ja olemas).

Kuna müügiga väga ei kiirusta, siis pole ka a24 kuulutust veel teinud, aga kui tuleb, siis lingin ka siia, kuid selles teemas on auto kohta juba praegu rohkem infot kui a24 kuulutuses oleks.
Müün, sest on aeg edasi liikuda suurema jõunumbriga tagaveolise peale.

Edit: Autol Jaapani siseturu kkast LSD'ga!

5628546kolm
Toomas

Edit: Ei müü enam
23.03.2019 at 13:29 2 edits. Last edited 06.10.2020 at 09:09 by Rouch R
Rouch R
 
Honda Civic Type-R EP3 2005
Suve keskel sai auto endale uue vedrustuse KW Competition näol, mis tõi koos Federal FZ-201 rehviga ajaparandust Tabasalus ligi 1.5 sek, mis omakorda andis suure lootuse ka Audrus isikliku parimat tunduvalt parandada. Reedel läksingi rind kummis uut rekordit püstitama, kuid auto käitub võrreldes varasemaga palju ebakindlamalt, see tähendab, et kurvi sisse keeramisel (trailbrake) viskab autol lootusetult külglibisemisse, tänu sellele suutsin ka kolmel korral rajalt välja lennata. Kurvi sisse keeramise alguses pidurdamine tähendas kindlat väljasõitu, sellega suutsin isegi kohaneda aga see, et sirgel pidurdamisel oli kohati tunne, et auto hakkab viltu kiskuma võttis julguse ära ja uus "suur" rekord kujunes tühiseks, eelmises parimast ajaparandust, umbes 0.2 sek.
Minu jaoks on selge see, et tagumised rehvid ei saa piisavalt soojaks ja esimestel ringidel kutsusin teadlikult kergelt ülejuhitavust esile, et tagumiste rehvide temp kõrgemaks saada, kuid auto käitumine oluliselt ei paranenud. Kuidas seda olukorda parandada saab?

____________________________
E55
06.10.2020 at 09:23
Garfield
  
Honda Civic Type-R EP3 2005
quote:
Rouch R: et kurvi sisse keeramisel (trailbrake) viskab autol lootusetult külglibisemisse,
Kas pidurite balanss ei ole paigast ära? EDIT: Vedrustuse muutmine ei lase tagaotsa piduriregulaatoril töödata? Võib ka see olla, et tagarehv ei "tööta". Aga minu lihasmälu ütleb seda, et see hetk, kui sul nö. saba lendu hakkab minema, peaks gaas juba põhjas olema (tagaots saab pidamist kohe juurde). Võibolla on ikkagi sõidu küsimus, et kasutad tailbrake liiga palju.

____________________________
Focus RS
06.10.2020 at 09:34 1 edit. Last edited 06.10.2020 at 09:35 by Garfield
HoCi
  
Honda Civic Type-R EP3 2005
Mis sillaseade sul sai nüüd? Äkki sai suure raja jaoks liiga hästi "keerav", mis sobib rohkem väikesele rajale. Mul viimasel Best Lap'il võis ka olla sama teema, et seade sai tehtud Tabasalu jaoks aga suurel rajal oli auto liiga ebastabiilne.

____________________________
Porsche 911 Turbo X50 02'
Ex: Honda Civic VTi 1,6T
06.10.2020 at 11:41
Ivalo
 
Honda Civic Type-R EP3 2005
Need fz-201 rehvid on minu hinnangul viletsad. Ainsad positiivsed asjad on tugev külgsein ja fakt et nad ei kulu. Ma enda 8 aastat vanad rehvid võtsin lihtsalt lõpuks alt ära, ei saanudki otsa aga olid külmana ohtlikud. Lisaks olid need rehvid raskemad kui analoogid, mis jõuetu auto all annab kohe tunda. Ûhesõnaga, kui nurgakaalud ja sillaseaded paigas ja auto ikka närviline, proovi teisi rehve.
06.10.2020 at 16:59
trs200
Honda Civic Type-R EP3 2005
Kui ma nüüd ei eksi, siis 8 aastat tagasi polnud fz-201 veel saadagi. Federal (nii fz-201 kui uus 595) hinna ja kvaliteedi suhe väga hea ning tegelikult on nad kergemad kui igasugused driftimiseks toodetud sarnase hinnaga hiinakad. Loomulikult on palju paremaid rehve, aga 595 puhul saab terve jooksu ühe hea rehvi hinnaga ja fz-201 puhul on hinnavahe umbes 2x ja ringiajad pole halvad.
06.10.2020 at 17:42
Ivalo
 
Honda Civic Type-R EP3 2005
Kiire google andis et 201 tuli 2010. 595rsr oli mul enne 201tesid ja nende headus mind 201tesid ostma ajendaski. Igatages oli pettumus suur. Võibolla oli vale segu, aga tööle ma neid ei saanud ei 1200kg ega hiljem ka 1400kg auto all.
Ma keeraks civicul veermiku paika, prooviks natuke amortide seadistusega asja paremaks saada ja siis viimasena vahetaks rehvid välja.
06.10.2020 at 20:11 1 edit. Last edited 06.10.2020 at 20:48 by Ivalo
trs200
Honda Civic Type-R EP3 2005
Võibolla siis on sattunud mingi imelik jooks või on aastate jooksul segu muudetud, sest praegusel hetkel ma ei oskaks selle raha eest küll midagi paremat/kiiremat soovitada.
Kui tagumisi ei saa soojaks (tuleks mõõtmise teel ikkagi veenduda), siis on variant taha pehmem segu (FZ201 on medium ja soft olemas mälu järgi, kui hetkel medium), sillaseadetega hakata kompromissitama või sõidustiili muuta. Kui pärast rehvide ja vedrustuse vahetust muutus asi, siis ilmselt on ikkagi rehvirõhud, pidurite balanss, KW seaded ja/või sõiduvõtted. Tuletaks meelde, et ilma videoteta sõidust on rahval siin igav ennustada ja teisi õpetada :D
06.10.2020 at 22:05
opentrack.tqhq.ee foorum : Kurvisõiduautod : Honda Civic Type-R EP3 2005   1 2 3  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.