register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : BMW 325 Cup : BMW E36 325i CUP   1 2 3 4 5 6 7 ..  
Poster Message
que
 
BMW E36 325i CUP
Endal tekkis mõte reegleid ja eelmist jutulõnga vaadates, et läheb käest ära, nüüd aga peebu, Silweri ja devilc'i poste vaadates hakkaks nagu taas midagi koitma.
Selline mõte siis võhiku poolt, kes ise ehitada ei oska.
04.11.2007 at 11:38
Ivalo
 
BMW E36 325i CUP
Minu hääl läheb samuti Silvri ettepanekutele. Sellest on siin juba ka korduvalt juttu olnud, et ärme aja aja keeruliseks. Sedaan e36 325 ja kogu lugu!
Ja enamus asju originaalid ning nagu Peep mainis kaalu võibolla võimalusel vähendada, siis saaks kiiremini edasi. Kui enamus asju peavad originaalid olema, on ka lihtsam kontrolli teostada.
Ja nagunii on Eesti nii väike, et kui keegi oma masinal midagi ära näppida laseb on see paljudele juba enne teada kui auto garaažist välja sõidab.:)
04.11.2007 at 12:21
wirx
  
BMW E36 325i CUP
kas see summuti ümber ehitus just kõige parem mõte on - vabalt hingavana saad juurde heal juhul 3-4hj ning mõned nm, samas maksad korraliku sumpsi eest 10k+ lisaks pead veel db mõõtma
pole nagu eriti paigas hind ning sõidu omaduste paranemine.
Chip annaks sama või parema tulemuse tunduvalt väiksema summa eest (1-3k eest saab chipi)
+1 kindla keretüübi poolt, sest mis mõtet on vähem raha kulutada(15k maksavad sedaanid vähem) ning saada aeglasem auto(sedaan) kes vähegi võidusõidu pärast sõitma hakkab valiks kupee(kergem ja parem kaalujaotus) pealegi on sedaane tunduvalt rohkem saada
Aga kuidas kontrollida üldse kas on chipitud? E36 on EEPROM, mille saab eemaldada ajust, programmaatoris uue softi peale panna ning kenasti tagasi istutada ajju sedasi, et keegi ei tee ühegi valemiga kindlaks, et kas on nüüd uus soft või originaal(minu teada on erinevatel aegadel väga mitmeid originaal soft välja lastud ehk siis 1:1 ei saa koodi võrrelda mõne teise originaaliga). Teades, et e36 325 on tuunijate lemmik ei saa ka kuidagi kindel olla, et chipitud auto otsa ei satu.

____________________________
Soodsad sülearvutid siit --> Sülearvutid Laptopid.ee
Rinka huviline küsigu kindlasti % alla
04.11.2007 at 12:35
rolantsik
BMW E36 325i CUP

1.1.BMW 325 klassis võib kasutada vaid BMW E36 325i sedaan ja kupee kerega autosid.

Selle vastu ei tohiks vist küll kellegil olla,kui ehitatakse 316 kerele.

2.9.1 Radiaator ja tema maht on vaba.Radiaatori asukoht peab olema originaal. Lisajahutusventilaatorid on lubatud. Ekraani võib paigaldada, kui sellega ei kaasne kere tugevdamist.

Kuumaks mineku vastu on vaja igaksjuhuks võidelda.


3.2.2 Juhiukse metallosa peab säilima algsena.

Ei ole küll rally N rühma reegleid,aga see kes seal sõita tahab,peaks kõrvalistuja ukse metallosa jätma alles.Sellega peaks lihtsalt rally kodanikud arvestama.

3.2.4 Küttesüsteemi võib eemaldada, soovituslik on ta alles jätta.

Ringraja sarjade reeglites on minu arust selle kohta öeldud,et autos peab olema selline süsteem,mis tagab selle,et juhi vaateväli on olemas.
Et see on igaühe enda asi,kuidas see sündima saab.Mõistlik on alles jätta.


3.3 Aerodünaamilised detailid

Koorikud on ikka igaühe enda asi,mis külge paneb:originaali või mitte.Selgelt on ka välja öeldud,et stange alune tala peab alles jääma.

3.5.3. Õhuvõtt peab olema originaal, mingeid muudatusi selles teha ei tohi. Õhufilter on vaba, kuid peab olema originaali mõõtmetega sarnane element. Õhufilter on kohustuslik.

Õhufiltri idee oligi,et kõik originaal jupid peavad küljes olema.Ja filter on vaba(paneeltüüpi)
Kui mul oli kunagi 325 BMW,siis seal ei olnud paberfilter sees,vaid täitsa tehase originaal pestav.


3.5.6 Siduri korv, ketas ja hooratas on vaba, kuid nende miinimumkaal peab olema …. Kg


Sidur ei pea kindlasti vastu,aga kui jätta orig.hooratas ja korv ning ketas on vaba,siis peaks saama.Orig.hoorattal on siis lubatud leevendi ära võtta.

3.10.1 Amortisaatorid ja vedrud on vabad. Amortisaatorid ei tohi olla reguleeritavad ega lisareservuaaridega. (Mittereguleeritavaks loetakse amortisaatorit mida ei saa reguleerida auto küljest eemaldamata) . Coilover vedru eelpinge reguleerimine on lubatud.

Amort ja vedru peaks ikkagi sellises piires vaba olema,mis reeglites öeldakse.


3.12.6 ABS on keelatud ja selle juhtplokk tuleb autolt eemaldada.


ABS ja võidusõit ei käi kokku :)


Stabikas kindlasti originaal!

Tavalise kummiga liigub vihmas oluliselt kiiremini,kui selle Toyo kummiga.











04.11.2007 at 12:53
rolantsik
BMW E36 325i CUP
quote:
wirx: kas see summuti ümber ehitus just kõige parem mõte on - vabalt hingavana saad juurde heal juhul 3-4hj ning mõned nm, samas maksad korraliku sumpsi eest 10k+ lisaks pead veel db mõõtma
pole nagu eriti paigas hind ning sõidu omaduste paranemine.
Chip annaks sama või parema tulemuse tunduvalt väiksema summa eest (1-3k eest saab chipi)
+1 kindla keretüübi poolt, sest mis mõtet on vähem raha kulutada(15k maksavad sedaanid vähem) ning saada aeglasem auto(sedaan) kes vähegi võidusõidu pärast sõitma hakkab valiks kupee(kergem ja parem kaalujaotus) pealegi on sedaane tunduvalt rohkem saada
Aga kuidas kontrollida üldse kas on chipitud? E36 on EEPROM, mille saab eemaldada ajust, programmaatoris uue softi peale panna ning kenasti tagasi istutada ajju sedasi, et keegi ei tee ühegi valemiga kindlaks, et kas on nüüd uus soft või originaal(minu teada on erinevatel aegadel väga mitmeid originaal soft välja lastud ehk siis 1:1 ei saa koodi võrrelda mõne teise originaaliga). Teades, et e36 325 on tuunijate lemmik ei saa ka kuidagi kindel olla, et chipitud auto otsa ei satu.


Kas sellist chipi 325-le on olemas,mis pöörete piiriku paigale jätab?
04.11.2007 at 12:54
wirx
  
BMW E36 325i CUP
see on puhtalt progemise küsimus...mul kunagi e36 316-l oli 3tk neid chippe, vahetuseks kulus 3-4 minutit
originaal
piirikuga natuke jõudu juurde andev
ilma piirikuta tuntavalt jõudu juurde andev ja rohkem kütust tarbiv

välimuselt olid kõik identsed ja tavalised 32pin(vist) chipid, mis käisid pesasse-välja tõmmates-lükates

õnneks piiriku olemasolu ja täpset RPM-i on võimalik suht lihtsalt kontrollida

____________________________
Soodsad sülearvutid siit --> Sülearvutid Laptopid.ee
Rinka huviline küsigu kindlasti % alla
04.11.2007 at 12:59 2 edits. Last edited 04.11.2007 at 13:01 by wirx
xjan
BMW E36 325i CUP
UK või USA sarnases sarjas tehti ajudega nii, et suvalisel hetkel võis kohtunik tulla ja autode vahel ajud vahetada või anda kasutamiseks valmisostetud sobiva orig. aju. Teine variant on plommida, diag. pordi kaudu minu teada neid masinaid ei proge...

____________________________
BMW 1M ...
04.11.2007 at 13:41
rolantsik
BMW E36 325i CUP
quote:
xjan: UK või USA sarnases sarjas tehti ajudega nii, et suvalisel hetkel võis kohtunik tulla ja autode vahel ajud vahetada või anda kasutamiseks valmisostetud sobiva orig. aju. Teine variant on plommida, diag. pordi kaudu minu teada neid masinaid ei proge...


Tehnilisel võiks olla küll paar aju kohvris kaasas.
04.11.2007 at 13:46
wirx
  
BMW E36 325i CUP
aga kas poleks mõtekas lubada pöörete piirikuga chippimine
auto käitumine rajal paraneb
kui kõigil on 325-d siis on chipi hind pmst ainult mõne chipi maksumus(erinevad aastakäigud jms), programmaatori saab mõnesaja eest ning tuld kopeerimisele
kaob ära vajadus kindlaks teha, kas on originaal chip
pealegi ei saa kunagi kindel olla, et ostes sul originaal peal on
kuidas soomes see chipimise teema tehtud on?

neid ajusi peaks tehnilisel rohkem olema, sest vähemalt 316-l oli 5+ erinevat varianti ajudest ja pannes teise aju lihtsalt mootor ei läinud tööle(erinevad aasta arvud jms mõjutasid)

lugesin seda eelmist teemat ka - xjan sul peaks olema suht lihtne tõsta olemasolev tehnika mõne sedaani peale(kasvõi romulast ostad) ning hind tuleb ikkagi way soodsam, kui kõigil teistel, kellel pole e36 325-si ;)

____________________________
Soodsad sülearvutid siit --> Sülearvutid Laptopid.ee
Rinka huviline küsigu kindlasti % alla
04.11.2007 at 13:51 1 edit. Last edited 04.11.2007 at 13:53 by wirx
peep
 
Moderator
BMW E36 325i CUP
Mäletan ähmaselt, et kui meph enda 318 325 tegi, siis seal pidi igavese hulga detaile ära vahetama, et see masin oleks nagu tehasest tulnud 325 või oli tal 328 ?

Seega, kui lubada ümberehitus väiksema mootoriga autost, siis peaks olema reegel, et auto peab kõikide detailide poolt vastama 325 komplektsusele. Sest vaevalt sarja korraldajad ja ürituste korraldajad tahavad rajale mingeid kahtlaseid hübriide, kus pooled jupid on võrrimootori jaoks optimeeritud. Samas, täna ei ole kellegil sellist rajaautot ja kui hakata nullist ehitama, siis mingit eelist väiksema mootoriga kere kasutamine ei anna ehk sellise tegevuse lubamine tekitab lisatööd tehnilisele aga ei anna mingit efekti kulude ja seega osalejate arvu suhtes. Ehk ega eriti pointi pole seda lubada ega ka niimoodi teha.
04.11.2007 at 14:05 1 edit. Last edited 04.11.2007 at 14:05 by peep
rolantsik
BMW E36 325i CUP
quote:
wirx: aga kas poleks mõtekas lubada pöörete piirikuga chippimine
auto käitumine rajal paraneb
kui kõigil on 325-d siis on chipi hind pmst ainult mõne chipi maksumus(erinevad aastakäigud jms), programmaatori saab mõnesaja eest ning tuld kopeerimisele
kaob ära vajadus kindlaks teha, kas on originaal chip
pealegi ei saa kunagi kindel olla, et ostes sul originaal peal on
kuidas soomes see chipimise teema tehtud on?

neid ajusi peaks tehnilisel rohkem olema, sest vähemalt 316-l oli 5+ erinevat varianti ajudest ja pannes teise aju lihtsalt mootor ei läinud tööle(erinevad aasta arvud jms mõjutasid)

lugesin seda eelmist teemat ka - xjan sul peaks olema suht lihtne tõsta olemasolev tehnika mõne sedaani peale(kasvõi romulast ostad) ning hind tuleb ikkagi way soodsam, kui kõigil teistel, kellel pole e36 325-si ;)


Mõistlik oleks vist tõesti teha nii,et chip on lubatud,kuid pöörded peavad olema 6500 ?
04.11.2007 at 14:17
Silwer
BMW E36 325i CUP
rolantsik, ma sain aru et tegemist pidi olema odava ringrajaklassiga. Need reeglid mis on praegu valmis kirjutatud ei taga midagi odavat ja ei taga nad ka võrdeid autosid.

PS! sellist asja nagu originaal pestav filter ei eksisteeri http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=BF31&mospid=47430&btnr=13_0370&hg=13&fg=20

____________________________
BMW 325i E30 2,7 Turbo & BMW E46 S54 SMG VF570 supercharged & BMW F25 X3
04.11.2007 at 14:25
Jörm
 
BMW E36 325i CUP
Nii parandatud versioon 2.0 on samas kohas üleval. Kohe kirjutan kommentaare kah kõigile

____________________________
Amper Racing
04.11.2007 at 14:26
rolantsik
BMW E36 325i CUP

PS! sellist asja nagu originaal pestav filter ei eksisteeri http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=BF31&mospid=47430&btnr=13_0370&hg=13&fg=20


Vot ei tea,minu autol oli BMW orig.detailidega sarnaselt märgistatud(BMW logo,tootenrid) pestav filter.
04.11.2007 at 14:35
rolantsik
BMW E36 325i CUP
quote:
Silwer: rolantsik, ma sain aru et tegemist pidi olema odava ringrajaklassiga. Need reeglid mis on praegu valmis kirjutatud ei taga midagi odavat ja ei taga nad ka võrdeid autosid.

Mis seal ei taga odavust ja võrdsust?
04.11.2007 at 14:37
tull
BMW E36 325i CUP
Ettepanekud bensiini osas: Kas oleks mõeldav paikka panna konkreetne bensiinijaam, kust tuleb osta bensiin.
Oluline, et tekiks kontrollivõimalus kasutatava bensiini osas: peaks olema mingi miinimumkogus, mis peaks paakidesse alles jääma peale sõidu lõppu (laborites palju vajalik kogus peab olema, analüüside tegemiseks?).
Ei kujuta ette, kui utoopiline oleks võimalus mõne tarnijaga kokkuleppele saada, kes kasutatava (loodetavalt soodushinnaga) bensiini kohale tooks (vastutasuks ehk reklaam autodel).
Edit: Konkreetse bensiinijaama mõte seisneks: ühine bensiin kõigil (seega võrdsed tingimused), samas peaks ka kontroll kiitestriga lihtsam olema.

____________________________
cavalier 91
04.11.2007 at 14:37 1 edit. Last edited 04.11.2007 at 15:30 by tull
-XR-
BMW E36 325i CUP
Kuidas selle mitme sõitja teemaga jääb?
Tuleb võimalus vahetustega sõita või jäätakse ära?

Juppide koha pealt ma arvan, et võiks täiesti konkreetsed jupid olla lubatud,
mida võib tehasejuppide asemel kasutada.
Tootekood ja tootjad kirja ning pole mingeid arusaamatusi.
(vedrustus, rehvid, sidurikettad jne..)

Kui kõikidel autodel peavad olema näiteks sama tootja jupid,
siis saaks kindlasti ka maaletoojatega kaubale parema hinna suhtes ning reklaami eest vbl midagi ka tasuta.
Siis tasukski vbl alguses tootjad selle järgi valida, kes parema diili teevad.

Bensiini võiks Statoilist võtta. Kõige puhtam. Ehk saab nendelt ka mingi parema hinna välja kaubelda,
tingimusel, et kõikidel autodel on Statoili kirjad peal.

Või tahate siiski kõik hakata ükshaaval sponsoreid ja koostööpartnereid otsima?


04.11.2007 at 14:58 2 edits. Last edited 04.11.2007 at 15:02 by -XR-
onuuno
  
BMW E36 325i CUP
Huvi pärast tahaks teada kui palju kodanike siin foorumis kirjutajatest oleksid 2008a 100% sõitjad selles sarjas.
04.11.2007 at 15:17
Jörm
 
BMW E36 325i CUP
Jääb siis sedaan vaid. Mul on juba praegu kõrini nendest ärplejatest kes justkui tuleks touringu ja compactiga rajale. Eks ma öelnud kohe alguses, et sellest head nahka ei tule.
Rehvid ja veljed läksid eraldi peatükiks. Ärme seda numeratsiooni esialgu nii piinlikult hetkel vaata, üritaks sisu paika saada. Velg on vaba, mõõdud on ees, kes tahab osta 30k või kallimad magneesiumid alla, no andku minna! Samas võib osta kusagilt tutika veljeringi 4k eest, kui ta originaal ei pea olema. Sekundit keegi sellest kusagilt ei võida. Ise soovitan teil vaadata suht suure kodaraga velgi, sest ühe originaaliga mis on hirmus tihe tekkis piduri jahutus probleem. Offset pole oluline, koopast välja rattad tulla ei tohi ja koobast muuta ei tohi.

Paakide kohta ei oska midagi muud kirjutada, 92 pannil igatahes väga seda kuivale jäämist ei täheldanud, mitu korda sõideti suisa tilgatuks, nii et auto jäi rajale. Samas ta miski 10 viimase liitriga hakkab kergelt puterdama küll.

Kütuserõhku on lihtne kontrollida, see võtab mõni minut aega ainult. Regulaatori saavad peenemad viilijad kindlasti ümber teha, ehk rõhku tõsta, mis sama programmi puhul annab rikkamat segu, mitte et seda ilmtingimata vaja oleks. Ühesõnaga igasugune mootori ja aju viilimine on kurjast ja näitab isiku austuse puudumist teiste osavõtjate suhtes. Seetõttu saavad rajaääres lintshimised tavapäraseks kui midagi sellist leidub.

Kogu pritse panin originaaliks, roolivahtus muidugi lubatud, selle suure barankaga on maru kehva seal tiirutada. Rooliülekande peale ma esialgu küll ei läheks, tegemist on suhteliselt kalli vidinaga ja suurel rajal sõites pole vaja seda rooli enivei nii palju kruttida.

Radikas ei anna jõudu, sestap muidugi on lihtsam sinna originaal jätta aga kui keegi sinna ka midagi muud panem siis on see tema isiklik tragöödia. Hoogu sealt minu arvates küll ei tule.

Kõigile kes esimesel korral aru ei saanud: selles klassis saab olema tipp turvavarustus. Seda kahel põhjusel: esiteks tuleb sinna kari algajaid kes pole veel oma vitsasid kõrvuti sõitmisel kätte saanud ja teiseks tulevad samad nõuded varsti kõigis teistes klassides ringrajale kah. See puur on meile kohustuslik 2008, teistele 2009. No öelge mille kuradi pärast peaks me üheks aastaks ehitama auto millel on kehvem puur ning siis kulutame oma susse ringrajakomiteesse halama minemiseks, et meil on juba siuke puur sees ja et kui nüüd peab ümber tegema, siis keegi rajale enam kunagi ei tule, sest see on nii kallis. Ma olen seda 10 aastat näind ja ei viitsi seda rohkem kuulata. Teeme autod sellised, et meil ei ole vaja 5 järgmist aastat midagi muuta ja kõik kes korra rajale on tulnud ei pea järgmisel aastal enam halama kuidas kalliks läheb. Ja auslt öeldes on viimastel aastatel ikka liiga palju mehi kasti läinud.
Kustuti: meil on originaal bensutorud, paak, piduritorud ja voolikud lubatud. See on suhteliselt tuleohtlik kombinatsioon ja kui te olete katuse peal, uks on kinni kiilunud ja kapotialt hakkab leek paistma, siis olete mulle tänulikud selle 5000 kroonise kindlustusmakse eest. Esimene kohtunik kjõuab teieni võibolla mõne minuti pärast ja siis on küsimus, et kas ta ka koos kustutiga sinna jõuab ja kas ta sellega tule ka kustutatud saab. Ja jällegi tulevad need nõuded nagunii kõigile varsti, ehk pole mõtet jamada. Niigi sai kehtivuse arvelt juba teene tehtud, et iga 2 aasta tagant ei pea teda vahetama, vaid kontrolli viima.

Ajusid saab kontrollida ja vahetada jne. Küsisin spetsialistilt, ütles, et karv külge ja on kohe pilt selge kas seal on mingi teine programm. BMW kohta täpselt ei tea, aga teatud GMi ajudega on see küll nii lihtne. Kontrollimise loogika on: kes on kiire, seda peab vaatama. Üldine komme on, et kui sind on üks kord põhjalikult üle vaadatud ja kõik on õige, siis järgmistel kordadel ei ole ilmselt vaja sind enam torkida. Jah mootori võib ka raja ääres lahti võtta, võib ka plommida ja siis on sinu asi kuidas sa tehnilise delegaadi enda garagesse saad ja seal tema silme ees asja lahti võtad. Kõik lahtivõtmised peab oma mees tegema, kohtunik on kõrval ja kontrollib. Need on juba väga pikalt kehtinud reeglid ringrajal. Kes on viimane, seda ilmselt väga ei vaadata, sest ta võib ju kogu oma raha eest vidinaid osta, aga kui ta sõita ei oska, siis ta ka sohiga midagi ei võida.

Kaalumine on elementaarne ja seda tehakse peale kvalifikatsiooni ja peale sõite igal normaalsel võistlusel. 1300 on see kuhu ma vaevu jõuaks oma kupeega, ehk ma peaks sealt veel kõiksugu jama maha keerama, et suurem puur ja kustuti sisse panna. Kiirust tuleks muidugi rohkem kui me 1200 teeks, aga see on juba 50-100 töötundi juurde ja ausalt öeldes pole mingit vahet kas me sõidame 1.05 või 1.06 pärnus, selle nimel ei viitsiks küll paar nädalat puurida ja viilida.

Sisu täpsustasin vastavalt Peebu ideele. Lisaballasti kohta kehtivad tegelikult FIA üldised nõuded selle paigutamise ja kinnitamise osas.
Originaalstange all on mõeldud stange metallist tala. Päris ilma tuuningu koorikuteta ei saa me hakkama, sest kui meil augustis sõideti nina peast ära uues kurvis (auto läks valli ja peaaegu külili) siis selgus, et E36-le romulates esistangesid originaale võtta ei ole, ja isegi kui oleks on hind 4500 krooni. Plastik koorikud, mis katavad vaid alumise otsa ära, saab alla tonni kindlasti, ehk kõike arvestades on odavam neid kasutada. Esispoileri peab panema, muidu tõstab auto ennast kiires kurvis liiga ülesse, ja hakkab naljakalt õõtsuma nagu paat lainetes, ehk õhu pääsemist auto alla oleks soovitav vähendada. Küljele spoilereid võib panna aga ei pea, seal erilist efekti ei ole, natuke lihtsalt näeb moodsam välja, kui tal see Läti 700 kroonine seelik seal on. Tagastange alune võiks jääda vabaks, seal on M Pack ja standard versioonid võimalikud ja seda seelikut seal ei peaks tegelt üldse olema kui ei taha.
Tagatiib on hea küsimus, mul on Super 2000 sarja tiib, kus on reeglid maru täpselt paigas. Võibolla võtta see sama, klaasriidest tehtuna maksaks ta umbes 2-2,5k ma arvan, karbon maksis 4,5k. Tagatiib hoiab kiirel pidurdusel paremini tagaotsa maas, kuigi röövib näiteks veidi lõppkiirust. Kui võtta seda klassi kui esimest tutvust ringrajaga ja vastava auto seadistamisega, siis ma jätaks tiiva kui balansseeriva elemendi, sest kõigis kiiremates klassides on nad vist olemas. Samas on ta üks lisavidin, mis maksab...
Otsus amordi ja vedru koha pealt tuleb ära teha: kas mono või vaba. Mina pooldaks monot sellise klausliga, et mittereguleeritav standard on kah lubatud. Ehk esimese ehmatusega ei pea amorti vahetama kui pappi pole, kui juba paar korda sõidetud ja hakakb välja tulema, siis võib kiiruse suurendamiseks ka korraliku komplekti osta. Kui ta on mono ja racing coilover, siis pole juba suurt hinnavahet kas ta on nupust reguleeritav või mitte. Sel juhul on hind ikkagi seal 1500-2000 EURi komplekt koos vedrudega. Kui mingi selline mõte sobib, siis võib otsida konkreetse isendi ja konreetse pakkumise(d) ja siis ta võiks kareguleeritav olla. Tegelikult ei ole meil enamusel esimesel aastal seal midagi reguleerida, tuleb kõigepealt rajal püsida ja mitte liiga palju pidurdada.

Soome sarja kohta niipalju, et keskenduks ikkagi oma sarjale. Kõik meie rahvusvahelised klassid on liiva jooksnud, sest see hirmus demokraatia erinevate reeglite võrdsustamisel ei vii lõpuks mujale, kui kohalike huvi puuduseni.

Sidur jah originaalina kuidagi vastu ei pea ja üks teine paha asi on leevendiga hooratas mis on uuest peast hullult kallis. Labadega ketas kestab paremini isegi orgaanilise kattega ja hooratta saab vahetada rullnoka oma vastu. Et kõige selle kokkuvõtteks võiks tal olla mingi minimaalne mass, mis mingit efekti omab. Kui sidur ei libise, siis olgu ta originaal või mistahes, rohkem tast kiirust kusagilt ei tule, ainult roteeruvast massist.

Stabika ringitegemine tegi auto balansi paremaks ja jäigemaks. See on M-i kinnitus, ja nendel KV amortidel mis mul on oli vastav krinku küljes, vaja läks M-i stabika konte a la 700 krooni ja stabikas ongi jäigem. Selles mõttes sai hõbenoole balanss lõpuks nii heaks, et mina ei osanud enam midagi tahta, oleks vaja vaid lihvida oma sõiduoskusi.

ABS lubatud, me pole sellega sõita proovinud.

Aku kolis pagassi originaalkohale tagasi.


Kõigile kes tahvad rallit sõita, siis E rühma mahub antud auto ilusasti ära.

____________________________
Amper Racing
04.11.2007 at 15:25
wirx
  
BMW E36 325i CUP
quote:
onuuno: Huvi pärast tahaks teada kui palju kodanike siin foorumis kirjutajatest oleksid 2008a 100% sõitjad selles sarjas.
kui mingeid jaburaid reegleid ei tule(hetkel tunduvad täiesti OK) ja auto ehitamine ei lähe väga kirveks(see ka hetkel tundub päris OK), siis olen 99% osaleja

____________________________
Soodsad sülearvutid siit --> Sülearvutid Laptopid.ee
Rinka huviline küsigu kindlasti % alla
04.11.2007 at 15:42
-XR-
BMW E36 325i CUP
Ma ise arvan, et nüüd võiks juba enda ja tuttavate/sõprade käest küsima hakata juppide hindu.
Saaks head pakkumised, sarja üldised sponsorid jne teada, oleks juba mingi rahasumma ka teada palju alguses korraga välja peab käima.

Samuti võiks hakata uurima kohta, kus need autod seisma hakkaksid ja kus neid ehitada saaks.
Kõikidel pole garaaže ja tiime.
Siis võiks juba ka tiime hakata komplekteerima ja sellele mitme sõitja küsimusele võiks ka vastuse saada.
Ma ei näe seal midagi halba, kui mitu sõitjat sama autoga sõidavad.

Peale nende hunnikute küsimuste vastamist saaks juba protsentuaalselt öelda, kui tõenäoline on antud hetkel näiteks minu osalemine.
04.11.2007 at 15:46 2 edits. Last edited 04.11.2007 at 15:47 by -XR-
Silwer
BMW E36 325i CUP
Uusi reegleid veel ei jõudnud lugeda, kuid tundub Jörmi kommentaari põhjal et asi on õigel teel.

Paar täiendust võiks ikkagi veel olla.

Üks siis see, et kui on vanosega mootor ja seal tehakse remonti siis kasutatakse vaid vanosega mootori juppe. Ilma vanoseta versioonil siis ka temale endale ettenähtud juppe. Lihtsalt et ei juhtuks seda et keegi hakkab nende mootorite juppe omavahel kombineerima - kolbides on näiteks erinevus sees.

Minu arust ei ole BMW puhul võimalik chippi kindlaks teha. Aga ma uurin seda asja targematelt veel tiba lähemalt.

Aerodünaamika detailid - kui originaali on raske leida siis määrata ära üks mingi klaasridest komplekt mille kasutamine on lubatud. Lihtsalt ei tahaks näha et igaüks hakkab neid stangesid oma suva järgi ise fiibrist tegama ja kokkuvõttes on rajal mingi kari koledaid asju. Seda siis ka antitiiva kohta. Et asi silmale ilus oleks vaadata siis ehk kasutaks mingeid M3 replica asju?

Vedrustus - mulle meeldiks kui tehakse mono ja komplektiks valitakse näiteks Bilsu B12: http://www.europerformance.co.uk/pages/products/product_info.mhtml?id=392662
Ei ole nii jubedalt kallis, samas on see täiesti toimiv lahendus. Võib loomulikult ka originaali lubada (seda siis nii tavalise kui ka M-tech).

____________________________
BMW 325i E30 2,7 Turbo & BMW E46 S54 SMG VF570 supercharged & BMW F25 X3
04.11.2007 at 16:12
xjan
BMW E36 325i CUP
Me võiks tõenäoliselt pakkuda abi pea kõigi juppide/tööde osas va. puuri ehitamine ja masina hoiustamine.

Rehvidest pakuksin omalt poolt välja Toyo R888-d. Hinnaklass peaks olema ca. 1500 eek/tk max. Olenevalt sponsor-diilist ilmselt odavamgi.

6p FIA homologatsiooniga 3" vööd (snap-hook kinnitus + kiirklamber) alates ca. 2800,-

Odavaim coilover süsteem, mis ka kriitikat veel kannatab oleks vast D2Racing - http://www.d2racingsport.com/shock.htm. Neid saaksime pakkuda suurusjärk ca. 12000 krooni jooks. Kui monona see lubada, saaks teha diili. Loomulikult leiab veel ainult kõrguses regullitavat aasia "tuuningjuppi" samuti, kuid see on rohkem tänavaleludele. KW, HR, Weitec ca. 15-20K vahemikus.

,...






____________________________
BMW 1M ...
04.11.2007 at 16:21
peep
 
Moderator
BMW E36 325i CUP
silveri märkus õige, lubada kasutada vaid konkreetsele kerele konkreetsel aastal konkreetse mootoriga ettenähtud detaile. See peaks olema termini "originaal" definitsioon ja välistama kulutused erinevate "huvitavate" kombinatsioonide otsingutele. Usa reeglites sama põhimõte. Ja veel üks oluline täiendus: "keelata mistahes detailide kaalu vähendamine puurimise, materjali eemaldamise või kergema materjaliga asendamise teel välja arvatud reeglites lubatud juhtudel". Samuti võiks keelata originaaldetailide töötlemise, juhul kui see muudab nende kuju v.a. reeglitega lubatu.
04.11.2007 at 16:31
Silwer
BMW E36 325i CUP
Üks mõte veel. Mind paneb tiba muretsema see kontrolliks mootori lahtivõtmine - see on päris suur rahaline kulu. Võiks olla mingi võimalus et enne kui läheb lammutamiseks tehakse dünomine ja kui sealt midgi imelikku välja ei tule siis lammutama ei hakata. Protsess võiks siis käia sedasi et kui võistluse käigus tekib küsimusi mingi auto kohta siis see auto läheb peale võistluse lõppu treila peal "neutraalsele" pinnale seisma ja sealt siis esimesel võimalusel dünosse. Dünograafiku kuju ja väärtused arutletakse läbi avalikult ja vastavalt teiste osalejate/kohtunike arvamusele siis määratakse vajadusel lahtivõtmine.

____________________________
BMW 325i E30 2,7 Turbo & BMW E46 S54 SMG VF570 supercharged & BMW F25 X3
04.11.2007 at 16:39 1 edit. Last edited 04.11.2007 at 16:39 by Silwer
opentrack.tqhq.ee foorum : BMW 325 Cup : BMW E36 325i CUP   1 2 3 4 5 6 7 ..  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.