register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : Kurvisõiduautod : BMW M2 - Kuuno   1 2 3  
Poster Message
Kuuno_L

BMW M2 - Kuuno
Vbl ma selgitasin valesti aga kurvis oligi ca 180 ja enne mahapidurdamist ~200

Hea rehviga saab ma arvan ca 205 max enne mahapidurdamist. Kiiresse kurvi kiirus 200ni ei joua kerida arvan ei m3'e ega m2ga selle jou juures
08.07.2017 at 14:29
Kuuno_L

BMW M2 - Kuuno
Manuses 3 pilti minu kiirustega. Enne kiiret kurvi 182, kurvis 179ja siis jalle lõpus 197

Ma arvan et põhi asi oli vaga halb rehv mis m3'le alla oli pandud
08.07.2017 at 14:33 2 edits. Last edited 14.07.2017 at 17:22 by Kuuno_L
Lennart
BMW M2 - Kuuno
quote:
Kuuno_L: Vbl ma selgitasin valesti aga kurvis oligi ca 180 ja enne mahapidurdamist ~200

Hea rehviga saab ma arvan ca 205 max enne mahapidurdamist. Kiiresse kurvi kiirus 200ni ei joua kerida arvan ei m3'e ega m2ga selle jou juures

Kuuno, kõik on Ok! Tundsin lihtsalt huvi,et mis numbritega BMW seal kurvis võiks liikuda,Murakas roolis.

Sinu enda kiirused enne kurvi,kurvis ja peale kurvi on minu arvates väga tublid!
Mis rehvid sinu autol all on?
08.07.2017 at 19:03
Kuuno_L

BMW M2 - Kuuno
Pilot superspordid. Tänavale väga hea rehv, rajale 2-3 ringi tarbeks korraga

Praegu on küsimus kas cup2 v trofeo r
Rajale tundub trofeo r parem, on kogemusi kellelgi? Chris harrise võrdlus tundub natuke liiga kallutatud
08.07.2017 at 20:37
Lennart
BMW M2 - Kuuno
quote:
Kuuno_L: Pilot superspordid. Tänavale väga hea rehv, rajale 2-3 ringi tarbeks korraga

Praegu on küsimus kas cup2 v trofeo r
Rajale tundub trofeo r parem, on kogemusi kellelgi? Chris harrise võrdlus tundub natuke liiga kallutatud

Nädal aega tagasi rääkisin Audrus olles lühidalt S.Pentusega ka teemal,et kas temal või tema sõbral kes sõidab kiire Porschega on Trofeo R'iga kogemusi.
Ta vastas,et see rehv ei sobi Audru rajale üldse,et rada tapab selle rehvi kiiresti ära...

Järgmise nädala GranTurismo'le tuleb üks Soome tuttav kes on selle rajapäeva tarbeks ostnud kaks jooksu Trofeo R rehve eesmärgiga sõita oma parimaks ajaks 1.19...
Autoks on tal GT3RS. Pühapäeval Opentracki ajal saan sulle öelda mis tema nendest rehvidest arvab,kuidas vastu pidasid ja kas sõitis oma parima aja...
Niipalju kui ise olen ajakirjandusest Trofeo kohta lugenud on enamus sama jutt, et pidamine parem kui CUP2 rehvil kuid kulub 2 korda kiiremini.
Ahjaa tean ka ühe Porsche Turbo omanikku kes küll ühtegi ringi rajal pole kunagi sõitnud kuid tervet suve hooaega tal tänavasõidul need Trofeod vastu ei pidanud.
08.07.2017 at 22:19 1 edit. Last edited 08.07.2017 at 22:20 by Lennart
peep

Moderator
BMW M2 - Kuuno
Cup on parem kui sõidad ka tänval või tahad vähem raha kulutada. Kui eesmärk on hea ringiaeg siis Trofeo aga tegelikult pigem juba "päris" rehv ehk slikk. Rehvi tapavad ära kuumatsüklid, neid kannatab Trofeo ca poole vähem kui Cup.
08.07.2017 at 22:38
Juled
BMW M2 - Kuuno
quote:
peep: Cup on parem kui sõidad ka tänval või tahad vähem raha kulutada. Kui eesmärk on hea ringiaeg siis Trofeo aga tegelikult pigem juba "päris" rehv ehk slikk. Rehvi tapavad ära kuumatsüklid, neid kannatab Trofeo ca poole vähem kui Cup.

Väga huvitav oleks teada, kuidas saab Trofeo R võrrelda näiteks Toyo R888R-ga või Nankang AR-1-ga?
Kas Trofeo R-ga ringiajad on ikkagi aeglasemad ja rehvid kuluvad vähem?

09.07.2017 at 01:16
Garfield

BMW M2 - Kuuno
quote:
peep:Rehvi tapavad ära kuumatsüklid, neid kannatab Trofeo ca poole vähem kui Cup.
Pisut aitab slikkrehvi eluiga pikendada selline "sissesõitmine" - rehv enamvähem soojaks, 1-2 kiiret ringi ja siis rehvid maha jahutada kuni õuetemperatuurini. St. tuled rajalt maha, rõhk välja ja rattad vilusse jahtuma. Vanasti toimis, vahepeal pole erilist kvanthüpet rehvinduses ehk toimunud.

09.07.2017 at 15:57
wirx

BMW M2 - Kuuno
Lahe auto, hea näha, kuidas vanad foorumlased järjest põnevamaid autosid soetavad (Y)
Trofeo R-iga Porsche rajapäevadel sõidetud ja sõitjad kiitnud, et tulevad kiiremad ringid küll, kui CUP2-ga, aga eks nad kuluvad ka palju kiiremini, sest Trofeo treadwear on kõigest 60, samal ajal cup2 on 180 ja superspordil 300. Ma soovitaks autoga enne pikalt põhjalikult tutvust teha rajal cup2 rehvidega ja kui auto üdini selge, siis lõpuks võtta trofeo ja üks kena aeg välja sõita. Või siis kohe rahakoti rauad lahti teha ja igaks rajapäevaks uus jooks osta ;)

10.07.2017 at 19:38 1 edit. Last edited 10.07.2017 at 19:39 by wirx
Kuuno_L

BMW M2 - Kuuno
sain esimesed kilomeetrid sõita ds 1.11 klotsidega ja motuli pidurivedelikuga. Esmamulje on see et esmane haakumine on oluliselt parem. Varem oli pedaal natuke tühjem ("loe:tänavasõiduks mugavam") Nüüd saab pidurdusmaad palju paremini arvestada. Pühapäeval näeb kuidas se ringiajas kajastub

14.07.2017 at 14:47
Kuuno_L

BMW M2 - Kuuno
Väike OT järgne kokkuvõte
Ferodo klotsid olid parema esialgse haakumisega nagu tänavalgi tundus. Parim aja sain päeva esimeses pooles kui kõik veel jahedam oli ja rehvid ei olnud süldistunud - 1:26,982
Arvan et sama rehviga võiks veel 1:25,9 proovida püüda
stadrdi kurvi kiiruse sain paremaks - 63kmh
enne spin FM'i samuti natukene tõusis 193kmh peale
Tänu paarile õpetusele lähen kurvi sisse ka suurema kiirusega -123kmh
järgneva raadiuse peal langeb 110 peale - siin saaks olla veidi kõrgem
kiires kurvis lasin selle ringi jooksul rohkem gaasi maha (kuna oli päeva teine ring alles ja polnud veel julgust kogunud :) ) Parimaks kiiruseks sain seal hiljem 180
Tänu madalamale kurvi kiirusele oli ka enne mahapidurdust 193kmh - päeva parima sian 197kmh eelmisel ringil mis oli soojendusring :)
finishi kiirus 170kmh

piltidel on punane ala pidurdus, roheline kiirendus ja must veeremine :)
17.07.2017 at 13:50 2 edits. Last edited 17.07.2017 at 13:57 by Kuuno_L
Garfield

BMW M2 - Kuuno
quote:
Kuuno_L:Arvan et sama rehviga võiks veel 1:25,9 proovida püüda
Ole ettevaatlik. Ära ürita kohe kiireks saada vaid ürita esmalt saada ringajad stabiilseks (a'la sõidad 15 ringi järjest 1:26,3 aega ja nii kasvõi une pealt). Granturismo Baltical sai üks sinine M2 paraja paugu (stardieelses kurvis). Airbagid lahti, mahlad väljas - betoon on armutu. Tundub, et tagaveolistele on see raske kurv, väike lohk, negatiivne põikkalle väljumisel jne.

17.07.2017 at 15:39
Kuuno_L

BMW M2 - Kuuno
quote:
Garfield:
quote:
Kuuno_L:Arvan et sama rehviga võiks veel 1:25,9 proovida püüda
Ole ettevaatlik. Ära ürita kohe kiireks saada vaid ürita esmalt saada ringajad stabiilseks (a'la sõidad 15 ringi järjest 1:26,3 aega ja nii kasvõi une pealt). Granturismo Baltical sai üks sinine M2 paraja paugu (stardieelses kurvis). Airbagid lahti, mahlad väljas - betoon on armutu. Tundub, et tagaveolistele on see raske kurv, väike lohk, negatiivne põikkalle väljumisel jne.

see jama et tänavarehviga ei saa sõita 15 ringi järjest, muidu olen igati nõus sinu mõttega. Ma saan pigem teha 2 kiiret ringi per sessioon ja siis selliseid sessioone võimalikult ühte auku ajada

24.07.2017 at 22:18
Kuuno_L

BMW M2 - Kuuno
Kena OT seljataga jälle. Ootus kahes asjas- maks kiirus 200+ ja aega 1:25.xx

esimene täitus kui sain kiirel sirgel 201kmh aga alla 1:28.1 enam ei saanud kuidagi. Rehv juba piisavalt libe

stabiilsuse osas olid üksinda sõidetud ringid järgmised
1:28.462
1:28.164
1:28.656
1:28.441
1:29.617
1:28.735
1:28.771

1:29 puhul ei mäleta kas sattusin ummikusse v oli midagi muud

kaassõitjaga tegin ka päris mitu ringi ja siis olid ajad 1:29-1:30 vahemikus
21.08.2017 at 10:39
Garfield

BMW M2 - Kuuno
quote:
Kuuno_L: stabiilsuse osas olid üksinda sõidetud ringid järgmised
Täitsa kena, nüüd on vaja sõita-sõita-sõita ja niimoodi see stabiilne ringiaeg kümnendike haaval allapoole vajub.
Sõidad vist sageli Rannamõisa kandis - olen autot mitu korda Tabasalus märganud oma aia tagant mööda sõitmas?

21.08.2017 at 10:50
Kuuno_L

BMW M2 - Kuuno
seal ei sõida sageli...ilmselt on se keegi sarnane. Tabasalus olin eelmine nädal küll aga üldiselt sinna ei satu

auto osas on vaja normaalset rehvi ikka, nii 2-3 ringi kaupa on keeruline õppida. võiks ikka 10-15 ringi järjest lasta aga selleks supersport ei sobi
21.08.2017 at 14:54
ICE

BMW M2 - Kuuno
Sarnaselt Garfieldile näen samas piirkonnas kogu aeg sama autot aga numbriga 123 :)

21.08.2017 at 15:58
Garfield

BMW M2 - Kuuno
quote:
Kuuno_L:auto osas on vaja normaalset rehvi ikka, nii 2-3 ringi kaupa on keeruline õppida. võiks ikka 10-15 ringi järjest lasta aga selleks supersport ei sobi

Täitsa nõus, kas mõni semislikk ei sobiks? Õppimise jaoks on oluline sama rehvi kasutamine (ringiaegade võrdlus) ja võibolla peab sessiooni keskel tegema paar ringi 80-90% kiirusega (oluline pidurdada vähem), et natuke rehve jahutada. Aga selline 20 ringi - väike paus - 20 ringi - paus jne oleks päris hea.

21.08.2017 at 16:41
opentrack.tqhq.ee foorum : Kurvisõiduautod : BMW M2 - Kuuno   1 2 3  
Log in: Username: Password:
Lost account

© tqhq.ee 2000 - 2017.