register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : Kurvisõiduautod : BMW M2 - Kuuno   1 2 3  
Poster Message
Garfield

BMW M2 - Kuuno
quote:
uzzac:Sellise asja saab nendelt otse osta - http://www.bmw.co.uk/en_GB/topics/discover-bmw/accessories/accessoryDetail.accessoryId=10270.html
Infoks: osadel rajapäevadel peab puksiirkonks külge olema keeratud.
Ma ise arvan, et juhi õlgade joonel ja auto pikiteljel annab GoPro annab kõige parema "pildi". Auto telg on oluline sõiduki telje ja raja vahelisest nurgast arusaamiseks.

21.03.2017 at 15:57
uzzac

BMW M2 - Kuuno
quote:
Garfield:
quote:
uzzac:Sellise asja saab nendelt otse osta - http://www.bmw.co.uk/en_GB/topics/discover-bmw/accessories/accessoryDetail.accessoryId=10270.html
Infoks: osadel rajapäevadel peab puksiirkonks külge olema keeratud.
Ma ise arvan, et juhi õlgade joonel ja auto pikiteljel annab GoPro annab kõige parema "pildi". Auto telg on oluline sõiduki telje ja raja vahelisest nurgast arusaamiseks.

See pole vast päris õige teema selle üle pikka arutelu pidada, aga parima pildi annab GoPro võimalikult tavapäratust nurgast.

Kui tahta niisama oma võimlemist filmida, siis muidugi, saab nö juhi vaatest selle kätte. Kas see aga annab edasi samapalju emotsiooni, kui mitmest omapärasest vaatenurgast kokku lõigatud lühike klipp? No pigem mitte.

21.03.2017 at 17:24
Kren99

BMW M2 - Kuuno
Mis piduriklotse ja pidurivedelikku BMW tehases M2 või üldse M seeria autodele pannakse, kas need kannatavad ka rajapäevasid?
24.03.2017 at 14:35 1 edit. Last edited 24.03.2017 at 14:37 by Kren99
Kuuno_L

BMW M2 - Kuuno
Ei tea mis tootja toode seal taga on aga bmw ise reklaamib neid kui tested on nürburgring mis mulle ei ütle tegelkult midagi.
Erinevates reviewdes on kommentaare kus karmima sõidu peale veidi kaovad ära. Peaks olema sama klots mis m3,m4
25.03.2017 at 22:49
peep

Moderator
BMW M2 - Kuuno
Vedeliku määrab hooldusvälp ja klotsi m?ratase, küllap sõita kannatab aga vaevalt seal vòidusõidu materjalid on.
25.03.2017 at 23:19
Kuuno_L

BMW M2 - Kuuno
endalegi üllatusena saabus auto oluliselt varem kohale
UM võttis vaevaks(konkreetsemalt siis mulle auto müünud inimene) teha meeldejääv auto kättesaamine

Tänaseks olen läbinud ca 1000+km ja emotsioon on üleval iga kord autosse istudes. Linnasõit on üldjuhul väga hea. Rohkem augulistel teedel tekib väike põrkamine aga kuskil peab ju selle joone tõmbama mugavuse ja pidamise vahel.
Olen palju kuulnud elektrilise roolivõimu kohta kommentaare et on tundetu aga ise ei oska sellest veel aru saada. Võimalik et ma pole lihtsalt piisavalt pädev aga tee konarlusi on väheke aru saada ikka...
Rajal selgub tõde aga hetkel tundub et otse sõites on ta peaaegu sama kiire kui skyline oli. Selle pette võib 1400rpm juurest tekkiv max vääne tekitada aga väga ühtlane ja mõnus kiirendus on. Täna küll kuni ~4000rpm kuna esimesed 2k km ei tohi kõrgemale lasta. Proovisin ka googeldada et miks ikka kuna teooriaid on erinevaid, aga päeva lõpuks lõin käega et teeme nii nagu raamatus kirjas ja kõik hästi :)
Piduriketaste kohapealt võite jagada omi kogemusi aga tundub et audrus ca 5 nulli pidurdust 150 pealt võiks olla hea?

M laptimer app mis autoga kaasa joonistab ise samuti läbitud raja ekraanile ja võimaldab kõiki võimalikke parameetreid vaadata. Tarkvara ei ole nii võimas nagu eelmisel autol aga kõik vajaliku saab kätte.

Kuna Nissaniga sai ka mingi eesmärk õhku visatud, siis teeks sama ehk see aasta 1:27.x oleks päris hea endale. Täna on all pilot superspordid mis tundub et võiksid seda võimaldada

27.05.2017 at 17:43
peep

Moderator
BMW M2 - Kuuno
No õnne ja muretuid kilomeetreid. Hoia meid kursis kuidas arvamus autost areneb aja möödudes ?
27.05.2017 at 19:31
uzzac

BMW M2 - Kuuno
Sõitsid mulle ükspäev Nõmme mäest alla tulles vastu. Endal suu kõrvuni peas :)

Kiiret liikumist rajal.

29.05.2017 at 14:57 2 edits. Last edited 06.06.2017 at 10:14 by uzzac
lordvampire
BMW M2 - Kuuno
huvitav... mina nägin ka teda "irwe näol" mööda sõitmas...
30.05.2017 at 19:07 1 edit. Last edited 30.05.2017 at 19:08 by lordvampire
Marvin
BMW M2 - Kuuno
Mina nägin seda autot jällegi Säästumarketi ees :). Valikud, muidugi :)
30.05.2017 at 20:57
Kuuno_L

BMW M2 - Kuuno
quote:
Marvin: Mina nägin seda autot jällegi Säästumarketi ees :). Valikud, muidugi :)

see oli jah palgapäev just, muidu oleme pidanud naisega nõmme turul käima. kord kuus võib priisata ka

aga autost üldiselt...mööda suuremaid teid kulgeda on mõnus ja jäikus ei häiri. Mõned ristmikud kus on rööpad sees panevad korralikult "põrkama" ja last magama sõita on suhteliselt võimatu sel juhul:)
käivitades ja seisma jättes kostub käigukastist selline "klõnk" mis tundub et käibki asja juurde - mind ei häiri ja isegi on veidi "racing" maiguline.

valida saab 3 sõidureziimi vahel normal, sport ja sport +. minupoolest võiks see keskmine olemata olla. Tundub selline: "tahan kiiremini sõita, aga saamas mitte päris". Mõlemas režiimis tehakse summuti klapid lahti, käiguvahetus kiiremaks ja gaasipedaal tundlikumaks. Vedrustusega M2 puhul ei saa mängida.

Pidurite kohta rohkem uurides tundub et klotsid on kõige nõrgem lüli ehk rajapäeva jaoks vaja midagi muud

See nägu naerul on jah veidi paratamatu, mõnus on kulgeda:)
30.05.2017 at 22:43
MESHUGGAH

BMW M2 - Kuuno
Üks venekeelne lühiülevaade autost. Oleg on Porsche driving academy ja Moscow Raceway direktor, oskab küll. https://www.drive.ru/video/bmw/57aafb4aec05c4dd5f000019.html Ja allpool on täisvideo.

01.06.2017 at 13:13 2 edits. Last edited 01.06.2017 at 13:19 by MESHUGGAH
lauri_s

BMW M2 - Kuuno
Sain ka autot lähemalt katsuda ja kõrvalistmel väikse ringi - täitsa äge putukas :)

01.06.2017 at 13:25
xjan
BMW M2 - Kuuno
Nooh, ikka veel sissesõit?

08.06.2017 at 21:43
Kuuno_L

BMW M2 - Kuuno
ei sissesõit läbi :)

selle tähistamiseks käisin ka AG rapla kardiraja üritusel, kus õnnestus ma arvan suht viimasele kohale jääda igas klassis :) ei oska, ei julge jkm sellised sõnad aga fun oli! Just seda ma taga ajasingi ja vaatamata tulemusele sain. Aeg oli vist 1:01 vms. Diisel 530 sõitis ka kiiremini :)
Rehvid on autol hetkel seda tüüpi et 2-3 ringi saab sõita siis muutuvad süldiks, aga kui lasta maha jahtuda siis on mõnus kulgeda.
Avastasin ka et sport+ on ikka mitte rajasõbralik reziim eriti kardirajal kuna ei lase piisavalt libisema ja võtab korralikult jõu maha. 5sek dsc nuppu all hoida lükkab kõik abilised välja ja siis saab korralikult sõitma hakata aga see tuli alles peale üritust pähe...

linnasõit on minujaoks jätkuvalt elamus. Piisavalt jäik(või siis pehme) et kannatab ringi sõita. Vanalinna küll ei taha sõita sest se tundub nüüd auto lõhkumisena.

Homme proovin pärnus ka ühe ringiaja saada
09.06.2017 at 23:54
Kuuno_L

BMW M2 - Kuuno
Sain täna 33 ringi pärnus sõita. Alustasin 1:35.x ajaga mille peale mõtlesin kohe koju ära minna aga eks se talvine rooste oli. Peale rehvirõhkudega mängimist läks järjekord nii
1:35->1:31->1:29->1:28,2->1:27,95. Maks kiirus 194kmh. max g 1,01 kurvis :)
oleks rubriigist tuli parim aeg 1:27.7 kuna kogemata kiireimat ringi tehes vahetasin ilma vajaduseta käigu 3->4->3 ehk kaotasin selle 2 kümnendikku
kuskil võiks suurelt käigu indikaator olla, praeguna 1x1cm on nii märkamatu et temast eio le midagi kasu...

samade rehvidega ja klotsidega sõidaks kindlasti madala 1:27 või isega 1:26.9. Sealt edasi kiireim viis aja kallale minna on cup2 ja teised piduriklotsid
(rehvid on pilot superspordid)
mõned pildid peaks ka saama varsti :)
10.06.2017 at 20:22 2 edits. Last edited 10.06.2017 at 20:33 by Kuuno_L
Garfield

BMW M2 - Kuuno
quote:
Kuuno_L: kiireimat ringi tehes vahetasin ilma vajaduseta käigu 3->4->3 ehk kaotasin selle 2 kümnendikku
Selle õpid päris kiiresti ära, et mis kohas mis käik on ja üleliigseid liigutusi enam ei tee. Ehk seda tablood "mis käik sees on" pole tegelt vaja. Algajate ja raja õppimise asi. :)

10.06.2017 at 20:39
uzzac

BMW M2 - Kuuno
quote:
Garfield:
quote:
Kuuno_L: kiireimat ringi tehes vahetasin ilma vajaduseta käigu 3->4->3 ehk kaotasin selle 2 kümnendikku
Selle õpid päris kiiresti ära, et mis kohas mis käik on ja üleliigseid liigutusi enam ei tee. Ehk seda tablood "mis käik sees on" pole tegelt vaja. Algajate ja raja õppimise asi. :)

Täpselt nii.

Indikaator on sequential kastil ikkagi vajalik :)

11.06.2017 at 11:42
Kuuno_L

BMW M2 - Kuuno
H pattern puhul tead jah kuhu kangi surada aga kuna auto on tglt paris vaikne ka siis teatud hetkedel voib segadus tekkida et mis käik sees nüüd on...
11.06.2017 at 12:45
Kuuno_L

BMW M2 - Kuuno
Ilusa ilma puhul käisin enne OT'd veel pärnus harjutamas. Liiga tark elektroonika sai teisel seasioonil piduriks kuna läksin rajale 1,8 bar rõhuga ja selle peale lülitati kõik turvareziimid peale:)

Esimeses sessioonis sain 10 ringi teha ja peamise eesmärgiga kiiret kurvi harjutada läks kõik asjaette. Kuna bmw rajapäeval sain Muraka kõrval paar kiiret ringi kaasa sõita, siis kogesin tema kiire kurvi läbimist sarnases autos ja päris hea oli näha tema sõidujoont põhjagaasiga läbi kiire kurvi. Sellest tuli julgus ja teadmine et ise peaks ka sama suutma:)

Parimaks ajaks jäi täna 1:27,7 ja kiire kurvi järgset kiirust parandasin 197kmh peale. Ot eesmärk on 1:26,x
07.07.2017 at 22:29
Lennart
BMW M2 - Kuuno
quote:
Kuuno_L: Ilusa ilma puhul käisin enne OT'd veel pärnus harjutamas. Liiga tark elektroonika sai teisel seasioonil piduriks kuna läksin rajale 1,8 bar rõhuga ja selle peale lülitati kõik turvareziimid peale:)

Esimeses sessioonis sain 10 ringi teha ja peamise eesmärgiga kiiret kurvi harjutada läks kõik asjaette. Kuna bmw rajapäeval sain Muraka kõrval paar kiiret ringi kaasa sõita, siis kogesin tema kiire kurvi läbimist sarnases autos ja päris hea oli näha tema sõidujoont põhjagaasiga läbi kiire kurvi. Sellest tuli julgus ja teadmine et ise peaks ka sama suutma:)

Parimaks ajaks jäi täna 1:27,7 ja kiire kurvi järgset kiirust parandasin 197kmh peale. Ot eesmärk on 1:26,x

Harjutamine teeb meistriks!

Küsiksin,et mis bmw mudeli ja rehviga Murakas kiiret kurvi põhjagaasiga võttis? Mis kurvi (apexi) kiirus võis olla?
07.07.2017 at 23:28
Kuuno_L

BMW M2 - Kuuno
Rehv oli minu mäletamist mööda mingi kumho...väga vedel oli teine. Apexi kiirus oli sinna 180 juurde. Enne mahapidurdust oli kiirus spido järgi 200 alla. Auto oli uus M3
08.07.2017 at 00:11
Ivalo

BMW M2 - Kuuno
Ma olen suhteliselt kindel, et M3 peaks rohkem kui 180 kiire keskpaigaks peale kerima. Ja spidomeetri järgi ei maksa kiirust nagunii ringrajal vaadata, ehkki need 180 ja natuke alla 200 tunduvad reaalsed, lihtsalt kiires või enne seda lasi õrnalt järgi, või oli M3 safe modes. :D
08.07.2017 at 02:15
Lennart
BMW M2 - Kuuno
quote:
Ivalo: Ma olen suhteliselt kindel, et M3 peaks rohkem kui 180 kiire keskpaigaks peale kerima. Ja spidomeetri järgi ei maksa kiirust nagunii ringrajal vaadata, ehkki need 180 ja natuke alla 200 tunduvad reaalsed, lihtsalt kiires või enne seda lasi õrnalt järgi, või oli M3 safe modes. :D

Kui apexi kiirus oleks olnud 180 km/h siis "põhjagaasiga" tegemist ilmselt ei saanud M3 puhul olla.
Pakun,et Muraka kogemusega juht võib saada uue M3'ga 100m märgi juures (enne kurvi) kiiruseks ca 190-200km/h
Samas olen kindel,et Murakas ei olnud seal teistele demostreerimas kui kiiresti ta M3 sõitta suudaks :)
08.07.2017 at 11:51
Ivalo

BMW M2 - Kuuno
Minu jutu point oli, et keskmine auto mis kiire keskel omab kiirust 180, jõuab enne mahapidurdust 200 kanti.
See, et Margus kiirest põhjaga läbi ei läinud (kui kiirus oli tõesti 180) on selge, samas võibolla oli tegelikult rohkem. :)
08.07.2017 at 13:35
opentrack.tqhq.ee foorum : Kurvisõiduautod : BMW M2 - Kuuno   1 2 3  
Log in: Username: Password:
Lost account

© tqhq.ee 2000 - 2017.