register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : Vaba rada : Uus Seat Leon Cupra   1 2  
Poster Message
Raceboy
 
Uus Seat Leon Cupra
quote:
BSRcar: Ehk siis FR stage1: 248 hj ja 366Nm. aga samas kui cuprale panna peame BSR soft siis tulemus oleks 308Hj ja 395Nm.



Ja kas oled valmis seda jõu kasvu ka dünos demonstreerima? St. dünotakse "enne" ja siis uue softiga "pärast".

____________________________
www.vems.ee
30.10.2007 at 20:30 1 edit. Last edited 30.10.2007 at 20:30 by Raceboy
HoCi
  
Uus Seat Leon Cupra
quote:
HrHunt:
quote:
que: väga pointless numbrid - ma ajan kõik segamini kui ma sinna ST ~55 sek lisan :D


See on hoopis teine teema, et näiteks hoci ilmselt ka sappariga kogu selle pundi ära lüpsaks :P
MPSi pidi tal küll kähku käest ära võtma tabakal, liiga kiireks läks asi :P



No HoCi'l on rapla rada suht selge ka juba Civicuga. Sellepärast ta civicuga ehk lüpsabki võimsamaid. EVO oli juba midagi muud seal rajal (ütleks, et vägagi kaif).
Ja sinuga tabasalus sõitsime ju väga rahulikult. Sry kui sul jalad siiamaani all värisevad :) (kõrvalistujal ongi alati jubedam).

Tabasalus ma kiiremaid ei riskiks riskiks võõra autoga teha aga raplas prooviks küll mõne suvalise esiveolisega paar kiiremat ringi ja tahaks näha kas suudan ka omaniku aegade tasemel sõita mõne ringiga :) (vaevalt, et keegi julgeb mulle autot peale Hundi hirmutavat juttu anda, aga proovida ju võib :) ).

56-58sek (lendstardiga ikka onju?) tavaliste tänavaautodega ja tänavarehvidega on väga head ajad tegelikult ju. Odavad tänavaslikid alla (ntx toyo) ja võib 1,5-2sek ringi kohta kohe maha näpistada.

____________________________
Porsche 911 Turbo X50 02'
Ex: Honda Civic VTi 1,6T
30.10.2007 at 21:00
HrHunt
Uus Seat Leon Cupra
quote:
HoCi:Ja sinuga tabasalus sõitsime ju väga rahulikult. Sry kui sul jalad siiamaani all värisevad :) (kõrvalistujal ongi alati jubedam).

Hehe, ei no ma elu pärast just kartma ei hakanud (umbrohi ei ävine), küll aga mingi hetk vaatasin et sa said juba enamvähem pihta, et selle asjaga annab kiiresti ka sõita :P Ja siis ma mõtlesin selle peale palju mul täpselt reffimustrit järel on... ja selle peale ka, et rada oli kohati savise ligaga kaetud... siis hakkasid silme ees $$$ märgid jooksma ;)

quote:
HoCi:vaevalt, et keegi julgeb mulle autot peale Hundi hirmutavat juttu anda, aga proovida ju võib

Ei noh... andke andke las kimab, aint et hoidke tulekustuti käepärast, co2 oma, et teda vajadusel natuke maha jahutada kui päris 2 ratta peale tõstma hakkab :D


____________________________

30.10.2007 at 23:49
devilc
Moderator
Uus Seat Leon Cupra
quote:
Raceboy:
quote:
BSRcar: Ehk siis FR stage1: 248 hj ja 366Nm. aga samas kui cuprale panna peame BSR soft siis tulemus oleks 308Hj ja 395Nm.

Ja kas oled valmis seda jõu kasvu ka dünos demonstreerima? St. dünotakse "enne" ja siis uue softiga "pärast".

Eks BSR vastab ise, aga chipitud GTI omanikuna, millel seesama mootor, mis FR-l, ja MTM chip (200->245 hj, 280->355 Nm), pole mul vähimatki kahtlust, et numbrid õiged on. Asi käib nii hästi edasi lihtsalt.

Cupral on detuunitud Audi S3 mootor (ainus erinevus on väiksem turborõhk). S3 teeb 265 hj standardis, ja natuke üle 300 hj annavad sellele mootorile pea kõik chipid (MTM, Superchips, Wetterauer); koos uue väljalaskega veel 20-30 hj lisaks. Ei usu, et chipitootjad kollektiivselt valetavad :)
31.10.2007 at 00:27
Raceboy
 
Uus Seat Leon Cupra
Juurde tuleb jõudu mõistagi, aga mulle lihtsalt tunduvad need numbrid kuidagi liiga optimistlikud :)

____________________________
www.vems.ee
31.10.2007 at 09:33
jura
Uus Seat Leon Cupra
Minu, kui tehnikas/elektroonikas asjatundmatu kaks mõne aasta tagust kogemust chipidega olid küll hoopis negatiivsed. Nii eelmine Leon sõbral (mingi tehase poolt aktsepteeritud chip) kui minu WRX (Superchips) muutusid pärast AEGLASEMAKS. Jah, tunne sel hetkel, kui turbo taha tuli, oli reaalselt jõulisem... aga tegelikus elus oli auto aeglasem... kõrgematel pööretel ei liikunud enam eriti rõõmsalt... Ei dünonud, aga sai sõpradega reaalselt maanteel tüdimuseni võrreldud. Pärast seda olen rahumeeli hoidnud kõik autod tehaseseades...

See ilmselt täiesti eraldi teema, aga milles võis asi olla?
31.10.2007 at 11:21
BSRcar
 
Uus Seat Leon Cupra
Need andmed on BSRi firma poolt mõõdetud. Nad kasutavad maailmas yhte parimat dynopinki ehk siis Rototest.

Edit by Ander: reklaamjutt kustutatud.
31.10.2007 at 11:22 1 edit. Last edited 31.10.2007 at 13:44 by devilc
Silwer
Uus Seat Leon Cupra
Ma olen nii mõnegi auto chippinud aga chipi tulemusena ükski lahjemaks pole küll jäänud. Aga kellel plaan chippida võiks teha kindlasti ka "enne" ja "pärast" dünograafikud. Samas nii mõnigi chip (näiteks Audi 5cil 20vT) tahab saada sissesõitmist ja "õpetamist" enne kui hakkab toimima sedasi nagu peaks, seega võiks peale chipi paigaldust autot sihipäraselt kasutada nii umbes 200-300km jooksul ja alles siis dünosse minna.

____________________________
BMW 325i E30 2,7 Turbo & BMW E46 S54 SMG VF570 supercharged & BMW F25 X3
31.10.2007 at 11:35
jura
Uus Seat Leon Cupra
Minu kogemuse täpsustamiseks - auto läkski chipituna võimsamaks, tuntavalt teatud pööretel, aga tervikuna oli auto pärast reaalselt aeglasem...
31.10.2007 at 11:45
devilc
Moderator
Uus Seat Leon Cupra
quote:
Raceboy: Juurde tuleb jõudu mõistagi, aga mulle lihtsalt tunduvad need numbrid kuidagi liiga optimistlikud :)
Eks sul on õigus oma arvamusele, aga hetkel on sinu arvamus pea kõikide chipitootjate numbrite vastu. Kui sul on mõned põhjalikud, kontrollitud ja reaalsed tõestused, et jõudu niipalju juurde ei tule, võid need mõistagi lagedale tuua.
31.10.2007 at 13:43 2 edits. Last edited 31.10.2007 at 13:44 by devilc
Raceboy
 
Uus Seat Leon Cupra
Konkreetne kogemus tuttava Seat Leoniga, millele pandi Wetteraueri chip. Mootor 1,8T 20v. Kui Laki düno enne näitas 12hj vähem, kui stock võimsus, siis pärast seda näitas ta 3hj vähem, kui stock. Lubati midagi 35 ümber IIRC.

____________________________
www.vems.ee
31.10.2007 at 19:25
-XR-
Uus Seat Leon Cupra
Jõud tuleb ju alati millegi arvelt. VW korporatsioonil on ju täiesti läbinähtavalt selline poliitika, et Seat on kõige lahjem, VW natuke võimsam ja S3 kõige võimsam.
Neid mootoreid eristab ainult erinev chip. Loomulikult selle pärast, et S3 näiteks Seati ees häbisse ei jääks.
Samas ka keskkonnanormid, küttekulu, vastupidavus, lõppkiirus jne jne...
Turboga auto puhul on selline "gain" täiesti normaalne.
31.10.2007 at 19:27
Silwer
Uus Seat Leon Cupra
quote:
Raceboy: Konkreetne kogemus tuttava Seat Leoniga, millele pandi Wetteraueri chip. Mootor 1,8T 20v. Kui Laki düno enne näitas 12hj vähem, kui stock võimsus, siis pärast seda näitas ta 3hj vähem, kui stock. Lubati midagi 35 ümber IIRC.

See laki düno näitas üldse nagu jumal juhatas.


____________________________
BMW 325i E30 2,7 Turbo & BMW E46 S54 SMG VF570 supercharged & BMW F25 X3
31.10.2007 at 21:05
devilc
Moderator
Uus Seat Leon Cupra
quote:
-XR-:VW korporatsioonil on ju täiesti läbinähtavalt selline poliitika, et Seat on kõige lahjem, VW natuke võimsam ja S3 kõige võimsam.
Neid mootoreid eristab ainult erinev chip. Loomulikult selle pärast, et S3 näiteks Seati ees häbisse ei jääks.


Päris nii ei ole. On kaks eri mootorit: 185-200 hj 2.0T ja 230+ hj 2.0T. Neist viimasel on suurem turbo ja tugevam sisu.
31.10.2007 at 23:04
-XR-
Uus Seat Leon Cupra
quote:
devilc:
quote:
-XR-:VW korporatsioonil on ju täiesti läbinähtavalt selline poliitika, et Seat on kõige lahjem, VW natuke võimsam ja S3 kõige võimsam.
Neid mootoreid eristab ainult erinev chip. Loomulikult selle pärast, et S3 näiteks Seati ees häbisse ei jääks.


Päris nii ei ole. On kaks eri mootorit: 185-200 hj 2.0T ja 230+ hj 2.0T. Neist viimasel on suurem turbo ja tugevam sisu.


Njah GTI on neist tõesti kõige lahjem. Jätame siis selle välja.
Võrdleme siis ainult Leon RS-i ja S3 audit.

RS-il on 240hevosvoimaa, audil 265 <- mootori vahe on ainult chipis.
01.11.2007 at 01:17 1 edit. Last edited 01.11.2007 at 01:17 by -XR-
devilc
Moderator
Uus Seat Leon Cupra
quote:
-XR-:RS-il on 240hevosvoimaa, audil 265 <- mootori vahe on ainult chipis.

Jep. GTI 230 hj juubelimudelil on kah sama mootor.
03.11.2007 at 00:31
opentrack.tqhq.ee foorum : Vaba rada : Uus Seat Leon Cupra   1 2  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.