register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : Tehniline : Pidurivedelikud - Motul RBF 600   1 2 3 4  
Poster Message
HrHunt
Pidurivedelikud - Motul RBF 600
"ATE Super Blue Racing and ATE TYP 200 are the same brake fluid in two different colors (blue and amber, respectively). BMW recommends this brake fluid for their street cars because it, like Castrol LMA, absorbs moisture very slowly. The advantage over LMA is that ATE has a much better wet boiling point. You can put this stuff in your car and forget about it for a long time. An excellent choice for a weekend track car which also sees regular street duty."

Edit: Kuna see hind on tõesti hea, äkki on rohkem huvilisi? Siis oleks ju variant, et kui Garfield OTle tuleb, väike lavkamüük korraldada? Lihtsalt idee, ei soovi kellegi heatahtlikkust ekspluateerida :) Ise soovin 4 liitrit omandada.


____________________________

19.09.2008 at 12:00 2 edits. Last edited 19.09.2008 at 12:02 by HrHunt
JustMe
Pidurivedelikud - Motul RBF 600
quote:
HrHunt: Edit: Kuna see hind on tõesti hea, äkki on rohkem huvilisi? Siis oleks ju variant, et kui Garfield OTle tuleb, väike lavkamüük korraldada? Lihtsalt idee, ei soovi kellegi heatahtlikkust ekspluateerida :) Ise soovin 4 liitrit omandada.

Ma loodan, et 4 liitrit on sul planeeritud 4 auto jaoks?


____________________________
www.evonet.ee - EVO 9 RS
19.09.2008 at 12:17
HrHunt
Pidurivedelikud - Motul RBF 600
quote:
JustMe:Ma loodan, et 4 liitrit on sul planeeritud 4 auto jaoks?

Kas see kraam läheb kuidagi hapuks ve kui riiuli peal seisab? Planeeritud on 2+ aasta peale ära kasutada.


____________________________

19.09.2008 at 12:26
python
 
Pidurivedelikud - Motul RBF 600
Mul kulus(Motul 660küll) ca 3 liitrit pidurite läbipesemiseks. Alguses sai liiter sisse kallatud ja ära õhutatud ning rajapeal proovitud. Alles kolmanda liitriga hakkas n.ö. pidama.
See tähendas siis kogu vana vedelik lõplikult süsteemist välja.
19.09.2008 at 12:28
raimo_r
Pidurivedelikud - Motul RBF 600
Ma oleks kah huviline. 2l võtaks.

____________________________
igapäevasõiduk 4.8 V8 367hj, pühapäevasõiduk 3.2 R6 343hj
19.09.2008 at 13:17
JustMe
Pidurivedelikud - Motul RBF 600
No ei tea, Mazdal kunagi sõitsin ma pea 3 aastat ühe sama vedelikuga rallisid ja sprinte ja opentracke ning ei juhtunud sellega midagi.
Samuti sain ma vahetusel hakkama ühe liitriga.

Evo puhul samamoodi vahetusel läks alla 1 liitri ning pole vedelikuga siiani probleeme olnud!

____________________________
www.evonet.ee - EVO 9 RS
19.09.2008 at 13:59
HrHunt
Pidurivedelikud - Motul RBF 600
Ok, seletame lahti :) Kuna mul on esmasp 30000 hooldus, kus vahetatakse vedelik nii ehk naa, siis sinna läheb 1l ära. Seda, et nad viitsivad asja süvendeda ja veenduda et vana sai välja ma väga ei looda. Selle asemel on mul lihtsam kevadel, kui ma naguinii teen extra õlivahetuse, lasta neil uuesti vahetada. Siis on sisuliselt kindel, et suvel lappi andes on 100% puhas kraam sees. Lisaks on võimalik, et suvel ronin kusagile väljamaale ja ajan asja seal siiski keema, ilmselt on oluliselt muretum, kui varupotsik on pagasnikus, mitte poes. Ja viimane potsik on vahetuseks 2010 kevadel. Mulle on viimasel ajal pikalt ette mõtlemise kontseptsioon meeldima hakanud.

____________________________

19.09.2008 at 14:13
HoCi
  
Pidurivedelikud - Motul RBF 600
quote:
Garfield: ATE Blue Racingut saaksin otse laost 232kr/1L.

Kas need on siis üheliitristes pudelites? Oleks ise ka käpp 1L aga ehk teeks selle ühisostu jaoks mingi eraldi teema?

____________________________
Porsche 911 Turbo X50 02'
Ex: Honda Civic VTi 1,6T
19.09.2008 at 14:39
Garfield
  
Pidurivedelikud - Motul RBF 600
quote:
HoCi:
quote:
Garfield: ATE Blue Racingut saaksin otse laost 232kr/1L.
Kas need on siis üheliitristes pudelites? Oleks ise ka käpp 1L aga ehk teeks selle ühisostu jaoks mingi eraldi teema?
Mina nõus, ega ma ei viitsi seal laos iga liitri järgi käia. Ootaks veidi ja paneks siis kokku.
Hetkel on seis siis nii:
raimo_r 2L
HoCi 1L



____________________________
Focus RS
19.09.2008 at 14:42
joonas
Pidurivedelikud - Motul RBF 600
Olen ka ise kasutanud ATE blue piduriõli. Ühest topsikust ehk ühest liitrist piisab.

Vana pidurivedelik tuleks enne õhutamise alustamist pidurivedeliku paagist süstlaga välja tõmmata või muud moodi eemaldada.
ATE-l on ka sama õli kuldse värviga. Siis oleks väga hea näha, milla uus vedelik niplist välja jõuab. Kord kasutad sinist, teine kord kuldset.
Kas seda kuldset on Eestis kuskil ka müügil? ATE Gold (Typ 200)



____________________________
Joonas 88' Porsche 944S
19.09.2008 at 15:54
Erik 78
Pidurivedelikud - Motul RBF 600
Mõistlik oleks ka enne vana vedeliku paagist väljaimemist supordites kolvid nii sisse suruda, kui saab ja siis kolvi ja ketta vahele mingi distants panna. Ja pidurid läbi pumbata - õhutada koos nende distantsidega. Siis distantsid vahelt, õige kogus vedeliku sisse ja veel korra õhutada. Siis peaks hea saama.
21.09.2008 at 09:51
hall
 
Pidurivedelikud - Motul RBF 600
Süstlaga pole ju vaja jamada. Kui õhutusnippel lahti teha, siis saab vana õli sealtkaudu pedaali tallates välja pumbata.

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
21.09.2008 at 11:17
Ivalo
 
Pidurivedelikud - Motul RBF 600
quote:
Garfield: [/b] ATE Blue Racingut saaksin otse laost 232kr/1L.
Hetkel on seis siis nii:
raimo_r 2L
HoCi 1L
Honda 2L

21.09.2008 at 20:46
joonas
Pidurivedelikud - Motul RBF 600
quote:
serõi: Süstlaga pole ju vaja jamada. Kui õhutusnippel lahti teha, siis saab vana õli sealtkaudu pedaali tallates välja pumbata.

Mina isiklikult ei taha seda vana niiskust kogunud vedelikku läbi süsteemi pumbata ja kui süsteemi kuivaks pumpad, siis on rohkem õhku süsteemis.

Ja kui on spetsiaalne pidurivedeliku vahetamise vahend, siis ei pea pedaaliga üldse pumpama.


____________________________
Joonas 88' Porsche 944S
21.09.2008 at 22:55
JustMe
Pidurivedelikud - Motul RBF 600
quote:
joonas:
quote:
Ja kui on spetsiaalne pidurivedeliku vahetamise vahend, siis ei pea pedaaliga üldse pumpama.

Oskad sa öelda , et kust seda vahendit ka müüakse? Peaks vist endalegi ostma, oleks elu lihtsam :)


____________________________
www.evonet.ee - EVO 9 RS
21.09.2008 at 23:00
joonas
Pidurivedelikud - Motul RBF 600
quote:
JustMe:
quote:
joonas:
quote:
Ja kui on spetsiaalne pidurivedeliku vahetamise vahend, siis ei pea pedaaliga üldse pumpama.

Oskad sa öelda , et kust seda vahendit ka müüakse? Peaks vist endalegi ostma, oleks elu lihtsam :)


Olen selle ostmisele mõelnud, kuid olen kogu aeg edasi lükanud. Seega ei oska öelda, kui hea see on, kuid USA Porsche foorumites on seda kiidetud.

Üks link näiteks. Neid peaks igal pool müüa olema. Võibolla müüb ka Eestis keegi?
http://www.paragon-products.com/Porsche_Lubricants_and_Fluids_s/65.htm




____________________________
Joonas 88' Porsche 944S
21.09.2008 at 23:31 1 edit. Last edited 21.09.2008 at 23:35 by joonas
JustMe
Pidurivedelikud - Motul RBF 600
Leidsin ka Eestist ühe sellise kohta lehe, peab uurima kas veel müüakse ka ning kuidas täpsemalt toimib.

http://www.fixus.ee/index.php?id=62&page=98



____________________________
www.evonet.ee - EVO 9 RS
22.09.2008 at 00:19
Jesper
 
Pidurivedelikud - Motul RBF 600
Aiapoest taimepritsi potsku, romulast piduripaagi kork, ehituspoest mingi julla vooliku liimimiseks korgi külge - tehtud.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
22.09.2008 at 00:21
joonas
Pidurivedelikud - Motul RBF 600
quote:
Jesper: Aiapoest taimepritsi potsku, romulast piduripaagi kork, ehituspoest mingi julla vooliku liimimiseks korgi külge - tehtud.

Mingi rõhunäidik peaks ka olema, muidu lased selle plastik paagi piduri peasilindrilt minema.

____________________________
Joonas 88' Porsche 944S
22.09.2008 at 00:35
Ivalo
 
Pidurivedelikud - Motul RBF 600
quote:
JustMe: Leidsin ka Eestist ühe sellise kohta lehe, peab uurima kas veel müüakse ka ning kuidas täpsemalt toimib.
http://www.fixus.ee/index.php?id=62&page=98

Täitsa olemas. Mustamäe tee 18 on neil kauplus (Fixus), sealt peaks seda osta saama.
22.09.2008 at 10:56
joonas
Pidurivedelikud - Motul RBF 600
quote:
Honda:
quote:
JustMe: Leidsin ka Eestist ühe sellise kohta lehe, peab uurima kas veel müüakse ka ning kuidas täpsemalt toimib.
http://www.fixus.ee/index.php?id=62&page=98

Täitsa olemas. Mustamäe tee 18 on neil kauplus (Fixus), sealt peaks seda osta saama.

Pildilt tundub kuidagi imelik ja see 8 bari ei tundu ka päris õige. Kui keegi viitsib vaatamas käia, siis andke teada, mis selgus.

____________________________
Joonas 88' Porsche 944S
22.09.2008 at 11:17
Cardo
 
Pidurivedelikud - Motul RBF 600
Nagu kallivõitu ei tundu, naabrimehele pudel õlut ja aitab ära õhutada :D
Mõistlikum on see 20 $ ne magnetiga topsik nipliotsa, samas annab selliseid asju ka ise teha ja pakun 10x odavamalt. Tegemist ei ole ju kosmosetehnoloogaiga.
22.09.2008 at 11:17
Jesper
 
Pidurivedelikud - Motul RBF 600
See magnetiga topsik maksab Benis 45 krooni. Mul on, töötab hästi.

Suruõhuga riistapuu on vast ikka vedeliku vahetuseks, lihtsalt õhutamiseks on see imho overkill, kui seda tööd just iga päev ei tee.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
22.09.2008 at 12:16
hall
 
Pidurivedelikud - Motul RBF 600
quote:
joonas:
quote:
serõi: Süstlaga pole ju vaja jamada. Kui õhutusnippel lahti teha, siis saab vana õli sealtkaudu pedaali tallates välja pumbata.

Mina isiklikult ei taha seda vana niiskust kogunud vedelikku läbi süsteemi pumbata ja kui süsteemi kuivaks pumpad, siis on rohkem õhku süsteemis.

Ja kui on spetsiaalne pidurivedeliku vahetamise vahend, siis ei pea pedaaliga üldse pumpama.


Mida see vana vedeliku läbipumpamine siis halba teeb kui see sama õli süsteemis niikuinii sees on? Kui paak saab peaaegu tühjaks, valad uue õli peale ning pumpad seni kuni niplitest tuleb uus õli. Mingit õhutamise vajadust ei teki ka kui õigesti toimetada. Miks peab mingite süsteemide ja seadmetega ennast vaevama?

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
22.09.2008 at 18:00
joonas
Pidurivedelikud - Motul RBF 600
quote:
serõi:
quote:
joonas:
quote:
serõi: Süstlaga pole ju vaja jamada. Kui õhutusnippel lahti teha, siis saab vana õli sealtkaudu pedaali tallates välja pumbata.

Mina isiklikult ei taha seda vana niiskust kogunud vedelikku läbi süsteemi pumbata ja kui süsteemi kuivaks pumpad, siis on rohkem õhku süsteemis.

Ja kui on spetsiaalne pidurivedeliku vahetamise vahend, siis ei pea pedaaliga üldse pumpama.


Mida see vana vedeliku läbipumpamine siis halba teeb kui see sama õli süsteemis niikuinii sees on? Kui paak saab peaaegu tühjaks, valad uue õli peale ning pumpad seni kuni niplitest tuleb uus õli. Mingit õhutamise vajadust ei teki ka kui õigesti toimetada. Miks peab mingite süsteemide ja seadmetega ennast vaevama?

Näiteks E36 service manual ütleb (vaata pilti). Võibolla on see jama, kuid tehase mehed vast teavad. Muidugi võib see soovitus olla tingitud sellest, et 10 aastat vett kogunud vedelikku ei tasu kindlasti süsteemist läbi pumbata ja selle ennetamiseks on selline soovitus.


____________________________
Joonas 88' Porsche 944S
22.09.2008 at 19:13
opentrack.tqhq.ee foorum : Tehniline : Pidurivedelikud - Motul RBF 600   1 2 3 4  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.