register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : BMW 325 Cup : Eesti rahvuslik ringraja klass   .. 7 8 9 10 11 12 13  
Poster Message
hall
 
Eesti rahvuslik ringraja klass
Küsimus suurele ringile: kui suured peaksid olema 320, 325 ja 328 masside erinevused, et need elukad enam-vähem võrdselt liiguksid?

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
01.11.2007 at 10:49
peep
 
Moderator
Eesti rahvuslik ringraja klass
quote:
serõi: Küsimus suurele ringile: kui suured peaksid olema 320, 325 ja 328 masside erinevused, et need elukad enam-vähem võrdselt liiguksid?

Vaata USA sarja reeglitest, seal küll 320 pole.

Edit: vaatasin juba ise järele 325 1252 kg ja 328 1284 kg. See siis võistlusmass.
01.11.2007 at 10:50 1 edit. Last edited 01.11.2007 at 10:57 by peep
Jesper
 
Eesti rahvuslik ringraja klass
320 puhul on lubatud silindrite suuremaks puurimine 500cc võrra :devil. Ei no tegelt ka, kui võtta 320 325 ja 328 ning need kaaludega 320 tasemele ajada siis milles kühvel üldse? Võtaks parem kohe 320 aluseks.

Ma isiklikult arvan et sari selle taha ei jää et toorikuid vähe saada oleks, aga kui 328, kupee jms lubada siis nagunii keegi varsti avastab mingi võimatu kombo mis polnud kellelegi reegleid tehes pähe tulnud ja siis peab klassi juhtkond hakkama kas a) kiirustajale sangpomme sappa siduma, mis tekitab paksu verd või b) mitte vahele segama olukorrale kus vaatamata kõigele on kellegi tehnika silmnähtavalt parem, mis viib tulemuseni c) kõik kes konkurentsis tahavad olla ehitavad endale $$$ eest sellesama imepilli valmis ja ongi tõeline monosari olemas :)
01.11.2007 at 10:58
matukas
  
Eesti rahvuslik ringraja klass
Reeglitesse kirja konkreetsed tingimused kerele ja mootorile. Punkt.

____________________________
Belief is harder to shake than knowledge
01.11.2007 at 11:00
peep
 
Moderator
Eesti rahvuslik ringraja klass
No aga võta aluseks USA reeglid (kuna muid pole hetkel aga meie omad tulevad sama ideega) ja ütle, mis combo see on ? Mina loen netist selles sarjas sõitjate kommentaare, et pole vahet mis mootor võtta, see on reaalne info, mis põhineb praktikal. Sina räägid hüpoteetiliselt.

Aga ok, ma arvan, et see foorum pole nii detailse arutelu koht. Kes ikka reaalselt sõidavad ja ehitavad, eks need siis aruta, mis ja kuidas ?
01.11.2007 at 11:02 1 edit. Last edited 01.11.2007 at 11:03 by peep
BlueStang
 
Eesti rahvuslik ringraja klass
jälle minnakse uuele ringile? oli ju korra juba peaaegu konsensus, et e36 325 sedaan, tavarehv ja ei mingeid modse peale turva

ei maksa seda asja nii keeruliseks ja pikaks venitada, kevadel pole nii ühtegi autot rajale panna

põhiline point ju oli, et autod võimalikult võrdsed oleks ja selleks 325 kõige optimaalsem variant? mingi segabemmiklass mind näiteks küll ei huvita
01.11.2007 at 17:03
rolantsik
Eesti rahvuslik ringraja klass
Järgmine nädal loodan enda "talli" oma ka ära tuua.
Maimuke on välja valitud,aga kuna Leedus on pühad praegu,siis ei saa kodanik vaatama/katsuma minna.
Maimuks on 325 kupee,94 aasta ja hõbedast värvi.

Selle remondijutu peale oskan ainult seda öelda,et mina ostaks valikuvõimaluse korral hirmsa "räime" ennem kui korraliku sest:puksid tuleb nii ehk naa ära vahetada,otsad samuti ja värvida tuleb ka.Korraliku autot lammutama hakata oleks ju kahju.

Absoluutne monoklass (325 moto) annab võimaluse võrdseks sõiduks.Võiks ju valida ka 320 mudeli,kuid siis jääb hoog väikseks.
Seda mootorivahet kaaluga siluma hakata uue klassi puhul on suht koht võimatu.
01.11.2007 at 22:17
Lembit
Eesti rahvuslik ringraja klass
Ma arvan, et oleks mõistlik kaaluda ka 320 lubamist natukene vabamate modimisvõimalustega. Tooks sisenemisläve madalamaks ja annaks ka võimaluse natuke näputööd teha.
01.11.2007 at 23:50
rolantsik
Eesti rahvuslik ringraja klass
quote:
Lembit: Ma arvan, et oleks mõistlik kaaluda ka 320 lubamist natukene vabamate modimisvõimalustega. Tooks sisenemisläve madalamaks ja annaks ka võimaluse natuke näputööd teha.

See väike hinnavahe ei mõjuta minu arust seda asja.
Õigem muidugi oleks uutel alustajatel peale hakata näiteks S1600 auto ehitamist nullist,siis teavad lugu pidada rahulikust elust ,mida see standard BMW pakub.
See asi,et näpud õlised kogu aeg ei ole,pakub lihtsalt rohkem aega sõidule ja seadistamisele.
Tehase bemmiga on see asi võimalik,et peale sõitu pannakse asi garaazi ja enne järgmist sõitu piisab õlide kontrollist jms. väiksemast sättimisest.



02.11.2007 at 00:32
rolantsik
Eesti rahvuslik ringraja klass
quote:
serõi: Küsimus suurele ringile: kui suured peaksid olema 320, 325 ja 328 masside erinevused, et need elukad enam-vähem võrdselt liiguksid?


Need kaaluvahed peaksid suht suured olema.USA kaaludega järgi on kindlalt 328 paremas seisus.Ise olen omanud kunagi mõlemat autot ja 328 on igast poosist kiirem.Vahe oli tunda nii,et 328 oli isegi kolmekesi autos kiirem 325-st.
02.11.2007 at 00:38
Lembit
Eesti rahvuslik ringraja klass
quote:
rolantsik:
quote:
Lembit: Ma arvan, et oleks mõistlik kaaluda ka 320 lubamist natukene vabamate modimisvõimalustega. Tooks sisenemisläve madalamaks ja annaks ka võimaluse natuke näputööd teha.

See väike hinnavahe ei mõjuta minu arust seda asja.
Õigem muidugi oleks uutel alustajatel peale hakata näiteks S1600 auto ehitamist nullist,siis teavad lugu pidada rahulikust elust ,mida see standard BMW pakub.
See asi,et näpud õlised kogu aeg ei ole,pakub lihtsalt rohkem aega sõidule ja seadistamisele.
Tehase bemmiga on see asi võimalik,et peale sõitu pannakse asi garaazi ja enne järgmist sõitu piisab õlide kontrollist jms. väiksemast sättimisest.

Hinnavahe on täna väike. Aga nagu siin juba mitu korda on välja toodud, siis 325 ja 320 saadavus on tegelikult nagu öö ja päev. Kui võidusõit isegi mossede hinnad mitmekordistas, siis mis alust on arvata, et ta seda BMW hindadega ei tee? Ostetakse üks auto võidusõiduks ja sealt edasi iga aasta üks varuosadeks. Kahe aasta pärast on 325'e hind eestis kahekordne.

Kaugele te muidu nende reeglitega jõudnud olete? Ma saan sust aru, et kupee lubamine on juba otsustatud. Kas Compac'tiga on kah asjad selged?
02.11.2007 at 09:48
peep
 
Moderator
Eesti rahvuslik ringraja klass
quote:
rolantsik:Need kaaluvahed peaksid suht suured olema.USA kaaludega järgi on kindlalt 328 paremas seisus.Ise olen omanud kunagi mõlemat autot ja 328 on igast poosist kiirem.Vahe oli tunda nii,et 328 oli isegi kolmekesi autos kiirem 325-st.

Sina sõitsid maanteel tänavaautoga, nemad sõidavad võidu spets ettevalmistusega autodega kus peale kaalude on veel palju muid reegleid, mis konkurentsivõimet mõjutavad. Tegelikult oli seal 2007 hooajal probleemiks, et 328 ei olnud konkurentsivõimeline ja seetõttu mitmed osalejad on samuti arvamusel, et võiks olla ainult 325 mootor, sest raske on vahekorda paika panna. Seega peale olukorraga lähemalt tutvumist võtan oma ettepaneku tagasi, las olla esialgu ainult 325.

Aga neile kes osaleda plaanivad on kindlasti kasulik läbi lugeda see tekst, mis kirjutati vastuseks väitele, et auto saab valmis ehitada $5000 eest ilma turvavarustuseta. St. umbes sama, mis meie plaan.

quote:
OK, I'll bite. I'm going to be building several of these cars in the coming months, I've been in deep discussions with my clients about it and have a plan of attack.

Let's say you're me but with a Mandrel bender. Let's say you have the ability to build the car yourself, and let's say you are a kick-ass welder.

So let's take the car. You buy a beater 325is for $2,500. Let's say that you get SUPER lucky and it has a mint black sport interior (yeah, right). So you get $400 for the seats, $300 for the door panels and $200-300 for the other stuff. You dump the stock wheels for $200. That's $1300 in the car.

Not bad, we might pull this off!

OK, so this 220k mile 13 year old car now needs to be completely ripped apart and gone through before you go dragging it all over the country to push it to its' limits. There is, in my opinion, a much higer mechanical standard one must hold a race car to. As we very unfortunately have seen from this weekend's event at Road Atlanta, these cars, even Spec cars, are going to go VERY fast under VERY demanding conditions. There can simply be no room for error or corner-cutting when building one. You can get hurt or killed out there if you have the BEST car on the grid, period. What's overkill for my customer that uses his 328i to drive to work is not at all overkill for my clients who are going to race with their cars.

In short, you have to go nuts, not only for the safety of yourself but for the safety of the other drivers.

Here's how I build these and how you should if you're going to race an old car.

1) Strip out the interior. Spend, say, $400 on materials for the cage and about $100 on primer to spray up the interior of the car.

$1800

2) Buy the spec suspension components. Figure $1500 for that.

$3300

3) Go through the car mechanically. Sorry, but I'm not letting a single race car with my name on it onto the track unless it's had the following replaced/rebuilt:

Every single fuel line (Priced BMW fuel line lately? it's not cheap)
Every single suspension component that's prone to any kind of wear. Even the ones that are NOT prone to wear are getting checked super carefully. Every ball joint, every bushing, it's all getting replaced. A control arm that shows no play certainly has been stressed from road use, chuck it, don't take chances. Sure, $200-300 here and there do add up, but it's a lot cheaper than a DNF or a wreck or god forbid, hurting yourself or someone else.

So what's that going to cost in parts? Easily $1200.

$4500

The car now needs a new clutch, guibo, cener bearing. You also have to check the driveshaft carefully for play, if it's original, budget $300-400 to rebuild it.

$5200

Now we have to assume that the engine, diff and trans are basically solid. You are probably going to need to, at the very least, replace the entire cooling system with stock components, replace every single hose under the hood and all vacuum lines. That's easily $500. Now, replacing that clutch master and slave are also a very smart idea, figure $200 for that. All brake lines get replaced, that's $150 for braided lines and a braided clutch line. That crusty old clutch hard line and brake lines also should be changed, figure conservatively, $150 for those.

Oh yes! The engine may very easily need a new VANOS unit, and some new gaskets, and we need a shifter, and we want to change the steering flexible coupling, and the PS lines and resivoir/filter, and we need those super duper polyurethane bushings everywhere, and we want to run a fan delete and electric fan and and and and and.......

You think you can pull this off for $5000? I wish you could, I'd love to see it, but I don't see it being possible without a lot of corners being cut.

For example, how much do you think completely new suspension hardware is going to cost? I'm sorry, but I am simply NOT going to trust old hardware opn a race car, that alone can be a couple hundred. Sure, some of the M8 bolts are cheap, but those subframe mounting bolts aren't that cheap and there's 4 of them and 4 studs and washers and and and and.....

Again, not trying to rip into you, but I think it's very important to have a very clear picture of what it takes to build a SAFE and RELIABLE race car that's also competitive.

How much would it suck if some silly water hose lets loose on you during qualifying at the beginning of the weekend? or if a rusty old brake line under the car starts to leak?

You need to remember that the NEWEST car available for this series is going to be 8 years old at the start of the series, the oldest cars will be approaching 16 years of age.

Please plan accordingly.


quote:
I plan on spending between 10k-15k not including the car and doing ALL the work myself in house. I plan to replace every suspension arm with the exception of the rear trailing arms. All four wheel bearings, every suspension bushings, rebuilding the rear sub frame with new sub frame bushings, re-enforcing both sub frames, sway bar brackets and shock towers, diff bushings, exhaust hangers, engine and trans mounts, steering rack, tie rods, power steering pump, rebuilding the differential, etc, etc.

I'm not doing this to build a winning car, but that will most likely end up being the result. I am doing all this to build a SAFE and RELIABLE car. We are talking about racing cars that most likely have 100k+ street miles on them if we are picking them up for $2000. They will need just about everything replaced to make them race reliable and safe for not just the driver, but everyone else you are sharing the track with.

I also plan to not skimp on any of the safety gear, not after having been in a good crash myself at WGI and just watching another two of our cars bite the bullet at WGI this past weekend.
02.11.2007 at 11:07 2 edits. Last edited 02.11.2007 at 11:16 by peep
rolantsik
Eesti rahvuslik ringraja klass
quote:
Lembit:
quote:
rolantsik:
quote:
Lembit: Ma arvan, et oleks mõistlik kaaluda ka 320 lubamist natukene vabamate modimisvõimalustega. Tooks sisenemisläve madalamaks ja annaks ka võimaluse natuke näputööd teha.

See väike hinnavahe ei mõjuta minu arust seda asja.
Õigem muidugi oleks uutel alustajatel peale hakata näiteks S1600 auto ehitamist nullist,siis teavad lugu pidada rahulikust elust ,mida see standard BMW pakub.
See asi,et näpud õlised kogu aeg ei ole,pakub lihtsalt rohkem aega sõidule ja seadistamisele.
Tehase bemmiga on see asi võimalik,et peale sõitu pannakse asi garaazi ja enne järgmist sõitu piisab õlide kontrollist jms. väiksemast sättimisest.

Hinnavahe on täna väike. Aga nagu siin juba mitu korda on välja toodud, siis 325 ja 320 saadavus on tegelikult nagu öö ja päev. Kui võidusõit isegi mossede hinnad mitmekordistas, siis mis alust on arvata, et ta seda BMW hindadega ei tee? Ostetakse üks auto võidusõiduks ja sealt edasi iga aasta üks varuosadeks. Kahe aasta pärast on 325'e hind eestis kahekordne.

Kaugele te muidu nende reeglitega jõudnud olete? Ma saan sust aru, et kupee lubamine on juba otsustatud. Kas Compac'tiga on kah asjad selged?


Rääkisin täna ühe auto tegelasega Leedust,tema arvas,et lähimad 3 aastat ei ole 325 BMW muretsemine 2 tuhande euro eest mitte mingisugune probleem.Minu jutu peale,et miks neid näiteks Mobiles nii vähe väljas on,ütles ta lihtsalt,et neid odavaid saane ei viici keegi üles toppida.
Muidugi valiku saaks suurendada näiteks BMW 525i lubamisega :) min kaal on paigas ja muu peaks ju sama olema.

Compacti ei tule.

Ja reeglid lubas Lauri see nädalavahetus kindlasti sisse toksida ja valmis teha.

Ohutusasjade värgi kopeerin siia eraldi ära.
02.11.2007 at 15:22
rolantsik
Eesti rahvuslik ringraja klass
TURVAPUUR
Ohutuspuuri miinimumnõuded ringrajal.

Uutel klassidel (BMW) kohustuslik alates 01.01.2008, teistel
klassidel alates 01.01.2009.



Kõik materjalide, paigaldamise ja dokumentatsiooni nõuded vastavalt FIA
Appendix J artikkel 253 p.8 nõuetele. Nimetatud jooniste numbrid on antud
FIA dokumendi 02.04.2007 versiooni (www.fia.com ; sama numeratsioon on ka
2007 a. EAL Autospordi Aastaraamatus).



1. baassõrestik: vastavalt FIA Appendix J artikkel 253 p. 8.3.1 (joonised
253-1, 253-2, 253-3)

2. diagonaaltoed: vähemalt 2 diagonaaltuge on kohustuslikud (kas joonis
253-4 ja 253-5 koos või 253-7). Paigaldamine vastavalt p.8.3.2.1.1
juhistele.

3. külgkaitse: "X"-kujulised mõlemal küljel (joonis 253-9). Paigaldamine
vastavalt p.8.3.2.1.2 juhistele.

4. katusetugevdus: vastavalt p.8.3.2.1.3 juhistele (joonised 253-12; 253-13
või 253-14). Lubatud on ka 253-12 joonise põhjal ühe diagonaaliga variant
kui selle esiots kinnitub peakaarega juhi poolt.


puuri polsterdus 50cm ulatuses sõitja kiivrist ainult vastavalt FIA
standardile 8857-2001, tüüp A. Polsterdus peab olema kinnitatud selliselt,
et ta ei pöörleks ümber toru
02.11.2007 at 15:23
xjan
Eesti rahvuslik ringraja klass
Appi... 525 lubada ja compact mitte?

____________________________
BMW 1M ...
02.11.2007 at 15:36
Lembit
Eesti rahvuslik ringraja klass
Kui kaalud on paigas, siis milline on ratsionaalne põhjus compact'i ja universaali mittelubamises?
Ja katsuks ikka reeglite mingeid vahevariante kah aruteluks välja panna! Ma olen aru saanud, et siin foorumis on osa võtnud valdav osa potensiaalseid sõitjaid.
02.11.2007 at 15:42
rolantsik
Eesti rahvuslik ringraja klass
quote:
Lembit: Kui kaalud on paigas, siis milline on ratsionaalne põhjus compact'i ja universaali mittelubamises?
Ja katsuks ikka reeglite mingeid vahevariante kah aruteluks välja panna! Ma olen aru saanud, et siin foorumis on osa võtnud valdav osa potensiaalseid sõitjaid.


Compact võiks minu arust ka olla,sest siis oleks vist üks auto kindlasti juures,aga universaalil on kindlad aerodünaamilised eelised teiste ees.

Ja turvavarustese koha pealt ei tee EAL mingit vahevarianti,need asjad on saadetud Hr. Koovi poolt.
02.11.2007 at 15:59 1 edit. Last edited 02.11.2007 at 16:01 by rolantsik
xjan
Eesti rahvuslik ringraja klass
quote:
Jörm:...
Kompakt tehtigi tegelt võidusõiduks, sest kupee ja sedaan olid liiga rasked. lisaks on ta veits parema aerodünaamikaga, drag on väiksem ja lift kah.......

Nüüd on siis universaalil hoopis aerodünaamiline eelis? :) Ja ratsionaalne see põhjendus veel ei ole. Kui tuleb ratsionaalne põhjendus siis on samas seda võimalik ka arvesse võtta, et võrdsus tagatud oleks.

____________________________
BMW 1M ...
02.11.2007 at 16:03
rolantsik
Eesti rahvuslik ringraja klass
quote:
xjan:
quote:
Jörm:...
Kompakt tehtigi tegelt võidusõiduks, sest kupee ja sedaan olid liiga rasked. lisaks on ta veits parema aerodünaamikaga, drag on väiksem ja lift kah.......

Nüüd on siis universaalil hoopis aerodünaamiline eelis? :) Ja ratsionaalne see põhjendus veel ei ole. Kui tuleb ratsionaalne põhjendus siis on samas seda võimalik ka arvesse võtta, et võrdsus tagatud oleks.


See on suht tõestatud põhjus,minu arust.

Samas ei oska ma ka leida Compacti eeliseid teiste mudelite ees(sedaan,kupee)
02.11.2007 at 16:17
Lembit
Eesti rahvuslik ringraja klass
quote:
rolantsik:
quote:
xjan:
quote:
Jörm:...
Kompakt tehtigi tegelt võidusõiduks, sest kupee ja sedaan olid liiga rasked. lisaks on ta veits parema aerodünaamikaga, drag on väiksem ja lift kah.......

Nüüd on siis universaalil hoopis aerodünaamiline eelis? :) Ja ratsionaalne see põhjendus veel ei ole. Kui tuleb ratsionaalne põhjendus siis on samas seda võimalik ka arvesse võtta, et võrdsus tagatud oleks.


See on suht tõestatud põhjus,minu arust.

Samas ei oska ma ka leida Compacti eeliseid teiste mudelite ees(sedaan,kupee)
Mis pagana aerodünaamiline eelis?
Tulge maapeale tagasi! Mis siis compact'i, sedaani, kupee ja universaali CD'd on? Kui reeglites ei ole tehasestanged nõutud ja on näiteks tagaspoiler lubatud, siis ei ole näiteks enam mitte mingit vahet, milline see algne CD on olnud!
Compact'i ei ole kohe päris kindlasti tehtud ringrajavõidusõiduks. Kui oleks nii, siis ei oleks talle topitud E30 tagasilda. On täitsa kindel, et E30 tagasillaga compact on sama massi juures ringrajal kehvem auto, kui kupee või sedaan ja niipalju, kui mina tean oli see pigem suunatud odavamasse sektorisse. Kui võtta ka massipiiranguks see Ameeriklaste seeriast pärit 1250 kg, siis tähendab see seda, et reaalselt saab ka sedaanile lisada ca 100kg ballasti. See peaks juba üsna hea kaaljujaotuse andma, niiet massiteema kah justkui ei pädeks.

Ja ikkagi. Ratsionaalsed põhjendused on numbritel põhinevad räägiks ennekõike ikka sellistest põhjustest.
Mina küll ei näe ühtegi põhjust, mispärast me peame kasvõi ainult teoreetiliselt välistama mingi auto osavõtu. Kas on keegi enam-vähem kindlatest osavõtjatest öelnud, et tema ei tule sõitma, kui compact/universaal/coupe lubatud kerede nimekirjast välja jätta? Mina siin küll ei ole ühtegi kohanud. Ja kui kõik on nõus, siis miks mitte lubada? Soome sarjaga see ju enivei enam kupee lubamise tõttu kokku ei lange!

Kuidagi tundub ikka mingi üksikisiku emotsionaalne issue olema.
02.11.2007 at 17:14
matukas
  
Eesti rahvuslik ringraja klass
'Andke' mulle auto ja ma sõidan. Kasvõi Sapikaga :D
Damn, teiste autode puhul (loe: 325 variandid) jääb esialgu isikliku raha taha.
Aga sõita tahaks küll :)

____________________________
Belief is harder to shake than knowledge
02.11.2007 at 17:46
peep
 
Moderator
Eesti rahvuslik ringraja klass
Teemaväliselt:

quote:
Lembit:Kui võtta ka massipiiranguks see Ameeriklaste seeriast pärit 1250 kg, siis tähendab see seda, et reaalselt saab ka sedaanile lisada ca 100kg ballasti.

Tavaline 325 sedaan kaalub sõidukorras ca. 1450 kg ja see ameeriklaste kaalupiirang oli võistluskaalule ehk arvestades keskmiseks juhi kaaluks koos varustusega 90 kg tuleb vahe 290 kg. Niipalju kui ma foorumitest lugesin, tähendab see pärsi tõsist tööd, et auto õigesse kaalu saada ehk 100 kg. ballast pole eriti reaalne.

Teema siseselt: See compacti teema on sarnane 325 vs. 328 teemale. Selge on, et sedaan ja compact on erinevad aga pole teada millisel on eelis ? Üks väidab, et compactil ja teine väidab, et sedaanil. Ja arvata on, et mingi erinevus neil tõesti on ka. Nagu ma eelpool kirjutasin, kurdavad usa sõitjad seda, et on raske reeglitega sellises monoklassis isegi väikeseid erinevusi tasandada ja peale selle info lugemist loobusin ettepanekust kasutada 328 mootoreid erineva kaalupiiranguga. Sama lugu ju selle compactiga, selge on, et autod on erinevad. Seega, kõigepealt kulub mitu võistlust, et selle erinevuse suurusjärku tabada, siis tuleks võtta vastu otsus, millisel moel seda erinevust tasandada ja siis jällegi mitu sõitu, et tõdeta, kas see toimis või mitte ? 328 ettepaneku tegin puhtalt vaid seetõttu, et erinevuse võrdsustamise meetod ja ulatus oli juba kellegi teise poolt kindlaks määratud - lihtsalt ma kiirustasin ja ei veendunud enne selle toimivuses. Selgus, et ei toimi, 328 on hetkel aeglasem.

Kui on valida, kas terve hooaeg jubida reeglitega, et osasid autosid järgi aidata (juhul kui Lembitul on õigus) või nende hoogu pidurdada (kui rolantsikul on õigus) või lihtsalt sõita ühesugustel autodel ja mitte tegeleda sellega, siis mina valin kindlasti viimase. Valik on kerge, sest ühtegi selle sarja autot ei ole veel olemas, seega ei nullita kellegi poolt tehtud tööd nagu tavaliselt on probleem näiteks kiirenduse klasside muutmisel.

Mis vahe on kupeel ja sedaanil, oskab keegi arvata ? USA reeglid neid ei erista.
02.11.2007 at 18:20 1 edit. Last edited 02.11.2007 at 18:23 by peep
rolantsik
Eesti rahvuslik ringraja klass
quote:
Lembit:
quote:
rolantsik:
quote:
xjan:
quote:
Jörm:...
Kompakt tehtigi tegelt võidusõiduks, sest kupee ja sedaan olid liiga rasked. lisaks on ta veits parema aerodünaamikaga, drag on väiksem ja lift kah.......

Nüüd on siis universaalil hoopis aerodünaamiline eelis? :) Ja ratsionaalne see põhjendus veel ei ole. Kui tuleb ratsionaalne põhjendus siis on samas seda võimalik ka arvesse võtta, et võrdsus tagatud oleks.


See on suht tõestatud põhjus,minu arust.

Samas ei oska ma ka leida Compacti eeliseid teiste mudelite ees(sedaan,kupee)
Mis pagana aerodünaamiline eelis?
Tulge maapeale tagasi! Mis siis compact'i, sedaani, kupee ja universaali CD'd on? Kui reeglites ei ole tehasestanged nõutud ja on näiteks tagaspoiler lubatud, siis ei ole näiteks enam mitte mingit vahet, milline see algne CD on olnud!
Compact'i ei ole kohe päris kindlasti tehtud ringrajavõidusõiduks. Kui oleks nii, siis ei oleks talle topitud E30 tagasilda. On täitsa kindel, et E30 tagasillaga compact on sama massi juures ringrajal kehvem auto, kui kupee või sedaan ja niipalju, kui mina tean oli see pigem suunatud odavamasse sektorisse. Kui võtta ka massipiiranguks see Ameeriklaste seeriast pärit 1250 kg, siis tähendab see seda, et reaalselt saab ka sedaanile lisada ca 100kg ballasti. See peaks juba üsna hea kaaljujaotuse andma, niiet massiteema kah justkui ei pädeks.


Kordan veel,minul isiklikult ei ole compacti vastu mitte midagi,kui ta kaalub samapalju,kui teised pillid.


Universaalil pidi olema parem liibuvus maa külge,kuna tal on selline tagaots.Et siis õhk jookseb paremini alt välja.Sama asja pärast oli kunagi ära keelatud turismiautode sarjas Volvo universaalkerega autod,kuna muud pillid ei pääsenud näole enam.

Vot,seda juttu rääkis mulle Lauri mispärast universaal peaks olema keelatud.


Aga et igasugu spekulatsioone ära hoida,peaks olema autod ühesugused:jäävad need saunalava jutud ära
02.11.2007 at 18:45 1 edit. Last edited 02.11.2007 at 19:01 by rolantsik
Lembit
Eesti rahvuslik ringraja klass
quote:
peep: Teemaväliselt:

quote:
Lembit:Kui võtta ka massipiiranguks see Ameeriklaste seeriast pärit 1250 kg, siis tähendab see seda, et reaalselt saab ka sedaanile lisada ca 100kg ballasti.

Tavaline 325 sedaan kaalub sõidukorras ca. 1450 kg ja see ameeriklaste kaalupiirang oli võistluskaalule ehk arvestades keskmiseks juhi kaaluks koos varustusega 90 kg tuleb vahe 290 kg. Niipalju kui ma foorumitest lugesin, tähendab see pärsi tõsist tööd, et auto õigesse kaalu saada ehk 100 kg. ballast pole eriti reaalne.
Kaaluteemast:
Lätlaste reeglid, mis siin väljatoodud olid minuarust sisuliselt B2000 reeglid lisapiirangutega mootori jms osas. Ehk siis kereplekki ja klaase ei tohi näppida, originaalarmatuurlaud, jne. B2000 tagaveolise minimaalkaal oli 1140 kg koos juhiga ja E36 BMW 320 saadi minimaalkaalu. 320 ja 325 mootorite kaaluerinevus on mõned kilod. Sellest ka minu arvamus.
Enne reeglites kaalupiiri fikseerimist võiks ikka see miinimumkaal olla reaalselt järgi proovitud. Et mis on auto minimaalne kaal, milleni on võimalik odavalt jõuda, ja sellele tasemele ta fikseerida. Alati on võimalik kreisiks minna ja juppe kergemate ja paremate vastu vahetades (a'la 4 kg kaaluv racing aku, magneesiumveljed, titaanväljalase, jne, jne) jõuda näiteks parema kaalujaotuseni, kui miinimumkaal on fikseeritud. Selliseid reegleid ei ole võimalik teha, et suure rahaga ei oleks võimalik eelist saada. Oluline on reeglite juures paika saada selline seis, et see raha arvel möllamine ei annaks märkimisväärset tulemust ja autod on ikka veel mõistlikult kiired ja võrdsus kontrollitav.

Mina ei näe, põhjust, miks me peaksime reeglitesse kirjutama sisse hirmsa posu kitsendusi, mis asja kallimaks teevad. Kõik ei tuleks rahvuslikku klassi sõitma võidu pärast ja ma ei näe põhjust, miks me peaksime autode minimaalhinda üles ajama.
Kas toorik maksab 20k või 30k on ikkagi 10k vahet. Pole päris kommiraha.
02.11.2007 at 20:37
peep
 
Moderator
Eesti rahvuslik ringraja klass
Oled ju nõus, et odavam ja kergem on teha 1250 või 1300 kg auto kui 1140 kg auto, juhul kui toorik kaalub 1450. Miinimumkaal üksi ei määra auto ehitamise hinda, vaid muud reeglid ja hetkel on diskusiooni aluseks olemas vaid USA omad. Eks kõigepealt vaatame, mis meie reeglid lubavad aga eeldaks midagi sarnast.

Edit: vaatasin, et USA reeglid aku suurust ja kaalu ei määralte aga peab olema stock asukohas. 16x7 velg ilma tasakaalustusraskusteta ei tohi olla kergem kui 6,35 kg. See tundub tavalise velje kaal. Titaanväljalaset võib kasutada peale kollektorit, mis peab stock olema..:p
02.11.2007 at 21:06 1 edit. Last edited 02.11.2007 at 21:13 by peep
opentrack.tqhq.ee foorum : BMW 325 Cup : Eesti rahvuslik ringraja klass   .. 7 8 9 10 11 12 13  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.