register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : BMW 325 Cup : Eesti rahvuslik ringraja klass   .. 7 8 9 10 11 12 13  
Poster Message
rolantsik
Eesti rahvuslik ringraja klass
Usun,et ohutusvarustuse pealt ei ole m6tet kokku hoida.Kiirusaladel juhtub alati midagi ja oleks tobe paari tuhande kokku hoidmise nimel p6rast kahetseda.
Lihtsalt tuleb arvestada,et see varustus,mis ostate kehtib 5 aastat.Siis ei ole ju kulu suur 1 aasta peale.
19.10.2007 at 18:06
matukas
  
Eesti rahvuslik ringraja klass
Teeme nõude, et ohutusvarustus al- 2008 e uued (või siis misiganes aasta, mil see klass esmakordselt stardib) ja võib kasutada 2 aastat peale homologeeringu lõppu.
Kui matsu paned, siis peab vööd nii-ehk-nii välja vahetama.

____________________________
Belief is harder to shake than knowledge
19.10.2007 at 18:27
peep
 
Moderator
Eesti rahvuslik ringraja klass
Arvan samuti, et kui valik on ohutuse pealt kokkuhoiu ja mitteosalemise vahel, siis peaks kindlasti valima viimase.
19.10.2007 at 18:50
Jesper
 
Eesti rahvuslik ringraja klass
Ma isiklikult olen suht kindel et kui kohe ei võeta täiskomplekti kehtivat FIA varustust, siis mingil hetkel tuleb üleminek sellele sarjal tervikuna nagunii teha (ükskõik kas EAL-i, korraldajate või kelle iganes nõudel), ainult et mingil hetkel x on see palju valulikum protsess kui kohe alguses. Jah, võib lõpmatuseni arutleda kas homologeeringu lõppemise kuupäeval muutub iste järsku sigaohtlikuks ja kas SFI nõuded on tegelikult sama head kui FIA omad, mul on ka palju huvitavaid arvamusi sel teemal, aga reaalselt kui tõenäoline on et mingite kompott-reeglitega suunal nimega EAL kunagi probleeme ei tule?

Arvutasin kokku, et aeguva turvavarustuse kulu tuleb jämedalt suurusjärgus 1k per võistlus. Noh ja siis veel treeningud-värgid ka, küllap lastakse ka OT-l mõned ringid teha, kokkuvõttes küll tuntav kulu, aga noh elab üle. Kui näiteks alguses saakski mingi kompromissvariandi teha ja siis aasta pärast selgub et ei nii see värk ikka ei lähe ja kui tahate edasi sõita siis tuleb ikkagi FIA kama osta, on see kokkuvõttes suurem kulu. Superkrossis oli ka ju mingi metsik jama vahepeal nende reeglitega, ma ei mäleta enam täpseid detaile, aga kõvasti ragistati, isegi lehed kirjutasid. Noh ja siis veel see, et kui Bikerniekile minna, siis tuleb mängu Läti EAL-i arvamus ja kui Soome minna siis sealne ja... Et kui ikka ei taheta väga lubada siis kas on mõtet punnida.
19.10.2007 at 19:00 1 edit. Last edited 19.10.2007 at 19:11 by Jesper
rustang
  
Moderator
Eesti rahvuslik ringraja klass
Toodud näited olid 2007 aasta sarjade kehtivatest reeglitest.
19.10.2007 at 22:35
-XR-
Eesti rahvuslik ringraja klass
quote:
Jesper: Ma isiklikult olen suht kindel et kui kohe ei võeta täiskomplekti kehtivat FIA varustust, siis mingil hetkel tuleb üleminek sellele sarjal tervikuna nagunii teha (ükskõik kas EAL-i, korraldajate või kelle iganes nõudel), ainult et mingil hetkel x on see palju valulikum protsess kui kohe alguses. Jah, võib lõpmatuseni arutleda kas homologeeringu lõppemise kuupäeval muutub iste järsku sigaohtlikuks ja kas SFI nõuded on tegelikult sama head kui FIA omad, mul on ka palju huvitavaid arvamusi sel teemal, aga reaalselt kui tõenäoline on et mingite kompott-reeglitega suunal nimega EAL kunagi probleeme ei tule?

Arvutasin kokku, et aeguva turvavarustuse kulu tuleb jämedalt suurusjärgus 1k per võistlus. Noh ja siis veel treeningud-värgid ka, küllap lastakse ka OT-l mõned ringid teha, kokkuvõttes küll tuntav kulu, aga noh elab üle. Kui näiteks alguses saakski mingi kompromissvariandi teha ja siis aasta pärast selgub et ei nii see värk ikka ei lähe ja kui tahate edasi sõita siis tuleb ikkagi FIA kama osta, on see kokkuvõttes suurem kulu. Superkrossis oli ka ju mingi metsik jama vahepeal nende reeglitega, ma ei mäleta enam täpseid detaile, aga kõvasti ragistati, isegi lehed kirjutasid. Noh ja siis veel see, et kui Bikerniekile minna, siis tuleb mängu Läti EAL-i arvamus ja kui Soome minna siis sealne ja... Et kui ikka ei taheta väga lubada siis kas on mõtet punnida.

Ma saanud eriti aru, mida sa jutuga öelda tahtsid. (lätis ei ole EAL-i :P ) jne..

Minu point oli lihtsalt see, et paneme reeglid paika ja asi ongi paigas. võtku või jätku.
ei ole mõtet jahuda mingi teooria üle.
mina igatahes arvan, et kui OT üritusi peale seda veel edasi viitsitakse orgunnida,
siis ma tahaks kindlasti osaleda ja teeme autod valmis.

mulle meeldis eelkõige see ühise garaaži idee ja treileri ja mootori plommimise/"plommimise" idee

20.10.2007 at 18:39
Jesper
 
Eesti rahvuslik ringraja klass
Nojah ma pole ka mingi kirjanik :) Ma üritasin öelda seda, et kui läheb võidusõiduks, on rahvuslikel alaliitudel (Läti EALi all mõtlesin Läti Autospordiliitu, kes kureerib Läti pinnal toimuvat, kaasa arvatud Eesti sarjade seal toimuvad osavõistlused) kindlasti oma sõna öelda ja minuni jõudnud info kohaselt ei ole alla kehtivate FIA nõuete olevad kompromissid turva koha pealt kerged tulema. Ei ole lihtsalt nii, et otsustame kambaga midagi ära ja nii on. Ma isiklikult oleks kahe käega poolt näiteks SFI kama lubamise koha pealt, aga kui alaliidule see ei sobi, siis on ilmselt lihtsam FIA kama osta kui hakata mingit suurt teemat ajama ja sellega kogu sarja loomine kahtluse alla seada.

Muidugi kui reaalne olukord on teine ja EAL reaalselt lubab kompromisse mingi mõistliku aja peale või igaveseks, siis pole probleemi.
21.10.2007 at 00:43 1 edit. Last edited 21.10.2007 at 00:43 by Jesper
rustang
  
Moderator
Eesti rahvuslik ringraja klass
Rahvaklassi ideoloogiliseks ülesehitamiseks on vähemalt 2 varianti.

Üks on EMV tiitlile pürgiv, väga täpsete reeglitega ja ülimalt võrdsete autodega, viimasepeal turvavarustusega, kust loodetakse võrsumas uusi Asmereid ja Hamiltone. FIA on rahul, EAL on õnnelik, autod on korralikud aga (praegu töös oleva projekti põhjal) võrreldes olemasoleva Super1600 sarjaga veidi kallimad ja samas aeglasemad.

Teine varint on defineerida sari kohe Club Racinguks, ehk siis kohaks, kus sõbralik härrasmeeste seltskond omavahel ringrajal mõõtu võtmas käib. EAL-ga rääkida asjad niipalju läbi, et nad klubi rahule jätaksid, garanteerida mõistlk turvatase, koostada napid reeglid mida on väga lihtne kontrollida, mingeid tiitleid välja ei anta, ülim tunnustus on võita klubikaaslase poolt välja pandud pudel head viskit või äärmisel juhul klubi rändkarikas. EAL mängumaale (ehk tiitlivõistluseks) ei trügita ja siis jätab ka EAL klubi rohkem omaette.

Mis puudutab SFI teemat, siis on tore lugeda sellest USA e36 tehnilistest, et vööd peavad vastama FIA või SFI ja seal ei niuksu keegi, et misasi se FIA on ja mida meie kodune SFI arvab kui me nüüd äkki lubame FIA rihmadega sõita. SFI rihmadega sõdetakse ovaalidel ja kiirendustel väga väga kiiresti ja avariisid toimub väga väga palju. Aga OK see ei ole põhiteema. Pigem on sõnum sarja initsiaatoritele rahulikult mõelda ja välistada olukord, et kevadel on rajal 3 õnnetut BMW-d ühisstardis s1600-ga ja viimased teevad nende ümber ringe.
21.10.2007 at 10:57
rolantsik
Eesti rahvuslik ringraja klass
Pigem on sõnum sarja initsiaatoritele rahulikult mõelda ja välistada olukord, et kevadel on rajal 3 õnnetut BMW-d ühisstardis s1600-ga ja viimased teevad nende ümber ringe.



Vahe on umbes 4 sekki ringile,et siis 15 ringise võistlusega ei tohiks ringiga sisse teha veel :)
21.10.2007 at 13:20
rolantsik
Eesti rahvuslik ringraja klass
Tänase päeva seisuga sooviks BMW 325 -ga ka sõita üks Leedu kodanik :)
21.10.2007 at 14:57
rolantsik
Eesti rahvuslik ringraja klass
Lauri(Jörm) lubas lähipäevil BMW reeglid arvutisse toksida,siis saab laiem publikum ka arvustada.
23.10.2007 at 19:35
hall
 
Eesti rahvuslik ringraja klass
Istusime eile Lembituga koos ja arutasime tulevikuplaane kui Lembit viitas siinses foorumis toimuvale arutelule seoses rahvusliku klassi plaanidega. Tore, et see teema on niivõrd suurt diskussiooni ja positiivset vastukaja tekitanud. Minu isiklik arvamus kogu selle rahvusliku klassi algusest alates on see, et reeglistik peaks olema ühilduv lätakatega, sest see võimaldaks kokku koguda väga muljetavaldava stardirivi. Lätakate edu selle sarja vedamisel on minu jaoks üsna veenev argument võtmaks neid eeskujuks. Kui arvestada, et levivad mingid kuulujutud, et lätakad tahavad oma autodele lubada tänasest suuremaid mootoreid, siis võib isegi õnnestuda kokku pookida siinne E36 monoklassi ja lätakate rahvusliku klassi sümbioos, mis annaks lätakatele võimaluse võistelda Eestis toimuvatel võistlustel koos meiega ja meie E36 klassil koos lätlastega Lätis. Roland, oled sa Läti eestvedajaga (minu viimaste andmete kohaselt peaks see hetkel olema Indulis Rukuts) nende tulevikuplaanidest rääkinud?

Avo idee seoses klubilise võidusõiduga on asjalik. Usun, et enamus selles sarjas sõitjaid ei tähtsusta seda, mis tiitlile seal sõidetakse. Põhiline on siiski sõitmine. Sama teema pealtvaatajatega.

Mis puutub tänavarehvi kasutamist ja selle seost odavusega, siis ei pruugi see päris otsene olla. Oma esimesel aastal võistlesin Golf 1600 klassis, kus kasutati Gislaved 175/55/13 tänavarehvi (hinnaga ca 600 kr/tk). Odav rehv ju? Tegelikkus oli see, et viimase kahe aasta 17" slikikulu on mul olnud hooaja peale väiksem kui eelnevalt Gislavediga sõites hooaja rehvikulu. Vahe tuleb eelkõige sellest, et ma olen sõitnud kasutatud slikkidega, kusjuures ühe kasutatud slikijooksuga kannatab sõita vähemalt kaks võistlusnädalavahetust.

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
26.10.2007 at 11:02
rolantsik
Eesti rahvuslik ringraja klass
[ Roland, oled sa Läti eestvedajaga (minu viimaste andmete kohaselt peaks see hetkel olema Indulis Rukuts) nende tulevikuplaanidest rääkinud?

Pole veel rääkinud,ootaks ära mingi kindla otsuse,mis meil saab,siis saab juba konkreetsemalt rääkida.


Kummipakkumistest pidi olemas olema juba mingi pakkumine,205/50/15 500 eeki tk.


26.10.2007 at 16:50
Garfield
  
Eesti rahvuslik ringraja klass
Rehviteema oli ka Golfiklassi ja Super-1600 algusaegadel üleval. Golfiklass sõitis tänavarehviga - pidi hea ja odav olema. Kui hooaja lõpus juttu tuli, siis meie tiimi hooajaks ostetud 10 slikki kahele autole tuli ikkagi odavam. Ja sama teema oli ka järgnevatel aastatel. Kuna meil oli trenniks olemas eelmise hooaja poolikuid slikke ja juurde tuli osta 4-6 uut rehvi/auto hooajaks, olime slikkidega plussis, sest tänavarehv ei pidanud vastu ja pidi palju tihedamini vahetama.
Minu arvates, võidu võiks sõita ikkagi võidusõidurehviga. Kui etappe aastas 5, siis peaks 8 slikkrehvi/masin hooajaks jätkuma. Hooaja alguses rehvid markeeritakse, füüsilisel purunemisel võib uue võtta, eelmevalt markeerides. Probleem tekkib vihmaga - kulusid toob juurde vihmarehv. Kuid see on jälle peaaegu ühekorde mulutus, sest minul oli neid vaja 1 kord 3 aasta jooksul. Võiks ka vihmarehvi markeerida ja näiteks lubada 1 jooks vihmarehve 3 aasta peale. Väga vihmase hooaja tõenäosus on väike - pealegi hoiad ju slikkide arvelt jälle kokku.

____________________________
Focus RS
26.10.2007 at 17:12
rolantsik
Eesti rahvuslik ringraja klass
quote:
Garfield: Rehviteema oli ka Golfiklassi ja Super-1600 algusaegadel üleval. Golfiklass sõitis tänavarehviga - pidi hea ja odav olema. Kui hooaja lõpus juttu tuli, siis meie tiimi hooajaks ostetud 10 slikki kahele autole tuli ikkagi odavam. Ja sama teema oli ka järgnevatel aastatel. Kuna meil oli trenniks olemas eelmise hooaja poolikuid slikke ja juurde tuli osta 4-6 uut rehvi/auto hooajaks, olime slikkidega plussis, sest tänavarehv ei pidanud vastu ja pidi palju tihedamini vahetama.
Minu arvates, võidu võiks sõita ikkagi võidusõidurehviga. Kui etappe aastas 5, siis peaks 8 slikkrehvi/masin hooajaks jätkuma. Hooaja alguses rehvid markeeritakse, füüsilisel purunemisel võib uue võtta, eelmevalt markeerides. Probleem tekkib vihmaga - kulusid toob juurde vihmarehv. Kuid see on jälle peaaegu ühekorde mulutus, sest minul oli neid vaja 1 kord 3 aasta jooksul. Võiks ka vihmarehvi markeerida ja näiteks lubada 1 jooks vihmarehve 3 aasta peale. Väga vihmase hooaja tõenäosus on väike - pealegi hoiad ju slikkide arvelt jälle kokku.


Superkrossil sõitsin NO NAME 195/50/15 hiina kummidega 3 etappi pluss 1 tunni sõit ja usun,et samade kummidega saab järgmine aasta veel ühe etapi sõita.
Slikkidega aga sai seda täheldatud,et kui hoog läheb hirmus suureks,siis hakkab kummi ka minema hirmsalt.

Kõige suurem probleem on veel see,et kasutatud 15"slikke pole saada enam kuskilt.B2000 on paar aastat maas olnud ja kõikvõimalikud varud on tänaseks päevaks läbi sõidetud.
26.10.2007 at 18:09
udukas
Eesti rahvuslik ringraja klass
ei tea kas saavad lubatuks ka plastik keredetailid kui kaal paigas.
28.10.2007 at 08:33
hall
 
Eesti rahvuslik ringraja klass
quote:
udukas: ei tea kas saavad lubatuks ka plastik keredetailid kui kaal paigas.

Kulude minimeerimise eesmärgil ei tohiks minu arvates sellised asjad lubatud olla.


____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
28.10.2007 at 09:28
rolantsik
Eesti rahvuslik ringraja klass
Miinimum kaal tuleb arvatavasti 1300 kg,ehk siis suht reaalne auto kaal koos sõitja ja puuriga.Plastik pointless :)
28.10.2007 at 11:41
Lembit
Eesti rahvuslik ringraja klass
quote:
serõi:
quote:
udukas: ei tea kas saavad lubatuks ka plastik keredetailid kui kaal paigas.

Kulude minimeerimise eesmärgil ei tohiks minu arvates sellised asjad lubatud olla.

Noh, teatud situatsioonides on just plastikust keredetailid see, mida saaks kulude minimeerimiseks nimetada, nagu elu näitab ;)
28.10.2007 at 12:44
hall
 
Eesti rahvuslik ringraja klass
quote:
Lembit:
quote:
serõi:
quote:
udukas: ei tea kas saavad lubatuks ka plastik keredetailid kui kaal paigas.

Kulude minimeerimise eesmärgil ei tohiks minu arvates sellised asjad lubatud olla.

Noh, teatud situatsioonides on just plastikust keredetailid see, mida saaks kulude minimeerimiseks nimetada, nagu elu näitab ;)


Nojah, väntsutamisele peavad tõesti paremini vastu - kolm kõva esiotsa laksu, kuid ikka samad tiivad-kapott :)

Samas, kui rajaauto ehitamiseks võetakse mingi toorik, on sellel ikka üldjuhul plekist tükid küljes ning plastdetailide tootmiseks on vaja täiendavaid aja-/raharessursse...

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
28.10.2007 at 13:11
rolantsik
Eesti rahvuslik ringraja klass
BMW E36 plastikut on tegelikult suht palju pakkumises ja ei ole kallis kah.
28.10.2007 at 14:45
hall
 
Eesti rahvuslik ringraja klass
Nüüd kui ma olen seda rahvusliku sarja teemat oma peas kasvatanud, on idee E36 325 autode sarjast täitsa meeldima hakanud. Eelkõige seetõttu, et lätakate tehnilised ei luba suuremaid paljuklapilisi rajale. Ja ega eriti lubada saakski, sest muidu oleks kohe onda-taiperid kohal ning odavusest poleks enam juttugi. Kui asi hoo sisse saaks, st kui oleks piisavalt sõitjaid, siis oleksime oma pundiga päris suure tõenäosusega valmis välja panema järgmiseks aastaks 1-4 autot. Seda muidugi lisaks oma S1600 autodele, sest slikiga sõitmine on ikka see õige sõitmine :)

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
31.10.2007 at 22:21
peep
 
Moderator
Eesti rahvuslik ringraja klass
Sarja reeglite väljatöötajatele oleks soovitus lubada osalema ka 328'tel, nii nagu USA sarjaski. Lihtsalt neile kõrgem kaal. See laiendaks oluliselt doonorite valikut.
01.11.2007 at 09:53
Jesper
 
Eesti rahvuslik ringraja klass
328 on ju märgatavalt kallim kui 325 ja hetkel on auto24-s neid kümne ringis (ok, tõele au andes pole 325 ka väga palju). Kas see ikka on vaeva väärt?
01.11.2007 at 10:19 1 edit. Last edited 01.11.2007 at 10:23 by Jesper
peep
 
Moderator
Eesti rahvuslik ringraja klass
Väike turu-uuring:

Vaatasin siis ka kuulutusi, konkreetselt auto24's kasutasin kriteeriumeid 325, manuaal, 1991-1997, bensiin, sedaan & kupee ja sain vastuseks 10 kuulutust keskmised hinnad 30-40 k. vahel. Enamus müüdavast vajab kindlasti põhjalikku kere ja tehnika korrastamist enne rinkal kasutamist.

328 näitas samade kriteeriumite järgi 5 autot keskmiselt 70 k. Ehk jah, hinnavahe on aga valik on ka sel juhul 1/3 võrra suurem.


Mina arvan, et odavam hind ei näita antud juhul odavamat võimalust rada sõita. Vanema ja kehvema auto remont maksab raha. Ning jutt pole ainult odavusest raha mõttes, ma usun, et paljud lihtsalt ei soovi tegeleda vana BMW remontimisega. Kui kaaluvahe töötab USA sarjas (olen foorumeid uurinud ja ta töötab), siis töötab see ka meil.

Aga kokkuvõttes on kohalik valik eriti nutune.

Mobiles andis analoone otsing (sedaan, käsikast, bensiin, 91-97) 325 kohta 71 vastet, keskmised hinnad 2000-4000 EUR ja 328 kohta 39 vastet hinnad 3000-6000 EUR. Ehk umbes sama pilt aga hinnavahe on natuke väiksem. Siin ma kupeesid ei vaadanud.

Seega pole ka Saksas suure mootoriga E36 valik just kiita. Samade kriteeriumitega 318 valik Mobiles andis 583 vastust hinnad 1500-4000 EUR ehk keskmiselt 2500. See viitab, et neljasilindriline on kättesaadavam aga loomulikult on ta aeglasem ja vähem fun.

01.11.2007 at 10:49
opentrack.tqhq.ee foorum : BMW 325 Cup : Eesti rahvuslik ringraja klass   .. 7 8 9 10 11 12 13  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.