register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : BMW 325 Cup : Eesti rahvuslik ringraja klass   .. 5 6 7 8 9 10 11 ..  
Poster Message
svenson
Eesti rahvuslik ringraja klass
Natukene teemast mööda, aga mitte päris. Vaadates seda CIRCUIT KIT hinda ja mõeldes palju maksab üks Dacia Logan siis...

http://www.logan-cup.com/en/racing/index.html
16.10.2007 at 09:44
ICE
  
Eesti rahvuslik ringraja klass
Pole üldse teemast mööda. Lihtsalt, et Dacia on selline, hmmm, vähe naljakas, et omada :)
16.10.2007 at 10:15
rustang
  
Moderator
Eesti rahvuslik ringraja klass
Kui Dacia usinalt meie rahvuslikku sarja toetaks, oleks asjal jumet. Näiteks valmistaks ette 10-15 ringrajadaciat ja rendiks tiimidele mõõduka hinnaga. Aga millegipärast ma arvan, et nii ei lähe.
16.10.2007 at 10:21
peep
 
Moderator
Eesti rahvuslik ringraja klass
Lehe järgi organiseerivad ühe margi sarju kohalikud diilerid. Auto tundub paras kuut olema ja ega see 90 hj. just palju sõidurõõmu ei paku ehk BMW tundub jumekam....
16.10.2007 at 12:15
que
 
Eesti rahvuslik ringraja klass
40 + 260 K eest teeb BMWst ikka märksa rohkem auto (kui 150 + 150K)...
16.10.2007 at 12:34
Jesper
 
Eesti rahvuslik ringraja klass
"Dacia" sari meil ju oli juba, Yariste oma. Ma ei tea mis seal nihu läks, aga enam seda pole.
16.10.2007 at 13:53
Garfield
  
Eesti rahvuslik ringraja klass
quote:
Jesper: "Dacia" sari meil ju oli juba, Yariste oma. Ma ei tea mis seal nihu läks, aga enam seda pole.
(auto)diiler kadus tagant ära.

____________________________
Focus RS
16.10.2007 at 15:09
Lembit
Eesti rahvuslik ringraja klass
Mitte ainult
"Katus" oli kah kuulu järgi õige kulukas olnud ja kerge tulema
16.10.2007 at 18:07
vvt
  
Eesti rahvuslik ringraja klass
quote:
matukas: Kusjuures - vaatasin, et kõik a24.ee ja mobile.de 1991-1995 E36 325 pakutavad autod on katuseluugiga. Ringrajal tuleb see tavalise plekiga asendada. Kui oleks ilma luugita, siis palju lihtsam - üks plekitöö vähem.

Luuk on ju ise tükk plekki, keevitad kinni ja valma. Luugiga on enamasti konditsioneerivabad autod.

Kui sellest mingit rahvaklassi tahetakse, siis tuleb ikkagi minna sedaani peale. Kupee on juba osta kulukam ja kui kontatktid tulevad, siis keretükid on sedaani omadest kordi kallimad, raskesti romulast ja B-osast saadaval. Kupeel ja sedaanil pole seal muud ühist kui ukselingid ja peeglid.

____________________________
Powered by BBB
Life begins @ 7500 rpm
17.10.2007 at 08:58
Jörm
 
Eesti rahvuslik ringraja klass
Niipalju veel infoks, et Läti rahvusliku sarjaga palju koos sõita ei saa tuleval aastal, FIA-l lõpuks õnnestus NEZ kinni panna, ehk EMV etappe saab väljaspool Eestit pidada vaid ühe võistluse, kuna NEZi pidamiseks peaks rajal olema FIA litsents ja siinmail on ainult Rootsi radadel selline, isegi Soomes pole. Ehk keskendume oma klassile, hetkel on BMW E36 sarja peale lubanud mõelda üle 15 inimese, kes neist rajale tuleb seda näitab aeg.
Viimased mõtted tehnilistel teemadel: esispoiler vaba, sidur vaba, kere võib olla ka kupee aga miinimumkaalud tulevad samad (kupee on tegelt raskem) Compact on nii kole, et seda ei lubata esteetilistel kaalutlustel rajale :-) Velg 15 tolli, rehv 50 kõrgusega mono, üks sats per võistlus, lased kandiliseks oma viga. katkise saab muidugi vahetada kohtunikule ette näidates. Õhuvõtt originaal, filter originaal kujuga, võib olla vahetatud. Kogu mootor ja kast peab olema originaal, kõik mõõdud paneme kirja ja loeme üles, kaasa arvatud minimaalne plokikaane tihendi paksus, kaane kõrgus, klappide kaugus, pesade mõõdud jne. Kuna tegemist on monosarjaga, siis võtame igasugust viilimist väga tõsiselt ja karistused vahelejäämise korral ei saa olema mitte ainult karmid, vaid ka ebaõiglased.
Ehk siis kohustuslik on autole osta:
Turvapuur
Iste
Rihmad (6 punkti homol)
Kehtiv kustutus süsteem
Läti kõige parema puurivalmistaja käest on saadud pakkumine ja kahe nädala ja 25k eegiga saad siinmail kõige korralikuma puuri. Ülejäänu tegemine ei tohiks küll kellelgi ülejõu käia.


____________________________
Amper Racing
17.10.2007 at 16:50
Jörm
 
Eesti rahvuslik ringraja klass
Ahjaa. Jutt käib praegu ka sellest, et kas lubada noorteklass kah punti, ehk sõitjad alates 14 eluaastast, erilubadega. Aga muidugi bemaritel, mitte muudel autodel. Meil on vormelis olnud noori küll, Popov oli 15 ja pold häda, Pankratov oli 13, sellega oli natuke häda.

____________________________
Amper Racing
17.10.2007 at 16:53
que
 
Eesti rahvuslik ringraja klass
quote:
rolantsik: BMW 325 puhul oskan ise sellise asja pakkuda.
auto raja kõlbulikuks:

kui kunde toob auto meie garaazi Viljandis.
1.puur 15 000.-
2.puuri värvimine 1500.-
3.iste 3000.-
4.vööd 2000.-
5.coilid 12000.-
6.coilide paigaldus 2000.-
7.pidurid 4000.-
8.paigaldus 1000.-
9.kapotikinnitused
koos paigaldusega 1500.-

Kokku 42000 tuhhi


Peale nende asjade tegemist saaks juba selle autoga peale ja peaks sõitma näit.Pärnus 1.06 aega



kaua see aega võtaks?
17.10.2007 at 17:07
xjan
Eesti rahvuslik ringraja klass
quote:
Jörm: ... Compact on nii kole, et seda ei lubata esteetilistel kaalutlustel rajale :-) ...

ilu on vaataja silmades, aitäh :)

Edit:
Tõsisemalt - kui ma sooviks näiteks, et antud sari sõidaks Toyo R888 205/50 R15 rehviga, siis mida on sarjal mulle vastu pakkuda, palju rehve võiks olla vaja hooaja jooksul arvestades umbes etappe ja sõitjate arvu jne? Konkreetne huvi oleks olemas rehviteemal kaasa löömiseks ja inimesed saaks sõita siis suhteliselt tegija rehviga. R888 oleks siiski tänavalegaalne rehv, millega võib kohale sõita kuid segult ja külgseinatugevuselt jne oluliselt tavarehvist etem.

Tavarehvi hinnaga muidugi võib olla raske konkureerida, eriti kui valitakse odava otsa rehv..

____________________________
BMW 1M ...
17.10.2007 at 17:30 4 edits. Last edited 17.10.2007 at 17:49 by xjan
Lembit
Eesti rahvuslik ringraja klass
quote:
Jörm: rehv ..., üks sats per võistlus, lased kandiliseks oma viga.
Rehvireegli see punkt on üsna huvitav. Kuidas see välja näeb?
Esimesel etapil on mul neli legaalset rehvi ja teisel maksimaalselt 8? Neli esimese etapi rehvi + neli teise etapi rehvi. Või on mul igal etapil neli rehvi, mis ma olen etapi alguses deklareerinud, kasutatavad?
17.10.2007 at 18:11
raimo_r
Eesti rahvuslik ringraja klass
küsimus:

teatavasti on BMW E36 325i tulnud tehasest kahe mootoriga M50B25 ja M50B25TU (alates 08/92). TU mootoril on suurem surveaste, suuremad põlemiskambrid, 6mm säärega klapid (varasema 7mm vastu), VANOS, teised nukad, siledad kolvid millel sõrm on kõrgemal , 5mm pikemad kepsud. Tippvõimsus on sama, kuid VANOSE tõttu tuleb max. pöördemoment 500rpm varem kätte. Vanem mootor käib see-eest kõrgematel pööretel paremini (sisselaskenuka tõus on 11mm suurem, valve lift 9,7 vs 9,0).

Kas lubatud saab olema mõlema mootori kasutamine? Kas juppide omavaheline kombineerimine on lubatud?

____________________________
igapäevasõiduk 4.8 V8 367hj, pühapäevasõiduk 3.2 R6 343hj
17.10.2007 at 18:24
svenson
Eesti rahvuslik ringraja klass
quote:
que:
quote:
rolantsik: BMW 325 puhul oskan ise sellise asja pakkuda.
auto raja kõlbulikuks:

kui kunde toob auto meie garaazi Viljandis.
1.puur 15 000.-
2.puuri värvimine 1500.-
3.iste 3000.-
4.vööd 2000.-
5.coilid 12000.-
6.coilide paigaldus 2000.-
7.pidurid 4000.-
8.paigaldus 1000.-
9.kapotikinnitused
koos paigaldusega 1500.-

Kokku 42000 tuhhi


Peale nende asjade tegemist saaks juba selle autoga peale ja peaks sõitma näit.Pärnus 1.06 aega



kaua see aega võtaks?



Sellele küsimusele vastaks nii, et kui reeglid paigas ehitame endale ühe (kaks) auto ja siis ütleme kaua miski aega võttis ja võtab...
17.10.2007 at 19:08
Silwer
Eesti rahvuslik ringraja klass
quote:
Jörm:Compact on nii kole, et seda ei lubata esteetilistel kaalutlustel rajale :-)

Paluks mingit vähem arulagedat põhjust miks proovitakse compact välja jätta?


____________________________
BMW 325i E30 2,7 Turbo & BMW E46 S54 SMG VF570 supercharged & BMW F25 X3
17.10.2007 at 21:01
matukas
  
Eesti rahvuslik ringraja klass
quote:
Silwer:...Paluks mingit vähem arulagedat põhjust miks proovitakse compact välja jätta?

Kaalujaotus? Aga Jörm kirjutas selle põhjuse muigega. Paluks mitte nii südamesse võtta. Isiklik sümpaatia kaldub sedaani poole. Kui kaaludega asjad paika saab, pole minu arvates vahet, kas sedaan, kompakt või universaal. Peaasi, et masinad võrdsed.

____________________________
Belief is harder to shake than knowledge
17.10.2007 at 22:54
xjan
Eesti rahvuslik ringraja klass
minu jaoks jääb seda juttu lugedes selgusetuks kas antud kaalu/hobujõu suhtest tehakse nendest E36test mitu klassi või on lubatud mingid kindlad mootorid vaid - mis mootorid? Summutisüsteemi modifikatsioonid vabad n. väljalaskekollektor? Kas ei võiks teha eridiili n. Maksimi dynoservice-ga ja mootorid dynoda/plommida lausa hooaja alguses?

____________________________
BMW 1M ...
17.10.2007 at 23:45 1 edit. Last edited 17.10.2007 at 23:50 by xjan
Jesper
 
Eesti rahvuslik ringraja klass
Mina isiklikult olen E36 sedaaniga rajal, kui mingigi võimalus on raha kokku saada. Tõenäosus 80% :) Vaadates hetke reegleid võib minu hinnangu kohaselt puuri ka ise kokku lasta. Kas selline variant on reaalne: torupainutaja+otste frees+punktimine ise+lõplik keevitus profi poolt? Või reaalelus kõlbavad ainult algusest lõpuni proffide tehtud puurid? Mulle isiklikult on suur vahe kas 80k või 100k või rohkem, esimese saaks kartuleid süües :) kokku, teise vaevaga, kui entry level läheb üle 100k siis ilmselt kevadel starti ei jõua.

Tegelt, kas äkki võiks teha mingi huviliste kokkusaamise, kus saaks küsimusi küsida ning neile ka rohkem või vähem siduvad vastused? Ma ei väsi kordamast, IRL seletuste kuulamine jõudis mulle palju paremini kohale kui info foorumi kaudu.
18.10.2007 at 01:11 2 edits. Last edited 18.10.2007 at 01:18 by Jesper
que
 
Eesti rahvuslik ringraja klass
quote:
Jesper: Mina isiklikult olen E36 sedaaniga rajal, kui mingigi võimalus on raha kokku saada. Tõenäosus 80% :) ~

Tegelt, kas äkki võiks teha mingi huviliste kokkusaamise, kus saaks küsimusi küsida ning neile ka rohkem või vähem siduvad vastused? Ma ei väsi kordamast, IRL seletuste kuulamine jõudis mulle palju paremini kohale kui info foorumi kaudu.

Samad sõnad. Ainult kuna ma ise puuri ei tee siis kuulaks ehitus(aja)- ja ka muud teemal juttu hää meelega.
18.10.2007 at 01:20
peep
 
Moderator
Eesti rahvuslik ringraja klass
Reeglite projekt avalikuks ja siis huviliste koosolek detailide arutamiseks oleks parim variant. IRL tulevad kohale ikka tõsisemad huvilised ja inimestevaheline suhtlemine on palju produktiivsem kui netis kirjutamine.

Ma ise samuti kaalun võimalust sellises projektis osaleda.
18.10.2007 at 09:50
BlueStang
 
Eesti rahvuslik ringraja klass
hea mõte - kutsume E36 sedaani projekti huvilised kokku ja paneme asjad paika, muidu on seda tuututamist väga palju ja asi ei liigu kuhugi
kui tingimused paigas saab edasi vaadata - juba vaja ju hakta liikurit soetama, et hooaja alguseks kõi vlmis saada
18.10.2007 at 10:24 1 edit. Last edited 18.10.2007 at 10:24 by BlueStang
Jörm
 
Eesti rahvuslik ringraja klass
Palun kõikide kompktide omanike käest juba ette vabandust ja tagantjärele kah! Aga...
Kompakt tehtigi tegelt võidusõiduks, sest kupee ja sedaan olid liiga rasked. lisaks on ta veits parema aerodünaamikaga, drag on väiksem ja lift kah. Kõike seda arvesse võttes, üritame teha klassi kus on vähe kaklusi igasugu miinimumkaalude ja võrdsustamise teemadel, võtame kõik ühed ja samad autod ette ja teeme nendest ja keskendume oma Eesti võistlustele, sest kõik muu läheb kalliks.
Garfield ütles õieti, et esimesel aastal ilmselt EAL meile meistritiitli arvestust ei anna, selline reegel on olnud juba palju aastaid, seega tulevad karikavõistlused. Kui suudame veebruaris laduda lauale 10 litsentsi, siis võibolla veename nad ka ümber. Ringrajal teeks 5 etappi, ühe neist siis näiteks Lätis, sest Soome minek on veelgi kallim ja meil on ainult üks rada, kaua sa seda ikka nühid. Kui Linnaring kusagil toimub, siis see oleks kah erinev rada, aga selle kohta andmed puuduvad, on vaid toimumise aeg.
Summuti on vaba alates väljalaske kollektorist, aga ringrajal on mürapiirangud igal pool, seetõttu peab normide piiridesse ära mahtuma. Ehk ise vaadake kuidas te seda seal teete.
Mootoreid on jah erinevaid, eks valige ise see õige. Vanos on lubatud, reguleeritavad nukarattad kah, aga nukad peavad olema originaalid ja seda on lihtne kontrollida. Olge valmis selleks, et esimesed viis võidakse suvalisel ajahetkel lahti võtta ja selle kulud jäävad teie endi kanda, sellised on kord juba reeglid ringrajal olnud, et võidusõit oleks aus.
Selleks et päris võistlustest osa võtta peab igal mehel olema litsents. See maksab EALis vist 1000 krooni, lisaks peab ta kuuluma mingisse klubisse, ehk tal peab olema ka registreeria litsent see maksab 1500 krooni per naase, klubile 5X1500 krooni, ehk 7500 on miinimum.
Pumal ja Linnaringil on ilmselt soolased osavõtutasud, kuni 3000 krooni. Selles osas räägime nendega läbi ja kui meid on palju siis saame ka ehk miski parema hinna. Muul ajal võib arvestada väiksemate kuludega. Nagu me katsetasime rajal, siis miski tavaline tänavarehv peaks ühe hooaja sõidud vastu pidama, pole hullu ka miskit kui neid kaks satsi peab ostma. Toyo ja kõikide muude rehvide pakkumised on teretulnud, teeme tenderi ja sealt valime välja parima hinna ja kvaliteedi suhte. Seda me oleme vormelis juba 4 aastat teinud ja tegelikult oleme kogu aeg sama tootja peal püsinud, kuna teiste pakkumised on jäänud vaid "Aga miks meie omaga ei sõida" tasemele, hinnas ei suutnud keegi konkureerida. Ehk siis erinevalt kunagisest Golfi klassist ei ürita me müüja käest raha välja pressida, vaid sõitjatele parimat hinda. ma arvan, et kui hind on väga hea, siis on ka kõik sõitjad nõus teatava suurusega logo oma autole paigutama ning müüja saab oma teistele klientidele näidata kui head kraami ta müüb, et sellega kannatab hooaja vältel kangutada nii et otsad õhus!
Järgmisel nädalal katsume miski esialgse versiooni tehnilistest kokku visata ja paneme ülesse, seejärel võtame pundi kokku. Siia panen ka infot kui miskit uut tuleb.


____________________________
Amper Racing
18.10.2007 at 13:42
Silwer
Eesti rahvuslik ringraja klass
quote:
Jörm: Palun kõikide kompktide omanike käest juba ette vabandust ja tagantjärele kah! Aga...
Kompakt tehtigi tegelt võidusõiduks, sest kupee ja sedaan olid liiga rasked. lisaks on ta veits parema aerodünaamikaga, drag on väiksem ja lift kah. Kõike seda arvesse võttes, üritame teha klassi kus on vähe kaklusi igasugu miinimumkaalude ja võrdsustamise teemadel, võtame kõik ühed ja samad autod ette ja teeme nendest ja keskendume oma Eesti võistlustele, sest kõik muu läheb kalliks.

Ma nüüd natuke jonnin veel. Nimelt ei ole see compact midagi parema aerodünaamikaga. Kaalu vahe on marginaalne - 55kg võrreldes sedaani või kupeega. Samas sedaanist või kupeest on oluliselt rohkem asju mida välja visata. Seega reaalselt mingit kaaluvahet ei jää. Lisaks siis see et compacti tagasild on ürgaegsem - sama siis mis e30 kasutatud.

Kui ka nende argumentide valguses ikka tundub et compact on palju konkurentsivõimelisem siis võib näiteks esialgu compacti puhul piirata osalemist selliselt et seal on lubatud kasutada vaid originaal 125kw mootorit (kupeel ja sedaanil siis 141kw). Kui hiljem võistlustel selgub et compact selle 125kw mootoriga teistel siiski kannul ei suuda püsida võib lubada mootori ümbertegemise 141kw peale.

See compacti lubamine avardaks lihtsalt veelgi võimalike autode ringi ja mida suurem tooriku valikuvõimalus seda odavam/lihtsam on alustada...


____________________________
BMW 325i E30 2,7 Turbo & BMW E46 S54 SMG VF570 supercharged & BMW F25 X3
18.10.2007 at 14:22 1 edit. Last edited 18.10.2007 at 14:23 by Silwer
opentrack.tqhq.ee foorum : BMW 325 Cup : Eesti rahvuslik ringraja klass   .. 5 6 7 8 9 10 11 ..  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.