register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : BMW 325 Cup : Eesti rahvuslik ringraja klass   .. 3 4 5 6 7 8 9 ..  
Poster Message
matukas
  
Eesti rahvuslik ringraja klass
quote:
s13: Mulle meeldib mõte E36 325 põhinevast klassist. Esiveoga sõita ei taha. Võrdsed autod ja lisakaalud võiks võistluse huvitavana hoida. Mis tühja E36 kaal oleks? Praegust OT tehnikat vaadates ei tohiks 100K auto küll enamusele üle jõu käia. Palju hooaja jooksvad kulud oleks?...
Minul käiks aga küll üle jõu hetkel :(
Tagaveoline oleks aga positiivne nähtus.


____________________________
Belief is harder to shake than knowledge
09.10.2007 at 09:57
jaan tatikas
 
Eesti rahvuslik ringraja klass
Kas Porsche on 16v ja 2,0 ?
09.10.2007 at 09:58
Lembit
Eesti rahvuslik ringraja klass
quote:
Jesper: http://www.jesper.pri.ee/temp/reeglid/latirahvuslik2.html
See kaalu teema onLäti reeglites huvitav.
6. AUTO KAAL.
6.1.Auto minimaalne kaal 1100 kg võistluste mistahes hetkel koos sõitjate täisvarustuse ja kõikide tehniliste vedelikega.

Samas viimasel Riia etapil ma küsisin nende tehniliselt komisjonilt, mis minimaalkaal on ja nad ütlesid, et tagaveolised rahvuslikud 1100 kg, Esiveolised rahvuslikud 1040 kg ja golf1600 950 kg.
Nüüd reegleid lugedes ei paista see 1040 number küll mitte kusagilt. Ei tea, kas tegemist on mingi reeglite täiendusega või panid Riias tehnilise komisjoni tüübid lihtsalt segast?
09.10.2007 at 10:23
peep
 
Moderator
Eesti rahvuslik ringraja klass
Aga mida tähendab p. 6.2 ?
09.10.2007 at 10:34
Raceboy
 
Eesti rahvuslik ringraja klass
quote:
jaan tatikas: Kas Porsche on 16v ja 2,0 ?

Oleks see vaid nii. Ikka 8v ja veel üks viletsama disainiga kaasi, mida ma näinud olen. Tehtud spetsiaalselt selleks, et auto liiga kiire poleks.
Siit pildilt on näha, miks see kaas nii vilets on:


____________________________
www.vems.ee
09.10.2007 at 11:05
Lembit
Eesti rahvuslik ringraja klass
quote:
peep: Aga mida tähendab p. 6.2 ?
Niipalju, kui mina aru saan, siis võiks see tähendada, et saab peale ka selliste autodega, mis täpselt reeglitele ei vasta, aga sellisel puhul tehakse neile mingi teine miinimumkaal.
09.10.2007 at 11:13
s13
 
Eesti rahvuslik ringraja klass
quote:
Raceboy
See on avalik saladus seal, et ajusid chipitakse jm aga samas pole neil ühtki pädevat meest, kes seda kontrollida suudaks.

quote:
Läti reeglid
7.2. Toitesüsteem (kütusesüsteem)– lubatud kasutada ainult algset toitesüsteemi ja konkreetsele automudelile autotootja poolt ettenähtud. Juhtblokk – seeriatüüpi

Lubatud toitesüsteemi mistahes reguleerimine. Kütuserõhu regulaator piiranguta.

Mina loekski reeglitest välja, et chipimine lubatud. Reguleerimine lubatud, chipi ju kasutakse reguleerimiseks. Vastasel juhul eelis karpaga ja mingite kangide/kruvidega süütega autodel.

Kaane modimise ja chipi lubamine teeb sarjas sõitmise kallimaks. Lisakaalud peaks olema sellised, et kiirema auto ehitamine ei tasu ära.

09.10.2007 at 12:18
python
 
Eesti rahvuslik ringraja klass
Muidu igati tervitatav selline reeglistik ja rahvusklass pakuks ka huvi. Aga kubatuuri osas, kui oleks näiteks lahendus: kuni 1,8l ülelaadimisega, kuni 2,5l 4klappi per sil ja kuni 3,5l 2klappi per sil.. Saaks enamus masinaid ära mahutada, oleks ka huvitavam? Samas on see võrdne???
09.10.2007 at 12:41
vvt
  
Eesti rahvuslik ringraja klass
quote:
rolantsik: BMW 325 puhul oskan ise sellise asja pakkuda.
auto raja kõlbulikuks:

kui kunde toob auto meie garaazi Viljandis.
1.puur 15 000.-
2.puuri värvimine 1500.-
3.iste 3000.-
4.vööd 2000.-
5.coilid 12000.-
6.coilide paigaldus 2000.-
7.pidurid 4000.-
8.paigaldus 1000.-
9.kapotikinnitused
koos paigaldusega 1500.-

Kokku 42000 tuhhi
Peale nende asjade tegemist saaks juba selle autoga peale ja peaks sõitma näit.Pärnus 1.06 aega


Küsimus laiale ringile - mis on puudu?


____________________________
Powered by BBB
Life begins @ 7500 rpm
09.10.2007 at 12:58
-XR-
Eesti rahvuslik ringraja klass
quote:
vvt:
quote:
rolantsik: BMW 325 puhul oskan ise sellise asja pakkuda.
auto raja kõlbulikuks:

kui kunde toob auto meie garaazi Viljandis.
1.puur 15 000.-
2.puuri värvimine 1500.-
3.iste 3000.-
4.vööd 2000.-
5.coilid 12000.-
6.coilide paigaldus 2000.-
7.pidurid 4000.-
8.paigaldus 1000.-
9.kapotikinnitused
koos paigaldusega 1500.-

Kokku 42000 tuhhi
Peale nende asjade tegemist saaks juba selle autoga peale ja peaks sõitma näit.Pärnus 1.06 aega


Küsimus laiale ringile - mis on puudu?


ee... auto? :D
09.10.2007 at 13:03
spark
 
Eesti rahvuslik ringraja klass
massilüliti :rolleyes

Edit: pukseerimissilmused :p

____________________________
Seitsekümmend Viis
09.10.2007 at 13:04 1 edit. Last edited 09.10.2007 at 13:12 by spark
Jesper
 
Eesti rahvuslik ringraja klass
Kombed-kindad-kiivrid-värgid on puudu ja aknavõrk vist ka abiks aga see on juba nii läbi jahutud teema, vt eelmine rahvaklassi teema. Lõppkokkuvõttes pole turvakulude poolest suurt vahet kas sa ehitad bemmi või mingit muud autot, pea kogu seda mudru on igale masinale vaja, ka rahvusliku klassi omale.
09.10.2007 at 13:30
rustang
  
Moderator
Eesti rahvuslik ringraja klass
Rool on ka puudu. Ja aknakiled.
09.10.2007 at 13:31 1 edit. Last edited 09.10.2007 at 13:32 by rustang
Jesper
 
Eesti rahvuslik ringraja klass
Spetsrooli ei nõuta ju. Pane selline baranka nagu tahad.
09.10.2007 at 13:34
peep
 
Moderator
Eesti rahvuslik ringraja klass
Minu piiratud kogemus ehitamise ja tuunimise vallas näitab, et esialgne kalkulatsioon tuleb korrutada kahega ja siis on reaalne number mis laseb vabalt tegutseda. Peale Läti reeglite lugemist meeldib BMW variant rohkem, sest tundub, et Läti reeglite järgi edukas olemine nõuab paremini kvalifitseeritud mehaanikuid ja väga spetsiifilist know-how'd, mida keskmisel algajal pole ja mida keskmine huviline, kes ei tee võidusõidust enda jaoks elu, ka ei suuda muretseda.

Siia veel üks näide edukalt toimivast BMW sarjast...

http://www.selocmotorsport.com/

ja siin on reeglid. Tean seda sarja juba pea algusest ja kui nad siiani elus on, siis järelikult oleks millest õppida.
09.10.2007 at 14:28 2 edits. Last edited 09.10.2007 at 14:35 by peep
python
 
Eesti rahvuslik ringraja klass
Nüüd kaotasin nagu järje ära. Rahvusklassi tingimused on olemas. Autod vastavalt kubatuurile lubatud. Eelpool toodud kalkull on tehtud BMW klassi tingimustele (nõus et tuleb kahega korrutada). Eeldan siis enam vähem samasid tingimusi nagu rahvusklassis. Kas BMW klass tuleks odavam sellepärast, et kõik ostavad varuosi ja tarvikuid gruppiostuna?
09.10.2007 at 14:34
xjan
Eesti rahvuslik ringraja klass
KUMHO Championship UK-s: http://www.barc.net/competitors/regulations/BMWKumho2007RegsVer01.pdf

ja siin: http://www.bmwrdc.com

Siit leiab ehk huvitavaid variante veel: http://www.barc.net/competitors/index.php#saloon_cars



____________________________
BMW 1M ...
09.10.2007 at 15:09
Raceboy
 
Eesti rahvuslik ringraja klass
Ise pole kumbagi klassi (Läti rahvuslik ja monoklass) fänn, kuid kahest halvast on vähem halb kindlasti BMW-del põhinev variant. Tahes-tahtmata on võrdsem siiski samadel mudelitel põhinev sõit, tõsi see on tihti ka palju igavam.

Tegelikult võiks enamik siinseid kaasarääkijaid võtta oma auto ja sõita kasvõi Baltic GT klassis. Tõsi, mitte esimestega võidu peale aga lihtsalt fun'i pärast. Saab sõita täpselt sellise konfiguratsiooniga autoga nagu tahtmist on ja seal on sõita võimalik ikkagi suhteliselt odavalt. Jällegi, sõita on võimalik odavalt, mitte võita.

Lihtsalt minul tekkis küsimus, kas soov on lihtsalt sõidu pärast sõita või tingimata võita? Sest esimese jaoks küll omaette uut klassi tekitada vaja pole.

____________________________
www.vems.ee
09.10.2007 at 15:44
rustang
  
Moderator
Eesti rahvuslik ringraja klass
quote:
Raceboy: I võtta oma auto ja sõita kasvõi Baltic GT klassis.

See eeldab täismats FIA turvavarustust. Aegunud klepsudega saab minna sõitma Eriste korraldatavatele superkrossi vabaklassi asfaldietappidele.

Edit: Minu isiklik (egoistlik) seisukoht on suht lihtne - kuna hetkel oma hobiautot avarii tõttu müüa ei saa on ainuke variant see korda teha ja kevadel on näha, kus sõita saab. OT-l ikka saab. Läti reeglitesse minu auto ei mahu ja BMW-d sinna kõrvale teiseks projektikaks ostma ei hakka.
09.10.2007 at 15:51 1 edit. Last edited 09.10.2007 at 15:59 by rustang
Jesper
 
Eesti rahvuslik ringraja klass
Python, BMW klass ja rahvuslik on kaks täiesti eri looma. Esimese puhul sa paned reeglites ette nähtud juppidest lihtsalt auto kokku, seadistad natuke vedrustust ja võib-olla ka ülekandeid ja sõidad. Kui sulle ei meeldi pikki öid garaažis veeta, siis ideaalne variant, Amper või Rolantsik paneb sulle auto kokku, sõidad sellega võistlusele kohale, teed oma sõidu ära ja koju koti peale. Lisad ainult vedelikke ja vahel harva vahetad kumme. Põhimõtteliselt pole tegelikult vahet mis margi ja mudeliga sõita, see võib olla kas Lada, Golf, buumer, Porsche või Ferrari. E36 on lihtsalt valitud, kuna midagi peab ju valima ja tundub parima hinna-kvaliteedi suhtega. Odavus tuleb natuke jah sellest, et mõningaid juppe saab hulgi, peamiselt aga sellest et kuna enam vähem midagi näppida ei saa, siis ei pea konkurentsis püsimiseks kellegagi rahakottide võidujooksu tegema (ma tegelt skeptiline selle suhtes, küll raha juba tee leiab, aga ok see selleks esialgu).

Rahvusliku (ja Roadsporti) puhul pead olema kas ise tegija (ja aega palju) või omama ligipääsu vastavale meistrimehele ($$$), mõtlema välja optimaalse kombo kerest, mootorist, vedrustusest ja muust sarnasest, selle kõik ellu viima ja siis kogu kompotti ka pidevalt elus hoidma. Kahtlemata on see ka väga huvitav ja õnnestumise korral rahuldust pakkuv tegevus, ehitades õpid autot paremini tundma ja saad alla parema tehnilise põhja suurematesse klassidesse liikumiseks.

Iseenesest minu arust väga lihtne valik, kui meeldib lihtsalt sõita siis bemm, kui meeldib ehitada+sõita siis rahvuslik.

Täiendus: ja kui meeldib ainult ehitada, siis ostke Ford :D
09.10.2007 at 15:55 2 edits. Last edited 09.10.2007 at 16:12 by Jesper
HrHunt
Eesti rahvuslik ringraja klass
Kui mina oleks, ma oleks lihtsalt sõitja. Bemmiga või odavporssega. Suurema muterdamise võimalus/soov puudub. Ma arvan et niisukeste soovidega raffast on oluliselt rohkem ka kui neid kes soovivad/saavad graazhis magada?

____________________________

09.10.2007 at 16:01 1 edit. Last edited 09.10.2007 at 16:32 by HrHunt
-XR-
Eesti rahvuslik ringraja klass
Mul siin väike kõrvaline küsimus:
Kui siit liiga paljud hakkavad selles uues klassis sõitma, siis mis saab OT-st?
Ikka viitsitakse edasi orgunnida?

Imho OT on üks parimaid asju üldse, mida Eestis korraldatakse!
Võiks pigem OT-d arendama hakata ja rohkem inimesi kaasata ning rohkem reklaamida ja tihemini etappe teha.
See võib vähendada tavaliikluses ka avariide arvu ja oleks rohkem juhte liikluses, kes vähegi teavad kuidas auto käitub.

____________________________
TRD MR2, Brabus B11 W211
09.10.2007 at 16:13 2 edits. Last edited 09.10.2007 at 16:14 by -XR-
python
 
Eesti rahvuslik ringraja klass
quote:
Jesper: Python, BMW klass ja rahvuslik on kaks täiesti eri looma. Esimese puhul sa paned reeglites ette nähtud juppidest lihtsalt auto kokku, seadistad natuke vedrustust ja võib-olla ka ülekandeid ja sõidad. Kui sulle ei meeldi pikki öid garaažis veeta, siis ideaalne variant, Amper või Rolantsik paneb sulle auto kokku, sõidad sellega võistlusele kohale, teed oma sõidu ära ja koju koti peale. Lisad ainult vedelikke ja vahel harva vahetad kumme. Põhimõtteliselt pole tegelikult vahet mis margi ja mudeliga sõita, see võib olla kas Lada, Golf, buumer, Porsche või Ferrari. E36 on lihtsalt valitud, kuna midagi peab ju valima ja tundub parima hinna-kvaliteedi suhtega. Odavus tuleb natuke jah sellest, et mõningaid juppe saab hulgi, peamiselt aga sellest et kuna enam vähem midagi näppida ei saa, siis ei pea konkurentsis püsimiseks kellegagi rahakottide võidujooksu tegema (ma tegelt skeptiline selle suhtes, küll raha juba tee leiab, aga ok see selleks esialgu).

Rahvusliku (ja Roadsporti) puhul pead olema kas ise tegija (ja aega palju) või omama ligipääsu vastavale meistrimehele ($$$), mõtlema välja optimaalse kombo kerest, mootorist, vedrustusest ja muust sarnasest, selle kõik ellu viima ja siis kogu kompotti ka pidevalt elus hoidma. Kahtlemata on see ka väga huvitav ja õnnestumise korral rahuldust pakkuv tegevus, ehitades õpid autot paremini tundma ja saad alla parema tehnilise põhja suurematesse klassidesse liikumiseks.

Iseenesest minu arust väga lihtne valik, kui meeldib lihtsalt sõita siis bemm, kui meeldib ehitada+sõita siis rahvuslik.

Täiendus: ja kui meeldib ainult ehitada, siis ostke Ford :D
Saan aru ega ise ka eriline õlinäpp ei jõua olla kogu aeg. Kahjuks pole näinud selle BMW klassi tehnilisi tingimusi aga juttu järgi siis jääb see klass suht stock nagu rahvuslik.
09.10.2007 at 16:16 1 edit. Last edited 09.10.2007 at 16:17 by python
Jesper
 
Eesti rahvuslik ringraja klass
Ega keegi vist ei ole E36 tehnilisi tingimusi kuhugi mujale kirja pannudki kui siia teemasse, mina jutustan ümber Jörmi juttu. Mulle ei jõudnud see BMW teema absoluutselt enne kohale, kui ma teada sain, et plaanis on puhas stock mootor, stockis pakutavatest juppidest koostatav kast + tagasild, kõigile samad tänavakummid ja suhteliselt maalähedastest mittestock juppidest kokku pandud vedrustus ja pidurid. Kui sellest liinist vabamaks lasta, siis pole vist erilist mõtet ühte marki kasutada, kere pluss töömaht on aretamise seisukohalt juba üsna lai taustsüsteem. Ehk siis bemmiklass+ehitamine = rahvuslik :)
09.10.2007 at 16:27 1 edit. Last edited 09.10.2007 at 16:29 by Jesper
Lembit
Eesti rahvuslik ringraja klass
quote:
-XR-: Kui siit liiga paljud hakkavad selles uues klassis sõitma, siis mis saab OT-st?
:D IRW
Ole rahulik. "Liiga paljud" siit kohe kindlasti ei hakka selles uues klassis sõitma. Vähemalt viimase 8 aasta eesti ringraja ajaloost ma küll ühtegi sellist klassi ei tea, mis sedamoodi oleks reaalselt käima läinud, et eelmise hooaja lõpus veel pole autodest toorikuidki ostetud ja järgmise hooaja alguses on kohe posu sõitjaid rajal.

Kui jõuavad auto ehitamise numbrid reaalseks ja inimesed ka osavõtukulud ja kõik muu kokku löövad, ning sealjuures selgub, et esimesel hooajal kulub koos kõigi vajalike asjadega raha 200 000 ja selle eest saad viis etappi nelja autoga võidu sõita, siis see uue klassi tuhin jahtub märkimisväärselt.

Ja isegi, kui OT seltskonnast 5 inimest ära jääks, siis tähendaks see ainult seda, et hooaja esimesel üritusel saavad kohad täis mitte 2 tunni jooksul registreerimise algusest, vaid 2 tunni ja 8 minuti jooksul. :)
09.10.2007 at 16:45
opentrack.tqhq.ee foorum : BMW 325 Cup : Eesti rahvuslik ringraja klass   .. 3 4 5 6 7 8 9 ..  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.