register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : BMW 325 Cup : Eesti rahvuslik ringraja klass   1 2 3 4 5 6 7 ..  
Poster Message
HrHunt
Eesti rahvuslik ringraja klass
quote:
Silwer: Mina olen 2 käega e36 sedaani vastu:

- ilu on vaataja silmades, mina eelistaks ilu poolest iga kell e30't e36'le.

e30 ergonoomika on kohutav (minu jaoks)
ainus e30 mida tahaks näha kuuri nurgas on m3 :)
olen aastaid ringi kimanud 323iga ja mulle sellest täiesti piisas...



____________________________

05.10.2007 at 12:32 2 edits. Last edited 05.10.2007 at 12:34 by HrHunt
HrHunt
Eesti rahvuslik ringraja klass
quote:
Silwer: Mina olen 2 käega e36 sedaani vastu:

- aeglane

võrreldes millega? compactiga?



____________________________

05.10.2007 at 12:38
Cardo
 
Eesti rahvuslik ringraja klass
quote:
Silwer: Mina olen 2 käega e36 sedaani vastu:

- aeglane
- ei ole odav kuna minu praegune auto oleks siis kasutu
- tagaveo kaiffi vähendab oluliselt suhteliselt jõuetu mootor sellise kere kohta
- ilu on vaataja silmades, mina eelistaks ilu poolest iga kell e30't e36'le.

-Kiireks saab alati teha kiire sõiduga
-müüd oma auto maha ja ongi odav
-mootor on ju ikka jõulisem kui e30-e oma ilma modimata
-küll meeldima hakkab, kui garaazis igal õhtul silitad ja luuletusi peale loed

Ära jonni nüüd, löö kampa parem :D
05.10.2007 at 12:41
python
 
Eesti rahvuslik ringraja klass
Lätlaste klass jätab nagu ma aru saan võimalused ka muu margi jaoks kui BMW. Isiklikult see 320iS e30 tundub täitsa roogitav olevat, kui seda ka kuskil osta saaks:) Samas praeguse projekti põõsasse viskamine ja uuesti alustamine oleks suht kulukas, nii et ei teagi kas jaguks.
05.10.2007 at 12:41
HrHunt
Eesti rahvuslik ringraja klass
quote:
python: Lätlaste klass jätab nagu ma aru saan võimalused ka muu margi jaoks kui BMW. Isiklikult see 320iS e30 tundub täitsa roogitav olevat, kui seda ka kuskil osta saaks:) Samas praeguse projekti põõsasse viskamine ja uuesti alustamine oleks suht kulukas, nii et ei teagi kas jaguks.

E30ned roostetavad varsti kõik ära. Isiklikult on absoluutselt siiber alt ära roostetavatest autodest... Kui just saksast mingit collectors editioni ei too :D

____________________________

05.10.2007 at 12:44
xjan
Eesti rahvuslik ringraja klass
Ma ei ole küll väga objektiivne teatud põhjustel :), aga mis seal vahet väga on kas sõidetakse E36 kupee, sedaani või compactiga (või hoopis E30ga, Z3-ga) -- kaalud suhtkoht samas augus, mootorite võimsus ka jne...

Narr oleks ju keelata E36 kupeed, puuriga jne osalemast kuna teistel on sedaanid, wtf? Lätlastel minumeelest on E30 puhul lubatud nii kupee- kui sedaankere ja ka suisa touring?

____________________________
BMW 1M ...
05.10.2007 at 12:50 1 edit. Last edited 05.10.2007 at 12:52 by xjan
Silwer
Eesti rahvuslik ringraja klass
HrHunt: e36 roostetab palju rohkem kui e30. Mul on reaalsed kogemused mõlema autoga olemas. Võrdlen sedaan e36 ikka oma praeguse autoga.
phyton: E30 320is maksab saksas u. 6500-8000 eur.
Cardo: kahjuks ei ole minu e30 juba ammu enam võimalik müüa.

Aga ega neid minu seisukohti nüüd ei tasu ka lõpliku tõena võtta. Lihtsalt kui tehakse e36 sedaani klass siis mind seal kahjuks osalemas ei näe (vähemalt senikaua kui mu oma e30 on täies elujõus).



____________________________
BMW 325i E30 2,7 Turbo & BMW E46 S54 SMG VF570 supercharged & BMW F25 X3
05.10.2007 at 12:51
jaanus
 
Eesti rahvuslik ringraja klass
mina olen e36 poolt.
isegi, kui ma sellega ise sõitma ei hakka, saan aasta pärast panna kuulutuse M: E36 325 60000 eek :)
05.10.2007 at 12:58
Jesper
 
Eesti rahvuslik ringraja klass
Mulle E36 ei meeldi, sest
1. Kui pole seda autot enne näppinud, siis kasvõi elementaarsete remontide tegemine on alguses raske, oma masinal ma võin näiteks kinnisilmi amorte vahetada või mootorit pealemaha tõsta.
2. Elementaarsed jupid on suhteliselt kallid, võrreldes Fordi omadega ikka suurusjärgu võrra. Vähemalt alguses on vältimatu, et masinas on suurem osa juppe stock, kui edasi arendada ja ehitada, siis race osade puhul pole muidugi suurt vahet, mis autole nad on (väike vahe samas siiski on, aga E36 pole selles suhtes väga hull).
3. Ma tean, et see lõikab nüüd bemmifänne nats, seega palun võtta seda lihtsalt arvamusena, mitte teha sellest suuremat diskussiooni, aga PR-i ja sponsorite leidmise seisukohalt on mul isiklikult raske ette kujutada halvemat marki kui kolmene BMW. Kui just United Motors kogu sarjale korralikult õlga alla ei pane, on ümarate vormidega oldschool Fordile kindlasti kergem toetajaid leida.

Ok, kui see sari peaks tulema, siis ma kindlasti teen oma arvutused ja kaalun asja, ilgelt tahaks sõita küll, aga imho on ühe margi sari kõigist siiani pakutud variantidest kõige vähem pinget pakkuv. Muidugi ma saan aru neist, kes OT-d sõidavad uuemapoolsete stockilähedaste masinatega, neil pole vahet mis auto aluseks võtta, sest nagunii peab uue ostma, igapäevasõidukit ju ei hakka lõikuma. Aga need võivad selle E36 valida ju ka siis, kui mark vabaks jätta.
05.10.2007 at 13:07
Kaido
Eesti rahvuslik ringraja klass
Mina hääletaks samuti E30 poolt, kuid E36 on mitmes mõttes parem: kui rallivennad hakkavad neid kasutama, siis tekib arvestatav järelturg nii meil kui ka Soomes. E30 on ka nii vana, et tõenäoliselt tuleb sellise auto leidmine & ettevalmistus kallim. Nende leidmine on iga päevaga raskem, miks lätlastel oli eelmine aasta stardirivi BMW põhine, aga sellel aastal mitte - sarja luues tuleb silmas pidada ka lähema 2-8 aasta perspektiivi, selle nõude ilmselt E36 täidab. Kes tahab E30ga sõita, see sõidab Läti rahvuslikku ning ilmselt on täiesti võimalik panna kohalikus E36 sarjas kõrvuti rajale ka E30 ja E36 kompakt: see eeldab vaid lisakaaludega mängimist.
05.10.2007 at 13:26
rolantsik
Eesti rahvuslik ringraja klass
Tegelikult jääb vist 2 reaalset varianti järgi :(

1.E36

2.Rahvuslik

Sest,et muude variantidega ei ole ikkagi võimalik autosid enam-vähem võrdseks ajada.
Ja mis peaasi,kui autod on võrdsed ja peab ratas rattas võidu sõitma,siis sõiduoskused kuluvad iseenesest külge :)
Ja pealtvaatajatel on ka huvitav jälgida.
05.10.2007 at 13:36
xjan
Eesti rahvuslik ringraja klass
Aga see E36 oleks siis ranglet sedaanipõhine ja n. piiratud 2.5L mootoriga ehk nagu soomlastel?

____________________________
BMW 1M ...
05.10.2007 at 13:38
Cardo
 
Eesti rahvuslik ringraja klass
Miks mitte 2,0 juppe on rohkem saadaval, vaata kui palju on saada 2,0 vs 2,5.
Teisalt, külg-külje kõrval ei pea olema võimsus niivõrd suur, kui just see elamus mõõtu võtta, aga kui soomes on aluseks 2,5 siis pole jah muud valikut.
Ehk saab ka mõlemat kui kaaluga mängida.
05.10.2007 at 13:55
Jesper
 
Eesti rahvuslik ringraja klass
Roland, kas Super 1600 on väga ebavõrdne klass? Ei ole retooriline küsimus, ma pole kursis lihtsalt. Rallis tehti ju mingi hetk see ECO liiga vms, põhimõtteks see et klass on tehnika poolest kompatiibel juba olemasoleva klassiga, lihtsalt võistluse kulud on väiksemad. Et kui ökoklassis jube hästi läheb, siis saab kerge vaevaga ülespoole kolida.
05.10.2007 at 14:03
Garfield
  
Eesti rahvuslik ringraja klass
quote:
Jesper: Roland, kas Super 1600 on väga ebavõrdne klass?
Olles Super-1600 klassi looja, siis tegelikult on see väga ebavõrdne ja kallis klass. Aga niikaua, kuni seal 1-2 miljoniseid autosid pole, ei ole hullu. Tegemist on sisuliselt väikese vabaklassiga, tehnilised tingimused on ju päris vabad. Saab sõita seal 1600cc Ladaga (VFTS), või endiste Golfi-klassi masinatega, vanem Civic VTEC on tegija jne. Mis saab siis, kui keegi näiteks Toyota MR1 kere (keskmootoriga) tipptasemel ette valmistab ja sellele Toyota Motorspordist 1600cc vabalthingava 300+hj mootori tellib?

Meil neid klasse on püütud tekitada igal aastal. Kas neid praegu on vähe? Ei ole. Küsimus lihtsalt selles, et on tekkinud hulk hobiautosid ja sõitjaid, kellele OT maailm kipub väikeseks jääma. Ardi lahendas probleemi ühel viisil - ostis Super-1600 klassi auto. Ülejäänud seltskonnaga - uus klass tekitada, kuhu kõik mahuksid? Mulle tundub ebareaalne, sest reguleerida seda on suheliselt raske, kõige parem tundub olevat see kaalude süsteem.
Kõige parem oleks igale mehe oma klass - siis saavad kõik kopsiku ja on võitjad ;). Ütlen ausalt, et see Sport-2000/B2000 ja Super1600/B1600/N1400 sinnapoole juba kisub/kiskus. Mina pooldaks NEZ piires kuni 4 kereautode klassi.


____________________________
Focus RS
05.10.2007 at 14:23
-XR-
Eesti rahvuslik ringraja klass
Garfield, mida sa mõtled Toyota MR1 all?

Ja missugust mootorit sa mõtled 1,6 ja vabalthingavalt 300hj?
Kust neid saab? :P

Ma tean, et on 1.8 ja vabalthingavalt nati üle 200hj.



____________________________
TRD MR2, Brabus B11 W211
05.10.2007 at 14:40 1 edit. Last edited 05.10.2007 at 14:40 by -XR-
rolantsik
Eesti rahvuslik ringraja klass
quote:
Jesper: Roland, kas Super 1600 on väga ebavõrdne klass? Ei ole retooriline küsimus, ma pole kursis lihtsalt. Rallis tehti ju mingi hetk see ECO liiga vms, põhimõtteks see et klass on tehnika poolest kompatiibel juba olemasoleva klassiga, lihtsalt võistluse kulud on väiksemad. Et kui ökoklassis jube hästi läheb, siis saab kerge vaevaga ülespoole kolida.

Kuna praegu ei ole seal tõesti milliseid autosid,siis esiots on suht-koht võrdne.Lihtne oleks ka sinna mingi müügikohustuse asi külge nuputada:mingi a 200 tuhhi auto eest,siis ei ole võimalust lolliks minna.

Järgmiseks aastaks soovitasin Hr Koov-il juurde kirjutada vankel mootori keelamise rida :) siis kaob see variant ka ära,et keegi RX-8 -ga paugutama tuleb.
05.10.2007 at 14:43
rolantsik
Eesti rahvuslik ringraja klass
Kuulu järgi on ka Eestimaal tehtudteenustööna Moskva streetraceritele Honda 1,6 liitrine 300hp AR-is
05.10.2007 at 14:45
Garfield
  
Eesti rahvuslik ringraja klass
quote:
-XR-: Garfield, mida sa mõtled Toyota MR1 all?
Ja missugust mootorit sa mõtled 1,6 ja vabalthingavalt 300hj?
Kust neid saab? :P
Uups, mõtlesin tegelikult MR-2 eelmist põlvkonda, näiteks see:
http://www.whyturbothat.com/mr2main.html
Aga kust mootoreid saab? Toyota Motorspordist ikka. 1600 cc mootorite hinnakiri on vastavalt hobujõududele, hind ja hobujõud suurenevad, lubatud töötunnid vähenevad. Tipnes see mälu järgi miskise 300hp mootoriga. Toyota Europas on (oli?) meil oma poiss ees, kes saaks aidata. Hinnad on muidugi vastavad, kuid võimalus on. Muide, Hondal (äkki oli Mugen???) oli ka vabalthingav 1600cc/300HP mootor olemas. See inf on sellest ajast, kui ringraja-Yarised siin aktuaalsed olid. Sellele putukale oleks saanud vist maksimumis 1600cc 200+hj "bolt-on" kone tellida.
Rolantsik - kas rootormootoriga ei kaasne automaatselt mingi kubatuuri koefitsent, millega korrutamisel ei ole enam 1600cc juttugi?

____________________________
Focus RS
05.10.2007 at 15:31
rolantsik
Eesti rahvuslik ringraja klass
quote:
Garfield:
quote:
-XR-: Garfield, mida sa mõtled Toyota MR1 all?
Ja missugust mootorit sa mõtled 1,6 ja vabalthingavalt 300hj?
Kust neid saab? :P
Uups, mõtlesin tegelikult MR-2 eelmist põlvkonda, näiteks see:
http://www.whyturbothat.com/mr2main.html
Aga kust mootoreid saab? Toyota Motorspordist ikka. 1600 cc mootorite hinnakiri on vastavalt hobujõududele, hind ja hobujõud suurenevad, lubatud töötunnid vähenevad. Tipnes see mälu järgi miskise 300hp mootoriga. Toyota Europas on (oli?) meil oma poiss ees, kes saaks aidata. Hinnad on muidugi vastavad, kuid võimalus on. Muide, Hondal (äkki oli Mugen???) oli ka vabalthingav 1600cc/300HP mootor olemas. See inf on sellest ajast, kui ringraja-Yarised siin aktuaalsed olid. Sellele putukale oleks saanud vist maksimumis 1600cc 200+hj "bolt-on" kone tellida.
Rolantsik - kas rootormootoriga ei kaasne automaatselt mingi kubatuuri koefitsent, millega korrutamisel ei ole enam 1600cc juttugi?

S 1600 ei ole koefitsente,seal on praeguste reeglite järgi öeldud,et kubatuur ei tohi olla suurem,kui 1635cc.
Mazda RX8 on 1300 cc.

Muidugi võib see saunanaiste jutt olla,aga Artmanis oli ehitatud B16 motost 300 hp
05.10.2007 at 15:39
Raceboy
 
Eesti rahvuslik ringraja klass
quote:
rolantsik:
Muidugi võib see saunanaiste jutt olla,aga Artmanis oli ehitatud B16 motost 300 hp



Seal pole midagi võimatut. Eesti tänavatel sõidab üks Civic K20A mootoriga, millel ligi 270hj.

____________________________
www.vems.ee
05.10.2007 at 15:53
tarmosild
Eesti rahvuslik ringraja klass
Tere!

Variant 2: oleksin tõenäoliselt käsi. Ei taha garaaži mitut autot, samuti ei ole Porsche mudelinimistus (944 968 964 993 996 997 jne) viimase 20 aasta jooksul ühtegi sellist, mis mahuks nr. 1 all pakutud 2-liitri ja nelja silindri raamidesse. Vaja oleks, et keegi teeks tabeli kW/miinimumkaalu/FWD RWD 4WD suhete kohta ja seaks minimaalse ohutusvarustuse nõuded, + väike tehnokontroll kohtuniku poolt hooaja alguses, ja olekski nagu alused olemas. Kuna osalevad algajad, on vaja mõistlikku võrreldavust mitte täppisteadust; ning kuna panuseks pole "meistri surematu kuulsus" või kuldraha, võiks panustada aususele ja jätta bensiini või uriini keemilise kontrolli teistele sarjadele.


------------------------------------------

2. Tehakse selline klass, kus saaksid osaleda võimalikult paljud olemasolevad harrastajad olemasolevat tehnikat alguses mõistlikkuse piirides kohandades, ebavõrdsust püütakse ravida miinimumkaalu, rehvilaiuse ja võibolla veel millegi sarnase arvutamisega mootori parameetrite järgi. Edukaid premeeritakse jooksvalt lisaballastiga. Sõitjaid tuleks alguses kindlasti rohkem, aga risk on et asi vajub soiku kui selgub, et autode võrdsustamise valemid ei ole piisavad, viimast on võimalik ravida klassi juhtkonna aktiivse tegutsemisega. Siia alla käib soomlaste Roadsport. Niiöelda reaktiivne klassiloomine, minu jaoks isiklikult kõige atraktiivsem, sest kui rajal on palju eri kubatuuride ja filosoofiaga tehnikat, tundub asi minu jaoks palju huvitavam, edu valemeid on mitmeid ja benchracing lokkab.
05.10.2007 at 16:30
rolantsik
Eesti rahvuslik ringraja klass
quote:
tarmosild:

Ei taha garaaži mitut autot, samuti ei ole Porsche mudelinimistus (944 968 964 993 996 997 jne) viimase 20 aasta jooksul ühtegi sellist, mis mahuks nr. 1 all pakutud 2-liitri ja nelja silindri raamidesse.



Ei ole 4 silindrit,Läti rahvuslikus sõitis vähemalt eelmine aasta väga edukalt Porsche tõugu auto :)


www.924.id.lv
sealt peaks nägema
05.10.2007 at 17:18 1 edit. Last edited 05.10.2007 at 17:35 by rolantsik
tehnik
  
Eesti rahvuslik ringraja klass
quote:
Garfield: ...
Kõige parem oleks igale mehe oma klass - siis saavad kõik kopsiku ja on võitjad ;). ...
:) Ja võibolla "2" piisavalt sarnast saavad olla nagu ühes klassis. Võibolla saab mingi klass ka iseenesest moodustuda.
Selle vaatenurga juures oleks juba praegu põnev teada millised OT autod on omavahel piisavalt sarnased - kuuluksid näitlikult ühte klassi. Võibolla kui näiteks 3 sarnase auto ajad on sarnased siis on ka sõitjatel sarnane tase.
05.10.2007 at 18:33
Silwer
Eesti rahvuslik ringraja klass
No näed sa, täitsa sobiv ja soodne isend saada e36 sedaani klassi: http://www.rally.ee/?a=a032&b=6045

:)

____________________________
BMW 325i E30 2,7 Turbo & BMW E46 S54 SMG VF570 supercharged & BMW F25 X3
05.10.2007 at 21:10
opentrack.tqhq.ee foorum : BMW 325 Cup : Eesti rahvuslik ringraja klass   1 2 3 4 5 6 7 ..  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.