register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : Kiiresti sõitmine : Rajapäevade ohutusalane koolitus  
Poster Message
-XR-
Rajapäevade ohutusalane koolitus
Täna tuli mõte (ei ole seoses antud õnnetusega), et enne OT ürituse taolistele üritustele laskmist peaks uutele liikmetele koolituse tegema ,
et suurem ohutus tagada.

See õnnetus juhtuski eelkõige sellepärast, et rajal olid autod, kelle juhid ei teadnud, kuidas peaks rajal käituma ja et peab ka teistega arvestama.

Seega arvan, et peaks ikkagi mingi kasvõi minimaalse koolituse (keegi siin jagas ühte pdf-i. Seda võiks põhjana kasutada) tegema, enne kui uued näod rajale lasta.

rustang, tõsiselt kahju sinu autost! Õnneks juhtus asi hooaja lõpus ja ehk saad järgmiseks hooajaks auto korda.

(sõimu jätan kirjutamata)
23.09.2007 at 20:46 4 edits. Last edited 23.09.2007 at 20:49 by -XR-
Jesper
 
Rajapäevade ohutusalane koolitus
Dziises kraist, kui ma nüüd loen seda juhtumi kirjeldust eri foorumitest siis tõusevad ihukarvad püsti juba. Äge rajapäeva-aasta ikka, esimene katus ja esimene õnnetus möödasõidul.

Rustangi auto teemas offtopic, aga ei XR, sellised õnnetused ei juhtu selle pärast, et mingi pdf puudu on. Vihjeks niipalju, et viimase kahe aasta jooksul on päris mitu inimest suutnud rajapäevadega nii liituda, et ei keera oma küna üle kuudi ega rammi teisi välja.
23.09.2007 at 20:53
-XR-
Rajapäevade ohutusalane koolitus
quote:
Jesper:
Rustangi auto teemas offtopic, aga ei XR, sellised õnnetused ei juhtu selle pärast, et mingi pdf puudu on. Vihjeks niipalju, et viimase kahe aasta jooksul on päris mitu inimest suutnud rajapäevadega nii liituda, et ei keera oma küna üle kuudi ega rammi teisi välja.

Keegi võib spliti teha.

Ma mõtlen üldist koolitust enne rajale laskmist, kus tehakse suuliselt vähemalt üldised asjad selgeks.
Väga paljudel ei ole kohe mingit aimu enne esimest korda rajale tulemist, kuidas käituda.
Kõige parem oleks suuliselt enne rajale laskmist põhitõed selgeks teha.
Mõtlesin, et võib ju näiteks selle pdf-i põhjal midagi teha ja suuliselt edasi rääkida.
On ka igasuguseid muid materjale peale selle pdf-i.

23.09.2007 at 20:58
devilc
Moderator
Rajapäevade ohutusalane koolitus
Iseenesest on selleks võistlejate koosolek ja enne sõitu (registreerimisel) antavad eeskirjad. Samas, mõned suudavad mõlemast mööda vaadata...
23.09.2007 at 21:14
-XR-
Rajapäevade ohutusalane koolitus
Vbl peaks lipumehed paremat tööd tegema?
23.09.2007 at 21:23
Jesper
 
Rajapäevade ohutusalane koolitus
Ok, su mõte on iseenesest õilis, ma natuke liiga teravalt väljendan ennast. Samuti pole mulle teada, mida seal BMW üritusel sõitjate koosolekul räägiti, kui räägiti. Aga OT-l on koguaeg seda juttu juhtide koosolekul räägitud.

Ma ei ole siiamaani väga otse viitsinud kobiseda, kuna pole vaja mingit viha ja paksu verd foorumisse, aga imho on valdav enamus OT rahvast, ka täiesti esimest korda rajale tulijad, väga eluterve suhtumisega. Vaikselt nokitsetakse oma sõidu kallal, möödasõidud pole probleem (ma siinkohal vähemalt loodan, et ma ise kellelegi väga jalgu pole jäänud, vähemalt keegi pole ütlema tulnud), kõik olukorrad on saanud lahenduse. Samas aina tihemini hakkab silma üksikuid tegelasi, kellel pidevalt muudkui juhtub kõike. Ma väga loodan, et see tendents ei süvene.
23.09.2007 at 21:23
-XR-
Rajapäevade ohutusalane koolitus
Tuleks inimestele enne rajale minekut kuidagi paremini selgeks teha,
et nad pole Schumacherid ja nad ei tea kõike ja ei oska kõike ja rajal on ka teised autod/juhid.

23.09.2007 at 21:29
tiigrike
Rajapäevade ohutusalane koolitus
Kodanik saabus ju pärast võistlust, vahetult enne vaba raja aega. Ei osalenud võidusõidul, ei olenud ka koosolekul.
23.09.2007 at 21:33
raimo_r
Rajapäevade ohutusalane koolitus
OT üritustel on ju alati tehtud elementaarne koolitus. Ei ole mõtet neid algajaid kohe "oskamatuteks" pidada.

____________________________
igapäevasõiduk 4.8 V8 367hj, pühapäevasõiduk 3.2 R6 343hj
25.09.2007 at 16:08
opentrack.tqhq.ee foorum : Kiiresti sõitmine : Rajapäevade ohutusalane koolitus  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.