register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : Kiiresti sõitmine : II Mannergute Mõõduvõtu järelkaja   1 2 3  
Poster Message
tanele28
II Mannergute Mõõduvõtu järelkaja
4-jal käpal tiim tänab korraldajaid ja kaas-mõõduvõtjaid meeldiva ürituse eest.
Möödasõidud vähemalt siis kui ise roolis olin olid meie aeglaselt kulgevast subarust suhteliselt ohutud.
Võitluses subaruga jäime see kord peale, eelmise mm-i võitis subaru st. starti ei jõudnud lekkiva paagi pärast :D

07.07.2015 at 01:08
MargoRoolis
 
II Mannergute Mõõduvõtu järelkaja
Esimese korraga võrreldes tundub testijate hulgas olevat rohkem neid, kes ei saa sõidu eesmärgist aru.

Kui silme ees terendav kiire ringiaeg hakkab segama ilmselgelt kiirema sõiduki/vilunuma sõitja möödalaskmist, pole see enam MM.

Äkki oleks lahenduseks ringiaegade ja läbitud ringide arvu avaldamata jätmine?

Pressi ähvardusel kaovad aga rajalt meie sebra sarnased vastupidavusele suunatud mannergud ja muhedad oldtimerid- sellest oleks kahju...
07.07.2015 at 08:20
Marvin
II Mannergute Mõõduvõtu järelkaja
Ringiaja avaldab RaceChrono ning mitte midagi ei muutu. Selles osas ei ole küll põhjust mingeid meetmeid rakendada.
07.07.2015 at 08:40
peep
 
Moderator
II Mannergute Mõõduvõtu järelkaja
Kõik an alati kompromiss ja eks korraldajad otsustavad aga üks võimalik arengusuund on minimaalse ringiaja ehk indeksi kehtestamine. Sel juhul pole motivatsiooni kiiremini liikuda kuna alla miinimumaja sõidetud ringid ei lähe arvesse ja kui neid lubatust kiiremaid ringe koguneb märkimisväärselt, siis on võistlus antud tiimile lõppenud. Sellega kaob ära vajadus autot kiiremaks ehitada, vajadus auto maksumust rangelt kontrollida ja on kontrolli all osalemise kogukulu, kuna pole vaja osta paremaid rehve, pidureid, amorte jne. Samuti ei tekita see olukorda, kus ühel hetkel on kõik osalejad rajal samasuguste autodega, kuna mingi konkreetne mudel sobib reegliga kõige paremini. Jäävad fiatid, saabid, skodad ja muud imeliikurid alles. Edu võti oleks stabiilselt kõik ringid ideaalaja lähedal sõita. Nõuab see boksipeatuste täpsemat reglementeerimist ja ajavõtu andmete jooksvat avalikustamist.

See on muidugi ainult üks paljudest võimalustest ja erineb LeMonsite algsest ideest aga meie oludes ehk mõeldav kui ei jaksa enam "võidusõitjatega" pitlanel vaielda.
07.07.2015 at 09:06
Mattias
II Mannergute Mõõduvõtu järelkaja
Ka meie ei olnud rajal kiiremate hulgas, aga meie meeskonda ei häirinud, see et osad mannergud liikusid meie omast tunduvalt paremalt edasi. Sõitsime oma sõitu sellises tempos nagu auto ja oskused võimaldasid ning lasime kiirematel sõita oma sõitu. Kui kõik hakkavad panustama, sellele, et mannerg oleks võimalikult kiire, siis mõnede aeglasemate ja tihti huvitavamate mannergute juhid peavad rajal tegelema ainult kiiremate mööda laskmisega ning sõidust oleks väga raske mõnu tunda. See variant, et kiiremate autode juhid peavad arvestama lisaülesannetega toimib väga hästi, siis ei mõelda mannergut ostes ainult kiiruse peale ja äkki kiiruste vahed enam väga suuremaks ei lähe.
07.07.2015 at 09:41
Marvin
II Mannergute Mõõduvõtu järelkaja
Me vist tegelikult mõtleme natuke üle ning püüame reguleerida miskit, mida tegelikult reguleerima (veel) ei pea. Tuleb lihtsalt veel selgemalt välja hääldada - MM ei ole võidusõit, vähemasti mitte kellegi teisega peale iseenese ja kella.
07.07.2015 at 09:53
Märt
II Mannergute Mõõduvõtu järelkaja
quote:
Marvin: Me vist tegelikult mõtleme natuke üle ning püüame reguleerida miskit, mida tegelikult reguleerima (veel) ei pea. Tuleb lihtsalt veel selgemalt välja hääldada - MM ei ole võidusõit, vähemasti mitte kellegi teisega peale iseenese ja kella.

Lisaks siia juurde ka auto:) Ehk mõõduvõtt kella, iseenese ja auto vastu. Ringiajad on ikka head teada, näitab, kas oled ise arenenud või kas auto on "vanemaks" jäänud:)

____________________________
..
Saab 900 cabrio
..
07.07.2015 at 10:02
Indrek_S
 
II Mannergute Mõõduvõtu järelkaja
Peebu viimane idee mulle iseenesest meeldib. Saab lõdvendada kw/kg piirangut ja rajale tuua mõned odavad "kiired" autod, mis muidu lasevad piirangu lõhki (83-103kw lancerid jms) ja millega saab siis päev peale mannerguid ka OT-d sõita.

____________________________
not done until it's done
07.07.2015 at 10:03
Marvin
II Mannergute Mõõduvõtu järelkaja
Nõus. Kõikidel rajal olnud liikuritel on kusagil ees mingi piir, millest enam mannerguklassi kuludega üle ei saa. See piir võib olla küll senisest kiirusest päris kaugel. Rohelise muna puhul on praegu seis selline, et veermikku ei ole mõtet tuunida, aga piduritorud ja -voolikud peaks üle vaatama, et käsnatundest jala all lahti saada. Siis võiks veel Starleti tabureti asemele mingi sellise tooli aretada, mille pealt 100+ kg mees kurvis maha ei kuku, ja ehk ongi esiotsa kõik. Siis võiks mõnda aega sõitjate arendamise peale rõhuda :). Kui MM korraldajad just tahavad enne talvist etappi miskit korraldada, siis võiks teha ühe mannergute treeninglaagri, kus täisalgajatele (nagu näiteks mina) räägitaks sellest, kuidas ja mismoodi rajal kiiresti edeneda. See aitaks ka ürituse turvalisust tõsta, kui kõike ise avastama ei pea :P. Mingi Opentracki formaadis üritus, mis algaks seminariga ning seejärel tehtaks instruktoriga ringe.
07.07.2015 at 10:24
-XR-
II Mannergute Mõõduvõtu järelkaja
Ma arvan, et pingutama paneb võimalus poodiumile jõuda ja võita.
Minu isiklik arvamus on see, et võitja tuleks välja kuulutada kuidagi hoopis teist moodi või siis üldse määramata jätta.

Üks näide: Kõige kiirem olemine annab vähem punkte, kui kõige coolima välimusega auto või kõige coolimad kostüümid, mille valib žürii.
07.07.2015 at 10:28 2 edits. Last edited 07.07.2015 at 10:30 by -XR-
Jesper
 
II Mannergute Mõõduvõtu järelkaja
Täpselt nii see poodium seekord koostatigi ju :D Esimese koha tiimil oli nii tiimi ja auto kujundus läbimõeldud ja hästi teostatud (kusjuures nullist, sest eelmine kord neil oli teine temaatika), teise koha tiimil põhimõtteliselt samamoodi, noh ja isand Hommiku etteaste oli lihtsalt kogu Mannergute olemuse tabamise osas nii täiuslik et võttis silma märjaks, olgugi et otseselt ta end ega autot ehtinud polnud (ja nii stiilses originaaltriibus auto puhul oleks see ka totter olnud).

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
07.07.2015 at 10:47 1 edit. Last edited 07.07.2015 at 10:48 by Jesper
H.E
  
II Mannergute Mõõduvõtu järelkaja
Siin on kaks poolt- kas rajal kambaga kihutada või leida võimalus võistlemiseks. Peebu ettepanek jääb teise kategooriasse, kuid mina isiklikult näen, et MM on pigem rajal kihutamine ja seelikus ümber grilli jooksmine. Lisaks näen veel ohtu n.ö võistlus-võistluses situatsiooni teket, kus ühest küljest antakse auhind piltlikult poole gaasiga sõitnud meeskonnale aga samas kütab mingi osa vendadest teravaks aetud pillidega oma lõbuks.

Kiirust piirame edaspidi aktiivselt sisselaske piiramise teel. Seda tuleb küll natuke veel testida, et tekitada mingi tunne kui pisikeseks see auk peab jääma. Selline viis ei riku auto mootorit kuid nullib igasuguse tuuningu, kuna lähtume ringiajast.

Küsiks kuumale arutelule vahele milline oli osalejate masinatel kütusekulu?

____________________________
Raketibaas
07.07.2015 at 10:57
Vandersell
II Mannergute Mõõduvõtu järelkaja
Ma ei ole siiani leidnud ringiaegu, kas keegi hea inimene viitaks mind kuhugi.
07.07.2015 at 11:01
Marvin
II Mannergute Mõõduvõtu järelkaja
quote:
H.E:Küsiks kuumale arutelule vahele milline oli osalejate masinatel kütusekulu?
Rohelise muna paagis oli 40 liitrit ning enne viimast vahetust, umbes 40 minutit enne lõppu pidime sutsu juurde kallama.


07.07.2015 at 11:11
Mattias
II Mannergute Mõõduvõtu järelkaja
Meie 518 suutis 4 tunni jooksul kusagil 70 liitrit ära juua.
07.07.2015 at 11:16 1 edit. Last edited 07.07.2015 at 11:19 by Mattias
Märt
II Mannergute Mõõduvõtu järelkaja
Viikingu Mannerg oleks vist paagitäiega lõpuni jõudnud, kuid lisasime tankimispausil ~15l juurde (4 tunni kulu siis ca 45-60 liitri kandis). Kuna ostuti on tüüpiline mannergule ja näitab lisaks bensiinihulgale ka aiateivast, siis on tegu arvamusega.

____________________________
..
Saab 900 cabrio
..
07.07.2015 at 11:30
615
II Mannergute Mõõduvõtu järelkaja
615 Sierrari sai hakkama ühe paagiga (55-60L), ehk lõpus oli alles tankimisel sisse valatud 20L.

Auto ehitamise osas üks mõte: Minul ei oleks mitte midagi selle vastu, kui peale võistlust oleksid nt esimesed 10 kiiremat autot saadaval alghinnaga 1000EUR, suurema müügihinna puhul tulu korraldajale/heategevusse (Arvestasin, et auto hind võiks olla max 700+tehniliselt korrastamiseks paar sotti). Puuriga autosid rajal siiani tähele pannud ei ole ja sportilkuma istme võib välja võtta.

Rajal katmise osas: Üldpildis oli väga viis! Sierrari kuulus seekord vist pigem mööduvate autode hulka ja üldiselt vähemalt siis kui mina roolis olin väga palju üllatusi ei tulnud (loodan, et ka teistele "üllatusi" ei valmistanud).
07.07.2015 at 12:05
kodusiga
II Mannergute Mõõduvõtu järelkaja
500 audi 80 85kw oleks tõenäoliselt saanud 55l paagiga hakkama aga kuna kell valetab siis igaksjuhuks panime 10l juurde
07.07.2015 at 12:13
pampkuri
 
II Mannergute Mõõduvõtu järelkaja
Ämber Nr 313 kulutas ca 40 L

____________________________
pamp
07.07.2015 at 12:17
randomere
 
II Mannergute Mõõduvõtu järelkaja
Mina isiklikult arvan et korraldajad on VÄGA õigel teel ning reeglid mingeid muutusi ei vaja, vähemalt mitte veel. Elu on näidanud, et mida rohkem midagi piirata seda kallimaks spordiala läheb. Antud hetkel ongi võtmesõna see, et on kaks seltskonda, need kes võtavad seda spordina ja need kes mitte. Viimased (kelle hulka ka end pean) näevad seda rohkem kui kunstilist enesetoestust või meelelahutuslikku päeva heade sõprade keskel. Mina isiklikult ei näe selles ka probleemi kui inimesed osalevad erinevate taotlustega, sest mul on jumala issandast ükskõik kas sinu 75kw on võrdsem kui minu oma, sest kastikat mille spoilerisse on integreeritud kaks corona avajat sul ikka ei ole :)

Ja kuna ma näen mannergute mõõduvõttu suures osas eneseväljendusvormina siis ma oleks ausaltöeldes suhteliselt pahane kui keegi kasvõi 2000€'ga meie sõiduki saaks ära osta, sest see sõpradega koos ehitamine ja möllamine on olnud väga kvaliteetselt veedetud aeg ja ühise eesmärgi (millegi meie jaoks ägeda ehitamine) nimel pingutamine.

See öeldud,
meie 43kw umbes 950kg kaaluvas autos oli selgelt liiga vähe ning põhjustas minus isiklikult sõites nördimustunnet kui sirgetel teised mööda vajutasid ja kurve aeglasemalt läbisid. Mul ei ole mitte midagi selle vastu, et inimeste ja autode kurvikiirused ongi erinevad, aga kui ma minut aega olen seda hoogu kogunud siis on mul iga km/h arvel, seega on ka meil mõttes auto varustada 10kw võimsama samale autole tehtud mootoriga, et seda ebameeldivat emotsiooni kuidas pea kõik teised lihtsalt mööda lähevad ei oleks.

Aga sõidu kontekstis, mul pole vist kunagi ühegi autoga audrus nii lõbus olnud kui kastikaga põhjagaasiga spinfm kurvi läbides :)

Ja korraldajatele jõudu valitud tee jätkamisel, minu igakülgne support teile, te ajate õiget asja ja mina soovitan selles formaadis osalemist küll igaühele.
07.07.2015 at 14:00 2 edits. Last edited 07.07.2015 at 14:15 by randomere
Kuuno_L
 
II Mannergute Mõõduvõtu järelkaja
meie läksime rajale täis pea paagiga ehk ca 50L
1. tankimine 20L + ca 10 L läks juurde kuna kurvis võttis hinge kinni
2 tankimine 10L läks peale
ürituse lõpus tõmbas kurvis hoo kinni juba :) ehk kokku ca 90L

janune koreakas
07.07.2015 at 20:46 1 edit. Last edited 07.07.2015 at 20:47 by Kuuno_L
hall
 
II Mannergute Mõõduvõtu järelkaja
Mitsubissi Kosmosejooksja kulutas ära 70 liitrit. Samas sai ka üks pikem peatus tehtud rehvivahetuseks (rehv läks katki, ühtegi varurehvi polnud. Õnnestus leida ligilähedane mõõt treila alt, aga kuna poldivalem veljel oli teistsugune, siis tuli kõigepealt rehvid treila velgedelt maha võtta ja auto all olnud rehvid treila rehvidega asendada).

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
07.07.2015 at 21:11
madis28
II Mannergute Mõõduvõtu järelkaja
Kuningate tehnikaspordiklubi V40 kulutas endagi imestuseks ära kuskil 90-100l. Peale läksime täispaagiga (60L), esimesel tankimisel kütusetuli veel ei põlenud, kuid sisse läks ca 40l. Teisel tankimisel oli kütusetule ja tunde järgi kütus otsakorral kuigi auto ei puterdanud, läks 10l peale.

Oleme üldiselt veidi üllatunud ja kuna auto hiljem Tallinnasse sõites vahepeal puterdas, siis peame süvenema veidi tema hingeellu. Lekkimine ei ole tõenäoline, sest auto ja tema parkimiskohad püsivad kuivad.

Üritus oli väga kihvt, kaasvõistlejad sümpaatsed. Küll aga ei poolda ma seda ettepanekut, et (tegev)autosportlased kõrvale jäävad. Vastupidi, silmnähtavalt vähese rajakogemusega sõitjad suutsid kord-kaks ebameeldivalt üllatada. Meenub seik, kus enne Velti kurvi pandi lihtsalt ees "uks kinni" ning pidin avarii vältimiseks murule keerama. See on täiesti ebanormaalne käitumine kiiruste erinevuse ühtlustamiseks.
07.07.2015 at 21:30
Delrin
 
II Mannergute Mõõduvõtu järelkaja
mootor vandus alla 20minutit enne finišilippu ja geneka kinnitusprobleemiga maadlesime omajagu aega boksis. Muus osas oli ülilahe ja kogu meeskonnal suud kõrvuni.
Uue mootori saab aga mannergule kohase hinnaga, ehk 40 eurot. :)


____________________________
M30
07.07.2015 at 21:52 2 edits. Last edited 07.07.2015 at 21:54 by Delrin
eero058
II Mannergute Mõõduvõtu järelkaja
Väga lahe üritus oli! Kuigi ka esimese korra 2 tundi olid põnevad, siis seekordne 4 tundi oli ikka väga äge!

Varasemast käima pandud "muudatustesae" hoogu pidurdades, olen ka seda meelt, et sellisena see üritus toimib ja ei näe põhjust, et peaks hakkama olulisi muutusi sisse viima.
Ringrajal tekib tahes tahtmata soov kiiret sõitu nautida ja kasvõi fooliumisse pakitud mahtuniversaalist, stiilsest kastiautost või viimase peale timmitud ringrajamannergust veidike vormellikku sõitu välja pigistada - igal juhul on lõbus. Mulle, usun, et paljudele teistelegi, on parimaks osaks ürituse juures emotsioon sõpradega koos veedetud ajast mannergut tuunides (või ka putitades) ja hilisemast rajal veedetud suurepärasest ajast ja üllatusest, et pikast autoderivist peaaegu kõik vanurid pikast kähkusõidust hoolimata finisisse jõuavad ja paljud peale seda omil ratastel kodugaraažide poole sõidavad.

Tervitused ja kiidusõnad ka teistele tiimidele, väga palju ägedaid autosid on ehitatud!

Igal juhul jään järgmist üritust ootama.

07.07.2015 at 22:29
opentrack.tqhq.ee foorum : Kiiresti sõitmine : II Mannergute Mõõduvõtu järelkaja   1 2 3  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.