register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : Kiiresti sõitmine : OT XVIII järelkaja   1 2 3 4  
Poster Message
Alberto
OT XVIII järelkaja
Koondtabelis väike viga. Auto nr 49 parim ring sõidus 17, 1:09.992. Rehv T. tänud
11.09.2007 at 20:11
que
 
OT XVIII järelkaja
quote:
ABC: Erinevus ringiaegades võivad olla pahatihti seotud ka liiklusega rajal. Minu ajad paranevad reeglina koos mingi avastusega.
Kui keegi viitsiks seletada kuidas apekseid kasutada, siis saaks võibolla aega nats parandadagi.
Mul rinkakogemust ju ainult ca 1 hooaeg.

Sellised teemad on koos viidetega päris hästi saadaval siinsamas.

http://opentrack.tqhq.ee/forum/viewtopic.php?tid=151

http://opentrack.tqhq.ee/forum/viewtopic.php?tid=47


quote:
ABC: See kole punane post icon eelmisel kirjal on kogemata sinna sattunud:o)

Edit nupp kirjel = Muuda kirjet = võimaldab muuta ka ikooni.
11.09.2007 at 21:50
matukas
  
OT XVIII järelkaja
Proovisin GPS-iga võtta ringide trajektoori aga unustasin AUTO reshiimile, kus punkte salvestab oma suva järgi.
Mäletamist mööda tuli kõige suuremaks kiiruseks minul ca 140 km/h enne stardieelse kurvi pidurdamist. Hea oli kuulda Janeki kommentaari pärast sessiooni, et "what a heck, kas ta ikka hakkab ka juba pidurdama enne stardieelset?" :D Tema hakkas ca 100 m märgi juures pidurdama ja mina ca 50 juures. Ja seegi tundus olevat nõksa vara. Shikaanid keskmine min kiirus sisse 100 km/h. Vot see mass on tõesti see, mis lubab selle võimsusega ja piduritega kiiremaid ringiaegu sõita kui tänapäevaste masside ja 100 kW-ga :) Igatahes pidurid toimisid väga brå.

____________________________
Belief is harder to shake than knowledge
12.09.2007 at 00:01
rustang
  
Moderator
OT XVIII järelkaja
Tegin koondtabelisse mõned vigade parandused.
12.09.2007 at 09:00
rustang
  
Moderator
OT XVIII järelkaja
quote:
jura: kas siis tõesti hetke ilmastikuolud (päike väljas või pilvetaga, temperatuur, raja puhtus) ja auto kaal loevad ringiaegades nii palju.

Raja puhtus kindlasti. Kas meie tasemel bensiini vähenemist tunda on - ei oska öelda. Minu tasemel kindlasti mitte :P

Mulle endale meeldis mu päeva esimene sessioon - 8. sõit, kus ajad rõõmsasti kahanesid ja ma ise rehvide ning nendest tingitud ülekande muutusega kohanesin.
1:09.965
1.08.430
1:08.888
1:07.461
1:07.297
1:07.068
1:07.859

Järgnevates sõitudes aga jäin pendeldama 1.07.5 ümber ja kiiremaks ei saanudki. OK osaliselt oli süüdi liiv rajal aga ikkagi - ei ole tihendiga rahul.
12.09.2007 at 09:09 1 edit. Last edited 12.09.2007 at 09:10 by rustang
rustang
  
Moderator
OT XVIII järelkaja
Ringrajakoolitus splititud uude teemasse.
12.09.2007 at 12:39
grisha
OT XVIII järelkaja
quote:
matukas: Proovisin GPS-iga võtta ringide trajektoori aga unustasin AUTO reshiimile, kus punkte salvestab oma suva järgi.
Mäletamist mööda tuli kõige suuremaks kiiruseks minul ca 140 km/h enne stardieelse kurvi pidurdamist. Hea oli kuulda Janeki kommentaari pärast sessiooni, et "what a heck, kas ta ikka hakkab ka juba pidurdama enne stardieelset?" :D Tema hakkas ca 100 m märgi juures pidurdama ja mina ca 50 juures. Ja seegi tundus olevat nõksa vara. Shikaanid keskmine min kiirus sisse 100 km/h. Vot see mass on tõesti see, mis lubab selle võimsusega ja piduritega kiiremaid ringiaegu sõita kui tänapäevaste masside ja 100 kW-ga :) Igatahes pidurid toimisid väga brå.

Comment - meil vist kaalu vahe a'1 000kg. mul pea 1700kg auto ehk massi mida ka pidurdada.
Aga üks on kindel - originaal Volvo S60R pidurid tuleb ära vahetada - no questions.

Janek
12.09.2007 at 21:06
matukas
  
OT XVIII järelkaja
quote:
grisha:Comment - meil vist kaalu vahe a'1 000kg. mul pea 1700kg auto ehk massi mida ka pidurdada...
No minu autol passis ametlikult 830 kg. Järgmine nädal üritan Saksa AMK-s täpsemate kaalude peal ära käia, siis on näha kui palju tehas blufib :) Ise arvan, et on rohkem kui 830 kg.


____________________________
Belief is harder to shake than knowledge
12.09.2007 at 22:46
rustang
  
Moderator
OT XVIII järelkaja
Veel paar täpsustust tehtud koondtabelisse mõne Porsche osas..
13.09.2007 at 09:30
que
 
OT XVIII järelkaja
quote:
matukas:
quote:
grisha:Comment - meil vist kaalu vahe a'1 000kg. mul pea 1700kg auto ehk massi mida ka pidurdada...
No minu autol passis ametlikult 830 kg. Järgmine nädal üritan Saksa AMK-s täpsemate kaalude peal ära käia, siis on näha kui palju tehas blufib :) Ise arvan, et on rohkem kui 830 kg.

Mine vii parem prügi - tuleb odavam
(edit: igaks petteks kui keegi ei tea :) - prügilates kaalutakse kah masinad ära - ja suhteliselt täpselt)
13.09.2007 at 09:51 1 edit. Last edited 13.09.2007 at 11:31 by que
peep
 
Moderator
OT XVIII järelkaja
quote:
matukas:Tema hakkas ca 100 m märgi juures pidurdama ja mina ca 50 juures. Ja seegi tundus olevat nõksa vara. Shikaanid keskmine min kiirus sisse 100 km/h.

Minule tundus optimaalne pidurdada natuke enne 100 m. märki, siis jäi väike turvavaru ka. Samas sikaanist sõidab Evo kiiremini läbi.
13.09.2007 at 10:53
matukas
  
OT XVIII järelkaja
quote:
peep: ... Samas sikaanist sõidab Evo kiiremini läbi.
Tänavarehviga? Minu rehv tundus, et ei pidanud ja kahel viimasel sessioonil ei saanud koonustest viimast võtta, kuna kaamera oli ukse küljes. Siis oleks küll hääd kaadrid saanud koonuse kaadrisse jooksmisest :D


____________________________
Belief is harder to shake than knowledge
13.09.2007 at 12:28
peep
 
Moderator
OT XVIII järelkaja
Minu autol on Toyod aga antud kontekstis pole see oluline, sama rehv oli ju mõlemal autol all ka pidurdades...
13.09.2007 at 14:10
matukas
  
OT XVIII järelkaja
Ma arvan, et on vahet küll kui võrrelda piki- ja külgpidamist (minul Yokohama A539). Aga sel teemal pole mõtet siin vaielda. Selleks, et erinevused selgeks saaks, tuleks teha skid-test ja muud vastavad testid. Igatahes mina tunnetasin, et külgpidamine oli allapoole arvestust. Aasta tagasi sõitsin ilma kompressorita vabalt 110 km/h keskmine sinna shikaani sisse. Kompressor lisab auto ninasse 7 kg.

____________________________
Belief is harder to shake than knowledge
13.09.2007 at 15:13 1 edit. Last edited 13.09.2007 at 15:14 by matukas
rustang
  
Moderator
OT XVIII järelkaja
Füüsikaseaduste kohaselt peaks kerge autoga saama šikaanist kiiremini läbi lipsata kuna inerts on väiksem ja seetõttu kaks korda kiiresti suunda muuta lihtsam. Seda siis arvestamata igasugu muid tegureid nagu rehvid, vedrustus jms.
13.09.2007 at 15:18
Lembit
OT XVIII järelkaja
Need kiirused on vahel küllaltki subjektiivsed.
Golf 1'l oli spidomeetri järgi šikaani kiirus sisenemisel ca 120 km/h
Lada'ga ülekannete ja pöörete järgi arvutades sain ca 100 - 110.
Reaalseid kiirusi saab siiski võrdlema hakata alles peale seda, kui need on mingi täpsemat sorti mõõtevahendiga võetud. Nii mõndagi vanema malli mõõteriista mõjutab näiteks ka külgkiirendus kallutades nõela. Minul ei ole siiamaale kahjuks selliseid täpseid mõõtevahendeid autol küljes olnud siiamaale. Järgmisel korral siis juba mõõdame täpsed kiirused ära ;)

Muidu Ladaga alustasin pidurdust enamasti 50m märgi juures ja 25 juures juba keerasin sisse. Karta on, et pidurdasin ilmselt vara, kuna tahhomeetri ja arvutuste järgi oli kiirus sirge lõpus vaid 130 km/h max.
Kusjuures silmad olid sõites nii pulkas peas, et aprexikoonuseid ma tähele ei pannudki. :)
13.09.2007 at 16:34
matukas
  
OT XVIII järelkaja
Minul on siin kirjas ikka tegelikud kiirused, mitte spidonäit. Enne stardieelset võiks ca 40 m peal pidurdama hakata, siis on minu arvates veel OK. Seda siis minu masinaga/rehvidega/piduritega ja loomulikult oleneb see pidurdamisehetke kiirusest :)

____________________________
Belief is harder to shake than knowledge
13.09.2007 at 18:37
ardi
OT XVIII järelkaja
Vaatan, et teema on "pidurdamise võimalikult hiliseks jätmine".
Mina olen kogenud seda, et kui jätta pidurdamine võimalikult hiliseks - et justnagu teha nii kuis peab siis tekib oht
1. pidurdada kiirus liiga maha (pean silmas siis ca 5-10 km/h alla kiiruse millega saaks kurvist läbi)
2. panna trajektooriga mööda - st mingis teises kurvi osas kiiruse langust.

Ise näen sellel kahte põhjust.
1. kogenematus
2. tänavaauto vedelas veermikus - ehk tänavaautol võtab aega (ja sel ajal on juhitavus väga ettearvamatu) kuniks kõik veermiku detailid lähevad ühest asendist teise. Ja kui sättida kokku pidurdamise lõppemise hetk ja kurvi sissekeeramise hetk siis vt.eelmist lauset.

Ehk minu soovitus tänavaautoga (ja vähese kogemusega) mitte ajada taga pidurdamise viimast hetke vaid pigem varem - ja üllatus üllatus ringi ajad võivad paraneda.
14.09.2007 at 13:51
matukas
  
OT XVIII järelkaja
Ma ei tea, kui paljudel teist on nn poest tulnud konditsioonis vedrustrusega auto, aga minu auto pole enam vedrustuse koha pealt mitte see. Igatahes kuulates kõrvalt on jäänud mulje, et paljud on ka vedrustust putitanud. No vbl Porsche-del, Evo-del polegi palju putitada vaja. Pidurdamisel on ikkagi tähtis, et pidurdada õigeaegselt ja täpselt nii palju, kui vaja. Ja selle saab selgemaks ikka sõites.

Leidsin oma pisikesel 'boost' lekke põhjuse: kompressori ja vahejahuti vaheline lõdvik oli oma aja ära elanud, aga ei julgenud nähtavast kohast rebeneda :) Nüüd, kus ajutine lõdvik vahel, näitab teine oma tõelist palet. Minek on juba teisest klassist. Järgmine OT hooaeg näitab, milleks võimelised oleme. Siis juba ehk korralike rehvide ja paremate piduritega. Vaja ju stardieelse kurviga 'dare-devil'-it mängida :D

____________________________
Belief is harder to shake than knowledge
14.09.2007 at 22:23
matukas
  
OT XVIII järelkaja
quote:
matukas:
quote:
grisha:Comment - meil vist kaalu vahe a'1 000kg. mul pea 1700kg auto ehk massi mida ka pidurdada...
No minu autol passis ametlikult 830 kg. Järgmine nädal üritan Saksa AMK-s täpsemate kaalude peal ära käia, siis on näha kui palju tehas blufib :) Ise arvan, et on rohkem kui 830 kg.

Täna käisin siis kaalumas.
Tulemused:
EV - 256 (286) kg
EP - 272 (281) kg
TV - 156 (180) kg
TP - 156 (167) kg
SUM 840 (914) kg
Tingimused: paagis ca 15 liitrit bensiini, täismõõdus varuratas, kustuti jms ette nähtud, ilma juhita (sulgudes koos juhiga)

Siit väga palju kärpida ei anna ja selleks, et kõik balanssi saaks, on vaja coil-over täismängu :(
Tänud Saksa Auto AMK-le, et nad viitsisid vaevaks võtta ja kaaluda. Olgugi, et raha eest ;)
Aga minu ennustus pidas paika, et tehas blufib autod kergemaks, kui nad tegelikult on.

____________________________
Belief is harder to shake than knowledge
21.09.2007 at 20:12
Cardo
 
OT XVIII järelkaja
sul ju kirjas, et 840 ilma juhita ja 15 l bena sees, 840-15 = ??
21.09.2007 at 20:35
matukas
  
OT XVIII järelkaja
quote:
Cardo: sul ju kirjas, et 840 ilma juhita ja 15 l bena sees, 840-15 = ??
Tühimass on juhi, sõitjate ja veoseta täisvarustuses sõiduki mass, mille on määranud valmistaja (LS lisa 1). Mulle on öeldud, et sel puhul on auto ka täis tangitud ja õlid muud vedelikud normini tangitud. Seega täis paagiga oleks mu pisike lausa 'rase' - ca 870 kg.

____________________________
Belief is harder to shake than knowledge
21.09.2007 at 20:44 2 edits. Last edited 21.09.2007 at 20:46 by matukas
Silwer
OT XVIII järelkaja
tühimass on koormata sõiduki kere, haakeseadme (veduki korral) või kabiiniga runga või haakeseadmeta runga (kui valmistaja ei ole seda lõpuni ehitanud) mass, mis sisaldab: jahutusvedelikku, õlisid, kütust 90% kütusepaagi mahust, 100% kõigi teiste vedelike, v.a kasutatud (fekaal-) veed, tööriistade, varuratta ja juhi (75 kg) massi. Bussidel sisaldab tühimass sõidukorras sõidukil meeskonna liikmete massi (75 kg igaüks), kui neile on ette nähtud istekoht sõidukis (Mass of the vehicle in running order);


http://trip.rk.ee/cgi-bin/thw?${BASE}=akt&${OOHTML}=rtd&ID=%27TSMm_RTL_2001,_69,_941%27

____________________________
BMW 325i E30 2,7 Turbo & BMW E46 S54 SMG VF570 supercharged & BMW F25 X3
21.09.2007 at 21:34 1 edit. Last edited 21.09.2007 at 21:36 by Silwer
wirx
  
OT XVIII järelkaja
mina olen täheldanud, et mõni tootja näeb tühimassi teisiti(ntx ilma vedelike ja juhita) samuti pannakse enamusjuhtudel kirja kõige kergema mootori mass (ntx 3L mootoril on tihtilugu 1.6L mass passis) enda tehno passis on kirjas 1615...105kg mina+30L bensiini andis aga prügila kaalul 1700kg. BMW 750-l oli isegi üle 100kg reaalne tühimass kõrgem.

____________________________
Soodsad sülearvutid siit --> Sülearvutid Laptopid.ee
Rinka huviline küsigu kindlasti % alla
22.09.2007 at 00:47
newton
 
OT XVIII järelkaja
Loodetavasti ikka hilja on parem kui mitte kunagi - mõned pildid.

07.10.2007 at 14:39
opentrack.tqhq.ee foorum : Kiiresti sõitmine : OT XVIII järelkaja   1 2 3 4  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.