register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : Kiiresti sõitmine : VLN 2015   1 2 3  
Poster Message
erkiko
VLN 2015
Mul õõnestus eelmine kord ka selle M235 Cup autoga paar ringi teha. Ootasin suuremat erinevust kiirenduses ja oli ta ka väga närviline, eriti tagumine ots. Käiguvahetused labadega samas jälle sõitmise mõttes väga mugavad, käiku saab vahetada ka keset kurvi kui selleks vajadus on. Kokkuvõttes läks sellega võidusõitmise isu mul ära.
12.10.2015 at 19:30
Garfield
  
VLN 2015
quote:
erkiko: Mul õõnestus eelmine kord ka selle M235 Cup autoga paar ringi teha... Kokkuvõttes läks sellega võidusõitmise isu mul ära.
Kas seda siis "rahulikumaks" ei saa häälestada? Mõnele võidusõitjale sobib närviline auto, teisele jälle rahulikum seade. Äkki said mõne eriti närviliseks seadistatud eksemplari?


____________________________
Focus RS
13.10.2015 at 09:15
erkiko
VLN 2015
Tänu tagasillale pidigi see masin praegu väga närviline olema. Järgmine aasta tuleb uus versioon parandatud tagasillaga, milega pidid ka tavalised inimesed sõita suutma.
13.10.2015 at 10:50
peep
 
Moderator
VLN 2015
Parimad ringiajad 9.10 on võrreldavad V6 klassi esimese otsa Porschedega mis on sarnase võimsuse/kaalu suhtega ehk seda ei saa öelda, et ta kiire pole.
13.10.2015 at 11:19
erkiko
VLN 2015
Meie team just sellele viitas, et tegemist on kiire autoga aga sellega sõita nii keeruline, et kui peast just võidusõitja ei ole siis on see väga ohtlik. Mulle jättis paljuski sellise esiveolise auto tunde, rool oli närviline ja tagumine ots väga kerge.
13.10.2015 at 14:36
peep
 
Moderator
VLN 2015
Sel nädalavahetusel toimub VLN sarja 9 etapp. Ja juba homme toimub OT huviliste väljasõit Spa rajapäevale, kokku 8 autoga. Sõidame peale rajapäeva Nürburgi meie tiimi ponnistustele kaasa elama. Ilmajaama andmetel peaks võistlejad talverehvid välja otsima. :)

Kuna enamus seltskonnast Eesti Porsche Klubi liikmed või Porsche entusiastid siis selline tore uudis, et tegu on Porsche uue võidusõiduauto debüütvõistlusega:

http://gtspirit.com/2015/10/13/2016-porsche-911-gt3-r-making-race-debut-at-the-nurburgring/
14.10.2015 at 10:30
erkiko
VLN 2015
Reedel oli meil mõned külalised kodumaalt kaasas ja tegime neile taksoringe. Eelmise korra avariist oli auto ilusti korda tehtud, uus esitiib küljes ja klepsud peal. Rohkem ei olnud vaja teha ka.

Laupäeval võttis meid vastu üsna tihe udu ja 1-3 kraadine temperatuur. Temperatuurist tingituna on rehvidele sooja sisse saamine päris keeruline. Kvali lükati udu tõttu 40min edasi. Läksin alguses peale ja esimene ring kulus rehvidele soojendamiseks ja veel niiskete rajalõikude kaardistamiseks. Puude vahel ja madalamad kohad olid päris libedad ning kohe järgmisel ringil hakkas ka juhtuma. Pikematel sirgetel ja topelt kollaste alal jahtuvad rehvid piisavalt maha nii, et sirge lõpus seisma saada päris keeruline. Päris mitme jaoks lõppes see seinaga ja ma oma 4 ringi jooksul ühtegi kiiret ringi teha ei saanud. Roul läks välja rajaga tutvuma ja ootama millal vähe puhtamaks läheb. Korra olime ka vali esimesed aga lõpuks saime 10:00-ga kvali 5nda koha. Kõik meie klassi autod kohe meie ümber. Meie klassi kvali parimaks ja minu mälu järgi ka meie klassi ajaloo parim ring sõideti ka välja 9:45.

Kuna Roulil oli kõva külmetus kallal siis ühise eesmärgi nimel jäi esimese ja viimase vahetuse sõitmine minule. Soojendusringil sai rehve nii soojendatud, et käed olid väsinud. Stardis jäin GP ringil kahe meie klassi oluliselt aeglasema auto taha kinni ja ka pool pikka ringi ei saanud ühest mööda. Kui lõpuks välja pääsesin siis olid põhikonkurendid umbes 10s eest ära pääsenud. Terve vahetuse ajal oli päris palju raskeid avariisid. Lisaks rehvi temperatuurile aitas kaasa ka langev udu, mis mõned kohad ootamatult libedaks tegi. Tõin auto 4ndana Roulile. Ta sõitsis korralikult oma vahetuse ära ja suutis 3nda koha autole lähemale jõuda. Meie tegime vahetuse hiljem, selle arvelt saime natuke vähem kütust sisse panna ja läksin välja 3ndal kohal. 4nda koha auto oli mul kohe kannul. Alla sain kvalis sõidetud külmad rehvid. Terve ringi uisutasin ja proovisin teda seljataga hoida aga ringi lõpus pikal sirgel sai ikka tuulest välja ja mööda. Järgmisel ringil proovisin kohe peasirge lõpus tast mööda pidurdada aga rehvid oild jahtunud ja auto kandus liiga välja. Andisin oma parima aga väga vaikselt vajus ta ikka eest ära. Selle pingutamise tulemusena sain ka kirja oma parima ringiaja 9:50. Lõpuks jäi meie vahe 8 sekundit. Kokkuvõttes 4 koht. Meie klassi võitja parim ringiaeg oli samuti 9:50 ehk peame veel tööd tegema stabiilsuse ja liikluses sõitmisega.
20.10.2015 at 13:30
peep
 
Moderator
VLN 2015
Homme on viimane etapp ja paljudes kõvades klassides ning ka üldarvestuses on võitja veel lahtine.

http://vln.de/en/news/4089/vln-now-joining-the-finish-straight.html

http://vln.de/en/news/4085/super-close-situation-for-the-final.html

492 on samuti joonel
30.10.2015 at 23:58 2 edits. Last edited 31.10.2015 at 00:01 by peep
erkiko
VLN 2015
Hooaja viimase etapi eel oli pinge tõusnud taevasse. Sarja kahte esimest lahutas 0,07 punti. Üldliider sõidab meie klassis ja konurent on SP3 klassis Renualt Clio Cup autoga. VLNis saab punkte vastavalt sellele kui palju on sinu klassis autosid, ehk maksimum punktide saamiseks on oluline suur konkurents klassis. Kui on aga võimalik süsteemi enda kasuks pöörata siis keegi ka seda kasutab. Mõlemad esikoha prentendendid tegid kõvasti tööd, et enda klassi autosid juurde saada ja teises klassis vähemaks. Isegi mulle helistati ja uuriti kas on kuidagi võimalik, et sõidaksime teises klassis. Kui tavaliselt on mõlemas klassis nii 8-10 autot siis seekord oli meie klassis 13 ja SP3s koguni 19. Korralik eeltöö oli tehtud ja mitme auto plaan oli sisuliselt ainult üks ring sõita, millest ka enne võistlust avalikult räägiti.

Seekord saabusime reede varahommikul, tegime väikse uinaku ja trennis saime mõlemad 5 ringi. Ilm oli udune ja umbes 6-7 kraadi.

Laupäeva hommikul välja vaadates oli selge, et õigel ajal kvali lahti ei lähe. Udu oli nii paks, et isegi kingapaelu ei näinud. Boksi tuli aga kohale minna ja 8st kuni 11:10 saime niisama autos und jätkata ja aega surnuks lüüa. Kvali lühendati tunni peale ja võistlus kolme tunni peale. Hiljem läheks juba liiga pimedaks. Kvali esimestel ringidel oli kogu GP raja ulatuses kollased lipud väljas ja korraliku ringi ma kätte ei saanud. Roul läks peale ja sõitis oma isikliku rekordi 9:55. Olime sellega 6 kohal ja kõikide meie klassi autodega koos. Ilm oli endiselt jahe ja osaliselt udune.

Mina läksin esimest vahetust sõitma ja ilmselt hooaja viimasest võistlusest või ka teiste pingest oli keskmiselt suurem ärevus. Enne rohelist lippu ja peasirget on shikaan kus käib juba agressiivne kohtade võitlus, mul õnnestus saada õigesse rongi ja olin juba klassi liidri kõrval kui keegi selle rongi ees pidurdas ja nii olingi peasirgele väljudes sisuliselt klassi viimane. GP rajal sain olukorra natuke paremkas aga kaks aeglasemat meie klassi autot olid ikka ees. Esimesed kaks ringi kulutasin nendega võitlemiseks ja neljandal sain veel ühest mööda. Selle võitluse käigus abistas mind ka konkurent tagant hoogu juurde andes kerge kõksuga. Kõik oleks OK kui see ei toimuks 220 km/h kiirusel. Oma vahetuse ajal sain ka kätte meie selle võistluse parima ringi 9:54. Andsin auto Roulile üle kuuendal kohal. Roul läks välja, tegi korraliku sõitu ja viis meid viiendaks ja hiljem ka neljandaks. Tema kaheksandal ringil oli aga suur õnnetus ja rada paksult õli täis. Peale seda pandi ka välja punane lipp ning võistlus oli läbi. Tundisme korra juba rõõmu neljandast kohast aga umbes 30 minutit hiljem protokoll parandati ja olime ikka viiendad. Asja uurima hakates selgus, et punase lipu korral võetakse aluseks seis enne punast lippu ning siis ei olnud Roul veel konkurendist möödunud.

Meie klassis sõideti välja ka klassi ringirekord, ulmelised 9:40. Iga kord kui meie leiame 5 sekundit juurde leiavad selle ka konkurendid.

Üldaarvestuses sai teise koha Glickenhausi auto, mis on minu mälu järgi neile parim tulemus ja kindlasti oli neil põhjust pidustusteks, võitja oli Black Falconi Porsche Cupi auto.

Hooaja üldvõitjaks tuli Clio kuna oodatult ta oma klassi võitis ja meie klassis sõitev liider oli enne punast lippu just tankimas käinud ja selle tõttu sai kirja teise koha. Isegi kui oleks ta saanud klassivõidu ei oleks sellest piisanud, SP3 oli piisavalt palju autosid.

02.11.2015 at 16:22
erkiko
VLN 2015
Hooaja kokkuvõttes sellised tulemused

Võistlus Parim ring Koht
VLN 2 10:03 4
VLN 3 09:58 4
VLN 4 10:08 3
VLN 5 10:04 5
VLN 6 10:04 8
VLN 7 09:57 2
VLN 8 10:00 0
VLN 9 09:50 4
VLN 10 09:54 5

Üldarvestuses sõitjates hulgas 50 ja 51, kokku 812 sõitjat
Production Cars 11 ja 12 koht, kokku 219 sõitjat
Oma klassis 4 koht hooaja kokkuvõttes 14 autost

Algselt plaanitud 6-7 etapist sai kokkuvõttes päris pikk hooaeg. Rajakilomeetreid tuli umbes 8550km. Sellega oleme ilmselt Eesti arvestuses päris kõrgel kohal :)
02.11.2015 at 16:30 1 edit. Last edited 10.12.2015 at 12:25 by erkiko
erkiko
VLN 2015
Meie team, Sorg Rennsport võitis ülemaailmsel BMWmotorsport‬ Sports Trophy võistlusel teamide arvestuses teise koha.
10.12.2015 at 12:28
opentrack.tqhq.ee foorum : Kiiresti sõitmine : VLN 2015   1 2 3  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.