register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : Vaba rada : Mannergute MV   .. 2 3 4 5 6 7 8  
Poster Message
charger
Mannergute MV
quote:
serõi:
Edit: teine raske pähkel on see, kuidas arvutada välja konkreetse sõiduki võimsus massi kohta (kw/tonn).
Vat see on tõesti pähkel. Kuna meil pole enam nendest 30a vanadest mootoritest väljunud isegi tehase kilovatte, pole selle pärast väga muretsenud. Aga kui mõni paneb üksiti mootorisse koos seadistamistega üle 10k, mis on teisele tiimile pmst 5 aasta eelarve, siis veel eriti keeruline on hinnata tegelikku kW/tonn suhet :)
23.09.2020 at 20:27
hall
 
Mannergute MV
Ma ütleks, et 10k Mannergusse kulutada on lausa lausjaburdus olukorras, kus kiirus ei mängi tulemuse osas mingit rolli ja minimaalne ringiaeg on piiratud. Kui keegi seda teeb, siis minu poolest tehku :D

Ja selle 75kw/tonn teadasaamiseks ei ole vaja teha mingit voodood. Piisab ametlikust tühimassist, ametlikust võimsusest ja lihtsast arvutustehtest.

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
23.09.2020 at 21:58
charger
Mannergute MV
OK, sain vihjest aru. Ei tabanud kohe kõiki huumorivõtmekesi :)
23.09.2020 at 22:44 1 edit. Last edited 05.10.2020 at 11:41 by charger
aivar_a
Mannergute MV
Arvestades, et selle aasta viimasel etapil peaks tuled tippvormi sättima, siis mis on seisukoht lisatulede osas? Tehnilisest ei oska välja lugeda... Kas lappa palju tahad külge ja nopib maha kui enamus kurdavad, ref arv 100 või stock tuled+kaunistused? Kui 10x hiina led prosed ette, katusele ja külgedele laduda, siis uhke tunne ja vb isegi valgem sõita, kuid kui selline diskokera sabas, siis eessõitja salong nagu solaarium, pupillid täpid ja arusaam ümberringi toimuvast märkimisväärselt piiratum.

Lisaks, viimane osavõtt jäi eelmisesse sügisesse kui tehnilist tehti jõujaama boksis. Kuidas nüüd, kas 4x pukid kaasa nagu juhendis kirjas või tõstetakse ikkagi jõujaamas üles?
23.09.2020 at 22:57
charger
Mannergute MV
Tõstetakse üles Jõujaama boxis.

Tagumise ägedad tuled on head, me ükskord sõitsimegi ainult nende valgel :D Aga peeglid tuleb siis küll võssa visata. Ja rada on selleks piisavalt kõver, et kogu aeg keegi otse kuklasse paista saaks.
23.09.2020 at 23:21
hall
 
Mannergute MV
Ma ei vihjanud mitte millelegi muul kuo sellele, et üllavavalt paljude jaoks on selle kw/t väljaarvutamise teha kuidagi keeruline.

Aga tulede osas peaks eraldi bülletääni küll välja andma. Mu enda mõte sel teemal liigub selles suunas, et tuled peaks vastama Liiklusseadusele ja igasugused lede täis jõulupuud pole hea plaan.

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
24.09.2020 at 10:43
charger
Mannergute MV
Mina sõitjana ei tunnetanud, et tagant täistuledega läheneja oleks probleem. Küll on rajal LS-le vastavate tuledega pea võimatu pimedas sõita, sest kurvi ei näe, kui seal just samal ajal keegi parasjagu ees ei sõida. Me sõitsime ühe pimedasõidu originaaltuledega ja suht horror oli. Teiseks korraks panime kurvidesse näitama kaks 36W LED 2800LM kaugtuld (2x 12 LEDi) ja siis olid kurvid ikka oluliselt valgemad.

Võibolla piirata kuidagi installitavat lisavõimsust? Ref arvudega jamamisest ka vaevalt midagi head välja tuleks, paljudel (LED)tuledel pole see väärtus teada.
24.09.2020 at 11:08 1 edit. Last edited 24.09.2020 at 11:10 by charger
peep
 
Moderator
Mannergute MV
Öö sõitudel kleebitakse üldjuhul tagaaknale midagi katteks peale. Tavaliselt sõidetakse kogu aeg täistuledega + lisatuled, v.a raja valgustatud osa. Kas võrk v. triibud vms mis võimaldab taha ikkagi näha aga vähendab pimestamist. Mannergu stiiliga sobiks hästi toruteip. ;)
24.09.2020 at 11:41
aivar_a
Mannergute MV
quote:
charger: Mina sõitjana ei tunnetanud, et tagant täistuledega läheneja oleks probleem. Küll on rajal LS-le vastavate tuledega pea võimatu pimedas sõita, sest kurvi ei näe, kui seal just samal ajal keegi parasjagu ees ei sõida. Me sõitsime ühe pimedasõidu originaaltuledega ja suht horror oli. Teiseks korraks panime kurvidesse näitama kaks 36W LED 2800LM kaugtuld (2x 12 LEDi) ja siis olid kurvid ikka oluliselt valgemad.

Võibolla piirata kuidagi installitavat lisavõimsust? Ref arvudega jamamisest ka vaevalt midagi head välja tuleks, paljudel (LED)tuledel pole see väärtus teada.

Nende hiina töötulede häda ongi selles, et valgusvihk ei ole suunatu vaid lendab suht 180 kraadi laiali, ehk isegi kurvi suunatuna valgustab nìi vasakule, paremale, ette kui ka üles.

Kui tagaaken oleks kaetud ja peeglid maha keeratud, siis muidugi suht tühine mure, kuid siis taga toimuva adumine jälle keerulisem.
24.09.2020 at 15:48
hall
 
Mannergute MV
Teen õhtul tavatuledega autoga katse.

Ühtlasi jagan infomaterjali, mis tavaliselt on jutuks osalejate koosolekul: https://www.dropbox.com/s/4s41q5biaznkw15/Osalejate%20info%20MM24%2C%203.10.20.pptx?dl=0

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
24.09.2020 at 16:32
zeke
Mannergute MV
quote:
serõi: Teen õhtul tavatuledega autoga katse.

Ühtlasi jagan infomaterjali, mis tavaliselt on jutuks osalejate koosolekul: https://www.dropbox.com/s/4s41q5biaznkw15/Osalejate%20info%20MM24%2C%203.10.20.pptx?dl=0

Katseta siis ikka mingi vana roimaga mitte xenon/led uue autoga.
Tulede info huvitab ennastki.

____________________________
MX-5, 116
24.09.2020 at 23:08
lepapriit
Mannergute MV
quote:
serõi: Aga tulede osas peaks eraldi bülletääni küll välja andma. Mu enda mõte sel teemal liigub selles suunas, et tuled peaks vastama Liiklusseadusele ja igasugused lede täis jõulupuud pole hea plaan.

Natuke jabur on nüüd nädal enne üritust veel hakata mingeid reegleid tegema.
Seda enam, et tagumine kord korraldajad spetsiaalselt toonitasid, et järgmise sõidu lõpp on pimedas ning soovitati soojalt lisatuledesse investeerida.
25.09.2020 at 11:25
hall
 
Mannergute MV
Katseauto on pildil. See on ilmselt sama auto, millest on tekkinud kõlakad, et Subaru plaanib WRC-s sõitma hakates kasutada toorikuna Toyotat :D



____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
25.09.2020 at 12:35 1 edit. Last edited 25.09.2020 at 13:22 by hall
Marvin
Mannergute MV
quote:
serõi: Katseauto on pildil. See on ilmselt sama auto, millest on tekkinud kõlakad, et Subaru plaanib WRC-s sõitma hakates kasutada toorikuna Toyotat :D
See auto on kahtlemata hea platvorm igatsugu katsetusteks. Miski väga sarnane oli mõni aeg tagasi müügis ka ;).
Starti ei tohiks küll sellega saada, sest 78 kW jagatud 1045 kg-ga ei anna sobivat jagatist. Meil on see tehe ammu tehtud :).
25.09.2020 at 13:00
hall
 
Mannergute MV
Tegin üleeile pimedasõidu 2002 aasta Miniga. Tuled tal nagu sellisel autol ikka. Minu silma jaoks oli valgust piisavalt, mitte mingit lisavagustuse vajadust ei tajunud. Ehk minu hinnangul teeb korras standardlahendus töö piisavalt hästi ära.
Eraldi regulatsiooni tulede kohta otsustasin juba varasemalt mitte välja anda. Insenertehniliste valguslahenduste “homologeerimisele” läheneme case-by-case.

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
02.10.2020 at 12:30
Garfield
  
Mannergute MV
quote:
serõi: Minu silma jaoks oli valgust piisavalt, mitte mingit lisavagustuse vajadust ei tajunud.
Sina võid seal ka üldse ilma tuledeta sõita ;) Aga mõni vähema kogemusega juht võib hätta jääda.


____________________________
Focus RS
02.10.2020 at 14:06
charger
Mannergute MV
Kui oled üksi pimedas rajal oma tuledevihuga, siis ilmselt polegi probleemi. Kui on tuled teistest kurvidest, tagant ja vaja jälgida kaasosalisi, siis tekib silmade kohanemisega probleeme ja tulevad kottis kohad sisse. A vbolla olen aint mina sellise tundega :)
02.10.2020 at 19:09 1 edit. Last edited 02.10.2020 at 19:10 by charger
charger
Mannergute MV
Üks tähelepanek rajalt pimedas sõites: stardikaare KP-s võiks olla suunatud valgustus selle koha peale, kus näidatakse lippu ja sõitja nr-t. Vähe sellest, et musta lippu öösel hästi ei näe :) põleb seal putka kõrval üks roheline latern, mis tekitab sellise vastutuleva valgusfooni, et selle alla riputatud numbritahvli nägemiseks peab ikka tõsiselt pingutama :-/
Kuidagi harjumus on igal ringil sinnapoole piiluda, et äkki keegi tahab mind näha :p ja kui seal rippus 777, oli esimese hooga väike kahtlus, kas nägin ikka õigesti ja ega see 171 polnud.
04.10.2020 at 14:22 1 edit. Last edited 04.10.2020 at 14:22 by charger
charger
Mannergute MV
Keegi kindlasti tegi sõidu lõppedes mõned pildid fuajee ekraanilt, sheerige palun tulemusi! ;)
Ise kahjuks ei jõudnud õigeks ajaks protokolli salvestama.
04.10.2020 at 14:29 1 edit. Last edited 04.10.2020 at 14:31 by charger
HoCi
  
Mannergute MV
Speedhive's näeb ka mingeid andmeid endiselt, tseki sinna.

Käisime ka sõpradega üritust nautimas ja oma autole esimesi tuleristseid hankimas. Esimese sõitjana oli see stardijärgne sagin seal autode vahel kulda väärt emotsioon!

Mõned eredemad hetked:
1) Kogemata pingutasin teiste sõitjatega sagides liiga palju ja sõitsin 0,2sekundiga ringiaja lõhki...sai kohe jalga puhata ning meeskonnaga ülesandeid lahendada.
2) Suht minu nina ees sai üks Fiat otsa korraliku kukerpalliga. Tõenäoliselt tegin valesti aga kuna tundus, et vend võis korralikult haiget saada, siis jäin autoga seisma ja läksin teda kontrollima, autost välja aitama ning suunasin ta rajalt ära. Õnneks toimus asi stardijärses tagasipöördes nii, et järgmised autod võtsid enne kurvi nii või naa juba hoo maha.
3) Mõne pangakaardid ei toimi seal kohalikus tanklas, mis läks meile korralikult aega maksma.
4) Kütusepaagil vist mingi jama (tuulutus?). Lööb püstoli kinni tunduvalt enne, kui paak täis saab ning edasi saab ainult tasakesi siristada (=mitu minutit lisakulu igal tankimisel).
5) Rehvid hakkasid märgatavalt kaotama pidamist peale 200+ ringi. Mustrit oli aga pidamine läinud.
6) Kütus hakkas 5 ringi enne lõppu otsa saama nii, et lõpuni pidime kulgema, et lisatankimiseta "koju" jõuda.

7) Mõned vennad võiksid peeglisse vaadata natuke, sest nende auto ja ego kõrvale ükski teine auto ei võinud mahtuda ei sirgel ega kurvides. Teadlikult püüti võistlejaid suruda murule. Neid õnneks polnud palju ja eks nendega hakkama saamine oli jällegi omaette äge kogemus aga ma pole kindel, kas sellised vennad on õiged vennad seal sõitma. Kahjuks autod/numbrid meelde ei jäänud selles saginas. Järgmine kord püüame hankida peakomplektid walkie-talkiedele, et saaks tiimiga paremini suhelda ja vajadusel see info kohe edasi anda neile, kes siis saavad selle omakorda korraldajale edastada.
Kiidaksin E46 kupee ja E46 kuldse compacti juhte (kes olid stardis roolis), sest nendega oli üliäge pusida ja nad ei püüdnud sind ära tappa :)

Emotsioonid on ägedad ja 2h järjest sõita ning pusida kaasvõistlejatega oli kogemus omaette.

Kummardused korraldajatele!

____________________________
Porsche 911 Turbo X50 02'
Ex: Honda Civic VTi 1,6T
04.10.2020 at 22:04
charger
Mannergute MV
Speedhives näeb kokkuvõtvat seisu ja iga tiimi viimase 40 ringi aegu, meil kogunes 239 ringi :)
Jah, tundus, et sõitmas oli mitmeid vähese ringrajakogemusega juhte, sest kurvis ei jäädud oma trajektoorile, vaid keerati üsna jõhkralt peale, omalgi oli päris mitu ärevat hetke. Garaazhinaabrid said endale ilusa rehvisõõriku küljepeale, kui kaaskannatja väliskurvist peale lendas :-/
Seda trajektooril püsimise asja võiks koosolekul natuke üle selgitada.
04.10.2020 at 22:37
mario987
Mannergute MV
Hei Hoci, mina olen see kuldse compacti juht (nr 146). Oli tõesti väärt kogemus teiega koos pusida, keegi lolliks ei läinud ja närv kestis kõigil ja selle pusimisega seoses unustasin ka mina aega jälgida ja sain trahvi üsna ruttu kätte. Seekord sõidu esimene pool panin tähele , et väga suur hulk sõitjaid olid agresiivsed, peeglist oli silm side aga ikka keerati julmalt peale, mina sellest aru ei saa( ju siis ongi mingi ego küsimus)? Sõidu teine pool oli minu arvates tunduvalt rahulikum. Meie pidime tankima veel 10 minutit enne lõppu ja kohal oli alexela töötaja kes teatas minule ,et kütet on veel tanklas alles alla 200liitri ning tankimine võib keerukas olla (lööb õhu vahele), kuid mees oli igati abiks ja saime kütte ilusti kätte. Teavitasin teda pangakaardi probleemist, pidid tegelema. Panin ka tähele , et paar lippu on üsna kulunud ning vastu päikest distantsilt keeruline vahet teha kas kollane või roheline, nägemine on mul täiesti korras.
Kokkuvõttes oli väga lahe üritus jälle, sõita saab ikka meeletult võrreldes teiste autospordi sarjade kuluga. Kiitused võistlejatele ja korraldajatele.
quote:
HoCi: Speedhive's näeb ka mingeid andmeid endiselt, tseki sinna.

Käisime ka sõpradega üritust nautimas ja oma autole esimesi tuleristseid hankimas. Esimese sõitjana oli see stardijärgne sagin seal autode vahel kulda väärt emotsioon!

Mõned eredemad hetked:
1) Kogemata pingutasin teiste sõitjatega sagides liiga palju ja sõitsin 0,2sekundiga ringiaja lõhki...sai kohe jalga puhata ning meeskonnaga ülesandeid lahendada.
2) Suht minu nina ees sai üks Fiat otsa korraliku kukerpalliga. Tõenäoliselt tegin valesti aga kuna tundus, et vend võis korralikult haiget saada, siis jäin autoga seisma ja läksin teda kontrollima, autost välja aitama ning suunasin ta rajalt ära. Õnneks toimus asi stardijärses tagasipöördes nii, et järgmised autod võtsid enne kurvi nii või naa juba hoo maha.
3) Mõne pangakaardid ei toimi seal kohalikus tanklas, mis läks meile korralikult aega maksma.
4) Kütusepaagil vist mingi jama (tuulutus?). Lööb püstoli kinni tunduvalt enne, kui paak täis saab ning edasi saab ainult tasakesi siristada (=mitu minutit lisakulu igal tankimisel).
5) Rehvid hakkasid märgatavalt kaotama pidamist peale 200+ ringi. Mustrit oli aga pidamine läinud.
6) Kütus hakkas 5 ringi enne lõppu otsa saama nii, et lõpuni pidime kulgema, et lisatankimiseta "koju" jõuda.

7) Mõned vennad võiksid peeglisse vaadata natuke, sest nende auto ja ego kõrvale ükski teine auto ei võinud mahtuda ei sirgel ega kurvides. Teadlikult püüti võistlejaid suruda murule. Neid õnneks polnud palju ja eks nendega hakkama saamine oli jällegi omaette äge kogemus aga ma pole kindel, kas sellised vennad on õiged vennad seal sõitma. Kahjuks autod/numbrid meelde ei jäänud selles saginas. Järgmine kord püüame hankida peakomplektid walkie-talkiedele, et saaks tiimiga paremini suhelda ja vajadusel see info kohe edasi anda neile, kes siis saavad selle omakorda korraldajale edastada.
Kiidaksin E46 kupee ja E46 kuldse compacti juhte (kes olid stardis roolis), sest nendega oli üliäge pusida ja nad ei püüdnud sind ära tappa :)

Emotsioonid on ägedad ja 2h järjest sõita ning pusida kaasvõistlejatega oli kogemus omaette.

Kummardused korraldajatele!
05.10.2020 at 09:46
hall
 
Mannergute MV
MM24 ringiajad leiab siit: https://www.dropbox.com/s/6c5jqgzq2zh6pq7/MM24%20Numbrinohik%20-%20MM24%20Numbrinohik%20-%20Ringiajad.pdf?dl=0

Tänud kõigile osalejatele! Olin ka ise sel korral põgusalt rajal, et näha paremini, mis karu kõhus toimub. Üldine pilt on liikluse mõttes suht hea, aga mõni sõitja kipub mõnikord tõesti ikkagi natuke liiga tõsise võidusõiduna asja võtma ;)

Edit: lõplikud tulemused on uploadetud ka Speedihive äppi.

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
05.10.2020 at 09:59 1 edit. Last edited 05.10.2020 at 10:00 by hall
charger
Mannergute MV
Kas nii protokoll kui ka Speedhive ei sisalda neid ringe, mis sõideti alla 1:40,000 ? Et kiiruseületajate ringide arv jääb iga ületatud ringi võrra väiksemaks, sest need kustutatakse logist ära?
05.10.2020 at 16:07
Marvin
Mannergute MV
Meil juhtus see, mida me alati lubame tulevikus mitte teha ehk siis auto putitamine jäi viimasele hetkele. Seetõttu algas päev kl 7 hommikul pidurite õhutamisega ja kõrvalistuja istme autost irrutamisega ning raja äärde jõudes ootas ees juba mõnevõrra rahutu olemisega Tomcat. Järgnes umbes tunni jagu natuke närvilist pusimist ning hetke jagu lootusetust, kui selgus, et stardinimekiri oli meie registreerumisvalmis saamise ajaks täis saanud. Õnneks lahenes kõik ning rajaloleku rõõm kaalus stardieelse stressi kuhjaga üles. Vägev oli.
Kasulikud teadmised sellest korrast on järgmised:
1. TRW tänavaklots koodiga GDB3218 on PALJU parem kui Motoneti letist leitud Brembo tänavaklots. Kui Brembo aurustus musta tossu kujul umbes 2,5 tunniga, siis TRW elas 8 tundi rõõmsalt üle ja elaks vist teise 8 veel ning pidurdab ka täitsa kenasti. Proovima ei hakka, katsume neid klotse karbitäie varuks osta. Ferodo 2500 ostame ka prooviks - et aru saada, kas kallis klots mannergul on põhjendatud.
2. Hiinlaste tänavakõlbuline driftirehv nimega Zeknova on kerge ja aeglase auto all nagu rehviostja Püha Graal - ei maksa palju, ei kulu ja peab ilusasti. Neid kunagi mingist Leedu veebipoest ostetud jalavarje aga juurde leida ei ole õnnestunud.

06.10.2020 at 07:33
opentrack.tqhq.ee foorum : Vaba rada : Mannergute MV   .. 2 3 4 5 6 7 8  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.