register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : Kurvisõiduautod : Porsche 911/964 RSR replica   .. 2 3 4 5 6 7 8  
Poster Message
rollingjack
 
Porsche 911/964 RSR replica
Pöidlad pihku, et sa ta ikka ka reaalselt kätte saaksid!

____________________________
Have fun and be safe!
16.09.2015 at 20:24
erkiko
Porsche 911/964 RSR replica
Politsei saatis asukoha, kus auto asub ja homme proovib üks abiline minna ja üle vaadata mis olukorras täpselt on.
16.09.2015 at 20:30
Ivalo
 
Porsche 911/964 RSR replica
quote:
erkiko: Politsei saatis asukoha, kus auto asub ja homme proovib üks abiline minna ja üle vaadata mis olukorras täpselt on.

Loodetavasti on lihtsalt kenasti sissesõit tehtud ja saad autot sihtotstarbeliselt kasutama hakata. :)
16.09.2015 at 20:35
erkiko
Porsche 911/964 RSR replica
Rääksisn auto leidjaga:

I am glad that i've found your car, that car is standing there for like a month and than I saw the fb-page! I was asap at the policestation!
Like i have seen your car is in good condition!

Ehk reaalselt võeti auto, sõideti umbes 200km. Kas siis esimesed rehvid andsid alla (panin Pärnus transpordiks alla prügihunnikust võetud rehvid, millel olid traadid väljas) või saadi aru et asi oli liiga kuum. Auto jäeti maha ja nüüd tänu kampaaniale leidsime üles. Auto leidja on autohuviline, kes facebookis enamus piltidel on koos mõne autoga. Ühelt poolt vedamine, teisepoolt aktiivne töö. Olen viimase kuu jooksul umbes 100 tundi kulutan auto leidmisele.

16.09.2015 at 21:30
Kaido
Porsche 911/964 RSR replica
Kõikvõimas näoraamat - ma näen esimest korda, et sellest on ka kasu. Õnnitlused omanikule, see on tõepoolest hea uudis.
16.09.2015 at 23:17
Ivalo
 
Porsche 911/964 RSR replica
Ikka eriti amatöörid kui niisama lõbusõiduks auto võtsid, teisalt tagantjärele tarkusena kohati isegi loogiline, lihtne siseneda ja käivita. Ja mida muud sa sellega ikka teed, keegi nii unikaalset autot vaevalt et ostnud oleks ilma tausta uurimata. Eks spekuleerima võib jäädagi ilma vargaid kätte saamata. :) Õnneks lähitulevikus valmivaid autosid enam otsima ei pea ja vaevalt et keegi neid siis enam varastadagi viitsib kui teada on, et kõik on reaalajas jälgitav.
16.09.2015 at 23:30
hents99
  
Porsche 911/964 RSR replica
Ülihea uudis raske päeva lõppu.

Värske, aga juba mahuka ajalooga auto :)

____________________________
Hobitehnika mehaanika, elektroonika ning nende seadistamine - kõik ühes kohas.
16.09.2015 at 23:51
Raceboy
 
Porsche 911/964 RSR replica
Tõesti hea uudis! Mul varastati 1998.a. 13. novembri õhtul (reede :D ) Tallinnast Linnahalli Stati kõrvalt parklast Porsche, muidugi polnud see päris 964 RSR, aga sellegipoolest ma tean, mida sa tunned :) Umbes kuu aega hiljem leiti kuskilt Kopli garaažist, kuhu oli lükatud ilmselt pärast lõbusamatsorti sõitu (mitmeid mõlke sees, üks klaas puruks jne).

Ilmselt sai su auto seetõttu veelgi kallimaks sulle kui juba tutvuse algul peaaegu ilma temast jäid ;)

____________________________
www.vems.ee
17.09.2015 at 07:23
77gtr
Porsche 911/964 RSR replica
Super uudis! Õnned!
17.09.2015 at 09:11
m33lis
Porsche 911/964 RSR replica
Õnnesoovid! Väga lahe, et mõni kehva pöörde võtnud saaga ka hea lõpu saab!

____________________________
VW Golf 2 Super 1600
18.09.2015 at 08:38
rustang
  
Moderator
Porsche 911/964 RSR replica
Mõtlesin selle autosaaga üle pikalt järele ja ütleks nii: müts maha auto omaniku ees! Selle asemel et masendusse langeda ja näiteks jooma hakata siis mees tegi ise kõik mis vähegi võimalik ja rohkemgi veel, et oma Porsche kätte saada - ja neid ponnistusi kroonis edu! Selles mõttes ütleks pigem mitte palju õnne vaid hästi tehtud!
Õnnefaktor seisnes rohkem selles, et vihased vargad autot põlema ei pannud või jõkke ei uputanud.
18.09.2015 at 11:08
ICE
  
Porsche 911/964 RSR replica
Loodetavasti Koldits ikka natuke jõi ka :)

____________________________
Petrolheads.ee
18.09.2015 at 11:42
rollingjack
 
Porsche 911/964 RSR replica
Ma ei saa päris hästi aru, aga tundub, et kohalik politsei püüdis kaks kärbest korraga-
leidis varastatud Porsche ja kanepikasvanduse:

http://m.hbvl.be/cnt/dmf20150918_01873221/

____________________________
Have fun and be safe!
19.09.2015 at 12:46
erkiko
Porsche 911/964 RSR replica
Täna sai esimesed 5 Ringi ka selle masinaga sõidetud. Auto vastab ootustele, imeline.
30.09.2015 at 21:50 1 edit. Last edited 30.09.2015 at 22:30 by erkiko
twist
Porsche 911/964 RSR replica
quote:
erkiko: Tegin said esimesed 5 Ringi ka selle masinaga sõidetud. Auto vastab ootustele, imeline.

:beer

____________________________
Miki
30.09.2015 at 22:24 1 edit. Last edited 30.09.2015 at 22:25 by twist
peep
 
Moderator
Porsche 911/964 RSR replica
Ilma piltideta ei usu ! :D
30.09.2015 at 22:36
erkiko
Porsche 911/964 RSR replica


30.09.2015 at 23:11 2 edits. Last edited 30.09.2015 at 23:18 by erkiko
Taavi
Porsche 911/964 RSR replica
Tõesti on ilus auto! Kust ilma eurosildita numbrid hankisid?
01.10.2015 at 17:13
erkiko
Porsche 911/964 RSR replica
Vabriku ja Kotzebue tänava nurgal on üks pruun maja, seal esimesel korrusel, teevad ootetööna ära, vanad peab sinna jätma.

Täna sai umbes 20 ringi veel peale ja arendustööks ka päris pikk nimekiri juurde. Hooaja lõpus kui auto Eestisse tagasi tuleb saab paar kuud veel nokitseda.

Aega ei võtnud aga igas vanuses GT3sid sai ahistatud, kiirusega keegi terve päeva jooksul mööda ei saanud.
01.10.2015 at 19:40
erkiko
Porsche 911/964 RSR replica
Ojah..
Ma käisin sünnipäeval,
ning mu keha on pisut nõrk.
Aga praegu istun ma oma mersu tagaistmel,
ja diiselmootor laulab mulle vaikset laulukest.
Hea et sain kupatada rooli taha eide,
kellega ma ka vahekorras olin.
Ma kiikan õhtupimeduses tähti taevas,
ning nüüd teel koju on kõike aeg meenutada.

Kui viimase pooleteise kuu seiklusi kirjutama hakkasin siis meenus selline Onu Bella lauluke.

8. augustil kui oli Porsche rajapäev siis oli plaan sinna testima minna, plaan sai ka teoks aga pika hilinemisega. Viimased 4 ööpäeva oli autot kokku pandud ja laupäeva hommikul olid veel mõned “väiksed” asjad vaja lõpetada. Igal juhul lõuna paiku veeres auto omal jõul välja ja hakkasime asju kokku pakkima. Kohe parklas selgus, et rehvid on liiga uured ja pöörata palju ei saa. Hinge kinni hoides veeresime konti täitma ja lõunale. Esimesel ristmikul hakkas tagant õlipõlemise suistu tulema ja kargasime autost välja, õnneks oli see kolle peale jäänud vana õli. Kont sai täidetud ja keerasime nina Pärnu poole, esimene tagasilöök oli aknaluugid, mis tuulega vibreerima hakkasid ja vaikset sõitu häirisid. Muidu oli aga kõik väga hästi, auto liikus isukalt ja tee oli liiga sirge. Märjamaal tegime korra kiire ülevaatuse ja jõudsime õhtuks Pärnusse. Kola välja ja 3-4 rahuliku ringi ka auto24ringil. Ettevaatlikult hakkas naeratus näole tulema.

9. augustil oli rajal mingi mitte liiga reglementeeritu võistlus ja plaan oli päeva kasutada kriitiliste asjade lõpetamiseks ja testimiseks. Mootor sai viimase häälestuse, tagastange täiendava kuumatõkke ja kinnitused, nurgakaalud ja rattad paika. Poole paagi bensuga kaalus auto 1120 kg, kaalusuhe oli umbes 40/60. Kuna plaanitud rehvid olid liiga suured siis sain ette alla laenantud slickid, taga oli cup2. Selline seade kiiresti ei võimalda sõita küll aga saime asjade toimimist testida. Kokku tegin umbes 15 ringi ja juba hakkas nägu vaikselt naerule kiskuma. Ringo veel jäi asju lõpetama ja pakkima. Esmaspäeva hommikul läks auto treila peale ja Nürka poole teele. Naljapäeval sain pildi kuidas auto treila pealt maha aeti ja hoovi ära pargiti.

15 august (laupäev) oli kamp koos ja lubasime endale ülevas meeleolus ühe lennujaamas hea konjaki. Kui Frankfurtis maandudes telefoni jälle sisse lülitaisme siis hakkasid need tavapärasest aktiivsemalt piikusma. Peebu oma leidis esimesena levi ja tema ka minu juurde ootamatu sõnumiga saabus. Auto on hotelli hoovist varastatud. Helistasin kohe hotellipidajale ja tema oli hetkel politseis asja vormistamas. Umbes kahe tunniga olime hotelli juures ja siis sai selgeks kuidas asi oli toimunud. Tüübid olid Golfiga kohale sõitnud, midagi auto juures asjatanud, üks oli rooli istunud ja ära sõitnud, kõik see umbes 17 ajal päeval. Üks hotelli külaline oli seda ka pealt näinud aga ta arvas, et see on auto omanik kes pidi ju saabuma samal päeval. Kui nad vargust olid märganud sõitsind nad kiiresti ka ümbruskonnas ringi aga ei midagi. Facebooki hotelli lehele läks üles ka esimene kuulutus. Panime oma asjad ja läksin kohe politseisse. Lugu pandi veelkord kirja ja kõik vormistati ära. Peale seda läksime veel ise ümbruskaudseid parklaid läbi kammima, neid oli seal palju. Magama sain 3 ajal öösel.

16 august (pühapäev) hommikul oli selge, et meie silmadest ei jätku ja tuleb teavitamist jätkata. Andsime facebooki reklaamile hoogu, panin üles info igast foorumitesse ja printisime välja kuulutused. Saatsin teate 30le Poola transafirmale. Teised läksid Prantsusmaa poole teele, sest esmaspäeval oli seal broneeritud rajapäev. Käisin kõik kohalikud tanklad, kohvikud, baarid ja muud uksed läbi ja kleepisime kuulutusi. Pealelõunat saabus Facebookist üks vihje ja läksin kohe samas suunas otsima. Käisin kõik piirkonna nurgatagused läbi ja proovisin ka politsei kaameratele ligi pääseda aga pühapäev ei aita just sellele kaasa. Õhtuks olid mõtted otsas.

17 august (esmaspäev). Hommikul läksime kohe Mayenisse kus on kohalik kriminaalpolitsei, kes asja uurima hakkas. Meid võttis väga sõbralikult vastu tugeva käepigistusega saksa nais-politseinik John. Rääkisime uuesti loo ära ja pani kõik järjest kirja. Kui uurisin, mis nad teevad või mis nüüd juhtuma hakkab siis sain aru, et asi on süsteemis kirjas ja kui keegi juhuslikult peab sellise numbriga auto kinni ja otsutab mingil põhjusel asja kontrollida siis tuleb süsteemist välja. Sellest oli ilmselgelt vähe mulle. Kuna Saksas enam midagi teha ei saanud, ilm oli kole ja kohapeal passimine ja masendamine ei tundunud hea plaan sõitsime teistele Prantsusmaale järgi (800km). Õhtul võtsime koos mõne klaasikese või mitu.

18. august (teisipäev). Hommikuse karuse tunde võttsid ära teated, et autot on kaks korda nähtud Hollandis. Proovisin telefoni teel Saksa ja Hollandi politseiga rääkida aga see väga tulemust ei toonud. Sakslased peavad saatma ametliku päringu, et kaamera pilte näha ja Hollandi politsei ei saanud telefoni teel midagi teha. Proovisin ka Eesti politsei kaudu aga sealt peaks ka ametliku pärinu tegema saklastele ja see jälle võtab aega. Sain teada, et Hollandi liikluspolitsei juhtumiskeskus asub Utrechtis ja sinna nina keerasin (900km). Terve tee otsisime kõikidelt tuttavalt võimalusi võimalikult paljusid Hollandi inimesi teavitada. Suured tänud kõigile kes kontaktidega aitasid. Autosõidu jooksul sain ajalehte kuulutuse, teavitatud erinevate sadamate politsei ja turvaosakondasid, saadetud lood erinevatesse raadio ja telesaadetesse.

19 august. (kolmapäev). Utrechti politseis kuulati meid kenasti ära aga saadeti viisakalt minema, kaamera pilte nad vaadata ei saa ja vargus on ju süsteemis registreeritud. Läksime õnne proovima Amsterdami politseisse. Seal oli üsna sarnane tulemus. Vahepeal otsisin üles ka terve rea Hollandi eradektetiive ja mingi MTÜ, mis tegeleb autovarguste vastu võitlemisega. Eradetektiivid andsid natuke lootust ja andsin neile kõik vajaliku info edasi. Järgmiseks päevaks oli plaan veel sadamad üle käia.

20 auagust (neljapäev). Hommikul läksin Amsterdami sadama turvat otsima, et saaks neile pilte jagada ja teavitada. Kui see tehtud hakkasime tagasi saksa poole liikuma ja läksime teepeal ühte poodi. Kui korra neti kontrollisin oli saabunud üks vihje, kus autot oldi nähtud meist 30 km kaugusel umbes tund tagasi. Võtsin kaardi lahti ja proovisin arvata kuhu suunas nad liiguvad. Kuna auto oli olnud treileri peal koos paljude teiste autodega ja Poola oli võimalik suund siis asusime sellel teel teda jälitama. Uurisin ühelt tuttavalt rekkamehelt nende sõitmise loogika, kiiruste ja peatuste kohta. Teepeal sõitsin läbi kõik peatuspaigad ja bensukad (neid oli väga palju). Nii jätkasime kuni peaaegu Berliinini ja kell oli juba 1 öösel. Kui rekka oleks sellel suunal liikunud siis oleks pidanud ta kätte saama. Kuna järgmine päev oli VLN treening lõin Nürka GPSu ja asusin 500km läbima. 2,5 tundi hiljem olin voodis.

Facebooki reklaami oli näinud 500 000 inimest ja jaganud sellised inimesed nagu Magnus Walker ja Chris Harris

Jätkub…..
08.10.2015 at 21:00
erkiko
Porsche 911/964 RSR replica
Järgnev periood kulus sellistele tegevustele:

Poola eradektetliivi otsimine.
Hollandist reklaamiagentuuri otsimine, kes teeks täiendava kampaania.
Igapäevane Johniga rääkimine.
Hollandi eradetektiiviga suhtlemine.
Olemsaolevate tunnistajate/vihje andjate ülekuulamine koos politseiga üle konverentskõne.
Erinevate kontaktide otsimine Hollandist ja Belgiast, reklaamikampaaniaks.
Kohalike freelancer turundajate otsimine.
Kuna politseil oli mingi info, et auto liigub USA poole siis kampaania ettavalmistamine USAs.
Paljude teiste ohvritega suhtlemine, kelle autod olid varastatud ja siis tagasi saanud või mitte.

Kokku kulus mul umbes 100 tundi selle kuu jooksul asjaga tegelemiseks. Võimalikud plaanid.

Läbi mobiilivõrgu jälitada kes on samas piirkonnas liikunud antud ajal.
Lõksu sedamine samasuguse auto näol, mis oleks tugeva valve all ja samas liikumiskõlbmatu.

14. September saabus läbimurre ja leidsin Hollandist ja Belgiast inimesed, kes olid valmis mind kohaliku suurema kampaaniaga aitama. Tegime täpselt plaani valmis ja 15 septembri õhtul tegime valmis eraldi Facebooki lehe ja alustasime ka koduka valmistamisega. Plaan oli enda tuttavatte kaudu fännide arv võimalikult suureks ajada ja siis palju reklaami peale teha. Neil oli päris OK tutvusvõrgustiks ja 16 septembri hommikuks oli 600 fänni koos ja kasvas. Neil oli ka tutvusi kohalikus autoajakirjanduses ja portaalides ning sinna olid ka kõik materjalid ette valmistatud. 16 Septembril umbes 15:45 paiku oli mul just üks pikk kõne ja keegi koputas aktiivselt vahele aga kuna kõne oli tähtis siis ei saanud ka vastu võtta. Kui tagasi sellele Belgia nubrile helistasin siis pidin natuke seletama kuni ütlesin, et võibolla Porsche teemadel. Paluti oodata, kaua, või mulle tundus nii. Esimese asjana küsiti kas mult on auto varastatud ja kui saadi kinnitus siis öeldi, et nüüd on see leitud. Istusin, maha. Kontrollisin üle, et kas nad on ikka kindlad, jah number on küljes ja sama. Praegu tahavad VINi kontrollida aga ei tea kus see asub ja uksi ei oska lahti teha. Olin parasjagu trennis ja läksin soojendusjooksu tegema. Trennist küll midagi välja ei tulnud, sest pidevalt tuli helistada või keegi helistas mulle. Mingi hetk helistas üks tüüp ja teatas, et tema selle leidis ja mis sellest leiutasust saab. Andsin enda kontaktid ja ta lubas pildid saata ning mina lubasin leiutasu välja minna kui kõik andmed on õiged. Mõni minut hiljem sain mailile esimesed pildid. Kõik tundus enamvähem OK olevat. Tüüp oli Facebookis reklaami näinud ja see auto oli enamvähem kuu tema vastasmaja hoovis seisnud. Kohapealt saadi kätte ka see Golf mida kasutati vargusel ja hiljem tuli välja, et seal majas oli ka kanepikasvatus. Kontrollisin politseist selle tüübi jutu ja andmed üle ning õhtul maksin leiutasu välja. Järgnevad päevad kulusid selleks, et leppida kokku kuidas auto kätte saada ja selle transport tagasi Saksa orgunnida.

Eelmine nädal oli jälle aeg võistlustele minna ja siis toimus kauaoodatud taaskohtumine. Avastasime järgnevad vigastused ja puudused:
Mootori küljest olid lahti massijuhtmed
Tagumise stange ja tulega oli kohugi otsa sõidetud ja see veits katki
Esistangel tugev kriim
Auto oli seest väga liivane
Varastatud olid, esimene vedamise konks, õlarihmad, tagavarapiduriklotsid, tagavaraõli, kindad, rehvirõhu anduri ekraan.
Välimised lukud ja süütelukk katki

Eelmise nädala kolmapäeval korrastasime autot niipalju kui võimalik, installisime mõned turvalahendused ja õhtul tegin ka esimesed ringid. Kogu see vaev sai kiiresti tasutud. Kui emotsioonid kõrvale jätta siis puht objektiivselt ei ole ma ühegi nii hästi rajale sobiva autoga sõitnud.
08.10.2015 at 21:55
rustang
  
Moderator
Porsche 911/964 RSR replica
Thanks, sellest võiks raamatu kirjutada? :)
09.10.2015 at 09:00
pampkuri
 
Porsche 911/964 RSR replica
Kas varastest ka midagi teada on, pisut selline mulje et autovargus ei olnd eesmärk vaid pisut lõbusõitu ja võeti mõned teofeed ka kaasa?
Igaljuhul hea näide sellest et tuleb ise ka vaevanähe mitte aint politseile loota. Tegemist poln muidugi mingi tavalise VW või Shoodaga ka.
Kas sellistele autodele on võimalik midagi kasko laadset ka teha mõisusepiires hinnaga?
Edu autoga


____________________________
pamp
09.10.2015 at 14:20
erkiko
Porsche 911/964 RSR replica
Varaste kohta midagi kuulda ei ole. Samast piirkonnast on vanu Porschesid päris palju varastatud, päev varem ja hiljem läks ka üks. Ja nädal varem koguni 6tk. Selle järgi vaadates ikka mingi jõuguga tegu. Kindlustuse kohta ma ei ole küll ise täpselt uurinud aga olen juttude põhjal aru saanud, et siit seda ei saa ja kui tahta välismaalt, siis peaks auto sinna registrisse panema.

09.10.2015 at 15:15
-XR-
Porsche 911/964 RSR replica
Ma ei ole kindel, et sa nendele küsimustele vastata tahad, aga küsin siiski. Kogu teema juba niigi väga avalik.
Palju selle auto turuväärtus võiks olla? Jätan küsimata summa, mille sa ise olid kulutanud auto peale.
Ning kas on võimalik, et leidja oli varastega tegelikult kuidagi seotud?
09.10.2015 at 22:09 2 edits. Last edited 09.10.2015 at 22:10 by -XR-
opentrack.tqhq.ee foorum : Kurvisõiduautod : Porsche 911/964 RSR replica   .. 2 3 4 5 6 7 8  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.