register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : Vaba rada : Palun abi sõltumatu tagasilla loomisel.   1 2  
Poster Message
jeff01
  
Palun abi sõltumatu tagasilla loomisel.
Ilmselt siin foorumis suurim hulk inimesi, kes seda ala tunnevad. :)
Vabandan, kuna põhiväljundiks pole ringrada vaid niipalju kui rahakott lubab siis linnas sõita ja muidu põhiliselt veerandmiili ja miili kaupa otse sõita. Tulemus ei pea olema kuigi mugav ja kurvisuutlik aga peab olema juhitav ka suurel kiirusel vähemalt niipalju, et autot otsesuunal hoida. Mida enam jõudu maha paneb seda parem. Suurim konks on selles, et peab taluma slikiga starti ja esialgu taluma 400NM pöördemomenti kuid olema suutlik koos püsida ka 2x suurema jõuga.

Kuna dragi sõidavad enamus autod talasilla ja 4linkiga siis neil on külgkalle, kokkujooks ja ratta üles liikumisel kalde muutus NULL eksju? Kas tõesti reguleeritakse 4linki puhul vaid Anti squati? Seljuhul tundub see rinkaauto sillaseadega võrreldes lapsemäng....ilmselt saan millestki valesti aru.

Ma ei tea kuidas sellist lahendust nimetatakse kuid kas selline lahendus on mõeldav:



Mõtlen just jõutaluvuse osas.....Sellest on ka õrnemaid versioone, kus kinnitus punkte on kas ülemisel või alumisel õõtsal 1 vähem ja selliseid, kus vardas on omavahel õõtsaks sidumata.....ilmselt pildil olev on siiski tugevaim.
Ma jälle ei tea kuidas seda nimetatakse kuid minu jaoks tundub tugevam kuid OLULISELT ja ehk ka MÄÄRAVALT keerulisem tundub selline lahendus kus vardad on ette suunatud....(Mõnel juhul 1 mõnel juhul 2) :




Tulles tagasi esimese ehk lihtsama variandi kallale
On mul õigus, kui ütlen, et null külgkallet, liikudes null kalde muutust jne taga ajades võin teha õõtshoovad üles ja alla samasugused ? (Loomulikult teen reguleeritavad ja ilmselt reguleerin ka miski kalde kuid laias plaanis...? ) Ja pole ka kriitiliselt oluline ülemise ja alumise õõtsa kaugus pooltelje tsentrist......ja mida laiemaks ajan hargi seda tugevam võiks see olla....vähemalt raami poolt? On mul õigus?
On mu õigus selles osas, et antisquashi reguleerimiseks võin teha raamile näiteks mitmeid auke reas või on üksteise kõrval paiknevad augud siiski liiga suure sammuga kui õõts on näiteks 40cm lai ? 10nese poldi puhul siis 12mm vast minimaalselt?

Kas on miskit mille olen märkamata jätnud või miski millest valesti aru saan?

Loodan, et keegi targem viitsib kaasa mõelda.


Ettetänades.

13.01.2015 at 22:51 4 edits. Last edited 14.01.2015 at 00:14 by jeff01
bagiauto
 
Palun abi sõltumatu tagasilla loomisel.


Antud pilti ära küll palun eeskujuks võta, see on poolik pilt, pildil olevad õõtsad küll ratast all ei hoia :D (siit mõni hoob, mida minimaalselt vaja veel puudu)

Sinu küsimus on liiga ebamäärane, sellele pole võimalik midagi konkreetset vastata.
Tavaliselt projekteeritakse asju ikka teatud etteantud lähteandmeid aluseks võttes ja sealt edasi tuleb kasuks mõningane teoreetilise mehaanika, tugevusõpetuse, materjaliõpetuse ja kujutava geomeetria tundmine-kasutamine (see rida pole siin lõplik). Samas võib ju lihtsalt midagi kopeerida ja katsetada ka... ainult palun ära sellega tänavale tule...

Muide see sinu postituse ülemise pildi lahendus ka tehtud töörühma poolt, kelle hulgast ainus insener ammu surnud :D
13.01.2015 at 23:54 2 edits. Last edited 14.01.2015 at 00:01 by bagiauto
Garfield
  
Palun abi sõltumatu tagasilla loomisel.
Vabandan asjatundmatuse pärast aga kas otsesõitmiseks kõige parem ikkagi jäik tagasild ei ole? Võtad Dana silla ja ei pea midagi leiutama. 400Nm pole nüüd mingi imeline suurus (minu tavaline Golf TDI näitas stendis 360Nm) aga kiiresti otsesõitmiseks peaks sild ikka üle 1kNm väänet taluma?


____________________________
Focus RS
14.01.2015 at 10:28
jeff01
  
Palun abi sõltumatu tagasilla loomisel.
TO: Bagiauto
Pole seal ühtegi hooba puudu. Puudu on kardaanid diffrist rummuni. See pole täpseim pilt ja minu pooltelgedega peaks ühe hoova tõesti lisama kuid küsimus polnud ju selles.
Jah ja EI vastuseid ootavatele küsimustele pole tegelikult nii keeruline vastata kuid poleks vaja vaid irvitama tulla.
ja sorry aga originaal sild on ikka way ohtlikum tänaval kui ükskõik mis muu asi. Kui miskil põhjusel külg ette peaks minema siis on ratas pmt kõhuall risti ja auto üle katuse

14.01.2015 at 10:30 1 edit. Last edited 14.01.2015 at 10:33 by jeff01
jeff01
  
Palun abi sõltumatu tagasilla loomisel.
quote:
Garfield: Vabandan asjatundmatuse pärast aga kas otsesõitmiseks kõige parem ikkagi jäik tagasild ei ole? Võtad Dana silla ja ei pea midagi leiutama. 400Nm pole nüüd mingi imeline suurus (minu tavaline Golf TDI näitas stendis 360Nm) aga kiiresti otsesõitmiseks peaks sild ikka üle 1kNm väänet taluma?


Ilmselt on....kogu maailm ju tõestab kuid see pole kahjuks võimalik, kuna mul on esiveolise käigukast tagasillal. kahjuks pean keerulisemat ja tundmatumat teed minema ja IRSi poole vaatama.
14.01.2015 at 10:32
anryo
  
Palun abi sõltumatu tagasilla loomisel.
Aga miks mitte võtta mingi olemasolev/töötav lahendus? Corvette näiteks - seal on ka käigukast "taga" ja IRS?


____________________________
We live in a poor neighbourhood - we can only afford to drive old cars.
'93 GMC Typhoon 4.3V6 Turbo
'70 Plymouth Supercharged Hemi 'cuda
14.01.2015 at 10:39 1 edit. Last edited 14.01.2015 at 10:40 by anryo
rustang
  
Moderator
Palun abi sõltumatu tagasilla loomisel.
Jeff, miks mitte teha McPherson taha? Leiad sobiva esiveolise sillajuppe enamvähem igast romulast ja ei pea nullist geomeetriat välja mõtlema.
14.01.2015 at 10:50
jeff01
  
Palun abi sõltumatu tagasilla loomisel.
Mul oli idee e39 silda kasutada kuid igatepidi puhtam, kergem ja ilmselt ka lihtsam on asi ise teha kui teaks mida teha....sest tehase silla geomeetria on niikuinii arvestatud teise massikeskme, teljevahe, rehvimõõdu ja muude parameetritega. Minu auto on vettest pool meetreit kitsam kahjuks. Lisaks on need liiga HIGH TECH kui ma ei vaja rattakaldeid ja muud sellist mida need superautod vajavad.

hetkeseis:

Riputan täna asja veidi tugevamalt kinni ja panen mootori ja kasti vahele ning saan mõõdud võtta pmt....
Kui keegi soovib veidi tugevamalt süüvida saan aru ka sellest, et aeg maksab ja saame läbi rääkida hinnas.
14.01.2015 at 10:51 1 edit. Last edited 14.01.2015 at 10:52 by jeff01
jeff01
  
Palun abi sõltumatu tagasilla loomisel.
quote:
rustang: Jeff, miks mitte teha McPherson taha? Leiad sobiva esiveolise sillajuppe enamvähem igast romulast ja ei pea nullist geomeetriat välja mõtlema.

See oli mõttes....1 kolmnurkõõts + püstak......mõõtmist ja arvutamist suht vähe vist kui teha rakised esiveduse kinnituste vahele kuid tulemuseks on esisillale mõeldud geomeetria mis ei aita kuidagi tagaotsa maha vedamisele ja raskuse tahakandumisele kaasa. vist? ma pole muidugi kindel.... kuid polnud ka kindel kas mul selleks seal ruumi on....sellistel autodel on tiivad teise kujuga....Üritan täna poolteljedja rummud omakohale sättida ja saan aimu.
14.01.2015 at 10:54 1 edit. Last edited 14.01.2015 at 10:57 by jeff01
Lembit
Palun abi sõltumatu tagasilla loomisel.
Täpsustatud vastuseparameetrite järgi ("Jah" ja "Ei" vastused) vastan siis
quote:
jeff01:
Kas on miskit mille olen märkamata jätnud või miski millest valesti aru saan?

"Jah" ning "jah"
quote:
jeff01:
Loodan, et keegi targem viitsib kaasa mõelda.

Ma nagu tunneks huvi, et kas see, et sa soovid Audi V8 mootoriga dragipõrnikat teha, on sinuarust kogu muule maailmale täiesti ilmselge ja seetõttu jäi esimesest postitusest välja?
20€/tund :)
14.01.2015 at 10:58
jeff01
  
Palun abi sõltumatu tagasilla loomisel.


Ma nagu tunneks huvi, et kas see, et sa soovid Audi V8 mootoriga dragipõrnikat teha, on sinuarust kogu muule maailmale täiesti ilmselge ja seetõttu jäi esimesest postitusest välja?
20€/tund :)

Ei, ma ei eeldanud seda. Tundsin ennekõike huvi vaid selle vastu, kas minu esimesel pildil viidatud sillaehitus on mõeldav dragisliki + antud jõuga või ei. Ja dragiautoks teda nimetada on palju sest ma ei ehita teda, et võistelda miskis kindlas klassis vaid lihtsalt sõita järjest kiiremini....olgugi, et võibolla pean seda tegema OL klassis ja 3 sekundit aeglasemalt kuid tõesti pole põhiväljundiks võistlemine vaid midagi ehitada mis oleks kiirem kui senised üllitised ja seejuures soovin ise kohale sõita mitte treilatada. Mooror on kenasti patjadel, heliisolatsioon ja polsterdus on täiesti olemas, turvakaar ja mõned ümberehitused saavad passi.
14.01.2015 at 11:08
Lembit
Palun abi sõltumatu tagasilla loomisel.
quote:
jeff01:
Ei, ma ei eeldanud seda. Tundsin ennekõike huvi vaid selle vastu, kas minu esimesel pildil viidatud sillaehitus on mõeldav dragisliki + antud jõuga või ei.

Nagu FAKK!!!
Missuguse jõuga?
Kas see, et su mootor mingitel XXXX pööretel 400 nm välja annab ja et sa kasutad mingeid YYYY parameetritega dragislikke, on sinuarust kogu vajalik informatsioon selleks, et aru saada silla konstruktsioonidele mõjuvast jõust?

Ma ühinen "bagiautoga" - palun ära oma autoga võistlustele sõites minu ja minule oluliste inimestega samal ajal ja samal teelõigul liikle!
Küsimustel, mida sa küsid ei ole mingit seotust sinu auto ohutuks ja kiireks tegegemisega. Kõik nende kahe asja jaoks vajalikud küsimused on sul aga küsimata. Vähe sellest, neid inimesi, kes püüavad seda sulle selgitada, teed sa veel maha kah!

Krt, see on umbes nagu sa astuks sisse ahitektuurifoorumisse ja küsiks midagi a'la "Ma siin projekteerin Nõmmele ühte viiekordset maja, missugune oleks nendesse oludesse kõige sobivam rõdukonstruktsioon, et võimalikult odavalt hea energiamärgis saada" Ja siis kõikidele küsimustele "kas elu- või kontorihoone" või "üldiselt nõmmele viiekorruselisi maju ei lubata ehitada" või "kui suurest rõdust me räägime" vastad vihaselt, et ärge mõnitage ja jaurake, ma küsisin ainult rõdukonstruktsiooni kohta, kas te siis ei oskagi vastata või?

Kui sa nüüd ei solvunud, vaid hakkasidki mõtlema, et võib-olla on sisuliste soovituste andmiseks inimestel rohkem informatsiooni vaja, siis pane siia teemasse kirja KÕIK andmed, kõikide oma projekti aspektide kohta! Ei ole mittemingit mõtet projekteerida tagasilda, mis suudaks nina maast lahti rebida, kui käigukastis esimene käik juba poole väiksema jõuga saba annab. Samamoodi ei ole mõtet ka teha mingit ulmestabiilset tagasilda, mis hoiaks auto nõelsirgena ka kiirusel 300 km/h, kui esisild juba 150 km/h tunnikiiruselt eluohtlikuks muutub jne, jne.
14.01.2015 at 11:40
jeff01
  
Palun abi sõltumatu tagasilla loomisel.
Ma ei solvu, saan aru kui inimese on miskid probleemid.
Leiate ühiseid jooni Bagiautoga...tore. Mul on hea meel :)
Ma ei märganud teie abipakkumist. Kellegi teisele ma pole omateada midagi halvasti öelnud ja mul on hea meel, et keegi kaasa mõtleb ja oma variante pakub või täpsustusi küsib.

Eeldasid ilmselt, et ma teen oma auto kohta uurimustöö ja postitan selle täiusliku projekti foorumise neljakümne kahele leheküljele kus kõik andmed on olemas ja siis saad sina aidata mul asju välja arvutada.
Mina eeldasin seda, et keegi ei viitsi foorumi kaudu sellise asjaga tegeleda ja saan siin oma esitatud andmete abil vastuse stiilis, et põhimõtteliselt on see võimalik sest näed vot sellel autol on selline lahendus. Ja siis tean ma kuidas raami edasi teha ja räägin geomeetria ja õõtsade valmistamisel inimesega kes seda tööd teeb (Ma ei nimetaks neid kuid mul on 2 inimest olemas kelle poole pöörduda kui välja mõtlen mis tüüpi lahendus üldse tuleb....kahjuks sellist aega jaanuaris enam kellegil pole, et saaks auto sinna viia ja saaks kevadel kätte....saan abi vaid arvutis simuleerimisel)
See, kas mu käigukast selle jõuga saba annab pole ju sillatüübi valimisel oluline sest see ei ole teile mureks vaid minule. Kui see kedagi aitab siis projekti lõpp ongi arvestatud sinna kanti kus selle käigukasti piir on. Olenevalt kerest ja slikist võib see kusagil 1k mootori NM kandis tulla. (KUNAGI....hetkel mainitud 400 kopikatega) Seega võiks tagasild ideaalis maksimaalselt sellist mootorijõudu näha....saan aru, et sa soovid siia pmt käiguülekandeid, nurkasid ja kõike muud, et teada saada rattale mõjuv jõud kuid sorry.....rääkisin mõnega....isegi üsna mitmed meie poodiumipillid ehitatakse rusikareeglite järgi mitte tugevusarvutustele tuginedes ja selle järgi kuidas keegi on teinud sest EI OLE VÕIMALIK välja arvutada mida näiteks tireshake su sillaga teeb või mis jõud mõjuma hakkavad.
14.01.2015 at 11:56 4 edits. Last edited 14.01.2015 at 12:52 by jeff01
Jesper
 
Palun abi sõltumatu tagasilla loomisel.
Kogu seda täiesti tarbetut lamenti kõrvale jättes - kui kõht on tühi ja hing ihkab burgeri järgi, siis võibolla pole kõige mõistlikum alustada küsimustest lehmapidamise algtõdede kohta. Ma pole küll väga hullult hästi kursis, aga Põrnikas on küll selline auto mida ehitades võib aju põhimõtteliselt lukku panna - iga mõeldava aplikatsiooni (ringrada, drag, tänavasõit) jaoks on valmislahendused välja töötatud, ole ainult mees, tee kiired arvutused ja lase keevitusleegil särada.

Näide asjast mis minu võhikupilgu järgi võiks töötada:


Üleüldiselt sul lonkab rämedalt projektijuhtimine ja eesmärk-lahendus teljel üldistamise võime, kui tagaotsas tühjus laiutab siis mingi suvalise pulga hingeelu sisse zoomimine on konseptsiooni puudumisel täiesti mõttetu aja raiskamine. Seda sulle siin ka Nõmme maja näitel selgitada üritatakse.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
14.01.2015 at 12:59 1 edit. Last edited 14.01.2015 at 13:01 by Jesper
Jesper
 
Palun abi sõltumatu tagasilla loomisel.
Muidu niisama tekkis mul loll küsimus, et mismoodi see Audi kupatus "õigetpidiseks" keeratakse, et pärast ei oleks autol üks edaspidikäik ja viis tagurpidikäiku? Kui mootor juba nagunii toa poolele kolib, siis pole ju enam mingit tähtsust mis kujuga see ülejäänud auto on, tõsta sild näiteks Porsche 924 alt ümber ja moos? Või jääb mootor õue ja seal on mingi peenem lahendus varuks?

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
14.01.2015 at 13:07 1 edit. Last edited 14.01.2015 at 13:08 by Jesper
jeff01
  
Palun abi sõltumatu tagasilla loomisel.
Hetkel jäi see veidi arusaamatuks.....ilmselt see miskisse detaili süübimise osa.
Nimelt on mu põhiküsimuseks kas esimesel pildil viidatud lahendus on mõeldav ka otsesõitmise autol. Tahan ju laias plaanis esialgu teada vaid sobivat lahendust, et muude ühenduste tegemist jätkata ilma, et miski kusagile ette jääks. Hetkel polegi küsimuseks veel see, mis materjal ja mis mõõdus uniballid või mis nurga all õõtsad.
Mulle tundus, et see on hetkefaasis kõige olulisem (Otsustada siis mis suunas ja tüüpi õõtshoovad ma peaksin tegema) Võimalik, et eksisin, ehk on siis kõrvaltvaatajana võibolla mõndolulisemat küsimus paremini näha.

Kahjuks ma sarnase idee dragisuunitlusega teostust kusagilt suutnud leida sest olgugi, et seda autot on 25+ milj toodetud on dragis nad valdavalt tagamootoriga kuid minu idee aluseks on odav audi V8 keskel ja bolt on esiveduse käigukast selle otsas. Niipidi kasutades ei saanud kuidagi sinna seda torsoonitala alles jätta.

Kõige sarnasem ehitus on see: https://farm4.staticflickr.com/3833/13272626914_bc69c30aaa_o.jpg kuid see on rinka suunitlusega ja launchiga sliki starter see auto ilmselt ei tee.

14.01.2015 at 13:18
jeff01
  
Palun abi sõltumatu tagasilla loomisel.
quote:
Jesper: Muidu niisama tekkis mul loll küsimus, et mismoodi see Audi kupatus "õigetpidiseks" keeratakse, et pärast ei oleks autol üks edaspidikäik ja viis tagurpidikäiku? Kui mootor juba nagunii toa poolele kolib, siis pole ju enam mingit tähtsust mis kujuga see ülejäänud auto on, tõsta sild näiteks Porsche 924 alt ümber ja moos? Või jääb mootor õue ja seal on mingi peenem lahendus varuks?

Audi mootor + audi kast veabki niipidi nagu mul vaja :) Ma pole seda küllkontrollinud kuid tundub, et lihtsalt tehnikat eest tahapoole liigutades jääb kõik nii kui peab :)
Esiveduse silla taha iigutamine oli idee kuid mcPherson nõuab suht samasse kohta püstakut kus ta esisillal asub....kuna maei vaja külgkallet siis soovib ta veidi väljapoolegi tulla mida minu kere ei võimalda. Ma ei tahaks välispilti muuta. Seetõttu oleks hea kui saaksin amordid nurga all paigutada. Teisalt tundub mulle, et selle esisilla geomeetriaga pole mul auto tagaosas midagi peale hakata. Võin siinkohal muidugi eksida kuid mulle tundub nii.

Tänan kaasamõtlemast.
14.01.2015 at 13:21 2 edits. Last edited 14.01.2015 at 13:25 by jeff01
Lembit
Palun abi sõltumatu tagasilla loomisel.
Tagasild näeb mootori jõudu suhteliselt väikeses osas.
Enamuste arvutuste tarbeks näeb ta juba käigukastist väljunud jõudu.
Käigukastist väljuv jõud on lisaks sisendile määratud ka käigukasti kestvusega ning kui sa just paigalseisvat veskit ei ehita, siis tuleb tahes tahtmata puutuda kokku ka selliste asjadega, nagu "kiirus" ja "tuletis aja järgi".

Hoolimata suure osa kiirendusega seotud inimeste kindlatest tõekspidamistest, et autot kiirendab mootori pöördemoment, teeb seda siiski mootori võimsus ja senikaua, kui füüsika tundmine sinnamaale välja ei vea, pole minu hinnangul silladetailide projekteerimise juurde asja (TTÜ's võetakse füüsika elementaarkursus tavaliselt esimese asjana läbi ja ilma seda läbimata ei ole minuteada võimalik ühegi eriala inseneridiplomit saada) ja tuleb kasutada kellegi teise lahendusi.
Sinu lahendusele kõige lähem oleks ilmselt dragisuunitlusega Porsche Boxster või Cayman. Kuidas nende tagasillast kiirenduseks parim "anti squat" kätte saada ja kuskohas selleks peavad asuma õõtshoobade kinnitused peab keegi välja arvutama kuna nad on ilmselt tehaseomadest vägagi erinevates asukohtades. See, kes arvutab, võiks teada, mida ta teeb.

Väide "Ei ole võimalik" kehtib näiteks soovi kohta tõmmata sõrmkinnas labakinda otsa.
Lisaks kasutatakse seda väidet tavaelus tihti: "Ma ei oska", "Ma ei saa hakkama", "See ei ole praktiline", asemel. Kui sul 200 km/h auto lappama läheb, siis on natuke hilja hakata mõttes arutlema, missuguses kontekstis seda "Ei ole võimalik" su tagasilla projekteerija kasutas.

Edu ehitamisel!
14.01.2015 at 13:29
Muhkel912
Palun abi sõltumatu tagasilla loomisel.
Põrnikas on internetis nagu lihtsalt googeldamise vaev.
Kui pisut vaeva näha, siis saab ka juba ehitanud nägudega kontakti ja ilmselt ka nõuandeid,
mida teha, mida veel paremini teha.
http://carmensbugs.proboards.com/thread/12?page=6






Üks kiire ja pisut inspiratsiooni pakkuv video lõik, muide sama masin mis ülal piltidel.
14.01.2015 at 13:34
jeff01
  
Palun abi sõltumatu tagasilla loomisel.
Tänan Lembitut mõistliku vastuse eest
Tänan ka Muhklit. Neid ja sadu teisi pilte olen näinud kuid minumeelest on see swing axcel sild õudus kuubis. Ma olen sellega sõitnud kuni 170km/h kuid küüned peopessa surutuna ja vaid lennuväljal sest see on ulme mis tune sul autos on kui külje ette minnes sul ratas kõhualla viltu jookseb. Ma ei tea sildadest midagi kuid see swing tüüp on 1 põhjus miks ma selle sealt alt ära lõikasin. Maanteel tundus ka 90km/h liiga palju. Ilmselt olen ise rumal kuid ma ei saa aru paljudest ameerika lahendustest....sellised sillad, lehtvedrud, kardaanid pooltelgede asemel, põrnikal ees paiknev v8 jne. Väga tore kui leiad mulle pilte mida ma pole ise suutnud leida :) IRS oleks abiks
14.01.2015 at 13:41 2 edits. Last edited 14.01.2015 at 13:56 by jeff01
Jesper
 
Palun abi sõltumatu tagasilla loomisel.
quote:
jeff01:
Audi mootor + audi kast veabki niipidi nagu mul vaja :) Ma pole seda küllkontrollinud kuid tundub, et lihtsalt tehnikat eest tahapoole liigutades jääb kõik nii kui peab :)

No kui sa paned mootori kastist ettepoole, siis jah, aga põrnika originaalkonfis on sul viis tagurpidikäiku. Selle ettepoole paigutuse juures jääb arusaamatuks, miks üldse on oluline miskujuline vihmavari on - sinna saab ju panna suvalise, mõõtudelt sobiva ja vajalike omadustega silla, kasvõi dragsteri või Vormel Ühe oma, rääkimata topeltõõtsharkidest või misiganes muust inimese poolt välja mõeldud konstruktsioonist? Põrnika originaalse mootori asetuse puhul on valikuvõimalused natuke piiratumad.

quote:
jeff01:
Esiveduse silla taha iigutamine oli idee kuid mcPherson nõuab suht samasse kohta püstakut kus ta esisillal asub....
Porsche 924 on minuteada tagaveoline :) Seal on minuarust kõik vajalik olemas ja kardetavasti on osad asjad Audi kolaga isegi bolt-on. Pääseks sillageomeetria kohendamisega, selle asemel et ehitada nullist uus poolraam ja vedrustus. Anoh lõpuks taandub jälle küsimus sellele et misasi on eesmärk ja mis mitte.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
14.01.2015 at 14:09
jeff01
  
Palun abi sõltumatu tagasilla loomisel.
No vanu odavaid porschesi on mul vist 5-6tk olnud ja veoskeemi tean. Eeldasin et räägid nende esisillast, mis sisuliselt esiveduse golf ühe McPherson (õõtsad, sharniirid + püstakud on identsed) on sest tagasillast rääkides pole selle torsoonvedrustuse tala küll mitte kuhugi paigutada.

Püüan lähtuda sellest, et kast / mootor / nende asend on valitud ja jäävad üle vaid variandid mis neid ei välista. Need V8 pildid mis enne pandi + porsche tagasild on hetkel välistatud sest see pole tehniliselt võimalik.

Kui leiame silla mida kannatab olemasolevaid asju muutmata kasutada on see variant veel olemas.

Kuid ise olen selle varasemalt kõrvale jätnud seoses selliste mõtetega:

Misiganes teise auto sild on mõeldud teise teljevahe, massikeskme, kaalu jne jne asjade jaoks. Nende geomeetria on overengineered kui kõige kiiremad on talasillad kus muutuvaid asju suht vähe. Kui ma ei eksi siis vaid põhimõtteliselt on oluline kuhu suunas kere suhtes ratas mõju avaldab....võimalik et eksin.
Mul on olemas auto laiusega sobivad poolteljed, rummud ja laagrid...saan ka pidurid.
Kummalegi poole kahe õõtshargi loomine tundub igati lihtsam kui mingi muu silla geomeetriat hakata oma kere järgi õigeks keerama.

Ma pole lukus ettepanekutele....püüan vaid põhjendada miks minu meelest 1 või teine pole sobibud ja on väga tore, kui keegimu väited ümber lükkab ja ära seletab, et miks nii või naa.

14.01.2015 at 15:13 1 edit. Last edited 14.01.2015 at 15:14 by jeff01
Lembit
Palun abi sõltumatu tagasilla loomisel.
Siin threadis on minu jaoks kaks teemat.

Esiteks tagasillaga seotud tehniline teema, kus sa küsid selliseid detailküsimusi, millede paikapanemine auto vedrustuse projekteerimisel, käib peale seda, kui on paika pandud: kasutatavad rehvid, soovitud dünaamilised omadused, auto projekteeritav mass, massikeskme asukoht auto pikiteljel ja vertikaalsel teljel, kliirens jne, jne. Kõike seda informatsiooni tuleb sinukäest bitthaaval välja urgitseda ja sealjuures hoolikalt jälgida, et sa selle uurimise käigus millegi peale ei solvu.
Lisaks sellele sa nagu ei usu kah veel, et neid andmeid on sinu valitud tehnikaga auto maksimaalse effektiivsusega edasi kiirendamiseks sobiliku tagasillalahenduse leidmiseks vaja.

Selle tehnilise teemaga ei olegi nagu midagi väga keerulist. Oleks lihtsalt vaja maha istuda ja projekteerima hakata. Küsida hulk küsimusi ja joonistada ja joonestada ja arvutada ja nii see tuleb. Ilmselt küll mitte läbi foorumikirjutiste, sest kui sa isegi seda lahti ei laksanud, et Jesperi pandud pildil oli vedrutav element coiloveri peal olev vedru ja seega torsiooni toru vaja ei ole, siis on üsna palju õppida...
Topeltõõtsadega vedrustust on teoreetiliselt võimalik projekteerida tegema midaiganes, aga see on ka vedrustus, mille projekteerimisel on teadmatusest võimalik ka suuremaid vigu teha. Sinu esimeses mailis toodud teise variandi vedrustusest inspireeritud vedrustust oleks vähe lihtsam kiirenduse tarbeks projekteerida ja ka reguleerida. Porsche 924/944 "semi-trailing arm" on ka selline, mille kohta on üsna palju infot saadaval, aga see on rohkem kompromisse nõudev vedrustus.

Siis see teine teema, mida on nagu erikuradi raske ilma sinu õrna hinge haavamata välja öelda, on "moraalne külg"
Tsiteerides sinu ütlemisi:
quote:
jeff01:
vaid lihtsalt sõita järjest kiiremini...
...seejuures soovin ise kohale sõita mitte treilatada.
Ma ei tea sildadest midagi...
Tulemus ei pea olema kuigi mugav ja kurvisuutlik...
...ma ei vaja rattakaldeid...
Mina eeldasin...
...võib see kusagil 1k mootori NM kandis tulla. (KUNAGI....hetkel mainitud 400 kopikatega)
...oli hirmus isu tühjaks lasta nagu teinekord ikka juhtub ...

Siis sa ehitad praegu 350 hobujõulist ca 1000 kg kaaluvat autot, mille mootori plaanid tulevikus ca 800 hj peale upgradeda. Sul ei ole vedrustuse projekteerimisel mitte mingeid teadmisi/kogemusi, ega ka oskusi kellegi teise poolt projekteeritud vedrustuse ohutust hinnata. Sa ei tea, missugused võiks olla soovitud roll-centerid jms, kuid sellegipoolest kavatsed sa selle tagasilla valmis ehitada, jättes esisilla põrnika originaaliks. Lisaks plaanid sa oma ehitatud täiesti tundmatute kurviomadustega autoga, mille massi ja võimsuse suhe on superauto tasemel, tänavaliikluses sõita näiteks Lõuna-Eestist Haapsallu võistlustele ja sul juhtub teinekord "tühjaks laskmisi".

Ma olen vabalt võimeline sind aitama selle projekteerimise tehnilise osa juures, aga mille alusel saaks ma olla piisavalt kindel, et sellel võimalikul sõidul Haapsallu ei teki sul "hirmsat isu tühjaks lasta" ning me ei saa järgmisel päeval mingist kollasest ajalehest lugeda, et: "OpenTracki foorumist, Lembitult saadud näpunäidete järgi endale võistlusauto ehitanud autosportlane "Jeff01", kaotas sellega ebalegaalsetele kiirendusvõistlustele sõites suurel kiirusel möödasõitu sooritades juhitavuse ning põrkas kokku vastassuunas Hyundai Sonataga vanaema juurde sõitnud perekonnaga. Kõik Hyundais olnud hukkusid, autosportlane viidi põrutusega yyy haiglasse"? Ma ei arva, et meie foorumile oleks kah oma Mikk Segerit/Joosep Laiksood vaja, või et ma peaks sellise võimaluse tekkimisele kaasa aitama.

Ei ole vaja valesti aru saada! Võimas põrnikas on väga cool ka tänaval, aga ainult sellisel juhul, kui ta on oma võimsusele vastavalt ka juhitav ja pidurdav. Selleks PEAB ta olema ehitatud vähemalt sama hoolikalt, kui sama võimsuse/massi suhtega tänavaauto. Muudel juhtudel on tegemist tänavale sobimatu võistlusautoga, millega võistlustel sõites on mingi tehnilise rikke korral juhuslike kõrvalseisjate tapmine tunduvalt väiksema tõenäosusega ja ka EAL'i kindlustusega kaetud.
14.01.2015 at 16:58
jeff01
  
Palun abi sõltumatu tagasilla loomisel.
Arusaadav kõik....va selle kontekstist välja võetud lõikude vajalikkus siin.
Jesperi pildi osas on sul õigus...loomilikult on coil ja torsoonid seest väljas aga palun vaata minu pandud pilti põrnika originaalsillast. Sa näed kuidas see kinnitub? See kinnitubki kõik sellest kohast, mis tuleks välja lõigata sest just seal kohas on mul mootori laiust ava vaja. Ma ei näinud mõtet sellesse pilti süübida kuna kohe tekib blokk sest see on nii vale kui olla saab hetkel.
Lollust varjata ei aita ka super juhitavusega sillad....kui ülepingutad paned pauku misiganes sildadega. 90nega sõites ei saa tegelikult mitte midagi juhtuda....kõik halb juhtub ikka reegleid eirates.

Eks laias laastus ongi 2 suunda.
Õige suund: projekteerida auto arvutis ja siis kere sellele vihmavarjuks peale tõsta.
Vale suund mida mina viljelen: auto on olemas....põhi ja kere on kokku keevitatud ja keret enam maha tõsta ei saa....väliskabariidid on ette antud ja autot värvida ei viitsiks. Mootor ja kast on valitud..... ja nüüd on tekkinud mingi olukord, kuhu on vaja miskit tüüpi sild välja mõelda.....see ei saa olema parim sest palju kindlalid lülisid on paigas....kuid olen jätnud võimalikult palju ruumi erinevate variantide tarbeks...

Riputan varsti korraks mootori peale, saan ise ka kõik kaugused ära mõõta ja asja edasi mõelda.
14.01.2015 at 17:45
lennukiga
Palun abi sõltumatu tagasilla loomisel.
Lasi tühjaks...
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/110_112/fotod-vanema-bmw-noor-juht-soitis-tartus-sirgel-teel-vastu-posti.d?id=65217900
14.01.2015 at 18:26
opentrack.tqhq.ee foorum : Vaba rada : Palun abi sõltumatu tagasilla loomisel.   1 2  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.