register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : Vaba rada : E46 M3 rajaautoks ?   1 2 3 4 5  
Poster Message
-XR-
E46 M3 rajaautoks ?
Kogu see teema on mulle juba 997 S mõtte tekitanud.
Mulle ei meeldi mingid pooletoobised asjad tegelikult.

CSL oleks nagu kohe valmis, aga sellega ei saa eriti mujal sõita kui rajal.
GT3 samamoodi. Me elame kahjuks Eestis.
Kuigi Saksamaale sõitmine pole ka suur probleem, aga siiski Eesti.

Tavalise 996-ga pole küll rajal käinud, kuid niisama sõites ei andnud sellist emotsiooni nagu M3.
wirxi turboga olen natuke saugal tiirutanud, kuid see on nelivedu.
Kuigi selle saaks näiteks suveks tagaveoliseks teha ja talveks neliveoliseks tagasi.
Muidu igati hea ja tore auto, kuid sutsu vanavõitu.

997 S jääks siis igapäevasõidukiks ka. Selle ostmiseks peaks Brabuse maha müüma.
Peab Tarmo käest küsima, kas sellega talvel ka võimalik sõita on.




____________________________
TRD MR2, Brabus B11 W211
25.08.2007 at 13:04 1 edit. Last edited 25.08.2007 at 13:07 by -XR-
wirx
  
E46 M3 rajaautoks ?
996 911 on siis tõesti nii palju parem kui CSL?
Porgesid on krt iga nurga peal, aga näe CSL-e pole üldse.

mobile hinnad on umbes sellised
M3 E46 = 24k euri 2000+
911 996 = 30k euri 2000+
M3 E46 CSL = 49k euri 2004+

võttes aluseks nüüd ringraja testid(sportauto hockenheim) siis
M3 = 1.16
M3 SMG = 1.18
M3 CSL Slickiga = 1.13
911 996 = 1.15

ei jäe 911 isegi CSL-ile eriti jalgu, kui slickiga sõidab(umbes 2 seci kiiremini saab sellel rajal slickiga)
siis tõesti, milleks maksta 20k euri rohkem ja saada sama kiire auto...liiatigi on 996 kasutatav ka igapäev ning tal on olemas nii konditsioneer, el aknad, stereo ja isegi pigi matid ;)
Ja olles omanud mitmeid erinevaid BMW-si siis kaldun arvama, et kohe kindlalt laguneb BMW rohkem, kui Porsche ja ka jupid saad odavamalt 996-le, kui CSL-ile :)

____________________________
Soodsad sülearvutid siit --> Sülearvutid Laptopid.ee
Rinka huviline küsigu kindlasti % alla
25.08.2007 at 13:11
Jesper
 
E46 M3 rajaautoks ?
quote:
I.V.B: Markko Märtin sõitis 1.05.5 ju CSL'ga, mitte tavalise M3'ga nagu eespool kõlanud on.

Ma pole küll buumeri ekspert, aga stangede, tagaluugi jms silmatorkavate detailide järgi oli ikka tavaline. Pluss veel see väike detail et CSL võiks nagu tiba kiirem olla.
25.08.2007 at 13:14 1 edit. Last edited 25.08.2007 at 13:15 by Jesper
-XR-
E46 M3 rajaautoks ?
quote:
Jesper:
quote:
I.V.B: Markko Märtin sõitis 1.05.5 ju CSL'ga, mitte tavalise M3'ga nagu eespool kõlanud on.

Ma pole küll buumeri ekspert, aga stangede, tagaluugi jms silmatorkavate detailide järgi oli ikka tavaline. Pluss veel see väike detail et CSL võiks nagu tiba kiirem olla.

Ma isegi hakkasin mõtlema, et kuda CSL Märtini käes nii aeglane saab olla
CSL-il on veel carbonist katus ja tagaluuk on kaugelt juba eristatav. Stangedel ka kõvasti carbonit küljes.

Njaa.. krdi Porge on ikka nii hea auto, et võiks vabalt öeda: "Kõik teed viivad Porscheni!"


Ostke Brabus ära!
http://riistvara.ee/xr/car/brabus/

____________________________
TRD MR2, Brabus B11 W211
25.08.2007 at 13:20
devilc
Moderator
E46 M3 rajaautoks ?
MM-l oli tavaline M3 tänavarehviga. Tarmo kasutab oma 997 S-i aastaringselt.
25.08.2007 at 13:20
-XR-
E46 M3 rajaautoks ?
quote:
devilc: MM-l oli tavaline M3 tänavarehviga. Tarmo kasutab oma 997 S-i aastaringselt.

Ma tean, et kasutab. Eks ma küsin täpsustavaid küsimusi, kas kinni ka jääb ja kui palju põhja alt raginaid kostab :D

____________________________
TRD MR2, Brabus B11 W211
25.08.2007 at 13:21
Raceboy
 
E46 M3 rajaautoks ?
quote:
-XR-:
quote:
devilc: MM-l oli tavaline M3 tänavarehviga. Tarmo kasutab oma 997 S-i aastaringselt.

Ma tean, et kasutab. Eks ma küsin täpsustavaid küsimusi, kas kinni ka jääb ja kui palju põhja alt raginaid kostab :D

Chill out, Tarmo auto on stock kõrgusega, ehk siis sugugi mitte nii madal kui arvata võiks.

Ise olen väga madalate Porschedega juba mitu-mitu talve ära sõitnud ja siiani nii autod kui ise elus.


____________________________
www.vems.ee
25.08.2007 at 13:35
-XR-
E46 M3 rajaautoks ?
quote:
Raceboy:

Ise olen väga madalate Porschedega juba mitu-mitu talve ära sõitnud ja siiani nii autod kui ise elus.



Miks sa talvel väga madalate Porschedega sõidad?

edit: mis asi see on?
link

____________________________
TRD MR2, Brabus B11 W211
25.08.2007 at 13:46 5 edits. Last edited 25.08.2007 at 14:18 by -XR-
jaan tatikas
 
E46 M3 rajaautoks ?
Markko Märtin sõitis 1.05.5 ju CSL'ga, mitte tavalise M3'ga nagu eespool kõlanud on.[

Märtinil on tavaline M3.http://www.tqhq.ee/temp/opentrack/IMG_1636.html
25.08.2007 at 14:20
-XR-
E46 M3 rajaautoks ?
Tegin arvutusi ja mõtlesin, et kaldub jälle Cayman S-i poole.

997 S-i 1,4MEEQ vs Cayman S-i 700-800kEEQ on päris suur vahe.
Ringiajad on neil suht samad.

Alla 2005 aasta autot ei taha igapäevasõidukiks. Hobiautoks võib ju olla, aga igapäevaselt mitte.



____________________________
TRD MR2, Brabus B11 W211
25.08.2007 at 14:35 2 edits. Last edited 25.08.2007 at 14:43 by -XR-
I.V.B
E46 M3 rajaautoks ?
quote:
jaan tatikas: Markko Märtin sõitis 1.05.5 ju CSL'ga, mitte tavalise M3'ga nagu eespool kõlanud on.[

Märtinil on tavaline M3.http://www.tqhq.ee/temp/opentrack/IMG_1636.html


Sorry, ma olen näinud teda tänavapildis musta CSl'ga ja arvasin ,et ju ta sõitis sellega seal ka
25.08.2007 at 14:49
Raceboy
 
E46 M3 rajaautoks ?
quote:
-XR-:

Miks sa talvel väga madalate Porschedega sõidad?



Ega ma iga talv sõida, aga Porsche(d) ainukeseks autoks ja kunagi oli vaja rinkaks kohandatud masinaga talvel sõita. Praegu olen kaks talve sõitnud 40mm madalamaks lastud 924 turboga.


____________________________
www.vems.ee
25.08.2007 at 15:29
peep
 
Moderator
E46 M3 rajaautoks ?
Teema algas rajaettevalmistusega bmw'st ja on jõudnud Porsche talveomadusteni. Õnneks on järgmise hooajani aega, et järele mõelda.:) Kahjuks pole kõige jaoks head autot olemas, seega peaksid kaaluma kahe auto kombinatsiooni + ja -.
25.08.2007 at 15:49
BlueStang
 
E46 M3 rajaautoks ?
quote:
devilc: ...igasugu juppide nagu rehvid, piduriklotsid jne jne kulu on suur. Ning vedrustuse ja toolide vahetusega ning puuri paigaldusega (mis muide kõik keelatud ametlikult) teed sa selle auto oluliselt vähem meeldivaks sõita ja samas mitte oluliselt kiiremaks. Ja see on alles algus. Kui ringiajad tähtsaks muutuvad, läheb sinna veel ja veel ja veel kraami, mille tulemusel sa selle autoga enam tänaval sõita ei taha ning mõtled, et krt, selle raha eest oleks võinud päriselt võidu sõita. BTDT.

See on täitsa õige jutt - Cobra oli ka lõpuks nagu krdi kart. Ja siis on nagu kahju, et autot ei saa piisavalt tihti sihtotstarbeliselt kasutada vaid peab enamuse ajast laskma ennast Talna tänavatel raputada:)
25.08.2007 at 16:24
xjan
E46 M3 rajaautoks ?
Ma soovitaks ikka Brabuse alles jätta ja eraldi ringraja tarbeks teise auto siiski ehitada/osta. Kõik ühes ei ole hea variant. Sõidad Saugal vähe julgemalt ja vead tulemusena n. auto treilal-slepis minema ja siis lähed hommikul bussiga tööle :)? Minule selline variant ei meeldiks.

____________________________
BMW 1M ...
25.08.2007 at 16:59
Raceboy
 
E46 M3 rajaautoks ?
quote:
xjan: Ma soovitaks ikka Brabuse alles jätta ja eraldi ringraja tarbeks teise auto siiski ehitada/osta. Kõik ühes ei ole hea variant. Sõidad Saugal vähe julgemalt ja vead tulemusena n. auto treilal-slepis minema ja siis lähed hommikul bussiga tööle :)? Minule selline variant ei meeldiks.


+1. Ja kui eraldi rajaauto on, siis kipuvad ka ringiajad praktikas vähe etemad tulema, kui ainukese autoga sõites :)

____________________________
www.vems.ee
25.08.2007 at 17:24
que
 
E46 M3 rajaautoks ?
quote:
xjan: Ma soovitaks ikka Brabuse alles jätta ja eraldi ringraja tarbeks teise auto siiski ehitada/osta. Kõik ühes ei ole hea variant. Sõidad Saugal vähe julgemalt ja vead tulemusena n. auto treilal-slepis minema ja siis lähed hommikul bussiga tööle :)? Minule selline variant ei meeldiks.
+2 (kuigi hetkel ise ringraja jaoks siiski ainult üks auto) - kunagi sõitsin rahvarallit oma ühe ja ainumase pereuniversaaliga - peale selle, et raja ääres kõik naerda said (100% stock) oli endal ükskord Koerust tagasiteel tõsiseid raskusi kuna murenenud rattalaagrite "sõites kinnikeevitamine" ei ole tegelikult väga mõistlik tegu, teistest vigadest rääkimata :) - tulemuseks oli ca nädal ilma autota (mis väga hull lugu ei olnudki).
25.08.2007 at 17:37
tarmosild
E46 M3 rajaautoks ?
Tere!

Meelitav on enda auto kohta lugeda, kui teemaks auto ostmine. Püüan abiks olla:

Valge Porsche läbisõit on praeguseks 81,000 km mis sisaldab ca 30,000 km talvel ja ca 20,000 km väljaspool Eestit, valdavalt kihutamise eesmärgil. Üle 1000 km on kindlasti ringidel sõidetud. KOhad, kus ta kinni ei jäänud või katki ei läinud, hõlmavad:
- sügiseses metsas seenel (kumm natuke tühjemaks)
- Taali rallikrossirajal (läbi sõitmise eesmärgil)
- Tallinna talitormiummikud, kõnni- ja trammiteed
- Kena koht Saaremaal kadakate vahel, kus käivad muidu ainult hobused ja kalurid.

On sümboolne, et ainsa korra on ta kinni jäänud, aga siis Sauga raja kõrval.

Kliirens on veidi väiksem kui sõiduautol, kuid mootor tagarataste kohal võimaldab jääl ja lumes paremat kiirendust, kui mistahes sama rehvistusega esi- või tagaveolisel. Korduvalt proovitud. Talveks ka väike vihje: kui ülejäänud autod on lahtisesse lumme kinni jäänud ja ise ka enam edasi ei lähe, siis liigu tagurpidi! ja saad alati välja.

Tagamootor toob lumel või ka asfaldil (kui sõita piiri peal) hästi esile auto suguluse haamriga. Kelle ranne on täpne, selle haamer liigub kurvides raju kaarega sirge pihta. Kui pihta ei saa, võivad järgneda vigastused. Mulle isiklikult välja kutsuv ja rõõmu pakkuv tööriist, isegi et löök pole nii tugev kui nt. Rouli Viperil.

Põhi on terve, esispoileril on kurikatest kriimud ja muidu ka on auto heas korras. Garantii all lasen välja vahetada käigukasti. Kuigi auto järgmine omanik on tõenäoliselt Eestist, võib tal 6. käiku vaja minna, hetkel kargab see mõnikord välja.

Ka ise vaatasin kunagi M3 CSL-i kuid valik jäi POrsche peale, kuna võrdlemisi sarnase soorituse kõrval paberil on 911 reaalelus mugavam ja stiilsem, eriti kui peres on 2 väikest last.

CSL-i puhul meeldib mulle selge fookus rajale ja süsinikust katus, juhtida on esimootoriga autot teistmoodi kui 911-te. Tava-E46 M3 ma selles kontekstis ei kaaluks.

Jõudu!








25.08.2007 at 18:06
-XR-
E46 M3 rajaautoks ?
Tarmo on oma Porget vägagi otstarbekalt kasutanud (y)

Mitte nagu enamus inimesi, kes neid lihtsalt näitamiseks ostavad.

Praegu naisega arutades jõudsin järeldusele, et tuleks hoopis tema auto maha müüa,
Cayman S osta ja Brabus ka alles jätta. Keskmootor on fun.

MR-i jätan ka esialgu alles. Tore väike rodster, millega on lust kurvitada.
Ja väheste soojade ilmadega katuseta sõitmine on ka päris jahutav.

Peaks vast naise ka panema opentracki sõitma. Pole ju ühtegi naissoost osavõtjat.

Mu õde kunagi sõitis Volvo S80-ga mingil üritusel.
Kardivõistlustel on ta päris paljudest meestestki kiirem olnud.

Teistele ka soovitus: pange naised ka sõitma, endal pärast turvalisem tunne, kui tema kaine rool on.


____________________________
TRD MR2, Brabus B11 W211
25.08.2007 at 18:43
ardi
E46 M3 rajaautoks ?
Kuna teema läks juba erinevate autode peale siis bmw-l on tulemas 135 coupe. Mulle tundub, et sellel autol on eeldusi saada tõeliseks killeriks. Pidurid on korralikud (ees 6 kolbi, kaheosalised kettad, taga 2 kobi), pärast chip tuningut on alla 5 sek 0-100 k/m auto jne. Ainuke asi mis standardis puudu on, on korralik tagadiffer. Juhitavuse kohta muidugi infi veel pole. Hind peaks ka jääma 600 k kanti.
25.08.2007 at 18:56 1 edit. Last edited 25.08.2007 at 18:57 by ardi
-XR-
E46 M3 rajaautoks ?
quote:
ardi: Kuna teema läks juba erinevate autode peale siis bmw-l on tulemas 135 coupe. Mulle tundub, et sellel autol on eeldusi saada tõeliseks killeriks. Pidurid on korralikud (ees 6 kolbi, kaheosalised kettad, taga 2 kobi), pärast chip tuningut on alla 5 sek 0-100 k/m auto jne. Ainuke asi mis standardis puudu on, on korralik tagadiffer. Juhitavuse kohta muidugi infi veel pole. Hind peaks ka jääma 600 k kanti.


autolehes oli hinnaks 520kEEQ

Aga no sellise jubetisega ma ei hakka põhimõtteliselt sõitma ja turbomootorid mulle ei meeldi.

Kuigi jah 335i sees on see mootor juba ennast kõvasti ära tõestanud.
Difri peaks saama lisavarustusena juurde tellida.

____________________________
TRD MR2, Brabus B11 W211
25.08.2007 at 19:31
imre
E46 M3 rajaautoks ?
BMW`l vist ei saa lsd juurde tellida. Kuid Quaife teeb neil küll ja seega ei tohiks probleem olla.
25.08.2007 at 20:07
-XR-
E46 M3 rajaautoks ?
Ma ütleks teema kokkuvõtteks.

Pakutud on selliseid autosid:
E46 M3 - SMG ja manualiga mõlemaga olen sõitnud. Mõlemad on päris mõnusad. SMG meeldis rohkem.
E46 M3 CSL - pole kahjuks sõitnud. Oleks potensiaalne valik.
E36 M3 - olen sõitnud. liiga vana ja imho pole piisavalt kiire ning ehitamine läheks jube kirveks ja võtaks palju aega.
996 Carrera 2 - liiga vana ja koleda välimusega ning jääks CSL-ile ja Caymanile alla. Olen sõitnud, aga mitte ringi peal. Turboga ringil.
997 Carrera S - kalkulatsioonid näitavad, et hetkel jääb number 3 autoks liiga kalliks.
Cayman S - pole krt sõita saanud. Peab minema proovisõidule. Siis saan kommentaarid anda.
E30 M3 - liiga vana ning peaks treileri peal vedama. Samas tahab kõvasti ehitamist enne sõitmist ning ei kõlbaks igapäevasõiduks.
Selle asemel võtaks juba Elise S-i.


Järeldus - sõelale jäid 2 varianti, millest kummagiga ma pole kordagi sõitnud.
Cayman S ja M3 CSL.
Tuleb minna proovisõidule ning arvan, et emotsioonide põhjal otsustada.
Nürburgringi ajad on CSL-il paremad kuid Cayman S on keskmootoriga, mida ma tegelikult fännan.
Samas CSL-il on SMG kast, mis tundus tõsiselt mõnus.

Mõlemad on kahekohalised ja kõlbaksid vägagi hästi vabaraja üritustele.



____________________________
TRD MR2, Brabus B11 W211
25.08.2007 at 20:13 4 edits. Last edited 25.08.2007 at 21:46 by -XR-
rustang
  
Moderator
E46 M3 rajaautoks ?
quote:
-XR-:
Cayman S - pole krt sõita saanud. Peab minema proovisõidule. Siis saan kommentaarid anda.

Pärast Uusikaupunki tehase külastust jäi ka Cayman S hinge. Kurjad keeled räägivad, et see auto on downgradetud mudelihierarhia säilitamiseks.
25.08.2007 at 22:52
-XR-
E46 M3 rajaautoks ?
quote:
rustang:
quote:
-XR-:
Cayman S - pole krt sõita saanud. Peab minema proovisõidule. Siis saan kommentaarid anda.

Pärast Uusikaupunki tehase külastust jäi ka Cayman S hinge. Kurjad keeled räägivad, et see auto on downgradetud mudelihierarhia säilitamiseks.

ise ka olen kursis, et eks sealt saaks suht lihtsa vaevaga need hobused valla päästa, kes sinna kinni pandud on ;)

____________________________
TRD MR2, Brabus B11 W211
25.08.2007 at 22:57
opentrack.tqhq.ee foorum : Vaba rada : E46 M3 rajaautoks ?   1 2 3 4 5  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.