register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : Kurvisõiduautod : Exige V6   .. 4 5 6 7 8 9 10  
Poster Message
peep
 
Moderator
Exige V6
Hooaja lõpuks oli Exige läbisõit 42 t. km. Olulisi probleeme kogu hooaja jooksul ei esinenud. Üks väheseid asju mis neil lagunema kipub on sidur/käigukast ja ka minu autol tekkis aasta teises pooles mehaaniline müra mis aegamisi tugevnes. Talvel võetakse kast maha, siis selgub kas tegu kasti laagri või siduriga ? Kahjuks tuleb selleks auto tagaosa laiali lammutada ehk suur töö aga juhust kasutades lasen ilmselt mõned modifikatsioomid teha. Täpsemalt juba uuel aastal.
07.11.2017 at 21:36
Garfield
  
Exige V6
quote:
peep: Üks väheseid asju mis neil lagunema kipub on sidur/käigukast aga juhust kasutades lasen ilmselt mõned modifikatsioomid teha.
Las siis kasti juba Quaife sisu panna, peaks kauem kestma ja saad otsehambumisega käiguvahetuse (ja mõnusa sirgete hammaste vilina):
Quaife 6speed gearkit
Mõlemad Lotus ja Quaife on ju Inglismaa firmad, peaks kokku sobima küll :)



____________________________
Focus RS
08.11.2017 at 11:33
Jesper
 
Exige V6
C64 on minuarust vanemate Lotuste kast, V6 sabas peaks olema algselt mingi a'la diisel-Corolla jaoks mõeldud EA60.

Anoh kindlasti on Quaife'il midagi pakkuda, isegi kui koduleht ei peaks näitama.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
08.11.2017 at 11:49
peep
 
Moderator
Exige V6
See jah vist vanema mudeli jaoks. V6 jaoks pakutakse 7 k. sequentali, ainult mingi teine tootja oli. Ma nii peeneks ja kalliks ei hakka asja ajama, see pigem hobi- kui ringraja auto. Momendil pole ka veel teada, kas probleem kastis või siduris ?

V6 kasutab väidetavalt Avensise kasti.
08.11.2017 at 14:38 1 edit. Last edited 08.11.2017 at 14:38 by peep
peep
 
Moderator
Exige V6
Hooaeg sai hiljuti avatud, olime liikvel kolme autoga seekord.



Frankfurdis külastasin üht autokohta kuhu polnud enne sattnud, http://www.klassikstadt.de/

Vanas tehases on sisse seatud hulk autotöökodasid, Lamborghini ja McLareni poed jms. Sama kontseptsioon nagu Meilenwerke'd aga oluliselt väiksem kui näiteks Düsseldorfis. Spetsiaalselt sinna sõita pole mõtet aga kui tee peale jääb kannatab kinni pidada.

Lisaks eksootikale avastasin midagi huvitavat. :D



ja muidugi uued läikivad mänguasjad... :)

30.04.2018 at 14:24
peep
 
Moderator
Exige V6
Olen seda masinat järk-järgult ümber ehitanud, peale nelja hooaega jõudis lõpuks kätte aeg võimsust juurde keerata. Lahendus oli lihtne, kuna auto asub maailma nr.1 Lotuse tuunija juures ja nende komplekte on kasutatud juba aastaid ilma probleemideta. Valisin sellise, kus ei pea veel mootori sisu ümber vahetama hakkama. See pilt on vast parim selgitus:



Oluliseim muudatus on vahejahuti lisamine, standardis seda ei ole. Tänu vahejahutile saab tõsta ülelaadimise rõhku ja see koos uue sisse- ja väljalaske ning muudetud ajuga pluss veel nipetnäpet toob ca. +110 hj võimsust juurde.



Lisaks läks vahetusse sidur ja hooratas - esimene on nüüd kangem ja teine kergem. Tänavasõiduomadused kannatasid aga ma täiesti usun müüja kinnitust, et standardiga enam hakkama ei saa.

Ja, et jõudu maha saada on tagasillas nüüd Drexleri piiratud libisemisega differentsiaal.

Kokkuvõttes, vahe on hästi tunda ja 991 GT3'd ei liigu enam sirge peal eest ära. Kurvides on nad endiselt kiiremad aga mul on lõbusam.:D
30.04.2018 at 14:52 2 edits. Last edited 30.04.2018 at 16:22 by peep
peep
 
Moderator
Exige V6
Esimene rajapäev oli NS peal, nagu ikka palju eksootikat ja kiireid autosid. Ilm oli suviselt soe ja rada heas korras.



Hea idee numbrimärgiks :)



Auto tahtis natuke harjumist, igal pool oli kiirus suurem kui tavaliselt ja ega päris gaasi põhja ei vajutanudki.

30.04.2018 at 15:00
peep
 
Moderator
Exige V6
Spa võttis meid vastu vihmase ja jahedana



Just oli lõppenud McLareni kliendiüritus, neid oli boksides päris palju.



Ja midagi erilist, pidi kliendi auto olema ja nad polnud väga õnnelikud, et garaazhi ukse lahti jätsid ja me pilti tegime.

30.04.2018 at 15:03
peep
 
Moderator
Exige V6
Midagi erilist 2, keskmine auto oli vanakooli pirellidel ja omanik sõitis sellega rajal vihmaga. :eek Kuna hinnad on viimasel ajal nii liikuvad, viskasin mobile's pilgu peale - 1 oli müügis 2,2 M eest. Hea kindlustus või tugevad närvid. Kes pole vanade Ferraridega niiväga kursis, siis see on 288 GTO, 272 tk tehtud. F40 oli antud auto edasiarendus.



Erinevalt tavapärasest ei olnud pealeminek mitte F1 boksidest, vaid ajaloolistest endurance boksidest. Sel rajal on kaks boksiala.



Päeva peale kuivas ära ja sai natuke kiiremini sõidetud aga paraja varuga. Suvi on veel pikk ja küll jõuab ka aega võtta hiljem kui käsi soojem. :) Kuu aja pärast jätkame...
30.04.2018 at 15:10 2 edits. Last edited 30.04.2018 at 15:13 by peep
peep
 
Moderator
Exige V6
Suve jooksul pole palju sõitnud aga paar Saksa reisi on ikka tehtud ja eelmisel nädalavahetusel tegime suurema seltskonnaga 2 päeva ja 2 rada, Spa+Hockenheim ning lisaks natuke turistivärki NS peal.



Otsustasin midagi uut proovida ja alla läksid need rehvid:



Yokohama A052

Eelinfo kohalikelt kes on neid testinud oli, et pidamine/ringiajad on samad kui Cup 2'l aga kestavad kauem. Pidamise koha pealt olen tagumikutunde järgi otsustades nõus. Sõitmise päeval oli õhutemp varjus 35-38 vahel ja rada tulikuum aga need rehvid ei läinud libedaks nagu Michelinid. Seega igati positiivne katsetus. Kestmise osas veel peab selgitama, ma olen tavaliselt aasta ühe jooksuga sõidetud saanud.
10.08.2018 at 15:53 2 edits. Last edited 10.08.2018 at 15:59 by peep
peep
 
Moderator
Exige V6
Eelmisel nädalal oli võimalus üle pika aja kaks päeva järjest NS peal sõita. Olime seekord vaid kolmekesi aga muidugi üritusel oli autosid sadades. Eks sinna mahub ka ja arvestades, et selle raja päeva rent on natuke alla €100 k. + lipumehed jm. jutud siis muud võimalust nagu polegi.

Ilmaga on sealkandis alati nii ja naa, miski pole kindel ja septembri lõpus võib hommikuti rada jääs olla aga mitte seekord. :) Päike tervitas varajasi saabujaid ja kõik kaks päeva oli super ilm, 20+ kraadi sooja.

04.10.2018 at 16:19
peep
 
Moderator
Exige V6
Sel rajal on mingi fenomen, et kui ilm on ilus siis juhtub palju rohkem võrreldes märja, ebastabiilse ilmaga. Sama lugu nii VLN'is kui niisama sõidupäevadel. Ilmselt kuna ohutunne petlikult kaob ja tundub, et nüüd kannatab vajutada.

Polnud ka seekord erand, punaseid lippe näidati kahe päeva jooksul vähemalt 5-6 korda ja kümmekond osalejat ei lahkunud ilmselt eriti õnnelikuna. Üks vist viidi isegi haiglasse, Radicaliga portesse otse sisse sõitmine on valus. Oma osa võttis ka kelmikas õliloik pimedas kurvis, täpsemalt kolm autot korraga... Aga sellega tuleb arvestada kui sinna minna.

Palju ei pildistanud. Parkla on seal täis uhkeid superautosid mis mujal pälviks palju tähelepanu aga seal on nad pigem tavalised. Silma jäävad hoopis tagasihoidlikumate parameetritega, kuid siiski millegi poolest erilised masinad. Näiteks selline 106 Rallye, mis oma alla 900 kg kaalu, 100+ hj mootori ja 175 laiuse rehviga on väidetavalt üks väga lõbus auto. Kahjuks ise pole proovida saanud.



04.10.2018 at 16:35 1 edit. Last edited 04.10.2018 at 16:36 by peep
peep
 
Moderator
Exige V6
Skaala teises otsas on viimase vindini tuunitud rajamasinad. Neid ka huvitav vaadata, et mida raha ja fantaasia olemasolul saab ? Pole ise küll lõpuni aru saanud milleks teha selliseid kulutusi uue auto peale kui sama raha eest saab poest valmis asja mis ei kaota kohe kogu oma väärtust aga eks soov erineda maksab ka midagi. Ja mitte, et need autod kuidagi kehvad oleksid, näiteks see Schirmeri ehitatud widebody M4 on muljetavaldavalt kena ja kiire.



04.10.2018 at 16:44
peep
 
Moderator
Exige V6
NS on vist ainus rada kuhu tullakse oma autodega kõikjalt maailmast ja seegi kord oli kohal eksootiline külaline Texasest. See auto võitis USA's mingi Tuner Challenge võistluse mille auhinnaks oligi reis Nürburgringile. Tuuningufirma omanik, muide endine profivõidusõitja oli ise roolis. Andmete järgi 850+ hj. ja väidetavalt üritatakse mingit aega saavutada.



Infot mida see masin söönud on leiab siit:

https://www.lgmotorsports.com/corvette-c7-z06-parts/nurburging.html?limit=24

Selle video andmetel 8 okt alla 7 minuti...

04.10.2018 at 16:55 2 edits. Last edited 04.10.2018 at 17:01 by peep
peep
 
Moderator
Exige V6
Meie aegu ei saavutada ei üritanud. Ilm oli super ja sõitsime oma lõbuks. :) Tavaliselt ma võõraste autodega rajal ei sõida aga ideaalsed olud ja suhteliselt hõre liiklus meelitasid tegema kiiret kolmiktesti. Kõikidega sõitsin esimest korda.



Täiesti erineva tunnetusega auto kui meile tuttavamad Saksa margid. Kuigi uusim mudel, siis põhiolemus on neil kõikidel sama. Märksõnad kitsas kabiin, auruvedurit meenutav mootor, veoka käigukast, esirattad kaugel ees ja istud tagasilla peal. See võib kõlada kriitikana aga tegelikult on see iseloom. uus ACR on eelmiste mudelitega võrreldes väga palju edasi arenenud, vedrustus toimib nii nagu kaasaegselt autolt ootaks, juhitavus on kindel, tohutu mehaanline pidamine (aero tunnetamiseks sõitsin liiga aeglaselt), võimsad keraamilised pidurid, toimivad elektroonilised abilised ja muidugi on ta kiiremast kiirem kui oskata ja teada mida teha ? Kaugel ees olevad rattad tekitavad tunde, et sissekeeramine on eriti terav ja tagarataste libisemist on väga hästi tunda. Esialgu on selline filtreerimata tagasiside harjumatu ja tekitab ebakindlust. Sõidu ajal meenus, et ACR'i hiljutise rekordi sõitis mees kes polnud enne Viperiga sõitnud ja seda vist oma kolmandal ringil. Tundub uskumatu aga eks see ole niisama huvilise ja pro sõitja vahe, viimased kohanevad ruttu.

Kuigi mootoril on väänet vabalthingava kohta tohutult siis sellist turbo boosti efekti ei ole, mida rohkem pöördeid seda parem. Käiguvahetus on pigem aeglane, sellega ta kaotab moodsatele automaatkastidele ringiajas ilmselt enamiku mille hiiglasliku aeroga võidab. Kuid see kõik kokku tekitab n.ö. analoog auto tunde, Sa peadki pingutama ja võitlema kiiruse nimel, midagi ei tehta Su eest ära.

Kokkuvõttes pole kindlasti tegu autoehituse viimase sõnaga aga vanale ratsule on piisavalt palju uusi trikke õpetatud ja ta ei jää kiiruses parimatele alla. Ja mis peamine, ta pakub täiesti erinevat kogemust võrreldes sama võimekate elektroonikat täis konkurentidega. Ei mingit peenutsemist, sepavasar ja sinine krae. :)
05.10.2018 at 10:00
Garfield
  
Exige V6
Tänud sulle Peep mõnusa lugemise eest, jätka samas vaimus :)
Viper teksti lugedes tuli see mulle väga tuttav - kunagi ammu-ammu sai Rouli Viperi roolis natuke vanal Sauga rajal sõidetud. Täpselt sama elamus. Robustne, toores ja ole ainult mees seda taltsutama. Loodan, et ma Rouli seekord väga ei pahandanud väikese murul käimisega.

____________________________
Focus RS
05.10.2018 at 10:24
peep
 
Moderator
Exige V6


Esimene emotsioon on umbes nagu läheks oma kooliklassi tagasi - kas tõesti see kunagi suur ja avar ruum on tegelikult nii väike ? Tänapäeva hiiglaslike mõõtmetega autode maailmas on 997 mõnusalt kompaktne kuid siiski seest mitte nii ahistav kui Viper. Vahe on tuuleklaasi kauguses juhist ning Porschel pole summutid ja käigukast "toas".

Kuigi mulle on Porsched tavakasutusest tuttavad pole ma nendega kunagi pikemalt rajal sõitnud ehk minu jaoks avastamata maailm veel. Kohe alguses on aru saada, et tegu pole just tasakaalus masinaga. Nina on kerge ja sissekeeramisel lähevad esirattad kergelt libisema. Samas pidamist on kiirendamisel enam kui piisavalt. Mootor on just mulle meeldivalt retro - reageerib koheselt igale millimeetrile gaasipedaali liikumisele ja hääl on ilma igasuguse akustilise töötluseta, unplugged racing. Tõsi ta ei käi nii ahnelt ja inertsivabalt pöördesse nagu uuematel mudelitel aga piisavalt erksalt ja teadmine, et tegu legendaarse võidusõidutehnikaga lisab emotsioonile juurde. Käigukast on manuaali kohta väga ok, kindlasti on paremaid aga teeb oma töö ära. RS'il on aeglane differ ja käigud lõppevad palju varem kui teistel Porschedel. Seega sõites tööd ja tegemist jätkub, et mootorit pöördes hoida - mis omavahel kokku toimib väga hästi.

Kui kogu komplekt kokku panna, kompaktsus, tunnetatavalt paigast ära kaalujaotus, võimsa soundtrackiga, natuke retro tunnetusega aga samas suurepärane mootor, käsikast ja lühikesed käigud...siis see auto meeldis mulle väga, kolmest proovitust kõige enam. Kui hinnad poleks hetkel nii kõrged (korralik maksab 150+) siis ostaksin endalegi samasuguse.
05.10.2018 at 10:41 1 edit. Last edited 05.10.2018 at 18:57 by peep
peep
 
Moderator
Exige V6


Kuna Muski kommerts kosmoselennud veel ei toimu ja järjekord ka pikk siis mina soovitaksin sõita rajal alguses mõne suvalise autoga ja koheselt peale seda istuda uue RS'i rooli. Lenda Juri Gagarin !!! Ja tuled kindlasti elavalt tagasi kuna kuskil seal mootori ja vedrustuse vahel istub väike vuntsidega Hans Weissachist kes lihtsalt ei lase millelgi ebasoovitaval juhtuda. Kõik on paigas ja perfeketne...mootor möirgab kui metsaline ja 500 hj viskavad pöörded hetkega 8-9000 vahele. Hooratas jäi vist tehases külge panemata ? Käigukast sport+ automaatasendis elab mootoril seljas agressivsemalt kui Sa ise seda iganes teeksid ja käsivahetus toimib momentaalselt igas olukorras ning labad on nii õige koha peal kui olla saab. Vedrustus neelab kõik need äärekivid mis 997 üle aia viskaksid ja mis asi see alajuhitavus on ? Lihtsalt keera ja talla. Selle auto roolis oled kiirus, kordan kiirus ! :D

Ok, nii lihtne see muidugi pole. Jah sõites 90 % peal jäävad kõik teised rajal jalgu aga ma pakun, et võtta sellest autost viimane on vähestele jõukohane. Ehk siin on teatud vastuolu, ühest küljest paitab ta ego aga teisest küljest jääb tema tõeline olemus enamiku jaoks kättesaamatuks.

Perfektne, ideaalne... muidugi ainult Cup R rehvidel ja ainult seni kuni 992 välja tuleb. Siis muutub ta aeglaseks reliktiks mille saab õnneks ostuhinnaga maha müüa. Iroonia muidugi aga iseloomustab tänast maailma, mida me loodetavasti aastate pärast muigega meenutame. Neid autosid ostavad eelkõige inimesed kes rahulduvad ainult viimase ja parimaga ning parim väljendub eelkõige ringiajas. Otse loomulikult Porsche seda pakubki, selle ala kõige helgemad pead näevad kurja vaeva, et võita veel 0,01 sekundit kolmandas sektoris jne. Muidugi on see päris võidusõiduga võrreldes mugav ja odav viis kiirusejumalat kummardada ja oma raha eest on kõik meelelahutus OK !

Soovitus: osta ! :) 10 aasta pärast kui OT'l sõidetakse alla minuti aegu ja käimsoleva ringi live data kuvatakse juhi silma võrkkestale on ta ka minu valik.
05.10.2018 at 11:18 5 edits. Last edited 05.10.2018 at 19:00 by peep
Chillbill
 
Exige V6
Huvitavad sissekanded.

quote:
peep:



Too ühe UK fotograafi oma, kes teeb tööd ka Top Gearile ja Speedhuntersile: https://www.instagram.com/p/BlDbBx1A-3W/?taken-by=ben_scenemedia

Ja, while we're on the subject, Harris kõrvutab 911R-i oma 205 Rallye-ga:



05.10.2018 at 11:52
peep
 
Moderator
Exige V6


Niimoodi ühest teise hüpates oli hea võimalus ka oma autot võrrelda. Lotuse puhul on kindlasti peamine märksõna kompaktsus ja kergus, kõik ülejäänud tunduvad tema kõrval suured ja rasked. Isteasend on vastu maad ja sisse- välja ronimine võrreldav puuriga autoga. Sõit meenutab neist kõige rohkem võidusõiduautot. Sees ruumi jätkub kuni 180 cm pikkuseni. Plusspoole peal on kindlasti rool, mis ilma võimenduseta ja laseb kogu info juhini. Porschedel on samuti päris hea roolitunnetus aga mitte päris see. Miinusena on Lotuse raskuskese liiga kõrge. Madalas autos on ülanukkvõllidega V6 mille peal raske kompressor (juhi pea kõrgusel). See annab kurvides selgelt tunda ja 60% raskust tagasosas + vaid 205 laiusega esirehvid tähendavad raskelt elimineeritavat alajuhitavust. Porsche oma boksermootoriga, laiema rööpme ja rehvidega läbib hoolimata suuremast massist kurve kiiremini.

Lotus on teistest 2-4 korda odavam ja seda on muidugi tunda. Kunagi liikus nali mis ilmselt natuke tõsi on, et Exige V6 arenduse eelarve oli sama suur kui Porsche kulutas 991 armatuurlaua peale. Kokkuvõtteks kuigi tal pole Viperiga näiliselt midagi ühist, siis on nad siit valikust kõige sarnasemad. Lihtsad, natuke viimistlemata ja oma kiiksudega. Kui nendega ära harjuda ja vaeva näha, siis tuleb nii kiirus kui naeratus näole päeva lõpuks. Mulle sellest momendil piisab. :)
05.10.2018 at 18:41 1 edit. Last edited 05.10.2018 at 18:42 by peep
peep
 
Moderator
Exige V6
Panen veel paar pilti sellest korrast.

05.10.2018 at 18:43
peep
 
Moderator
Exige V6
Hea näha, et mitte kõik ei hoia oma rariteetseid RS'e vati sees vaid julgevad nendega rajale tulla. Ja ta sõitis kiiresti.



Kirjutasin kiirelt töö kõrvalt ja ega ma sellest sõiduproovi teemast midagi eriti jaga ehk vabandan kui mu tekst meie foorumit lugevatel professionaalidel silma valutama pani. Vähemalt materjal on selline mida just lihtne proovimiseks leida pole.

Selleks korraks kõik, paari nädala pärast tõmbame hooaja kokku ja seekord on suurem hulk masinaid tulemas.
05.10.2018 at 18:55
Kaido
Exige V6
Ei pea vabandama, pigem vastupidi ja aitäh sulle, et midagi säärast jätkuvasti jagada viitsid. Retsept :-)
07.10.2018 at 17:34
HoCi
  
Exige V6
See exige tundub ikka ülimalt äge pill olevalt. Please continue :)

____________________________
Porsche 911 Turbo X50 02'
Ex: Honda Civic VTi 1,6T
09.10.2018 at 01:40
Ivalo
 
Exige V6
Palju see kompressor kit kaalu lisas umbes, või äkki tead koguni auto kaalu sellisena nagu ta praegu sul on?
See on jah vahva masin, minu praeguse arvamuse järgi endiselt ligilähedane ideaalsele rajaautole (suhteliselt kerge ja kus juhil on endiselt natuke suurem roll kui ainult rooli keeramine ja pedaalide vajutamine elektroonika abiga).
Selge see, et tulevikus on kõik kiired autod automaadid, aktiivvedrustusega, elektrilise roolivõimuga, aktiivdiferentsiaalidega jne. aga see on minu jaoks juba tarkvaraarenduse võistlus ja siis võiks juba juhi ka boksialale jätta. :)
Kas plaanid millalgi välja ka vahetada või sõidad kuni tuju on ja midagi põnevamat välja peaks tulema?

09.10.2018 at 14:29
opentrack.tqhq.ee foorum : Kurvisõiduautod : Exige V6   .. 4 5 6 7 8 9 10  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.