register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : Vaba rada : Waze ja kiirus meie teedel   1 2 3  
Poster Message
H.E
  
Waze ja kiirus meie teedel
See viimane nali tuleb sellest, et liiklusskeemi joonistab tööde tegija. Vähemalt kunagi pidime vanalinnas konteineri parkimiseks seda ise tegema.

____________________________
Raketibaas
12.05.2014 at 11:58
wirx
  
Waze ja kiirus meie teedel
Serõi ma ei võitle kellegi vastu, tegelikuses tegin esimese postituse enda auto teemasse, aga kuna seal läks asi suht kiirelt auto teemast välja, siis keegi adminn tegi eraldi teema koos pealkirja jms-ga.

Üldiselt ei lange personaalsele tasandile, aga kui just otse küsitakse siis -
Skaruse kirjutas - "
Wirx, oskad sa nimetada kasvõi ühe Euroopa riigi, kus miinimumpalk on üle 2000 euro?
Kuni 10 km/h ületajate püüdmine ei ole nagunii reaalne, nii jätab jutt "mentide" vastu võitlemisest ja politseiriigist sellise... blatnoijutu tunde.
Kui mõni hõbedane 911 sõidab must näiteks pühapäeva õhtul Tallinn-Tartu maanteel +40 km/h mööda, siis mind isiklikult see ei häiri. Küllap sa saad sellega hakkama. Samas võiks sa mõelda ka sellele, et õrnas eas noormehed 318 roolis tahavad kindlasti sinust malli võtta ja sellest võib palju jama tulla."

Skaruse mitmes Euroopa riigis on miinimum palk 2000€ kanti http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_minimum_wages_by_country kuigi see ei pruugi alati seadusega paika pandud olla, siis lihtsalt vähem ei maksta. šveits, norra, luxemburg jms. Samuti küsiks, et miks sa sõitsid Tallinn-Tartu mnt peal +129km/h või kuidas see +40km/h üldse tuli? Kas nüüd plaanitakse seadustada, et kiirete autodega sõitjad peavad sõitma aeglasemalt, sest aeglaste autode omanikud ei suuda kiiresti sõita ja neil võib ajukahjustus sellest tulla? Jutu vahele, üleeile nägin täpselt samasugust hõbedast 911 turbot, nagu mul endalgi linnavahel ja tahtsin juba naisele koju helistada, et kas minu oma ikka garaazhis alles ;)

Aga tulles nüüd tagasi reaalsusesse, siis on politseiriigi tekkimisega nõus ka mitmed teised nt. Advokaat Kristjan Nõges http://arvamus.postimees.ee/2793858/kristjan-noges-trahviriik-sai-lopuks-valmis
Soovitan kõikidel läbi lugeda, tekst on küll advokaadile kohaselt suht keeruline, aga päris mitmeid õigeid arusaamu on seal sellegipoolest kirjas. Samuti ka mitmed põnevad ütluseid, parim oli kindlasti see -
"Karistada saavad kõik, keda on vähegi võimalik karistada. Karistada saavad ka karistajad, kes ei ole teisi piisavalt karmilt karistanud. Trahviriik on lõpuks ometi täiuslik."
Selle sama artikliga seoses rääkisin ühe tuttava politseinikuga ning tuli jutuks hoiatusega ära laskmine. Nimelt sai mu üks tuttav aastake tagasi keelumärgi alt tanklasse sisse keerates sellise hoiatuse - "Kas teeme 150€ trahvi või lähed ostad oma naisele sama raha eest lilli ning jätad valesti tehtud olukorra meelde ja ei korda seda" Muidugi jäi situatsioon meelde ja ka naine mäletab läbi saadud lillede situatsiooni. Tuttav politseinik ütles selle peale, et eks temagi ole kodanike hoiatusega minema lasknud, aga siiski harva, kuna enamusel on karistused all ning egas sellistele pole hoiatustest nagunii tolku. Eks ta tõsi ole, aga samas teisest küljest asja vaadates, siis kui palju üldse neid liiklejaid on, kellel trahve kirjas poleks. Trahviriigis on raske liigelda nii, et trahve ei saaks, isegi väga raske.

Väikeste kiiruse ületuste eest trahvi saamiste kohta selline juhus, Facebooki lehel oli mul analoogne tekst, kui selle samuse teema alguseski. Seda kommenteeris üks tuttav politseinik, kes kinnitas seal, et tema ei tee trahvi, kui kiiruse ületus jääb 1-5km/h. Peale seda, kui tema tuttav riigiametis töötaja uuris talt, et kas ta tõesti avalikult sedasi kirjutab, kustutas kiirelt teksti mu postituse alt. Ehk siis ka politseinik on inimene sinnani, kus tuleb kõrgemalt poolt käsk: "Nada Fedja, nada" ning nagu Nõgese arvamusest välja lugeda võib, siis seda asja ei otsusta sugugi meie valitud riigikogulased vaid hoopiski politseiamet.

Mõned näited elust enesest -

Minu kodu-töö tee lookleb Lagedilt->Tallinnasse. Igapäevaselt seda marsuuti sõites tean ma suht täpselt kus asuvad politseipatrullid(ja eks seal ole ka väike põhjus, miks ma 8 aastat kiiruse eest trahve pole saanud)
Esimene ja viimasel ajal väga tihe kiiruse mõõtmise koht on tibakene peale 50 ala lõppu. Põhjus muidugi ahvatlevas trahvi rahas, sest tee on sirge, mingeid ohte sellel pole ning bussijaama viib ka jalakäijate kergliiklustee. Enne asfaldtee eelmisel aastal toimunud remonti oli 70 alguse märk sadakond meetrit asula pool, aga kellegi suva tõttu tõsteti see nüüd kaugemale ning politseil on nüüd hea passida taamal põõsastes ja otsida unistajaid, kes kogemata 73km/h sirgel teel asulast lahkudes välja pigistaks. Jalakäijate liiklus peale bussijaama on sama tihe, kui 1km kaugusel ning isegi buss peatub selles peatuses päevas ainult loetud korrad. Ainus reaalne põhjus sellise kohas passimiseks ongi hajameelsete ohvrite otsimine, mitte liiklusohutuse vähendamine.
Edit: see läks meelest ära kirjutada eelnevalt, et asulasse sissesõites on selles kohas 70km/h, aga välja sõites on "unustatud" 70 märk panna ning ideaalne pesitsuspaik põõsas luurajatele ongi olemas.


Lagedilt 2km kaugusel asub Lagedi ülesõit, seal on maas 1 rööpa-paar, mida mööda liiguvad ainult kaubarongid, kes peavad vasakul paikneva järsu kurvi tõttu liiklema maksimaalselt 20-30km/h, tihtilugu juhtub ka 5-10km/h liiklevaid pikki masuuti vedavaid ronge, kes jäävad seisma 5m peale ülesõitu (korduvalt on juhtunud, et ka täiesti ülesõidu peal) ning rongi foor jääbki vilkuma. Seadusega on vilkuva fooritulega raudtee ületamine vägagi karmilt ja suurte summadega karistatav ja nii istuvadki politseinikud tihtilugu küll vasakul, küll paremalpool tee ääres võsas ning ootavad sinisilmseid naiivitaare, kes peale rongi lahkumist ei kannata 20-30sekundit tulede kustumist oodata ning ülikarmilt seadust rikuvad. Tuletan meelde, et rööpaid on 1 paar, seega saab tulla rong üheaegselt ainult ühelt poolt ning poleks reaalne, et teine rong sõidab 10m sellest taga pool. Liiklus ohutust ei vähenda sealne pasiimine karvavõrdki, pigem suurendab, sest paljud jäävad Tallinna ringteele seisma ning ootavad oma ära keeramise järjekorda. Sealkandis on korduvalt juhtunud õnnetusi, kus seisvale autole rekka otsa sõitnud on, mis omakorda viib meid järgmise pildini.


Olen täiesti nõus, et antud ristmik on ohtlik ning 70 ala on sellel täiesti omas kohas, kuna õnnetusi on juhtunud korduvalt. Küll aga ootab igat vasakul asuva raudteesillalt alla sõitjat soolane trahv, kui ta unustab suht järsust nõlvast alla tulles 90 pealt 70 peale pidurdada(70 ala algab nõlval) mina õnneks pean alati sealt ära keerama, aga näen päris tihti seal õnnetuid kiirustanud sõiduauto juhte. Küll aga pole kunagi kohanud ühtegi rajalt maha võetud rekkajuhti, viimane suudab väga edukalt nõlevast laskudes ka 85km/h sõites oma mitmekümne tonnise rekkaga mitu autotäit inimesi kalmistule saata. Ja rekkaid sõidab seal ikka väga palju ning enamus neist(kütuse sääst) ei võta just üleliia alla 90km/h oma hoogu antud kohas. Samuti pakuvad head kaitset ka otse ees asuva tee ääres olevad mäekesed ning raudtee ületajad saavad tihtilugu näha vilkureid peale ülesõidu tegemist.


Järgmine väga tihe politsei passimis nurgake on Väo karjääri juures, siin saab võtta üheltpoolt maha neid, kes julgevad pidevat joont kasutada aeglaselt sõitvatest autodest möödumiseks(sealkandis on täiesti tavaline, et 90 alas liikleb 75km/h sõitev sõiduauto või rekka), (pildil)selja taha jäävast järjekordsest raudteesillast laskujate püüdmiseks või kõige tihedamalt linna poolt tulijate püüdmiseks, kes tee sirget ja laia kohta ära kasutades mõnest alles kiirendust alustavast rekkast möödasõitu teevad.


Enne linna jõudmist tuleb ületada ülimalt ohtlik(ma pea iga päev imestan, et seal mõnda väga paljude surmadega õnnetust veel juhtunud pole) ristmiku ületus Tallinna ringteelt üle 4 realise Peterburi mnt ning sealt omakorda tuleb jõuda mõnesaja meetriga kanalisse viivale teele. Ehk siis kokku tuleb sõita üle 6 reast, nagu pildilt näha siis sealne teekatte märgistus puudub ning nii ei saagi keegi seal väga aru, et 50 märgist paremal asub tegelikult aeglustus rada Peterburi mnt-l sõitjatele, kes tahavad vasakule keerata, samal ajal on aga see sama lõiguke täieõiguslik tee neile, kes sinna Tallinna ringteelt keerasid ning nemad kasutavad seda lõiku hoopiski kiirendusrajana. Paremal pool teed hakkab taamal jällegi aeglustusrada, kust kaudu saab kanalisse. Vähe sellest, et seal puudub juba väga-väga pikalt tee märgistus, on kogu tee ülimalt halvas korras, igas augus on ees ootamas järgmine auk ning lipp on lappi peale pandud kogu tee ulatuses. Ehk siis autojuhtidel on antud kohas väga palju tegemist tee jälgimisega, aga hoopiski vähem kiiruse vaatamisega. Ja nii ootabki seal tihtilugu ees patrull, kelle eesmärk on teha trahv neile, kes 110 alast tulnuna ei märka 50 märki piisavalt kiirest(tundub ju kiirus 110 pealt 50 peale laskmist seismisena) Politsei poolt on antud asukohas teguviis suht-koht õige, aga riigi poolt antud lõigu sellisena hoidmine peaks olema väga karmilt karistatav. Aga kuna see pole kellegi asi, siis las avariisi aga juhtub, kui kunagi uus sõlm valmis saab, siis ehk kaob ka see ristmik sellisel kujul ära(sellisena on ta vist oma 15-20a juba olnud).


Enne kanalisse jõudmist tuleb ületada taamal paistev ülekäigurada, mis küll linnasõites eriliselt ohtlik pole, küll on seda aga linnast tulles. Nimelt teeb tihtilugu umbes 40 autot korraga üle laagna tee U pööret, kuna kõik korraga ei saa keerata, jääb üks rida kanalis seisma, teine aga sõidab lubatud kiirusega 50km/h edasi. Mingil mulle teadmata põhjusel on aga keegi ajugeenius otsustanud, et nende seisvate autode vahelt peaks läbi minema ülekäigu rada. Ja nii on igal tööpäeva õhtul 50km/h(reaalselt siiski 65km/h) autode vahel liiklemas jalakäijate hordid, kes peavad nägema suure bussi taha, kas kõrvalt reast tuleb rekka või mitte. Sama lugu kehtib ka rekka juhi kohta, temal pole mingit võimalust näha bussi taga jalutavat väikest last(eriti veel olukorras, kus tee on 3 realine ning pidevalt tahab mõni kiirendav auto vahele trügida, alles eelmine nädal nägin samas kohas situatsiooni, kus lõõtsaga buss 3 rida risti tuimalt kinni pani ja kogu liiklus seisma jäi). Ma sõidan alati seal väga ettevaatlikult ja ikka olen mõnel korral pidanud järsemalt pidurdama, sest lihtsalt ei näe autode vahel jalutavaid inimesi, eriti siis kui vihma sajab ja pime on, tänava valgustus pannakse ju linnas hiljem tööle. Politsei on antud kohapeal suht tihe külaline, teda aga eriti ei huvita ülekäigurajal toimuv, talle meeldib peita end hoopis (pildil)taga pool asuvatesse põõsastesse ning oodata mõnda ülekäigurajal toimuvat avariid. Kui ta tahaks jalakäijate elu säästa pargiks ta ju end enne ülekäigu rada nähtavasse kohta. Siis tõmbaks kõik kiiruse alla ning oht jalakäija elule väheneks, aga sellisel puhul võib ta suu magusast trahvi rahast puhtaks pühkida. Õnnetusi antud ülekäigurajal on mitmeid juhtunud ja juhtub tulevikus kindlasti veelgi. Kogu asja saaks lahendad ülekäiguraja viimisega kas linna poole või linnast kaugemale või siis jalakäijate foori paigaldamisega, mis nupu abil töötaks võimalusi on mitmeid, aga lihtsam on trahve teha, kui olukorda parendada.

Kindlasti saaks pea igaüks analoogse pildiseeria oma koduteest teha, kus riik seab läbi politsei esikohale trahvide tegemise ning unustab tahaplaanile oma tegemata jätmised.Minu eesmärk Waze kasutades on see, et ma ei saaks trahvi kohas, kus ma pole absoluutselt ohtlik kellegile, vaid hoopis asukoht on väga soodne trahvide välja kirjutamiseks. Samal ajal, kui neid trahve välja kirjutatakse, unustab riik samas kohas teede korrashoiu ja ohutuse sootuks ning tihtilugu on teede olukord kordades suuremaks õnnetuste allikaks, kui 15km/h kiirem kiirus. Aga kuna seaduse tegijad on seadused teinud nii, et nende vigu karistada ei saa, jääbki kaotajaks kodanik, kes kurva näoga (tihtilugu olematust palgast) peab maksma maailma mõistes ülisuuri trahvi summasid.

____________________________
Soodsad sülearvutid siit --> Sülearvutid Laptopid.ee
Rinka huviline küsigu kindlasti % alla
15.05.2014 at 01:29 3 edits. Last edited 16.05.2014 at 18:46 by wirx
HrHunt
Waze ja kiirus meie teedel
Ega "seal üleval" pole keegi eesmärki seadnudki et liiklemine peaks mingi mõnus ja loogiline asi olema. Trahvid trahvideks aga jänki-euro eesmärk pikemas perspektiivis on see et kodanikud elaks suurlinnades, omaks piiratud liikumisvabadust, ebamäärast soolist orientatsiooni ja tarbiks eelkõige virtuaalseid teenuseid/tooteid. Iga asi mis tekitab autojuhile täiendavat stressi on selles kontekstis teretulnud. Kõrvale avaldatakse artikleid et autoga sõidetakse meil ikka eelkõige harjumusest jne... Bussidki näe tasuta. "Vana olijat" sedasi ümber ei programmeeri aga uue "nutipõlvkonnaga" läheb kindlasti paremini. Üldiselt see on selline natuke filosoofiline teema pikemalt vast ei puuduta peetakse veel hulluks või midagi :P

____________________________

15.05.2014 at 16:32 3 edits. Last edited 15.05.2014 at 16:34 by HrHunt
hall
 
Waze ja kiirus meie teedel
Jõuate varsti keemiasabade ja reptiloidideni ka?

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
15.05.2014 at 22:59
HrHunt
Waze ja kiirus meie teedel
quote:
serõi: Jõuate varsti keemiasabade ja reptiloidideni ka?

Ära pelga, Postimehe/AK muinasjutumaa kohal on taevas selge ;)


____________________________

16.05.2014 at 00:11
skaruse
Waze ja kiirus meie teedel
quote:
wirx: Serõi ma ei võitle kellegi vastu, tegelikuses tegin esimese postituse enda auto teemasse, aga kuna seal läks asi suht kiirelt auto teemast välja, siis keegi adminn tegi eraldi teema koos pealkirja jms-ga.

Üldiselt ei lange personaalsele tasandile, aga kui just otse küsitakse siis -
Skaruse kirjutas - "

Kindlasti saaks pea igaüks analoogse pildiseeria oma koduteest teha, kus riik seab läbi politsei esikohale trahvide tegemise ning unustab tahaplaanile oma tegemata jätmised.Minu eesmärk Waze kasutades on see, et ma ei saaks trahvi kohas, kus ma pole absoluutselt ohtlik kellegile, vaid hoopis asukoht on väga soodne trahvide välja kirjutamiseks. Samal ajal, kui neid trahve välja kirjutatakse, unustab riik samas kohas teede korrashoiu ja ohutuse sootuks ning tihtilugu on teede olukord kordades suuremaks õnnetuste allikaks, kui 15km/h kiirem kiirus. Aga kuna seaduse tegijad on seadused teinud nii, et nende vigu karistada ei saa, jääbki kaotajaks kodanik, kes kurva näoga (tihtilugu olematust palgast) peab maksma maailma mõistes ülisuuri trahvi summasid.

Wirx, vabanda! Mu eesmärk ei olnud tegelikult sinu personaalküsimust lahata, vaid su väidetele vastata. Viitasin sellele, et üle 2000 euro ei ole kusagil Euroopas kehtestatud miinimumpalka. Seega 2000-3000 on selline veidi liialdatud väide. Alati võiks ka teistsuguseid näiteid tuua riikidest, kus trahvid on määratud reaalse sissetuleku alusel jne.

Oma teise mõttega pidasin silmas, et inimesed, kes on moel või teisel tuntud (kasvõi opentracki või streetrace foorumi kaudu) ja on liikluses näiteks erilise auto ja numbri järgi äratuntavad, jäävad kaasliiklejatele kergemini silma ja võivad tekitada ka ebatervet huvi.

Möödasõidu osas midagi ohtlikku ei olnud, mind miski ei häirinud, lihtsalt seda postitust lugedes tuli situatsioon meelde. Kiiruse hindamises silma järgi võisin vabalt eksida, ärme seda teemat jätka :)
16.05.2014 at 01:21
hall
 
Waze ja kiirus meie teedel
Pärnus on vähemalt õigeid mehi, kes astuvad julgelt vastu politseiriigi tegevusele ega lase "nendel" "meie" üle võimu võtta: http://www.parnupostimees.ee/2780458/patid-politsei-vastu-kohtus

Edit: aga näe, kuramuse peavoolumeedia nimetab sangareid pättideks.

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
16.05.2014 at 08:22 1 edit. Last edited 16.05.2014 at 08:24 by hall
Marvin
Waze ja kiirus meie teedel
quote:
skaruse:Oma teise mõttega pidasin silmas, et inimesed, kes on moel või teisel tuntud (kasvõi opentracki või streetrace foorumi kaudu) ja on liikluses näiteks erilise auto ja numbri järgi äratuntavad, jäävad kaasliiklejatele kergemini silma ja võivad tekitada ka ebatervet huvi.

Eks nende tähelepanuväärsete autodega ole ikka nii, et need jäävad silma. Mõnikord heas, mõnikord halvas mõttes. Sellele inimesele, kes üleeile õhtul kl 8 paiku Laagri ja Harku vahelisel teel Macan S-i 'tühjaks vajutada' otsustas, tahaks küll sundravi soovitada. Kinnises osakonnas, kui võimalik.

16.05.2014 at 09:17
silver
Waze ja kiirus meie teedel
Teemasse ka natuke, politsei on ise ka õelnud, et tuledega vilgutamine ja selline asukohtade märkimine on positiivne tulemus, kuna inimesed võtavad hoo maha ja on tähelepanelikumad. Waze aitab kõige rohkem oma teekonda planeerida, kus on kõige kiirem sõita, ei pea ummikutes ootama, kuna näitab pidevalt keskmist kiirust antud teelõigul. Kes ei taha ei pea kasutama.
Ega politseinik ka alati musterkodanik pole.
Mul endal oli juhus tartu mnt-l kus eravärvides auto venis kuskil 70-80 vahel maanteel, sõitsin sellest mõõda, siis sõideti minu kannul paar kilomeetrit, pandi vilkurid peale ja küsiti, kuhu mul nii kiire on? Seletati et nüüd pean nende taga Tallinnani sõitma, et kui uuesti mõõda sõidan teevad trahvi. Sõitsime Tallinna poole ja vaikselt hakkasid autod sappa kogunema kes oleks tahtnud mõõda aga ei julgend, oli ainult aja küsimus millal keegi kogu rivist korraga mõõda sõidab, selleks läks u 10 min kui üks autojuht otsustas et küllalt. Sõitis kogu kolonnist mõõda ja politsei, kohe kui nende ette jõudis, pani vilkurid peale ja pidas autojuhi kinni, olukorra pärast, mis oli nende enda tekitatud. Pärast seda sai aga järsku kolonn jälle liikuma kui politseinike enam ees ei olnud. Küsimus, kas seda trahviraha on nii väga vaja, et teedel on vaja tekitada liilusohtlike olukordi?
Andres, ma usun sinust täiesti, et oled oma käitumisega teistele eeskujuks ja kunagi kiirust ei ületa ka mõõdasoitu tehes, ma enda kohta seda küll ei julge väita, aga natuke rohkem tolerantsust nende suhtes kes ei ole täiuslikud.
Samas meie riigis ongi nii, nagu wirx viskas lingi, kus karistaja saab karistatud, sai tõestuse sinu pandud lingis, kus korda hoidev mees on praeguseks juba sunnitud oma töölt lahkuma ja võib veel süüdi ka jääda. Ootan juba hollywoodist filmi, kus filmi lõpus kangelane, kes on kõik (kõiki vist ei jõua, pannakse juba ennem kinni) pahad ära tapnud, mõistetakse süüdi ja pannakse elektritooli.
Keemiasabadest ka üks lõik, vaatan hetkel aknast välja, Frankfurdi kohal on päris palju lennukeid liikvel, aga ainult ühel on tohutu tomu järel, ilmselt on liiga rikas segu ja saab liiga palju kütet peale.
Sai vist suht segane jutuke.
16.05.2014 at 12:19
rolantsik
Waze ja kiirus meie teedel
quote:
serõi: Pärnus on vähemalt õigeid mehi, kes astuvad julgelt vastu politseiriigi tegevusele ega lase "nendel" "meie" üle võimu võtta: http://www.parnupostimees.ee/2780458/patid-politsei-vastu-kohtus

Edit: aga näe, kuramuse peavoolumeedia nimetab sangareid pättideks.

Ma ei saa kyll aru,mismoodi purjus räuskavad tattninad liiklusega/kihutamisega seotud on?
16.05.2014 at 12:29
hall
 
Waze ja kiirus meie teedel
Ei, ma ei ole absoluutselt kindlasti mitte ideaalne liikleja. Kui rikun, siis saan karistada, süüdistan ainult ennast ega tuututa politseiriigi teemal. Kuigi ma üritan võimalikult vähe rikkumisi korda saata.

Edit:
Wiki annab politseiriigi definitsiooni järgmiselt: "A police state is a state in which the government exercises rigid and repressive controls over the social, economic, and political life of the population. A police state typically exhibits elements of totalitarianism and social control, and there is usually little or no distinction between the law and the exercise of political power by the executive.

The inhabitants of a police state experience restrictions on their mobility, and on their freedom to express or communicate political or other views, which are subject to police monitoring or enforcement. Political control may be exerted by means of a secret police force which operates outside the boundaries normally imposed by a constitutional state.
"

Kas liiklusalaste väärtegude eest karistamine on kuidagimoodi veidigi võrreldav selle definitsiooniga?

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
16.05.2014 at 18:32 1 edit. Last edited 16.05.2014 at 18:40 by hall
wirx
  
Waze ja kiirus meie teedel
No kutsutakse meid ka banaanivabariigiks jpm, wiki nüüd küll kõiketeadja pole ning egas me selle üle siin vaidle, mis ja kes on politseiriik ;)

Silveri näide oli küll päris karm, selliseid kitsi(justnimelt) tuleks taga pool sõites filmida ja hiljem julmalt youtube nende ülbusest video panna, egas muu võim neid maapeale tagasi too, kui seegi toob.

____________________________
Soodsad sülearvutid siit --> Sülearvutid Laptopid.ee
Rinka huviline küsigu kindlasti % alla
16.05.2014 at 18:50
wirx
  
Waze ja kiirus meie teedel
Selle aasta trahvid -
• Piirkiiruse ületamine kuni 20 km/h 7294 tk
• Piirkiiruse ületamine 21–40 km/h 8387 tk
• Piirkiiruse ületamine 41–60 km/h 459 tk
• Piirkiiruse ületamine üle 60 km/h 77 tk

http://arvamus.postimees.ee/2803698/patrullteenistuse-juht-politsei-eest-hoiatamine-on-karuteene-iseendale

Eeldavasti pole kuni 20km/h trahvid kiiruse ületamised +18 või +19km/h seal on kindlasti päris palju ka +10km/h kanti ületamisi sees.

Täna on see päev, kus võib suht olematu kiiruse ületuse eest (mitmel tuttaval olnud analoogsetel päevadel +5km/h ja trahv soojas) saada trahvi kirja.
http://www.autonet.ee/uudised/paevauudised/62542
23 mai: "Täna on politsei teravdatud tähelepanu all kiiruspiirangute järgimine"
Waze tööle ;)

Esimeses artiklis räägitud tuledega vilgutamine on suht demagoogitsemine, sest üldiselt läheb hästi, kui aastas korra "Kõik puhuvad" aktsiooni proovida saab. Lisaks on selliste operatsioonide korral ~1km kaugusel igas suunas ka valve patrullid, kes kõik ümber keerajad rajalt maha võtavad. Ja eeldavasti on ainult mõned üksikud inimesed kes "Kõik puhuvad" üritusest kaassõitjatele tuledega märku annavad. Vilgutatakse ikka põõsas passivate politseinikute tõttu.

____________________________
Soodsad sülearvutid siit --> Sülearvutid Laptopid.ee
Rinka huviline küsigu kindlasti % alla
23.05.2014 at 11:18
wirx
  
Waze ja kiirus meie teedel

Politsei teema on paljude rõõmuks tahaplaanile jäetud ja räägitud teistest headest Waze omadustest, need kes veel ei kasuta neile soovitan vaadata ja ka need kes kasutavad, võivad uut ja huvitavat sellest videost leida enda jaoks :)

____________________________
Soodsad sülearvutid siit --> Sülearvutid Laptopid.ee
Rinka huviline küsigu kindlasti % alla
28.05.2014 at 21:14 1 edit. Last edited 28.05.2014 at 21:15 by wirx
jjanno
Waze ja kiirus meie teedel
Ahoi,

Tuli meelde veel 1 funktsioon, mida waze'st kasutan - Bensiinihinnad. Kuna mu igapäevasele teele jääb mitmeid tanklaid siis waze abiga saab leida endale soodsaima. Sama tanklaketi raames võib selle abil kokku hoida üsna mitu eurot ilma lisakilomeetreid sõitmata.

Natuke tunnen puudust sellest, et Waze pakub küll üsna täpselt kuhu ma mingil kellaajal sõita tahan, kuid ta ei jäta meelde mu vahepeatusi. Näiteks pakub ta mulle automaatselt igal hommikul tööle sõitmist (ning õhtul koju), kuid iga päev pean ise juurde lisama, et naise töölt on ka vaja läbi käia.

jJanno
29.05.2014 at 10:04
compact
Waze ja kiirus meie teedel
Wirx, soovitan eestis vahelduseks näiteks Tartus kõrvalteidpidi liigelda, siis sinu teekond tööle võibolla ei tundugi nii hull ja piinarikas enam :)
Umbes 10 a tagasi olin sinuga suht samal seisukohal, kuid elu väikelinnas on niipalju õpetanud, et ei ole mingit mõtet kiirustada liikluses (ja siis stressata ja süüdistada teisi juhte, politseid jne), elu on selleks liiga lühike.
Liikluseeskirjadel- ja märkidel on ikka mingi sügavam point ja mõte ka, need ei ole inimeste kiusamiseks välja mõeldud.
01.06.2014 at 22:52
spark
 
Waze ja kiirus meie teedel
Tirisin selle alla ... ja ei tea siiani kas ja kui palju see mulle maksma läks - eks järgmise kuu arvepealt ole näha.
Valides asukoha maaks Eesti hakati mind automaatselt vene keeles juhatama :)

Aga mul tekkis küsimus "suure venna" jälgimise kohta. Paljud on ju vastu, et autodes GPS põhine jälgimine, aga selle puhul teevad seda kasutajad vabatahtlikult - kui "keegi" tahab saadakse kindlasti trajektoorid teada.
Selle puhul on ka see, et ilusti saab kirja panna kodu ja töö - jällegi kui kellelgi on vaja, saab ta su asukoha ja muu ... , järgi uurida. Tõsi telefone saab jälitada niigi.




____________________________
Seitsekümmend Viis
02.06.2014 at 09:43
jopakoll
Waze ja kiirus meie teedel
Menüüst my Waze ja Go invisible taha linnuke, kui tahad et sind kaardil teistele näha ei oleks.
02.06.2014 at 10:05
wirx
  
Waze ja kiirus meie teedel
Ma ei imestaks, kui 3-5 aasta pärast tuleb kusagilt kõrgemalt poolt otsus, et nt hukkunutega õnnetuse puhul on õigus politseil kasutada Waze jälge. Teekonnad salvestuvad kõik kenasti waze serveris ja jäävad eeldavasti sinna aegade lõpuni, oma sõite saab vaadata igaüks siit - https://www.waze.com/editor/ ja "drives" menüü.
Kui suvalisel hetkel kaarti vaadata ja sealseid kasutajaid siis leiab päris palju neid, kes on liitunud viimase paari kuu jooksul :)
Olen korduvalt proovinud tipptunnil ühest linna otsast teise sõita ning +-2 minutit on teekondade täpsus olnud alati, mõnikord tulevad täitsa uskumatud numbrid ala kella 5 paiku sõita lennujaama juures Endla tänavale 12 minutiga, kui igalpool kuhu vaatad paistab ainult suur ummik. Ilma wazeta ei kujuta elu varsti ettegi...

____________________________
Soodsad sülearvutid siit --> Sülearvutid Laptopid.ee
Rinka huviline küsigu kindlasti % alla
02.06.2014 at 14:52 1 edit. Last edited 02.06.2014 at 14:52 by wirx
opentrack.tqhq.ee foorum : Vaba rada : Waze ja kiirus meie teedel   1 2 3  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.