register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : Vaba rada : Waze ja kiirus meie teedel   1 2 3  
Poster Message
H.E
  
Waze ja kiirus meie teedel
Ma julgeks natukene kahelda näiteks Hollandi trahvide kohta. Nimelt olen siin eland poolteist aastat ja sain hiljuti vales kohas tagasipöörde sooritamise eest 130€. Kuna siinne keelav märk on veits teistsugune ja seoses sellega, et olen vaene üliõpilane Eestist sain ka veits allahindlust. Tundub vägagi ebaproportsionaalne võrrelda seda +30km/h.
PS, siin on miinimumpalk ca 1400.

____________________________
Raketibaas
07.05.2014 at 22:39
hellraiser
  
Waze ja kiirus meie teedel
quote:
jjanno: Tere
Põnev on see, et linnas ning 90 alas olen ma tavaliselt pidur, kuid 110 alas kipuvad pigem ka need kes 90 alas mööda sõitsid ette jääma ;)

Nädalavahetusel tulin just mööda Peterburi maanteed Tallinnasse ning jäin täpselt sama asja mõtlema. Üritan sõita alati GPS-i järgi piirangule lähedal ning 110 alas uhasin kõigist mööda, aga 50/90 tundsin end nagu lollakas, kes liiklust takistab.

____________________________
Porsche 911 Turbo '01
Porsche 951 '86 - Müüdud
Porsche 944 '83 - Müüdud
08.05.2014 at 09:56
peep
 
Moderator
Waze ja kiirus meie teedel
Parim variant ongi ju sõita liiklusvoolus, kui selline asi olemas on. Mingist numbrist kinni pidamine ja teistest aeglase- või kiiremini sõitmine on kehvem valik.

See waze on aastaid kasutusel olnud ja eks ta on oma sihtgrupi leidnud. Kuna tegu pole seadusevastase asjaga, siis igaühe enda otsus mida ta teeb. Õnneks on meil veel niipalju vaba maa, et saab kohati oma peaga mõelda, mitte ei kirjutata riigi poolt kõike ette.

Mingi positiivne efekt tal on, võetakse patrulli läheduses hoog maha. Lisaks vaevalt keegi just tänu sellele programmile muretult kiirust ületab. Ma sõidan aeg-ajalt ühe raske jalaga kolleegi autos, kel see programm pidevalt sisse lülitatud, 90 % kasutab ta seda ummikute vältimiseks ühes suuremas linnas.

Minu arust teostab meie Politsei viimastel aastatel kiiruse kontrolli õiglastel alustel, mõõdetakse seal kus võiks mõõta ja ei istuta kohe kiirust piirava märgi taga põõsas. Ok, kindlasti on ka neid juhtumeid aga üldiselt tundub mulle asi mõistusepärane. Seetõttu ma ka kunagi ei vilguta vastutulijatele. Trahvimäärasid ei otsusta politsei vaid poliitikud/ametnikud.

Mis Hollandit puutub, siis seal maakohtades inimesed sõidavad justkui järgneks mistahes kiiruse ületamisele vanglakaristus. Isegi noored rullnokad sõidavad -1 kmh, olgu piirang milline tahes. Saksas sellist asja pole, linnast väljas +20, kiirteel +30-40 on levinud nähtus. Ainult linnas üldjuhul üle piirangu ei sõideta.
08.05.2014 at 11:04 2 edits. Last edited 08.05.2014 at 11:12 by peep
rookierice
Waze ja kiirus meie teedel
Ei ole see piirangute ja hindade asi päris nii lihtne. Ja kindlasti peaks see olema pigem proportsionaalne kui absoluutne.
Seda, et Tartu maanteel 110 asemel 126km/h sõites ei teki just märkimisväärseid ohte kaasliiklejatele, loodussaastamist ega müra maantee lähedal elavatele inimestele, suudan ma uskuda. Muutused on aga mitte drastilised. Seevastu sõita mööda lasteaiaväravast 30 alas 46km/h nii, et politsei asja ei märkaks, siis on midagi valesti. Muuseas ka Rootsis on nii, et kiirteel võid ikka veidi rohkem vajutada, lasteaia läheduses 30 asemel 50 ilmselt väga hästi ei lõpe.

Meil on aga maanteel mugav mõõta ja kaugelt rikkujaid maha võtta, seetõttu sõidetakse linnas 65km/h ilma probleemideta (ka foorid on nii seatud!), maanteel 90 alas 106km/h kulgedes võib juba sattuda tagaistmele juttu puhuma.

Teine tore asi on mõõteviga, vanasti oli see linnas 3km/h ja maanteel kas 5 või 6. Mina ei saanudki aru kuidas linnas mõõtes on 100km/h puhul mõõteviga 3km/h aga maanteel järsku samalt kiiruselt suurem. Ilmselt see oli mõeldud "võrdsuse tagamiseks".

Ületan ise pidevalt kiirust ja seda just Tallinnas ning täpselt nii palju, et püsida rohelises laines. Tegelikult võiks linnaliiklust rahustada küll, maanteedel on endiselt probleemiks eelkõige aeglaselt keset teed liikuvad juhid ning liiklusturvalisuse asemel kassast huvitatud sinivalged.
09.05.2014 at 10:23
Garfield
  
Waze ja kiirus meie teedel
quote:
rookierice: (ka foorid on nii seatud!),
EI OLE nii seatud. Kuna ise ka tegelen selle alaga, siis olen 100% kindel. Võibolla nii on lihtsalt sattunud ja need foorid pole tegelikult üldse laines. Laine tehakse 50 alas kindlasti mitte üle 50km/h. Näiteks 46,8km/h mis on 13m/s. Liivalaia tn laine on ca' 40km/h peale sätitud, sest tipptunnil seal reaalne voog umbes niimoodi sõidab ka. Paljuräägitud Vabaduse puiesteel on küll laine, kuid nupuga jalakäija foorid ei ole sellest "teadlikud". Ja kui laines on kaks ristmikufoori, mis on üksteisest 1km kaugusel, siis ei ole mõtet enam lainest rääkida - kõik jõuavad kohale varem, kui laine. Vabaduse pst sobiks nö. "default punane" skeem, kus foorid on laine välisel ajal punased ja lähevad sinu ees roheliseks, kui laine esimese autona ilusasti 50km/h sõidad.

Aga uudiste poole pealt see, et kui kiiruskaamerad maanteel pannakse lõigu keskmist mõõtma, siis ei aita enam kaamera ees hoo maha võtmine.


____________________________
Focus RS
09.05.2014 at 12:04
Jesper
 
Waze ja kiirus meie teedel
Lugesin kunagi ühe tsiklimehe värvikat kirjeldust Prantsusmaa süsteemi kohta - seal on teetollid, ühest otsast võtad pileti ja siis väljumisel maksad. Kruisisid siis härrad rahulikult kuni see maksmise aeg kätte jõudis ja siis oli hämming suur kui järsku putkast politsei välja kargas ja enamvähem ühe vilunud liigutusega käed raudu pani - tegelased olid vaadanud teele sisenemise kohta ja aega ning teinud lihtsa keskmise kiiruse arvutuse :)

Tüüpide keskmine kiirus oli muidugi mingi warp seitse umbes vms, nagu ikka tsiklimeestel vahel juhtub, eriti riikides kus kiiruskaamerad eestpoolt pildistavad.

Et noh, politseiriigini on meil veel natuke minna tegelt.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
09.05.2014 at 13:27 1 edit. Last edited 09.05.2014 at 13:28 by Jesper
HrHunt
Waze ja kiirus meie teedel
quote:
Jesper:Et noh, politseiriigini on meil veel natuke minna tegelt.

Selle pärast tulebki anda võimudele mõista et "avalik arvamus" ei ole veel valmis asjadeks X, Y, Z.
Kui +1 trahvimise vms jutud lahti lastakse siis sageli seeläbi uuritakse "avalikku arvamust" ja kui selgub et lambad pole veel päris küpsed lükkub asi jälle natuke edasi.
Koerad saavad lambaid karjatada ainult siis kui lambad teevad koostööd. Vastasel korral nad purevad 1-2 ära aga ülejäänud teevad ikka mis ise tahavad. Võimud kardavadki kõige rohkem seda et lammas saab aru et aeda pole igal pool ees - seetõttu ei saa "enne aega" liiga kõvasti survestada.
Mõistagi on see teema märksa laiem kui mingid närused kiirusetrahvid...


____________________________

09.05.2014 at 13:40 1 edit. Last edited 09.05.2014 at 13:45 by HrHunt
Jesper
 
Waze ja kiirus meie teedel
Rõõm näha et laia kaliibriga inimestel on ka laia kaliibriga mured, igasugu lambad ja koerad ja iksid ja igrekud :) Minu päev kulub selle pärast muretsemisele, et mis pagana nipiga Allan must kolm sekki kiirem on - suurte globaalprobleemide ja objektiivse maailmapildi pärast muretsemiseks pole aega, magama peab ka millalgi...

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
09.05.2014 at 13:48 1 edit. Last edited 09.05.2014 at 13:53 by Jesper
Märt
Waze ja kiirus meie teedel
Itaalia kiirteed on samamoodi varustatud sildikestega keskmise kiiruse arvestamise ähvardustega. Vaadates kohalike kiirust, võibki olla tegu tõese väitega (liikudest 140kmh tuiskab keegi mööda ja ca 45 minutit hiljem kulgeb 100-ga esimeses reas).

Olles ka Waze kasutaja, siis katsun ikka ka politsei kohad ära märkida, eriti need põõsas passijad. Eelpool toodud ohud joobes ja varastatud masinate kohta ei tulnud mitte pähegi:) Eks igaüks mõtleb oma rikutuse tasemel.

Olen ka maanteel pannud püsika 96 peale ja olen sellega ostnud endale kaks 9 eurist fotot, kaamera nimelt arvas 97 kiiruseks:) Edaspidi liiklen 95-ga...

____________________________
..
Saab 900 cabrio
..
09.05.2014 at 16:04
HrHunt
Waze ja kiirus meie teedel
quote:
Jesper:Minu päev kulub selle pärast muretsemisele, et mis pagana nipiga Allan must kolm sekki kiirem on

Selleks tarbeks et asendada "muretsemine" juhtimisprotsessiga ja saavutada soovitud tulemus tuleb paratamatult õppida natuke juhtimisteooriat... Usun et Niki Lauda soovitaks ka sedasi... Samas James Hunt soovitaks õlli võtta ja naisi panna. Eks sa ise vaata... ;)


____________________________

09.05.2014 at 21:02
hall
 
Waze ja kiirus meie teedel
Hunt, oled saanud elektrit või kõva asjaga pihta? Mis möga sa ajad?

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
09.05.2014 at 21:22
rolantsik
Waze ja kiirus meie teedel


Kuna siin on läinud üleüldiseks aruteluks siis lisaks ka oma arvamuse :D

Kiire liiklejana olen nõus ka selle eest riigikassat toetama :)
Selle poolest on meil kõik korras,lõuna poole minnes teevad mundrid selleks kõike,et paberit ei peaks määrima ja mammuna oma istmiku alla koguneks :D
09.05.2014 at 21:31
HrHunt
Waze ja kiirus meie teedel
quote:
serõi: Hunt, oled saanud elektrit või kõva asjaga pihta? Mis möga sa ajad?

Õlli võtan noh...


____________________________

09.05.2014 at 21:38
hall
 
Waze ja kiirus meie teedel
quote:
HrHunt:
quote:
serõi: Hunt, oled saanud elektrit või kõva asjaga pihta? Mis möga sa ajad?

Õlli võtan noh...


Heaküll, siis on ok :)

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
09.05.2014 at 21:43
Taavi
Waze ja kiirus meie teedel
Korralikud võimsate autodega liiklejad, kes pole mitu aastat trahvi saanud - põhjus vist selles, et nad mäletavad kus linnas on nö mõõtmise paigad ja lasevad seal gaasi maha? ;)
Korda tehtud Järvevana teel on päris koomiline sõita, 70 alas sõidan 80-ga, siis pannakse paremalt ja vasakult mööda nagu oleksin mopeediga nascari ovaalile sattunud.
Eestis võiks rakendada neljarealistel Prantsusmaa süsteemi, kus vihmaga on lubatud 110kmh, aga sajuta 130.
Aga üldiselt on nii, et eks iga võimsa auto omanik valib sõidukiiruse sellise nagu õigeks peab ja vastutab ise. Riiki süüdistada pole siin kohane. Meil on seis oluliselt mõistlikum kui Põhjamaades.
11.05.2014 at 09:48
bagiauto
 
Waze ja kiirus meie teedel
quote:
Aga üldiselt on nii, et eks iga võimsa auto omanik valib sõidukiiruse sellise nagu õigeks peab ja vastutab ise.

Mis võimsa auto omaniku möga nüüd tuleb? Enamus autosid suudab vähemalt 170-180 km/h sõita. Pole mingit vahet, mis autoga kiirust ületada.
Analoogne mõttemaailm torkab silma jeebimeeste juures, kui nad üle äärekivi ja haljasala ummikus mööda sõidavad... (nagu ülejäänud autodega seda ei saaks teha- lihtsalt pealuuehitus on erinev). Probleem selles ongi, et ise vastutamise pool on nõrk.
11.05.2014 at 10:30
Kaido
Waze ja kiirus meie teedel
Vahet pole, milline see auto parjasti on - kui kihutad, siis võib aeg-ajalt ka väärtpabereid soetada. Mind teeb hoopis kurjaks see, et liiklusohutusest on saanud jube mugav vabandus, mille saatel käsi täiendavalt sinu kaukasse lükata. Selles osas on isegi hea, et mingi ühtlustatud hinnakiri välja töötatakse. Näiteks minul õnnestus mitu aastat puhta lehena toimetada, kuid kevadel sain oma nätaka kätte - hajameelsusest. See juhtus kohas, kus 50ne ja 70ne mõjuala omavahel valsitaktis kohti vahetavad ning hakkasin kiirendama liialt vara - mõtlesin tööasjadele ja kuna majad said läbi, siis lükkasin automaatselt püsika jälle 75 peale tagasi. Kuritegu leidis aset nädalavahetusel peale üheksat õhtul ja olin teel täiesti üksi - patrullil oli pärast nägu nalja täis - "tahtsin juba radarit käest ära panna, aga ÕNNEKS nägin, kuidas kiirus hakkab pisitasa kasvama". Ehk siis: ta sai aru ja uskus mind, et rikkumine polnud tahtlik, kuid hoiatada ju ometi ei võinud. Mulle väänati üle 100 euro ja pobiseti midagi soodushinnast. Samal õhtul rääkis sõber, kuidas ta sai maanteel oluliselt suurema rikkumise eest KOLM KORDA VÄIKSEMA trahvi, kusjuures tal olid kehtivad rikkumised all...
Kui vaadata politseipatrullide asukohti, siis jääb vägisi mulje, et kõige rohkem laipadega õnnetusi juhtub Pärnu maantee neljarealisel lõigul Tallinna ja Ääsmäe vahel ning seda vaid ilusate ilmade ajal. Reaalselt ei jää vist kõrgema ja keskmise astme juhtkonna kulubaasi kõrvalt enam piisavalt bensiiniraha, et patrulle välja saata - kogu liikluskasvatuse peavad ära tegema kaamerad ja kaks-kolm andamikogujate rühma suuremate linnade külje all - tõsi, ajuti võib kampaania korras neis linnades ka patrullide arvu kasvatada. Selle tulemusena pole kohtadel nähtud politseid juba aastaid ja nädalavahetustel sõidavad purjutajad end kasti. Tänu surmajuhtumite arvu kasvule piirab juhtkond seepeale kiirust üksikutel neljarealistel lõikudel ning kahekordistab patrulle kilulinna tänavatel - rohkemaks pole jõudu, sest jälle on mingid ametnikud käinud täiendkoolitusel ja kasvav palgafond sööb bensiiniraha ära... Minu poolest hästi - ma ei hakka kunagi lasteaedade juures paarutama ja võin möödasõitudel tehtud rikkumiste eest kaude ka tagantjärele väärtpabereid osta, kuid ühte tahaks kull - selle silmakirjaliku jama taustal ärge tulge "kaante" kallale.
11.05.2014 at 13:55
Taavi
Waze ja kiirus meie teedel
Bagiauto palun suhtle viisakalt. Võimsa autoga peab kehtestatud piire oluliselt rohkem jälgima/tajuma. Väikest käru peab teadlikult kõvasti piitsutama, et rumalatesse olukordadesse sattuda.
11.05.2014 at 14:09
Jesper
 
Waze ja kiirus meie teedel
Kaido, jättes sinu konkreetse juhtumi kõrvale (m***e leidub igal ametipostil, valitsusest Selveri letini), siis sikkude lammastest eristamiseks on neljarealine lõik ju just õige koht - kui sul on järjest paarkümmend kilomeetrit 110 piiranguga teed, lisarida möödasõitudeks ja siis ikka kahvli otsa jääd, siis ma küll ei kujuta ette mis see võimalik vabandus võib olla, peale põhimõttelise seadusekuulmatuse? Lisaboonusena liigub kontrollitavaid ajaühikus rohkem, seega töö efektiivsus kasvab.

Pigem on "liiklusohutusest lähtuv kontrollimine" just see 50 ja 70 alades passimine, sest need on ju ikka üldjuhul mingi põhjusega sinna pandud, või siis vähemalt keegi on ette kujutanud et sellel on mingi põhjus.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
11.05.2014 at 14:19 3 edits. Last edited 11.05.2014 at 14:21 by Jesper
Kaido
Waze ja kiirus meie teedel
Probleem pole kontrollimises - see seisneb pigem ettearvatavas käitumises ja liiklusohutusega tegelemise eiramises. Praegu on tekkinud selline olukord, kus rikkuja sõidab enam-vähem kombekalt Ääsmäeni ära ning sealt edasi ta teab, et kaamerate vahel võib ta sõita või tsiljon viiesajaga - kaamerate asukoht on muidugi eelnevalt salvestatud. Kui seesama ainumas patrull sõidaks/seisaks suvalistes paikades Ääsmäe-Märjamaa vahel, siis saaks rääkida juba liiklusohutusest - rikkujal peaks olema teadmine, et ka suvalise kurvi tagant võib sulle vastu sõita töötava radariga politsei - viimaste funktsioon on just liikluse rahustamine, selleks piisab ka lihtsalt ohtliku koha juures seismisest. Neljarealisel käib vaid raha korjamine - jah, lolle jagub ka sinna, kuid nende püüdmine seal on üldist liikluspilt silmas pidades suht mõttetu. Trahvi väärib hoopis see juht, kes teeb neljarealisele eelneval lõigul mõõdasõite nähtavuse puudumisest hoolimata või selline vend, kes kogub selja taha "rongi" ega taipa kaasliiklejaid endast mööda lasta.
11.05.2014 at 15:00
Jesper
 
Waze ja kiirus meie teedel
Mis vahet seal on, kas paandunud rikkujat karistada neljarealisel lõigul või kuskil küngaste ja kurvide vahel? Või sa tõesti arvad, et need 500m enne Ääsmäe viadukti mööda pressijad ja 5km hiljem politseile näppu jääjad on kaks täiesti erinevat ja ühisosa mitte omavat inimgruppi?

Minuarust ei seisne nende sõelale jäävate inimeste probleem üldse kiiruses kui sellises, vaid lihtsalt üleüldises hoolimatuses ja enese teistest tähtsamaks-osavamaks-targemaks pidamises. Seda suhtumist stiilis "reeglid on teistele" väljendab sajaprotsendiliselt ka teemaalgataja postitus. On puhttehniline küsimus, kas neid püüda Jõgisool või Kernus või Laagri Maksimarketi invakohtade peal, tulemus on kasvatuslikus plaanis täpselt sama.

Mulle näiteks väga meeldib viimase aja Maanteeameti suhtumine, et 110 ala pandi üles ilma suurema pressikampaaniata ASAP ja on hakatud rääkima selle aastaringseks muutmisest, koos ajutiste piirangutega halbade teeolude puhuks. On kuulda olnud arvamusi teemal "usaldame ohutuse tagamise liiklejate endi kätte", meeldiv vaheldus üleüldisele klikimeedia hüsteeriale stiilis "AVALDA ARVAMUST: Kas elude säästmiseks peaks olema purunematu raudbetoonist müür iga raudeeülesõidu ees?". Üleüldiselt ongi kogu arenenud ühiskonda kooshoidvaks jõuks usaldus, ei saa koguaeg põrnitseda kõiki vastutulijaid, võimuorganeid, äripartnereid jne altkulmu, fooliummüts peas ja telefonist waze jooksmas, natuke tuleb ikka jätta nii endale kui teistele hingamisruumi. Ja ka teistpidi, iga usaldust ei tule kohe tormata täie pasaga ära kasutama ja maksimaalselt enda huvides ekspluateerima, a'la et mul on õigus! see märk oli 10m valesti! ja wazet ei saa ära keelata! ehitan autosse sisse kui vaja, mendiraisad!

Üldjoontes samas minuarust kõik toimib, vähemalt mingi 90% kaasliiklejatega suudan mina isiklikult igas olukorras kokkuleppele jõuda, et kes nüüd kuhu sõidab ja mahub jne. Kui nüüd veel saaks selle ülejäänud seltskonna oma wazede ja suurte autode ja väikeste tillidega kupatada kuhugi ma ei tea, idapiiri taha näiteks, kus "suurema maasturi õigus" endiselt suure au sees on, siis oleks lausa üleloomulikult hästi kohe, parem kui Soomes!

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
11.05.2014 at 15:42 3 edits. Last edited 11.05.2014 at 15:49 by Jesper
rolantsik
Waze ja kiirus meie teedel
Jesper,tavaliselt ma olen Sinu kommentaaridega nõus,kuid see kord paistab see kyll hoopis nii välja,et oled kade kellegi peale vms?
:D
11.05.2014 at 21:47
Jesper
 
Waze ja kiirus meie teedel
Minu demagoogiarsenalis on lihtsalt status quo poolt vaidlemine nõrgalt arenenud - alati on lihtsam rünnata kui kaitsta :) Probleemiga tegeletakse.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
11.05.2014 at 22:45
spark
 
Waze ja kiirus meie teedel
quote:
Kaido: Probleem pole kontrollimises - see seisneb pigem ettearvatavas käitumises ja liiklusohutusega tegelemise eiramises. Praegu on tekkinud selline olukord, kus rikkuja sõidab enam-vähem kombekalt Ääsmäeni ära ning sealt edasi ta teab, et kaamerate vahel võib ta sõita või tsiljon viiesajaga - kaamerate asukoht on muidugi eelnevalt salvestatud. Kui seesama ainumas patrull sõidaks/seisaks suvalistes paikades Ääsmäe-Märjamaa vahel, siis saaks rääkida juba liiklusohutusest - rikkujal peaks olema teadmine, et ka suvalise kurvi tagant võib sulle vastu sõita töötava radariga politsei - viimaste funktsioon on just liikluse rahustamine, selleks piisab ka lihtsalt ohtliku koha juures seismisest. Neljarealisel käib vaid raha korjamine - jah, lolle jagub ka sinna, kuid nende püüdmine seal on üldist liikluspilt silmas pidades suht mõttetu. Trahvi väärib hoopis see juht, kes teeb neljarealisele eelneval lõigul mõõdasõite nähtavuse puudumisest hoolimata või selline vend, kes kogub selja taha "rongi" ega taipa kaasliiklejaid endast mööda lasta.

Jah nõus, ma ka ei oska seletada muud moodi olukorda, kus neljarealisel "suhteliselt ohutus kohas" võetakse ületajaid rajalt maha, aga Kernus pole neid kunagi kohanud. Või siis Haapsalu poole sõites pole ma neid kunagi näinud asulates. Alati on nad föönitamas sirgetel lõikudel, kus saab ohutult (küll kiirust ületades) mingil põhjusel aeglasemast mööduda.
Selle jutu peale meenub ühe politseiniku jutt, kuidas Maardu "madalalaubalised" käisid pühapäeva hommikul Jõelähtme golfiklubisse sõitjaid põlluvahel föönitamas, asula lõppes aga asulalõpu märki seal pole - keegi ei sõitnud seal asulas ettenähtud kiirusega :)
Kes selle teel on sõitnud see teab ;)

____________________________
Seitsekümmend Viis
12.05.2014 at 00:03 1 edit. Last edited 12.05.2014 at 00:05 by spark
Garfield
  
Waze ja kiirus meie teedel
Liiklusohutus käis siin jutust läbi - ega seda ettekäändena on hea tuua, kuid viimase ajal on hakatud vähehaaval tegelema ka sellega, et tee (geomeetria ja see, kuidas juht seda tajub) oleks liiklusoludele vastav. See peaks vähendama mõttetuid piiranguid - neid on tõesti palju. Sirgele ja laile teele on kerge panna märk "70" aga juhile jääb täiesti arusaamatuks, miks see seal on. Teeületuskoha juures on lühikesel lõigul piirang 60, kuid järgmine 70 märk paistab juba ... mõni võtab korraks gaasi maha, kuid üldjuhul veeretakse sealt 70+ kiirusega läbi. Aga see koht ise peaks olema selline, et jalg ise tõuseb gaasilt. Teedeinseneridel on igatahes rohkelt mõtlemist.
Huumoriks: ühes sisekvartalis (õueala ehk 20km/h), oli mingi toru vms trassi kaevetööde ajaks paigaldatud märgid 30km/h...

____________________________
Focus RS
12.05.2014 at 11:45
opentrack.tqhq.ee foorum : Vaba rada : Waze ja kiirus meie teedel   1 2 3  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.