register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : Vaba rada : Waze ja kiirus meie teedel   1 2 3  
Poster Message
wirx
  
Waze ja kiirus meie teedel
Sobib kenasti kiirete autode rubriiki -

Hiljutise politsei karistuskampaania: " Igale 1km/h kiiremini sõitjale 50€ trahv", vastulöögiks selline programmikene - WAZE. Mida rohkem kasutajaid on, seda effektiivsemalt see töötab. Põhimõte on lihtne, kui telefonis Waze töötab ja näed politseipatrulli, siis kahe ekraani puudutusega saad sellest teada anda ka teistele. Kui nüüd keegi teine samasse kohta satub, siis annab telefon aegsasti märku, et varsti ootab ees politseipatrull, kui satud sinna näiteks 20 minuti pärast ja patrull on sõõrikuid järama suundunud, saad märkida, et politsei on minema läinud. Kui mitu kasutajat märgivad, et patrulli pole, siis kaob ka märge selle kohta kaardilt. Lisaks politseipatrullidele on olemas hoiatused kaamerate, avariide, ohtlike liiklusolukordade, ummikute jms. kohta. Samuti saab suhelda teiste Waze kasutajatega, kes teepeal on ning peale Facebookiga sünkroniseerimist ka teisi oma tuttavaid seal kohata. Programmist ei puudu ka navigatsioon, mis peale teekonna sisestamist teatab kõik võimalikud ohud, mis teele jäävad. Minul pole siiani veel õnnestunud kohata ühtegi seisvat patrulli, mida wazes kirjas poleks, ehk siis kasutajaid on hetkelgi päris palju(kindlasti ka tänu SkyPlus-i kampaaniale) aga egas neid võib ju alati rohkem olla. Programm on täiesti tasuta ja leiab selle telefoni appstorest kenasti üles. Arvutis näeb samuti kaarti - www.waze.com/livemap
Põhimõtteliselt kunagise Trapsteri edasiarendus, mis tänu infotehnoloogia arengule toimib palju paremini, kui vanasti Trapster toimis.

____________________________
Soodsad sülearvutid siit --> Sülearvutid Laptopid.ee
Rinka huviline küsigu kindlasti % alla
06.05.2014 at 12:07
Ivalo
 
Waze ja kiirus meie teedel
Tegu juba päris mitu aastat vana asjaga aga töötab hästi ja on aegajalt tõesti abiks. :)
06.05.2014 at 13:44
Garfield
  
Waze ja kiirus meie teedel
Teine variant on seaduses ette nähtud kiirusega sõita ja mitte keegi ei tunne su vastu huvi. Ja siis auto24ringil paugutada, nagu jaksad&viitsid. Hoiak "karitsuskampaania" ja sellele vastulöök on nagu veidi piiratud mõistuse tundemärk. Kas tõesti mõni ei teadnud siiamaani, et 50km/h on tegelt ka 50? Ületasid kiirust - said trahvi - kõik on täiesti korrektne ja kõik teavad seda. On ju politsei siiamaani tolerantsi üles näidanud selle "+10 veel ei puuduta" liiklusjärelvalvega. Aga plusspoolelt, ehk saame kunagi eraldusribaga 4-rajaga teed ka talvel 100km/h peale.
PS! Autoroolis mobiiliga sehkendamine, olgu kasvõi 2-klikki, on ka seadusega keelatud ja ka tegelikkuses ohtlik.


____________________________
Focus RS
06.05.2014 at 14:41
wirx
  
Waze ja kiirus meie teedel
Keegi kusagil foorumis küsis kui palju kiiruse trahve ma saanud olen, et nii kibestunud teksti kirjutan. Vastus kõlas nii - "Viimase 8 aasta jooksul täpselt 0(ptüi-ptüi-ptüi), samal ajal on kõige lahjem auto sel ajal olnud 500hj ning aastas sõidan Eestis keskmiselt 35000km, praegune kiirendab möödasõidul 100-140ni 2 sekundiga, seega võiksin end pidada ikka vägagi korralikuks liiklejaks. Waze hakkasin kasutama(promoma) alles hiljuti, sest karistuspoliitika ei meeldi ning õnnetusi tänu trahvide suurustele vähem ei toimu."
Mina pole küll saanud, aga päris mitmed tuttavad, kes tegelikuses väga korralikult sõidavad oma pereautodega on viimasel ajal trahve saanud kiiruse eest. Kuna liikluspolitsei on riigi jaoks raha tegemise masin, siis ära rääkida neil ei ole õnnestunud, ala sõidad 70 alasse sisse ja pole piisavalt kõvasti pidurid trampinud.
Telefonide osas on seaduse silmis muidugi õigus, samas kumb on ohtlikum, kas see kui vajutad sissetuleva kõne kinni või kuulad 10x järjest oma helinat, sest seadus ei luba telefoni vastu võtta. Ütleme, et tegu on nt linnas sõitmisega ja peatuda pole kusagil lubatud. Mitmed on tahvelarvutid oma armatuuri integreerinud ja väike mõte endalgi, jään ootama seda seadust, mis keelab autosse integreeritud varustuse kasutamise, milleks võib olla ka telefonihoidjas olev telefon juba praegu ;)

____________________________
Soodsad sülearvutid siit --> Sülearvutid Laptopid.ee
Rinka huviline küsigu kindlasti % alla
06.05.2014 at 14:52
HrHunt
Waze ja kiirus meie teedel
quote:
Garfield: Teine variant on seaduses ette nähtud kiirusega sõita ja mitte keegi ei tunne su vastu huvi.

Nulltolerants on kaugeleulatuvate tagajärgedega asi. Kui nulltolerantsi tolereerida siis järgmine aste sealt on ametnike/mundrikandjate omavoli. Ja siis on rong juba läinud. Jänkis võib ment tulla inimesele koju, kelle iganes maha lasta kui s*tt tuju oli ja kõik on bueno. Kui sa arvad et see nähtus hetkel eurosse laienemas ei ole siis mõne aasta pärast tuleb väike reality check. Lambad pügamata ei jää.

____________________________

06.05.2014 at 15:04 1 edit. Last edited 06.05.2014 at 15:16 by HrHunt
Garfield
  
Waze ja kiirus meie teedel
quote:
wirx: Mitmed on tahvelarvutid oma armatuuri integreerinud ja väike mõte endalgi, jään ootama seda seadust, mis keelab autosse integreeritud varustuse kasutamise, milleks võib olla ka telefonihoidjas olev telefon juba praegu ;)
Hands-free on ju lubatud? Mul uude Subarusse lausa sisse ehitatud, toimetab täitsa asjalikult. Kas Porsche'l siis sellist väikest asja ei ole? Ning edasiarendus: handsfree süsteemile "Waze-auto audiosüsteem-telefon" juurde pookida häälkäsklused "waze" ja "politsei" ja siis ei pea nuppe üldse vajutama. Karjatad 2x ja asi tehtud :o) Ja lastele tagaistmel teed selgeks, et need kaks sõna ei ole autos kasutamiseks...


____________________________
Focus RS
06.05.2014 at 15:05
peep
 
Moderator
Waze ja kiirus meie teedel
Tund tagasi sõitsin Lasnamäel vähemalt +10 radarisse, ei juhtunud midagi. Tõsi teised liiklejad olid ümber ja sõitsid sama kiirusega. :)
06.05.2014 at 15:23
Jesper
 
Waze ja kiirus meie teedel
Jep, ma +10 puhul ei viitsi radarit nähes enam isegi moepärast gaasijalga kergitada, pseudoprobleem täielik. Muidugi +10 tähendab Tallinnas seda et "politsei poolt taga kiusatud korralikud liiklejad tavaliste pereautodega" kupatavad mööda viuh ja näuh vasakult ja paremalt ja ilmselt kütaks ka üle ja läbi kui nende autodel see funktsioon oleks :)

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
06.05.2014 at 16:06 4 edits. Last edited 06.05.2014 at 16:09 by Jesper
uzzac
 
Waze ja kiirus meie teedel
quote:
Jesper: Jep, ma +10 puhul ei viitsi radarit nähes enam isegi moepärast gaasijalga kergitada, pseudoprobleem täielik. Muidugi +10 tähendab Tallinnas seda et "politsei poolt taga kiusatud korralikud liiklejad tavaliste pereautodega" kupatavad mööda viuh ja näuh vasakult ja paremalt ja ilmselt kütaks ka üle ja läbi kui nende autodel see funktsioon oleks :)

Väheseid kordi kui leian end Jesperiga sama meelt olevat :) . Sõidan linnas 60 kruisi peal ja vahel on selline tunne, nagu 12 aastat tagasi vahtralehtedel maanteel.


____________________________
Lada 2101 Coupé AruveeRacingTeam Petrolheads.ee
06.05.2014 at 16:20
bagiauto
 
Waze ja kiirus meie teedel
Minu kogemus (sõidan pea iga nädal lõuna-eesti otsa) on see, et ei kaamera, ega patrull ei tunne huvi kuni 6 km/h ületuse vastu. Ja kiiruse ületus on võetud GPS-i kiirusest. Ühesõnaga 90 alas gps-i järgi 96 sõites pole karistust karta. Auto spidomeetri järgi on siis kiirus tavaliselt 101 km/h (tavaliselt autotootja jätab eksimusvaru neile turvalises suunas).
06.05.2014 at 16:31
Aspelund
Waze ja kiirus meie teedel
Waze on tore abivahend ka neile, kes võõraste autode omandamisega elatist teenivad. Nii et jagage hoolega politsei asukohti... :p
06.05.2014 at 18:48
wirx
  
Waze ja kiirus meie teedel
Huvitav mitu varastatud autot on seisev patrull üles leidnud, kusagil põõsa taga peidus passides on neil küll 101 muud põhjust seal olla, kui auto numbreid andmebaasi toksida. Jah paljudel politseiautodel on peal automaatne numbri tuvastus, aga kui sa teega risti oled ning auto põõsast välja ei paista, siis ei ole sellest kaamerast küll mingit tolku. Liikuvaid patrulle lisada ei saa ning egas sellel ka mõtet poleks. Pealegi toimuvad enamus varguseid siiski öösel, kui väga vähe Waze kasutajaid liikleb ning veel vähemad neist märkavad põõsas passivaid sini-valgeid. Risk jääb muidugi alati, aga see on ikka väga-väga väike risk.

____________________________
Soodsad sülearvutid siit --> Sülearvutid Laptopid.ee
Rinka huviline küsigu kindlasti % alla
06.05.2014 at 19:06
Marvin
Waze ja kiirus meie teedel
Olin paar aastat Waze kasutaja. Pärast Google omandusse minemist hakkas Waze (vähemasti Androidil, aga usutavasti ka i-vidinail) tahtma nii palju õigusi (näiteks ligipääs konfidentsiaalsele teabele), et ma ei pidanud võimalikuks neid ühele tegelikult lihtsale kaardiprogele anda. Läks kustutamisele. Sama teed läks veel peotäis rakendusi. Teavet, mida rakendusel ei ole vaja enese funktsioonide täitmiseks vaja, ei ole tarvis ka andmekogujatele anda.
06.05.2014 at 21:53
Ivalo
 
Waze ja kiirus meie teedel
Ma saan su mõttest aru aga kahjuks on nii, et enamus appe võimaldavad pärast installeerimist suvalise nutika põhifunktsioonid üle võtta. Peab lihtsalt lootma, et ehk ei ole neid kuritahtlikke rakenduste kirjutajaid/ kasutajaid nii palju. :)
06.05.2014 at 22:36 1 edit. Last edited 06.05.2014 at 22:37 by Ivalo
Marvin
Waze ja kiirus meie teedel
quote:
Ivalo: Ma saan su mõttest aru aga kahjuks on nii, et enamus appe võimaldavad pärast installeerimist suvalise nutika põhifunktsioonid üle võtta. Peab lihtsalt lootma, et ehk ei ole neid kuritahtlikke rakenduste kirjutajaid/ kasutajaid nii palju. :)
Nõus ning tegelikult ma tean seda. Aga see ei muuda järeldust :).
06.05.2014 at 23:00
jjanno
Waze ja kiirus meie teedel
Tere

Olen igapäevane waze kasutaja (u 110 km päevas). Väga kasulik programm. Ummikud, õnnetused ning maanteel seisvad autod (eriti pimedas) - hea kui neist kõigest juba varakult teada saab. Õnnetuse puhul võiks kommentaaridesse lisada, et kumb rida kinni on. Seda saab muidugi teha, kui autos keegi teine telefoni tippimas on.
quote:
wirx: Huvitav mitu varastatud autot on seisev patrull üles leidnud, kusagil põõsa taga peidus passides on neil küll 101 muud põhjust seal olla, kui auto numbreid andmebaasi toksida
Vähemalt ühe. Meie peresse on aastaid tagasi 1 auto tagasi tulnud rutiinse kontrolli käigus tänaval. See on ka põhjus miks mina ei pane waze'sse kunagi ühegi patrulli asukohta.
Kiiruse teema - tavaliselt panen püsika waze kiiruse järgi paika. Ühegi patrulli pärast ei hakka jalga kummagi pedaali poole liigutama. Natukene (+/- 2 km/h) kipub ta waze arvates küll kõikuma. Põnev on see, et linnas ning 90 alas olen ma tavaliselt pidur, kuid 110 alas kipuvad pigem ka need kes 90 alas mööda sõitsid ette jääma ;)

Vaatasin waze statistikat ka 40 752 läbitud kilomeetrit ning 135 raportit teedelt. Uusi teid ainult 11,4 km.

jJanno

07.05.2014 at 00:16
hall
 
Waze ja kiirus meie teedel
quote:
Aspelund: Waze on tore abivahend ka neile, kes võõraste autode omandamisega elatist teenivad. Nii et jagage hoolega politsei asukohti... :p

Lisaks aitab ta suuresti joobes juhte ning padukihutajaid. Andkem kõik oma panus selleks, et kihutajad ja joobes juhid saaks ikka rahulikult märatseda. Kui keegi neist teile endile või lähedasele otsa sõidab, siis rõõmustage, et politsei pole saanud teda varem "kiusata".


____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
07.05.2014 at 14:32
HrHunt
Waze ja kiirus meie teedel
Siin on suur vahe kas miilits reaalselt rakendab nulltolerantsi või mitte. Kui ei rakenda, ehk asi nagu praegu - siis passigu terviseks. Kui aga reaalselt hakatakse +1 eest väänama siis sellisele asjale saab vastata ainult omapoolse nulltolerantsiga ja miilitsa iga viimane liigutus läheb netti üles - sõõrikute arv läheb ka kirja mis patrulli ajal naha vahele läks. Asi on siin selles et ühiskonna normaalne toimimine eeldab teatavat "halli tsooni". Mingeid "rikkumisi" teeme me kõik ja pidevalt. Olgu siis teadmatusest või lihtsalt sellest et alati pole regulatsioonid ja ratsionaalne käitumine kooskõlas. Trall selle piirkiiruse üle on mõneti selle "halli tsooni" laiuse sümbol.

Nendele inimestele kellel elu pole võimaldanud aega maailma asjade üle järele mõelda toome lihtsa praktilise näite:
a) rohelise lehega noor mamma, sierra lapsi ja koeri täis, talvel kõrvalteel kiilasjääga 90 rauas (seadus ju lubab!), suvel maanteel samuti 90
b) härrasmees moodsa lääne autoga hea nähtavusega maanteel keset suve 90 alas 110 rauas, samal kõrvateel talvel 80
Kumb siis see vastutustendu värd meil ikkagi on?

Kui ekraani vaatab endiselt tühi pilk siis veel 1 näide:
Miilits kirjutab parasjagu protokolli +3 eest. Selja tagant sõidab tal mõnusa muigega mööda sarimõrvar kelle pilt just hiljuti süsteemi pandi.

Kui puua süsteem kinni tühiste "rikkumiste" manageerimisega annab see tõsiste ja reaalselt ühiskonnale ohtlike rikkumiste harrastajatele mõnusa "turbo boosti".

Natuke teine teema kuid illustreerib pointi:
http://sites.psu.edu/rclkrb5476/wp-content/uploads/sites/5092/2013/10/gun-control.jpg

Jutu kokkuvõte: kui riik hakkab irratsionaalselt survestama siis survestad vastu, või järgmine "põrsas" oled sina ise:
http://maaleht.delfi.ee/news/maamajandus/loomakasvatus/hirmus-lugu-tolkeviga-maaruses-viib-porsa-piinarikka-kastreerimiseni.d?id=68623533



____________________________

07.05.2014 at 15:52 3 edits. Last edited 07.05.2014 at 16:10 by HrHunt
bagiauto
 
Waze ja kiirus meie teedel
Ei ole täheldanud, et politsei lihtsalt niisama noriks. Ja see 1 km üle jutt on ka jama. Nähes pidevalt, millega suur hulk jobusid teedel tegeleb, siis peaksid karistused veel suuremad olema (või tegelikult pole probleemiks karistused, vaid see kuidas need jobud vahele võtta. Võibolla oleks eravärvides politseiautosid rohkem vaja...
07.05.2014 at 16:06
wirx
  
Waze ja kiirus meie teedel
Eelmise nädala artikel -
http://epl.delfi.ee/news/eesti/politsei-koostas-liiklusrikkumiste-hinnakirja.d?id=68560481

Ojee, jälle üks suur samm POLITSEI-RIIGI poole tehtud, annab vast otsida mujal maailmas rangemaid karistusi pisirikkumiste eest -
Sõidad 1km/h kiiremini ja miinimum palka saav isik peab maksma peaaegu nädala palga riigile (Y)

Politsei uus liiklusrikkumiste hinnakiri -

Piirkiiruse ületamine, Trahvi suurus
1–5 km/h 40–48 eurot
6–10 km/h 52–60 eurot
11–15 km/h 64–80 eurot
16–20 km/h 84–96 eurot
21–25 km/h 100–120 eurot
26–30 km/h 124–192 eurot
31–35 km/h 196–260 eurot
36–40 km/h 264–332 eurot
41+ km/h enamasti üldmenetlus või erandina 400 eurot

Näituseks veel mõned EU riikide trahvimäärad, ei tasu unustada, et nendes riikides on miinimum palk 2000-3000€, mitte 300€ ;)

Saksamaa -
+ 1-10 km/h 10€
+ 11-15 km/h 20€
+ 16-20 km/h 30€
+ 21-25 km/h 70€
+ 26-30 km/h 80€
+ 31-40 km/h 120€

Hispaania -
Up to 10 km/h 0,-
10 - 30 100,-
31 - 40 120,-
41 - 50 200,-
67+ üle 520,-

Rootsi -
Over the speed limit by:
1-10 km 166€
11-15 km 222€
16-20 km 266€
21-25 km 277€
26-30 km 355€
31-25 km 400€
36-50 km 444€
Over 50 km Reported to the prosecutor

šveits
1-5 km/h CHF 20
6-10 km/h 50€
11-15 km/h 100€
16-20 km/h 150€
21-25 km/h 216€

Norra
+ 1-5 km/h 72 €
+ 6-10 km/h 194 €
+ 11-15 km/h 315 €
+ 16-20 km/h 436 €
+ 21-25 km/h 594 €
+ 26-30 km/h 788 €
+ 31-35 km/h 945 €

Prantsusmaa
10 - 20 km/h 68,-
20 - 50 135,-
50+ 1500,-

Holland
+ 1-10 km/h 28€
+ 11-15 km/h 40€
+ 16-20 km/h 52€
+ 21-25 km/h 80€
+ 26-30 km/h 104€
+ 31-35 km/h 132€
+ 36-40 km/h 156€
+ 41-50 km/h 330-400€


Austria
+ 1-20 km/h 29-50€
+ 21-25 km/h 50-70€
+ 26-30 km/h 56-90€
+ 31-40 km/h 140-160€
+ 41-50 km/h 150-300€

Inglismaa
+ 1-24 km/h 100€
+ 25-41 km/h 160-400€
+ 42-48 km/h 320-640€

Kui nüüd Eestis oleks samuti miinimum palk 10x suurem - 3000€, siis peaksid trahvid ka 10x suuremad olema ja välja näeksid need nii -

1–5 km/h 400–480 eurot
6–10 km/h 520–600 eurot
11–15 km/h 640–800 eurot
16–20 km/h 840–960 eurot
21–25 km/h 1000–1200 eurot
26–30 km/h 1240–1920 eurot
31–35 km/h 1960–2600 eurot
36–40 km/h 2640–3320 eurot

Numbrid võetud siit -
http://www.roadmc.com/default.asp?pub=0&sub=5&labb=us
http://www.honestjohn.co.uk/faq/euro-speeding-penalties/

____________________________
Soodsad sülearvutid siit --> Sülearvutid Laptopid.ee
Rinka huviline küsigu kindlasti % alla
07.05.2014 at 16:17
tsrk
 
Waze ja kiirus meie teedel
Näide eilsest päevast. Sõitsin ilmselt mitmesajandat korda Lätti-Leetu ja juba esimeses Läti külas Salacgrivas sain "väikese" trahvi. Selle asula märk on väga halvasti nähtav ja kuidagi magasin selle maha. Kohe peale asula märki peatasid mind Läti mootorratta pollarid ja küsisid, et kuidas mul tuju on. Saades aru, et olin märki mitte märganud ütlesin, et siiani oli ok, kuid nüüd vist tuju rikutud. Nende tuju kohta ma küsima ei hakanud, sest see oli ilmselgelt super. Nende super hea tuju põhjuseks oli minu kiirus 50 km/h asemel 105 km/h. Ähvardati load kuni kuueks kuuks ära võtta + kuni 600 euri trahvi. Midagi räägiti ka arestimajast! Kui küsisin erinevate variantide kohta, siis alternatiiviks tehti minu juhilubade kiirhindamisakt ja väärtuseks oli 300.- euri. Olin selle superkiire hindamisaktiga nõus ja lahkusime sõpradena. Nad isegi vabandasid, et rikkusid mul tuju ja soovisid kõike head!
Eestis poleks sellise kiirmenetluse peale julenud mõeldagi!
Lihtsalt märkusena, et ma ei ole mingi liiklushuligaan ja kiirust ületan mõistlikkuse piires. Viisakamat liiklejat minust on suht raske leida :) Eile aga ... lihtsalt ei olnud minu päev, küll aga minu kord trahvi maksta :(
07.05.2014 at 16:42
hall
 
Waze ja kiirus meie teedel
Wirx, mille vastu sa jälle võitled? Kehtiv seadus lubab 1-20 kmh kiiruseületamise eest trahvi määrata kuni 30 trahviühiku (120€) ulatuses. Ilmselt selleks, et ühtlustada erinevate ametnike poolt samasuguste rikkumiste eest määratavaid trahve tekitati soovituslik nö hinnakiri. See tõenäoliselt ei tähenda senisest karmimat trahvimist väiksemate rikkumiste eest. Vähemalt mina sõidan jätkuvalt spido järgi +10 kmh ja pole mingit huvi kasvu täheldanud. Ja ma ei sõida vähe (elan Viimsis ja töötan Audrus). Ma kujutan üsna hästi ette olukorda, kui keegi "ebaõiglaselt" karistatu kurdaks, et tal sõber sai +15 kmh rikkumise eest trahvi 60€, aga näe, temale endale väänati 100€ - milline karjuv ebaõiglus!

PS. Nii kui keegi kirub politseiriigi tekkimise pärast kangastub mulle kohe Tujurikkuja sketš Knight Riderist ;)

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
07.05.2014 at 18:45
skaruse
Waze ja kiirus meie teedel
quote:
wirx: Eelmise nädala artikel -
http://epl.delfi.ee/news/eesti/politsei-koostas-liiklusrikkumiste-hinnakirja.d?id=68560481



Näituseks veel mõned EU riikide trahvimäärad, ei tasu unustada, et nendes riikides on miinimum palk 2000-3000€, mitte 300€ ;)


Numbrid võetud siit -
http://www.roadmc.com/default.asp?pub=0&sub=5&labb=us
http://www.honestjohn.co.uk/faq/euro-speeding-penalties/

Wirx, oskad sa nimetada kasvõi ühe Euroopa riigi, kus miinimumpalk on üle 2000 euro?

Kuni 10 km/h ületajate püüdmine ei ole nagunii reaalne, nii jätab jutt "mentide" vastu võitlemisest ja politseiriigist sellise... blatnoijutu tunde.
Kui mõni hõbedane 911 sõidab must näiteks pühapäeva õhtul Tallinn-Tartu maanteel +40 km/h mööda, siis mind isiklikult see ei häiri. Küllap sa saad sellega hakkama. Samas võiks sa mõelda ka sellele, et õrnas eas noormehed 318 roolis tahavad kindlasti sinust malli võtta ja sellest võib palju jama tulla.
07.05.2014 at 19:52
HrHunt
Waze ja kiirus meie teedel
quote:
serõi:PS. Nii kui keegi kirub politseiriigi tekkimise pärast kangastub mulle kohe Tujurikkuja sketš Knight Riderist ;)

"...Kognitiivne dissonants ehk tunnetuslik ebakõla on kahe või enama teadmise või tunde vastuolu, mis tekitab ebamugava motivatsioonilise pinge, nõudes ebakõla leevendamise viiside otsimist..."
Esmane viis on tüüpiliselt naeruvääristamine. See on täiesti normaalne nähtus ja üks esimesi samme objektiivse maailmapildi kujundamisel (päris esimene on ignoreerimine), oled õigel teel.

____________________________

07.05.2014 at 20:06
Jesper
 
Waze ja kiirus meie teedel
Nojah, diagnoos juba ka ära pandud, mis seal ikka. Eks siis jääme lootma et hullumajas vähemalt garaaž on olemas ja pikendatud käistega garderoob vastab standardile 8856-2000, muidu on puhta pupu.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
07.05.2014 at 20:45
opentrack.tqhq.ee foorum : Vaba rada : Waze ja kiirus meie teedel   1 2 3  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.