register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : Kiiresti sõitmine : OTXL järelkaja   1 2  
Poster Message
peep
 
Moderator
OTXL järelkaja
quote:
tomcat: Paraku jäi 99 kW abimootorist väheks, et sirgel edasi liikuda.

Mul oli kunagi ammu tuliuus valuvelgedega Mk 1 Mondeo 2,0 100KW ja mälupilt väidab, et päris kiire auto oli. :lol
07.05.2014 at 09:01
tomcat
OTXL järelkaja
quote:
peep:
quote:
tomcat: Paraku jäi 99 kW abimootorist väheks, et sirgel edasi liikuda.

Mul oli kunagi ammu tuliuus valuvelgedega Mk 1 Mondeo 2,0 100KW ja mälupilt väidab, et päris kiire auto oli. :lol

Kõhutunne ütleb, et mu eelmised 88 ja 92 kW autod olid kiiremad. Aga no ise rajal nägid mitu korda, et pärast Enose kurvi jäi mu auto seisma.
07.05.2014 at 13:38
Garfield
  
OTXL järelkaja
quote:
tomcat:Kõhutunne ütleb, et mu eelmised 88 ja 92 kW autod olid kiiremad.
Tänapäeva 100kW auto kaalub >1400kg. "Eelmine" 92kW auto kaalus ca' 1000kg. Meie vana Vectra (1.8, 66kW) kaalus ilma sohvrita ca' 900kg ja liikus vähemalt kardirajal päris nobedalt.


____________________________
Focus RS
08.05.2014 at 09:08
tomcat
OTXL järelkaja
Tänapäeva 100kW auto kaalub >1400kg. "Eelmine" 92kW auto kaalus ca' 1000kg. Meie vana Vectra (1.8, 66kW) kaalus ilma sohvrita ca' 900kg ja liikus vähemalt kardirajal päris nobedalt.

Tegelt ei ole nii, kõik kolm on kaalunud 1150 - 1200 kg kanti . Aga praegusel on turbo, kuna kaks eelmist tõmbasid ise õhku sisse. Ja see turbo käib ainult mingis kole kitsas piirkonnas.
08.05.2014 at 12:18
ardi
OTXL järelkaja
Kummardus korraldajatele ladusa ürituse eest.

Kiiretest-aeglastest sessioonidest: käisin isegi aeglastega paar korda rajal. Mind see ei seganud sest see oli minu teadlik valik. Kui aga järele mõelda siis aeglasematel seda valikut polnud. Neid ilmselt häirib see kui nad on valinud aeglase sessi ja siis ikka kiired paugutavad. Nii, et parema tulemuse nimel oleks õige sellest ikka dzentelmenlikult kinni pidada.

Ise hakkan 2x võimsama autoga ära harjuma. Ja sõltumata sellest kui kiiresti sõidan (seekord siis 1.28,9) tundub, et auto piirideni on veel maad. See aeg sai sõidetud praktiliselt külmade rehvidega. Ka tundusid olud mulle seekord väga head - jahe õhk ja värskelt pestud rada :)

Paar tähelepanekut: oli olukordi kus ees aeglane liikleja tegi omast arust teene ja võttis vasakule, et mööda lasta paremalt. Iseenesest sellest ei tekkinud sellel hetkel mingit ohtu aga minu arust tuleks selline asi selgelt keelata. Alati olgu ühesugune reegel, ohutusega ei saa mängida. No ja päris segast tahtis panna ferrari juht kui peale stardi joont ise üritas eessõitjast mööduda paremalt - ilmselgelt eessõitjale teadmata :( Õnneks olukord lahenes. Nii põhjas adrekas ei tohike meie üritusel ikka olla.
08.05.2014 at 23:10
priitpo
OTXL järelkaja
quote:
ardi:
Paar tähelepanekut: oli olukordi kus ees aeglane liikleja tegi omast arust teene ja võttis vasakule, et mööda lasta paremalt. Iseenesest sellest ei tekkinud sellel hetkel mingit ohtu aga minu arust tuleks selline asi selgelt keelata. Alati olgu ühesugune reegel, ohutusega ei saa mängida. No ja päris segast tahtis panna ferrari juht kui peale stardi joont ise üritas eessõitjast mööduda paremalt - ilmselgelt eessõitjale teadmata :( Õnneks olukord lahenes. Nii põhjas adrekas ei tohike meie üritusel ikka olla.

Minu puhul sai see ferrari juht selle stardisirgel paremalt möödumisega ka hakkama - tol korral õnneks sain ta kavatsusest teada enne, kui ise kõrvale tõmbasin..
12.05.2014 at 12:31
hall
 
OTXL järelkaja
Ma olen üsnagi kahtleval positsioonil selle ainult vasakult möödumise nõude mõistlikkuses. Tegelikkuses on kõige suuremaks ohu allikaks kellegi ootamatu manööver. Seega kui aeglasem eesliikuja liigub mööda loogilist trajektoori, siis pole mitte mingit vahet, kummalt poolt temast mööda minnakse. Pigem on loogiliselt trajektoorilt minemasundimine ohu tekitamise mõttes hullem. auto24ringil on päris mitu kohta, kus ideaaltrajektoor on raja vasakus servas, mis tähendab vajadust liikuda kiirema möödalaskmiseks vasakust servast vähemalt raja keskele. Minu meelest ebamõistlik manööver kahel põhjusel - esiteks, igasugune ebaloogiline liikumine on avarii ema ja teiseks kulub möödasõidule selliselt rohkem aega, st kannatab sujuvus. Mulle meeldib pigem põhimõte, et kui oled aeglane, siis ära liigu ebaloogiliselt ega muuda äkiliselt trajektoori ning kiirem vastutab möödasõidu ohutuse eest. Mootorratturitel on see väga levinud reegel, rajale sõitma tulles kaetakse peeglid kinni/ demonteeritakse ja kõigile uutele räägitakse alati, et ärgu nad selja taha vaadaku - sõitku oma joont ja küll kiirem saab ise mööda.

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
12.05.2014 at 23:11 1 edit. Last edited 12.05.2014 at 23:38 by hall
H.E
  
OTXL järelkaja
+1
Mäletan esimesi opentracke aeglase autoga ja ikka veits oli saps sees, kuidas tagumine mööda pääseb. Üritasin kohe kõrvale tõmmata aga no ei saanud teine väga kiirelt mööda ning järgmine kurv tuli juba peale ja siis olin mina kuskil trajektoorist väga kaugel. Pigem võiks aeglasem lihtsalt kurvist välja kiirendamisel veits tagasi hoida.

____________________________
Raketibaas
13.05.2014 at 01:07
ESipp
 
OTXL järelkaja
Mõni klõps ka ürituselt: https://www.flickr.com/photos/rsipp/sets/72157644645834624
13.05.2014 at 08:19
Umbertto
 
OTXL järelkaja
Mingis (loogilises) mõttes toetan Andrese seisukohta paremalt möödasõidu lubamise kohta. Nimelt on Auto24ring vastupäeva valdavalt vasakkurvidega ja kiiresti sõidetakse sirgetel peamiselt raja paremas ääres. Sellest lähtuvalt oleks mõistlik teha enamus möödasõite ideaal trajektoril raja paremas raja ääres. Aeglaem võtab sirgel sisse ja laseb kiirema mööda ning naaseb ideaalile.
Selle mõtte heakskiitmisel pooldaksin ainult paremalt möödasõidu lubamist. Vastasel juhul läheks asi kontrollimatuks ja ohtlikuks kuna puudub konkreetne möödasõidu reegel.
13.05.2014 at 08:39 1 edit. Last edited 13.05.2014 at 08:42 by Umbertto
peep
 
Moderator
OTXL järelkaja
Rajapäevi koraldatakse erinevate möödasõidu reeglitega, ilmselt oleneb see mingil määral kindlustuse tingimustest aga eelkõige ikkagi väljakujunenud tavast. Kuid üks põhimõte kehtub igal pool, möödumine toimub sirgetel ja kurvist väljudes, mitte kurvi sisse pidurdades. Loomulikult ei saa seda 100% täita aga alati kehtib "common sense" põhimõte. Enamus rajapäevaoperaatoreid on väga profid omal alal ja terad eralduvad sõkaldest kiiresti.

Mis OT'd puudutab, siis nagu eespool öeldud, kõige olulisem on rajal toimuva etteaimatavus. Olgu reegel milline tahes, kui kõik teavad, et ta kehtib siis see on parem variant kui, et ühel üritusel kehtib üks reegel, järgmisel teine jne.

Andrese argumendid on arvestatavad, ainult ma ütlen oma kogemusest, et OT'l osalejate hulgas on trajektoori osas nägemused väga erinevad. ;) Rajal on tihti sõitjad kes ei teagi, et selline loom nagu "trajektoor" eksisteerib. Küll aga enamus tunneb paremat ja vasakut kätt/sõidurida, mis rooli taga esimest korda aktsioonis olles on juba isegi kõva sõna meeles pidada. Kogenud osalejate osas arvestades, et 10+ aastat on kehtinud üks reegel, siis selle muutmine tundub mulle riskantsem kui status quo. Asjad kinnistuvad inimestel mälus ja neid muuta on pikk protsess, vahel isegi võimatu. :D

H.E. näitest niipalju, et tegelikult ei kehti nõuet taganttulija koheselt mööda lasta. Ja pole mingit vajadust trajektoorilt kõrvale kalduda kui jälgida sõitjate koosolekul antud soovitust korrektse möödumistehnika suhtes. Eelkõige on juhi ülesanne sõita viisil, mis võimaldab tal oma auto kontrollida. Alles seejärel tuleb kohustus taganttulija mööda lasta. Samas treeningu mõttes ma isegi soovitaks vahel sõita "valel" trajektooril, kui see kedagi ei sega - päris võidusõidus tuleb seda tihti ette ja see aitab auto kontrollimise õppimisel palju kaasa.

PS. Urmas, kui aeglasem auto paikneb raja paremas servas, siis miks on ebaloogiline temast vasakult mööda sõita ? :)
13.05.2014 at 09:49 5 edits. Last edited 13.05.2014 at 10:16 by peep
peep
 
Moderator
OTXL järelkaja
Kui juba korralduslikele küsimustele jutt läks, siis see OT oli viimane kus oli võimalus suvalisel ajal kohale tulla ja kohe rajale saada. Teha 10+ individuaalset briifingut tähendab, et muuga ei suudagi tegeleda, lisaks segadused transpondrite paigaldamise ja ajavõtuga. Ning just sellistel juhtudel võib kergesti jääda mõni oluline asi teavitamata, nagu ka oli mitme hilinenud osaleja puhul seekord näha.

Kuidas asi täpselt paika saab ei hakka 100% ütlema aga kaalume võimalust kehtestada kord, et lisabriifing hilinejatele on näiteks 1 tund peale sõitmise algust ja siis teine lõunapausi ajal. Ehk kes hilineb, see ootab.
13.05.2014 at 09:59
Cardo
 
OTXL järelkaja
Jaburate või veel jaburamate ettepanekute top 1 oleks kindlasti järgmine idee. Ennem järgmist OT-d rajale maha joonistada ideaaltrajektoor nii nagu mängusimulaatorites rohelisega ja pidurdusmaa punasega. Tekiks ilus BUSS- irada ja sirgetele maha märkida muidugi möödasõidurajad. Kõik oleks korrektne, mööda saaks sõita vaid kindlates kohtades ja asi oleks nagu lasteaia jalutuskäigul nööriotsas ))
Meenub 20-15 a tagune aeg, kui igati tavaline oli Tln - Tartu trassil reedel või pühapäeval kui enamik kiiresti liikuvaid kolonne möödus suvalistes kohtades eessõitjatest kas vasemalt või paremalt, niiet teeääred tolmasid. Nüüd enam ei saa, sest paremal pool on äärepostid(kassisilmad). Varsti kui valmivad esimesed 2+1 sõidurajad, siis teatud lõikudel ei saagi möödasõite teha. Kaugel pole ka aeg, mil see on ringrajal keelatud. Nali naljaks, aga minuarust puudub loogika aeglasemad ja kiiremad. Pigem võiks olla kogenumad ja rohelised. Tõenäoliselt ei segaks näiteks Peep kedagi rajal kui ta ka vana Datsuniga seal kruiisiks. Samas anna rohelisele Ferraari ja (jumal sa näed aga ei mürista) anna aga kannatust !
13.05.2014 at 10:50
HrHunt
OTXL järelkaja
Ubla aitaks selle rohelisuse vastu (ntx kord aastas) mingi sõidukoolituse pakkumine? Muuhulgas võiks instruktor teha siis kodaniku isikliku autoga paar kiiremat ringi - trajektoor logitaks (RaceChrono, Driftbox vms), pandaks videoga ka veel sünki. Kodanik siis ülejäänud suve timmib oma sõitu selle info järgi paika.


____________________________

13.05.2014 at 16:49
wirx
  
OTXL järelkaja
Suunatule näitamisest võiks ju täiesti piisata, lihtne reegel - enne ei toimu möödasõitu, kui ees sõitval autol on suunatuli sees, olgu see siis vasak või parem.

____________________________
Soodsad sülearvutid siit --> Sülearvutid Laptopid.ee
Rinka huviline küsigu kindlasti % alla
13.05.2014 at 19:19
BlueStang
 
OTXL järelkaja
Hm, jälle mingi reeglitemuutmise flame üleval, minumeelest sellistel kõrge riskiga üritustel peaks ikka olema väga selged ja kindlad reeglid, mida iga päev ei muudeta, muidu on ohuolukorras ebaselgust veel rohkem. Põhimõte võiks olla umbes, et "Maksudega ei mängita".

Vanal rajal ei olnud minu teada õieti kohtagi, kus paremalt möödumine oleks loogiline olnud (va. lühike lõik peale tiigikurvi) - nii oligi väga OK, et eessõitja sai rahulikult sõita trajektoori ja kui oli valmis kiiremat mööda laskma, siis näitas suunda ja vajadusel aeglustas, et taganttulija saaks trajektoorilt vasakule tõmmata ja mööda minna. No panic at all.

Nüüd uuel rajal on tekkinud 2 kohta, kus paremalt möödumine tunduks loogiline - see on siis tiigikurvi järgne sirge ja stardisirge. Samas tiigikurvi järgne lõik on suht lühike möödasõiduks ja stardisirgel (eriti lõpus) jälle liiga ohtlik, sest kiirused on suhteliselt suured ja paremal on veel ka betoonsein. Kui nüüd ilma eessõitja märguandeta paremalt mööda pressima hakata, siis võib enast beetooni kiilutuna leida ühel hetkel. Seetõttu ma arvan, et nendes kohtades pole eriti mõistlik ja põhjendatud OT sugusel üritusel väga mööda pressima hakata.
Ehket reegleid ei peaks minumeelest muutma - möödasõit nagu ikka trajektoorilt väljumisega vasakult peale trajektooril liikuva eessõitja lubavat märguannet. Tiigikurvi järgses ja stardisirge lõpus võiks möödasõiduga äkki oodata? Eks me kõik mäletame, et isegi vasakult möödumisega kurvis on võimalik autosid lõhkuda, kui silm liiga # on.

____________________________
http://www.mustangandfords.com/news/1305-top-10-svt-cobras/ no more
Dream car for family, who needs to go FAST!
new: Grand-dad of all offroad cars
14.05.2014 at 12:09 1 edit. Last edited 16.05.2014 at 09:37 by BlueStang
hall
 
OTXL järelkaja
Üks möödasõidu reguleerimise lahendus, millest täna kuulsin ja kasutamist nägin: möödasõit on lubatud siis kui sõidad otse ega pidurda. Vahet pole, kust poolt möödud. Kasutab suurte kogemustega kallite sportautode kliendi- ja rajapäevade korraldaja.

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
06.06.2014 at 14:59
opentrack.tqhq.ee foorum : Kiiresti sõitmine : OTXL järelkaja   1 2  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.