register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : Vaba rada : Miks drift populaarne on ?   1 2 3 4 5  
Poster Message
hall
 
Miks drift populaarne on ?
Tegelikult on rinkal siiski kõik väga hea seisus praegu - trend on tugevalt tõusev. Alles teine hooaeg on uuel rajal algamas ja juba on saanud taassünni vormeliklass, hoogu võtab Camaro ja vb veel midagi. Lisaks on motovõistlustel kaks uut korraldajat (üks Soomest, teine Venemaalt) ja autovõistlustel võtab kaks võistlust suuremalt korraldada uus/taas-alustav võimekas korraldajate punt. Ringraja kalender on paksult täis, seal hulgas jõuab rajale palju nö tavalist inimest, kes varem asjast midagi ei teadnud.

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
28.04.2014 at 21:24
peep
 
Moderator
Miks drift populaarne on ?
täpp, ma kunagi käisin päris palju rallit vaatamas, mh. mitmeid aastaid järjest Jyväskylas ammu enne kui Eesti rallipublik selle ürituse avastas. Lancia ajastu oli veel. Kui iga masinat näed max 10 sekundit ja ca kolm korda päevas eraldistardist sõitmas, siis pole võimalik mitte kuidagi aru saada kes juhib, millised on vahed jne ? Infot saab vaid raadiost kuulata tagantjärgi. Samuti pidi tol ajal seisma lindi taga, mitte rajal. Ehk sellest ise osalemise tundest ma vähemalt enda kogemuse puhul rääkida ei saa. Küll aga olen nõus, et ralli publikut huvitas asja sotsiaalne pool, sellist joomist ja läbu ma pole ühegi teise ala üritusel näinud. See mind ei häirinud, sest ega ma tollal ise ka tagasi ei hoidnud, pigem vastupidi. Täna ma sureks ilmselt maha kui üritaks rallisõprade seltskonda sulanduda. :D
28.04.2014 at 21:40
peep
 
Moderator
Miks drift populaarne on ?
Üks meeldejääv rallielamus oli 1990 Jyväskylä - meie seltskond jõudis ühele kiiruskatsele...peaaegu. Kuulsime ralliautode häält metsa taga aga keegi ei suutnud läbida 0,5 km vahemaad parklast rajani. Kaks ööd rallikeskuse treileripargis Laajavuori mäe jalamil ja linna erinevates kultuuriasutustes möödusid linnutiivul.

Kahjuks me ei jõudnud ka starti ega finishisse, tee treileripargist sinna oli järsult ülesmäge ja pidi jala kõndima. Ainus nähtud ralliauto oli üks katkestaja keda minema veeti. Ja just praegu ma sain teada, et Sainz võitis Toyotal esimese mittepõhjamaalasena.

Sel jutul pole kindlasti midagi pistmist tänase rallipublikuga ja kindlasti mitte driftiga, ning inimkond ju areneb pidevalt edasi aga lihtsalt tore meenutada kuidas sai ise esimest korda suure ralli publikus oldud. Lisaks nüüd ma tean kes võitis. :)
28.04.2014 at 22:17
migmig
Miks drift populaarne on ?
http://www.autosport.com/news/report.php/id/113464

Mina ootaks EAL-i poolt millegi sellise toetamist. Inimesed ei tule sõitma kui nad ei näe arenemisvõimulst. Ikkagi sõitjad=pealtvaatajad (kunagi).

Sellest milline kereautode võidusõit olema peaks, annab aimu BTCC. Reeglid on kohandatud nii, et artistid (võidusõitjad) lahutaksid ikkagi publiku meelt.
28.04.2014 at 22:47
Marvin
Miks drift populaarne on ?
quote:
serõi:Lisaks on motovõistlustel kaks uut korraldajat (üks Soomest, teine Venemaalt) ja autovõistlustel võtab kaks võistlust suuremalt korraldada uus/taas-alustav võimekas korraldajate punt. Ringraja kalender on paksult täis, seal hulgas jõuab rajale palju nö tavalist inimest, kes varem asjast midagi ei teadnud.
Jah, ja lisaks pidada sel aastal seal suisa punnvõrrid võidu sõitma :). Klasse on igale maitsele.
28.04.2014 at 23:19
JustMe
Miks drift populaarne on ?
quote:
peep: Kui iga masinat näed max 10 sekundit ja ca kolm korda päevas eraldistardist sõitmas, siis pole võimalik mitte kuidagi aru saada kes juhib, millised on vahed jne ?
On ju ikka, esimesest autost paned stopperi käima ning kuna kõik stardivad täpsete vahedega (1-2 minutit), siis näed ära täpsed ajalised vahed teatud punktis. Loomulikult ei ole seda mõtet teha stardist 1 km kaugusel, vaid pigem katse teises pooles.

Ralli vaatamine ongi seltskondlik üritus värskes õhus, nagu jalutuskäik kuskil RMK loodusrajal, väikeste eranditega. (Ise ma pole muidugi ammu käinud küll :) )

____________________________
www.evonet.ee - EVO 9 RS
29.04.2014 at 10:54
-XR-
Miks drift populaarne on ?
Mulle ringraja võistlused just sellepärast meeldivadki, et seal pole seda drifti/dragi publikut.
Inimesed on kained, vähestel on mingi purk või pudel käes.
Mingit rämedat tümmi ei tule iga nurga pealt ja mis kõige tähtsam,
inimesed ei ole nii ennast täis ja igaüks ei arva, et tema ongi Liivimaa parim autojuht.
29.04.2014 at 11:57
uzzac
 
Miks drift populaarne on ?
quote:
-XR-: Mulle ringraja võistlused just sellepärast meeldivadki, et seal pole seda drifti/dragi publikut.
Inimesed on kained, vähestel on mingi purk või pudel käes.
Mingit rämedat tümmi ei tule iga nurga pealt ja mis kõige tähtsam,
inimesed ei ole nii ennast täis ja igaüks ei arva, et tema ongi Liivimaa parim autojuht.

Pole pealtvaatajaidki niipalju, et saaks seda joomarlust esile kerkida. Kui tulevad massid, tulevad ka joomarid, selles võib täitsa kindel olla, sest eestlastele võrdub väljasõit joominguga. Hetkel täidavad seda segmenti meeskonnad ise, kellest osad boksis suitsu kimuvad ja teise käega õllet peale kahmavad. Seda kohtab igal alal ja on eriti inetu minumeelest.

Jesperi mõttekäik ringrajaspordist kui viisakamast ja "puhtamast" alast just viitabki nina püsti suhtumisele ju? Drifti seestpoolt näinuna võin just väita, et ei erine sealne kamp paljuski teistest. Esimestel aastatel oldi natuke abrasiivsemad, kuid tänaseks on see kamp üsna kokku kasvanud ja vägagi sõbrutsev. Ala ise ju ka kuigi "tõsine" pole ehk õhkkond ongi selline vabam.

____________________________
Lada 2101 Coupé AruveeRacingTeam Petrolheads.ee
29.04.2014 at 12:08
peep
 
Moderator
Miks drift populaarne on ?
Küllap inimesed on igal pool samasugused, ala ei määra midagi. Aga jah, traditsioonid on olulised.

80'ndatel oli Bikernieki võistlustel ca. 90 % pealtvaatajatest Eestist ja tribüünid olid triiki täis. Pärast koju sõit Läti piirini toimus katkematus rivis. Piritast ei hakka rääkimagi. Kuid see oli üks põlvkond tagasi, vahe on sees. Rallikrossis sama, Vasalemmas polnud raja ääres vaba kohta.
29.04.2014 at 12:23
Jesper
 
Miks drift populaarne on ?
quote:
uzzac:Jesperi mõttekäik

Ei, mul pole midagi püsti. Ma lihtsalt leian et üsna jabur on hakata seda drifti publikut kuidagi üle lööma või rinkaautodest driftiautosid ehitama vms, vaid pigem keskenduda veidi teisele segmendile. Õigemini mingit eraldi keskendumist polegi vaja, piisab kui lihtsalt jätkata samal kursil mis praegu :)

Hetkel siin mõnede driftifännide argumendid on umbes sedalaadi, nagu jalgpallurid annaks nõu tennisistidele - näe meil käib rohkem rahvast, seega te peate ka panema rohkem mehi platsile ja võtma suuremad pallid. Niimoodi 1:1 ei saa eri alasid võrrelda ja asju üle võtta, kui tennisistid tahaks jalkat mängida siis lihtsam oleks... minna jalkat mängima.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
29.04.2014 at 12:29 2 edits. Last edited 29.04.2014 at 12:35 by Jesper
uzzac
 
Miks drift populaarne on ?
Minul ka püsti pole ja tegelikult on seestpoolt nii rallikross, rinka, drag ja drift kõik täpselt samasugused, sest punt on väike ja enamus suudab inimlikult üksteisega toime tulla. Erandeid on alati ja eks nad selekteeritakse kiirelt välja :)

Mis puutub teisele segmendile keskendumist, siis palju õnne sellega, sest reaalselt on meie konnatiigis 5-10k inimest kes üldse kusagile mingit võidusõitu viitsiks vaatama minna. Kui samaaegselt toimuvad auto24rally ja rinka, siis arva ise kuidas see osakaal jaotub.

Sel suvel on heaks proovikiviks DriftAllstars Laitses ja STCC Audrus, mis toimuvad 1:1 samal ajal, lisaks veel rallikrossi MV Vasalemmas.

____________________________
Lada 2101 Coupé AruveeRacingTeam Petrolheads.ee
29.04.2014 at 12:40
Jesper
 
Miks drift populaarne on ?
Ma ei leia hetkel, palju neid telekast F1 vaatajaid oligi, aga suurusjärk oli vanasti ikka sinna 100k kanti. Empiirilised uuringud on näidanud, et julgelt 99% neist ei tea üldse et Eestis mingite vormelitega kuskil sõidetakse, nii et noh, isegi korralike laiskuskoefitsentidega läbi korrutades arenguruumi minuarust nats on.

Anoh jah, seal ongi konkreetselt see lugu et mingid bemmid või Camarod vms soojendusesinejad seda gruppi kodust välja ei aja, täismõõdus F-Renault stardirivi on imho miinimum.

Noh ja minu arust vaevalt nüüd kõik kaunist suvist nädalavahetust Pärnus veetvad pereemad ja -isad, memmed-taadid, miniad ja kälimehed vähimatki mootorimüra kuuldes momentaalselt ja pöördumatult pudelisse kukuvad, aga noh jah, olen ennegi eksinud ja kindlasti teen seda ka tulevikus.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
29.04.2014 at 12:45 2 edits. Last edited 29.04.2014 at 13:01 by Jesper
Aspelund
Miks drift populaarne on ?
Asja nimi on "sportlik fastfood". Youtube' generatsiooni võime tähelepanu millelegi keskendada on napp. Kui teema pole algosadeks hekseldatud ja minutisse pressitud, pole see huvitav.
Lisaks peab kõik olema selge ühest pilgust. Palju rehvisuitsu? Super. Külg oli ees? Veel parem. Tegi spinni? Spetsialist raja pervelt paneb kiirelt diagnoosi ja kimub savu edasi.
Nad vajavad ka illusiooni, et see, mida nähti, on neil endil erilise vaevata korratav. Külg ees kurvis? Väga hea: autoront kiunatab kruusasel tänavanurgal ja saadud poognad annavad rahuldustunde, et tihend roolis on vähemalt sama hea kui see mees, keda päeval võistlemas nähti. Või tegelikult mitu korda parem.
Panna selline seltskond mingit paarikümneringilist rajasõitu vaatama? Boooring... Ja samamoodi kihutada ka ei saa, kuna võmmid on õelad ja võtavad viimase bensuraha ära. Ralli sobib ka peamiselt selleks, et kusagil nukal ennast rihmaks tõmmata ja turvadega ülbata. Ise igaks juhuks ei proovi, sest naabripoisi kruusateel banaaniks aetud käru oli ikka kole küll... ja praegune auto on järelmaksu peale ostetud, sõida veel teine puruks ning maksa siis surnud hobust... Ei jää raha ei piffidele ega õllele.


29.04.2014 at 14:43
uzzac
 
Miks drift populaarne on ?
quote:
Aspelund: Asja nimi on "sportlik fastfood". Youtube' generatsiooni võime tähelepanu millelegi keskendada on napp. Kui teema pole algosadeks hekseldatud ja minutisse pressitud, pole see huvitav.
Lisaks peab kõik olema selge ühest pilgust. Palju rehvisuitsu? Super. Külg oli ees? Veel parem. Tegi spinni? Spetsialist raja pervelt paneb kiirelt diagnoosi ja kimub savu edasi.
Nad vajavad ka illusiooni, et see, mida nähti, on neil endil erilise vaevata korratav. Külg ees kurvis? Väga hea: autoront kiunatab kruusasel tänavanurgal ja saadud poognad annavad rahuldustunde, et tihend roolis on vähemalt sama hea kui see mees, keda päeval võistlemas nähti. Või tegelikult mitu korda parem.
Panna selline seltskond mingit paarikümneringilist rajasõitu vaatama? Boooring... Ja samamoodi kihutada ka ei saa, kuna võmmid on õelad ja võtavad viimase bensuraha ära. Ralli sobib ka peamiselt selleks, et kusagil nukal ennast rihmaks tõmmata ja turvadega ülbata. Ise igaks juhuks ei proovi, sest naabripoisi kruusateel banaaniks aetud käru oli ikka kole küll... ja praegune auto on järelmaksu peale ostetud, sõida veel teine puruks ning maksa siis surnud hobust... Ei jää raha ei piffidele ega õllele.




See on üks kitsaima silmaringiga tekste läbi maailma ajaloo üldse vist?

Drift on väga kompleksne ala ja varem oligi mure selles, et pealtvaatajaid ei saanud aru kuidas ja mis kriteeriumite alusel käib võistlemine. Nagu näha käib see ka Aspelundile üle võimete? Drifti publik istub 6-7 tundi ühe koha peal ja elab täiega kaasa, häda saabub alles siis, kui tekivad ettenägematud seisakud. Sõidupauside vahepeal uudistatakse boksides autosid ja käiakse keha kinnitamas.

Savu võib kimuda ka see ontlik lipsukandja kes ringrajal tähtsa näoga ringi jalutab, see ei tee temast teps mitte halvemat inimest, kui oleme seda mina ja sina, ega muuda kuidagi halvemaks ka driftipublikus viibivaid inimesi.

Aspelundi jaotuse alusel on pigem rinka see kõikse madalama arusaamispiiriga ala üldse. 20 autot stardib, kes esimesena üle joone jõuab on võitja. Driftis kurat mingid eliminaatorid, punktid (show, kiirus, nurk, sõidujoon). Rallis käib asi üldse aja peale ja liidetakse tulemuse saamiseks kokku. Et veel keerulisemaks teha asja sõidetakse veel tagatipuks mitu päeva. Täielik aju ülekoormus ju?

____________________________
Lada 2101 Coupé AruveeRacingTeam Petrolheads.ee
29.04.2014 at 14:53 1 edit. Last edited 29.04.2014 at 14:59 by uzzac
Henri_
 
Miks drift populaarne on ?
Ja ärme parem rallikrossi süsteeme üldse mängu too, need on lausa võimatud. Mingid punktid eelsõitudest, poolfinaalide ja finaalide paigutused, igalt poolt punktid sarjaarvestuses - ohjumal, pea läheks ju täitsa lõhki.

Räägime asjadest üldiselt suures plaanis, mitte ainult ehk Eestis ja mitte ainult pealkirjas oleva ala kohta. Tendents muutusteks on kõikjal.

Jaques Villeneuve võtab neid asju päris hästi kokku, et miks mõned võidusõidualad tõusevad ja teised langevad. Tsiteerin veidi:

"This [Rallycross] is back to the roots of racing. It's raw, fast and exciting. And where every other form of motorsport is taking horsepower away - why would you do that? - here they're trying to boost more in. It's the racing world flipped upside down, and that's how it should be. Crazy."

"The short, fast races create non-stop excitement, which is great for the fans as people don't want to watch a three-hour race anymore."

Sealjuures on jutt mitte praegusest põlvkonnast, vaid alast, mis sai alguse juba 1967. aastal.

"The cars are reactive to set-up and you work on it the old way," he says. "You have to feel what's right by using the seat of your pants and what's between your ears. That's what I loved when I got into racing, but disappeared during my years in F1." - Vihje?

"A lot of racers miss the passionate, raw aspect of racing that Rallycross gives," Jacques says. "People who never really paid attention are now curious about this form of motorsport where we don't try and make the cars slower, but faster."

"This is great," Villeneuve says as he surveys the unadulterated, hospitality-free paddock of the small Franciacorta circuit just outside Milan. "It reminds me of my Formula Three days. The people here haven't come because they see racing as jet set, but because they love the smell of gasoline and burnt rubber..."

Tsitaadid pärit: http://www.topgear.com/uk/car-news/Why-is-Jacques-Villeneuve-doing-Rallycross-2014-04-28

Ringrada paraku on see spordiala, kuhu saabutakse suurte veokitega, külalislahkustelkidega, lennatakse kohale kopteritega ja tullakse Rolls-Royce'dega kohale. Boksis süüakse kaaviarit, juuakse šampust (justnimelt seda õigest maakonnast pärit jooki, mitte vahuveini!). Paljud meist tegelikkuses sellega samastuda suudavad? Enamik tahaks seda toorest actionit, rehvihaisu ja bensulõhnasid. Lisaks kõlab 700hj palju seksikamalt, kui 400.

Ma ei saa aru, miks vastanduda? Parem oleks, kui saaks kõigi autospordialade peale 10% Eesti elanikkonnast asjast huvituma ja üritustel käima. Küll aja jooksul kujuneb siis ka välja nii, et rahvas hakkab üritustel käima. Üksteise materdamine, sedasi tohutult madalalaubaliselt solvamine ja seeläbi sponsorite (kelle jaoks on kõik see üldse ralli) eemale peletamine mootorispordist üleüldse, ei tule kellelegi kasuks. Ja selles pealkirjas olevas alas räägime me reaalsetest sponsortoetustest, mis pole ainult tutvuse peale üles ehitatud.

____________________________
http://petrolheads.ee/ ; EVO RX ; E46 V8
29.04.2014 at 15:23 1 edit. Last edited 29.04.2014 at 15:24 by Henri_
ICE
  
Miks drift populaarne on ?
Sellepärast ma nende kahe viimase selliga asja ajangi.

____________________________
Petrolheads.ee
29.04.2014 at 15:32
Marvin
Miks drift populaarne on ?
quote:
uzzac:See on üks kitsaima silmaringiga tekste läbi maailma ajaloo üldse vist?

Drift on väga kompleksne ala ja varem oligi mure selles, et pealtvaatajaid ei saanud aru kuidas ja mis kriteeriumite alusel käib võistlemine. Nagu näha käib see ka Aspelundile üle võimete? Drifti publik istub 6-7 tundi ühe koha peal ja elab täiega kaasa, häda saabub alles siis, kui tekivad ettenägematud seisakud. Sõidupauside vahepeal uudistatakse boksides autosid ja käiakse keha kinnitamas.

Savu võib kimuda ka see ontlik lipsukandja kes ringrajal tähtsa näoga ringi jalutab, see ei tee temast teps mitte halvemat inimest, kui oleme seda mina ja sina, ega muuda kuidagi halvemaks ka driftipublikus viibivaid inimesi.

Aspelundi jaotuse alusel on pigem rinka see kõikse madalama arusaamispiiriga ala üldse. 20 autot stardib, kes esimesena üle joone jõuab on võitja. Driftis kurat mingid eliminaatorid, punktid (show, kiirus, nurk, sõidujoon). Rallis käib asi üldse aja peale ja liidetakse tulemuse saamiseks kokku. Et veel keerulisemaks teha asja sõidetakse veel tagatipuks mitu päeva. Täielik aju ülekoormus ju?

Kui ma oleksin selle keskkonna adminn siin, siis võtaksin ma nüüd uzzacit noomida. Et adminnid on piinlikult kuss, teen seda ise.

Põhjus - Aspelundi (keda ma tunnen isiklikult päris pikka aega, kellega suhtlesime millaski ikka väga-väga tihedalt ja kelle silmaringi ega maailmataju pole mul olnud põhjust kitsuses kahtlustada) üldistusena võetud ning mullegi üsna mõistetavat seisukohta ründasid sa isiku tasandil. Aspelund ei öelnud, et uzzac või henri on kitsarinnalised jobud, kelle aju ei küündi sinna või tänna. Sina ütlesid. Sa ründasid isikut, mitte seisukohta. Argumentum ad hominem on tasand, kuhu selle keskkonna suhtlustase ei peaks langema.

Aspelundi seisukoht võib meeldida või mitte, aga see, et seisukoht ei meeldi, et anna põhjust selle väljaütlejat kõige madalamal kombel rünnata. Veidral kombel kinnitab see kõik aga veelkord seda, mida Aspelund ütles - ja see on tegelikult kurb.

29.04.2014 at 22:53
Henri_
 
Miks drift populaarne on ?
Mind ja Kasparit rünnati siin teemas juba korduvalt. Miks teist siis kaitsejat polnud? Meie olemegi muideks olnud need "spetsialistid," kes hinnanud neid sooritusi. Senini muideks oleme vist kaks kuuest Eesti hindajaist? Savu ma ei kimu, lipsu kannan ka vahel, kuid bemmide omamine ja driftiga seondumine on senise deduktiivse loogika baasil teinud justnimelt meist külitsi nokamütside ja kottpükstega purjus madalalaubalised, kelle seltskond "normaalsetel" inimestel piinlikkust tekitab. Arutlegem ikka palun viisakalt ja argumenteeritult.

Ehk selline Aspelundi (ma kahjuks pärisnime ei tea) üldistus oli üsnagi ründav, solvav ja paraku jättis ka väga kitsa silmaringi mulje. Umbes nii: "On vaid minu arvamus ja vale arvamus."

Kes kunagi meie tehtavat saiti lugenud, peaks aga teadma, et me austame väga mitmesugust autokultuuri ja igasugu erinevaid mootorispordi liike. Palju enam inimesi võiksid üritada ka uusi asju proovida, käia uudistamas ja vaatamas. Enne igasugu üldistuste tegemist.
PS: Mitmetel driftiüritustel on aga alkohol keelatud. Sh meeskondade boksides ja ka suitsetamisekski oma ala. Ja seda mitte probleemide tõttu, vaid me lihtsalt ei soovi näha oma üritustel purjus tüüpe.

____________________________
http://petrolheads.ee/ ; EVO RX ; E46 V8
29.04.2014 at 23:41 1 edit. Last edited 30.04.2014 at 00:00 by Henri_
peep
 
Moderator
Miks drift populaarne on ?
Teate 90% maailma rinkast on grassroots level ja seda ei vaata keegi peale sõprade ja pereliikmete. Olen ka päris kõvade sarjade võistlustel viibinud, mida telekast näidatakse ja pole seal pea ühtegi inimest tribüünil olnud.

Nürburgringi kaks populaarsemat võistlust on Truck GP ja Oldtimer GP. Mitte F1, DTM või WEC.
30.04.2014 at 00:02
Marvin
Miks drift populaarne on ?
quote:
Henri_: Mind ja Kasparit rünnati siin teemas juba korduvalt. Miks teist siis kaitsejat polnud? Meie olemegi muideks olnud need "spetsialistid," kes hinnanud neid sooritusi. Senini muideks oleme vist kaks kuuest Eesti hindajaist? Savu ma ei kimu, lipsu kannan ka vahel, kuid bemmide omamine ja driftiga seondumine on senise deduktiivse loogika baasil teinud justnimelt meist külitsi nokamütside ja kottpükstega purjus madalalaubalised, kelle seltskond "normaalsetel" inimestel piinlikkust tekitab. Arutlegem ikka palun viisakalt ja argumenteeritult.

Ehk selline Aspelundi (ma kahjuks pärisnime ei tea) üldistus oli üsnagi ründav, solvav ja paraku jättis ka väga kitsa silmaringi mulje. Umbes nii: "On vaid minu arvamus ja vale arvamus."

Kes kunagi meie tehtavat saiti lugenud, peaks aga teadma, et me austame väga mitmesugust autokultuuri ja igasugu erinevaid mootorispordi liike. Palju enam inimesi võiksid üritada ka uusi asju proovida, käia uudistamas ja vaatamas. Enne igasugu üldistuste tegemist.
Ma ei ole kogu teemat jälginud ning isegi kui oleks, ei ole minu asi kogu maailma võitlusi ära võidelda. Mida ma aga tean, on see, et Aspelund ei rünnanud persooni - ei sind, ei Kasparit, ei kedagi kolmandat. Kaspar tegi seda, võttes väita Aspelundi vaimsete võimete ja silmaringi kohta. Absoluutselt alusetult sealjuures. See on tase, kuhu ei tohiks langeda. Seisukoht ei pea meeldima ning on lausa ootuspärane, et te driftikohtunikena tema seisukohta ei jaga. Seisukoha mittemeeldimine ei ole aga põhjus rünnata isikut. Usutavasti ei ole meil selles punktis tegelikult lahkarvamusi. Jah, ma arvan ka, et drift on oma olemuselt redneckide sport ja ringrada laiemalt olemuselt härrasmeeste sport ning tõenäoliselt lähevad me arvamused siin lahku, aga see ei takista mind ühel vähemasti samavõrra rednecklikul mootorispordialal igal suvisel nädalavahetusel kohtunikuna tegutsemast. Mulle lihtsalt meeldivad hüppavad mootorrattad :).
Aspelundi nime taga oleva isiku avamine või mitteavamine on tema enese otsus. Mina tean teda nii selle kui pärisnime all vähemalt 15 aastat ning usun, et paljud teavad veel. Need paljud teavad ka seda, et tema mootorispordi alast silmaringi kitsaks nimetada on kõige pehmemalt öeldes ebaaus.
Muide - mulle meeldib Petrolheads kui sait väga. Tehke edasi, äge on. Kõik sellel kirjeldatu ei ole küll my cup of tea, aga ikka on äge. Selle ägeda asja tegemine aga ei anna õigust võtta enesele maailma kuninga rolli.
30.04.2014 at 08:06 1 edit. Last edited 30.04.2014 at 08:16 by Marvin
uzzac
 
Miks drift populaarne on ?
Marvin, anna andeks, aga kuidas siis nimetada inimese seisukohti kes omab alast totaalset vale arusaama? Kas tema väidetavalt lai silmaring annab õiguse täiesti ebaausalt nimetada driftipublikut pehmelt öeldes rumalatesks ossideks? Samuti ei ole ma kedagi madalalaubaliseks või rumalaks tembeldanud, vaid esitasin küsimuse tema driftist arusaamise kohta. Kui Aspelund tõesti alast aru saab, siis seda veidram on tema eelpool kirjutatu, sest mingit austust tema jutust ühele keerulisemaile alale mida autoga üldse teha õnnestub välja ei õnnestu lugeda. Laia silmaringiga inimeselt ootaks avatud suhtumist iga ala vastu, või vähemalt sellele ühe võimaluse andmist, seda enam kui tegu on autospordis end koduselt tundva kodanikuga.

Lahmimisele ei saa muudmoodi vastata kui samuti lahmida.

Tulles nüüd sinu öeldu juurde, siis soovitan täpselt üle vaadata kuskohast on drift pärit ja mida see sõitjatele tähendab. Pidada drifti rednecki spordialaks ei ole kindlasti õige või sobilik. Millest üldse selline suhtumine ühte kiireimalt arenevasse ja populaarseimasse autospordi alasse maailmas?

Marvin ja Aspelund, kirjutage kaspar@petrolheads.ee ja lepime kokku kuidas teid esimesele driftietapile Saku Suurhallis listi saan panna, et saaksite tulla seda showd ise kaema, vahest tundub tribüünilt selles melus olukord teistsugune ja mine tea, ehk lausa meeldib.

PS! Savu kimuvaid juuatäis rednecke pole vaja karta, sest üritusele alkoholiga ei lubata ja seda alas sees ei müüda ka.

____________________________
Lada 2101 Coupé AruveeRacingTeam Petrolheads.ee
30.04.2014 at 08:48 1 edit. Last edited 30.04.2014 at 10:47 by uzzac
wirx
  
Miks drift populaarne on ?
Pole õrna aimugi, kes see müstiline Aspelund olla võiks, aga sellise suhtumise ja jutuga inimesed figureerivad üldiselt Delfi kommentaariumis, mitte härrasmeeste foorumis(rinka pidavat ju olema härrasmeeste sport).
Kui vihma just ei saja, siis soovitan kõigil neil, kes ei mõista, miks drift nii populaarne on, laupäeval suurhalli kohale minna ;)

____________________________
Soodsad sülearvutid siit --> Sülearvutid Laptopid.ee
Rinka huviline küsigu kindlasti % alla
30.04.2014 at 12:09 1 edit. Last edited 30.04.2014 at 12:11 by wirx
Marvin
Miks drift populaarne on ?
quote:
wirx: Pole õrna aimugi, kes see müstiline Aspelund olla võiks, aga sellise suhtumise ja jutuga inimesed figureerivad üldiselt Delfi kommentaariumis, mitte härrasmeeste foorumis(rinka pidavat ju olema härrasmeeste sport).
Kui vihma just ei saja, siis soovitan kõigil neil, kes ei mõista, miks drift nii populaarne on, laupäeval suurhalli kohale minna ;)
Me oleme siin vahepeal Kaspariga mõned kirjad vahetanud. Võtaksin kutse driftile meelsasti vastu, kuid paraku viibin laupäeval hoopistükkis Maardus, ühel teistmasti mootorispordiüritusel. Ja pühapäeval Kiviõlis, veel ühel. Mõlemal on hüppavaid mootorrattaid oodata:). Niisiis lükkub drift edasi - aga see leiab aset.
30.04.2014 at 22:16
hall
 
Miks drift populaarne on ?
"Vaatamata jahedale meretuulele oli pealtvaatajaid kogunenud pooltuhat, täis olid kaks tribüüni ja raja äärdegi jagus uudistajaid küllaga."

http://www.ohtuleht.ee/578307/fotod-ja-videod-drift-2014-kummisuitsetajad-kaifisid-rocca-al-mares-asfalti

Kas oligi 500 pealtvaatajat või on tegemist ajakirjaniku veaga?

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
04.05.2014 at 14:20
Henri_
 
Miks drift populaarne on ?
Ajakirjaniku viga. Piletiostjaid oli mitu korda rohkem. Juba tiimide liikmeid, VIPe, meeskonnaliikmeid oli sadu.

Aga minu kulutused selle võistluse kohta:

Rehvikulu: 6 x 47€ = 282€ - tegemist Syron Race 1 Plus 225/45R17 nö UHD ehk siis ultra high performance (??) rehvidega.
Kütusekulu: 2 kankut ehk ca 40L (millest enamik on veel vist paagis) = 52€
Osavõtutasu 50€ + sarjamaks 20€ = 70€
Otseseid kulutusi järelikult 404€. Lisanduvad muidugi toit ja jook mulle ja mehaanikutele (sel korral kulus 33€) toitlustusletist.

Autoks siis sel korral minu isiklik LS1 mootoriga (dünos pole käind, tehasest 350hj) BMW E36 "GTR." Millalgi võin lahata ka autoehitusele kulunud summasid, kui selle järgi inimestel huvi on.

Jõudsin sel korral välja TOP8 ehk sain võistlustel 5-8 koha, kaotades hilisemale võitjale Kevin Pesurile kordussõiduga. Sealjuures tegin kordussõidu ka TOP16, kui võitsin oma vastast.

Hiljem osales minu auto veel ka PRO klassis Jarmo Luhtiga roolis, sest tema autol hakkas esimese rihmaratta leevendi viskama. Panid 245 laiusega rehvid alla ja oli vägagi konkurentsivõimeline.

Laenan ka ühe pildi Tom Riismaa tööde seast.


____________________________
http://petrolheads.ee/ ; EVO RX ; E46 V8
04.05.2014 at 19:37 1 edit. Last edited 04.05.2014 at 19:40 by Henri_
opentrack.tqhq.ee foorum : Vaba rada : Miks drift populaarne on ?   1 2 3 4 5  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.