register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : Vaba rada : F1 2014   1 2  
Poster Message
peep
 
Moderator
F1 2014
Esimest etappi polnud võimalik jälgida aga vaadates hetkel toimuvat siis minu jaoks on täiesti arusaamatu, kuidas maailma tippsarjas eralduvad võitjad kaotajatest vastavalt sellele, kes suudab paremini rehve ja kütust säästa !! Kas see tõesti on midagi, mida laiem maksev publik soovib näha ??? Või on nad sügavalt eksiteel ???
30.03.2014 at 12:01
wirx
  
F1 2014
Eks see ole jah imelik. Võidusõidu ajal saab vaataja ühe lisa info-tahvlikese juurde, mis näitab palju kellegil kütust veel alles on. Võidusõidu osas ei meeldi mulle need DRS-id jms hetkelised abinõud - käib tuline duell kahe võrdse sõitja vahel ning siis äkki vajutab õigest trajektoorist mööda sõitev sõitja nuppu ning näitab tagatulesid sellele, kes oleks muul ajal olnud võidumees. Hääled on muidugi ka jubedad, aga seni kuni meil Nascari või Indyt ei populiseerita ei saa F1 vaatamata jätta.

____________________________
Soodsad sülearvutid siit --> Sülearvutid Laptopid.ee
Rinka huviline küsigu kindlasti % alla
30.03.2014 at 13:03
-XR-
F1 2014
Ma mingis teises teemas juba mainisin seda sountracki probleemi.
Need rehvi ja kütusesäästmise võistlused võiksid kuskile päikesepatareiga sõitvate masinate valda jääda.
See sõit oli nii igav, et ma parem vaatan koolipoiste kardisõitu.
30.03.2014 at 15:04 1 edit. Last edited 30.03.2014 at 15:15 by -XR-
otipoiss
F1 2014
Eksiteel loomulikult, püüakse luua mingit rohelise auraga imagot. Lisaks kütusereeglitele pidev autode kohitsemine nii mootori kui aero poolelt, korralikult võidu seal polegi võimalik enam sõita. See, et hetkel autod veel saba liputavad tänu kasvanud njuutonite hulgale on ilmselt mööduv nähtus, küllap progejad tagatubades leiavad selle vastu rohtu.

PS. Austraalias oli kvalifikatsiooni võiduaeg vist kui ma ei eksi 8 sekundit kehvem kui aastal 2004. Pead ei anna aga mingite aegade võrdluses umbes selline vahe oli.
30.03.2014 at 17:42
autopilot
F1 2014
Noh!

Mõtlesin samuti selle teema peale. Tegelikult ... tegelikult ma ei mäleta aega, kus võidusõit F1-s ei oleks käinud selle peale, kes kütust/rehve/tehnikat säästes kiireimini sõidab. Disain, seadistus ja sõidusoskus on ju see, mis selle kulumäära suures osas paika paneb. See kompromissitu ratas-rattas võitlus kuulub vist pigem dokfilmide valdkonda. No vaadake suvalist vana (näit 90) F1 etappi ... suhteliselt rutiinsed ikka, kui mõned "classic-ud" välja arvata. Võibolla on asi lihtsalt selles, et tänapäeval on see telemeetria palju rohkem monitooritav (publikule ja tiimidele) ja sõitjad kipuvad kurtma, et "küll oleks pannud aga näe, rehv oli kulunud". NASCARis nii ju võidetaksegi suur osa etappe, kui just "pacecar"-iga enne lõppu rivi kokku ei koguta. Kuigi jah, seal lüüakse vist ikka siiani kütusekulu kalkulaatoriga kokku ja seega asi palju määramatum ehk põnevam.

Minu arust on just DRS see, mis lubab väga pikka sõidustrateegiat teha, sest suure tõenäosusega saad mööda veidi aeglasemast konkurendist, kes boksitaktikaga sinu ette satub. Samas vanasti ju just viriseti, et pole möödasõite ... kuigi jah, kas DRSi kasutades on tegemist ikka selle vana hea möödasõiduga? Ma pakun, et kui võtta DRS-doping ära, on võidusõit täiesti teist nägu. Kas parem ... vot ei tea.
30.03.2014 at 22:47
Jesper
 
F1 2014
Ma etappi ei vaadanud, aga olemuslikult on raske aru saada, miks kütusekoguse piiramine on kuidagi vähem väärikas või rohkem roheline kui õhukoguse (ehk töömahu ja maksimumpöörete) piiramine? Need meetmed on juba iidamast-aadamast reeglitegijate arsenali kuulunud ja pole nagu selles stiilis arvamusi paistnud et võiks ikka sada kuubikut juurde panna ja redline 500 pööret kõrgemale lükata?

Peale selle on F1-s kütust aegade algusest peale kokku hoitud, sest vähem kütust võttev auto võib startida kergemana.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
30.03.2014 at 23:46 2 edits. Last edited 30.03.2014 at 23:49 by Jesper
-XR-
F1 2014
quote:
Jesper: Ma etappi ei vaadanud, aga olemuslikult on raske aru saada, miks kütusekoguse piiramine on kuidagi vähem väärikas või rohkem roheline kui õhukoguse (ehk töömahu ja maksimumpöörete) piiramine? Need meetmed on juba iidamast-aadamast reeglitegijate arsenali kuulunud ja pole nagu selles stiilis arvamusi paistnud et võiks ikka sada kuubikut juurde panna ja redline 500 pööret kõrgemale lükata?

Peale selle on F1-s kütust aegade algusest peale kokku hoitud, sest vähem kütust võttev auto võib startida kergemana.


Ma ei tea kas kommentaatorid said asjast õigesti aru, aga mingi hetk öeldi, et "nüüd keerati Hamiltoni autol boksist võimsust vähemaks".
Sellist asja ma ei mäleta küll, et oleks enne olnud.
31.03.2014 at 10:03 1 edit. Last edited 31.03.2014 at 10:03 by -XR-
peep
 
Moderator
F1 2014
Objektiivselt võib selgitada mida iganes aga tavavaataja näeb kuidas maailma kõige kiiremad piloodid sõidavad kõige kiiremate masinatega poole gaasiga ja mees-mehe vastu võitluse asemel tegelevad kütuse ja rehvide säästmisega. Kumb stsenaarium rohkem pealtvaatajaid toob, kes teab ?
31.03.2014 at 10:13
Jesper
 
F1 2014
Mina pakuks et "tavavaataja" istub oma kohustusliku pühapäevase kakstunni telepurgi ees ilusti ära, suu saiakest täis, igaks juhuks kirub lõpus mokaotsast reegleid ja neegreid ning elu läheb samamoodi edasi. Ennast vigastamata mingite alternatiivsete mootorispordialade leidmine ületab keskmise F1 vaataja sooritusvõimet suurusjärkude võrra :)

Samamoodi ei juhtunud mitte midagi kui rehve kitsamaks tehti või tiiba väiksemaks või 2 silindrit maha saeti või... . Ka kõik väga "ebamehised" muudatused ju, mismõttes vähendame pidamist ja downforce'i ja võistlejad tegelevad mees-mehe võistluse asemel auto kurvidest läbi veeretamisega... Samas erinevalt downforce'ist (mis on minu arust vähkkasvaja laadne nähtus võidusõiduauto küljes) on kütusekulul mingisugune praktiline käegakatsutav väärtus või tähtsus ka üldisemas plaanis.

Anoh ma muidugi ei tea ka, katsun järgmise etapi ära vaadata, äkki ongi nii jube :)

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
31.03.2014 at 10:36
peep
 
Moderator
F1 2014
Seekord oli jube jah, võib-olla edasi läheb paremaks. "Mehine" kuigi absurdne termin, on tegelt hea väljend. Need teised muudatused ei takista juhil oma autost viimast võtmast. Samas kogu see elektri stuff ja isegi kuluvad rehvid tunduvad päris ok, esimene on tehnika progress mis selles sarjas lihtsalt peab olema ja teine paneb juhi võimed proovile sõna otseses mõttes ning segab kaarte.

Kui aus olla, siis ma 100% täpselt seda kütuse reeglit ei tea, on piiratud absoluutkogus ja samas ka max. kogus mis igas ajaühikus paagist välja pumbatakse ?
31.03.2014 at 10:58 1 edit. Last edited 31.03.2014 at 10:59 by peep
Jesper
 
F1 2014
Lühike vastus: jah, võistluse peale on kasutada 100kg kütust ja hetkeline vooluhulk on piiratud 100kg/h.

Pikk vastus: Racecar Engineering on üllitanud põhjaliku erinumbri F1 tehnilistest uuendustest, http://chelseamagazines.com/files/download/249/F1_2014_Grid_Guide.pdf (kui otselink ei tööta siis minge http://www.racecar-engineering.com/formula-1-2014-your-guide-to-the-grid ja täitke vorm, aga ma arvan et töötab).

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
31.03.2014 at 11:25
Cardo
 
F1 2014
Tõele au andes, on kindlasti huvitavam vaadata samu mehi mitte 5km-sel lõigul, vaid 1 km-sel kardiroolis pusimas. Kogu raja ülevaade on ühest punktist vaadates olemas, kiirust on vähem(ohutum)-kui mõne grupi inimeste jaoks võrdub kiiruse puudumine ohutusega -kütust ei kulu peaaegu üldse , lärmi on ka paari db jagu ehk vähem ja rehve ei pea sõidu ajal vahetama. Telekaameraid ja rajahooldajaid läheb ka vähem vaja. Mootoriks 0.2l biturbo jne.......
Tekib küsimus, mis eristab F1-te muust motomaailmast? Hetkel võiks nimetada sarja kaasaegselt F1 AA+++ - ehk ökosäästu eri. Igatsen juba 2 düüneriga telerit, et saaks suures pildis Visa Hinge ja väikeses nurgas samaaegselt FÜKS vaadata. Pinget küll ei teki!
31.03.2014 at 12:03
uzzac
 
F1 2014
Krt nagu Elroni rongid. On küll uus, aga ikka ei meeldi :)


Laske nüüd paar etappi veel mööda minna, enne kui põhjapanevaid järeldusi teete. Oli tõesti igav sõit, kuigi mööda ikkagi sõideti. Mäletame ju lähiminevikust Brawn GP omamise aastat, mis algas suure hurraaga ja lõppes ikka üsna pingeliselt. Las nad säästavad kütust ja on siis vaiksed, kui mitte varem, siis ehk Euroopasse naastes on väli ühtlustunud veidi.



____________________________
Lada 2101 Coupé AruveeRacingTeam Petrolheads.ee
31.03.2014 at 14:45
peep
 
Moderator
F1 2014
See on huvitav, kuidas müra on nii suureks teemaks tõusnud. Et kuidas maksev publik, kes justkui soovib hübriidtehnoloogiat, rohelist mõtteviisi jne, soovivad samal ajal kannatada mürareostuse all. :)
31.03.2014 at 15:14
ICE
  
F1 2014
Ja kes ise lugeda ei viitsi, võib kuulata/vaadata Danielit.



____________________________
Petrolheads.ee
31.03.2014 at 21:08
-XR-
F1 2014
Kas mõnes teises sarjas ka kütusekogust piiratakse?
31.03.2014 at 23:12
Aspelund
F1 2014
WEC & Le Mans?
01.04.2014 at 16:22
amblik
 
F1 2014
http://motoornerahutus.podbean.com/
Üsna hariv kuulamine.
01.04.2014 at 17:05
wirx
  
F1 2014
Tänane F1 oli täitsa vaadatav, aga kui turvaauto rajale tuli, siis oli hea kuulda lõpuks korraliku mootori häält ka - Mercedes SLS AMG V8 :)





____________________________
Soodsad sülearvutid siit --> Sülearvutid Laptopid.ee
Rinka huviline küsigu kindlasti % alla
06.04.2014 at 23:14
compact
F1 2014
Soundipoolelt on tagasilöök tõesti aga IMHO F1 kuldajastu masinad oma 4 pütastega tegid veel koledamat häält:


Muus osas tänane F1 auto muidugi puhkab jalga tollase maaefektiga ja 1000+ Hj vormelitega võrreldes :)
Siit veel Brabham BMW soundtrack:

07.04.2014 at 09:07 2 edits. Last edited 07.04.2014 at 11:10 by compact
mykoloog
F1 2014
Jaapanis väga kurva lõpuga etapp siis täna. Bianchi sai raskelt vigastada kui kui sõitis rajalt välja otsa traktorile. Olukorrast pole senimaani videopilti avaldatud. http://www.bbc.com/sport/0/formula1/29496295

http://twitter.com/F1_Americana/status/518678543820009473/photo/1
05.10.2014 at 15:51 1 edit. Last edited 05.10.2014 at 18:04 by mykoloog
rustang
  
Moderator
F1 2014
Tagantjärele tarkus on täppisteadus aga võtame seda siis õppetunnina edaspidiseks: vihma korral traktoriga rajapiirde tagant väljumine eeldagu edaspidi, et SC auto on kolonni kokku tõmmanud. Suzuka õnnetuse toimumise hetkel oli aquaplaningu oht suur ja kollastest lippudest pole sel juhul abi; kui enne saatuslikku kurvi oli näiteks ojakene tekkinud mis üle raja voolas siis ei saa kahte järjestikust samase kohta välja sõitmist pidada üldse ebatõenäoliseks... Kuid jah, ka mina ei osanud sellele mõelda enne tänast õnnetust.
05.10.2014 at 18:44
Sebastien
F1 2014
Martin Brundle just enne sõitu hoiatas sellise õnnetuse eest.
1994 Suzuka

05.10.2014 at 19:33
Cardo
 
F1 2014
05.10.2014 at 23:51
uzzac
 
F1 2014
Niipalju on silma jäänud, et mees teadvusele ei tulnud ja on raske peavigatusega haiglasse viidud. Loodame parimat.

____________________________
Lada 2101 Coupé AruveeRacingTeam Petrolheads.ee
06.10.2014 at 00:35
opentrack.tqhq.ee foorum : Vaba rada : F1 2014   1 2  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.