register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : Kiiresti sõitmine : 18.08 Bikernieki?  
Poster Message
Jesper
 
18.08 Bikernieki?
quote:
peep:
quote:
grisha:Kui peaks veel sellel aastal midagi Riias toimuma - kindlalt tulemas.
------
Volvo S60R

Toimub 18.08. Info lähiajal siin foorumis.


Peep, räägi palun mis seis sinna minekuga on ja mis laadi üritusega tegu? Mul on küll auto natuke puruks hetkel, aga äkki venitaks siiski kohale. Samas ühe tunni sõitmise pärast, mis tundub Läti rajaõhtute standardtaks olevat, ei viitsi nagu 600km maha kärutada.
13.08.2007 at 11:17
peep
 
Moderator
18.08 Bikernieki?
Nüüd sain lõpuks info kätte:

http://www.patikra.info/per4mlt/forum/viewtopic.php?p=71956#71956
13.08.2007 at 15:31
jura
18.08 Bikernieki?
Kas on keegi osalenud Lätlaste (või Leedukate siiski) Time Attackil? Kas seal kiiremad lastakse kenasti mööda nagu meie OT-l või käib tõsine "võidusõit" ja pead ise ennast jõuga mööda pressima?

edit: On keegi reaalselt minemas? Ise veidi kahtlen... ei meeldi see võistlusmoment....
13.08.2007 at 15:46 2 edits. Last edited 13.08.2007 at 15:53 by jura
Jesper
 
18.08 Bikernieki?
Njaa see võidusõit võib tõesti väga hästi välja kukkuda, või siis katastroofiliselt, juhul kui rajale mõned puupead satuvad. Samas positiivne on see, et osavõtt on ainult 350 krooni - kui saaks "kaks korda" osa võtta :) siis tuleks 700 eegu eest 1:20 aja sõiduaega, mis on päris hea kurss tegelt. OT-l kui mu mälu nüüd ei peta oli ka 15 või nii autot korraga rajal, seega kitsaks ei tohiks jääda.

Ma igatahes kaalun seda asja, vaatan mis näiteks auto asjast arvab.
13.08.2007 at 16:01
peep
 
Moderator
18.08 Bikernieki?
Ma ise ehk läheks aga õnneks puhkan sel ajal sooja mere ääres ja joon külma õlut.:D
13.08.2007 at 17:03
jura
18.08 Bikernieki?
Eelregistreerisin ennast ära... lähen vist küll vahelduseks diisel Saabiga lõbusõitu tegema ja Lidosse sööma... EVO-l pole häid rehve hetkel, et "võitma" minna. Ühepäevase ürituse plaanin seekord.
15.08.2007 at 13:29
devilc
Moderator
18.08 Bikernieki?
quote:
jura:lähen vist küll vahelduseks diisel Saabiga lõbusõitu tegema
Niisama infoks, et eelmisel aastal läks ühel 9-5'l seal mootor laiali. See oli küll madalsurveturboga bensiinimootor, millel mingi tüüpviga küljes. Aga garantii alla ei võetud...
15.08.2007 at 14:12
jura
18.08 Bikernieki?
Pagan, nad on vahepeal otsustanud autorajal asja teha, algselt oli motorajal plaan... kas keegi on autorajal sõitnud - kas on ka lõbus või on motorada niipalju huvitavam, et ei tasukski autorajale minna?

edit: kas on veel keegi plaaninud minna siinsest rahvast?
16.08.2007 at 13:23 1 edit. Last edited 16.08.2007 at 13:25 by jura
Garfield
  
18.08 Bikernieki?
quote:
jura: Pagan, nad on vahepeal otsustanud autorajal asja teha, algselt oli motorajal plaan... kas keegi on autorajal sõitnud - kas on ka lõbus või on motorada niipalju huvitavam, et ei tasukski autorajale minna?
Olen sõitnud, 6 hooaega. Autorada on ikka autodele. Minu arvates palju põnevam. Väljasõidualad peaks ka mõnes kohas veidi suuremad olema. Betoon on ikka ümberringi, nagu motorajal. Ohtlikke kohti on 2, esimene on üle tunneli minek ja teine "katel". Katlaga mina sõbraks ei saanudki, lätlased oma Golfidega olid selles kohast minust ikka kiiremad (võistlustel).


____________________________
Focus RS
16.08.2007 at 14:52
joonas
18.08 Bikernieki?
quote:
jura:
edit: kas on veel keegi plaaninud minna siinsest rahvast?

Kahjuks tulid muud asjad vahele, muidu oleks ka tulnud.


____________________________
Joonas 88' Porsche 944S
16.08.2007 at 17:52
jura
18.08 Bikernieki?
No nii - käidud. Eestist oli veel üks uus M5 ja kogu lugu. Üldse oli osalejaid oodatust vähem, suts üle 20-e vist. Lätist ka pea kedagi polnud. Asi ise oli muidu hästi korraldatud, püsiti suht täpselt ajakavas ja kõik toimis. Korraldajad ja osalejad olid toredad/asjalikud - lasti rajal viisakalt mööda jne (olgugi, et möödasõite tuli kahe sessiooni peale vaid kaks, kuna osalejad olid jagatud plaanitult nelja gruppi ja korraga oli vähe autosid rajal). Kontrolliti kõigil mootoriruumis midagi ja veenduti tulekustuti olemasolus.

Ahjaa - siiski viimasel hetkel otsustasin EVO-ga minna, küll aga jube sittade rehvidega - ees Dunlop 8000 (mis kohe üldse ei pidanud) ja taga Dunlop 9000 (mis pidasid paremini) - millised ainukesena turult sobivas mõõdus leidsin. See ülesehitus - kaks pikemat kvalifikatsioonisõitu ja kolmas finaal tundus täitsa OK... ma küll rehvide pärast pidin piirduma kahe sessiooniga, aga ega üle kolme poleks viitsinud ka... suht pikaks oli selles mõttes üritus venitatud.

Lõpuni ei olnud ja lõplikke tulemusi veel ei tea, aga esimeste sessioonide järgi kiiremad minust olid üks rajasõiduks ehitatud Civic, Honda S 2000 ja EVO 8 - kõigil rajarehvid. Sain aru, et nemad kolmekesi pididki Leedus neil üritustel kohti jagama. Mul oli aeg 1.43.6xx, Civicul 1.41.xxx ja teistel kahel ka 1.43.xxx. Ja oma aja sõitsin ESIMESE sessiooni ESIMESEL ringil!!! Täis paagi ja kõrvalistujaga. Enne polnud autorajal sõitnud. Kolmandal ringil läksin küll veidi uljaks ja otsustasin stardisirgele tulles üle äärekivi hüpata - see manööver tegi ilmselt midagi ees vasaku rehvi konstruktsioonile, sest ajad ei paranenud ja pärast sessiooni rool kiskus veidi ja kuidagi oli imelik, aga silmaga nagu midagi näha polnud ja kuna auto seisis ikkagi esimese sessiooni lõpuni rajal, siis otsustasin ikka teises ka sõita. Teise sessiooni lõpupoole hakkas see rehv siis tükke ja ribasid loopima, ehk siis sellega sõit lõppes. Rehv nägi tõesti rõve välja - ime, et mind tallinnasse tagasi tõi. Esimesel sessioonil olid ajad mul kõik ühe sekundi sees ja teisel ka sain suht lähedale, aga ilmselt see väljasõit ikkagi tegi rehvile midagi sellist, et kiiremini sõita enam ei õnnestunud. "Kui oleks olnud" korralikud rehvid, tühi paak ja üksi autos, siis EVO 9-l vist konkurentsi poleks olnud... aga väga lõbus oli sellegipoolest.

Autorada oli jah kuidagi kiirem/julmem, kui motorada ja ka nii mõnegi mõnusa kohaga/lõiguga... ka oli paaris kohas kerget kõrguste vahet, kust tuiskasid suurema hooga üle, kui motorajal... kes teavad, siis enne seda esimest ülesmäge vasakut kurvi oli tehtud shikaan, et lendu ei tõuseks... aga sellegipoolest vedas suht nipilt-napilt seal välja täiega minnes. Kui ma nüüd õigesti aru sain, kus see "katel" oli, siis ega jah esimese hooga ei saanudki pihta, kuidas kõige targem... mina ikkagi korrigeerisin kiirust enne paremale alla kurvi ja siis kuskil mäest alla sõites enne vasakut juba andsin jälle täiega tuld... Honda S 2000 vend mainis, et ta sõitis täiega paremale alla kurvi sisse ja siis kahe kurvi vahel pidurdas (piltlikult seal, kus mina juba jälle tallasin) - raske öelda, mis õigem oli.

Pikk jutt... värsked emotsioonis... aga kokkuvõtteks julgen Leedukate üritustel osalemist soovitada.
19.08.2007 at 01:47
matukas
  
18.08 Bikernieki?
Ei saa aru, mis Leedukatest räägitakse. Kas Leedukad korraldasid Lätis selle?

____________________________
Belief is harder to shake than knowledge
19.08.2007 at 16:26
Jesper
 
18.08 Bikernieki?
Jep.

Kahju et osa võtta ei saanud.
19.08.2007 at 18:47
imre
18.08 Bikernieki?
jura, see peaks sina olema. http://www.audriusz.net/gallery/Drifto3Kova-1/IMG_8103
23.08.2007 at 14:00
opentrack.tqhq.ee foorum : Kiiresti sõitmine : 18.08 Bikernieki?  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.