register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : Vaba rada : OT teemal sõitjad ja ehitajad   1 2  
Poster Message
Jesper
 
OT teemal sõitjad ja ehitajad
quote:
H.E: Miks?
Vastus väga lihtne, ringrajahuviliste seltskond jaguneb laias laastus kaheks, Peep kunagi tituleeris need leerid "sõitjateks" ja "ehitajateks", mina ütleks pigem "pragmaatikud" ja "idealistid". Esimesed ostavad lihtsalt auto, teevad sellele mõned vajalikud modifikatsioonid ja annavad lapatsit - oluline on rajal veedetud aeg, garaažis kas veedab aega keegi teine või on see selline tüütum osa protsessist. Teised kõigepealt benchracevad üksteist puruks erinevate kere, mootori, ülelaadimise ja vedrustuse kombode ning loomulikult kaalujaotuse üle, enamasti neil on mingi lemmikmark mis on kõiges kõigest parem, etc. Nende jaoks on rajal veedetud aeg oluline ainult töö valideerimiseks ja seda koguneb vähe, a'la 20-50 ringi aastas on juba keskmine tulemus. Tegelik kvaliteetaeg on nende jaoks garaažis, kas siis mutreid keerates või vähe priskema tengelpungaga idealisti puhul pilte tehes ja foorumisse postitades.

Esimeste jaoks on 318-st millegi ehitamine totrus, teiste jaoks "põnev väljakutse". Neid maailmapilte ei ole võimalik üksteisele loogiliselt seletada, ainuke võimalus on lihtsalt aktsepteerida et nii on ja mitte tühjast tüli teha ja "saagi käima tõmmata". Paratamatult foorumites on ülekaalus "idealistide" teemad, sest lihtsalt sõitvast autost pole palju jutustada.

Ma ise olen kõigest väest üritanud viimastel aastatel vähem ehitada ja rohkem sõita, aga vana sõltuvus on visa kaduma :D

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
11.01.2014 at 20:27 1 edit. Last edited 11.01.2014 at 20:40 by Jesper
hents99
  
OT teemal sõitjad ja ehitajad
Ma just sain aru kui tühi koht ma olen :D

Aga jälgin huviga kuidas asju selle foorumi/seltskonna kontekstis õigesti tehakse :)

Mis hinnaklassi Dbilase komplekt jäi muidu?


____________________________
Hobitehnika mehaanika, elektroonika ning nende seadistamine - kõik ühes kohas.
11.01.2014 at 21:47
ICE
  
OT teemal sõitjad ja ehitajad
Hästi sõnastatud, Jesper :)

____________________________
Petrolheads.ee
11.01.2014 at 21:53
jeff01
  
OT teemal sõitjad ja ehitajad
Väga tabavalt jagatud :)

Ega vahe pole ka puhtalt mootori kaalus ja 318sal on tegelikult 325ga võrreldes vahe nii summuti / diffri / käigukasti / pooltelgede / pidurite / jahutussüsteemi / stabikate / jne kaalus ja kõik kokku on vast kusagil ligemale 200kg. Lahjematel ja kergematel autodel on see väga suur vahe kas sõita üksi või sõbrad pardal..... kui 318 saab 50:50 kaalujaotuseni pmt aku nihutamise ja tagaotsa tühjaks pildumisega siis 325ga see nii lihtne pole sest ninast 100kg maha saada on juba väga suur ja kallis ettevõtmine. Lisaks on kindlasti kergel 318sal väiksem polaarinerts, vähem stressi piduritele, vähem stressi rehvidele. Lihtsam ja odavam pidada, hooldada, remontida jne.
Minumeelest on pointi küll 4 silindrilisega sõita kui kere on kerge....seda enam kui kerel on kõik muud sõlmed R4ga arvestatud. See pole küll miski arvestatav kalkulaator kuid kui eeldada kahe auto kaaluvaheks 200kg siis dünaamikalt sarnaseks muutuvad näiteks IS ja 325 juba siis kui ISile vaid 10% jõudu juurde saadakse mis on ju köömes....sama dünaamika korral võiks see 110kw IS juba rajal kiirem olla. Kui nukad / aju / ITB-d ja kasvõi originaal torukolle peal on võib aga 130nest kwst rääkida.

Mulle meeldivad nii kõrgepöörde mikromootorid kui ka suurte mootorite toores jõud. Igaljuhul jälgin selliseid projekte huviga kus midagi veidi teisiti tehakse.
Ja kui jõust puudu jääb siis lisa ~50-60kg ülelaadimise näol muudab selle pilli way kiiremaks kui praegu sinna miski M3me mootori install seda teeks....Itbd pole vaid vabalthingavatele :D
Lõppudelõpuks annab ju hea tunde kui 318saga 325est kiirem oled :D
Kardiga sõidetakse raplas ju kiiremini kui autoga :D
11.01.2014 at 22:07 1 edit. Last edited 11.01.2014 at 22:09 by jeff01
hall
 
OT teemal sõitjad ja ehitajad
Kirjeldab Jesper
quote:
Jesper: Teised kõigepealt benchracevad üksteist puruks erinevate kere, mootori, ülelaadimise ja vedrustuse kombode ning loomulikult kaalujaotuse üle,

ja kohe tulemus käes:

quote:
jeff01:
Ega vahe pole ka puhtalt mootori kaalus ja 318sal on tegelikult 325ga võrreldes vahe nii summuti / diffri / käigukasti / pooltelgede / pidurite / jahutussüsteemi / stabikate / jne kaalus ja kõik kokku on vast kusagil ligemale 200kg. Lahjematel ja kergematel autodel on see väga suur vahe kas sõita üksi või sõbrad pardal..... kui 318 saab 50:50 kaalujaotuseni pmt aku nihutamise ja tagaotsa tühjaks pildumisega siis 325ga see nii lihtne pole sest ninast 100kg maha saada on juba väga suur ja kallis ettevõtmine. Lisaks on kindlasti kergel 318sal väiksem polaarinerts, vähem stressi piduritele, vähem stressi rehvidele. Lihtsam ja odavam pidada, hooldada, remontida jne.
Minumeelest on pointi küll 4 silindrilisega sõita kui kere on kerge....seda enam kui kerel on kõik muud sõlmed R4ga arvestatud. See pole küll miski arvestatav kalkulaator kuid kui eeldada kahe auto kaaluvaheks 200kg siis dünaamikalt sarnaseks muutuvad näiteks IS ja 325 juba siis kui ISile vaid 10% jõudu juurde saadakse mis on ju köömes....sama dünaamika korral võiks see 110kw IS juba rajal kiirem olla. Kui nukad / aju / ITB-d ja kasvõi originaal torukolle peal on võib aga 130nest kwst rääkida.

Mulle meeldivad nii kõrgepöörde mikromootorid kui ka suurte mootorite toores jõud. Igaljuhul jälgin selliseid projekte huviga kus midagi veidi teisiti tehakse.
Ja kui jõust puudu jääb siis lisa ~50-60kg ülelaadimise näol muudab selle pilli way kiiremaks kui praegu sinna miski M3me mootori install seda teeks....Itbd pole vaid vabalthingavatele :D
Lõppudelõpuks annab ju hea tunde kui 318saga 325est kiirem oled :D
Kardiga sõidetakse raplas ju kiiremini kui autoga :D


12 punkti Jesperile tüpaažide kirjeldamise täpsuse eest :D:D:D:D:D


quote:
jeff01:
Lihtsam ja odavam pidada, hooldada, remontida jne.

Et kui pihustite või süüteküünalde vahetamiseks läheb, siis 4-silindirilisel on kulu 33% väiksem kui 6-silindrilisel? :) Või milles see odavam ja lihtsam veel väljendub?



____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
11.01.2014 at 23:07
H.E
  
OT teemal sõitjad ja ehitajad
Mul kadus tegelt küsimuse iva kuhugi ridade vahele ära.
Et siis, kas tegemist on miskitmoodi märkimsväärselt hea mootoriga?
Nagu näiteks 90ndate Honda v-tech oli oma väikese kubatuuri kohta päris väle tükk juba tehsest.

____________________________
Raketibaas
12.01.2014 at 01:42
Ivalo
 
OT teemal sõitjad ja ehitajad
Ainsad eelised on juba ka korduvalt mainitud kaal ja see, et r4 on lühike ning võimaldab seeläbi paremat kaalujaotust. Muud näitajad pole küll mitte midagi erilist, pigem keskmised isegi.
12.01.2014 at 02:53
jeff01
  
OT teemal sõitjad ja ehitajad
Kogu mootoriga seonduv on ju 33% odavam. Absoluutselt kõik. Alustades konkreetselt praegu ostetud ITB-dest, plaanitavast väljalaskest või kaanetöödest.....absoluutselt kõike on ju vähem. Poole lihtsamalt käib ka maha sest mahub nii üles / alla kui ka ette välja tulema. Ruumi on ümbertringi rohkem jne. Ma ei usu, et sa neid asju ise ei märkaks. Järelikult on vaja lihtsalt norida. Jesper unustas kolmanda tüübi : "serõi"
12.01.2014 at 10:43 2 edits. Last edited 12.01.2014 at 10:53 by jeff01
hall
 
OT teemal sõitjad ja ehitajad
Mu isal oli ka kunagi komme hinnata auto headust vastavalt sellele kui hästi pääses generaatorile ja starterile ligi ning kui lihtne neid vahetada oli ;)
Aga jeff, tubli oled benchracingus! :)

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
12.01.2014 at 11:20
bagiauto
 
OT teemal sõitjad ja ehitajad
Eks te või ju kõik vaadata, mis autod opentracki top 50 kiiremad on. Need omaloomingu turbod justnagu ei domineeri esiotsas... ja see esimene auto ju täiesti standard mootoriga.
Igasugune väikse mootori korralikult käima ajamine läheb suht kalliks. Seni kuni on võimalik kasutada valmis asja (S50-S54), siis tuleb see igal juhul odavam (neil juba tehasest ITB olemas jne.) Samas on ehitusrõõm ka tore asi, mulle meeldivad ka väikesed mootorid, kuid 33% odavamad need ikka ei tule.
12.01.2014 at 11:55
trs200
OT teemal sõitjad ja ehitajad
Ikka võib ja peabki küsima. Ka iseendalt. Meil oli aastake tagasi jäärajal piinamiseks samuti sarnane aparaat ning enamvähem originaalkonditsioonis mootori ammendudes tuli enda arust miljon paremat ideed, kui sellesse mootorisse mingi ressursi matmine. Alates sellest, et elu näitab pidevalt, et ise ehitatud mootorid kaotavad piiratud eelarve korral töökindluses ja on palju töömahukamad. Vähem tööd ja remonti=rohkem sõitmist. Ja lõpetades sellega, et igasugune lahjade mootorite kapitaalne modifitseerimine on mõttetu, kui tehnilised lubavad võtta lihtsalt võimsama mootori põhjaks. V8 swap oleks ilmselt liiga lihtne, aga parim "for fun" hp/eur suhe ja võimalus alati üle laadida. Aluplokiga m52/m54/s52 kompott ja N52 swap kindlasti kaalumist väärt. Kõige mõistlikum tundus garaažinurgast m20b27 turboka peale tõstmine või siis korralik investeering ja S52 või S62. Aga selle jutu mõte ei olnud mitte see, et ärge ehitage, vaid ehk aitab mõnel aru saada, miks just 318is ehitada ;)
19.01.2014 at 03:11
Raceboy
 
OT teemal sõitjad ja ehitajad
Ma ei saa aru, mis vahet seal on, kuidas või mida keegi ehitab?? Kõik on ok seni, kuniks see on omaniku meelest ok ja pole mingi x klassi vms reeglitega vastuolus. Kust need kogemused ja know-how muidu tulema peaks kui mitte ise asjaga päriselt tegeledes?
Wallet-mechanicud paraku ei arenda know-howd kuidagi edasi.
Keegi rääkis siin midagi isearetatute tabelis mitteolemise kohta... Soovitaks korra vaadata mõne time-attack etapi tulemusi, mitu standardautot (või selle laadset) sealt tipust leida võib?

Jesperi taksonoomia tabas igati märki, aga ükskõik kumba seltskonna naeruvääristamine (teatud kasutajate poolt siin foorumis pidevalt praktiseeritav paraku) minu meelest on haledavõitu.


____________________________
www.vems.ee
19.01.2014 at 12:07 1 edit. Last edited 19.01.2014 at 12:18 by Raceboy
Jesper
 
OT teemal sõitjad ja ehitajad
quote:
Raceboy:Soovitaks korra vaadata mõne time-attack etapi tulemusi
Vaatasin, ja tähelepanu köitis üks laialimineku äärele timmitud Porsche bemmicupi soojendusringi aega sõitmas :D:D:D

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
19.01.2014 at 12:43
hall
 
OT teemal sõitjad ja ehitajad
Ei ole ju universaalset õiget või valet valikut. Kõik sõltub eesmärgist ja piirangutest. Kui eesmärgiks on rohkem rajal olla ja vähem ehitada, on õigem ennast tõestanud standardlahenduste kasutamine. Kui rõõmu ja huvi pakub rohkem ehitamine, pole standardlahenduste kasutamine huvitav ja tuleb valida katsetamine ja ehitamine. Kui mängu tulevad piirangud, nt kubatuur, siis võib õigem olla väikese mootori tuunimine.

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
19.01.2014 at 15:34
Raceboy
 
OT teemal sõitjad ja ehitajad
quote:
Jesper:
quote:
Raceboy:Soovitaks korra vaadata mõne time-attack etapi tulemusi
Vaatasin, ja tähelepanu köitis üks laialimineku äärele timmitud Porsche bemmicupi soojendusringi aega sõitmas :D:D:D


Ma ei mõelnud meie time-attack'i ja veelgi vähem tõin ma ennast näiteks. Aga kui sa seda esiotsa seal vaatad, siis seal oli sarnane Porsche, mis veidi kiiremini sõitis ja ka täiesti isetehtud.

Aga nii huvi pärast küsiks, et kust otsast sa järeldad, et see Porsche mida sa näiteks tõid, oli "laialimineku ääre peale timmitud"? Kui selgusetuks jäi, siis jah, tehniliste probleemide tõttu jäigi päev lühikeseks.
Ja küsiks huvi pärast ka seda, et mis aegu sa ise sõitsid, kui esimesi ringe oma bemmiga tegid?

Sa Jesper võid teravmeelne olla ja osavalt ilkuda, aga sinu lugupidamatus ületab ilmselt isegi mind selles osas. Sa märkisid "idealistide" kohta, et neil olevat oma seisukoht, aga sa ise oled ju täpselt samasugune, kuulutad, kui nõme ja vale on ehitada kui mõttetud mehed seda teevad. Sinu jaoks võib see vale ja nõme olla, aga mis see sinu asi on teiste kallal mögiseda, kuidas keegi oma aega ja/või raha kulutada tahab?

____________________________
www.vems.ee
19.01.2014 at 15:58
trs200
OT teemal sõitjad ja ehitajad
Lepiks parem kokku, et sellisel tasemel asju tehes peab ennekõike fun olema. Mõni võib ette kujutada, et on hirmus professionaal, aga kuni maksad oma sõitmistele ja ehitamistele ise peale ja objektiivsel vaatlusel ei paista ka selle maksmise tulemusena rahalaevu randumas, käib see asi ikka meeldimise pärast. Mõni naudib sõitmist, teine ehitamist. Time attack on selles suhtes huvitav ala, et ühendab endas mõlemad valdkonnad ja võimaldab suhteliselt piiramatult ehitada. Sellepärast see ehitajatele meeldibki. Näiteks F1 sarjas on jälle esimeses otsas sõitjad, ehitajaid rajale ei lasta ;)
19.01.2014 at 16:22
rolantsik
OT teemal sõitjad ja ehitajad
quote:
Jesper:
quote:
Raceboy:Soovitaks korra vaadata mõne time-attack etapi tulemusi
Vaatasin, ja tähelepanu köitis üks laialimineku äärele timmitud Porsche bemmicupi soojendusringi aega sõitmas :D:D:D

:D
19.01.2014 at 16:57
Raceboy
 
OT teemal sõitjad ja ehitajad
quote:
rolantsik:

:D



Teeks ettepaneku teha eraldi teema, kus üks seltskond ("pragmaatikud") saavad naerda, ilkuda ja maha teha "idealistidest ehitajaid"? Enamasti on needsamad näod ka need, kes iga nende arusaamadega mittekattuvate ideede kohta ütlevad, et ei saa, pole võimalik, mõttetu. Mõningate eranditega siia-sinna.

Taandun nüüd vaikselt oma garaaži kui härrad lubavad ja luban, et ei postita oma rämpsu siia ülimuslikku foorumisse vältimaks "sõitjate" ärritamist.



____________________________
www.vems.ee
19.01.2014 at 17:09
hents99
  
OT teemal sõitjad ja ehitajad
Ma ei ütleks, et see on väga valik, kas ehitad või sõidad. Eelkõige on asi kinni finantsis. Ma heameelega sõidaks juba ammu, aga millega?
Olen sõitnud Pärnus stock tänavaautoga(mitte mingi uhke, kiire, stabiilne jne) ja pole eriti fun. Samas raha, et mingi rajasuutlikum auto osta, lihtsalt pole, vot siis ehitad mistahes olemasolevat autot step-by-step edasi lootuses, et kunagi saab ta enamvähem valmis.

Üldiselt igasugu irvitajatel ja ilkujatel on lihtsalt eluolu olnud teisiti ja pole pidanud ehk oma võistlusautot 100% oma vahenditest tegema/hooldama + sõite sõitma. Mitte, et selles midagi halba oleks.
Igal ühel on erinevad võimalused, nii lihtne see ongi.


____________________________
Hobitehnika mehaanika, elektroonika ning nende seadistamine - kõik ühes kohas.
19.01.2014 at 17:33
peep
 
Moderator
OT teemal sõitjad ja ehitajad
Olin vahepeal eemal suvisemates oludes, nüüd loen ja tundub, et siin on talvemasendus võimu võtmas ???

Pole mõtet kõike nii hinge võtta, eriti kui see tegelikult on pigem sõbralik huumor.
19.01.2014 at 18:13
Jesper
 
OT teemal sõitjad ja ehitajad
Oh jeesus kristus... vabandust, see oli mõeldud ikka naljana-nöökena, igaks juhuks tripleeritud emotikonidega. Kuigi ma tõesti reaalselt päris täpselt aru ei saa, miks foorumis paugutada stiilis "giljotiin- ja barrel-tüüpi segusiibrite eelised ja puudused", samal ajal kui... noh saate isegi aru..., siis igaühel on õigus kirjutada ja üldse teha mida ta tahab, eeldusel et sellega ei segata teiste samasugust õigust. Ega see punktist A punkti A kiirustamine üleüldse mingi super mõistlik tegevus pole.

A muidu mu autosid ehitavad 100% spetsiaalsed õlihaldjad :) samal ajal kui ise magusasti magan, miinimum 8 tundi ööpäevas.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
19.01.2014 at 18:45 2 edits. Last edited 19.01.2014 at 18:47 by Jesper
rustang
  
Moderator
OT teemal sõitjad ja ehitajad
quote:
Raceboy:

Taandun nüüd vaikselt oma garaaži kui härrad lubavad



Vastupidi Raceboy! Võta Jesperi vabandus vastu, aja selg sirgu ja tee oma asja edasi.
20.01.2014 at 10:56
hents99
  
OT teemal sõitjad ja ehitajad
Näedsa....paugutasin mis ma paugutasin, aga giljotiintüüpi sisselase kandis vilja. 66kW golfi mootor sai äkilisemaks küll. Type-R isegi ei püüdnud kinni...

http://www.ringrada.ee/wordpress/?page_id=270&mylaps=type,run,runid,2957921

____________________________
Hobitehnika mehaanika, elektroonika ning nende seadistamine - kõik ühes kohas.
26.01.2014 at 18:36 1 edit. Last edited 26.01.2014 at 18:37 by hents99
Gsinut
OT teemal sõitjad ja ehitajad
See siis meie auto teemast väljakasvanud eraldi teema. Mina ennast mingiks ehitajaks küll ei pea. Mis meil bemmi küljes on, on ikka suht basic kraam. Kui seda DBilase teemat vaadata, siis see on väga hea hinnaga sisselase, mis toimib kindlapeale. Mul pole lihtsalt aega tegeleda mingi isearetamisega, kunagi käisin selle etapi läbi, kui proovisin ise ITB-d teha ja see pole nii lihtne, pole lõpuks selle mootori jaoks tehtud jne. Hirmsasti tahan ära proovida nina ja tagaosa mahalõikamise ja alumiiniumist asendamisega, kuid siiani pole olnud aega isegi autot ära garaaži viia.
27.01.2014 at 22:42
peep
 
Moderator
OT teemal sõitjad ja ehitajad
Ehitajate seiklustest on alati huvitav lugeda ja ainult nii tekivad uued praktilised teadmised ja kogemused. Isegi püüdsin jõudumööda kajastada kui mul oli lego projekt käsil, kuigi ehitasid minust osavamad. :) Kuid sõitja või ehitaja, see pole päeva lõpuks oluline kuna eesmärk on meil sama, oma vaba ajaga midagi sisukamat teha kui teleka ees vedelemine ja oleme kõik valinud selleks tegevuseks autod ning kiirestisõidu. Seega võiksime teineteist ikka hea sõna ja võimalusel ka teoga toetada ja vältida tarbetut negatiivsust. See on puhtalt miinusmärgiga tegevus kõikidele osapooltele.
28.01.2014 at 09:56
opentrack.tqhq.ee foorum : Vaba rada : OT teemal sõitjad ja ehitajad   1 2  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.