register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : Kurvisõiduautod : Nissan Skyline R32 GTR - Kuuno   .. 7 8 9 10 11 12 13 ..  
Poster Message
Garfield
  
Nissan Skyline R32 GTR - Kuuno
Paar mõtet. Esiteks pead radikad saama makimaalselt ette. Siis hakkab IC radikas tööle, sest kapoti esiservast ca' 30-40cm on hõrendus ja sealt "imeb täiega" heas mõttes. Ehk sinu eelmise posti artiklist Mersu pildile see lilla kaar kapoti ees servas.
Teiseks, minu loogika ütleb, et radikate omavaheline nurk ei tohiks väga terav(nurk) olla. Pigem selline 80° oleks ideaalne?
Kolmandaks, mootoriradika alla suunamisega - splitter tundub vajalik olema kuid oluline on vahemaa, mis jääb splitteri ja mootori (esisillatala?) kõrguste vaheks. Kui splitter on samal kõrgusel, kui mootor või esisild, ei ole ju "vaba ava" või ruumi, kuhu radikast tulev õhk peaks minema. Splitteri all on kiire laminaarne vool, mis splitteri lõpus võiks samamoodi edasi kulgeda:
air flow under splitter
Äkki teed hoopis topeltpõhjaga lahenduse? Tanel Lepa Samaral oli (Mõsovski tegi) ja vist isegi töötas. Alumine (aerodünaamiline) põhi on kogu ulatuses sile ja lõpeb Venturi düüsiga (see Sul juba oli olemas?). Avanemise koha ehk Venturi kurgu asukohaga saad veel auto balanssi reguleerida. Kui kurk eespool, on esiratastel downfoce rohkem, kui tagapool, siis tagaratastel. Alumise põhja ja originaalpõhja vahele lased selle õhu, mis jahutusradikast läbi tuleb ja väljub auto taga Venturi düüsi pealt.




____________________________
Focus RS
23.02.2016 at 10:55
rustang
  
Moderator
Nissan Skyline R32 GTR - Kuuno
quote:
Kuuno_L: kokkuvõtvalt on oluline rõhu erinevus enne ja peale coolerit ehk õhk peab saama kapoti alt ära "joosta"


Mina paneks radiaatorid üksteise taha ja suunaks kogu õhu üles kapotile. Kui õhukanalid kuni radiaatoriteni eespool ja ülal on korralikult tihendatud,samuti radiaatorid omavahel, siis on õhuvool nii tugev (auto ees on metsik ülerõhk ja kapoti eesmisel kolmandikul alarõhk), et pead reguleerima õhuhulka (=jahutust) eisosas olevate avadega.

Kui mäletad minu punast autot siis seal käis kogu jahutusõhk nende viie ümara ava kaudu ja sedagi oli palju - tookord arvutasin veidi aga ei uskunud tulemust ja tegin õhule sissepääsuks rohkem avasid kui oleks pidanud.

Lisaboonusena saad esiotsa downforce juurde. Kui pelgad, et tagadifuusorile õhuvoolu väheks jääb siis võib esisplitteri kõrgust veidi tõsta.

Igatahes kadusid mul kõik jahutusprobleemid sellise lahendusega. Ja olin sunnitud tagaossa lisama spoleri.





23.02.2016 at 11:09
Jesper
 
Nissan Skyline R32 GTR - Kuuno
Mis see vahejahutist väljuva õhu temperatuur on üldse? Seal vist tekib see efekt ka, et jahutusradikaga jadamisi pannes hakkab viimane esimest kütma? Või siis teistpidi järjestuses on vahejahuti poolt üles köetud õhk viletsam jahutaja jahutusradikas.

Ma ei ole päris hästi teooriaga kursis, aga reeglina aeglustatakse radikat läbivat õhuvoolu parema efektiivsuse saavutamiseks päris kõvasti, ehk siis sisselaskeava ongi kordades väiksem kui radika enda pind. Arvatavasti on olemas mingi optimaalne voolukiirus, millest kiiremini ei "mahu" õhk enam hästi kärjest läbi.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
23.02.2016 at 13:21 1 edit. Last edited 23.02.2016 at 13:27 by Jesper
Kuuno_L
 
Nissan Skyline R32 GTR - Kuuno
kuna eesmärk on võimalikult madalal hoida tempi, siis ma tahaks teha ikkagi v-mounti. Kindlasti saaks väga hästi tööle ka teise lahenduse aga nagu Jesper ütles, siis väike kuumutamine toimub seal ikkagi.
IC'ga on siis selge-võimalikult kapoti ette

Jahutusradika koht avaatame täna kas saab topelt põhja lahendust teha või leiame muu viisi kuidas õhu voolu suunata. Splitter tundub eelneva info põhjal ka ainuõige variant sellise lahenduse puhul
selle pildi järgi tundub et tuuakse suht esimese ratta juurde se väljatulek või isegi tahapoole...?



tänud kaasa mõtlemast, huvitav arutelu!
25.02.2016 at 16:30 1 edit. Last edited 25.02.2016 at 16:32 by Kuuno_L
Garfield
  
Nissan Skyline R32 GTR - Kuuno
quote:
Kuuno_L: selle pildi järgi tundub et tuuakse suht esimese ratta juurde se väljatulek või isegi tahapoole...?
Kui tahad esimese ratta või õigemini esimeste rataste ette õhu välja lasta, pead 2 jahutusradikat vertikaaselt vaadates V asendisse panema. Nagu siin:
DTM Alfa Romeo
Teisel pool on teine radikas ka.

____________________________
Focus RS
25.02.2016 at 17:04
lordvampire
Nissan Skyline R32 GTR - Kuuno
Offtopic, aga täitsa pekkas kui madalal see DTM alfa mootor asetseb..

quote:

DTM Alfa Romeo

25.02.2016 at 20:31
silver
Nissan Skyline R32 GTR - Kuuno
http://www.speedhunters.com/2016/02/shaft-auto-er34-time-attack/
26.02.2016 at 00:28
Kuuno_L
 
Nissan Skyline R32 GTR - Kuuno
lugedes eelnevaid artikleid tundub et lahendus võiks olla järgmine (kasutades seal juures kindlasti mõõdistusi, testimist)
kirjeldused:
sinised jooned on õhu liikumine
punane joon on mootor
pruuni joonega on tähistatud diffuuser

kuidas võiks olla teostatud mootoriruumist ja diffuuseri alt tuleva õhu ühinemine?


lisaks leidsin veel head lugemist ja testimist
http://omgpham.com/aerodynamics-of-engine-cooling-part-1
28.02.2016 at 22:18 1 edit. Last edited 28.02.2016 at 22:33 by Kuuno_L
Maik
  
Nissan Skyline R32 GTR - Kuuno
tee umbes nagu teistel on tehtud ja ongi tulemus käes.

Tüüpilise eesti owerengineengu juures on kaotada tunduvalt rohkem.

____________________________
2011 Chevrolet Camaro 2SS/RS
29.02.2016 at 02:02
Kuuno_L
 
Nissan Skyline R32 GTR - Kuuno
quote:
Maik: tee umbes nagu teistel on tehtud ja ongi tulemus käes.

Tüüpilise eesti owerengineengu juures on kaotada tunduvalt rohkem.


küsimus ongi selles et kuidas on teistel tehtud :) pole sellist manuali kuskil mis seda lahti seletaks...
29.02.2016 at 10:05
Garfield
  
Nissan Skyline R32 GTR - Kuuno
quote:
Kuuno_L:kuidas võiks olla teostatud mootoriruumist ja diffuuseri alt tuleva õhu ühinemine?
Umbes nii, nagu Sinu joonisel on. Kõhutunne ütleb, et kui auto põhja ja splitteri plaadi vahele jääb ca' 4-5 cm, peaks OK olema. Minu Ladal oli umbes samamoodi. Probleemiks on see, et kui rajalt välja lendad tagumine ots ees murule, siis läheb kapotialuse mullast-murust puhastamisega päris jupp aega. Proovitud, ei soovita. Õnneks jäi splitteri serv ise terveks.
Lisaks peaksid sellise radika paigutuse puhul esimese splitteri serva ümarama tegema, nagu ülspoole pööratud tilga kujuga veidi. See aitaks õhtu paremini jahutusradikale juhtida, lisasin selle pildile vabakäejoonega, et mitte joonise stiili rikkuda ;o):
Tilk spitteri eesservas

____________________________
Focus RS
29.02.2016 at 12:12
Kuuno_L
 
Nissan Skyline R32 GTR - Kuuno
quote:
Garfield:
quote:
Kuuno_L:kuidas võiks olla teostatud mootoriruumist ja diffuuseri alt tuleva õhu ühinemine?
Umbes nii, nagu Sinu joonisel on. Kõhutunne ütleb, et kui auto põhja ja splitteri plaadi vahele jääb ca' 4-5 cm, peaks OK olema. Minu Ladal oli umbes samamoodi. Probleemiks on see, et kui rajalt välja lendad tagumine ots ees murule, siis läheb kapotialuse mullast-murust puhastamisega päris jupp aega. Proovitud, ei soovita. Õnneks jäi splitteri serv ise terveks.
Lisaks peaksid sellise radika paigutuse puhul esimese splitteri serva ümarama tegema, nagu ülspoole pööratud tilga kujuga veidi. See aitaks õhtu paremini jahutusradikale juhtida, lisasin selle pildile vabakäejoonega, et mitte joonise stiili rikkuda ;o):
Tilk spitteri eesservas


tnud! oled vähemalt sama hea graafik kui mina :)
29.02.2016 at 12:21
Lembit
Nissan Skyline R32 GTR - Kuuno
quote:
Kuuno_L:
küsimus ongi selles et kuidas on teistel tehtud :) pole sellist manuali kuskil mis seda lahti seletaks...
Ma ütleks, et kuna aero on üsna selline teema, kus iga asi mõjutab teisi asju, siis mis nimelt on sul plaanis korraga ära teha?
Ainult V-mount, või ka midagi komplektist: esisplitter, sile põhi, diffuusor, tagatiib?
Lisaküsimustena: kas sa vaigu ja klaasriidega möllad ise, või ostad teenuse sisse ja kuskohas su auto talvitub?
29.02.2016 at 12:55
Kuuno_L
 
Nissan Skyline R32 GTR - Kuuno
quote:
Lembit:
quote:
Kuuno_L:
küsimus ongi selles et kuidas on teistel tehtud :) pole sellist manuali kuskil mis seda lahti seletaks...
Ma ütleks, et kuna aero on üsna selline teema, kus iga asi mõjutab teisi asju, siis mis nimelt on sul plaanis korraga ära teha?
Ainult V-mount, või ka midagi komplektist: esisplitter, sile põhi, diffuusor, tagatiib?
Lisaküsimustena: kas sa vaigu ja klaasriidega möllad ise, või ostad teenuse sisse ja kuskohas su auto talvitub?



jep aero osas 100% nõus. Mõned asjad nagu kapoti ava saab ilmselt suht julgelt ära teha.
Hetkel tundub et mitte mingil juhul ei pääse esisplitterist aga sellega koos ilmselt ka sile põhi. Diffuusor on olemas tegelikult juba, aga ei jõudnud külge panna eelmine aasta

kui rääkida downforce mõjust, siis tagumine diffuusor oli oluliselt suurema mõjuga kui ükskõik mis muu asi (tiib v esisplitter), sellepärast sai see ära tehtud.

Ise olen auto ehitusel ainult info otsija ja nö projekti koostaja rollis. Ise vaiguga möllata ei jõua ja väga ei viitsi ka enam... Auto talvitub Irus kus on sõpradel väike tuuningu koda + autoremont
29.02.2016 at 15:15
Lembit
Nissan Skyline R32 GTR - Kuuno
quote:
Kuuno_L:
quote:
Lembit:
Ma ütleks, et kuna aero on üsna selline teema, kus iga asi mõjutab teisi asju, siis mis nimelt on sul plaanis korraga ära teha?
Ainult V-mount, või ka midagi komplektist: esisplitter, sile põhi, diffuusor, tagatiib?
Lisaküsimustena: kas sa vaigu ja klaasriidega möllad ise, või ostad teenuse sisse ja kuskohas su auto talvitub?



jep aero osas 100% nõus. Mõned asjad nagu kapoti ava saab ilmselt suht julgelt ära teha.
Hetkel tundub et mitte mingil juhul ei pääse esisplitterist aga sellega koos ilmselt ka sile põhi. Diffuusor on olemas tegelikult juba, aga ei jõudnud külge panna eelmine aasta

kui rääkida downforce mõjust, siis tagumine diffuusor oli oluliselt suurema mõjuga kui ükskõik mis muu asi (tiib v esisplitter), sellepärast sai see ära tehtud.

Ise olen auto ehitusel ainult info otsija ja nö projekti koostaja rollis. Ise vaiguga möllata ei jõua ja väga ei viitsi ka enam... Auto talvitub Irus kus on sõpradel väike tuuningu koda + autoremont
Ma arvan, et ainult kapoti ava, ilma kogu muud esiotsa lahendamata, siiski teha ei saa.
Kui tekitad õhule lihtsa pääsu läbi IC kapotile ja ei lahenda radiaatorit läbivat õhuvoolu, siis jahutusprobleem pigem jääb.
Absoluutne miinimum tundub olevat V-moundile lisaks radikatele pealevoolu juhtimine stange avast, IC'st duct kapotiavani ja kõikide muude avade tihendamine, kuskaudu õhk saaks minna auto eest radika taha. Kaasaarvatud kapoti esimene ja tagumine serv, kõikvõimalikud tulede ümbrused jms. Paha vist ei teeks ka esimesstest rattakoobastest ülerõhu välja saamine.

Tagumine diffuusor ilma sileda põhjata sisuliselt ei toimi. Või, noh, toimib, aga põhiliselt ballastina, ning see vist ei ole sul eesmärk :)
Tarmo kirjeldatud kapotialuse väljatõmme läbi sileda põhja pealse, aitaks kindlasti ka jahutusprobleemide lahendamisele positiivses suunas kaasa. Selle tilga osas olen mingis mõttes veidi kahtleval seisukohal. Kindlasti aitab see põhja alla minevat õhuvoolu siluda, aga kui suurel määral ta ilma sileda põhjata radiaatori läbitõmbele kaasa aitab, ei oska ma pakkuda. Usun, et esirattakoobastes rõhu vähendamine annaks suurema efekti.
29.02.2016 at 17:47
KungLao
Nissan Skyline R32 GTR - Kuuno
Selline idee, pane v mount vahele spliter ,mis jagab õhuvoolu ära.Spliter peaks olema selline mida saaks eestpolt üles alla liigutada ,et õhu kogust jahutus radikale muuta.Nii saad rajal proovida millise õhu koguse juures mootorit kõige paremini jahutab.
03.03.2016 at 16:38
Kuuno_L
 
Nissan Skyline R32 GTR - Kuuno
olen näinud seda varianti ja usun et see on hea idee sul! Teoorias võib juhtuda ka olukord kus mootori temp liiga madal vist...

Lembit ma kirjutasin natukene liiga põgusalt aga mõtlesin ka täislahendust ehk põhi siledaks, et mootoriruumis tõhku ära saada. Ainult kapoti ava tõesti oleks poolik lahendus, aga tänud suunamise eest!
Sile põhi on praegu plaanis teha kas klaasriidest v spets plastikust...ideid siinkohal?

04.03.2016 at 14:24
Garfield
  
Nissan Skyline R32 GTR - Kuuno
quote:
Kuuno_L: Sile põhi on praegu plaanis teha kas klaasriidest v spets plastikust...ideid siinkohal?
Pakun veekindlat vineeri. Oluline on materjali hind ja kuluvuskindlus. Samuti vahetuse kiirus ja töödeldavus. Ei ole mõtet teha põhja süsinikkiust, kui see 1x põllul käies puruks on ja siis uus maksab $$$. Alumiinium on ka variant (minu autol oli), kuid see on ka natuke nii-ja-naa.


____________________________
Focus RS
04.03.2016 at 14:40
sten
Nissan Skyline R32 GTR - Kuuno
http://proplastik.ee/toostusplast/poluetuleen/
PE-HWU

Kasutatakse rallikate põhjakaitsmetel ja porilapakatel. Kuumaga painutatav ja hasti lõigatav. Hea kulumis kindlusega.
Hind päris mõistlik. Põhjal peaks 4-5mm vast olema.
04.03.2016 at 15:04
Lembit
Nissan Skyline R32 GTR - Kuuno
Ma pakuks isegi välja tavalist õhukest vineeri. Kui sa selle üle värvid, siis ta kohe vihmaga paiste ei lähe ja veeloigus sa pidevalt oma autot ei hoia.
Veekindlat õhukest ma ei ole ka kuskil müügil näinud.
04.03.2016 at 15:06
Garfield
  
Nissan Skyline R32 GTR - Kuuno
quote:
Lembit: Ma pakuks isegi välja tavalist õhukest vineeri. Kui sa selle üle värvid, siis ta kohe vihmaga paiste ei lähe ja veeloigus sa pidevalt oma autot ei hoia.
Veekindlat õhukest ma ei ole ka kuskil müügil näinud.
Väga õhuke ei peagi olema, siin näiteks pakutakse 6,5mm paksust , mis peaks suht OK olema. Õhukese materjali puhu ei ole jäikus piisav või peab kinnituskohti topelt tegema.

____________________________
Focus RS
04.03.2016 at 16:11
charger
Nissan Skyline R32 GTR - Kuuno
Veekindel vineer 4mm F/F on täiesti olemas, peaks igast ehituspoest saama. On palju jäigem vs tavaline vineer.
04.03.2016 at 17:33
Lembit
Nissan Skyline R32 GTR - Kuuno
quote:
Garfield:
quote:
Lembit: Ma pakuks isegi välja tavalist õhukest vineeri. Kui sa selle üle värvid, siis ta kohe vihmaga paiste ei lähe ja veeloigus sa pidevalt oma autot ei hoia.
Veekindlat õhukest ma ei ole ka kuskil müügil näinud.
Väga õhuke ei peagi olema, siin näiteks pakutakse 6,5mm paksust , mis peaks suht OK olema. Õhukese materjali puhu ei ole jäikus piisav või peab kinnituskohti topelt tegema.
No näiteks 4mm lihvimata vineer on samast kohast ostes üle kolme korra odavam, kui 6,5mm veekindel. Samas on ta umbes sama raske, kui 1mm alumiinium ja jäigem eriti sedapidi, kus kaks kihti ühe suunaga. Esiservast toetamata splitteriks ta muidugi ei sobi, aga põhja siledaks tegemiseks - miks mitte. Meil on auto küljes mõned aerotükid tehtud tavalisest vineerist ja paiste need küll ei ole läinud vihma käes. Talv läbi lumehanges seismine muidugi ei oleks soovituslik.
Loomulikult oleneb materjalivalik sellest, kuidas on lahendus välja mõeldud nii kinnituste, kui ka kuumade kohtade jms osas. Kui on plaan neljast nurgast kinnitada, või otse vastu summutitoru toetada, siis ta ei sobi, aga kuuma ei kannata ka paksem vineer või plastik ja neljast nurgast kinnitamiseks peab ka alumiinium üsna paks olema.
04.03.2016 at 17:43
KungLao
Nissan Skyline R32 GTR - Kuuno
Vineeri kasutamise kohta nii palju, kui autol ilma põhjakaitsmeta sulatab tagumine pütt stange üles, siis kujutage ette mis juhtub selle vineeriga seal auto all. Arvatavasti peaks selle vineer plaadi veel summari lähedalt panema.Vineer põhjakaitsmena pole hea idee, ette spliteriks veel. Klaaskiud riidest on ikkagi parem varjant, ei lähe nii kergelt põlema.2-3mm alumiinium veel parem.
04.03.2016 at 17:46
rookierice
Nissan Skyline R32 GTR - Kuuno
Kui ikka kasutatakse kuumakindlat vaiku, tavalised tuuningjupid on ju nagu säraküünal.
07.03.2016 at 12:07
opentrack.tqhq.ee foorum : Kurvisõiduautod : Nissan Skyline R32 GTR - Kuuno   .. 7 8 9 10 11 12 13 ..  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.