register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : Kurvisõiduautod : Nissan Skyline R32 GTR - Kuuno   .. 2 3 4 5 6 7 8 ..  
Poster Message
hall
 
Nissan Skyline R32 GTR - Kuuno
Suurem erinevus võrdlemiseks tekiks juhul kui sa saaksid lisaks neliveo väljalülitamise lülitile ka sellise lüliti, mis lülitaks auto küljest ära ka need kilogrammid, mis seal neliveolisuse riistvarana küljes on :)

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
24.12.2014 at 12:35
peep
 
Moderator
Nissan Skyline R32 GTR - Kuuno
Küsimus pole jah neliveos kui sellises, vaid sellga seonduvas kaasaveetavas ja pöörlevas massis. Aga sõida kõigepealt neliveoga ja õpi autot tundma, eks siis vajadusel saad edasi arendada.
25.12.2014 at 22:04
audiophile
Nissan Skyline R32 GTR - Kuuno








;)
28.12.2014 at 13:40
audiophile
Nissan Skyline R32 GTR - Kuuno
kaaskõnelejatele teadmiseks et tagaveolise GTS-T type M ja GTR-i kaaluvahe on 150kg ja see ei tule ainult 4wd lisamisest.
GTST 1320kg
GTS4 1430kg (tegu 4wd aga RB20DET mootoriga skylinega)
GTR 1470kg

Minu arust on tore, et leidub ehitajaid kes valivad aluseks mõne põnevama sõiduki kui BMW VW Honda vms.. Selliste sõidukite lisandumine ringrajale on just lahe. Mis puudutab igasugu omvolilist inseneritööd siis ma ei usu et keegi meist siin targem on kui nissani või ükskõik millise automargi inseneride tiim, tõsi lihstasti mõistetavatest terminitest nagu kaal tasub siiski kinni hakata, on ju siililegi selge et massi vähendamine aitab autot nii sirgel kui kurvis, jõu lisamine ainult sirgel. Ei ole vaja üle mõelda ja auto arendusse n.ö kinni jääda ja ideaalset taga ajada. Kõik põhjalikud projektid erinevates välismaa foorumites on tavaliselt aastate pikkuse arendustöö vili. Tundub küll et ahh mis see siis ära pole teha aga tegelt on ikka küll.

Minu soovitus on sama mis Peebul, õpi temaga kõigepealt sõitma, see 4wd eemaldamine või välja lülitamine sinu praeguste sõiduoskuste juures ei anna sulle midagi, pigem on selle kontrolleri eelis see et saad seadistada ta fix ratiole ja ei pea ootama kuni esirattad rakenduvad.

Nissani enda Calsonic kaalus üle 1260kg mis on päris raske täisverd rajamasina kohta. Calsonicu veermikus on kasutatud magneesiumist detaile, et nii vetruvat kui ka pöörlevat massi vähendada + veel mustmiljon erinevat aspekti.

Üks võimalus sul vedrustatavat massi vähendad on kasutada Wisefabi tagasilda, mis sobib ka väikeste mööndustega sinu auto külge. Sealne kaaluvahe on juba 21kg (vedrustatava massi arvelt). Velgede osas on vist ka õigem kasutada 17" aga need ei lähe kokku su piduritega enam..kaks kiiret viisi kuidas auto pöörlevat ja vedrustatavat massi vähendada. Esisilla osas ei ole eriti head lahendust GTR-ile. Ainus mida ma näen peale Group A tükkide on Ikeya Formula toodang..

28.12.2014 at 16:10
Kuuno_L
 
Nissan Skyline R32 GTR - Kuuno
ega sa tea kas ikeya ja driftworksi vahe on suuresti kaal?
lugesin et ikeyal on rellcenter adjuster olemas mida teistel ei leidnud aga muud vardad jne erinevad vist ainult kaalu poolest?
28.12.2014 at 18:57
Henri_
 
Nissan Skyline R32 GTR - Kuuno
Sealjuures tasub võtta ühendust ka Wisefabiga. Ma tean, et neil on plaanis Skyline'de kitt nii ette kui taha ehk ei pea S14 oma alla aretama. Sealjuures vist mitte ainult driftiks. Suvel Ardo veel ütles, et selle talve plaanides.

____________________________
http://petrolheads.ee/ ; EVO RX ; E46 V8
28.12.2014 at 19:39
anryo
  
Nissan Skyline R32 GTR - Kuuno

Mis huvitav roolilati süsteem sellel pildil on? Miks selline lahendus ja mille poolest see parem on? Lihtsalt "ratio" muutmiseks?

____________________________
We live in a poor neighbourhood - we can only afford to drive old cars.
'93 GMC Typhoon 4.3V6 Turbo
'70 Plymouth Supercharged Hemi 'cuda
29.12.2014 at 11:38 1 edit. Last edited 29.12.2014 at 11:39 by anryo
-fred-
 
Nissan Skyline R32 GTR - Kuuno
quote:
anryo:
Mis huvitav roolilati süsteem sellel pildil on? Miks selline lahendus ja mille poolest see parem on? Lihtsalt "ratio" muutmiseks?
Kuigi muutub ka rooli ülekandearv, on arvatavasti peamine põhjus selle kasutamiseks see, et roolilatti ennast ei saa vajalikule kohale paigaldada.
29.12.2014 at 12:44 2 edits. Last edited 29.12.2014 at 12:46 by -fred-
HoCi
  
Nissan Skyline R32 GTR - Kuuno
Ma ootaks ära kõigepealt, kuni Kuuno saab auto mootori sellisesse seadesse, nagu ta plaanis.
Kui palju reaalselt see kaalusääst üldse oleks, kui elimineeriks ära üleliigsed jupid ning jätaks auto tagaveoliseks?


____________________________
Porsche 911 Turbo X50 02'
Ex: Honda Civic VTi 1,6T
29.12.2014 at 13:36
Kuuno_L
 
Nissan Skyline R32 GTR - Kuuno
r32 gtr'i igasugune geomeetria pidi stockis päris kehva olema. seepärast ilmselt on ikeya palju vaeva näinud ka selle rollcentri muutmisega jne. kui vaadata tolleaegseid rinka masinaid siis tõesti on sild hoopis teine

kaalu osas on plaan panna kas alu v karbon gardaan mis aitab oluliselt kaasa pöörleva massi vähendamisele...proovin selle 4wd seade juures kõik võimalikult optimaalseks teha lihtsalt

mis järjekorras te teeks silda v mis on oluliseim:
1. amordid
2.õõtsad
3.stabilisaatorvardad

tnud!
29.12.2014 at 13:50
Taavi
Nissan Skyline R32 GTR - Kuuno
Isegi selline auto hoiti neliveolisena :)



http://www.motoiq.com/Projects/Nissan/BNR32TimeAttackGTR.aspx
29.12.2014 at 18:46
peep
 
Moderator
Nissan Skyline R32 GTR - Kuuno
Võistlusautod ehitatakse tehniliste reeglite kohaselt, kasutades lahendusi mis annavad parima sportliku tulemuse. Eelarve, sõidurõõm, kasutuskulud, juhitavus, vastupidavus ja mistahes teine näitaja on allutatud maksimaalse võimaliku tulemuse (ehk kiiruse) saavutamisele konkreetses distsipliinis. Hobiautoga saab samuti võidu sõita aga n.ö. kulisside taga toimuv on sama erinev kui nende kahe projekti eelarve. ;)
29.12.2014 at 20:35
Kuuno_L
 
Nissan Skyline R32 GTR - Kuuno
selline küsimus, kui suur kasu on tagumisest diffuuserist?


on kogemust ilma selleta + sellega sama autoga sõites?

tnud!
30.12.2014 at 18:39
Garfield
  
Nissan Skyline R32 GTR - Kuuno
quote:
Kuuno_L: selline küsimus, kui suur kasu on tagumisest diffuuserist?
on kogemust ilma selleta + sellega sama autoga sõites?tnud!
Kasu on siis, kui auto põhja siledaks teed. Minu soovitus, uuri veidi aega aerodünaamika raamatuid, saad kasulikku infot, kuhupoole liikluda ja mida proovida.


____________________________
Focus RS
31.12.2014 at 14:39
Kalm
Nissan Skyline R32 GTR - Kuuno
quote:
Kuuno_L: selline küsimus, kui suur kasu on tagumisest diffuuserist?
Vastaks sellele küsimusele pildiga slaidist, mille ühel loengul viibides tegin, nagu näha, siis diffuuserist kasu umbes 2 korda rohkem kui tiivast :) eeldades muidugi, et mõlemad on töötavad variandid ;) , niiet mõtet katsetada on kindlasti :)
31.12.2014 at 15:48
Kuuno_L
 
Nissan Skyline R32 GTR - Kuuno
Õnnestus leida klaasfiiber uksed ja vanu maha võttes tuli positiivne leid. 1 uks kaalub Ca 25-30kg ja uus uks ca 5 kg
Selle arvelt väga suur kaalusääst.:)

Tänud mõtete eest!! Mõnusat aastavahetust ja kiiret uut!

Kuuno
31.12.2014 at 17:27 1 edit. Last edited 31.12.2014 at 17:28 by Kuuno_L
Kuuno_L
 
Nissan Skyline R32 GTR - Kuuno
kui sõita hobikorras siis selline fuelcell peaks küll olema?


on mingi põhjus miks valida sama paak koos v ilma homologeeringuta?


edit

variant 2 oleks selline



alu on kergem vist?

tnud
04.01.2015 at 00:11 1 edit. Last edited 04.01.2015 at 00:14 by Kuuno_L
uzzac
 
Nissan Skyline R32 GTR - Kuuno
quote:
Kuuno_L: kui sõita hobikorras siis selline fuelcell peaks küll olema?


on mingi põhjus miks valida sama paak koos v ilma homologeeringuta?


edit

variant 2 oleks selline



alu on kergem vist?

tnud

Homologeeringut on vaja et sarja sõita, suva paagiga starti ei lasta.

JAZ paagi puhul on olnud juhuseid, kus sees olev svamm hakkab murenema ja ummistab filtreid-pumpasid. Meie ALT-i paagiga pole 5-6 aastaga midagi juhtunud.

Turvapaagi hea on see, et kütuse imur on enamasti arvestatud resketes G-jõu tingimustes toimima (kuigi vahepaak on kindlasti rangelt soovituslik), samuti on paagi väljavõtud jne mugavalt lahendatud. Miinusteks on ehk hind ja ka mingil määral kaalu liikumine autos (std paagid enamasti põhja all hästi madalal). Samas võib kaalu liigutamine anda ka vastupidiseid tulemusi, sõltuvalt autost ja selle rakendusest.

____________________________
Lada 2101 Coupé AruveeRacingTeam Petrolheads.ee
05.01.2015 at 11:22
peep
 
Moderator
Nissan Skyline R32 GTR - Kuuno
Milleks Sa seda üldse panna soovid, kütuse pealetuleku kindlustamiseks piisab lihtsalt vahepaagist. Nagu mainitud, standard paagid on tavaliselt hea koha peal ja pole jalus.

See pole eriti öko auto, TA võistlusauto puhul oleks iga 10 ringi tagant tankimine talutav, hobiauto puhul mitte niiväga mugav ehk maht peaks suht arvestatav olema, ma alla 60 l. ei vaataks. Lisaks, reegli järgi peab paagil, kui ta on salongis (või ilma vaheseinata pakiruumis) lisaks spets kast ümber olema ja see + korraliku mahutavusega paak on juba päris suur kobakas, mis segab salongis toimetamist.
05.01.2015 at 15:40
Maik
  
Nissan Skyline R32 GTR - Kuuno
Selle mingi 100kg tagaajamise kohta ütleks sama mis algajate tennisiste kohta (või mis iganes sport, jalgratas etc).
Rikkamate algajate varustus on ala sama mis proffidel, oskusi lihtsalt 100x vähem ja varustus tulemusi ei muuda,ehk 100gr reketi puhul eriti määrav ei ole . Aga mõttetut kulu on kõvasti...


Tõsi,ka mina olen aru saanud,et kui on üle 300kw auto,pole mingit kasu sellest,kui see auto on raske - ehk kergus ja võimsus korraga on parim võlusõna - mida tänapäeval muidugi igapäeva autol juba raske saavutada... kahjuks. Samas ,taolise pideva tagaveoga autot neliveoliseks ikka ei teeks - äkki saab talvel kasutada vähemalt mingil ajal ;)



____________________________
2011 Chevrolet Camaro 2SS/RS
08.01.2015 at 00:57 2 edits. Last edited 08.01.2015 at 01:00 by Maik
Jesper
 
Nissan Skyline R32 GTR - Kuuno
Ah see läikivate juppide vaimustus läheb mingi hetk üle, kui juba paar korda oled kevadel udupeenetes tolmukateteta pidurisadulates kolbe kuvaldaga liikuma meelitanud või megataalri maksnud bensupumbast porolooni välja valanud, siis saad aru miks iga "full race" võidusõiduauto ümber pärast seisma jäämist mingi värvilistes riietes sipelgaparv sagima hakkab :) Ja mis funktsioon on seal juures suure õllekõhu ja vurrudega onul, kes näiliselt nagu mitte midagi ei tee.

Samas mingist täiesti suvaliselt määratud punktist eluga riskides sinnasamasse punkti tagasi kiirustamine on nagunii üks äärmiselt jabur konseptsioon, seega nutikas on ilmselt ka terminiga "mõistlik" selles kontekstis suht ettevaatlikult ringi käia :)



____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
08.01.2015 at 01:34
Kuuno_L
 
Nissan Skyline R32 GTR - Kuuno
varajane hommik vbl aga päris 100% ei saa igale viimasele mõttele pihta :)

minu nägemus on see et kui mul on suveni aega ja see aasta lihtsalt vedrustuse ja sillajupid külge kruvida tähendaks seda et auto oleks kohe valmis ja seisaks, siismiks mitte teha midagi sinna juurde mis endale meeldib, kas ma sealjuures oskan sõita v mitte ei puhu pilli. Ma ehitan endale ja on ainult tore kui autoga kaalu pealeminnes on seal madalam kg number

Maik se auto ei ole kunagi olnud pideva tagaveoga kui sa seda mõtled. GTR on koguaeg olnud 4wd auto mis tehniliselt küll töötab nii et esisild võetakse appi alles siisk ui toimub läbilibisemine ehkma tegin korda ainult juba olemasolva tehnika...

mõtetu kulu teema on jälle täielikult individuaalne ja las iga inimene oma targa peaga otsustab mis on talle mõstlik v mõtetu kulu.

terv :)
09.01.2015 at 10:44
Garfield
  
Nissan Skyline R32 GTR - Kuuno
quote:
Kuuno_L: varajane hommik vbl aga päris 100% ei saa igale viimasele mõttele pihta :
Jesperi mõtteid tuleb vahel (või kindluse mõttes alati?) 2x läbi lugeda ja siis saad tegelikult selle udupeenelt väljendatud tarkusele pihta. Ilma Jesperita oleks meie foorum igatahes tükk maad hallim ja igavam.
Aga sinu autost ... minu mõtted:
- nelikvedu on OK. Ei ole mõtet ümber teha.
- uus bensupaak on OK. Nagu Peep mainis, tähendab väike paak rajapäeval kanistritega sebimist.
- Venturi düüsid & sile põhi - lase käia, kui meeldib. Ainult ma arvan, et sa sõidad alguses ilma nendeta sama kiiresti (või siis aeglaselt) ;o).
- kW teema, minu soovitus on sõita üks suvi "madalama boostiga" ehk õppida masinat ja selle käitumist tundma ilma hirmuta mootor laiali lasta. Kui hakkad iga kord rajaüritustel boostiga mässama (st. kW muutma) ei saa sa kunagi aru, kas parem ringiaeg tuli ainult suuremast võimsusest või oled vahepeal oma sõiduoskust parandanud. Illustreeriv pilt on minu sõbraga, kes oma WRX-ga minust (Golf TDI) rajal maja jäi. Et kas siis peaks ostma Prodrive-STI, et diisel-Golfist mööda saada või hoopis sõitma õppida. Minul oma diisliga oli ringiaega parandada suht raske, temal (esimest korda ringrajal) oli aga varu küllaga. Ja ütlen oma kogemusest, 2-3 suvise opentrack üritusega ei ole keegi veel rinka-spetsialistiks saanud aga emotsioone, sõpru ja kogemusi saab küllaga.


____________________________
Focus RS
09.01.2015 at 11:23
rustang
  
Moderator
Nissan Skyline R32 GTR - Kuuno
quote:
Garfield: 2-3 suvise opentrack üritusega ei ole keegi veel rinka-spetsialistiks saanud aga emotsioone, sõpru ja kogemusi saab küllaga.

Selle lause peaks OT tsitaatide kullafondi lisama :)
09.01.2015 at 11:34
Jesper
 
Nissan Skyline R32 GTR - Kuuno
quote:
Kuuno_L: varajane hommik vbl aga päris 100% ei saa igale viimasele mõttele pihta :)
No ma mõtlesin lühidalt seda, et valdav enamik stock paake on minuarust ohutumad, töökindlamad, paremini paigutatud ja üleüldse suurusjärgu võrra madalama ajukepifaktoriga kui need tont teab mis kvaliteediga aftermarket kuubikud. Näiteks FIA A-grupi reeglid lubavad kasutada kas auto originaalpaaki või FT3/FT3.5/FT5 nõuetele vastavaid paake, ehk siis nende turvataset loetakse võrdseks. N-grupis on originaalpaagi säilitamine suisa kohustuslik. Ja üks asi on vaadata paaki isoleeritud jupina, aga laias vaates on sul on niigi juba suht keeruline ja miljonist aftermarket jupist koostatud auto, kuhu võib välk iga kell tont teab mis nurga alt sisse lüüa.

Anoh see kõik on maitseasi muidugi. Ma isiklikult olen üldiselt jõudnud arusaamisele (enamasti õnneks teiste tegemisi jälgides, mitte oma väheseid sajalisi põletades), et OEM juppe ei projekteeri reeglina idioodid, aftermarket juppe aga on igasuguseid :)

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
09.01.2015 at 12:08 1 edit. Last edited 09.01.2015 at 12:27 by Jesper
opentrack.tqhq.ee foorum : Kurvisõiduautod : Nissan Skyline R32 GTR - Kuuno   .. 2 3 4 5 6 7 8 ..  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.