register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : Kurvisõiduautod : MB 190E 2.3-16 1985   1 2 3  
Poster Message
hents99
  
MB 190E 2.3-16 1985
Kuna MB 190E ringraja projekt jäi soiku erinevatel põhjustel, siis mõtlesin teha igapäeva kasutusse veidi sportlikuma vana mersu.

Algne toorik:



Väljalaskeaasta 1985
Mootoriks 2.3-16 ehk vana hea Cosworth
Käigukastiks 717.404 ehk dog-leg manuaal. Getrag 275
Differ 3.07 LSD

Spec list:

Kere:
EVO1 kerepaneelid
Sepang bronze värv
Veljed BBS LM 18" ees 8" ja taga 9" laius. Rehvid ees 225, taga 255.

Salongipoolelt:
Nahast recaro originaal sportlikud istmed
Esimesed istmed elektriliselt reguleeritavad
4x El. aknad
2x Istmesoojendused
El. katuseluuk
Valgustus päiksesirmides :)
Püsikiirushoidja
Lisakellad: Õlitemp, boost ja voltmeeter
VEMS LCD ekraan mootori töö parameetrite kuvamiseks
Becker traffic pro makk


Mootor:
Praegu veel stock aga remonditud mootor.
Surveaste 10.5
Sepiskolvid
Jäigemad mootoripadjad
7075 alumiiniumist kerge rihmaratas koos süüterattaga
Nukkvõlli asendi andur.
VAG bremi süütepoolid 4tk
3-juhtmega bosch tühikäigumootor.

Mootori juhtimine:
VEMS juhtaju
Korralik uus juhtmestik
Sequential süüde
EGT ja Lairiba lambda
MAC Elektriline turborõhu reguleerimise solenoid


Sisselase:
ITB`d
"Full-radius" trompetitega sisselaskekollektor
Billet kütuselatt ja bensiinirõhu regulaatori pesa.
4 bar bensurõhu regulaator
980cc Bosch EV14 pihustid
AN6 ühendustega kütusevoolikud
Custom vaakumkollektor kiirliidete jaoks.
50mm turbo ülerõhuklapp, vist Tiali koopia. Plaanis on asendada oma enda disainitud 60mm klapiga.


Väljalase:
Tõmmatud torust "pikk" turbokollektor. Torupikkused 2tk 900mm ja 2tk 800mm.
Kollektori teip grafiidi kattega.
Precision 6265 Billet turbo V-band ühendustega.
Turbosmart 50mm turborõhuklapp.
3" Roostevabast downpipe.
Roostevabast väljalase. 3" toru kuni poole autoni ja 2x 60mm keskel lõpuni.
Keskel 3" Simonsi resokas.
Lõpus Marteliuse otseläbi pütt.


Käiguosa:
Billet hooratas ~4.3kg
Alcon 3-kettaline 184mm sidur
Hüdrauliline survelaager
Standard 5-käiguline dog-leg kast Getragilt
Roostevabast terasest käiguhoovastiku vardad, otsas uniballid pukside asemel.
"shortshifter"
3.07 ülekandega omatuunitud LSD differ.


Pidurid:
Ees 4-kolviga ML430 supportid
345x32mm kettad samalt ML430`lt. Keskosad välja freesitud ja asendatud alumiiniumist osadega.
Taga sisuliselt standard pidurid, aga kasutusel on laiemad supportid ja ventileeritavad kettad.
Kogu piduritrass on tehtud uus, vasktoruga, mis on kaetud omakorda termokahanevad rüüsiga.
Armeeritud pidurivoolikud.
ATE racing blue pidurivedelik


Vedrustus:
H&R Cup-kit vedrustus (vedrud+amordid). Madaldus ees -60mm, taga -40mm.
Plastikust esimesed õõtsapuksid.
Plastikust tagumised poolraami/sillatala puksid.
Sillatala tugevdatud.
Muud puksid on uued originaalid
Laagrid SKF`lt.


Jahutus:
450x550x60mm omavalmistatud radikas.
2x 10" ventilaatorid.
300x300x100mm omavalmistatud turbo vahejahuti.
13-realine õlijahutusradikas.


Õlidest:
Mootoris Bardahl 20W60
Käigukastis LE1601
Difris Castrol 75W140





Põhihädaks on nendel mootoritel see, et puudu on turbo, muidu on päris head mootorid.
Plaanis oligi järele aidata mootorit turbo toel.

Turboks valisin Precision 6265 Billet tüki. Peaks olema ca 700hp tootlikkusega paberi järgi. Võrreldes samade mõõtudega veoautoturboga, siis kaalub see umbkaudu 3x vähem ja on füüsiliselt suht palju väiksem.



Kõigepealt hakkasin tegelema kerega, mis oli nii mäda, et pidin ostma teise auto, et kerest asja saaks. Valisin samal päeval välja 190E 1.8 mootoriga isendi, millel oli tsingitud kere. Kere võtsin sisuliselt algosadeks ja saatsin värvimisse, et muuta tooni.

Lisaks pookisin külge EVO 1 kerekiti, mida ma ise lasen toota ja turustan.

Samal ajal kui tehti keretöid, tegelesin ma ise sildade renoveerimisega. Võtsin kogu tehnika 1985a auto alt. Liivaprits, uuesti kõik poldid/mutrid/kronsad tsinkimisse. Pritsitud jupid said uue värvi jne.
Kogu sillaosa on tutikas.

Esimesed õõtsapuksid on oma tehtud plastikust, samuti tagumised suured sillatala puksid.




Mootoripadjad treisin ise:


Kuna käiguhoovastik on sellel vanal mersul nagu on, siis tegin roostevabast uued vardad ja puksid asendasin uniballidega.



Mootori poole pealt sai tehtud ringi ka sisselase. Kasutasin drosseldamiseks tsikli segusiibreid:


Kodukootud hooratas:


Sidur sai valitud 3-kettaline Alcon:


Kuna 3-kettaline sidur tahab lahutamiseks saada suht suurt surujõudu, siis otsustasin kahvlisüsteemist loobuda ja kasutain oma toodetud hüdraulilist survelaagrit. Nüüd on siduri käik pedaalis ca 2cm:


Väljalaske tahtsin teha nii vaikse kui võimalik, aga selgus, et ei saand just eriti vaikne:


Kuna kasutan BMW velgi, siis tuli teha vaheflantsid, mõistagi 7075 alumiiniumist:



Lõpptulemus jäi hetkel selline:






Pilt ka viimasest opentrackist, kus sain sõita vaid 5 ringi, sest pooltelg purunes.


____________________________
Hobitehnika mehaanika, elektroonika ning nende seadistamine - kõik ühes kohas.
17.09.2013 at 09:55 2 edits. Last edited 14.12.2013 at 14:30 by hents99
Silwer
MB 190E 2.3-16 1985
Väga popp aparaat. Kas dünos ka käidud? Mis numbreid näitab?

____________________________
BMW 325i E30 2,7 Turbo & BMW E46 S54 SMG VF570 supercharged & BMW F25 X3
17.09.2013 at 09:59
Raceboy
 
MB 190E 2.3-16 1985
Ilus auto! Mis rõhuga sõidad ja kas kütuseks tavaline 98?

____________________________
www.vems.ee
17.09.2013 at 10:00
rustang
  
Moderator
MB 190E 2.3-16 1985
Väga ilus auto, OT-l vaid põgusalt nägin - peaks kaks 85. aasta sakslast kõrvuti panema ja pilti tegema :)
17.09.2013 at 10:19
hents99
  
MB 190E 2.3-16 1985
quote:
rustang: Väga ilus auto, OT-l vaid põgusalt nägin - peaks kaks 85. aasta sakslast kõrvuti panema ja pilti tegema :)

Jah, kindlasti teeme ära.



Dünosse pole veel jõudnud. Seadistatud on täpselt nii palju, et Tartust Viljandini opentracki eelsel hommikul :)

Hetkel 0.6 bar rõhku. Seade on väga tagasihoidlik ja jõudu palju pole.

Hetkel on ka kolvid/kepsud originaalid, surveaste on 10.5

Teepeal ei hakanud süütenurgaga liiale minema, sest detonatsiooni kuulamiseks polnud klappe kaasas. Täna ilmselt helistan ja uurin, kas saab lähipäevil dünosse.


Laadima hakkab mõnusalt vara. 0.6 bar`i on juba 3000rpm peal olemas.

____________________________
Hobitehnika mehaanika, elektroonika ning nende seadistamine - kõik ühes kohas.
17.09.2013 at 10:45
hents99
  
MB 190E 2.3-16 1985
Piduriteks said 345x32mm kettad, tegin alumiiniumist keskosad. Supportid on MB ML430 originaalid.


Tagumised on peaaegu sama diameetriga, mis originaalis, aga ventileeritavad.

Sees on ATE blue vedelik. Toimivad ülihästi ja seisma saab jube kiiresti :)



Siin mõni pilt veel protsessist:

Sisselaskele pressisin torust trompetid:


Downpipe`i valmistamine:


Lasin teha mõõtude järgi cooleri ja radika kärjed. Kahjuks tehti kõik valesti, st vannid polnud vasakul-paremal, vaid üleval ja all.
Radika puhul oligi ehk hea, aga cooleri kärg sai nüüd väiksem, kui plaanitud:

Radikas on 60mm paksu kärjega, cooler 100mm paks.

Nukkvõllile tegin lugemise, et saaks sequential süüdet kasutada. Kasutusel eraldi juhtimisega 4 süütepooli.


____________________________
Hobitehnika mehaanika, elektroonika ning nende seadistamine - kõik ühes kohas.
17.09.2013 at 10:57
Deodor
MB 190E 2.3-16 1985
Maitsekalt tehtud auto. Nägin ise, kui pooltelg katki läks. Sellele eelnes mitu korda auto väljasuretamine, tundus, et selle kolmekettalise siduriga kohalt minek pole kõige lihtsam. Kolmandal katsel sai masin rohkem pöördeid ja kui sidur lahti lasti, siis andis pooltelg järele (Hents99 ise roolis polnud).
Loodan, et saad hea seade masinale ja tehnika jääb kestma.
17.09.2013 at 14:53
hents99
  
MB 190E 2.3-16 1985
Praegu jääb selline turvaline seade, max 400hp.
Uusi kolbe ja kepse ei saand lihtsalt kätte. Aga uus mootori plokk on juba olemas ja talvel vahetan plokid ringi. Siis võtan kõik, mis turbo suudab anda.

Sidur on jah harjumise asi. Aga ilma mitmekettalise sidurita ülekannet kestma ei saa. Lisaks on kergem ja konkreetsem.

500km on juba läbitud. Päris hea on. Vist ka autopargis kõige ökom auto :)

____________________________
Hobitehnika mehaanika, elektroonika ning nende seadistamine - kõik ühes kohas.
17.09.2013 at 17:53
Kaido
MB 190E 2.3-16 1985
Väga lahe relv, kummardus ja "retsept" siitpoolt.
17.09.2013 at 18:37
pprz
 
MB 190E 2.3-16 1985
Mul on hea meel, et mu vanad rattad just selle auto alla rändasid. Uhke :)

____________________________
sergeizjuganov.com
17.09.2013 at 22:52
Joel
 
MB 190E 2.3-16 1985
quote:
hents99:
quote:
rustang: Väga ilus auto, OT-l vaid põgusalt nägin - peaks kaks 85. aasta sakslast kõrvuti panema ja pilti tegema :)

Jah, kindlasti teeme ära.


Kui huvi on ja pilti ära ei riku, siis ma võin ühe 85. aasta sakslase veel kõrvale tuua. :)

Väga vinge MB, ilus ja võimekas. Ootan huviga ka dünonumbreid. Kas seadistus tuleb üks või tänavale/rajale erinev?

____________________________
2xV8
18.09.2013 at 08:40
jeff01
  
MB 190E 2.3-16 1985
Customit rohkem kui rubla eest. Kuumavarjestusega matt kapoti all on ilmselt vaid tuhandete kilomeetrite tagant tellitav?
18.09.2013 at 21:10
illinois
MB 190E 2.3-16 1985
Väga ilus auto, edu!
18.09.2013 at 21:37
hents99
  
MB 190E 2.3-16 1985
quote:
jeff01: Customit rohkem kui rubla eest. Kuumavarjestusega matt kapoti all on ilmselt vaid tuhandete kilomeetrite tagant tellitav?

Ei. VKM`ist mõne päevaga, kui laos ei juhtu olema.

____________________________
Hobitehnika mehaanika, elektroonika ning nende seadistamine - kõik ühes kohas.
19.09.2013 at 09:13
hents99
  
MB 190E 2.3-16 1985
Lisasin ka spec listi esimesse postitusse.

____________________________
Hobitehnika mehaanika, elektroonika ning nende seadistamine - kõik ühes kohas.
29.09.2013 at 13:06
wax
 
MB 190E 2.3-16 1985
Tänases Autolehes kena pikk artikkel :)
16.10.2013 at 10:59
hents99
  
MB 190E 2.3-16 1985
Talvehind 18k Eurot.

____________________________
Hobitehnika mehaanika, elektroonika ning nende seadistamine - kõik ühes kohas.
13.12.2013 at 02:01
audiophile
MB 190E 2.3-16 1985
Jube kena auto ikka. Ainuk asi et turbo on minu jaoks veid overkill..aga good deal igatahes!

Markus
14.12.2013 at 13:36
hents99
  
MB 190E 2.3-16 1985
Turbo on ainuke õige lahendus sellele mootorile :)

EVO mootoritest saaks asja ka vabalthingavana. Aga EVO mootorid on kallid.

Tava 16V mootori kolvi mõõt on 95.5mm ja EVO mootoril 98mm. Ehk saab kasutada kõvasti suuremaid klappe ja seega on ka hingamine parem.

Praegu tuleb jõud turboga välja suruda.

Kusjuures hakkasin vahepeal mõtlema, et polegi rohkem jõudu vaja kui hetkel on. Umbkaudu 400+hp.

Mootor on praegu stock. Surveaste 10.5 ja tegelikult dünaamika on tasemel. Et kui kepsu ära ei taha vahetada, siis ca 450hp (mis on ka stock kepsu taluvuspiir kogemuste põhjal) piiriks originaalmootoriga, mis pole üldsegi paha. Üle selle jõu hakkabki pidamine ära kaduma, ehk praegu on parasjagu, vahel muidugi tahaks tunda seda pidamise kadumist.....jõugraafikut saab ise siluda madalamaks, suuremaks paraku mitte. Praegu käitub auto nagu 8-liitrine vabalthingav. Ei mingit järsult jõu kasvu, mis rattad ringi ajaks vms. Lihtsalt alt üles lõpuni kasvav jõud. Väga hästi sõidetav kombinatsioon.

Mina muidugi valisin turbo ca 700hp jaoks. Praegu hakkab turbo rõhku tootma 3000 pöördest alates, väikse turboga (500hp suutlik) juhtuks kõik oluliselt varem, samas ei jääks ka 9000 pöörde pealt piirama.


Ehk siis talve plaan on vahetada kolvid, kepsud, nukkvõllid, klapivedrud ja -taldrikud. Kõik selleks, et võtta turvaliselt kõik, mis turbo suudab pakkuda, pöördevahemikku tõsta ca 1500rpm võrra kõrgemale. Nende nukkadega, mis mul riilus seisavad, sõidetakse 9500 pöördeni. Üle selle pole lihtsalt mõtet, sest jõud raugeb.

Hetkel mõtlen, et võiks proovida originaalkolbe treida maha, et saaks surveastme 10.5 pealt kusagil 9.5 kanti. Siis oleks super. Originaalis on teadagi MB`del sepiskolvid ehk ainuke probleem originaalkolviga on kõrge surveaste.


Teine plaan on vahetada vedrustus nõks jäigema vastu. H&R kit (Nürburgring Nordschleife seades). Praegune H&R cup kit on originaaliga võrreldes kõvasti jäigem, aga minu jaoks veel pehme. Selline 100% tänavavedrustus.


Piduritega oli ka plaan järgmine. Kuna tagumised pidurid on suht-koht originaalid, siis tõsta praegused esimesed taha ja ette panna tsipa suuremad. Selline säästu seade - kasutada olemasolevaid asju, mitte uusi hakata ostma.

Pidurid said 345x32mm, mitte suuremad seepärast, et algselt oli plaan kasutada 17" EVO2 velgi, aga tundusid liialt väiksed ja ostsin 18" BBS`id. Need aga võimaldavad juba 360mm kettaid, mida saaks ka kasutada.
Siis oleks pidurid ka olemas.

17" velg + 345mm ketas:


360mm AMG 6-kolvilised supportid, mis plaanis alla panna:


Praegu on velg kuidagi liiga tühi, õnneks velje randid petavad väljast vaadates:




Lisaks peaks rajapäevade tarbeks ostma 2 kergemat istet, mis säästaks ca 80kg, samas pärast saab jälle tänavaomadega asendada. Paar pilti ka vanakooli MB salongist:





Edit: Ahjaa...kuna plaanis pöördevahemikku tõsta, siis oleks tavis ka uus väljalaskekollektor teha. Popp lahendus oleks roostevabast teha. Hetkel on toru sisemõõt 40mm, mis on umbkaudu sama nagu originaal tehasekollektoril. Oleks tegelikult vaja suuremaks mõõtu ajada. Miski 42-43mm peale. Aga suht-koht ainuke roostevaba materjal, mida saab turbokollektori puhul kasutada on Inconel.
Hetkel olen välja vaadanud Inconel 625 nime kandva toru. Hetkel ei suuda otsustada, kas 1.5mm seinapaksusest on küll või mitte. Tuttav kasutab ca 2mm seinapaksust Inconel turbokollektorite puhul. Vormelitele on teinud 1mm torust. Ma ise tahaks 1.5mm kasutada, aga pole üldsegi kindel, sest varem pole sellest materjalist teinud.

See on siis selline materjal, mis kuumaga ei mängi nagu "tavaline" AISI 304 või 316 roostevaba.
Inconeli puhul on materjali soojenemine/jahtumine jube äge. Lased punaseks ja mingi ca 5 minuti pärast võid käe külge panna.

Hind on muidugi natuke kallim võrreldes 304/316 RV materjaliga. Aga õnneks on vaid 4 silindrit :D

____________________________
Hobitehnika mehaanika, elektroonika ning nende seadistamine - kõik ühes kohas.
14.12.2013 at 14:29 1 edit. Last edited 14.12.2013 at 14:44 by hents99
jeff01
  
MB 190E 2.3-16 1985
Millise kraadiga nukkvõlle sa hetkel kasutad ja mida need 9500 pöörde nukad endast kujutavad? Kui kui müüa õnnestub, tartus on lahedate autode osas korralik ikaldus ja järele vaadata pole millelegi.
14.12.2013 at 14:47 3 edits. Last edited 14.12.2013 at 14:49 by jeff01
hents99
  
MB 190E 2.3-16 1985
Kes siis vana mersu järele ikka vaataks :lol

Ilmselt ei õnnestu müüa (mida ma ka loodan, samas alati saab ju parema ja uue ehitada).

Kusjuures, algne plaan oligi ehitada "hunt lambanahas", aga hetkel tõesti auto väljalaske hääl natuke reedab.
Aga väljalase on plaanis ka ringi teha. Nimielt väikse koormuse alas suunata väljalaskegaasid läbi VAIGISTAVA püti. TPS ja MAP signaaliga juhiks solenoidi, mis omarkoda liigutab klappi näiteks.

Kerel on täpselt üks hea koht, kuhu saaks püti paigaldada, originaalis on ka resokas just seal.

____________________________
Hobitehnika mehaanika, elektroonika ning nende seadistamine - kõik ühes kohas.
14.12.2013 at 15:04
jeff01
  
MB 190E 2.3-16 1985
Kas on üldse vaja pöördeid tõsta ja powerbandi nihutada, et soovitud 700 saavutada? Mõtlen seda, et kui plaanid miski rajud nukkvõllid panna ja staatilist surveastet veel alandada siis dünaamiline kukub nii alla, et boost hakkab veel hiljem tekkima ja ilma boostita on veel vähem jõdu ja sõidetavus alla 3000 muutub veel kehvemaks. Neljasilindrilisel pole just palju momenti enne boosti. Kas miskit strokeri võii muud töömahu suurendamise varianti pole, et see turbo veel paremini tööle saada pööretega üles minemata? Kui sul oli ka idee kolbe treida kas siis originaal combot näiteks tugevamate vedrude ja paremate kepsudega sama nukkvõlli juures ei tahaks veidi rohkem pöörlema panna võ ei hinga kaas enam lõpus originaal nukaga?
Muidu läheb vist maru racing mootoriks ära ja tänaval sõitmine pole enam nii mugav kui praegu.
700 juures ilmsed samad probleemid mis Raigol olid (poolteljed, kast, kardaan)

Oehh....liiga palju küsimusi ja segane tekst.
14.12.2013 at 15:22 5 edits. Last edited 14.12.2013 at 15:34 by jeff01
audiophile
MB 190E 2.3-16 1985
Mis asjus sa seda kolle sisemõõtu nii suureks ajad? kõik head aftermrket kolled 6 sil on 38mm ja sellest piisab 1000+hp voolamiseks.. sellise siseläbimõõduga peaks minema spoolup 3-400 pööret veel viletsamaks kui sul praegu on. Teen enda kolle ka ringi 38mm sisemõõduga torule..just selle pärast et spoolup parem oleks...seda kuidas auto üleval hingab mõjutab rohkem ikka kuumaosa ja seal toimuv split pulse kolle twin entry kuumaosaga oleks idekas..'

14.12.2013 at 20:02
hents99
  
MB 190E 2.3-16 1985
Ka seda autot ehitan ma hoopis teistmoodi kui enamus seda teeks vms, vähemalt Eestis. Ma teen seda kardinaalselt erinevalt, seepärast on mul ka mersu, mitte bemm või mõni muu laialdaselt tuunitud mark.


Pooltelgesid olen juba 2tk murdnud.
Poolteljed tulevad Rootsist. Muidu teevad põhiliselt BMW`dele dragi jaoks pooltelgi.
Aga õnneks on sealpool piisavalt tutvusi.

Ütleme nii, et ma ei kaota praeguse setupiga võrreldes midagi. Ainult juurde on võimalik saada.

Ma ei nihuta powerbandi, ma pikendan seda. Hetkel on probleemiks süütenurk, mida ei luba surveaste suurendada. Jõud tuleb süütenurgast, mitte laaderõhust. Süütenurk on hetkel 1.3 bar`i juures vaid 14-kraadi. Samas ei proovindki seda enam tõsta ja kunagi detonatsiooni ei kuulnud, aga kaugel ta ei saa olla. EGT oli ka päris kõrge. Peaagu 800 kraadi sain kätte.

Pööret tõstan lihtsalt seetõttu, et suurendada efektiivset ala. Siis oleks 3500-8500rpm korralikku väänet. Hetkel on 3500-7300.
700hp ma ilmselt kätte ei tahagi saada, aga 600 peab olema. Isegi see hobujõu number pole tähtis omaette. Hetkel on lihtsalt turbo ressursi raiskamine. Ma oleks ju võin väiksema turbo võtta.

Samas 4-silindrilisel mootoril 700hp turbo ja laadima hakkab 3000 pöörde pealt - ei tundu just liiga hilja? Usu mind, see plokikaas pole sita hingamisega, kaugeltki mitte.


Mul on kuuma koja AR 0.84, suuremat polnd too hetk saada. Mul pole twin-entry vaid single-entry (V-band flantsiga ei saand twin`i)

Kui võrrelda (Tean, sest olen mõlemat ise häälestanud ja mõlemaga sõitnud) sõiduomadusi minu mersuga ja Raigo bemmiga, siis laadimise hetkeni on minu auto tunduvalt erksam, ilmselt on tal probleem nuka mittekeeramises ja võibolla ehk liialt madalas surveastmes. Totaalselt erinev eelmise aasta setup`iga, kus surveaste oli 10.8. Siis liikus auto alt üles välja...täpselt nagu minu oma praegu.


Markus, minu teooria ja praktika on kaugel sellest, et peenem toru kõike paremaks teeb. Kui mootor ei hinga, siis jah.
Mina lähtun sellest, et sisse- ja väljalase peavad balansis olema.
Kuidas saab mootor hingata, kui väljalase on poodud? Turbo poob teda enivei. Kõige suurema kuuma koja võtsingi seepärast, et väiksem hakkab jubedalt piirama selle mootori otsas. Ja ma ei ole ka kunagi teinud pordi avast väiksema toruga.
Mul pole vaja seda katsetada, ma tean seda. Rootsis olen neid näind ja näppind omajagu, seal on muidugi suuremad turbod.

Aga saame loodetavasti näha....ma ei oskagi muud öelda.

____________________________
Hobitehnika mehaanika, elektroonika ning nende seadistamine - kõik ühes kohas.
14.12.2013 at 22:20
jeff01
  
MB 190E 2.3-16 1985
Minu jaoks on ja ilmselt jäävadki tanklaküttel võimsad kõrge pöörde turbomootorid kompromisside tõttu müsteeriumiks.
9500RPM jõud tähendaks justkui ~300 kraadi nukkvõlle mis aga tähendab kõrgemat surveastet kui tavalised turbokad, mis omakorda ei käi kokku suure boosti ja suure jõu või siis 98 kütusega. Loodan siis siit midagi õppida. Kas enne ehitust ka praeguse setupiga dünotõmbe teed? Tegelt oleks isegi küttekaardist veidi võrrelda võimalik.

150hj silindri kohta on juba isegi ambitsioonikas ja oleks ilus nr. Vähemalt sama kui hästi hingamapandud LSi V8sast 1200.....Not Bad.
15.12.2013 at 01:13
opentrack.tqhq.ee foorum : Kurvisõiduautod : MB 190E 2.3-16 1985   1 2 3  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.