register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : Vaba rada : RaceChrono ajavõtt sinu mobiilis   .. 4 5 6 7 8 9 10 ..  
Poster Message
-XR-
RaceChrono ajavõtt sinu mobiilis
Üks lisavõimalus jälle juures:
http://www.autoblog.com/2008/07/29/dynolicious-turns-iphone-into-cheap-performance-meter/

Praegu pole veel ringiajamõõtjad, aga arvan, et see on ainult ajaküsimus.

ma siiski jään veel PerformanceBoxi usku nendest odavamatest karbikestest.
29.07.2008 at 19:37
Jesper
 
RaceChrono ajavõtt sinu mobiilis
Iphone sees on 2Hz GPS.

Samas ma ei saa aru, mis "usku" olemisest siin küsimus on, loogiline et PerformanceBox on parem, mugavam, jne, seda ei ole minuarust keegi kunagi vaidlustanudki. Samas selle raha eest, mis RaceChrono odavam on, saab Audru ringraja terveks päevaks kinni panna :). Kumb annab sõiduoskusele rohkem juurde?


____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
29.07.2008 at 19:44
-XR-
RaceChrono ajavõtt sinu mobiilis
quote:
Jesper: Iphone sees on 2Hz GPS.

Samas ma ei saa aru, mis "usku" olemisest siin küsimus on, loogiline et PerformanceBox on parem, mugavam, jne, seda ei ole minuarust keegi kunagi vaidlustanudki. Samas selle raha eest, mis RaceChrono odavam on, saab Audru ringraja terveks päevaks kinni panna :). Kumb annab sõiduoskusele rohkem juurde?


Ma ei viitsi praegu postitusi üles otsida, aga siin on küll seda teemat vaidlustatud ;)

Ja ma arvan, et pärast sõite ja täpsem pikem analüüsimine, mida DriftBox Tools võimaldab (erinevatel radadel jne) annab kindlasti oskustele rohkem juurde kui üks päev
ilma täpse analüüsita lihtsalt Audrus tiirutamist.
29.07.2008 at 19:48
Jesper
 
RaceChrono ajavõtt sinu mobiilis
A mida sa seal analüüsid? Ma ei mõtle vastu vaielda, lihtsalt võib ju selle üle ka arutada.

Mina ütleks enda sõidu kohta et kui ma tean ringiaegu, siis ma tean mis ring on hea ring ja mis halb ring, ning vastavalt sellele proovin erinevaid tehnikaid ühe kurvi kaupa. Tavaliselt on raja-aeg piiratud ja tuleb lihvida mitut kurvi korraga, ideaalis muidugi ainult ühte. Näiteks vaatan et stardieelsest saab natuke välja pigistada, pidurite pealt maha astudes jäi eelmine ring ruumi, viin pidurduspunkti edasi, seejärel stardijärgse läbin "nagu alati" ja tiigikurvis on mõttes proovida varasemat sissekeeramist, et nagu jäi kuidagi kitsaks see lõpuosa. Kui need on selleks korraks paigas, siis võtan stardijärgse ja uued kurvid ette, üritades samal ajal harjutada varem harjutatutele uut "nagu alatit" sisse. Üldiselt tekib alati ka mingi tunnetus, et mis tehnikaga auto hästi sõidab ja mille puhul vastu tahtmist pöörab, aegu vaatan rohkem üldpildi saamiseks, et kaugel ma oma targetist üleüldse olen.

Nüüd kui mul oleks veel splitid ees, mida racechrono pakub, siis ma saan vaadata ühe kurvi kaupa, et milline tehnika selles kurvis kõige paremini töötab. Audrus ei ole selliseid kurve, millest ühe peaks järgmise heaks ohverdama, seega seal on asi täpselt kurvikaupa, muidugi väljumiskiirused sirgele segavad ka natuke kaarte, aga noh elab üle. Splittidega ajavõtu järgi võib harjutada korraga kõiki kurve, peaasi et püsiks meeles, mis plaaniga rajale mindud sai ning mis sellest näiteks neljandaks ringiks alles oli jäänud.

Nüüd järgmine tase, mida sa ilmselt mõtled, on minu jaoks täielik xxx. Mis graafikut või analüüsi sa rakendaks siit edasi?

Viimane tase on täisfunktsionaalse dataloggeri korral, see on ka suht tundmatu maa, aga noh kui mul see oleks, siis ma ilmselt keskenduks sissekeeramis-, pidurdus-, ja kiirenduspunktidele, et elimineerida vabajooksukohad ja saada sealt veel paar protsenti kätte. Näiteks lateral G ja brake pressure/throttle position graafikuid sobitades. Enne õige trajektoori leidmist ja seljaajju sisse harjutamist on see samas mõttetu tegevus.

Ma muidugi ei tea asjast suurt midagi ja võibolla ajan täielikku sodi siin, aga noh see pole siin foorumis ilmselt mingi uudis :) Huvitav oleks kuulda teisi vaatenurki.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
29.07.2008 at 20:19 2 edits. Last edited 29.07.2008 at 20:22 by Jesper
-XR-
RaceChrono ajavõtt sinu mobiilis
quote:
Jesper:

Viimane tase on täisfunktsionaalse dataloggeri korral, see on ka suht tundmatu maa, aga noh kui mul see oleks, siis ma ilmselt keskenduks sissekeeramis-, pidurdus-, ja kiirenduspunktidele, et elimineerida vabajooksukohad ja saada sealt veel paar protsenti kätte. Näiteks lateral G ja brake pressure/throttle position graafikuid sobitades. Enne õige trajektoori leidmist ja seljaajju sisse harjutamist on see samas mõttetu tegevus.


Seda kõike PBox võimaldab.
Eks ta ole enne mõttetu tegevus, aga see ei tähenda, et PBoxi ei tasuks enne osta.
Iga inimene ise otsustab, mida ta vaatab ja mis tema sõitmist paremaks teeb.

Radasid on palju erinevaid ning erinevatel radadel tehtud sõitude analüüsimiseks on PBox väga hea asi.
Ega rajad siis Audruga ei piirdu. Seal tõesti võib trajektoor ja kõik muu juba peakolu sisse graveeritud olla.

Kui tahad pikemat loengut dataloggerite teemal, siis ehk Kaido Karjus Artman Racingust viitsib sulle seda rääkida.

29.07.2008 at 20:32
Jesper
 
RaceChrono ajavõtt sinu mobiilis
PBox ei tea pidurirõhust ja gaasiasendist küll midagi, vaid tuletab oma andmed auto asukohast ja kiirusest. Ma olen ennast dataloggerite teemaga viimastel kuudel jõudumööda kurssi viinud, aga olen ühtlasi ka jõudnud järeldusele, et käima õppimiseks pole tingimata Kobe ketse vaja.

See muidugi ei tähenda, et PBox mõttetu vidin oleks, lihtsalt piiratud eelarve tingimustes tuleb valida parima krooni/sekundi suhtega kulutused ja mulle jääb arusaamatuks, milline on see fundamentaalne takistus mille PBox kõrvaldab. Mugav võib ta olla, ei vaidle vastu.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
29.07.2008 at 21:11 2 edits. Last edited 29.07.2008 at 21:15 by Jesper
-XR-
RaceChrono ajavõtt sinu mobiilis
Ma postitasin siia tegelikult selle iPhone softi lingi meelega, sest sellel on G-andur ka sees.
Racechrono ei tea G-dest midagi.

G-andur on tegelikult piisavalt suur argument miks tasuks telefon+5GHz GPS+Racecrhono kahjuks otsustada.

Kõikidel ei ole Symbianiga telefone, vaid nad peaksid telefoni ka spetsiaalselt just Racechrono pärast ostma.
Symbiani ma ausalt öelda ei tahaks igapäevase telefoni puhul küll kasutada, telefon on rääkimiseks mitte tilulilu jaoks.
Nagunii räägitakse tööpäevadel aku ühe päevaga tühjaks.
29.07.2008 at 21:36
Silwer
RaceChrono ajavõtt sinu mobiilis
Mis asja see -XR- muliseb Racechrono kahjuks või kasuks otsustamisest? Racechrono kasutamine ei maksa mitte midagi, seega ei ole siin ka midagi kaaluda.

____________________________
BMW 325i E30 2,7 Turbo & BMW E46 S54 SMG VF570 supercharged & BMW F25 X3
29.07.2008 at 22:26
-XR-
RaceChrono ajavõtt sinu mobiilis
quote:
Silwer: Mis asja see -XR- muliseb Racechrono kahjuks või kasuks otsustamisest? Racechrono kasutamine ei maksa mitte midagi, seega ei ole siin ka midagi kaaluda.

GPS seade ja telefon ei maksa ka mitte midagi?
29.07.2008 at 22:47
Silwer
RaceChrono ajavõtt sinu mobiilis
Ma ei tea mis asjaga sa oma kõnesid teed aga Nokia symbian telefonid on piisavalt hästi levinud ja nad ei maksa kah mitte midagi erilist. GPS on põhiliselt ikkagi navigeerimiseks ja ka igati loogiline niigi omada (kasvõi üks sõpruskonna peale).

Ja isegi kui sul sobivat telefoni ja gps ei ole ja vaja nad osta siis nende maksumuse kulu on väga väike: Uus 5hz gps maksab 800 eek ja Nokia E50 võid siit "Osta kohe" 1200 eegu eest saada: http://www.osta.ee/4114049

* sellest rahast enamiku võid veel hiljem kanda sõpradega telefoni teel plämamise kuluks.

____________________________
BMW 325i E30 2,7 Turbo & BMW E46 S54 SMG VF570 supercharged & BMW F25 X3
29.07.2008 at 23:09
wirx
  
RaceChrono ajavõtt sinu mobiilis
muideks saab racechrono failid väga lihtsalt telefonist eksportida Vbox formaati, ehk siis täpselt kõik need samad võimalused avanevad, mis ka driftboxi kasutajatel...(jah tõesti ei näe andmetes G jõude, aga ülejäänud muutujad on olemas)koos ülemaailmsete radade jmsga...minu silmis on just racechrono suurim pluss see, et peale sõitu saan kohe vaadata kuidas läks ja ehk on isegi meeles, kus sõitsin nii ja kus naa ning korrektuurid teha...muidugi võib läppari kaasa võtta ja ka driftboxist andmed sinna kanda, kuid see on palju ebamugavam lahendus ja ei ole nii kiire ka. Lisaks veel racechrono pöörete, lambda, gaasi asendi, käigu jms salvestamise võimalus auto OBD pordi kaudu ning olematu hind (telefon oli enne olemas ning GPS-i saab ka mujal kasutada)...
samas arvestades seda, et iga versioon töötab ainult mõne kuu siis on arvatavasti varsti oodata ka tasulist versiooni racechronost, aga miks mitte ka natuke tasuda sellise geniaalse proge eest...

____________________________
Soodsad sülearvutid siit --> Sülearvutid Laptopid.ee
Rinka huviline küsigu kindlasti % alla
30.07.2008 at 01:24
Silwer
RaceChrono ajavõtt sinu mobiilis
Aga mille järgi see proge aegumine seal üldse käib? Vaevalt et GPS aja järgi ja vast ikka telefoni enda kalendri järgi? Siis on lihtne modida ka süsteemi pikemalt töötama kui see paar kuud.

____________________________
BMW 325i E30 2,7 Turbo & BMW E46 S54 SMG VF570 supercharged & BMW F25 X3
30.07.2008 at 10:04
T-Style
RaceChrono ajavõtt sinu mobiilis
quote:
Jesper:
Ma ostsin sealt QStarz BT-1200, järgmine päev oli kohal ja töötab 5Hz peal kenasti.
Tänud kasuliku vihje eest:)
Sai endalegi see samane vidin sealt muretsetud .
Aga räägi kas su oma oli kohe 5Hz-ne või pidid midagi ümber tegema ja kui pidid siis mida.
Igatahes mulle öeldi ,et momendil töötab ta 1Hz peal.
01.08.2008 at 23:53
Jesper
 
RaceChrono ajavõtt sinu mobiilis
Talle peab käsu andma, et tööta nüüd 5Hz peal. Mina saatsin lihtsalt otse porti käske, aga ilmselt on selleks ka mingi tsiviliseeritum võimalus, soovitan uurida gpspassion.com foorumit.

Ma igaks juhuks kordan, et logimise võimalusega ei ole (vist?) Racechrono puhul midagi teha, seega võib kasutada ka odavamat mittelogivat moodulit.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
02.08.2008 at 02:08
wirx
  
RaceChrono ajavõtt sinu mobiilis
mida rohkem kasutajaid seda kiiremini ka crack välja mõeldakse aegumise vasta.
Uus versioon on ka väljas...vähemalt beeta kasutajatele(saada e-mail progejale ja saad ka) nüüd joonistab ilusti ka trajektoori maha parimatest sektoritest ning OBD võimalusi täiustatud(ntx cayennel on sessiooni alguses tosooli temp 87c, peale 9ndat ringi 105c..sisselaske temp algul 32c, lõpus 34 jne, jne)

____________________________
Soodsad sülearvutid siit --> Sülearvutid Laptopid.ee
Rinka huviline küsigu kindlasti % alla
03.08.2008 at 19:59
rustang
  
Moderator
RaceChrono ajavõtt sinu mobiilis
Jurasin oma Nokia E61-ga, et uut versiooni käima saada - sain kogu aeg teate, justkui püüaksin installida valele telefonile mõeldud versiooni. Lõpuks laadisin telefoni uue firmware ja kõik laabus :)
04.08.2008 at 09:29
aimar12
RaceChrono ajavõtt sinu mobiilis
quote:
Silwer: Uus 5hz gps maksab 800 eek
Tere ,Kust saaksin selle soetada 800ga ?:)
15.08.2008 at 16:19
Jesper
 
RaceChrono ajavõtt sinu mobiilis
Keri nats üles teemas ja...

Aga ok:
https://pood.rover.ee/product/84418/
https://pood.rover.ee/product/84349/

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
15.08.2008 at 16:42
HrHunt
RaceChrono ajavõtt sinu mobiilis
Ootamatult kukkus sülle üks E90 Communicator. See on päris julm tellis. Kas keskil on selline ja kas on leidunud mingi "konnadega" lahendus mis suudab seda klaasi küljes hoida? Hirmus mõeldagi kui see asi lendu läheb :(

____________________________

22.08.2008 at 16:37
xjan
RaceChrono ajavõtt sinu mobiilis
http://www.brodit.se/images/875039.jpg - müüb neid tooteid KGK (Aave), samast võid valida endale ka autokohase kinnituse. Leht on küll rootsikeelne, kuid vast saad hakkama. Point selles, et need margipõhised jubinad ei nõua üldjuhul mingeid aukude puurimist armatuuri vms.


____________________________
BMW 1M ...
22.08.2008 at 18:03 1 edit. Last edited 22.08.2008 at 18:05 by xjan
Silwer
RaceChrono ajavõtt sinu mobiilis
Vahemärkus GPSi 5Hz peale häkkimise kohta - kui aku eemaldada siis läheb 1Hz peale tagasi. Sama juhtub ka siis kui aku täielikult tühjeneb.

____________________________
BMW 325i E30 2,7 Turbo & BMW E46 S54 SMG VF570 supercharged & BMW F25 X3
22.08.2008 at 23:03
hendrik
RaceChrono ajavõtt sinu mobiilis
Need Racechrono lehelt ostetud on moditud, et nad jookseksid koguaeg 5hz-i pealt.
Täpsem info: http://www.gpspassion.com/forumsen/topic.asp?TOPIC_ID=81990
22.08.2008 at 23:30
HrHunt
RaceChrono ajavõtt sinu mobiilis
quote:
xjan: http://www.brodit.se/images/875039.jpg

Midagi statsionaarset väga ei tahaks, seda tellist ma kasutakski ainult rajal ja "eriolukordades", kus vaja põllu pealt midagi suurt ja IT alast korda saata. Otsisin kust neid "konnadega" PDA/navi/vms kinnitusi saaks, paar tk leidsin aga need kõik tellimisega. Kas mõnda toredat poodi pole kus koha peal katsuda saaks mõnda säherdust toodet?


____________________________

25.08.2008 at 21:39
wirx
  
RaceChrono ajavõtt sinu mobiilis
oled sa kindel, et suudad ringe sõites väga selle ekraanipealt jälgida oma tulemusi?
mina viskan mobla kuhugile sahtlisse sõidu ajaks ning hiljem uurin, kuidas läks...

____________________________
Soodsad sülearvutid siit --> Sülearvutid Laptopid.ee
Rinka huviline küsigu kindlasti % alla
26.08.2008 at 15:34
ICE
  
RaceChrono ajavõtt sinu mobiilis
Ise on keeruline jah, kaardelugeja aga saab edukalt tagasisidet anda ning nagu Riia näitas, siis ajad paranesid iga ringiga.

____________________________
Petrolheads.ee
26.08.2008 at 16:05
opentrack.tqhq.ee foorum : Vaba rada : RaceChrono ajavõtt sinu mobiilis   .. 4 5 6 7 8 9 10 ..  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.