register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : Vaba rada : RaceChrono ajavõtt sinu mobiilis   .. 9 10 11 12 13 14 15  
Poster Message
wirx
  
RaceChrono ajavõtt sinu mobiilis
Kirjutasin 911 teemas sellest.

____________________________
Soodsad sülearvutid siit --> Sülearvutid Laptopid.ee
Rinka huviline küsigu kindlasti % alla
23.05.2014 at 00:04
Märt
RaceChrono ajavõtt sinu mobiilis
Hei

Kuna mu Wivel ei tundu saabuvat, siis hankisin telefonile lisaks Garmin Glo välise GPS-i, RaceChrono PRO ja Gopro4. Täna AG üritusel sain nad kõik kenasti koos toimima ja olin jube õnnelik, et saan kodus veidi vaadata, kuidas kõik läks.
Üllatusena näitas Racechrono sellist pilt:

Lisaks peale pikka ootamis sai valmis video, kus rajal olek ei ole kuskilt sarnane tegeliku asukohaga

Vaatasin üle, et väine GPS oli kasutusel, Garmini junn oli teibitud esiklaasile.
Mis valesti läks?

____________________________
..
Saab 900 cabrio
..
16.09.2018 at 20:36
Garfield
  
RaceChrono ajavõtt sinu mobiilis
quote:
Märt:Mis valesti läks?
Kui sul autoga ei läinud nii kõvasti lappama ;o) siis on viga GPS signaalis. Ehk vahepeal on signaal ära kadunud või nõrk olnud (3 satelliiti ainult küljes jne). Olen umbes samasugust sama pilti näinud, kui näiteks kõrgete majade vahel sõita. Tabasalu rajal läheb kõrgepingeliin diagonaalis üle raja - kas see võib midagi mõjutada?


____________________________
Focus RS
16.09.2018 at 20:44
Märt
RaceChrono ajavõtt sinu mobiilis
quote:
Garfield:
quote:
Märt:Mis valesti läks?
Kui sul autoga ei läinud nii kõvasti lappama ;o) siis on viga GPS signaalis. Ehk vahepeal on signaal ära kadunud või nõrk olnud (3 satelliiti ainult küljes jne). Olen umbes samasugust sama pilti näinud, kui näiteks kõrgete majade vahel sõita. Tabasalu rajal läheb kõrgepingeliin diagonaalis üle raja - kas see võib midagi mõjutada?

Ma selle probleemi lahenduseks ostsis RaceChrono poolt soovitatud Garmini välise GPS-i :) Lähen ükspäev proovin toda gepsu veel katusele kleepida ja erinevaid kohti leida. Lugesin RC küsimuste ja vastuste rubriiki, ei suutnud ka sealt juurt leida, miks signaal halb on...

____________________________
..
Saab 900 cabrio
..
16.09.2018 at 20:58
Lennart
RaceChrono ajavõtt sinu mobiilis
quote:
Märt:
quote:
Garfield:
quote:
Märt:Mis valesti läks?
Kui sul autoga ei läinud nii kõvasti lappama ;o) siis on viga GPS signaalis. Ehk vahepeal on signaal ära kadunud või nõrk olnud (3 satelliiti ainult küljes jne). Olen umbes samasugust sama pilti näinud, kui näiteks kõrgete majade vahel sõita. Tabasalu rajal läheb kõrgepingeliin diagonaalis üle raja - kas see võib midagi mõjutada?

Ma selle probleemi lahenduseks ostsis RaceChrono poolt soovitatud Garmini välise GPS-i :) Lähen ükspäev proovin toda gepsu veel katusele kleepida ja erinevaid kohti leida. Lugesin RC küsimuste ja vastuste rubriiki, ei suutnud ka sealt juurt leida, miks signaal halb on...

Lahendus probleemile = Õuna telefon + Harry's LapTimer (näiteks: Grand Prix Edition) + VBOX Motorsport (Näiteks: VBOX Sport) ja sul enam ei teki küsimusi miks midagi ei tööta jne.
VBOX Spordi ostsin Artman Racing'ust. Kaido annab sulle seal igati asjakohast nõu!
Infot nende toodete kohta leiad: https://www.vboxmotorsport.co.uk/index.php/en/
16.09.2018 at 23:09
Ivalo
 
RaceChrono ajavõtt sinu mobiilis
Kõige lihtsam variant on jah VBOX pro HD (saab light versiooni ka aga see pole see ja mingit õuna sinna juurde pole vaja asju untsu keerama :) ), 3k ja tulevad videod koos data overlayga välja ilma näppu liigutamata.
Odavam variant on mingi adekvaatne logger ja kaamera ja ise pilt ja overlay kokku panna. Mina kasutan Driftboxi või Moteci dashi/loggerit koos Racerender tarkvaraga, töötab kenasti.
Racechrono koos välise GPSiga võiks olla suhteliselt ok aga eks nende universaalsete asjadega on vaja mängida ja tegeleda et tulemust saada.
Kui tahad plug and play, siis ikka mingi valmis lahendus. Kuna mul Moteci dash loggerina nagunii olemas, võin sulle Driftboxi müüa. :)
17.09.2018 at 00:11 1 edit. Last edited 17.09.2018 at 00:13 by Ivalo
Märt
RaceChrono ajavõtt sinu mobiilis
Õunast olen senini mööda kõndinud :)

Kuna sarnane kombo (Sony telefon, Racechrono PRO, Gramini GLO ning GoPro) "peab" toimima, siis lähen mõnel ilusal õhtul ja mängin veidi gepsu asukohaga. Hetkel oli kleebituna akna ülemisse äärde. Kui asja ei saa, siis tuleb osta poest saadaolevaid kaupu juurde. Lugesin veel korra juhendeid, et mingi linnuke poleks kuskil vales kohas, kuid tundub tõesti olevat ainult halva gps signaali asi, mitte näpitud setingud telefonis.

____________________________
..
Saab 900 cabrio
..
17.09.2018 at 09:44
Lennart
RaceChrono ajavõtt sinu mobiilis
quote:
Märt: Õunast olen senini mööda kõndinud :)

Kuna sarnane kombo (Sony telefon, Racechrono PRO, Gramini GLO ning GoPro) "peab" toimima, siis lähen mõnel ilusal õhtul ja mängin veidi gepsu asukohaga. Hetkel oli kleebituna akna ülemisse äärde. Kui asja ei saa, siis tuleb osta poest saadaolevaid kaupu juurde. Lugesin veel korra juhendeid, et mingi linnuke poleks kuskil vales kohas, kuid tundub tõesti olevat ainult halva gps signaali asi, mitte näpitud setingud telefonis.

Küll sa varsti Õuna ka võtad.Uued Porsched - Apple Car Play jne., standard...
Ja ega see MkII GT3 või RS ka enam kaugel ju ei ole :)
17.09.2018 at 10:41
charger
RaceChrono ajavõtt sinu mobiilis
Kas Sul on kiirgustpeegeldava kattega esiklaas? Näiteks Fordi niitidega esikalaasi all ka GPS ei tööta, tuleb ntx küljeaknale panna :)
17.09.2018 at 10:44
Jesper
 
RaceChrono ajavõtt sinu mobiilis
Kui GPS seade satelliite ei näe, siis ei aita ei Driftbox ega iPhone, rääkimata telefoni tarkvarast...

Ma selle Garmini tüki hingeelu ei tea, aga nendel odavamatel QStarzi, Holuxi jms MTK kiibistikku kasutavatel klotsidel on seadistatav funktsioon, mis üritab kehva levi korral mingit heuristikat kasutades ära arvata, kus sa kõige tõenäolisemalt asuda võiks. See on loomulikult häälestatud tavasõidu jaoks, stiilis et kui sõitsid just sajaga otse, siis tõenäoliselt sõidad ka edasi sajaga otse, ringrajal see eeldus ilmselgelt ei tööta. Uuri, mis seadistusvõimalused GPS-iga kaasatulnud tarkvaras on, ja kui on mingi selline asi, siis keera kogu heuristika nulli. Samuti kontrolli Racechronost, mitut lindu see rajal olles üldse nägi ja mis signaali kvaliteet oli, minuarust seal oli kuskil eraldi vaade just selle jaoks, aga ma ei tea peast, kas see seda infot takkajärgi vaatamiseks ka salvestas...

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
17.09.2018 at 13:11 1 edit. Last edited 17.09.2018 at 13:12 by Jesper
Lennart
RaceChrono ajavõtt sinu mobiilis
VBOX Sport näeb satelliite hästi:)
Lisaks ei pea mingit vidinat autost välja toppima ja kui seadme enne ära lead siis on ka kõik juhtmevaba.
Kui on aga soov mingi muu liikuriga sõita (jalgratas,paat jne.) siis VBOX Sport sobib neile kõigile.

Märt - soovitan vaadata "referentse" et mis lahendusi päris võidusõiduautod kasutavad jne.
17.09.2018 at 13:37 1 edit. Last edited 17.09.2018 at 13:38 by Lennart
Jesper
 
RaceChrono ajavõtt sinu mobiilis
quote:
Lennart: mis lahendusi päris võidusõiduautod kasutavad
Kindlasti mitte iPhone'il baseeruvaid lahendusi...

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
17.09.2018 at 13:48
Märt
RaceChrono ajavõtt sinu mobiilis
Selgus, et halvimal hetkel oli ainult 2 satelliiti nähtaval...

____________________________
..
Saab 900 cabrio
..
17.09.2018 at 14:00
Jesper
 
RaceChrono ajavõtt sinu mobiilis
Kuna Garmin vist välist antenni ei toeta (?) siis kardetavasti ongi Porschel turvapuuri asemele Faraday puur installitud ja pead välja nuputama, kuidas GPS katusele toppida. Või siis äkki paigaldasid sa selle klaasile põhjaga ülespoole? Antenn on korpuses tõenäoliselt seal pool, kus LED vilgub, see külg võiks taevasse vaadata.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
17.09.2018 at 14:18
Märt
RaceChrono ajavõtt sinu mobiilis
quote:
Jesper: Kuna Garmin vist välist antenni ei toeta (?) siis kardetavasti ongi Porschel turvapuuri asemele Faraday puur installitud ja pead välja nuputama, kuidas GPS katusele toppida. Või siis äkki paigaldasid sa selle klaasile põhjaga ülespoole? Antenn on korpuses tõenäoliselt seal pool, kus LED vilgub, see külg võiks taevasse vaadata.

Kui hästi järgi mõelda, siis oli tõesti põhi üles vist.


____________________________
..
Saab 900 cabrio
..
17.09.2018 at 14:26
Lennart
RaceChrono ajavõtt sinu mobiilis
quote:
Jesper:
quote:
Lennart: mis lahendusi päris võidusõiduautod kasutavad
Kindlasti mitte iPhone'il baseeruvaid lahendusi...

Huvitav miks see iPhone sulle jalgu jääb kui ma räägin sellest: https://www.vboxmotorsport.co.uk/index.php/en/
17.09.2018 at 14:27
Erik 78
RaceChrono ajavõtt sinu mobiilis
GLO töötab hästi. Kasutame seda autoorjenteerumisel ja koos Racechrono`ga. Ajavõtt on rinkal nii täpne, et aegu tuppa vaatama ei ole mõtet minna. Vead kümnendiku sees. Kui su autol ei ole spets estiklaasi (küte või mingi metallikiht) siis on kas GPS GLO valetpidi või katki. (küllili võib olla aga sellili ei toimi hästi, tuli ja kiri jääb peale poole)

17.09.2018 at 15:37
peep
 
Moderator
RaceChrono ajavõtt sinu mobiilis
Niisama infoks, et viimased paar aastat ma pole Euroopa radadel rajapäevadel ja ka VLN'i trennis (võistlusel pole lubatud klaasile kinnitatav) midagi muud enam näinud kui see:

https://www.race-navigator.com/en/

Ei oska kiita ega laita aga neid näeb massiliselt.
17.09.2018 at 16:00
Jesper
 
RaceChrono ajavõtt sinu mobiilis
Nojah, tänapäeval on GPS nii valmis ja lõpuni arendatud asi, et täpsuse poolest on kõik süsteemid võrdsed, või siis vähemalt on need vahed ringrajasõidu kontekstis marginaalsed. Võidusõiduauto on laias plaanis üks üsna aeglane riistapuu :) Eri seadmete vahed tulevad kasutusmugavusest, ehk siis näiteks see et sa ei pea video ja animeeritud andmekihi kokku liimimiseks seal mitme seadme ja mingite eraldi programmidega jändama, pluss kahtlemata on sakslasele kodumaist seadet palju kergem maha müüa kui soomlaste või inglaste arendatut.

Järgmise generatsiooni GPS- ja Galileo-satelliidid ootavad alles järjekorras orbiidile saatmist, ilmselt läheb ka pärast aega kuni need vastuvõtjad massidesse jõuavad, niiet enne aastat 2025 on sellel rindel suhtkoht arenguseisak. Ja ega ma ausalt öeldes ei usu, et suurem täpsus võidusõidu logimisele midagi erilist juurde annab - isegi EMV kümnenda koha tasemel pole sealt GPS-ist tegelikult suurt midagi vaadata peale täpse kellaaja, lihtsalt ülejäänud andmetes on kergem orienteeruda kui visuaalne pilt kõrval jookseb, et mis kurvis ja mis trajektoori kasutades midagi toimus.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
17.09.2018 at 16:33
Märt
RaceChrono ajavõtt sinu mobiilis
quote:
Erik 78: GLO töötab hästi. Kasutame seda autoorjenteerumisel ja koos Racechrono`ga. Ajavõtt on rinkal nii täpne, et aegu tuppa vaatama ei ole mõtet minna. Vead kümnendiku sees. Kui su autol ei ole spets estiklaasi (küte või mingi metallikiht) siis on kas GPS GLO valetpidi või katki. (küllili võib olla aga sellili ei toimi hästi, tuli ja kiri jääb peale poole)


Kleepisin ta esiklaasile nupud enda poole, ehk siis viga on leitud :)

Proovin lähipäevil nupp ülevalpool sõita ja vaatan siis.

____________________________
..
Saab 900 cabrio
..
17.09.2018 at 17:05
rustang
  
Moderator
RaceChrono ajavõtt sinu mobiilis
Mul on GPS jaoks tehtud kleepuvast takjaribast kiirkinnitus armatuurile esiklaasi serva juurde, saab "kärtsti" paigaldada ja eemaldada.
18.09.2018 at 09:44
wirx
  
RaceChrono ajavõtt sinu mobiilis
Ju see häda ikka GPS-is endas on, saad lihtsalt kontrollida, racechrono näitab lives mitu sateliiti kasutusel on ja kui ikka 3-4 neid kasutusel on, siis on vigane gps või nigel paigutus.
Ise kasutan 20Hz Vbox Sporti https://www.vboxmotorsport.co.uk/index.php/en/products/performance-meters/vbox-sport teibin selle kojamehe külge enne sõitmist, teine variant oleks väline antenn külge panna ja siis juhtmetega mässata.
Mul on ostetud nii Racechrono, kui ka Harry-s laptimer, aga endale meeldib Racechrono rohkem, aga eks asi ole maitses.

____________________________
Soodsad sülearvutid siit --> Sülearvutid Laptopid.ee
Rinka huviline küsigu kindlasti % alla
19.09.2018 at 11:24
Märt
RaceChrono ajavõtt sinu mobiilis
Tegin kardipoiste vahele kolm ringi ja tundub, et probleem oli taas kord lollis kasutajas, mitte seadmetes:) Ehk kleepides GPSi armatuurile kadus Faraday puur ja ilmus nähtavale 21 erinevat satelliiti. Siiski on videos täpike veidi kaamerapildist tagapool, kui vähemalt ei käi enam mööda metsaaluseid sõitmas



____________________________
..
Saab 900 cabrio
..
19.09.2018 at 19:11
Märt
RaceChrono ajavõtt sinu mobiilis
Lihtsalt ajalooks: Racechronos peab korra panema paika ka ajalise nihke. Nüüd sain kõik eban-vähem toimima!

____________________________
..
Saab 900 cabrio
..
21.09.2018 at 13:27
Ivalo
 
RaceChrono ajavõtt sinu mobiilis
Märt, viitsid äkki maksimum ja miinimum kiirused panna Tabasalu rajal, tahaks huvi pärast võrrelda.

Noppisin enda värskest failist suurimad ja aeglaseimad kiirused välja:
Split 1 max. 114,87 min. 74,71km/h
Split 2 max. 104,20 min. 45,90km/h
Split 3 max. 111,43 min. 60,85km/h
Split 4 max. 88,27 min. 57,77km/h
Split 5 max. 99,02 min. 86,88km/h
Split 6 max. 102,72 min. 62,95km/h
Täna käisin korra karte vaatamas, kiiremad sõitsid 34. :)
22.09.2018 at 23:31
opentrack.tqhq.ee foorum : Vaba rada : RaceChrono ajavõtt sinu mobiilis   .. 9 10 11 12 13 14 15  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.